pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 19:59

Nemel bys to jednodussi. kdybys jej odvezl do Hranic a tam nasadil na primy vlak do Vidne? Jako pripoj tam jezdi railjety (nebo ICE) na letiste. Sice to mas s jednym jednoduchym prestupem (posledne dva razy co jsem pres Wien jel z OV, vlak na letiste prijel na stejne nastupiste jak muj vlak). A to cestovani je nekde jinde nez se trmacet busem pres rozkopanou slovenskou D1. (Kdybys mu koupil do jednicky, mohl by si jeste na nejakou dobu sednout do Luonga a dat si kafe, obcerstveni, kolacky zdarma - jen vino a jiny alkohol tam dostane az vecer, myslim po osme.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned led 12, 2020 12:32

Junior mi vysvětlil, že ten flixbus je výrazně levnější (platí si to on) než vlak z CZ hranice v Rakousku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » ned led 12, 2020 21:55

No, kdybys mu pripocetl i projete kilometry autem (jako pri sluzebce), uz by to tak ruzove nebylo. Navic pri trose sikovnosti se da jako student docela dobre pocestovat, tak ho to vyjde i na na 13,20 EUR z Hranic az na letiste (zkouseno EC zitra rano v 7:33). Nesmis se ale spolehat pouze na CD a kupovat na stankach EOBB primou jizdenku ale do Vidne a tam Viden - letiste.
Ale nic, je to jeho telo, pokud se mu chce skoro 4 hod. sedet v buse, tak at. (Mu to za par desitek let pripomen az se zacne stezovat na sve telo...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned led 26, 2020 13:26

Autem do skoro 7km nadm. výšky.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » ned led 26, 2020 18:05

V souvislosti s tím jsem si hned vzpomněla, jak nám nedávno líčil známý, že museli Jeep odstavit asi v 3,5 tisících, výš potvora odmítl jet, došel mu dech :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » pon led 27, 2020 1:14

Starší věc, ke mně se dostala až nyní: Battery-Powered Mercedes Video k tomu je mnohem lepší, jen se mi ho nepodařilo najít na netu a sem nahrát nejde.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » úte led 28, 2020 9:42

sobb píše:Starší věc, ke mně se dostala až nyní: Battery-Powered Mercedes Video k tomu je mnohem lepší, jen se mi ho nepodařilo najít na netu a sem nahrát nejde.


https://www.youtube.com/watch?v=iEjTwsfqHOY
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte led 28, 2020 9:55

pavproch píše:autem do skoro 7km nadm. výšky....
Tak 6694m neni uplne "skoro 7 km". Ale ponekud vice me zarazila veta v clanku:
na úbočí nejvyššího vrcholu západní polokoule, nejvyšší hory Chile a zároveň nejvyššího aktivního vulkánu na Zemi, jímž je s celkovou výškou 6893 metrů nad mořem Ojos de Salado v Andách.
Kde asi zacina a konci zapadni polokoule v tomto vnimani? Nebo mi uslo, ze Aconcagua ztratila vice nez 100m sve vysky?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » úte led 28, 2020 15:46

grco: to je ono, dík :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » úte led 28, 2020 16:38

Včera mi ukazovali fotky auta, který bylo v prosinci v Brně slisováno mezi dvěma protijedoucíma šalinama (překlad pro nebrňáky: tramvajema). Na netu je i video z kamery na křižovatce a nahrávky z obou šalin. Celkem síla, řidič jednal zkratově a měl velký štěstí, že z toho vyvázl tak lehce.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned dub 12, 2020 15:32

Velikonoční neděle = multifunkční den....

Ráno bajk, odpoledne vítr ve vlasech....

pavproch píše:Tak jo!
c-tek to tam do odpoledne našťouchal, taxem mohl prvně jarně m4Zlikovat. Fajne, provoz minimální ale strašně moc motorkářů. 80km @hodina = spokojenost, max. N52B30 ve "sport" režimu je ..... oach!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » ned dub 12, 2020 16:52

Jo, jezdil jsem včera v jedné stopě okolo Mělníka a na Dubou, a bylo to jak kdyby tam někde byl moto sraz. Snad stovky motorek

Počasí bylo boží.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » ned dub 12, 2020 20:00

No, k tomu jeste patri, ze jak je na cestach policistu skromne, zacali mnozi jezdit opravdu jak prasata. (A ted uz se to neda ani hodit na Polaky :twisted:.) Jak co se tyka dodrzovani rychlosti (i na mistech, kde je to vice nez hazard) tak i (nebezpecneho) zpusobu jizdy, hlavne predjizdeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 17, 2020 13:35

Malé zamyšlení..... neska sem na STK asi hodinu vykecával (to že je člověk objednaný na konkrétní hodinu neznamená, že tam nebude čekat.... ale výrazně míň než když objednaný není) se známým (hardcore nadšenec do aut) a ..... ať na to koukám zprava zleva zespoda zeshora, tak si už nové autí nekoupím.... pominu-li (dnes už povinná) foukátka a (skoro povinnou) AT, asi bych nezkousnul všechny ty šmíráky (ecall, GPS) a (nevypínatelné) pomocníky a asistenty (starající se málem už i o to, esli mám dobře utřenou prtel).

God bless brambor2..... :lovestruck:

(Fčíl si teda ešče neskromně přeju, aby dlouho dobře sloužil a hlavně abych to někde někdy nějak neposlal do škarpy nebo něco horšího..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pát dub 17, 2020 16:04

Ciste teoretickou moralni otazkou je, jestli bude stejne pekne premyslet o Tve brambore ten, do koho nabouras (teoreticky!!!) nebo prejedes jen proto, zes nemel nejakeho toho pomocnika, ktery by (teoreticky) tomu problemu zabranil a/nebo kdo by tam zustal kvuli tomu, ze oba jste lezeli v bezvedomi a brambora nemela samovolani na zachranku v pripade bouracky, co by zavalola zachranare, kteri by Vas oba bez problemu privedli zpet do zivota...

Rikam - vsechno teoreticky a ze je to teoreticky-moralni otazka.

A ne, taky bych rad zil bez nekterych "asistentu" (nejenom) v aute...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 13, 2020 15:29

Neska se mi konečně podařilo zbavit brambora2 nechtěných vlastností a schopností - z výroby měl bezklíčové odemykání a startování (Comfort Access - se mnou absolutně neslučitelné, když sem vzal za kliku, tak to různě nechtěně dělalo něco - odemykalo nebo zamykalo a mně z toho mohlo yebnout). Už nedělá. Díky matizovi - je to moc šikovný programátor BMW, dokázal to všechno SW vypnout bez demontáže HW, takže fčíl pěkně odemykám a zamykám JÁ klíčkem na dálku a startuju po zasunutí klíčku do tlamy. Hezky!(Konečně normální auto.)

A jak mi nazávěr řekl, už mi to nikdo bezdrátově neukrade. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob kvě 16, 2020 15:45

pavproch píše:Jo, to je ještě dlaší mínus, už sem tu o tom psal: já bez dohledu nenechávám ani mobil na nabíječce (malé Watty) natož abych nechával (někoika až mnoha) kilowatovou nabíječku bez dohledu/přes noc. Nikdy!


A už zase potvrzeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř kvě 27, 2020 9:02

Nahrávka mike-ovi (hate na auta):

pavproch na AF.cz píše:
pavproch píše:Chjo no. Sem v tom hustém dešti (krásný nový asfalt) dával pozor aby mi to zase na PSS v hluboké vodě neklouzlo a přehlíd sem šutr (kdo by ho taky na novém asfaltu čekal, že) velikosti pěsti nebo dvou. Bylo "dik, dik" (přední zadní - nijak závratná rána) a .... hučí to a vibruje.... to sem zvjedaff, jaké škody sem na LP resp LZ kole napáchal, zítra zajedu ke Strnadlovi, snad to bude "jen" yebnutý ráfek, ne ložisko (nedávno nové) nebo nedejbůh těhlice fprteli. Ale aspoň že sem neprorazil gumu, v tom dešti lepit/slimákovat a dofukovat by bylo teda zatrest....

EDIT: kdo ni nedělá nic nezkazí, já sem dělal a kazil..... :twisted:


Tak LP kolo = hodně yebnutý ráfek zevnitř (3cm ovalita - snad to pude srovnat, Strnadel na to má fórichtunk). Guma na výměnu - bublina, objednány teda obě nové, zase PSS. Zadní ráfek ten "dik" dal bez úrazu. Ložisko LP kola se zdá taky být OK, stav těhlice samozřejmě pohledem/pohmatem nezjistím. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2020 15:52

To neni hate na auta, ale na neschopne(ho) ridice :twisted: Coz je naprosto v poradku, proti autum jako takovym nic nemam, az na to, ze maji stredoveke rizeni, ktere vyzaduje lidskou obsluhu. Tenhle problem uz nastesti resime a pak uz k podobnym situacim dochazet nebude :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » pát kvě 29, 2020 23:29

Fuj!!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte čer 23, 2020 12:49

Neska sem prožil, co snad už pět či osum let ne - jedu si takhle po silnici I. tř skoro bez provozu, u výjezdu z dědiny stála Pachová oftka vedle cesty, já předpisově až k ceduli i za ní, oni majáky a za mnou, "stop" nápis v majáku, o kus dál sem našel vhodný záliv, zastavím, z Pachové oftáky vystoupily dvě mladé Pachyně ve slušivých uni-formách a prý dobrý den kuntrola dokladů - já co sem proved? ony:nic jen kuntrola, paxi mě a moje doklady prolustrovaly v databázi, ani sem dýchat nemusel a jelo se dál.... ale ty majáky mě dojaly až skoro k slzám.... :twisted: (PS: ale malá nejistota ve mně byla, co sem proved....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř črc 8, 2020 17:53

Není dne, aby se tady na auto-serverech neobjevil článek na téma e-mobility nebo představení nějakého nového e-modelu.... já to nesleduju, ale žiju v přesvědčení že se před nedávnem (týdny až měsíce či rok) objevila nějaká zpráva, že kterýsi "vzácný" chemický prvek/kov, bezpodmínečně a nenahraditelně nutný pro výrobu baterií pro e-mobily, velmi brzo (celosvětově) dojde a bude po e-ftákách. To se už nějak vyřešilo nebo všechny ty články jsou jen zbožná přání e- aktivistů (jako je EM apod)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř črc 8, 2020 18:09

Bylo to jen zbozne prani dinosauru ;-) Smir se s tim, ze aut na baterky bude pribyvat a spalovaci motory budou nakonec zakazany. Mozna se toho jeste dozijes, to je jedine, co muzes ovlivnit :twisted:

A ne, neznamena to, ze si myslim, ze je to skvely napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned srp 2, 2020 11:37

Tak jo, neska po delší době zase byl vítr ve vlasech - sice semi nepodařilo stát až tak brzo, jaxem chtěl (mi bylo lenivo natahovat buďyka, "to stanu" a prd, velebnosti), ale před sedmou sem už brmbrmbrm a do desíti natočil asi 250 km po Beskydech, prakticky bez provozu a to i přes prázdniny. Akoráth sem hned při vyjetí měl dva (varovné) zážitky - PaChová oftáka stála hned po výjezdu na hlavní, já ji nečekal, tak kolem nich v (neobydlené části) obce asi sedumdesát ale nechali ňa být a hned o kus dál se proti mně ze stínu (šikmé ostré slunko v sedum ráno) vyřítil pumpičkář skoro v protisměru. Zbytek výletu sem si dával pozor, ale byto to už bez další mimořádné události.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 18:20

pavproch na AF.cz ve vlákně o britské zvěři píše:Přesně to sem do tohodle vlákna pasuje, je to "zvěrstvo", v dobrém.... jaxem tady už mockrát spal, že s bramborem2 + m4Zlikem to plánuju už dotáhnout až do důchodu, tak tohle bysem si teda nechal líbit.... 12 hrnků atmo, hafo kobyl, 6MT.... škoda, že je to one of one ... :ymhug:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř zář 9, 2020 17:49

pavproch fčera na AF.cz píše:Ty woe.

Bruseli, NASRAT!



Sebereflexe - návazně na fčerejší zprávu o šmírování spotřeby z nových aut do Bruseli - tohle je poslední kamínek do mé mozaiky o Bruseli - už na 100% vím, že si už NIKDY ŽÁDNÉ nové brmbrmbrm (se spalovacím motorem - viz *) nepořídím. Tečka.

(... a tím pádem můžu veřejně přiznat, že sem šilhal po kajmanovi 4.0 GT, už sem byl před jeho objednáním, dyž přišel Covid a i $ by na něj byly, ale .... Bruseli, NASRAT!)

* a s nespalovacím jen dyž mi/nám v Bruseli úplně zakážou brambora2 resp. m4Zlika resp. Pindicu (a udělají mi dostatečně silnou přípojku elektriky do chalupy)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř říj 7, 2020 15:56

Počebuju poradit s lyžema do Pindice:

14 zim s Pindicou = lyžema sem úplně rozerval text. potah opěráku zadního sedadla (dyž do auta cpu lyže, z.opěrák ve sklopené poloze). Dyž fčíl Pindica dostane "nová" sedadla, nerath bych ty potahy hned zase "rozdrbal" lyžema (zima se blíží... oach!).

Poradí někdo něco? Napadá mě "skivak" = pytel velikosti a tvaru velké tašky (dlouhé na moje lyže = 190cm) a lyže poctivě cpát do něj/ní.

Nenapadá ještě někoho jak to řešit jinak (nacpat lyže do malého/krátkého auta - Fiat Panda - lyže v každém případě šahají až na/nad sedák spolujezdce nad středovým tunelem = jezdím sám, takže to nevadí)? Na střechu je dávat nechcu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2020 16:10

Jasne, ze vak na lyze, ty ho snad nemas? Hod si to do Googlu a vypadne ti jich spousta.

Akorat byt tebou, tak se na zimu moc netesim. Vypada to, ze Prymulator vyhlasi zakaz vychazeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř říj 7, 2020 16:45

@PP: Jako sikovny technik bys mohl do "novych" sedadel udelat tunilek pro lyze, jak to ma mnoho novejsich aut.
pavproch píše:lyže v každém případě šahají až na/nad sedák spolujezdce nad středovým tunelem = jezdím sám, takže to nevadí
Tos jeste nikde nedostal pokutu? To radeji res, jak to pripevnit duveryhodne i pred policajtama, navic tak, aby neomezovaly vyhled... U nas v praci par kolegu-lyzaru, co takto jezdivali na lyze uz pokutu dostalo. Moc se divili, stejne jako kdyz nektereho z nich pokutovali v A za to, ze na zadnim sedadle "jen tak", nezabezpecene mel pohozene veci, napr. zrcadlovku nebo nakupni tasku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 9, 2020 11:34

Takle vypadaly sedadla Pindice po 15-ti zimách spolu.

DSC01829a.jpg
DSC01830a.jpg


A takle to tam vypadá fčíl...

DSC01831a.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec