pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 21, 2023 13:38

Plán splněn - nádrž vyjeta do (skoro) prázdna (vč. ranního brbbrmbrm to teda bylo nějakých - křasných, bez Speed Maratonových asi 250 km). m4Zlik už má zase plnou nádrž a těší se na další výlety a já s ním.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » pát dub 21, 2023 14:27

Stalo se už někomu, že by se mu v autě totálně "seklo" autorádio? Mám deset let staré mondeo, ve středu odpoledne jsem do něj nasedal a měl v BT sluchátku zrovna puštěný pracovní hovor, mobil se snažil spárovat i s autem, což jsem nechtěl - sluchátko jsem vypnul, mobilu vypnul BT a pustil to jen nahlas reproduktorem - ale autorádio se už z poloúspěšného párování nevzpamatovalo, pořád se snažilo "najít" telefon, vypnutí tlačítkem ignorovalo.
Evidentně se ani nevypnulo po zaparkování a zamčení auta (hlasitost byla na nulu, tak jsem to nepostřehl), bo ve čtvrtek ráno jsem nenastartoval a ve čtvrtek odpoledne už ani neodemčel centrál :wink:
Dnes jsem to tedy nastartoval z druhého auta kabely a odvezl ke kamarádovi na zahradu připojit na nabíječku, ale že se "zblázní" autorádio a vyžere komplet baterku, to by mě nenapadlo. Příště si na to dám pozor a když se "zblázní", resetuju ho vytažením pojistky.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2023 15:27

Delas v IT, cemu se divis? ;-) V radiu je nejaky firmware, ktery se zrejme zacyklil a uz se z toho nedostal. Vystoupit a nastoupit je v takovem pripade spravne, ovsem ne ty, ale radio :twisted:

Napis to vyrobci a oni ti odepisou, ze se jim to nepodarilo zreprodukovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » pát dub 21, 2023 20:20

Divil jsem se tomu, že nestačí vypnout motor i zapalování a auto zamknout, aby se rádio resetovalo :wink: Nakonec to je docela logické, neboť to je "sociální" edice a i po vypnutí je na displeji zobrazen aktuální čas; tedy napájení do něj jde vždy; a když se rádio samo zacyklí a nevypne se do standby módu, tak se holt vypne, až vybije celou baterku :roll:

Jen mě to dopředu nenapadlo. A i kdyby napadlo, jediná možnost, jak skutečně resetovat rádio, je odpojit baterku nebo vyhodit správnému okruhu pojistku...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2023 20:43

Taky napad poridit si socialni edici :D

Njn, to je vec pristupu vyvojare. Osobne bych tam dal neco jako watchdog, ktery by to po nejakem case zacykleni resetoval, takze by to baterku nevytlouklo. Delame to bezne u nasich senzoru, aby nevytloukly baterky na laptopech, kdyz jsou tam vestavene. Jenze na to musis mit spravny zpusob mysleni. Vzali jsme ted do firmy nejake lidi z automotive a jsou rekneme trochu zvlastni ;-) Neni jednoduche s nima najit spolecnou rec. Takze se uplne nedivim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » sob dub 22, 2023 7:07

Co bylo, to bylo, původně to měl táta jako služební, pak si to odkoupil pro sebe a od něj jsem to koupil já :wink: A až na tuto epizodu jsem s ním zatím za tři roky bez výhrad spokojen.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob dub 22, 2023 11:50

Jak čtu ty trable s rádiem vs. párování s mobilem, sem ráth, že sem se naučil (a dodržuju) = než vlezu do (jakéhokoli) auta jako řidič, mobil přepínám do "silent" modu a strkám do kapsy.

Jinak teda ale ani to rádio (ve svých dvou bramborách sice mám ale) nepoužívám = off, poslouchám radši těch šest válců v řadě - v redline je to úžasná symfonie.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob dub 22, 2023 12:12

Taxem (z donucení - bo to nejde koupit samostatně) bastlil/opravoval m4Zlika. V kufru je (odklápěcí) kryt zavazadel (pro složení střechy do kufru) a ten je na ohnutou hliníkovou trubku přichycen dvěma plastovýma držákama a jeden z nich prasknul:
m4Zlik.jpg

Taxem vyvrtal díru skrz ten kryt i ten dvoudílný držák a stáhnul to celé šroubem skrz = už to zase funguje. DIY bastl, ale úspěšný.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » ned dub 23, 2023 23:06

karaya1 píše:Stalo se už někomu, že by se mu v autě totálně "seklo" autorádio? ...


Ne/seklo, nešla regulovat hlasitost, druhý den šla. Japonec.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod booze » pon dub 24, 2023 20:23

Ono ti to hopklo při párování a pak silnější BT z auta prekricelo sluchátka, když docházelo k hopu a zrovna letělo párování. Asi BT 4.x a sluchátka 5.0. Pak to auto vyhodnotilo, že to je mobil který zná, ale ne na 100% a opravny bit z toho hopu by měl zvládnout 75% poškození hopu, ale neměl potřebnou část na opravu.

Spotřeba moderního auta cca 200mA, když stojí a je zamknute.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: pokec o autech

Příspěvekod ratel » úte dub 25, 2023 7:40

booze píše:

Spotřeba moderního auta cca 200mA, když stojí a je zamknute.

neni to moc? Ja jsem jednou absolvoval asi pulrocni anabazi s vybjjenim baterky pres noc (znama chyba pri odpojovani ridici jednotky svetel) a mam dojem ze to bylo radove mene po cca 2 minutach, kdyz se odpojilo vsechno co se melo odpojit..
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte dub 25, 2023 8:25

Taky se mi to zda hodne prehnane. To by snamenalo, ze bezne auto by po dvotydennim odstaveni melo uplne vybity akumulator, coz se rozhodne nestava. Ani mne (parkuji na ulici, tj. i v silnem mrazu), kdyz nahodou dva tydny stoji a ani lidem, kteri tu maji to svoje odstavene bez pouziti klidne i mesic.

Ani nerikam o tom, kdyz ty auta jako uplne nove stoji u prodejce na dvore i nekolik mesicu. Asi by si nedovolil prodejce prodavat auto s total vystavenym akumulatorem a jeste stojicim nejakou dobu v tomto stavu, ani kdyby jej nasledne nabil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » úte dub 25, 2023 9:07

booze: díky, něco takového jsem čekal (byť do BT protokolů nevidím). Nevadilo mi tolik, že rádio chtělo spojení "ukrást" (byť by bylo lepší, kdyby ne), ale že se z neúspěšného pokusu nedokázalo vzpamatovat.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » úte dub 25, 2023 9:07

osobní zkušenost - mně začalo auto hlásit pokles stavu baterie na konci víkendu v kempu

auto bylo skoro celou dobu odemčené, často se do něj chodilo pro různé věci, takže často se rozsvěcela světýlka ve dveřích, často jel motůrek 5. dveří, GSM modul auta je asi pořád v nějakém pohotovostním režimu

tím chci říct, že dneska, jak je to nacpané elektronikou, tak to nějakou spotřebu bude mít i v klidu, zvlášť jestli to má nějaké bezpečnostní hlídání při zamčení

jednou se taky zbláznila elektronika - při nízké rychlosti to automaticky zapíná hlídání vzdálenosti kolem auta, když jedu do vrat garáže, občas pípá, když jednou stranou jsem blíž k futrům - a jednou to prostě nepřestalo pískat ani po vypnutí zapalování ani po zamčení auta ani po resetu celého palubního systému, musel jsem natvrdo odpojit baterku a pak půl hodiny zpátky všechno nastavovat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte dub 25, 2023 9:13

Jo, moderní auta mají i po zamčení a "usnutí" nenulový odběr proudu z baterky, těch 200mA semi ale taky nějak nezdá (nevím ale kolik ten odběr je).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte dub 25, 2023 9:42

@Lipon: vlastne jo, to mas pravdu, Kdyz mas auto se vsemi "vymozenostmi", ktere hlidaji vsechno mozne a nemozne i na odstavenem autu. Navic ty velke displeye, asistencni systemy, kde tak trochu da ocekavat, ze se neodpoji fyzicky, ale zustane vsechno v StandBy rezimu, neustale pripravene reagovat. Pokud mas eCall, tak veci souvisejici s nim skoro jiste budou v standBy i pri zamcenem aute.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte dub 25, 2023 12:11

Gůgl píše tohle:
Standardní odběr u vypnutého, zamčeného automobilu by měl být do 0,10 A.

I to je dost: měsíc odstavené auto = 30*24*0,1 = 72 Ah = baterka v autě (i velká kapacita) kaput (strojař se séře do elektriky :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » úte dub 25, 2023 23:08

Nad to, je-li to auto s "inteligentním" (spotřebu šetřícím) nabíjením, může se stát, že po jízdě zaparkuješ s téměř prázdným akumulátorem, pak jsou ty standby odběry a po týdnu stání je vymalováno.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod ratel » čtv dub 27, 2023 12:36

No tak hrozné to není, auta umí poznat málo nabitou baterku a ten standby mode pak přepnou do šetrného režimu taky, třeba i start/stop se vypne taky.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 9:59

Pátek, restday, je hezky = zase sem jel do prce m4Zlikem (240 km skrz S stranu Beskyd) přenádherný vítr ve vlasech byl i dyž teda byla ráno fest kosa (dyž sem vyjížděl, ukazovalo to 3 st a na Morávce byla dokonce jinovatka). Topení doprava a BMW flíska to ale vyrovnaly. Bez záPaChu, bez řidičských přehmatů, bez krizovek. Křasa.

Odpoledne dojedu nádrž (tady u nás na J straně Beskyd), vezmu plnou a budu se zase těšit na další pátek/restday/pěkně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát dub 28, 2023 13:39

Tak jo, i plán odpolední směny splněn, křasa, ale už byl (prodluženě-vikendový) provoz jaxfiň.

EDIT: Jo, a na Pustevnách sem potkal i jednu bezstřechovou miatu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte kvě 2, 2023 15:21

Čím větší pozornost a snahu člověk problému věnuje, tím horší je výsledek. Už asi 14 dní mám praklé přední sklo na bramborovi2 (a ta praklina začala růst do zorného pole) - objednával sem se do CarTecu na výměnu (dvorní mechanik Michal to nechce dělat, že mu pojišťovna zato málo platí) a odkládalo se to až na dnešek po obědě (protože mají jediné náhradní auto - 218d - v manuálu a to mělo být vráceno dnes ráno). Dojedu tam a 218d nenisu (nevrátila se) = sem myslel že mě omejou (žemi nikdo nezavolal), taxem skončil s Mini CountryManem v automatu a.... dokad mi funguje pravá ruka a levá noha, automat je NOGO - to je něco nepředstavitelně děsného s tím yezdit. Brrrr. Nakonec sem teda (vynervovaný) jaxfiň dojel zpět do firmy bez karambolu, zítra mě ještě ale čeká zpět do CarTecu, už fčíl se toho děsím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 4, 2023 14:04

Ufff, tak to bysme měli, podařilo sem dojet s tím Mini s AT i zpět do CarTecu bez kiksu / karambolu. AT NEVER EVER. Kura, to byla radost cestou zpět zase zapojovat levou nohu a pravou ruku a ládovat tam rychlosti/meziplyny JAK CHCI JÁ A NE AUTO. Nové čelní sklo (bez ťukanců a praskliny) je fajn, akoráth nemá tmavý pruh nahoře, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod lojzmen » čtv kvě 4, 2023 20:48

Dá se zvyknout. Ten Mini měl určitě páčky na manuální nastavemí kvaltu, ale na den to nestálo zato to naštudovat.
Teď si představ, že jsem denně přesedal z 5qalt nafty do automat benzínu. To bylo maso.
Nakonec jsem uměl pedálem plynu pobídnout automat k přeřazení, jó Subaru umí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát kvě 5, 2023 10:17

Já si ale zvykat nechcu. A nebudu. Ufff AT už je vráceno, už zase kvedlám pravou rukou a levou nohou.

Fčíl sem přijel do práce, ráno sem jel m4Zlikem (mám to 2,5km ale nejel sem těch km 250) - přenádherný vítr ve vlasech a kvedlání, užil sem si to. Akurváth vprojet RpR zpět byl potrat - je tam nějaká akce ve skanzenu a je to tam auto na auto a hlava na hlavu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 11, 2023 10:57

pavproch píše:brambor2 je nemocný = napalubce nic nesfítí, motor jde pravidelně, sametově ale nemá vůbec žádnou sílu

Tak, circa měsíc byl klid a před chvílí mi brambor2 přestal jet zas = už je u Michala, bude se v něm osciloskopem hrabat. A já budu místo toho yezdit m4Zlikem = ne žebymi to vadilo, no. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte kvě 23, 2023 13:37

Neska mám (automobilně) neúspěšný den, teda dopoledne, no....
pavproch píše:
pavproch píše: příští týden du s m4Zlikem na STK, tak ať mě tam nepomluví ...

Tak, nepomluvili a rovnou mě z STK vyhodili (= přesněji podmínečně na 30 dní) - měl sem smůlu na technika šťourala, podložky pod kolama byly pro něj nezkousnutelné. Asi 3x sem už s těma podložkama skrz STK prošel, neska už ne. Co už, sundám je (natrvalo, ať mám klid i pro příští STK).

Ale ten technik šťoural mě upozornil na jednu věc, které jsem si nikdy nevšimnul - zadní světla (obě, jedno víc, druhé trošku míň) jsou "osleplá", vypadá to, že do nich natekla voda. To bude dražší špás, obávám se, že pouhá výměna těsnění pod světlama to nespraví, že budou potřeba celá nová světla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát kvě 26, 2023 11:18

Rest day: 30-ti denní platnost STK (ešče sem ty podložky nesundal, ale chystám se a zadní světla už sou objednaná) mi nebránila neska ráno opět vyrazit na výlet - zase 240 km S stranou Beskydy, bez PaChu, ale byly dvě mírné krizovky - neviditelný chodec v cestě a náhlé / nečekané brždění toho před mnou = ustál sem to, uffff. Za chvíli ešče pojezdím naši J stranu a vezmu plnou, jako dycky po výletě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 9:46

pavproch píše:Neska mám (automobilně) neúspěšný den, teda dopoledne, no....
pavproch píše:
pavproch píše: příští týden du s m4Zlikem na STK, tak ať mě tam nepomluví ...

Tak, nepomluvili a rovnou mě z STK vyhodili (= přesněji podmínečně na 30 dní)

Napodruhé úspěch - za dva roky nashle. Uffff, tak apoň něco se neska podařilo. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Quido » pát čer 23, 2023 8:19

asi prodám kola a trochu přišetřím... šel by ještě někdo do tohoto...?
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec