pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 18:34

zamcena_nadrz.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 18:35

Není to Fotošop?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 18:38

Netusim, nejspis jo, ale neni to fuk? ;-) Jde o ten vtip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 15, 2022 16:18

pavproch na AF.cz píše:V Pindici něco (elektrického) umřelo - palubka sfítí, ale zvuk/nastartování nic. Chjo no, to sou starosti (vyplývající ze stáří auta, já vím = 15let@160tis km)

Tak Pindica už zase yezdi - bylo tam uhnilé ukostření (holt 15let daily provozu¨- v zimě v soli atd.) + jak to (zřejmě) zajiskřilo, tak všechny pojistky kaput.
Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát bře 18, 2022 11:24

Musím to sem na sebe prásknout jakej sem (sklerotický) udiot: Fčera sem v nějakém záchvatu umyl wapkou brambora2 (= poprvé po třech letech, co ho mám) a hned semi rozsfítila vada natáčení xenonů - do AHL jednotky natekla už zase voda (už to udělalo asi 3x vždy při průtrži mračen nebo po myčce). Fčíl už (zase) vím, proč to nemeju. Neska to zhaslo, ale ... budu už to řešit radikálně: už sem objednaný v CarTecu na výměnu obou dvou AHL jednotek, našel sem totiž na TyTrubce jedno video (o výměně AHL na e90) kde upozorňují nato, že u starších kusů se vymačká těsnění (ta jednotka se totiž prodává ve tvaru čip na víčku s těsněním) a pak tam valí voda (můj případ = brambor2 má 16 let). Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř bře 23, 2022 22:13

Jsem ráno si vzpomněl, že mi někdy za měsíc končí platnost řidičáku. Tak jsem kouknul, co s tím je potřeba dělat...a přihlášení na portál občana, odsouhlasení připravené žádosti o nový a odeslání trvalo max 2 minuty. Jo, bohužel vyzvednout si ho pak budu muset ještě fyzicky - ačkoli je to zcela zbytný kus plastu - ale rozhodně mě už současný stav příjemně překvapil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv bře 24, 2022 11:22

Tak, fčíl mám první reálnou zkušenost s tím novým Skautem (Oct.IV) TSI (byl sem s ním vezen jako spolujezdec z Ovy): je to vevnitř i zvenku křasné, jede to přelahodně, síly to má fpysk, tichounké, je to auto na pohodové, komfortní ježdění, jak je to tiché (motor i podvozek) tak to teda fest maskuje rychlost. Ale nechtěl bych to: automat, navigace na displeji = furt to mění obrázky tj. odtahuje pozornost, (f podstatě nevypínatelný) asistent jízdy v pruhu je na zblití/zabití se, SS. Ne, ne, ne a ne, jen potvrzení toho co sem tu spal zrovna fčera: musím svoje oba N52 BEZ ASISTENTŮ udržovat a starat se o ně, abych je měl už nafurt. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv bře 31, 2022 11:26

Sem byl neska s bramborem2 na STK, schopen odveden (jen s malou pihou na kráse, ale znova tam už nemusím - až zase za dva roky.) Uffff.
(Ale stejně tam pudu už za 14 dní znova, s Pindicou. :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 8, 2022 8:05

Věřím, že zima (se sněhem apod) už nepřijde, neska sem ve firmě přezuli na letní. Brmbrmbrm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon dub 11, 2022 11:21

Malá ukázka "staré kunverzy":
pavproch píše:Brambor2 je (už zase) v CarTecu - musí dodělat to natáčení xenonů, co sem jim nepovedlo napoprvé, dostal sem náhradní 218d - trval sem na 6MT, tak to chvíli trvalo, než to (zřejmě) jejich jediné (náhradní) auto s MT bylo k dispozici. A hned (skoro ve všem krom toho MT) - auto novější než brambor2 (= plné povinných asistentů a jiných pičičand) - NE a NE a NE! Brrr.
(Doufám, že tomu díky mému rozptylování těma pičičandama něco neudělám, no...)
Du pohledat krabici s Genevo One, bez ochrany mě to nebaví.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 13, 2022 17:43

Kopíruju z bmwklubu:
inspi1981 píše:Jsou tam nejaky neorigo paraboly, ktery jsou vetsi, ten mechanismus je vylomeny a motorek je volne polozeny ve svetle

pavproch píše:Díky za update, takže bylo správně, že sem se rozhodl tam nechat dát (za drahý penys) nové OEM xenony.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 21:21

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv dub 14, 2022 14:05

pavproch píše:Sem byl neska s bramborem2 na STK, schopen odveden (jen s malou pihou na kráse, ale znova tam už nemusím - až zase za dva roky.) Uffff.
(Ale stejně tam pudu už za 14 dní znova, s Pindicou. :twisted: )

Pindica taky schopna, odvedena na dva roky, ufff! (akurváth už zase bude třeba při příštím servisu měnit "kosti" př. stabilizátoru, už sou zase vymlácené).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 10:43

Tak už zase brmbrmbrm bramborem2, zdá se že světla světlujou jak mají i vše ostatní je ok. Hurá!
Jo a byla to pětasedumdesátka sakumprdum (vč zápujčky 218d), takže sem vlastně ještě ušetřil, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2022 15:42

Ještě dodatek - sumář pocitů z 218d: Nejezdí to (na předokolku) špatně, má to dlouhé převody jako každý dýzl, zátah od volnoběhu je ale i návykový, je to neuvěřitelně tiché až do 160kmph (brambor2 - po přesednutí - je výrazně hlučnější od motoru i podvozku), čtyřválec neosloví ale ani neurazí (N52B30 je ale "návykový", chyběl mi jeho rykot), žere to málo (průměr 5,2 za mnou ujetých asi 500 km). Vadila mi příliš velká prostornost uvnitř, mám radši stísněný kokpit e90. suma sumárum: Fajn přibližovadlo, ale bez emocí, prostě na přesun z A do B.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 11:22

Uffff!
Dyž člověk (mírně) porušuje, je třeba se koukat nejen kupředu a na strany, esli PaCh není v dohledu, ale taky i do špíglu. Sem neska vjížděl ne zrovna předpisově do obce a .... jeli za mnou.... byly majáky, kuntrola dokladů, dýchánek a.... uffff, jen domluva (neměli mě zdokumentovanýho, asi). Takže bacha, čumět i dozadu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » stř kvě 18, 2022 12:17

A tobě hlásič zezadu nehlásí měření?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 12:22

Oni neměřili, pouze za mnou jeli (víc než 50, no) a já si jich nefšim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 17:53

Sem po asi osmi měsících vytáhnul m4Zlika:

Tak. Rozvítily se (jenom) dva "prošvihnuté" in/g)tervaly, vynuloval sem a vyrazil s větrem ve vlasech: Krásná podvečerní vyjížďka, šikmé slunko = blbě bylo vidět ze/do stínu, ale jinak fpoho. N52B30 se "sport" režimu je výrazně lepší než N52B30 v "normal" režimu (brambor2 jiný nemá, člověk si na to zvykne a až zkusí "sport", zjistí, jaký je to rozdíl). A zajímavé srovnání - brambor2 i m4Zlik mají vzadu svor, oba stejný Quaife a .... každý se chová jinak, v bramborovi2 pod plným na výjezdu ze zatáčky krásně vykrojí oblouk, zatímco m4Zlik má tendenci ten oblouk (dost) narovnávat. Zajímavé srovnání, jaxe stejné věci chovají jinak. Pro velký úspěch zítra ráno píchám prci a du m4Zlikovat zas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát kvě 27, 2022 11:45

Kura, neska moc nechybělo a m4Zlika sem mohl bouchnout.... (jako i minulý pátek) sem to i neska vzal do prce m4Zlikem (opět - mám to 2,5km, ale najel sem asi 200) a.... při vyjížďce (pod Smrkem v Beskydech) - velmi úzká lesní cesta (kupodivu bez zákazu vjezdu) s kvalitním asfaltem (proto tam ráth yezdim) kde se dvě auta blbě na těsno vyhýbají, zatáčka se štěrkem a... zrovna proti mě jeden jel, taky ne zrovna pomalu, na tom štěrku to klouzalo (=nebrzdilo) a už sme se natěsno vyhýbali v mnohem vyšší rychlosti než by bylo zdrávo.... ale vyšlo to, ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pát kvě 27, 2022 12:16

Jsem takhle v zimě jel u Vrchlabí ze Strážnýho na Lánov. Taky úzký, že se tam 2 auta spíš nevejdou. Silnice projetá, většinou asfalt v celé šířce, místy jen ve stopách pro kola, občas krátké useky sněhu. Nejel jsem nijak rychle, tak 20-30, je tam dost blbě vidět do zatáček. Najednou ze zatáčky proti auto, tak brzda...a vono nic. Jakože vůbec nic. Pod sněhem čistý led. Tak jsem pustil brzdu, aby to bylo ovladatelný a poslal to do zasněženýho pangejtu. Přišlo mi to měkčí než plechy protijedoucího auta. Když jsem vystoupil, tak jsem sebou na tom ledu třísknul o zem. (A protijedoucí mě pak vytáhnul zpátky na silnici...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř čer 15, 2022 13:08

Musím to sem dát.... sem před chvílí na I/35 u HBečvy potkal nějaký náklaďák (asi MAN) který zepředu na čumáku neměl obvyklý nápis Autodoprava XY ale Autodoleva XY.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » stř čer 15, 2022 14:32

Čekal bych tam spíše Autozprava - aby měl na každý křižovatce přednost...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát čer 24, 2022 9:59

Pičasí i práce dovolily, proto repete - opět sem jel do práce (2,5km) m4Zlikem a oklikou = skoro přesně 200 km skrz Beskydy. Fajne, ke konci už trochu moc horko (slunko peče fest). Provoz i na "lesních" silničkách (vybírám si ty s lepším asfaltem a bez zákazu vjezdu, samozřejmě) značný, v úzkém sem se vyhýbal snad 5x (vždycky ale jen osobák, žádný kamjon se dřewem).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pon čer 27, 2022 17:29

pavproch píše:v úzkém sem se vyhýbal snad 5x (vždycky ale jen osobák, žádný kamjon se dřewem)
Kamion se drevem nebyl, zato na ceste pod Weissee jsme narazili na cesky autobus, ktery asi ridil ridic, co byl v serpentinach prvnikrat v zivote. Rychlost na zdechnuti (naseho) motoru i na jednicku, nakonec v zatacce serpentiny musel zastavit, zacouvat, znovu rozjet aby zatocil (jezdi tam stejne dlouhy mistni bus, ten to vybira s rezervou). No, jeli jsme za nim asi pet minut. A to pouze posledni dve serpentiny z asi trinacti a tech par set metru uz skoro po rovine na parkoviste, ridic ani tam nedokazal jit normalne, asi mel plne kalhoty... Ty bys z nej mel urcite radost (predjet se uz nedal nikde, on byl rad, ze se na sirku na cestu vesel :-D.

Za odmenu jsme potom nahore na Weissee mohli uzit "spolecnost" Cechu, radobyturistu z busu... (Napr. Otec male dceri pri prekracovani asi metr a pul sirokeho potucku pres stezku z topiciho se snehoveho pole: "Nechod do te vody, volem budes mit mokre boty!". Po par metrech jsme videli, ze zjistil, ze tech potucku je "ponekud vice", tak vzal jeste mensiho syna do naruce a prenasel ho, holce uz nerikal nic, manzelce taky. Po dalsim pulkilometru jsme premysleli, jak to bude resit, kdyz stezka sla pres nekolik set metru mokrych snehovych poli :-). Nekteri si ale nemohli odpustit se vytahovat pred zenskymi tim, ze se nas museli drzet a slapat pul metru za zadkem. Ale kdyz jsme se zastavili, aby sli, tak zase cekali, kym jsme se rozesli. Proste radost - az kym jsme se nevybrali na kopec.)

O dva dny pozdeji jsme tam jeli znovu, jeste na zacatku horske cesty jsme videli, ze tam jde velky stavebni nakladak na kameny nahoru. Delka jako autobus, ctyri pary kol. Kupodivu, ten nas ani v nejmensim nespomaloval, spise nam ujizdel. Proste ridic, kteri to umel a asi taky znal (a mel auto/motor v lepsim stavu nez cesky bus).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 9:19

Neska zase ranní projížďka, jako (skoro) každý pátek, ale:
a) moc mě to nebavilo (v noci sem vůbec nespal, takže celý den bude stát za prd)
b) ráno bylo "jen" 22 st C, ale brzo to přelezlo 28 a slunko peklo dovnitř fest = nebylo to přijemné
I tak ale 170 km v Beskydech, bez PaChu, bez krizovek. Takže vlastně fajné.

A N52B30 v m4Zlikovi (i dyž ho honím do redline víc/častěji/intenzivněji než brambora2) si vzal za letošních 2 tis km sotva tři deci, takže na rozdíl od N52B30 v bramborovi2 wolej nežere.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon črc 4, 2022 13:11

Tak. Po obědě doma sem odjížděl do prce Pindicou a 20m od chalupy bum do souseda, co zrovna přijížděl. Škody sou, na pojiťovnu omeldováno, bez PaChu. Moje vina (sem zrovna čuměl nahoru, esli zeshora nic nejede). A mám o zábavu (a průvan v peněžence) postaráno. Hlavně že se nikomu nic nestalo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon črc 4, 2022 18:09

Pindica už je u Michala v nemocnici... měl sem obavy (je hnutý celý předek vč. chladiče) ale dojela tam po svých, zdá se, že nikde z toho nic nevalí ani nic životně důležitého není po smrti. Mno, uvidíme, na co všechno Michal přijde, až ten předek odstrojí.
pindica.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pon črc 4, 2022 19:52

Nemel bys odevzdat ridicak? Papirove mas sice jeste cas, ale realne jsi duchodce a zacinas byt nebezpecny sobe i okoli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte črc 12, 2022 17:18

Pindica je už rozebraná, Michal už se mnou i konzultoval/nechal si odsouhlasit předpokládanou cenu - ťukanec za 40, no.

Ale píšu sem ešče z jiného důvodu: Ty jo, to je síla.... letos sme do firmy koupili jednu novou Oftáku (Scout TSI) - čekali sme na ni rok, mám objednanou druhou - taky bude až za rok od objednání... a (dovolená nedovolená) fčíl řeším objednávku na VW Caddy (stávající už má 11 let a 1/4mio km = bude výměna) - zítra/pozítří ho objednám, předpokládaná dodávka "vánoce 2023". Ty jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec