pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř bře 13, 2019 10:41

pavproch píše:ale EURo4
Kurna, koukam, ze nam rikali trochu blbosti. Ptal jsem se primo ve Stuttgartu i na jedne stanici Dekra (taky u Stuttgartu) a tam rekli ze od nejakeho 201x roku vsechny auta (i benzinaky) musi mit alespon EURO 5 na zelenou (kat. 4) znamku :twisted:. No a ted koukam, ze je to fakt i pro EURO 1 benzin, ze na te stanici to trochu popletli a zamenili plakety s normou... A to jsem si myslel, ze primo u zdroje (Dekra) se dostanou nejlepsi informace.

DIky za upresneni a omlouvam se za zavadeni :toimonster: ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2019 10:47

@zb: N53B30 v e91 byl dobrý motor prvních 250000 km, pak umřel a já udělal GO výměnou za nový .... a to byla chyba, ty "nové" (nejsou úplně nové, je to generálkovaný blok s novými vřitnostmi) se jim ta generálka (přestružení válců zevitř + nikasil = odleptání Mg a ponechání pouze Si) v celé sérii nepovedla, životnost je 6000 až 9000 km (vydře se vnitřní povrch válců). Už sem ztratil důvěru, že tam dají N53B30 s rozumnou životností, proto sem pořídil brambora2 (e90 s N52B30 - předchozí generace toho samého motoru s malým nájezdem 75tis km). Když do e91 dají pátý motor, tak pude do Aaaaaček, když nedají, tak pude do kovošrotu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » stř bře 13, 2019 23:02

zbuddy píše:...

175 koní Ti je málo?

jo
chybí tam rezerva pro případné předjíždění, CVTčko tomu taky moc nepřidá
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte bře 26, 2019 14:46

pavproch neska na bmwklubu píše:Má to mírný posun v mezích zákona: po zkoumání mi z autorizáku oznámili, že sice čtvrtý N53B30 vykazuje (po ujetí cca 6.5tis km) opotřebení, ale "malé" a že s tím mám normálně jezdit dál a po dalších pár tis km jim to znova přistavit ke kontrole. A na tohle potřebovali čtyři měsíce.....

Momentálně to vidím takle: Tenhle týden sem na lyžích mimo republiku, příští týden si to jedu vyzvednout, dojedu s tím dom (teda doufám že dojedu), postupně (až skončí letošní lyžařská sezona, ie zač. května) odstrojím z toho všechno, co odstrojit chcu a .... a jezdit s tím už asi nijak moc nebudu (ztratil sem důvěru v životnost repasovaných N53B30, navíc už mám brambora2) a dřív či později ho strčím do áááááááček.

Amen.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon dub 1, 2019 13:45

pavproch fčíl na bmwklubu píše:Tak. Z Brna (necelých 200 km) sem dojel. Po svých. Ufffff.

N53B30 jede zvukově moc hezky (od 2000 do redline má jednoznačně hezčí zvuk než N52B30), momentálně ani nevydává nějaké nelibé pazvuky, ale důvěra v něj je prostě pryč. Pude. Ale ne hned.

Jinak díky přímému přesednutí z N52B30 EURo4 do N53B30 EURo5 mám způsobený mírný šok - jak moc to EURo5, EGR, přímovstřik atd. ten motor (jeho chování, ne výkony či spotřebu!) dokurwily. Oproti předvídatelnému a rozumně se chovajícímu N52B30 je to jak neurvalý, nezvladatelný a neovladatelný uhrovatý frocek. Brrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv dub 4, 2019 14:17

pavproch na bmwklubu píše:
Uaaaa!

Zítra pročechrám..... teda pokud ráno nebudou padat trakače, což by podle předpopiča neměly. Sic to nebude "výlet" v pravém slova smyslu (jedu k matizovi programovat novou AGM baterku a pár dalších věcí v sw), ale i tak to bude prvních jarních 150-200 km s čerchráním šedin. Už sa těšim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pon dub 29, 2019 17:34

Nevím, esli to dát sem nebo spíš do chlubítka nebo nejspíš do nějakého děkovacího vlákna bohům...

pavproch před chvílů na AF.cz píše:Tak. Z prtele klika. Fčera sem bramborem2 přijel z lyží ve FR (jaxem psal - 3150 km) a... neska mu při popojíždce 4 km do města a 4km zpět umřela el. vodní pumpa. Uffffff.....
Jak mají tyto el.pumpy ve zvyku - bez varování.
13let @ 80tis km = R.I.P.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pon kvě 6, 2019 19:40

Jsem měl na prodloužený víkend půjčený auto, oktávka kombi, v Hertzu za cca 10E/den...další ujištění, že se mi nevyplatí auto vlastnit. Asi nejnovější auto, v němž jsem kdy seděl (najeto 3,5k, 5 týdnů stará), nicméně při noční cestě mi zaujala vlastnost LED světel (svítí super) a blinkrů, kdy jsem na každý křižovatce nebo při přejezdu mezi pruhy myslel, že za mnou jede někdo s majákem, neb blikali tak silně, že to bylo jasně vidět jako změna barvy odrazu světla na reflexnich cedulích. Několikrát jsem hledal zdroj ve zpětných zrcátkách než mi došlo, že to dělám sám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2019 0:28

Ono se to nevyplati skoro nikomu, akorat si to skoro nikdo nechce pripustit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte kvě 7, 2019 13:32

Hafi píše:Jsem měl na prodloužený víkend půjčený auto, oktávka kombi, v Hertzu za cca 10E/den
To by me zajimalo, kde a za jakych podminek TI u Hertze pujcili za 10E/den auto pouze na prodlouzeny vikend.
Ja kdyz si chci v OV pujcit na Pa 13:00-Po 8:00 (cena stejna jako v Ne vecer), tak mi nejlevneji vychazi auto typu Fabia za nejakych 3158 Kc, to je teda o dost vice. Ale jako bezny clovek, zadna sleva, zadny kupon, zadne clenstvi, atd.

Na druhe strane si pamatuji, ze jsem pred lety jako zamestnance korporace meli nabidku na pujceni na prodlouzeny vikend Pa rano/Ct vecer - Po rano za cenu pod 600 Kc...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » úte kvě 7, 2019 16:10

Žádná osobní sleva, přístup přes agregátor billiger mietwagen, půjčení v pondělí večer, vráceno v neděli večer (ale později, tedy reálně to bylo 7 denních půjčovných), cena 1815 Kč, rezervováno 14 dní předem u Firefly (na jejichž pobočce byla cedule, že mám jít do Hertzu naproti). Nádrž full-full, zdarma zrušení 24 hodin předem, spoluúčast 20k Kč.

Edit: hádám, že důvodem je konkurence. V Praze v centru města to na stejné termíny bylo asi o 1000 dražší. Toto bylo z letiště, kde je 10 firem vedle sebe.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » sob čer 15, 2019 4:29

Bože to je hrůza, nějakou dobu vybírám menší spolehlivé auto - nové - a to co se dnes nabízí, respektive dá koupit je samej spotřebák na 3 max 5 let.

Všude samé TSI co je krajně nespolehlivé za mastné příplatky nebo v základu TSI tříhrnek ze kterého se klepu, když si na něj vzpomenu - asi nová vlastnost aby se ušetřilo za masážní sedačky. A tak nějak v to nemám větší důvěru než ke 4 válcovému TSI.

Oblíbená značka mající v názvu slogan ,,radost z jízdy” je předraženej shit.

Bože kam až lze klesnout to sem netušil - přetloustlé ,,dvoutunky” gumové řízení, podvozek jak z jedničkové koktávky. Motory nespolehlivé, vrzající interiér.... :(

Zlaté časy s e46 M3 - poslední poctivé a řidičské auto co tato značka měla.

No teď potřebuju něco do normálního provozu, aby to nežralo, aby se to nesralo, aby to bylo levné na servis, aby to mělo aspoň střední výbavu, aby to vypadalo, aby to vydrželo a dalo se to prodat jako ojeté staré ale spolehlivé auto, no a hlavně aby to moc nestálo :D

Asi budu muset jít do Japonce :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 15, 2019 7:15

V outdoorovem vybavení jsi neotřelý a nejdeš s proudem, ale u auta se divas na ty nejvíce falešné a marketingem nahoněné.

Alfa Romeo Giulietta 1.4 TBi. Jediná známá chyba toho auta je, ze je to Alfa. A v první generaci preFL občas protékalo těsnění kolem zadního stěrače. Výborný podvozek, motory bez chyb jako u VW (rozvody, uskákany chod 1.5tsi).
Když něco levného, tak Fiat Tipo. Buď nesmrtelny atmosférický motor 1.4 fire, ktery neni pro zavodniky, ale nezere a funguje. Nebo 1.4 T-Jet (nebo TBi, nebo jak to nazývají).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: pokec o autech

Příspěvekod Zdéňa » sob čer 15, 2019 7:27

Mazda nebo toyota :wink: Já jsem s japoncemi spokojený a neměnil bych.
Málokteré normální auto bude řidičsky tak zábavné jako mazda :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » sob čer 15, 2019 14:25

To že budu muset jít do japonce jsem myslel jako poklonu.

Fiat se údajně se dost kazi.

Dacia už i sem zacli místo atmosféry cpát ,,piča motory” vlastně dvojté piča - turbo a znak na karoserii. Škoda díky jisté zaostalosti nabízeli spolehlivý motor.

Alfa krásný design ale asi raději ne.

Koncern jsem zavrhl (fujky)

BMW zklamalo a staré kvalitní jsou dnes už staré herky.

Toyota jj to je fajn - takové TOYOBARU bych bral ale teď hledám něco víc běžného.

Mazda jj ty jejich Skyaktiv motory vypadají dobře, sice to za studena díky vysoké kompresy zní jak ropák, ale ve zahřáté ve vyšších to má fajn zvuk. Spolehlivost taky ok jak Toyota.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » sob čer 15, 2019 15:51

No ty předokolky nevim nicméně Miata to je úsměv od ucha k uchu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř črc 3, 2019 13:10

Oach!

Neska zase restday (od sportu), tak byl od rána vítr ve vlasech. Od nás skrz Oderské vrchy do Altvategebirge, za až do Javorníka/Bílé Vody na hranici s PL, otočit a okolo Praděda zpět na Karlovu Studánku a pak směr domů okolo Bruntáli, Libavé a tam. Přenádherných 500km, žádný pach, pičasí naprosto ideální, ani zima ani hic .... Slunko, obláčky a tak.

A viděl sem něco, co sem na silnici ešče neviděl - čerstvě "střeleného" jazveca velikosti dobře rostlého vlčáka, pruhované záda, dlouhý rypák - to prostě musel být jazvec. Leželo to na cestě - uprostřed - v lese v Nízkém Jeseníku (kousek před Karlovicema).

Široká Niva (nová přehrada) je hotová, ale není (kupodivu) napuštěná.

A GL 450d (to je čtyřlitr osmihrnek ne?) mi neujede, naopak okolo redline sem (teda já ne, m4Zlik) o fous rychlejší..... ale měl pěknou RZ: 288 00000
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » stř črc 3, 2019 14:39

Mě neujel ani Phaeton 6 litr s W12

V podstatě ti neujede nic pokud umíš jezdit pilu protože to má stejně vše omezovač na 250 - touto rychlosti sme se nahaneli od Prahy až po Tábor kde já odbočoval.

A to mi k tomu stačila stará e46 ;)

A těch pár lidí co si koupili sportovní káru a nechali si odblokovat onezovač v praxi nepotkáš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » stř črc 3, 2019 14:51

pavproch píše:A GL 450d (to je čtyřlitr osmihrnek ne?) mi neujede, naopak okolo redline sem (teda já ne, m4Zlik) o fous rychlejší
Michal82 píše:V podstatě ti neujede nic pokud umíš jezdit pilu protože to má stejně vše omezovač na 250 - touto rychlosti sme se nahaneli od Prahy až po Tábor kde já odbočoval.
A to se jeste tim chvalite... To cekate, az se neco nepovede, jak predpokladate a pruser (a to pri te rychlosti velky) bude na svete, obzvlaste na trase Beskydy - Jeseniky, kde dalnice zrovna neni... :-k :vom:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » stř črc 3, 2019 16:07

apuka nojo no já vím.... stydím se. Ale trasa Praha-Tábor jde projet v klidu pokud není hustý provoz.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod Stani » stř črc 3, 2019 16:16

výborne, chlapci naháňači, len tak ďalej... :vom: :vom: :vom: :vom: :vom:
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

pokec o autech

Příspěvekod Michal82 » stř črc 3, 2019 16:22

Jj no.... nejhorší je ze sem nikdy nedostal pokutu ani za parkování ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » stř srp 14, 2019 15:06

We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 17:05

Kdyby do toho nejecela ta OMG blbka, tak je to lepsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod dudy » stř srp 14, 2019 18:01

Michal82 píše:Mě neujel ani Phaeton 6 litr s W12

V podstatě ti neujede nic pokud umíš jezdit pilu protože to má stejně vše omezovač na 250 - touto rychlosti sme se nahaneli od Prahy až po Tábor kde já odbočoval.

A to mi k tomu stačila stará e46 ;)

A těch pár lidí co si koupili sportovní káru a nechali si odblokovat onezovač v praxi nepotkáš.



Tvl, to už je fakt moc!!!
Nech se léčit...


(Pro mika, může za to Apuka, já mám M82 na ignorlistu :wink: )
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 18:07

:roll: ze se vubec vzrusujes. Navic jsem si to ted precetl i ja, predtim jsem to preskocil #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » stř srp 14, 2019 20:47

mike píše:Kdyby do toho nejecela ta OMG blbka, tak je to lepsi ;-)
Si můžeš vypnout zvuk anebo dosadit nějakou českou hlášku jako "Týýýý brďo" či podobné :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 20:50

Kdyz ja uz jsem si to pustil se zvukem... A na to slepici ouu maj gaaaad jsem uz docela alergicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » stř srp 14, 2019 21:17

Tak to se hluboce omlouvám, pokud to nějako ranilo Tvůj outlocit, příště budu u videí s OMG varovat :wink: Mi to nějak zvlášť neva a nebylo to tam podstatné. Se mi nápad toho chlapíka prostě líbí :D

A když jsem už vlezla do autovlákna - nevíte někdo, jak je to s přihlašováním zakoupených aut v zemích EU? Platí nějaké obecné pravidlo pro všechny země, nebo má každá svůj vlastní systém?
Situace: někde v dálavách EU se nám neopravitelně rozsype auto a rozhodneme se koupit na místě jiné. K přihlášení v ČR bychom museli mazat domů, je na to poměrně krátká lhůta (10 dní nebo nějak tak). Takže řešením by bylo nové auto, alespoň dočasně, přihlásit v zemi koupě.
Už jsme takto auto místo parťákova nepojízdného kupovali, ale bylo to cestou domů, takže lhůtu na převoz nebylo třeba řešit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 21:28

Diky ;-) Uz pises cedule? V jakem jazyce? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec