pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát zář 22, 2023 16:26

Outback H6 od 150.000 km taky začal víc žrát olej, ale tak 0,5l/5000
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4924
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » pát zář 22, 2023 21:24

Motor v Toyota Yaris 1,4 nežral vůbec nic a věřím, že někde pořád jezdí v pohodě.
Teď Subaru XV motor FB20 žere asi 0,4L/1000km a jsem překvapený a naštvaný. Má jen 140k km.
Možné příčiny jsou ošizené pístní kroužky, aby motor neměl třecí ztráty, nebo horší funkce těsnění na dříku ventilů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1110
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte zář 26, 2023 10:50

Neska ráno sem hladový (bo sem odevzdával krev) m4Zlikoval do Opavy a z5, cesta tam i zpět (okreskama) bez úrazu, ale skoro celou cestu mha = čuli nic moc výhledově a pocitově. Ale řidičsky jako vždy na jedničku, i dyž sem byl hladový a bylo/je mi "blbě".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2023 11:27

pavproch píše:Neska ráno ... sem odevzdával krev... do Opavy
Ma to nejakou pricinu, proc z Dolni Becvy jdes na odber do Opavy? Tam nevim o zadnem ojedinelem zdravotnim stredisku, kde by se dalo cekat, ze delaji neco navic nez napr. v OV. Spise naopak.
Nebo je to neco v souvislosti s Tvoji nutricni terapeutkou nebo jineho doktora, ktery to chce mit "u seba"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16664
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte zář 26, 2023 11:54

Jo, pokec s tusem o jeho výletu na Aljašku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv zář 28, 2023 11:57

Tak, dva dny po sobě byl bajk = tělo si zítra zaslouží rest = ráno zase pojedu do prce m4Zlikem (mám to 2,2 km, ale najedu těch km přes dvěstě :twisted: ). Těším se.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv zář 28, 2023 14:43

Dám to sem, je to o "motoru" - soused potřeboval cosyk odbagrovat/vybagrovat, tak si NEpozval bagr s bagristou, ale ten bagr si co? Koupil.

Něco takového:
bagr.jpg


Já taky řeším spoustu věcí tím, že si je koupím, ale bagr? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » čtv zář 28, 2023 15:06

kamarád staví svépomocí barák, bagr si taky koupil, větší než ukazuješ. Na delší dobu to vyjde výrazně levněji ho koupit a prodat, než půjčit
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát zář 29, 2023 10:23

pavproch píše: ráno zase pojedu do prce m4Zlikem (mám to 2,2 km, ale najedu těch km přes dvěstě :twisted: Těším se.

Splněno = 220km. Křasa, ale provoz byl neskutečný i tam kde nebývá = prc. den + spousta lidí má volno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv říj 5, 2023 11:26

Hezky! Po sportíku vyhlašuju (jako obvykle) na zítra rest-day, má být křasně/kosa = bude zase m4Zlik, kosa ale to neva (topení doprava a ke křaťasům si obleču i bundu BMW):
Počasí přes den (07-24):
Nejnižší noční teploty 8 až 5 °C, v údolích lokálně až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší odpolední teploty 17 až 20 °C.

Těším se.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 6, 2023 10:35

Tak jo, zase splněno = 270 km m4Zlikem skrz Beskydy bez PaChu (teda na hranicích CZ/SK jsou, ale nezastavili mě) a bez krizovek. Paráda. Ani kosa nějak moc nebyla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte říj 10, 2023 16:12

Tak - mám "problém".
V pátek (= restday) obvykle ráno m4Zlikuju, pičasí by mělo být poměrně příznivé, mohl bych zas:
Předpověď na pátek (00-24):
Převážně oblačno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, nejvyšší denní 20 až 24 °C.

... ale: fpátek je 13-tého. Tak nějak ztrácím chuť na m4Zlikování tento pátek. Musím si to ještě rozmyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 13, 2023 10:48

Pátek 13-tého, nepátek 13-tého = bylo 270 km skrz Beskydy, kupodivu ani jednou mě naCZ/SK hranicicích nestavěli, bez krizovek i bez PaChu. Křasa. Ale po nočním dešti byla voda a bordel na cestě, m4Zlik není černý ale šedivý. Neska nic, ale při poslední jízdě před zimním spánkem bude myčka (a plná) ať se mu potom dobře spí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 13, 2023 17:32

Jaxem naspal v předchozím postu, zlomil sem v sobě pověrčivost (z pátku 13-tého) a ráno dělal brmbrmbrm. Ale co sem v sobě nezlomil je pověrčivost z toho, co napíšu - sem ten post spal fpoledne fprci (= m4Zlik na dvoře), ešče mě čekala odpolední cesta dom (2,2 km). Sem ten kousek jel jak pos*raný a přesto bylo jedno nouzové brždění, naštěstí to dopadlo. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv říj 19, 2023 16:19

Zítra by (kupodivu) asi nemělo scát, mrznout taky ne = dyž zdraví dovolí, budu zase m4Zlikovat. Letos naposled nebo ještě příští týden? (Ref povinná zimní výbava od 1.11. tam kde yezdím, i dyž by třeba bude ještě těplo.)

+ mám jeden (pozitivní) zážitek s autem ze fčerejška ve FNO: Parkování v areálu FNO je děsné, auta stojí úplně fšude (i na zákazech), najít nějaký flek, kam umístím brambora2 dycky trvá, fčera taky, nakonec sem ale našel. Samozřejmě ale za vjezd autem do areálu FNO se platí (parkové, ne malé - už sem tam za jednu odpolední "seanci" nechla i tři stovky). Fčera taky při výjezdu sem podal parkovací lístek strážmistrovi na strážnici, ten do něj kuknul, já čekal něco jako dvě stovky (nebyl sem tam úplně celé odpoledne), mávnul rukou a "jeďte" (zvednul závoru). Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » čtv říj 19, 2023 22:50

Asi se nějak špatně podíval :-)

Po 14:00 zvedne závoru, spočítá tržbu a jde domů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1110
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 9:09

Mne u PP napadaji dva mozne duvody parkovani zdarma:
Parkovné zdarma:
Prvních 30 minut v čase 06:00 - 15:30 hod.
Pohotovostní parkování v čase 15:30 - 06:00 hod., zdarma jsou první 4 hodiny po vjezdu
Bez poplatku je umožněn vjezd a parkování vozidel takto:

všem řidičům po dobu 30 minut od vjezdu do opuštění areálu FNO
majitelům průkazek mimořádných výhod (TP, ZTP a ZTP/P)
...
pacientům, dojíždějícím na dialýzu, chemoterapii a biologickou léčbu
...
pohřební službě
Vim, ze PP uz nedojizdi na chemoterapii, ale... Pravdepodobnejsi mi prijde, ze se na nej podival - a rekl si, ze to uz je asi pohrebni sluzba. Hlavne pokud PP i tehdy palila huba... :wink:

Ale PP muze byt rad, ze nemusel do Mestske nemocnice. Tam je parkoviste ted zrusene uplne (az do dostavby parkovaciho domu), vevnitr je malo mist, v okoli je to neustale plne - a nejblizsi rozumne parkoviste je ubyvaleho Bauhausu, coz je uplne skvele pro hur se pohybujici lidi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16664
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 20, 2023 10:56

apuka píše:ze se na nej podival - a rekl si, ze to uz je asi pohrebni sluzba.

Ty jo, ty mi teda přeješ.... :twisted:

Neska při pátku obvyklých 260km větru ve vlasech (čepici) skrz Beskydy, 3x přes hranici - ani jednou mě nestavěli, scát začalo až sem zaparkoval na dvoře ve firmě. Bez PaChu a krizovek - akorát sem nad Bílou směr Klokočov natrefil na sekání trowy a byl bordel i šutry na cestě. Celou dobu mokro na cestě = musel sem neska pomaleji než indy i tak mi to párkrát trošku šklihlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 11:16

TO ne ja Ti preju (to fakt nepreju) - Ty sam se tak casto popisujes :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16664
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 20, 2023 11:21

Fpoho, rozumím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 20, 2023 12:58

pavproch píše:mokro, musel sem neska pomaleji než indy

Jo, byl sem m4Zlkem na Benzině v RpR - i na spotřebě sem to "pomaleji" poznal - normálně (sucho) m4Zlika honím tak, že si řekne o 15 až 16 na sto, neska sotva třináct.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon říj 23, 2023 11:00

Předpověď na pátek (00-24):
Zpočátku převážně zataženo a občasný déšť nebo přeháňky, postupně ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní 11 až 15 °C.

Uvidím, jestli to (letos naposled) fpátek pude nebo ne. V každém případě ale ještě plánuju jednou m4Zlika letos vytáhnout z garáže, zajet do myčky (není černý ale šedivý - při posledních výletech bylo mokro), dolít až po hrdlo do plna, dofouknout kola na 4 atm a pak ho teprve nechat spát garáži do jara.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv říj 26, 2023 11:15

Tak tu předpopičasí změnili - bude scát. Ale i tak zítra (naposled letos) budu m4Zlikovat (holt se střechou nad hlavou, no. Ale co už když to bude naposled (těším se na "N52B30 sport", fčera celý den za volantem brambora2, kde mám stejný motor jako je v m4zlikovi, ale nemá "sport" režim, kdy se ten motor chová úplně jinak/líp - víc táhne, víc ječí, letí do omezovače jako blázen)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 27, 2023 10:43

Tak jo, poslední letošní m4Zlikování proběhlo, ráno sem ešče stihnul aspoň Pustevny s větrem pod čepicí, pak začlo scát, takže zbytek z 250+ km se střechou nad hlavou, no. Ješte max m4Zlika vytáhnu do myčky, pro plnou, zahřát výfuk (= vyhnat z něj kondenzát) a pak už dobrou noc do březence/dubence.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob říj 28, 2023 16:24

pavproch píše:Ješte max m4Zlika vytáhnu do myčky, pro plnou, zahřát výfuk (= vyhnat z něj kondenzát) a pak už dobrou noc do březence/dubence.

Neska sem zase traktoroval (trowa už moc neroste, zato listí padá a ešče nějakou dobu padat bude) = musím m4Zlika potlačit hlouběji do garáže, abych vyjel s traktorem, přitom mě napadlo se NATO "max" už letos vyprdnout a už ho nechat stát, tak jak je až do jara.
Ale fčíl mě napadlo - zítra (asi) nebude scát, že bych teda to "max" provedl zítra? Mám nad čím uvažovat.... )a případně se těšit na brmbrmbrm).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned říj 29, 2023 17:22

"Max" sem neska udělal, ale jen ze 2/3 = pořdádně zahřát, myčka, ale nakonec sem vymyslel, že nechám skoro prázdnou nádrž až do prvního jarního vyjetí, kdy ji naplním. Sezona uzavřena = letos asi 8000 km, bez úrazu, bez pokuty = úspěšná sezona. Už se ale zase těším na jarní vítr ve vlasech/čepici.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon říj 30, 2023 14:57

(Platonický) povzdech (= nic kolem toho dělat nebudu): Kéžby tak brambor2 (jeho N52B30) měl taky "sport" režim (jako je v m4Zlikovi = je to silně návykové).
Fčera sem si ještě (letos naposledy) "sport" užil v m4Zlikovi, neska sem už (jen) brmbrmbrm bramborem2 a.... chybělo mi to, no. No nic, no, půlroku budu zase jen vzpomínat a tesknit.
(Před pár lety jsem zjišťoval, jestli to některá z tuningových firem nedělá a tehdy to nikdo nedělal. Škoda, no.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 5, 2023 13:54

Přiznam se, že jsem ani netušil, že je to přestupek, protože já také uhýbám do levého pruhu, pokud tam tímto uhnutím nevletím někomu jinému a nezpomalím ho a neohrozím. Jednak to dělám, abych jim to usnadnil a jednak vím, co jsou někteří schopni udělat za manévr, aby se tam vecpali. Už jsem zažil krávu za volantem, která v připojovacím pruhu couvala... :evil: ](*,) . Taky to dělám s ohledem na jejich bezpečí, protože vím, že najíždět na rychlostní silnici nebo dálnici z nuly je prostě na ho*** a nebezpečný, když tam všichni jedou přes stovku a než se člověk rozjede, tak si koleduje o to, že do něj někdo vletí. Já jsem třeba rád, když mi takhle auta uhýbají a můžu v klidu najet.

Ohleduplností až k maléru: Pouštění aut z připojovacího pruhu je přestupkem, častokrát nebezpečným. Můžete přijít i o řidičák
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte lis 14, 2023 16:43

Neska sem byl na otočku v ta3, dva postřehy: jeden pruh pod Strečnem (I/18) a zákaz předjíždění je pěkná pruďa. Jinak sem ale při cestě tam i z5 měl štěstí - jak Strečno, tak RK = souvislý štrůdl aut v obou směrech ale nikde se to nezasukovalo, pořád 60-80 kmph. Ufffff. Už aby otevřeli obchvat RK a ten ťuněluj pod Lúčnianskou MF.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2023 16:57

Afterthought:
pavproch píše:Při pohledu na předpopičaí na týden dopředu a pohledu z wokna na bílo se bohužel musím vzdát myšlenky, že by to mělo jít.

Stárnu, potřebuju (pracovně) zajet (autem) JBL a PZ a nechce se mi v tom zimním nečasu... maňána, až to roztaje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec