Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát lis 24, 2023 21:54

mike píše:Aspergera ma spousta programatoru a nevidim duvod, proc by jim to melo vadit v rizeni auta

Není autista jako autista, posuzuje se to individuálně a troufnu si říct že i podle toho, jak se doktor zrovna vyspí...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 23:19

Jasne, ale rec byla o nediagnostikovanych, coz budou spis lehci pripady. Casto inteligentni a uspesni lidi, jen pro ostatni trochu divni. Coz neni duvod, aby nemohli ridit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » sob lis 25, 2023 0:06

byt divny, asi neni duvod pro to, nemit ridicak, to jsme asi vsichni tady, horsi je byt nevyspytatelny, a to uz je na povazenou... uvedomme si, ze ridit auto v provozu je jako mit zbran...
:-s
nekde jsem cetl statistiku, ze od roku 2000 ma asi 15% lidi ridicak koupeny, tedy, ze ani nedelali testy ani jizdy (moje soukroma domenka je, ze to jsou vetsinou manzelky / milenky zbohatliku, aby mohly vozit decka do/ze skoly a krouzku, a podle toho, jak vidim zeny v drazsich SUV ridit, parkovat a chovat se na silnicich...)
Naposledy upravil Quido dne stř pro 6, 2023 9:14, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod lojzmen » sob lis 25, 2023 0:20

Jen pro info. Starší méně schopní řidiči mohou mít úředně vymezeno, kde a kam mohou jezdit.

Ad zadní cykloblikačky. Jsou i takové s "radarem", které po přiblížení něčeho zezadu zvýší intenzitu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1148
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » sob lis 25, 2023 11:58

lojzmen píše:Ad zadní cykloblikačky. Jsou i takové s "radarem", které po přiblížení něčeho zezadu zvýší intenzitu.

:smt023
třeba ten Garmin, co jsem zmiňoval předevčírem, právě toto má...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 25, 2023 12:46

To je dobrá funkce, to jsem nevěděl, že ten Garmin má.
Jak dlouho ten garmin vydrží svítit na použitelný/viditelný výkon ve dne?
Ten garmin se mi líbí, hlavně ta funkce radar. Nebaví mě se furt otáčet za sebe. Je na ten radar spoleh nebo už jste třeba zaznamenali, že to něco nezahlásilo? Já zkoušel bazary, ale nikde nic. Nikdo se jej nechce zbavit. Nový je drahý.

Quido píše:(moje soukroma domenka je, ze to jsou vetsinou manzelky / milenky zbohatliku, aby mohly vozit decka do/ze skoly a krouzku, a podle toho, jak vidim zeny v drazsich SUV ridit, parkovat a chovat se na silnicich...)

Na tyhle pipiny jsem alergický, jen je vidím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod oodoow » sob lis 25, 2023 17:20

Radar když se splete tak hlásí spíš něco navíc než že by nezahlásil něco co tam je.
Jinak výdrž tam máš popsanou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3137
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon lis 27, 2023 9:00

Doufam, ze toto nekdo nevezme jako cistou politiku (nijak dal to rozvadet nechci). Ale musim vyjadrit poteseni, ze jeste existuji v nasi zemi i rozumni lide, dokonce i odborari (ktere jinak moc nemusim)...
Prave mi pristal v mailboxu firemni mail pro vsechny zamestnance ohledne dnesni celostatni stavce, ktery zacinal takto:
Naše ZO OS KOVO... rozhodla, že tuto akci podpoříme, ale požadovanou výstražnou hodinovou stávku vyhlašovat nebudeme, jelikož v tom velký smysl nevidíme. Vyhlášením stávky bychom spíše poškodili zaměstnavatele, než abychom touhle formou protestu apelovali na vládu
:smt023
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Olchor » pon lis 27, 2023 9:52

Hm...stávka vždycky poškozuje zaměstnavatele a vždycky je to apel na vládu....
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon lis 27, 2023 10:17

Dromedaro píše:A mám po filmech.... tak ještě než to ukončí, postahovat, co jsem chtěl vidět.

Taky to drtim od rána. Ne že bych za filmy nechtěl platit, no většina je taková, že nemá cenu ani toho lahváče, co u filmu vypiješ..... Budu muset najít něco, kde bude možný zaplatit za konkrétní film, protože těch, co chci vidět, je a bude opravdu málo.
Jinak hudbu taky "kradu". Ale interprety, které mám rád, podporuju. Naposledy jsem poslal peníze Řezníkovi se vzkazem "za to, co jsem si stáhnul. Jsi jeden z mála, komu su ochoten za hudbu zaplatit" :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pon lis 27, 2023 15:04

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte lis 28, 2023 8:57

ref filmy - dá se dobře fungovat na Stream Cinema (doplněk do KODI), ale jak název napovídá, chce to připojení pro přehrání filmu a účet na jednom hostingovém serveru
jinak je toho tam mraky a jde (téměř) vždy vybrat kvalitu streamu, jazyk audia a titulků

btw. díky tomu jsem narazil na to, že Sony do nových televizí dává jen 100Mb LAN karty (v r. 2022!) :evil: ; na vysoký bitrate to už nestačí a seká se to
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4964
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2023 23:41

Hmm, tak jsem si chtel jeste neco stahnout z uloz.to a chapu spravne, ze uz se nedaji koupit data na rychle stahovani? A jde tedy jen pomale? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte lis 28, 2023 23:55

Jelikož od Pá nepůjde ani poslat známým odkaz na vlastnoručně uložený soubor, tak předpokládám, že nebudou prodávat balíčky na stahování.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4964
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 0:02

Od uterka do patku je celkem dost casu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » stř lis 29, 2023 0:07

...no to je hodně zkresleně řečené, jelikož je reálně středa a funguje to do čtvrtka. Avizovali vrácení poměrné části zaplaceného za nevyužitá data, tak hádám, že nechtěj si zvyšovat administrativu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8472
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 0:10

Mne by 48 hodin pri slusne rychlosti bohate stacilo.

Nevim, jak to ted fungovalo, ale kdysi jsem myslim jen poslal premiovou SMS a melo to rozumnou granularitu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 16:48

No to je dílo..... Pomalé stahování třech sérií seriálu, 20 dílů každá, žádná řada se nedá najít kompletní, každej díl se musí hledat..... #-o
Ale co už, do půlnoci 30.11. to stihnu stáhnout. Tohle jsem vidět chtěl a budu koukat v zimě. Samozřejmě ještě dotankovat hudbu, co chybí... No, stihnu to, ale drtim od rána do večera.

Fuck the European Utopia :evil: Však my si najdeme způsob arm2
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 1, 2023 10:28

Etheric píše: protože těch, co chci vidět, je a bude opravdu málo.

Já to mám taky tak.
Byl jsem teď po dlouhé době v kině na filmu Bratři o Mašínech, ale nějak mě to nenadchlo. Takové průměrné. Zase dlouho do kina nepůjdu. Kniha o nich "Zatím dobrý" , ta byla super, tu jsem hltal.

Ale když se podíváš na filmy, které si můžeš na internetu půjčit nebo zaplatit, tak mi to přijde málo lákavé, když za půjčení filmu chtějí 200Kč a za zakoupení 400Kč. Přitom kolikrát ty filmy seženeš ke stáhnutí jinde zdarma.

Kvůli tomu mi třeba vyhovovalo ulozto, že tam jsem si stáhl za přijatelný kredit konkrétní film, protože já zase tak často nestahoval, takže ty služby s měsíční platbou jsou pro mě nevýhodné. Netflix jsem také zrušil, protože mě tam zaujalo vždy jen pár věcí a pak dlouho nic a trvalo, než se zase něco zajímavějšího objevilo. Mě nebaví, jak to dělají někteří, že prostě jen něco zapnou a čumí. A taky mě rozčiluje netflix s tou jejich woke politikou nebo jak se tomu říká.

Tak teď to budu dělat tak, že si ten Netflix vždy zaplatím na jeden měsíc, kouknu na to, co mě zaujme a pak to zase třeba na čtvrt roku zruším a pak zase na měsíc zaplatím. Protože takhle jsem platil a za celý měsíc se třeba na nic nepodíval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 1, 2023 11:49

jenze sdileci se dopousteli trestneho cinu vetsinou a tyhle portaly sou hodne za hranou sede zony.

me vic vadi, ze hromada veci se jinak ani sehnat neda, nez stazenim... klidne dam 200 za jendo podivani na neco co se nebudu chtit uz nikdy podivat, ale kez by to vubec bylo k dispozici...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9488
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 1, 2023 12:20

Ano, bohužel na ulozto byly právě ty věci, které se jinde sehnat nedaly nebo v antikvariátu za přemrštěné ceny - naskenované staré knihy.

Dvě stovky za to, že se na to jednou můžu podívat na PC mi přijde dost, vzhledem k tomu, že za kino s velkým plátnem platím 150Kč. Chodil jsem do Scaly, než ji zrušili, teď leda do Artu nebo Lucerny. Do Olympie nebo Špalíčku nechodím. Lístky jsou drahé a já k tomu nepotřebuji kornout předraženého popcornu, vyhřívané sedačky a milion efektu. Mi stačí , když mi tam postaví židli, na prostěradlo promítnou film a nikdo po mně nic nechce. :) Jinak kino Lucerna v Brně je dobrý retro. Tam se zastavil čas někdy v dobách normalizace.

Ale jinak, pokud něco jinde neseženu a stojí mi to za to, tak ty dvě stovky taky klidně zaplatím no. Ale já si vystačím stejně nejvíce s Youtube. Tam si platím premium bez reklam. I když ta cenzura na něm už mě taky deptá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát pro 1, 2023 13:40

Dromedaro píše:protože mě tam zaujalo vždy jen pár věcí a pak dlouho nic a trvalo, než se zase něco zajímavějšího objevilo. Mě nebaví, jak to dělají někteří, že prostě jen něco zapnou a čumí. A taky mě rozčiluje netflix s tou jejich woke politikou nebo jak se tomu říká.

Přesně, taky mě tam zaujme něco jednou za uherák.. A jestli budou dělat adaptaci mrazíka, Ivan bude černoch :D

Platit 200 za možnost shlédnout film, to bych si hooodně rozmyslel, zda mi to za to stojí.
Hudbu si dokážu obstarat i bez těch úložišť. Jak, říkat nebudu pochopitelně. Ale s filmy zdarma mám útrum. Prozatím. Tu mě napadá? Torrenty zakázali taky? Jestli ne, problém alespoň z části vyřešen
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 1, 2023 15:34

Etheric píše:[A jestli budou dělat adaptaci mrazíka, Ivan bude černoch :D

Vymaštění jsou na to dost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 10:27

Kruciš, strojař ynženýr je v koncích - před chvílí sem na zemi pod svou seslí našel ulomený malý kalený čep (vypadá jako naváděcí/vodící) ale na sesli nikde nic negiglá, vše drží - ODKUD ta potfora vypadla?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28681
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Zzz » pon pro 4, 2023 10:59

Nebude to náhodou ten případ, kdy člověk rozebere celou motorku aby zjistil kde mu chybí ten šroubek co pod ní našel, aby pak zjistil, že nikde, že proste vypadl kolegovy z kapsy?
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 16:30

Pokud nekdo shanite originalni darecek na Vanoce nekomu, kdo se trochu zajima o astronomii/astrologii, doporucuji "denni" a "nocni" "skoro-kapesni" hodiny (a neco navic) :wink: tady. Presne :-), mechanicke :-) a pekna remeslna prace. Urcite potesi.
Z Rakouska to prijde za 2-3 pracovne dny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Zzz » čtv pro 7, 2023 0:43

To je vážně moc hezké. Škoda že neznám nikoho takového.

Já pro změnu sháním malý mechanický metronom. Představoval jsem si, že musí existovat nějaký "cestovní" o velikosti cca. cigaretové krabičky, ale ve všech místních hudebninách mají jen asi 3x vyšší pyramidky.
"Omlouvám se za dlouhý dopis, neměl jsem čas napsat krátký."
- Blaise Pascal, Mark Twain, Oscar Wilde
Zzz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte lis 28, 2023 19:58

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 7, 2023 7:04

Šel jsem na vycházce okolo fotovoltaické elektrárny, která byla na louce na kraji lesa. Docela velká a hodně dlouhých řad solárních panelů. Obloha zatažená, panely napůl zasněžené. Byla tam elektronická informační tabule, která ukazovala mimo jiné i aktuální výkon stanice, který byl 24W. Ten aktuální výkon je údaj o tom, kolik ta stanice vyrábí energie v tu chvíli? Nebo jen ten jeden panel?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 7, 2023 7:17

dromedaro
cekala bych dohromady, aby si to nekusel pocitat + nwmusi mit v kazsou chvili kazdy panel stejne (napr. mrak na pulce pole).
ale je to je domenka...


achjo, proste zenska, neumim se oblict...

o vikendu ma byt -2, pocitovka cca -9 (vitr cca 10ms).

a ja nesnasim hranu sezony, kdy nemam z jednodennich vyletu jeste pripomenuty, jak se mam oblikat:D

by calvana uz vim, to je usmazeni :D ale brat torridku? adisu s pws panelama? medvedici chlupatou mikinu a ss?

batoh bude mit asi 16kg (ja vim, trochu moc, ale 12 dni po dobrani antibiotik a neschopence chci mit radsi tepelnou 100% pohodu + minule se ukazalo, ze k tarpiku by se sikla i nejaka plachta, takze radsi beru...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9488
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 7, 2023 7:28

Tak taky si myslím, že to má být výkon celé stanice, ale zase mi přijde divný, že by v tu chvíli ta plocha neutáhla ani rychlovarnou konvici, jestli to chápu správně, i když podmínky na solární energii teda nebyly.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec