pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 20:26

:D nakonec se nastvou a daji mu tam elektromotor :twisted:

Ja zas v posledni dobe sleduju jako chodec, ze cim dal vic lidi nepouziva blinkry :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » stř srp 29, 2018 13:24

jj, povidal nedavno pribuzny, co jezdi denne Plzen-Praha, ze se mu posledni dobou parkrat totez stalo; nedavno nejaka slecna proste jela prostredkem a nikoho pred sebe nepustila, od Rokycan az k Praze za sebou vezla slusny vlacek aut a na zadne signaly nereagovala, pak uhnula na okruh ...

pp-to mas docela slusnou spotrebu motoru, nemenili ti ho nedavno?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Stani » stř srp 29, 2018 14:54

Zrejme autonómne autá, počítač drží lajnu, neuhne :D .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř srp 29, 2018 17:20

@Lipon, jo měnili.... sem po 1/4 mio km dělal generálku výměnným způsobem (komplet nový drivetrain - motor, převodovka, rozvodovka atd...) a ten nový motor umřel po 7.5tis km, taktam na kulanci šel další... a ten umřel taky, po 9 tis km... čili tam (zase na kulanci) pude další....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » stř srp 29, 2018 21:57

Tak to je teda pechfógl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod scinkk » čtv srp 30, 2018 7:22

Zajímavý motokonicek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv srp 30, 2018 15:18

Potvrzeno, bude čtvrtý motor - na kulanci. A mám první (trošku podrobnější) zprávu: v obou nových N53B30 byly hromady (doslova) chlinikových špon - kompletně vydřené válce v obou případech (7500 a 9000 km) - zřejmě se jim nějak nepovedl ten Nikasil či co tam je za vytvrzení stěn válců. Pokusím se zjistit víc .... pokud bude co.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 18:27

Nebo ti prejici sousedi sypou neco do nadrze. Pripadne spokojeni zamestnanci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte pro 25, 2018 12:50

Tak.

Už mám doma dvě e89... :lol:

Jednu skutečnou a jednu skoro skutečnou - sem fčera dostal pod strom kvádříček (asi českého) křisťálu s vypáleným 3D modelem e89. Křasne. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod budo » stř led 16, 2019 15:01

Dneska jsem přivezl na firmu 5l barel isopropylalkoholu a chtěl koupit ještě tu destilku. Kolega chytračil, že stačí voda z vodovoda. Tak jsem to teda namíchal s ní. Páč je šéf a vo takové číčovině jsem se s ním nechtěl dohadovat. Dost na tom, že mu říkám "už se s tebou nebudu bavit o politice, protože mě sereš". Takže i přesto, že píšou vysloveně "vodu z vodovodu ne-e", tak jsem to s ní namíchal.

A teď se ptám, esli tady je ňákej chemik profesionál nebo chemik amatér, kterej by mi dokázal objasnit, vo co jako gou. Esli tím, že voda z vodovoda obsahuje minerály a ionty, tak třeba dochází nějak k rozvrstvení vody a alkoholu a následnýmu zámrzu?

https://hobby.instory.cz/1721-nechcete- ... te-ji.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 6, 2019 16:05

Sa musím pochváliť, mám/budu mít "nový" služebák...

pavproch fčíl na bmwklubu píše:Tak. První cesta v mém "novém" autě je za mnou - krásných 200 km po liduprázdných okreskách a silnicích I. tř. z Holomóca na Opavu a dom - n52B30 MY2006 (ie nedokurwený pičatýma EURo škrtičema) 6MT RWD je slast pro duši, ucho, pravou ruku a levou nohu a vlastně i pravou nohu. Navíc matizova diagnostika nic závažného neukázala (kuju!), zítra to ještě nechám u Michala na rampě zvednout a kuknu temu pod sukně a bude vymalováno. Ono už ale je vymalováno fčíl, no. Sem se (opět a už zase) zamiloval. Akoráth halt sice samet, ale žere - po 200km je půlka nádrže 100voltového maxx fuč, no..... ale co už, šak je (bude) to služebák....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 7, 2019 9:45

musim se pochlubit, protoze ja ten pocit k chlubeni mam :-D
vzdycky jsem mel nejake do urcite miry sverazne auto, ale nakonec jsem podlehl prakticnosti, dobe a pred 10 lety si poridil Peugeota 407SW v nafte
.. no a jak jsem byl stastny, ze jsem ho letos prodal. nikdy mi neprirostl k srdci a tak jsem se vratil k dusevnimu konceptu, ze musim vlastnit neco, co budu mit hlavne rad.
a tradaa..
Obrázek
srdcovka mladych let Saab 9-3X XWD, 2,0T biopower 210HP
krasne tezke auto se zravym poctivym motorem, kdy ty 2 obri koncovky vyfuku nejsou jen na okrasu:)

najednou jsem prestal resit velikost kufru, spotrebu, mozna drazsi udrzbu (v porovnani s 407 to zas tak nepocituji) a zacal se zase citit jak James Dean v jeho 550tce, jen doufam, ze tak neskoncim :-D
Naposledy upravil skutrjohny dne čtv bře 7, 2019 14:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv bře 7, 2019 9:48

Fajne auto. =D>

To ja som zostal verny...

Predal som toto

Obrázek

A kupil toto

Obrázek

:)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » čtv bře 7, 2019 10:57

grco, to mas primo od Jamese Bonda? :lol:

A priste si ocisti strechu od snehu, bo dostanes pokutu a zase budes nadavat na ... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv bře 7, 2019 12:08

Hehe, chvilu mi trvalo kym mi to doslo s tym Bondom :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » čtv bře 7, 2019 22:25

Taky bych byl věrný, ale díky EU kokotům už Subaru do Evropy nevozí 6 hrnky, jen individuální dovozy z Ruska za nekřesťanský peníze a sériová 2,5 atmo není na tak velké auto (Outback) dostačující
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » pon bře 11, 2019 15:08

brzo s tou atmoškou japonci skončí úplně, jsou to poslední mohykáni - i Honda už to vzdala... ale je to věčná škoda :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 11, 2019 17:48

Ale kdeže... atmosferických motoru se dělá relativně dostatek, ale ty s vétším objemem jsou už spíše ve sportovních autech.
Poslední mohykáni s velkým srdcem, aneb hledáme starou dobrou atmosféru
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » pon bře 11, 2019 18:36

přesně o tom píšu - myslel jsem samozřejmě běžné sériovky, kde to válcuje turbo, potažmo dnes už hybrid, na všech frontách, atmosféra bude už jen jako kultovka... 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon bře 11, 2019 18:42

A protože su (stará) kunverza co taky foukátka nesnáší, tak mám aktuálně 4 auta naturally aspirated .... (m4Zlik a pindica "moje" a brambor1 a brambor2 "firemní, bohužel brambor1 je už rok nepojízdný, proto nově i brambor2)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2019 14:17

pavproch fčíl na AF.cz píše:Tak. .... brambor2 je můj, teda firemní. A už i bez pražské RZ. Fčíl už si jen přeji aby sloužil nejlépe nafurt nebo aspoň hodně dlúho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 16:25

@PP: jen ze zvedavosti jeden dotaz - Od Vas asi nejezdite moc do nemeckych mest, ze jo? Ja jen, ze by Vas tam s Vasimi karami ani nepustili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 12, 2019 16:45

Tak to by mně zajímalo na základě čeho tak Apuko soudíš? :(( Prostě jaký byl myšlenkový proces, řetez jednotlivých myšlenek, které Tě vedli k takovému závěru, potažmo komentáři?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: pokec o autech

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 12, 2019 19:17

budo píše:A teď se ptám, esli tady je ňákej chemik profesionál nebo chemik amatér, kterej by mi dokázal objasnit, vo co jako gou. Esli tím, že voda z vodovoda obsahuje minerály a ionty, tak třeba dochází nějak k rozvrstvení vody a alkoholu a následnýmu zámrzu?


A zmrzla :D ?

Chemik sice nejsem a je to docela složité, ale o varování v článku mám určité pochybnosti, redaktor určitě není ani chemik ani fyzik, spíš je to blbě či nešťastně napsané. "V případě, že vám směs dojde, v žádném případě ji nemíchejte s obyčejnou vodou" zřejmě myslí, aby jsi prostě, když ti dojde nemrzka, nedoléval nádržku ostřikovačů obyčejnou vodu. Ale jeho formulace nedává z pohledu změny skupenství z kapaliny v led moc smysl.

K té destilce vs. kohoutkové pro míchání nemrznoucí směsi (varování, bude dlouhé!):

Čistá destilovaná voda by naopak mohla mrznout dříve, protože rozpuštěné látky a soli můžou posunout bod tuhnutí dolů. Ale to by musela být hodně tvrdá voda, aby to mělo nějaký reálný efekt (když máš vodu se solí, tak mrzne při nižší teplotě, než bez ní, proto se přeci solí silnice).

Na druhou stranu, nečistoty v kohoutkové vodě můžou působit jako krystalizační jádra, na kterých začnou růst ledové krystalky, a pak už to zmrzne všecko o něco dříve. Ale nemyslím si, že by to mělo nějak výraznější reálný efekt v normálních podmínkách.

Destilku můžeš mít i v přechlazeném stavu, kdy má teplotu hluboko pod nulou, ale je pořád tekutá. Mohl by sis ji připravit i doma, když budeš hodně pomalu a hodně opatrně ochlazovat hodně čistou destilku v hodně čisté a hodně hladké nádobě (aby tam nebyla žádná krystalizační jádra). Ale jakmile ji pak třeba zatřepeš, tak ti začne okamžitě krystalizovat v led.
Je to potíž třeba u letadel, kde máš tekuté kapičky přechlazené vody v mracích, které se při střetu s křídlem nebo rotorem okamžitě mění na skoro neviditelný led, až to letadlo či helikoptéra spadne (nebo ne, protože na to má přístroje aby tam nevletělo, vyhřívání atd.).

Ale zase, podchlazenou vodu v nádržce ostřikovače nikdy mít nebudeš, na to je tam příliš mnoho nečistot a ostrých míst, která budou působit jako krystalizační jádra, na kterých bude vznikat led.

No ale hlavně, když tam budeš pořád lít směs z kohoutkové vody, která je hodně tvrdá, bude se ti v hadičkách a tryskách víc usazovat vodní kámen, až se ti ucpou :)

TL;DR: Míchej to z čehokoliv chceš, mrznout to bude při stejném poměru nejspíš stejně, ale tvrdá kohoutková voda ti dřív ucpe trysky ostřikovačů...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 22:13

vonkreuz píše:Tak to by mně zajímalo na základě čeho tak Apuko soudíš? :(( Prostě jaký byl myšlenkový proces, řetez jednotlivých myšlenek, které Tě vedli k takovému závěru, potažmo komentáři?
Napriklad na zaklade, co PP psal:
pavproch píše:Sa musím pochváliť, mám/budu mít "nový" služebák... První cesta v mém "novém" autě je za mnou ... n52B30 MY2006 (ie nedokurwený pičatýma EURo škrtičema) 6MT RWD
pavproch píše:A protože su (stará) kunverza co taky foukátka nesnáší, tak mám aktuálně 4 auta naturally aspirated ...

Vazne se obavam, ze jeho auta vetsinou nejnovejsi EURO normy nesplnuji - a urcite dobre vis, ze do vetsiny vetsich mist v D mas povoleny vjezd pouze s ekologickou vinetou, nekde dokonce uz jen s jeste specialnejsi, kdyz mas EURO 6... Vybavoval jsem nalepku, kdyz jsme byly za synem ve Stuttgartu (a prvnikrat jsem tam nevedomky byl bez ni, nastesti jsem parkoval v podzemni hotelove garazi), to jsem si to zjistoval. Docela se to tam kontroluje, hlavne na parkujicich autach, ale jsou i automaticke kamery, pokud dobre vim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 12, 2019 22:22

Apuka, nevim, treba ma benzin? Jsem to vlakno nesledoval az tolik, ale donedavna i veteran s benzinakem a rizenym katem v atmosce (treba Mercedes E z devadesatek) dostal bez problemu zelenou nalepku, kdyz mel aspon Euro 2. Coz mely vetsinou i ty z roku 199x (pokud nemely vykuchany kat a rozstelovane zapalovani jako pulka v Cesku). Ale nevim...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: pokec o autech

Příspěvekod paldo » stř bře 13, 2019 7:23

@apuka: Vzhľadom na to, že pavproch jazdí na benzínových autách, nebál by som sa oň..................
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2019 7:48

Jo, je to benzín, 2006, sice šestihrnek, ale EURo4
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod zbuddy » stř bře 13, 2019 9:49

Lipon píše:Taky bych byl věrný, ale díky EU kokotům už Subaru do Evropy nevozí 6 hrnky, jen individuální dovozy z Ruska za nekřesťanský peníze a sériová 2,5 atmo není na tak velké auto (Outback) dostačující


175 koní Ti je málo?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pokec o autech

Příspěvekod zbuddy » stř bře 13, 2019 9:54

pavproch píše:Potvrzeno, bude čtvrtý motor - na kulanci. A mám první (trošku podrobnější) zprávu: v obou nových N53B30 byly hromady (doslova) chlinikových špon - kompletně vydřené válce v obou případech (7500 a 9000 km) - zřejmě se jim nějak nepovedl ten Nikasil či co tam je za vytvrzení stěn válců. Pokusím se zjistit víc .... pokud bude co.


Proč jezdíš s tak nespolehlivými auty? Anebo je přetáčíš či co. Určitě se o ně ale dobře staráš...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Pokec