pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned zář 15, 2019 11:26

Neska ráno skoro mrzlo, ale zoncna. Takže sem to vyhodnotil, že jako neska upřednostním vítr ve vlasech před sportíkem, ale v bundě a s topením v červeném poli. Křasnych 250km Beskydama, moc provozu nebylo, PaChové 2x (jednou slovenští v Kolárovicach a jednou naši nad Šancama) ale bez konfliktu s nima, bez (mých) řidičských zkratů (skoro, no - v Podolánkách mě silně překvapila vrstva písku na asfaltu v zatáčce, do které nebylo vidět, naštestí to dobře dopadlo). Tenhle týden budu servisovat a pneumatikovat a paxe uvidí, esli letos ještě přibydou nějaké kilometry, zatím letos něco přes 4tisíce (šťastných) kilometrů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod tsunami » ned zář 15, 2019 12:12

Hm, skoro závidím. Letos jsem víc najezdil na kole než na moto. Navíc motorky jsou ve stavu před servisem a nějak se mi do toho nechce, raději budu trajdat po svých nebo jezdit na kole dokud je pěkné počasí. Až bude fakt hnusně, tak udělám servis na lehké a konečně vyrazím na endurovýlet.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » ned zář 15, 2019 12:32

Já letosv létě konečně vyrazil na dlouhý moto výlet, Rakousko, Licht, celý Švajc
Vraceček nepočítaně, spousta sedel, jezer, pár ledovců ..., 2400 km za týden, teda včetně přejezdu přes Deutschland
Od manželky jsem dostal voucher do motoškoly Míry Lisýho a stojí to za to, absolvoval jsem asi týden před výletem, skvěle se to hodilo
Akorát díky kolu mám s moto utrum min. na 5 týdnů
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř zář 18, 2019 12:05

Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale i problémy...

pavproch píše:
pavproch píše:Ref nepřirozené zvuky vydávané bramborem2: podle pozorování na zvedáku s puštěným motorem a zařazenou rychlostí to vypadá že se něco popsulo v diffu - zvuky jdou z něj. Obávám se polovysypaných nebo načatých zubů neb tak něco mechanického...

@mmira: pls, pošli mi, pokud to najdeš jaký přesně diff to byl (typ 188, ale jaké i = ??, nejlépe i obj. číslo BMW).

Nechám to dvorního mechaika Michala rozebrat a podívat se dovnitř, nejhorší scénař je nový diff + přendat svor, no... (pokud to teda není vysypaný svor,no)


Tak. Svor je v řiti - vysypané šroubky z něj + polovysypaná ložiska, čili bude nový diff + nový svor (asi Quaife).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » stř zář 18, 2019 15:37

Na čem, na Zetku?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř zář 18, 2019 17:22

ne, brambor2 (e90 330i)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » ned zář 22, 2019 11:44

Tak. V nejlepčím přestat s m4Zlikováním (aby ve mně až do příštího dubence přežívaly pozitivní myšlenky - letos totiž na 4.5tis km ani jednou měření/spot check nebo nedejbůch přímo konflikt s PaChamači nějaká echt krizoffka, proto říkám že je nejlepčí to utnout v nejlepčím)

Ráno teda byla kosa (místy jen 1.5st plus a jinovatka okolo), bez střechy (a bez kulicha a šály) bylo poněkud štiplavo po krčisku a piščisku i dyž bylo topení v červených. Ale jinak fajných skoro 300 km po slunkem zalitých Beskydoch, sic po deváté už byl docela provoz.

Čili to pro letošek balím, už spí v garáži s plnou, ešče to doliju až po hrdlo, dobuřím mu kola na 4 atm (aby nezešišatěly tolik) a hodím na něj plachtu.

Takže spokojenost, m4Zlik je prostě v špígl nýgl stavu a já mám z právě skončivší sezony jen dobré pocity. Dobrou noc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » čtv zář 26, 2019 1:49

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod paldo » čtv zář 26, 2019 17:47

:lol:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 4, 2019 12:17

pavproch píše:Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale i problémy...

pavproch píše:
pavproch píše:Ref nepřirozené zvuky vydávané bramborem2: podle pozorování na zvedáku s puštěným motorem a zařazenou rychlostí to vypadá že se něco popsulo v diffu - zvuky jdou z něj. Obávám se polovysypaných nebo načatých zubů neb tak něco mechanického...

@mmira: pls, pošli mi, pokud to najdeš jaký přesně diff to byl (typ 188, ale jaké i = ??, nejlépe i obj. číslo BMW).

Nechám to dvorního mechaika Michala rozebrat a podívat se dovnitř, nejhorší scénař je nový diff + přendat svor, no... (pokud to teda není vysypaný svor,no)


Tak. Svor je v řiti - vysypané šroubky z něj + polovysypaná ložiska, čili bude nový diff + nový svor (asi Quaife).


Taxem to byl po montáži nového diffu s novým svorem projet "Virgin ride" - cca 50 km po horách i rychlé rovinky - diff diffuje, svor svoruje. Neteče. Zvuky nevydává. Spokojenost. Kéžby mu to vydrželo už nafurt.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát říj 18, 2019 13:18

@mike a ostaní geronti - až už nebudeme moct :t:t , taxi pořídíme na výlety do autdooru tohle :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát lis 15, 2019 16:18

Slovenská I/18 + částečně (kousky) D1 od BY po PP v pátek popoludní, to je teda masasakr..... celých ca 150 km v jednolité koloně (v protisměru ditto, čili nula předjíždění), místy 50, místy 80, místy na D 130, ale v mojem směru to ani jednou (zaplaťpanbu) nestálo, zato v protisměru jo (vjezd do ZA i do RK á cca 5 km stau). Ufffff (už sem to dlouho nejel v takle blbou dobu na řízení, no).

Btw, nevíte někdo, kdy se bude otevírat tunel D1 od ZA do MT (pod Lúčnianskou Malou Fatrou)? Asfalt v jednom pruhu na obou koncích (před ZA na rozdvojení D1 a na výjezdu z tunelu u MT) položený, bílé čáry nalajnované, to by mohli už brzo otevřít (aspoň jeden tubus tunelu) - hooooodně moc by to pomohlo..... i když se prý za průjezd bude platit - sem dokonce něco zaslech/přečet, že snad prý si pude koupit "dražší" celoroční SK dálniční známku, pomocí které už bude průjezd tunele free.... bral bych ji hned....

Pozitivum: při příjezdu domů do ta3 sem pod mrakama zmerčil zasněžené vršky. __II

Pravděpodobně v neděli (podle pičasí) popoludní pojedu zase opačným směrem.... už fčíl sa těším.... :twisted:

PS: Tady v SK je svět (PaChově) ještě v pořádku, kolona nekolona, byl 2x radar + asi na třech místech se snažili řídit/urychlovat pomalu se posouvající kolonu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod paldo » pát lis 15, 2019 23:01

pavproch píše:Btw, nevíte někdo, kdy se bude otevírat tunel D1 od ZA do MT (pod Lúčnianskou Malou Fatrou)? Asfalt v jednom pruhu na obou koncích (před ZA na rozdvojení D1 a na výjezdu z tunelu u MT) položený, bílé čáry nalajnované, to by mohli už brzo otevřít (aspoň jeden tubus tunelu) - hooooodně moc by to pomohlo..... i když se prý za průjezd bude platit - sem dokonce něco zaslech/přečet, že snad prý si pude koupit "dražší" celoroční SK dálniční známku, pomocí které už bude průjezd tunele free.... bral bych ji hned....


Cítim sa kompetentný na toto odpovedať :mrgreen:
Medzi tým čo si popísal "(před ZA na rozdvojení D1 a na výjezdu z tunelu u MT)" chýba takmer 25 kilometrov diaľnice.
Prvú časť tvorí diaľničný úsek D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka, ktorý meria cca 11,3 km a je v takom stave, že by sa mal teoreticky otvoriť budúci rok. Ale sám o sebe nič nerieši, pretože bude končiť v Žiline.
Zvyšok tvorí diaľničný úsek D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala dlhý cca 13,5 km. To je dá diaľnica, ktorú rozostavalo taliansko - slovenské združenie a neskôr odišlo zo stavby, lebo ju nevedelo (nechcelo?) dokončiť za dohodnuté peniaze. Súčasťou tohto úseku je aj tunel popod Malú Fatru, o ktorom píšeš - Tunel Višnové, ktorý je dlhý cca 7,5 km. Obe rúry má prerazené, terénnym autom prejazdné :mrgreen: Problém je však v tom, že na stavbe sa už asi pol roka nepracuje a nikto presne nevie, kedy a či sa vôbec začne. Ak Boh dá, stihne sa tento úsek otvoriť na konci roka 2023 a ak sa to nepodarí, obávam sa, že sa toho nedožijú ani moje vnúčatá.

Čo sa toho platenia "mýta" za prejazd tunelom týka a vlastne aj tej špeciálnej diaľničnej známky..... to sú iba niekoho výmysly, možno tajné túžby. V Rakúsku sa za prejazd niektorých tunelov platí, na Slovensku si to úplne dobre predstaviť neviem. Každopádne, momentálne sa o ničom takomto neuvažuje ale čo bude o 10 rokov, povedať neviem.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob lis 16, 2019 7:59

Kuju za podrobné vysvětlení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » čtv lis 21, 2019 22:59

v So cestou z počty, pracovní název - LES
částečně to možná patří do ftipů, akorát hořkých

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 0:11

:D neco podobneho maji deti vedle ve skolce, asi aby se naucily znacky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát lis 22, 2019 16:09

Dneska ve mně hrklo jak ve starých hodinách - sem byl cca 300 km od domova (kde sou druhé klíče od auta) a jaxem šel k bramborovi2, taxem z kapsy vytahoval šnuptýchl a přitom mi vypadl klíč od auta a padnul na betonovou podlahu. Sem ho sebral, přišel k autu a CA nic, odemknout klíčem auto taky nešlo - zřejmě jak ten klíč padnul na zem, taxe v něm hnula baterka a byl bez signálu. A já 300 km od baráku a druhého klíče. Taxem se snažil do toho klíče dostat dovnitř abych nějak zahýbal s tou baterkou .... a aniž bych stihnul ho otevřít najednou začal fungovat. Uffff. Ode dneška jezdím už vždy s oběma klíči.... (čti - starý panikář ve mně: co když to nebyla pohnutá baterka, ale nějaká jiná zrada v tom "prvním" klíči....) O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 21:10

pavproch píše:Dneska ve mně hrklo jak ve starých hodinách - sem byl cca 300 km od domova ...Ode dneška jezdím už vždy s oběma klíči
Ale vzdyt jsi uz reseni skoro nasel... jen napriste misto
pavproch píše:Taxem...
musis 'Taxikem" :wink:

Ja jsem za rel. drahe prachy dal vymenit uz sokor nefunkcni baterku v klici v servisu, bo jsem netusil, jestli se da klic otevrit. Potom, jak mi odesly tlacitka a bylo treba udelat novy klic /nastesti jen s "prevzetim" "ridici jednotky" v starem/ a dostal jsem vykuchany stary kicek, tak jsem videl, ze to ma jit docela jednoduse a doma jsem si to na nem natrenoval. Priste uz staci knoflikova baterka z Lidla...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:51

Jednou jsme takto stáli před zamčeným autem. Důvod byl trochu jiný. Přestal fungovat centrál u dveří spolujezdce, takže jsme zamykali mechanicky. Zamče se celé auto. Nu, a samozřejmě došlo na situaci, kdy klíčky zůstaly v zapalování a auto jsme zamkli … Sice večer, ale naštěstí jen padesát kilometrů od domova. Zachránil nás soused - přítel na telefonu, který se nám vloupal do chalupy, podle instrukcí našel náhradní klíče, sedl do svého vozu a dofrčel na pomoc. Od té doby jsme si na to hodně dávali pozor, zvláště v končinách tři tisíce kilometrů od domova …
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

pokec o autech

Příspěvekod Kjuba » pát lis 22, 2019 23:02

To já jsem jednou takhle dojel do Chorvatska, že jako pojezdíme týden na jachtě. Dvě rodinky, kamarád má kapitánské zkoušky a jezdí.

Nikdy před tím jsem na jachtě nebyl. Tak jsme se vybalili, převzali jachtu v maríně a vyrazili na otevřené moře. Dojeli jsme k prima zátoce. Nikde ani noha, krásné počasí a azurová voda. Nějak mě to dojmulo, tak jsem bez většího přemýšlení skočil přímo z paluby do moře. Tak jak jsem byl, oblečený do kraťas a trička. Poplaval jsem 5-10 minut a lebedil si. Pak jsem vylezl, a že se převlíknu.

No jak jsem se tak prevlikal do suchého, tak sáhnu do kapsy...... a vytáhnu samozřejmě klíček od auta...:-) No, hned jsem ho rozebral a vyndal baterku a sušil. Mořská voda je agresivní a elektronika ji vyloženě nesnáší. Byl to samo jediný klíček. Druhý byl doma cca 1500 km od nás.

No tak jsem se prostě modlil, aby po tom týdnu fungoval, až si půjdu na parkoviště pro auto.....

No a po 7mi dnech jsem s oroseným čelem přišel k autu, zavřel oči a ....... Ozvalo se cvak, cvak, blok, blik. Normálně fungoval.....

Ponaučení? Nikdy s sebou nevozte oba klíčky. Je to hovadina na ntou. Koledujete si o to, že poškodíte/ztratíte oba dva a budete v zadnici. Vždycky se dá dojet třeba i těch 1500km s druhým klíčkem.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: pokec o autech

Příspěvekod dudy » pát lis 22, 2019 23:14

Já odložil v práci klíč od auta na základnu elektrické plošiny.
A že tam tečou proudy.
Pak jsem přišel k autu a nic.
Odtah.
Autoelektrika nic.
Značkový servis.
Nový klíč od výrobce.
Přehrát software od řídící jednotky imobilizéru.
Naprogramovat nový klíč.
Dvanáct litrů v prdeli...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: pokec o autech

Příspěvekod dudy » úte lis 26, 2019 10:12

Nevím jestli to dát do všeobecného pokecu, do ochrany přírody, do vtipů, či do reflexních prvků.
Tak to plesknu sem:

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/zv ... WFEpFEhwjg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte lis 26, 2019 11:41

Teda nevim, zrovna na tech rakouskych usecich je to na mistech, kde je prakticky rovna a siroka dalnice, skoro nejsou krizovatky. Navic tam o dost nad 130 jezdila velka cast aut i predtim a taky ted velka cast aut (kdyz jsme tam parkrat jeli my, tak to byla vetsina, i kdyz pocitam jen osobaky) stejne nejezdi rychleji nez predtim, tj. 130. Teda, rekl bych, ze prumerna rychlost aut se nijak dramaticky nezmenil.
Navic bych rekl, ze tam ted ridici davaji vice bacha i kvuli tomu, ze ocekavaji vice kontrol...

Tim nechci zpochybnovat nic, jen spise popisuji zkusenosti, aby byl obraz uplnejsi, nejenom ty hola cisla ze statistik.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » úte lis 26, 2019 11:46

křižovatky na dálnici? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod dudy » úte lis 26, 2019 12:54

apuka píše:...Tim nechci zpochybnovat nic, jen spise popisuji zkusenosti, aby byl obraz uplnejsi, nejenom ty hola cisla ze statistik.



To je zvláštní, v debatě o reflexních prvcích jsi na holých číslech ze statistik bazíroval...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: pokec o autech

Příspěvekod apuka » úte lis 26, 2019 13:03

pavproch píše:křižovatky na dálnici? :twisted:
Ja tomu rikam krizovatky, jsou to ty jejich "Knoten", pokud se Ti vice libi, tak uzly. Ale krizuji se tam silnice a krizovatka podle silnicniho zakona je misto, kde "se pozemní komunikace protínají nebo spojují". Kdyz se krizuji mimourovnove (a na dalnicich - krome Svycarska ](*,) to tak byva) tak to jsou mimourovnove krizovatky.

Nemas nahodou ridicak? Bo v tom pripade jsi tyto otazky resil v testech....

@dudy: ale i tam jsem uvadel vlastni zkusenosti o tom, ze s reflexnim prvkem je chodec lepe viditelni (i nez s celovkou). Nemel jsem zadne typu "(ne)srazil jsem x lidi s/bez refl. prvku"...
A tady taky popisuji zkusenosti pouze s provozem a s rychlosti, ne s nehodovosti. Jen ty zkusenosti tady ukazuji, ze to byly ty nejmene problematicke useky dalnic predtim i ted a ze zdaleka ne kazdy ma potrebu jezdit rychleji nez predtim. Nic vic a nic min.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pokec o autech

Příspěvekod karaya1 » úte lis 26, 2019 13:38

apuka píše:A tady taky popisuji zkusenosti pouze s provozem a s rychlosti, ne s nehodovosti. Jen ty zkusenosti tady ukazuji, ze to byly ty nejmene problematicke useky dalnic predtim i ted a ze zdaleka ne kazdy ma potrebu jezdit rychleji nez predtim. Nic vic a nic min.

autoforum.cz píše:... nehodovost na sledovaném úseku za uplynulých 12 měsíců jako mávnutím kouzelného klesla o polovinu. (...) Za posledních pět měsíců pak na tomto úseku dálnice dokonce nedošlo ani k jedné vážné nehodě a je to rázem nejbezpečnější úsek jakékoli silnice v celé zemi.

Lepší zdroj je tady, relevantní výňatky přidávám i sem:
In NÖ verzeichnete man auf dem Abschnitt von 2014 bis 2017 pro Monat durchschnittlich 4,3 Unfälle. Im Testzeitraum mit Tempo 140 waren es 2,2 Unfälle. Im oberösterreichischen Abschnitt ereigneten sich zwischen 2014 und 2017 pro Monat durchschnittlich 1,2 Unfälle mit Personenschaden. Im Testzeitraum waren es 0,5.

(Pro německy nemluvící: nehodovost je na zhruba polovině stavu před zavedením 140.)
Die Durchschnittsgeschwindigkeiten der Pkw habe auf den 88 niederösterreichischen Kilometern je nach Verkehrsmenge, Wetter oder Tageszeiten zwischen zwei und vier km/h zugenommen. Im mit 32 Kilometern deutlich kürzeren Testabschnitt in OÖ liege die Erhöhung der mittleren Geschwindigkeiten hingegen bei drei bis vier km/h.

(Pro německy nemluvící: průměrná rychlost se zvýšila o 2-4 km/h.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » úte lis 26, 2019 23:56

My tam jeli 2x a nikdo výrazně rychleji teda nejel
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod sobb » stř pro 25, 2019 22:35

Unique stud technology brings the studs out when they are needed To by nemuselo být vůbec špatné. Zvlášť když si vzpomenu na naši loňskou anabázi s koupí "nové" dodávky ve Finsku, se kterou jsme pak jeli domů, a která měla hřeby v pneumatikách ... (což všude není tak úplně povolené :-$ :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob led 11, 2020 16:08

Děkuji nadnárodním busovým společnostem, quli nim sem neska nemusel s Juniorem až do Schwechatu, ale dovez sem ho enem do Diliny, odkuto mu jel přímý flixbus až na Švechat. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec