Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte říj 26, 2021 8:52

Nemáte někdo zkušenost/tip na spínač s čidlem vody?
Potřeboval bych do retenční nádrže něco takového, co sepne pumpu v okamžiku, kdy voda vystoupá na nějakou hladinu (horní mez) a vypne, jakmile voda klesne pod stanovenou spodní mez.
Pumpu v nádrži mám, plovák nemá a nechci kupovat jinou pumpu s plovákem.
Jde o nádrž, kam bude sveden kondenzát z tepelného čerpadla plus to pobírá spodní vodu pod barákem. Odtok je do kubíkové vsakovací díry naplněné kačírkem a navrch hlína/trávník.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte říj 26, 2021 10:12

Přesně takhle to řešíme na některých našich strojích: nádrž na vodu, hlídáme hladinu a spouštíme podle hladiny čerpadlo. Používáme plováčková čidla od polské firmy TME typ LS03-1A85-PP-500W. Hope it helps.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte říj 26, 2021 12:14

Díky
A ty čidla máte připojený do čeho? Potřebuju nejakou krabici, do které půjde vstup z čidel, vstup na 220 a výstup 220, kde nějakej šváb bude vědět, že když dostane signál sepnuto od jednoho čidla, má zapnout výstup 220 a když dostane z druhýho čidlo signál rozepnuto, tak stejně tak rozepne výstup 220.
Nejsem slaboproudař, takže DIY úplně neudělám. Ideálně něco ready made, "sem píchni přívod, se, píchni pumpu a sem čidla, ponoř a zapomeň"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte říj 26, 2021 12:57

Signál generovaný tím čidlem jde (slaboproud) do rozvaděče, kde ho přežvýká PLC a pošle signál čerpadlu (sem strojař, až tak do toho zase nevidím, takže s tím nepomůžu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » úte říj 26, 2021 14:04

Na to není potřeba žádná elektronika, tuhle funkci má každý běžný plovákový spínač na kusu kabelu. Akorát horní a dolní hranice není úplně přesně definovaná, +- pár cm. Drát od spínače propojíš v krabici s přívodem a napájením čerpadla. Kabel spínače přichytíš ke stěně jímky v žádané výšce, délkou od uchycení k plováku řídíš hysterezi. ( rozdíl sepnuto/vypnuto).
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 14:10

Lipone, zadej do Googlu "Plovakovy snimac" a vyjde Ti tisic vyrobku, od nejakych 40 Kc po tisice korun. Vyber si jeden, ktery se Ti bude hodit a mas to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 22:37

Nevim, jestli je to vtip nebo jsou takovi pokrytci :roll:
evropa.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » čtv říj 28, 2021 21:45

Lipon píše:Nemáte někdo zkušenost/tip na spínač s čidlem vody?


V pisoárech jsou kontakty reagující na zvýšení hladinky v sifonku.
V tvém nádrži asi nebude hrozit, že kontakty zarostou "močovým" kamenem.
Problém bude s vodivostí vody.

Nemusíš instalovat pisoár do rohu nádrže, stačí ta krabička s relátkem a nějaké kontakty.
Určo to bude galvanicky oddělené, jinak by to při souvislém proudu kopalo :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » pát lis 5, 2021 15:11

mike píše:Myslis kolem toho hrbitova? Nevim, ja mobil na vychazky nenosim :twisted:

Cele je to strasny humbuk, co si nekdo tusim na Nove vymyslel a od te doby tam furt lezou lidi. Dokonce jsem tam potkal i skupiny cizincu s pruvodcem. Obcas se mne pta nekdo na cestu a mezi nima i mladez, co pry jela 400 km, jen aby se tam podivala #-o Vsechny jsem je zklamal, kdyz jsem jim tvrdil, ze je to cele vymysl a nic tam neni.

Vic nez rok jsem tam chodil denne v noci, to kdyz jsem zacinal s vychazkama. Jedinou negativni energii, ktere jsem si vsiml, vysilali ti zasivajici se policajti v lese :twisted: Jako fakt nic, ani tuk, proste zchatraly stary hrbitov. Divocaci, co chrochtaji v lese okolo, maji stejny nazor.


sem si na tebe v utery vzpomel, kdyz jsme tam byli na vlastivedne vychazce s historickym vykladem (kamaradka si k tomu neco nastudovala), citil jsem tam akorat pruvan
a branka byla normalne otevrena ...

Obrázek Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát lis 5, 2021 17:01

Jj, branka byva otevrena kazdou chvili. Po setmeni tam bezne radi bandy pubertaku a nedavno tam nejaka kapela snad natacela klip ci co :roll: Randal, teda hudba, silne osvetleni a z kaple se valil umely dym.

I kdyby tam snad nekdy neco bylo, tak uz to davno muselo prchnout do klidnejsich mist :D Ted uz je tam jen ten pruvan, jak pises.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 2:03

Dneska jsem okolo jedenacte vecer sel po polnacce za mestem. Bylo lehce pod nulou, vlhko, lezavo, studeny vitr, na zemi blato a snih. A pak jsem narazil na stopy. Stopy bosych nohou. Vypadaly lidsky, ale i tak jsem doufal, ze toho tvora nepotkam 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 8:29

tak když chodíš kolem blázince, tak to má svá specifika koho tam venku můžeš potkat :-)

Pár hodně divných lidí jsem už tak různě potkal, oni jsou především hodně zmateni, a když se jich nebojíš a přistoupíš k nim s respektem, tak jim můžeš hodně pomoci i tím krátkým setkáním, ze kterého si odnesou něco pozitivního
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv pro 2, 2021 5:30

Mozartovy gule krachly, takže kdo je máte rádi, šup do krámu, až dojdou skladový zásoby, už je dost možná nikdy neochutnáte.. Možná je někdo zachrání, přesune se výroba, ale pak to už dost možná bude chutnat jinak..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát pro 10, 2021 21:12

Musk zvažuje, že dá v Tesle a SpaceX výpověď. Kvůli kariéře influencera

Tomu rikam skvela novinarska prace, iBures by mel dostat nejakou cenu :roll: Musk si utweetne, coz dela kazdou chvili, a oni z toho udelaji clanek. A jeste napisou:

Na svém Twitteru napsal, že by místo toho dělal influencera „na plný úvazek“. Vzhledem k recesistické povaze mnoha jeho příspěvků však není jasné, zda to myslel vážně.

Tohle neni jasne akorat nekomu s IQ mensim nez dnesni datum :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon pro 20, 2021 12:12

Víte někdo, jak se počítá čas na vyřízení reklamace? Jako kalendářní dny? Vim jen, že to je od času převzetí zboží k reklamaci. Sice mi nenapsali, že reklamaci přijali, nic, ale dle pošty vim, kdy to bylo doručeno. 1.12...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pon pro 20, 2021 12:33

Ano, pocitaji se kalendarni dny. Tj. kdyz jim bylo zbozi predano 1.12., tak se muzes 1.1. ozvat, ze uz jim koncila lhuta a odstupujes od smlouvy. Jen pozor na to, ze se jako konec doby nepocita den, kdy prijde zbozi zpet k Tobe, ale den, kdy to prodejce poslal Tobe.

Ja jsem to resil nedavno stejne - nikdo se vubec neozval, ze vec do reklamace prevzali, tak jsem se kouknul na sledovani posty, 31. den (bylo to v sobotu, stale po zadne odezve) jsem jim napsal, ze odstupuji od smlouvy. Na to se ozvali v pondeli, ze zblozi je od patku na prodejne, ze mi ho odeslali (den neuvedli). Mimochodem, byl to uplne prvni kontakt z jejich strany. Kdyz jsem dostal balik, podle cisla jsem jednoduse zjistil, ze houby, poslali az v utery, dalsi den potom, jak mi napsali, ze jej odeslali, celkove 34. den od prijeti reklamace.
Jsem nakonec neodstoupil, protoze to bylo neco, s cim jsem jinak byl spokojeny, uz se ani nedalo sehnat a odesla jen nabijecka (psal jsem jim, ze at klidne poslou jinou).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon pro 20, 2021 14:58

Vzhledem k jejich nekomunikaci to oznámím mailem i telefonicky, pokud se teda sami neozvou do tý doby
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 29, 2021 7:21

takova otazka

na svetoutdooru vysel celkem fajn clanek o spani v zime

ale je tam veta
"Za 3 dny už určitě na hmotnosti potravin ušetřím to, co bych jinak ušetřil na lehkém spacáku. Navíc se budu probouzet odpočatý."

v kontextu je lepsi si vzit tezsi (teplejsi) spacak.

no a ja se ptam - to lidi v zime teoreticky jedi vic, nez pri stejne namaze v lete, prave aby jim bylo teplo a to je mysleno tim usetrenim jidla, nebo to znamena, ze lidi proste nemusi jist ani tolik co pri stejne namaze v lete a pokud se osidi na jidle, neni to fatalni pro preckani noci?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 21:26

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát úno 4, 2022 16:28

Polyaramid, to slyším/čtu prvně. Člověk se furt dozvídá / učí něco nového.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned úno 6, 2022 12:51

Neska mám zážitek z vycházky - fčera sem kus na hřebenu prošlánul /nechal stopu v měkkém sněhu, neska sem tama šel zas, od fčera tam přibyly stopy jednoho člověka (tipuju, že lesní dělník, o kus dál totiž těžijou kůroffce - fčera i neska tam zněly pily a jezdil lakatoš) a ty stopy (pěkně vyrýsované v měkkém) byly po botách asitak číslo padesátšest - moje třiačtyřicítky byly o ca 10cm kratší a 6cm užší. Opravdu, 10 cm v rozdílu délky stopy po podrážce. Tak velkou podrážku sem ešče opravdu neviděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř úno 9, 2022 1:31

Aby dokázaly žít s člověkem, zmenšil se kočkám mozek, zjistili vědci

Clanek sice rika neco trochu jineho, ale mne je to jasne. Chudaci kocky musely zblbnout, aby dokazaly zit s clovekem :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned úno 27, 2022 13:07

Jak píšu ve svém geronto vlkně, každý den (kdy je nějaký "sportovní" výkon) musím mazat "to" kuleno a "ten" kotník Voltarenem. Což má ovšem i jednu (nezanedbatelnou) výhodu - ač je Voltaren zcela neznatelně parfemovaný, tak jí "smrdí" fest = musím se dycky na ty tři hodiny než sa vsákne zavřít do svého kutlochu v podkroví a mám od ní klid. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát bře 11, 2022 15:29

Kurec, sem blbý nebo zase novináři silně přeháněli?

Sem právě udělal (a zapsal si do tabulky) fakturu do EU, protože EU, zapsal sem si ji i do tabulky pro (případný, letos prozatím nemusíme, ufff) Intrastat (až bude export EU v roce nad 12mio CZK, tak zase budeme muset, chjo no, nasrat celníkom!) a tam potřebuju kurz EURa - nešní 25,210, co sem v té tabulce zahlíd kurz z 1.březence 25,465 - a já přitom myslím fčera /předefčírem kdesyk zahlíd titulek "koruna SILNĚ posílila" - wtf?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát bře 11, 2022 16:09

Ti nevim, 2.3. byl kurz 25,87, jeste na mdz 25,64, tj. je tam rozdil 66, resp. 43 haleru, to je asi pro financniky docela velka zmena. (Kdyz mas doma par EUR, ani to nepocitis, kdyz budes mit nekde miliardy, tak je to jine kafe, co vydelas na prodeji/koupi.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát bře 11, 2022 17:40

@pp: neprehaneji az tak novinari, jako titulkari. To je dalsi level debility. Proto rikam: necti titulky, necti titulky nebo se z toho zblaznis ;-)

Co se doopravdy stalo:
eurczk3.jpg

V listopadu byla cena okolo 25.80, pak postupne vyklesala az ke 24.20. Pak prisel Putler, cena vyskocila zpatky na listopadove hodnoty a pak zas vyklesala asi na polovinu predchoziho rustu. Takze ten "prudky" pokles byla korekce dvojnasobneho rustu a titulkar je debil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob bře 12, 2022 11:24

Šprechtíte někdo? Jak se řekne "mohu poprosit o přesné rozměry? Orientační mi nestačí"
Díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2022 2:34

Hamburger je vytvarován po cca 250 g a v balení jsou dva kusy. ... Vaha: cca 390 g (https://www.rohlik.cz/1409176-maso-hove ... 3Afalse%7D)

:-k #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Vexo » úte bře 29, 2022 9:24

Touché :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte bře 29, 2022 14:51

Ja bych spise cekal velky objev "ceske alternativni" obchodnicke aritmetiky... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec