pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod Tomas » pát pro 2, 2022 8:45

Tak všechno to bylo hezký (i já vlastnil pár zajímavých veteránů). Každopádně jízdní vlastnosti a komfort tam stály za prd a bourat si v tom nechtěl. Prostě jsi zmrzačenej a nebo mrtvej. V dnešním autě by jsi z tohohle normálně odešel po svých.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát pro 2, 2022 8:53

původně myšleno jako kříženec kombíku (pohodlí osobního auta) a offoradu (větší prostupnost terénem, dojezd i na místo mimo silnice), kam naložíš bagáž cestou na volnočasové aktivity (Sport Utility Vehicle)

začínala s tím Toyota (RAV4) nebo Subaru (Outback/Forester)

taky je rozdíl mezi "městskými" menšími SUV, kterým se pro "větší přehlednost" někdy říká crossovery, typu Qashqai, Karoq, GLC a pak krávama jako GLS, X7, Landcruiser, Range Rover -> to vše ale měřeno evropskými měřítky

blízký a střední východ má lanďáky jako takovou běžnou velikost auta, tam teda mají větší nádrže, běžně na 80-100 litrů
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 3, 2022 13:50

Tomas píše:Tak všechno to bylo hezký (i já vlastnil pár zajímavých veteránů). Každopádně jízdní vlastnosti a komfort tam stály za prd a bourat si v tom nechtěl. .


Kdybych byl synem Rothschildovým, veterány by byly můj velký koníček.
Ta 120 by na nedělní výlety nebo kratší dojíždění stačila, ať byly její vlastnosti jakékoliv.
Jinak jsem četl, ty komentáře pod tím videem a tam ten test dost zpochybňují. Ale jinak si nedělám iluze, že havarovat ve škodovce 120 byla nějaká bezpečná záležitost.

Jel jsem jednou se známým ve Škoda Fabii a zezadu do nás flákl nějaký blb se starším autem a v poměrně velké rychlosti. Trefil tu fabii do levého zadního rohu. Překvapilo mě, že ta Fabie měla jen trochu prohlý ten zadní nárazník a jeho prasklý menší kus byl vyhřezlý ven. Zatímco ten blb měl předek auta, kde byl motor, tak byl do tvaru V. Všechny nádrže s kapalinami v něm prasklý, takže z toho všude teklo a auto na odpis.

EDIT: Blb proto, jak se choval a zachoval po té havárce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » ned pro 4, 2022 0:52

Etheric píše:... - v čem jsou výhody SUV? ...


Pokud je to jen městské vozidlo, jen dvě výhody: lépe se do toho nasedá, což ocení lidi s problémovými zády, a trochu lepší rozhled z větší výšky.

Naopak, pokud se s tím jezdí mimo obec, rychleji, má to vyšší spotřebu, protože větší čelní plocha, odpor vzduchu stoupá s rychlostí významně. A je-li to s pohonem všech kol, má to vždy větší spotřebu v obci, protože při rozjezdu se musí roztočit více mechanizmů a ty mechanizmy taky něco váží, auto bývá těžší.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » ned pro 4, 2022 1:07

Dromedaro píše:Kdybych byl synem Rothschildovým, veterány by byly můj velký koníček.
Anebo Švédem. Tam jsou veteráni taková skoro až národní záliba. O hezkých víkendech vyráží provětrávat své nablýskané opečovávané miláčky. Často to jsou staré americké koráby, ale k vidění je všechno možné. Pastva pro oči :D

K výhodám SUV - krom výše zmiňovaného je to třeba fajn i jako rodinné vozidlo s prostorem pro kočárek. Zrovna naši sousedi si nedávno Sůvu koupili jako náhradu za starého kombíka a paní je s umisťováním kočárku do auta mnohem spokojenější. Takže odsuzovat každé SUV, které vidím, je celkem zbrklé. Majitelé mohli mít pádný důvod, proč si ho pořídit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 5:40

meli sme 120 do roku 2012... byla zadarmo. pak sme upgradovali na formaba z 96... byl za 10 000 na plyn. v roce 2021 sme upgradovali najednickovou fabii nekdy z 2004... byla do srotu za cenu opravy po mensim stretu na kruhaci (10 500 cena opravy).

na 120 i formanu na tachecu tak 450 000. muz hodne pracovne cestuje, vetsinou tech 200 - 250 000 za dobu auta u nas dal. ted uz jezdi o dost min.

aneb riziko tam sice je, ale kdyz se kpupi asuto za 10 a za 8 let zivotnosti do nej nasypes 20, nebo koupis auto za 100 000 a za 8 let zivotnsoti do nej nasypes 60 000 tak vyhazi naprosto jednodznacne, ze nexhces celej zivot chodit do prace proto, aby si jen zivil auto...

radsi umru az to do me nekdo zezadu veme ve 180, nez abych 20 let pocitala, jetsli si muzu koupit novou bundu a jet do jeseniku na vikend, hlavne ze pred domem stoji auto na splatky...

a novy auto za 300 000 za tech 15 let muzes s najetyma 350 000 stejne hodit do srotu nebo prodat za 20t, to se fakt ekonomicky vyplati mit 15et leasing neco co rovnou vyhodis, pokud to teda teoreticky vydrzi 15 let bez vetsich finnacnich oprav a to nevydrzi..

takze technicky roky splacis a pak muzes zacit znova a znova.. ses jen v zacarovamym kruhu, kterej konci leda smrti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: pokec o autech

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 6:34

a formana sme vymenili za novy celni sklo na tu oktavku a servisak si z nej udela prave veterana:D muz sice taky mel nejaky spelulace ze si ho nechame na vetetana, ale asi mi uplne nevadi, ze v dobe kdy se z toho stava "vrak" se posle o dum dal :D (uz zral nejak moc penez na servis, nestacilo vymenovat olej...)

v brne byla s suv kauza kdy baba jela primerene rychle v obytne zone, zenske vybehlo dite na silbici a baba ho sundala protoze ho nevidela... verdikt byl ze baba je nevinna protoze ho nemela jak videt, protoze proste jeji zornej uhel nebyl takovej, aby ho videt mohla...

me treba v autoskole docela znervoznovalo (jak sem.byla zvykla na ty auta, kterym pomale vidis kapotu) ze su takova vic zapadla pod urovni a vidim pocitove hur...

a evidentne se to muze stat i v nedobre kombinaci ridic/auto, podobna nestastna nahoda je blba ale upozornuje na problemy... ktery se daji pak vylepsovat a resit.

nakonec auto jako auto, at si kazdej koupi co chce, na co ma a co ho tesi...

treba muz po te, co sme dali pryc 120 byl nestastnej, protoze v zime na vysocine u tchanu mel auto tezsi na zadek se zaberem vzadu radsi.

kdyz obcas jezdime k dedovi, tak na oktavce uz ma trochu strach o spodek auta a na parkovisti u tesca si o obrubak urval beco vpredu protoze byl uvomnenrj jak sme nad nej najeli spickou auta (parking tam.je tak koncopovanej) tak se celej obrubak uvolnenej vzpricil... stacilo zlehka couvnout:D

asi dost pochopim ze si nekdo koupi suv jen kvuli parkovani u tesca, vzhledem ke stavu ceskych komunikaci nebo pro cestu na chalupu traktorem rozjezdenou cestou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: pokec o autech

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 12:08

Já se autům už vyhýbám. Jednak to nepotřebuju a druhak to stojí peníze. Bývaly časy, kdy jsem natočil 25 tis. km za rok, protože to nešlo jinak.

Teď jsem rád že s tím už nemám nic společnýho. Mám takovou uchýlku - vždycky se zastavit na dálničním nadjezdu na kole. Srknu si studený vody, podívám se na ty všechny lidi v těch malých plechových krabičkách jak se řítí kamsi značnou rychlostí a řeknu si že je mi vlastně fajn a nic mi nechybí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned pro 4, 2022 13:08

Já sem teda fanda do brmbrmbrm (speciálně jak to papá benzín, má to 6 hrnků v řadě bez foukátka a tři pedály k tomu), ale taky už ročně nenalítám tolik (km) jako dříff - to bývalo i 60tis km, za letošek sem těma dvěma svýma bramborama a Pindicou nalítal dohromady sotva 35. SUV taky nemám ráth (vyjímka je mikro SUV Pindica).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 20:21

ja se necham odvezt treba na vylet od kamaradu nebo na dovolenou ci k pribuznym od manzela :D a sama neridim, ale zas to ma nevyhody, kdyz autem je to do jeseniku dve hodiny a autobusem a vlakem 4...

muz bez auta nemuze do prace (narozdil ode me nedela v brne, kam jezdi autobus), a navic pracuje v hodiny jako ve 2 v noci nebo v 11 vecer a to taky zadnej autobus nejede... ale taky je rad, ze uz nedela ridice z povolani a neni furt za volantem... a ja se samozrejme vzdycky svezu rada, asi mi nevadi, ze treba nemusime na vanoce za tchanama 4h vlakem/busem kdyz to mame po dalnici hodinu a pul... jako kdyz to jinak nejde, na ty vylety mam taky moznost se svezt tak 2x za rok, coz neni moc, ale pak si to vzdycky docela uzivam, ze se usetri dost casu, kterej pak muzu doma prospat, protoze neprijedu vecer po celym procestovanym dnu... uz se tesim, az zpravi trat brno praha celou a nebudu muset do prahy pres havl brod :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 4, 2022 20:25

sobb píše: O hezkých víkendech vyráží provětrávat své nablýskané opečovávané miláčky. Často to jsou staré americké koráby


Ty americké koráby, s jakými do teď jezdí na Kubě, to je bomba. To je můj sen, takový auto bych bral hned.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » ned pro 4, 2022 22:26

sobb píše:Zrovna naši sousedi si nedávno Sůvu koupili jako náhradu za starého kombíka a paní je s umisťováním kočárku do auta mnohem spokojenější.
to není argument pro SUV, ale pro MPV, kde navíc pro kočárek bude nejspíše nižší hrana zavazadlovýho prostoru. SUV maj fakt extrémně málo situací, kdy to je auto, který je pro člověka ideální. Bohužel je to módní výstřelek a automobilky to chrlej a výběr v kategorii rodinnýho kombíka nebo MPV je velmi omezený, spousta zavedených modelů končí - buď úplně, nebo se z nich udělaly dodávky, nebo to jezdí na elektriku, ale dojezd to má tak akorát na rozvoz dětí do školy a na kroužky ](*,)
Mawenzi píše:v brne byla s suv kauza kdy baba jela primerene rychle v obytne zone, zenske vybehlo dite na silbici a baba ho sundala protoze ho nevidela... verdikt byl ze baba je nevinna protoze ho nemela jak videt, protoze proste jeji zornej uhel nebyl takovej, aby ho videt mohla...

tohle hodně dezinterpretuješ. Nevím, jak to nakonec dopadlo, hádám, že to ještě není finálně uzavřený, ale to, že neviděla, určitě nebyla polechčující okolnost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 22:49

Dromedaro píše:Ty americké koráby, s jakými do teď jezdí na Kubě, to je bomba. To je můj sen, takový auto bych bral hned.

Kdysi jsem míval tuhle krabici (na tý fotce je přímo ta moje, focená kdesi ve Skandinávii) a projel jsem s ní kus světa. Jako jo, svý kouzlo to má.

Popravdě mi to asi trochu chybí, auto neauto. Pustit si kazeťák, ruku z vokna, nasadit sluneční brejle a jet kam se zachce na pár týdnů. Jsem už asi starej.
Přílohy
P7180132.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » ned pro 4, 2022 23:46

Hafi: sousedi měli dřív i MPV (byť pracovní), přesto teď pořídili SUV. Na důvod jsem se neptala, může za tím být i nedostatek MPV. Nicméně jsou se Sůvou spokojeni a vyčítat jim to nebudu. Teda budu, ale jen v případech, kdy mi ten krám ráno nastartujou pod oknen a nechaj běžet, aby se jim to ohřálo a odmrazilo a mohli zavízt staršího haranta do školky hezky v teplíčku :smt021

Tomas: pěkný, proč jsi ho dal pryč? Na Severu tohle ještě celkem běžně jezdí, i jedni naši švédští známí něco podobného vlastní. A jako druhý auto maj Hiluxe :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 6:00

Tomas Pěkný auto a celkově i ta fotka má svoje zvláštní kouzlo. Když jsem byl dítě, tak přesně toto auto i ve stejné barvě jsem dostal k Vánocům jako angličáka a bylo moje oblíbené. Jinak tenhle typ auta mám spojený s americkýma detektivama a policajtama. Ve starších amerických seriálech v tom často jezdí.

Hafi Co jsem četl, tak ta blbka už za to dostala jen podmínku, což mi svým způsobem přijde neuvěřitelný.
Mawenzi to napsala dost nepřesně. Ona vjela někam, kam podle pravidel vjet nesměla, ale nechtělo se jí nosit 100m tašky a z auta před sebe neviděla cca osm metrů. Což ona sama uvedla na svoji "obhajobu". Jako, že ji přijde normální, vyjet s autem a pokračovat v cestě, když před sebe nevidím takový kus, to raději nebudu komentovat a ona se tím ještě hájí... To by samo o sobě mělo být přitěžující okolnost.

Sobb Jo, bydlím u školy a každé ráno se sem sjedou SUV z celého okolí, aby rodiče vysadily děti až přede dveřmi. Kdyby to šlo, tak by je snad nejraději zavezli až do třídy. Parkují na chodnících a často tu vytváří zmatené a nepřehledné situace a kvůli ostatním dětem mi to nepřijde moc bezpečné. My jsme jako děcka chodily do sousedního města v zimě v létě do školy pěšky 4km tam a 4km zpátky. Někdy po silnici někdy po polňačce přes les.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod Tomas » pon pro 5, 2022 10:57

Já ho dal pryč hlavně protože jsem s ním pak už nejezdil, víceméně stálo jen před barákem. Byl to vlastně víc koníček než auto, měl jsem těch krabic tehdy víc. :D

A taky spíš i nějáký takový hnutí mysli, už jsem se nechtěl válet o svým volným čase pod autem a shánět na něj u nás dost nedostatkový díly. Rok výroby 1990 si prostě žádal jistou péči.

Na severu ještě pořád jezdí (a budou i dál), Volvo 740 byl souputník našeho Favorita, ale kvalitativně to bylo samozřejmě někde jinde, proto jezdí dodnes, zatímco naš domácí produkce z tý doby už je prorezlá a sešrotovaná.
Přílohy
P7200032.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 12:10

Otec koupil favorita někdy v roce 1991. Ve frontě do pořadníku se střídal s matkou podle toho, jakou měl kdo v práci směnu. Nechal ho sešrotovat někdy v roce 2011, ale ještě by se s ním jezdit v pohodě dalo a vypadalo pořád celkem dobře, ale otec už do něj nechtěl vrážet peníze a pořídil místo něj už novou škodovku. On má otec ty auta jako koníček. Jeho to baví furt pucovat a starat se o ně. Ty jeho auta pořád vypadají jak nové.

Zato kamarádce pořídil její bohatý přítel před dvěma nebo třemi roky úplně nový moderní Renault a to je hrozný, v jakým to je stavu. Obouchaný, několikrát bouraný, když člověk sedne dovnitř, tak je to jak v popelnici, jak se všude se válí věci ... A to teprve nedávno ten přítel splatil leasing nebo jak se tomu říká.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon pro 5, 2022 12:49

pavproch píše:Já sem teda fanda do brmbrmbrm (speciálně jak to papá benzín, má to 6 hrnků v řadě bez foukátka a tři pedály k tomu)

... to sem zapomjéél na sebe prásknout - a proto mám fprci brambora2 (= normální sedan) a doma v garáži m4Zlika = auto bez střechy (dyž teda chcu aby byl bez střechy) a sou to v létě supr zážitky se jen tak projíždět v větrem ve vlasech (nosím teda kšiltofku, no). Oach, už aby to zase šlo (a dyž pude m4Zlikovat, tak to už pude i "real" bajkovat...) :prayer:
Veteráni mě ale nikdy nepřitahovaly.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2022 13:36

Hafi píše:to není argument pro SUV, ale pro MPV, kde navíc pro kočárek bude nejspíše nižší hrana zavazadlovýho prostoru. SUV maj fakt extrémně málo situací, kdy to je auto, který je pro člověka ideální. Bohužel je to módní výstřelek a automobilky to chrlej a výběr v kategorii rodinnýho kombíka nebo MPV je velmi omezený, spousta zavedených modelů končí - buď úplně, nebo se z nich udělaly dodávky
Ano, MPV najdes jako safranu a ot jeste vetsinou uz jen vybehovy typ, ktery se nebude "updateovat". Pokud vyrobce dela neco jako nahradu, tak je to uz SUV nebo Crossover (pro mensi SUV).

Pokud nekdo rika, ze SUV je dobre pro nalozeni kocarku, tak asi nikdy nezkousel MPV, ktere je (vetsinou) fakt na toto o rad vyse nez SUV.

Popravde receno, co ja znam lidi, co meli MPV a potrebovali jej nahradit, tak na SUV presli pouze kvuli tomu, ze uz MPV nenasli. No a pokud si nekdo zvykne na vyssi posed, lepsi vyhled a dostatecny vnitrni prostor, tak se mu do "bezneho" auta uz nechce.
Jo, jeste znam par lidi, kteri si kupovali pred mnoha let vetsi MPV, bo postupne se rodina rozsirila a napr. tri decka uz se sedaky dozadu do Felicie atd jednoduse nedali, ne to jeste k tomu kocarek a vybavu. No a vetsina tech, pokud jeste stale potrebuji misto pro vetsi rodinku, radeji vrazi penize do stareho MPV, protoze do SUV pro 6-7 lidi jen tak nenalozi. A pokud ano, je to obrovska krava za majlant, zere to hodne, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » pon pro 5, 2022 19:38

Do meho SUV se dava kocarek dost dobra, a do Kodiaka taky celkem dobre... ta vissi podlaha bez hrany ma spise vyhody, sice ne pro nakladani, ale naopak, pri vykladce, to taky muze byt duvod oblibenosti... trh reagoval na spatne prodejnosti MPV, nikoli naopak
:wink:
Sedanu se u nas taky prodava daleko mene, nez jinde ve svate - proc?

OK, tak budme konkretnejsi - co by mohl byt predstavitel MPV - Multipla? pak se nedivim, ze to lidi nechteji...
Galaxy? Touran? Jeho prodejnost byla tristni. Naopak Toyota prichazi ze Sientou - toz uvidíme...
A taky kategorie SUV prosla promenami, nehlede na to, ze neni SUV jako SUV, a nakonec ma vahu taky jeden detail, ze hodne lidi zamenuje SUV s off-roadem.

Ano, SUV je i moda, ale taky ma ponekud racionalni zaklad - prvnim z nich je stav 80% nasich silnic...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » stř pro 7, 2022 11:25

a tady taky jedno flame téma
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 16:50

Ad MPV

Už roky používám na vejlety Chryslery Grand Voyagery - buď staré 3.3L - 3.8L, nebo ty novější 3.6L Pentastar.
Nacpeš tam všechno...kámoše, sjezdovou mašinu, čokla a ještě zbyde místo pro mechanika a ku*vy :-)

V LPG levné ježdění, servis za rozumné peníze (tady v PraHE třeba American Motors) U baráku ty auta postávají už nejmíň 25 let. Vozime to od známeho ze Švajcu co 5 let za "pár peněz" - vždycky kolem 5-7 tis. franků.

Za mě jedno z nejprostornějších MPV (Sharan je proti tomu prcek) Nevýhoda - US lacinej interiér, crash při small-over-lapu (s timhle autem prostě musíš bourat přes full-over lap :mrgreen: )
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: pokec o autech

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 19:33

Jináč, co koukám na poslední stránku, jsou tu i Volvisti O:)

Taky se mi u baráku válí jedna "zlatokopka", V70 II. Dřív to bejvala 2.5T AWD, ale po tom, co shořel motor (při cca 320HP+) (v mezičase proběhla výměna z LPT 14T na 16T HPT Turbo, zelené vstřiky, intercooler vč. nerez trubek do88, spojka HKS atd. atd.) jsem byl nucen vzhledem ke stávajícím úpravám sáhnout po nejpotentnějším old-school Volvím motoru, to jest face-lift B5244T5 + KKK24. Tam je výkon zase trochu jinde 8)

Tohle už v ČR nikdo rozumně neseřídí (BSR, RICA apod nemá smysl řešit) tak se to zdlouhavě ladí v USA přes Hilton Tuning. Jako s daily se s tím jezdit dávno nedá a vzhledem k ceně paliv (spotřeba klidně 25L/100km, s klidnou nohou se pod 14L nedostaneš) už s tim jako s daily ani jezdit nechceš.

Na druhou stranu vzhledem k vynaloženym investicím (a hlavně nervům!) to prodat ani nejde.... :( :mrgreen:
Pohodlně se s tím dehonestují staré (E36) BMW M3, natož když se ti lepí na záda tejpek "F Ofci Érés f čipu"

Tady jedna letošní ilustrační, to když mi pro změnu vyletěla hadice od IC k T
20220629_113701.jpg
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 8, 2022 14:34

Navážu na ten flejm výše - malé (pesimistické) zamyšlení nad budoucností: Neska sem byl s kolegou pro tu (letos už) druhou Oftáku Scout (benzín), tím je obnova Oftákového vozového parku provedena, další výměny budou/nebudou zase až ca 2030 = bude v tu dobu ještě vůbec možné koupit auto v benzínu bez hybridních aj. pičičand?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » čtv pro 8, 2022 15:34

pavproch píše:bude v tu dobu ještě vůbec možné koupit auto v benzínu ....

Já doufám, že jo....
I když, proti hybridům, zejména těm NE plug-in, nemám ani písmeno... např. ten úžasný točák elektromotru, to je něco!
:supz:

Ale full-elekto mi jaksi smysl nedává - ani ekonomický, ani ekologický, ba ani co do komfortu uživatele... kromě tichého chodu a již zmíněného točáku (není to málo, Antoníne Pavloviči...?) nemá žádný výrazný plusový efekt, spíše už jen mínusy...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 15, 2022 14:25

Štěští v neštěstí.
pavproch fčíl na AF.cz píše:
pavproch píše:Já taky lpím na 16 let starém bramborovi2 .... (i když občas taky už čelím "problémům ze stáří"),

Sem to přivolal.... fčíl semi (naštěstí doslova 100metrů od servisáka Michala) rozsfítila kuntrolka chladící kapaliny a pak i těploty = někudma to valí. Taxem brambora2 rovnou u Michala i nechal, no. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » čtv pro 15, 2022 14:57

jakmile dáš domácímu zvířeti (psovi, kočce, slepici, králíkovi, praseti atp.), nebo autu jméno, je to pak velmi težké...
:|
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv pro 15, 2022 18:29

Dodatek: Pindica není o moc mladší, odpoledne sem ji jel (tak jako brambora2 viz výše) nakrmit a .... prakticky ve stejném místě, kde se brambor2 neska rozsfítil, se rozsfítila tež - sem myslel, že mě vomejou, naštěstí to byla "klasika" - olej v sání - opakované startování (asi 5x) to vyřešilo bez nutnosti servisu... to teda byl neska den.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte led 3, 2023 9:02

Odpočívej v pokoji Kene Blocku, budiž ti země lehká.

Je docela ironií osudu, že po všech těch jeho kaskadérských kouscích se zabije v zimě na dovolenkové vyjížďce na sněžnym skůtru.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2023 21:25

Kupujete někdo povinné ručení přes srovnávače? Já jsem od koupě auta furt u jedné pojišťovny a nějak jsem cenu neřešila. Ale teď mi docela zdražili (k žádné nehodě nedošlo). Což mě poněkud rozlítostnilo, tak jsem se podívala po netu a vyplivává to převážně právě ty srovnávače.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec