Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 31, 2023 19:59

Tobě též vše dobré do roku 2024.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon led 1, 2024 10:19

Dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 4, 2024 18:46

apuka píše:Jeste jedna poznamka - k zakladnimu pojisteni domacnosti se vetsinou pridava i to "pojisteni na blbost", tj. obecne pojisteni odpovednosti. Na tom moc nesetri, nerikej si, ze Ti staci napr. 500.000 a nemusis platit za 2 miliony.

pavproch píše:Souhlas - pojistku "na blbost" je třeba mít v řádech milionů (více milionů).

Rozhoupal jsem se až nyní s tím pojištěním domácnosti a zatím mi připadá dobrá nabídka od Alianz, kterou jsem oslovil na základě tipu od PP, kdy mi připadá, že za 170Kč měsíčně toho dostanu nejvíce nebo mi to asi bude stačit. Ale ta pojistka na blbost, která je k tomu, je na 5 milionů. Myslíte, že to je dostačující pro běžný občanský život, když teda použiju pojišťovací rétoriku? Oni totiž mají jen limit 5 milionů a pak 20 milionů, ale to mi zase přijde zbytečně moc a platil bych asi 2x tolik za měsíc. Ještě mi přijde docela dobrý od ČSOB, ale tam za nějakých 150Kč/měsíc mám pojistku na blbost jen na 2 miliony.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát led 5, 2024 4:20

Schválně by mě zajímaly všechny výluky u tý pojistky na blbost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát led 5, 2024 14:06

tonje ta pojsitka z obcanske odpovednosti? na bpbost se totuz rika u zamemstnavatele, kterou obcas musis mit - ja treba pracovala s drahym hw a rozsekat masinu za 250 tacu ma schodisti a pak platot ze svyho nechces. ackoli to melo asi 150kg a vetsinou to nosili kluci. ale i monitor kdyby ti pri vymene treba spadl...

ale u te obcanske zodpovednosti pokuf to mas treba na psa, tam kdyz skoci pod auto nejakyho jaguara a zpusobi nehodu a invalifitu ridice do konce zivita tak 5mega stacit moc nebude..

etheric
si musis precist podminky konkretni spolecnosti.

ja presne uz nevim, na kolik to mam, ale se psem je to lepsi. nejaky pokousani a tak to pokreje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 5, 2024 15:23

Ano, to je ta pojistka občanské odpovědnosti. Je to součástí pojistky k domácnosti.

Se psem chodím ven, na toho jsem se taky ptal, kdyby třeba někoho pokousal, ale protože není můj, ale rodičů, tak se moje pojistka na to nevztahuje, protože není můj. Tohle prý musí mít pojištěné rodiče.

Já nevím, ten příklad s jaguarem, to bych takových případů mohl vymyslet, že by mi nestačilo ani těch 20mega. Ale mně to přijde taky takový, že bych raději víc. U jiných pojišťoven jde vybrat třeba 2,4,6,10,20 milionů, ale zase mi u nich nesedí jiné věci, kvůli kterým se pojišťuji. Tady u tohoto mám třeba, že když mě někdo přepadne venku a ukradne foťák, tak mi to proplatí. Třeba u čsob zase nemají, že by proplácely škody způsobené vodou, což je docela k ničemu, když vytopím sousedy, kvůli tomu se taky pojišťuji. Tak já nevím, co mám dělat, už se musím pojistit, protože já teď vlastně nemám právně platný pronájem, protože je to od prvního podmínka mít to pojištění. Majitelka to ještě asi nezjistila, ale čekám, že bude každým dnem volat.

EDIT: Ale zase když jsem si zkoušel ty kalkulace na stránkách pojišťoven, tak mi to tam víceméně nabízelo jako vhodné částky pojištění na tu odpovědnost kolem 5milionů a většinou to mají jako standard. Někde mají jako standard i třeba jen 2miliony. Alianz má těch 5milionů jako optimál.

Zase ale nemám představu kolik stojí třeba nějaké léčení a pracovní neschopnost, protože když třeba někoho srazím na kole a bude to vážný, tak nevím jestli je těch 5milionů dostatečných.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 5, 2024 16:40

Jsem psal té ženské, se kterou to vyřizuji, aby mi z té smlouvy vyřadila připojištění věcí mimo domov, což znamená, že bych měl pojištěné věci v autě, při ubytování v penzionu nebo když mi někdo něco ukradne z věšáku u doktora nebo v hospodě nebo ze skříňky někde na sportovišti, což já ani jedno z toho nějak nepotřebuju a navýšila mi ten limit odpovědnosti na 20milionů a poslala mi novou kalkulaci a měsíční cena pojištění po započítání nějakých jejich slev je také 172Kč... nějak tomu nerozumím, ale asi to dělají ty slevy a vyřazení toho pojištění mimo domov, že to vychází skoro stejně jako s limitem 5milionů. Když jsem zkoušel kalkulaci na jejich webu, tak mi to s limitem na 20 milionů vycházelo přes tři stovky měsíčně. Tak to je pěkný, teď už to teda vezmu za tu cenu a limitem na občanskou odpovědnost 20 mega a je to pojištění bez spoluúčasti pojištěného.

Mawenzi: Protože máš pravdu, varianta, že někoho třeba tak blbě sejmu na kole, že skončí invalidní mě nenapadla, na ten invaliďák + náklady na léčení je 5mega málo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát led 5, 2024 17:08

Ty výluky u Allianz si schválně přečtu. Tyhle kšefty s neštěstím... Brát za pojistku, to jo, ale když se něco stane a maj platit, kroutí se jak hadi....
Navíc nevím zda by pojistili člověka s PAS (byť svéprávného a s IQ větším, než má většina "zdravých" lidí)..

@Dromedaro: ptal jsi se na výluky?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 5, 2024 17:31

No máš pravdu, že je to takový obchod se strachem, ale já to pojištění odpovědnosti stejně potřebuji kvůli nájmu, takže ho musím uzavřít a třeba mi to stejně nepřijde špatné být pojištěný proti tomu, že vytopím sousedy nebo vyhořím, protože kdyby k něčemu takovému došlo, tak jsem v pr... ohledně placení škod. To samé s tou občanskou odpovědností, protože to není sranda, když někomu něco omylem způsobím, tak si můžu být jistý, že po mně v dnešní době bude chtít peníze. A kdybych nedejbože fakt někoho přivedl do pracovní neschopnosti včetně delšího pobytu v nemocnici, tak su v řiti.. Takže třeba já k pojišťovnám taky moc důvěru nemám, ale toto chci mít pojištěné. Když už nic, tak alespoň budu vědět, že jsem udělal vše, co jsem měl. A Alianz pojištění domácnosti a odpovědnosti nabízí v rámci jednoho pojištění, tak je to lepší.

A vůbec, vždyť jsi tu psal, že jsi se taky pojišťoval snad proti něčemu podobnému, když jsme to tu dříve rozebírali. Ještě jsi psal, že jsi po nich vyžadoval komunikaci mailem a nechtěl jsi jim dát telefon.

K těm výlukám. Ona mi mailem poslala jejich brožuru, kde je vše ohledně pojištění a jsou tam vypsané výluky, tak jsem si to pročítal. Pak jsem se jí ještě ptal na konkrétní situace nebo se různě doptával. Nějaké výluky tam mají, ale ty mě moc nezajímají. To hlavní, o co mi jde, ve výlukách není. Třeba mám pojištění proti vykradení bytu, tak jsem si zjišťoval, jaké je potřeba zabezpečení bytu aby proplatili, tak to zabezpečení mám podle jejich podmínek, když někoho srazím na kole, tak se to také na to vztahuje, pak mám asistence jako zámečník, instalatér, opraváře, náhradní ubytování, pojištěné moje věci v bytě v případě zničení požárem atd atd. I jsem zjišťoval, jak je to s dokazováním hodnoty majetku v případě zničení. Proplatí i rozbití domácího spotřebiče do stáří 10 let, atd. Tak vše okolo toho jsem si zjišťoval v těch výlukách.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 5, 2024 17:57

Dnešní hokej byl teda zážitek... tomu konci jsem nevěřil. Masakr.... =D> =D> =D> :supz:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát led 5, 2024 17:59

Zajímal bych se o vykradení bytu více. Co když zloděj použije Bogotu či něco podobného, prostě odemče aj po sobě dokonce zamče? Samozřejmě bude mít rukavice... To by mě zajímalo, jak by se k tomuto stavěli. Na zámku ani nikde jinde sebemenší stopa po vniknutí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod lojzmen » pát led 5, 2024 21:23

Etheric píše:... Navíc nevím zda by pojistili člověka s PAS ...


Ty to máš v občance, ukazuješ zdravotní kartu a ... ?
Prostě o tom nemluv. Jsi normální, usmíváš se na ně, je-li to vhodné, tváříš se vážně, když je potřeba, ...
Tak nic neřeš.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1110
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 5, 2024 21:49

Taky jsem moc nepochopil, proč by ho neměli pojistit na občanskou odpovědnost nebo nepojistit domácnost, protože je autista. V podmínkách pojištění na toto není uvedeno, že musí být zdravý.To by ho nepojistili spíše třeba na invaliditu a podobně.

Jinak kdyby třeba pojistka na nějakou invaliditu mu prošla, protože to nepřiznal a pak by na to dostal důchod pro pracovní neschopnost, tak pojištovna by se v tom určitě šťourala a kdyby zjistila, že už to měl diagnostikované před uzavřením pojistky, tak by mu nic nevyplatili a možná by měl kvůli tomu i problémy, že lhal. Tohle bývá ošetřeno v pojistných podmínkách.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát led 5, 2024 22:24

@Dromedaro: Ja Ti jeste doporucuji si dobre promyslet, co vsechno potrebujes pojistit a hlavne podle toho si vybrat pojisteni.
Jsi v pronajmu - nejspise v byte, kdyz se obavas o vytopeni sousedu -, tj. nepotrebujes mit zahrnute v pronajmu veci jako samotnou stavbu. Tym jako pronajimatel odpovidas za (vetsinu) vnitrniho vybaveni, ale uz napr. ne za "vnejsi" jako napr. okna, dvere (tam i v pripade poniceni vloupanim mas Ty platit jenom malou castku), steny, stejne jako neodpovidas za stupacky a rozvody. Tj. dokonce neodpovidas ani za vytopeni sousedu, pokud je to zpusobene zavadou ve stupackach, napr. po prasknuti rozvodu vody do bytu. Ale odpovidas, pokud vytopeni zpusobis napr. tekouci prackou.
Stejnym zpusobem je zbytecne, abys Ty platil napr. pojisteni pro pripad "povodne nebo zatopy" (teda, pokud Ti nevytopi byt lijak kvuli otevrenemu oknu). To zase neni "Tvoje pojistka".

Z tohoto hlediska neni moc optimalni spojovat do jednoho pojisteni vsechno, vcetne tech "vnejsich" udalosti, ktere jsi chtel vyloucit. Na druhe strane je zase tezke udelat druhou pojistku na tyto veci zvlast, hlavne pokud chces setrit.

Je dobre si taky poradne precist presne, co konkretni pojisteni zahrnuje a nespolehat se jenom na sdeleni poradce, ktery to dela. Nektere veci, ktere se nam zdaji jako stejne jsou v pojistkach pojmenovane - a pojistovane - zvlast, napr. ty spominane "povoden" a "zatopa" (a jsou obcas i dalsi), pricemz pro nas lidi je to jen "pusobeni vody zvenci".

Jeste se muzes zkusit podivat - pokud ses jeste stale nepojistil - i na pojistovnu Direct. Mavaji asi nejpochopitelneji napsane podminky, rozumne vyluky a i cenove to docela jde, vetsinou se da najit i nejaka ta sleva. jeste jsem s nima ale nikdy neresil pojistne plneni, takze se zkusenosti nemohu poslouzit. My jsme s manzelkou taky skoncili u nich v pronajatem byte manzelky v Praze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob led 6, 2024 4:55

lojzmen píše:Ty to máš v občance, ukazuješ zdravotní kartu a ... ?

Nemám to v OP, ale u některých pojistek máš v podmínkách, že nesmíš být např schizofrenik či trpět jinou závažnou poruchou atp. Když to zatajíš, nejen že nic nedostaneš, ale můžeš mít i průser, jak píše Dromedaro. Ale to záleží na konkrétních podmínkách. Pokud o tom není zmínka, pak není problém. Ale když je zmíněno "závažná duševní porucha", tak to je dle tabulek můj případ a mám smůlu, nepojistí mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob led 6, 2024 10:54

Apuka: Já jsem ty sdělení té prodejkyně ověřil v obchodních podmínkách a taky s ní kvůli tomu komunikuji mailem, abych měl případně dohledatelné a dokazatelné, co mi v rámci té smlouvy navykládala na moje dotazy v případě nějakých budoucích sporů. Ty různé definice pojmů a jejich rozdíly jako třeba zátopa, povodeň, které uvádíš, tak to je také přesně rozepsané a vysvětlené v té brožuře, co mi poslala.

Ano, jsem v nájmu a bydlím v patře, takže povodně, zemětřesení atd jsem vyřadil a stavbu také pojištěnou nemám, na to je pojištění nemovitosti. Já mám pojištění domácnosti. To s tou vodou nevím právě jak úplně je, třeba když mi praskne hadice, která vede z trubek do nádrže záchodu. nebo když se něco pokazí na baterii nebo bojleru. To jsou věci, které mám na starost asi já. Ale zase by pak odpovídalo tomu, co píšeš, že některé pojišťovny mají u pojištění domácnosti v nájmu tu vodu vyřazenou z pojištění. Tady u toho pojištění u Alianz by mi teda asi stačil menší/levnější balíček pojištění na tu domácnost, ale tam zase není vykradení a loupežné přepadení a to chci mít pojištěné, takže "musím" vzít ten balík maxi. Ano, to je právě, že chci více typů pojištění v jednom balíčku, tak se to pak blbě dělá na míru. Ale zase kdybych si nechal pojistit domácnost, krádež, odpovědnost zvlášť, tak to vyjde asi dráž každé zvlášť a tady jsem pojištěný na odpovědnost na 20mega a mám to vše v jedné pojistce za 170Kč/měsíc a to mi přijde dobrý i tak, že tam mám v té domácnosti pojištěné i něco navíc, třeba ty okna a možná i tu vodu. Zase asi nemá smysl špekulovat, že bych mohl mít třeba o 20-30kč měsíčně levnější pojištění. Kontaktoval jsem i pojišťovačku od ČSOB, která pojišťuje pro majitelku, a která ví jak to tady v domě chodí a vypadá a ten její balík na pojištění domácnosti a odpovědnosti by mě vyšel na cca 150Kč, ale neměl bych tam vykradení, přepadení, omezenou asistenci a odpovědnost jen na 2 miliony.

Mě zase nějak nebaví to rozpitvávat a studovat jednotlivé pojištění a různé kombinace a projíždět podmínky u x pojišťoven. Já vybral asi tři ty nejznámější a tam jsem se zeptal a tak nějak pocitově mám dobrý pocit z té Alianz z jejich nabídky. Ještě jsem se teda nepojistil, protože jsem si říkal, že počkám co tady k tomu napíšete, že mi třeba něco uniklo.

Etheric píše:Když to zatajíš, nejen že nic nedostaneš, ale můžeš mít i průser,

Ano, mohlo by to být bráno třeba jako pokus o pojistný podvod.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » sob led 6, 2024 13:04

Popravde receno je docela zvlastni, ze se nenasla pojistovna, ktera by udelala specialni pojistku na pronajaty byt. Takto si kazdy najemce sjedna vyrazne vice, nez by nutne musel - pricemz prakticky jedine, co muze pronajimatel od najemce vyzadovat je pojisteni odpovednosti za skody. Ostatne je jen, co by najemce chtel se svoji domacnosti, bez vazby na zalezitosti/odpovednost pronajimatele.

V obcanskem zakoniku mas docela silne omezene, za co - samozrejme, krome toho, co vznikne Tvojim vyslovnym pricinenim - odpovidas. Co zpusobi "samovolne" poskozeni trvalou soucasti bytu, co jsi pronajal i s bytem a co mas ve smlouve jde na vrub pronajimatele. Ani za nejake bezne opravy si od Tebe nemuze uctovat moc, je to omezene jak rocni sumou, tak i sumou na jednu opravu. Jinak je to na nem. Jinak receno napr. kdyz kape super baterie za 10 kKc, muze od Tebe chtit vymenit tesneni nebo i vnitrni vlozku, co stoji, rekneme 200, ale uz nemuze chtit vymenit celou baterii - pokud jsi ji nerozbil Ty sam (bezne opotrebeni a napr. proderaveni neni na Tebe).
Dromedaro píše:Ano, mohlo by to být bráno třeba jako pokus o pojistný podvod.
Etheric píše:u některých pojistek máš v podmínkách, že nesmíš být např schizofrenik či trpět jinou závažnou poruchou atp. Když to zatajíš, nejen že nic nedostaneš, ale můžeš mít i průser
Zrovna v podobnych pojistkach jako je rec o nich tady se podobne podminky na vyluku z uzavreni smlouvy nebyvaji. Jedna, co Etheric pise, tak se mysli poruchy/nemoci, kdy clovek neni schopen vnimat, co dela - ale v tom pripade je casto uz nejak omezena jeho "svepravnost", takze i kdyby uzavrel smlouvu, ta je stejne neplatna.

Mnohem vetsi problem pro lidi typu Etherica vidim ve vylukach z pojistneho plneni pri (cca) udalostech, ke kterym doslo dusledkem porusene psychiky nebo psychickeho onemocneni. Neco podobneho byva skoro u vsech pojistek.
V takovem pripade muzes klidne pojistku platit, proti tomu nebudou mit nic, ale pokud se neco stane, likvidator si bude dobre hlidat, jestli tam neni jakykoliv moznost to hodit na Tvuj mozny stav. Jinymi slovy - asi nebudes mit problem u pojisteni nemovitosti s povodni, kdyz to odnese vsechny domy v okoli vcetne Tveho, ale pokud na Tebe prijde necekany zachvat v obchode, odpadnes a pritom zvalis televizi za 100 kKc, tak nejspise budes mit smulu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob led 6, 2024 13:45

apuka píše:Popravde receno je docela zvlastni, ze se nenasla pojistovna, ktera by udelala specialni pojistku na pronajaty byt. Takto si kazdy najemce sjedna vyrazne vice, nez by nutne musel - pricemz prakticky jedine, co muze pronajimatel od najemce vyzadovat je pojisteni odpovednosti za skody. Ostatne je jen, co by najemce chtel se svoji domacnosti, bez vazby na zalezitosti/odpovednost pronajimatele.


Jak píšu, díval jsem se jen na hlavní velké pojišťovny. A když si dáváš tu kalkulaci na jejich stránkách, tak je tam potřeba zvolit jestli je to tvůj byt/dům nebo jestli jsi tam jako nájemník, takže to asi nějak zohledňují.

Jak jsi o tom psal, co má na starost pronajímatel a co nájemce, tak jsem si říkal, že to pojištění domácnosti bych teda ani moc nepotřeboval, spíš to teda budu uzavírat to pojištění domácnosti kvůli třeba požáru, kdyby mi shořely věci a vykradení. Já mám ve smlouvě, že platím opravy do 3 tisíc. Všechno dražší platí ona. Revize také dělá za své. Když se ucpaly odpady od záchodu v trubkách, tak to platila taky ona a když se mi rozbil starý bojler, tak to měnila taky za své.
Kdybych měl pojištění odpovědnosti čistě na byt, tak by mi stačila taky malá částka, ale když to chci aby mě to krylo i venku, tak zase chci tu vysokou částku.
Takže ano, jak píšeš, kdybych si pořídil čistě odpovědnost na škody na byt a nic víc bych nechtěl, tak bych sehnal určitě pojištění levněji, třeba pod stovku za měsíc, ale protože chci to pojištění domácnosti třeba při požáru a vykradení plus pojistku na odpovědnost 20mega, tak mě to vyjde dráž.

apuka píše:ale pokud na Tebe prijde necekany zachvat v obchode, odpadnes a pritom zvalis televizi za 100 kKc, tak nejspise budes mit smulu.

Nad tímhle jsem pak taky přemýšlel u té odpovědnosti v případě Etherica, že by vlastně mohlo něco takového nastat. Přesně jak píšeš, že kdyby dostal záchvat někde v obchodě a shodil nějakou drahou elektroniku a pojišťovna by zjistila, že to souvisí s jeho zdravotním stavem, který měl už před pojištěním, tak nevím, jak by se k tomu stavěli.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned led 7, 2024 12:44

Shodou okolností vydal Chlíbek video Způsobil jsem zranění. Právní důsledky?, kde mluví o těch nákladech na úhradu škod, léčení, plus je tam i diskuze pod videem. Někdo tam píše, že třeba chlap se vyboural na motorce, protože mu tam někdo vlezl na červenou a chodec musel platit odškodné 13 milionů, protože motorkář skončil jako invalida a byl to otec od rodiny a měl dobře placenou práci atd. Na základě té diskuze jsem si vyhledal Kooperativu a tam jsem si zadal tu kalkulaci na pojištění domácnosti a odpovědnosti a s pojistkou na odpovědnost na 50 mega by mě to stálo 186Kč, tedy o pár korun dráž než Alianz, kde bych měl pojistku jen na 20 mega... U té kooperativy bych byl také pojištěný proti vykradení atd. Když si tam zadám pojistku na 50 milionů a ten menší balíček pojištění domácnosti, který by mi taky stačil, protože už obsahuje pojištění proti krádeži, asistenční služby, tak bych platil 152Kč/měsíc, tedy ještě méně než u Alianz. Tak ještě pročtu jejich pojistné podmínky a uvidím, že bych to vzal od nich, protože čím větší pojistka, tím lepší na tu odpovědnost, podle toho, co teda tak čtu a slyším.

A už v tomhle případě mi ta pojišťovačka od Alianz neříkala pravdu, protože mi tvrdila, že společný balík pojištění na domácnost a odpovědnost mají jen oni a Česká pojišťovna, ale ti prý mají spoluúčast. Přitom ten společný balík pojištění domácnosti a odpovědnosti nalézám zatím u každé pojišťovny. Možná jsme si nějak nerozuměli, nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 18:26

Zajímalo by mě, jakej je podle místních smysl života. Samozřejmě, že to nikdo neví, takže bude stačit odpověď, co si kdo myslí, že je smyslem tohoto bytí.
Díky....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 18:38

etheric
no podle me je biologickym smyslem byti se rozmnozovat a prezit :D

ja sem nad smyslem byti nikdy nepremyslela. proc? proste ted dejcham a za hodinu treba dejchat nebudu. zadnej vyssi smysl bych v tom nehledala... sme kus energie pretvorene do hmoty s vetsim mozkem, nez jiny zvirata... ty proste naplnujou svoje zakladni potreby a pak umrou. pokud se dostatecne nerozmnozuji, vymrou.

jakej je smysl byti ve spolecnosti, ve ktere nejak vyrustame a ktera nas ovlivnuje, at chceme nebo ne? tezko rict, pak by smysl byti mohl byt v tom krizovat cesty lidem, ktery dokazeme obohatit nazorama a jinym pohledem na vec, souznenim, predanim zkusenosti...

tezko rict, ja muzu v pristi vterine prestat dejchat a nevim o nicem, co by mi bylo lito, ze sem neudelala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 9, 2024 19:22

Mawenzi píše:je biologickym smyslem byti se rozmnozovat

Tohle je jasný, ale mě zajímá, jestli za tím někdo vidí něco víc.. Každopádně člověk je asi jediný živočišný druh, který o tomto přemýšlí...
Já cítím, že můj život jaksi nemá smysl, tak hledám inspiraci..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 19:27

Precti si Siddhártha Hermann Hesse nebo Cesta pokojného bojovníka Dan Millman a premyslej o tom.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 19:49

booze
diky za tip, dala sem si do seznamu na nekdy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 9, 2024 20:41

Smysl? Jaky smysl? Proc by mel mit zivot smysl? Ma takovy smysl, jaky mu sam das.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49510
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 20:44

Etheric píše:Zajímalo by mě, jakej je podle místních smysl života.

Když máš tak rád Řezníkovu hudbu, tak já to vnímám nějak podobně jako v jeho skladbě Koloběh. Tahle jeho skladba je moje oblíbená.

Ještě se mi líbí indiánská moudrost, že člověk by odsud měl odcházet moudřejší, než sem přišel. Tedy, aby v průběhu života duchovně rostl.

Mawenzi:
Siddhártha od Hermanna Hesse je fajn, nic náročného na čtení.

Cesta pokojného bojovníka je zfilmovaná a je k vidění v HD kvalitě i na youtube. Mělo by to tam být i jako audiokniha.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2024 23:08

Etheric píše:Zajímalo by mě, jakej je podle místních smysl života.
To za isi od toho, z jakeho unlu pohledu se na fo divasa do jake hloubky to chces videt.

Ad absurdum se da rict (a to je nejspis jedina nevyvratitelna pravda), ze smyslem zivota je zemrit, trocha poeticteji dozit se sve smrti :wink:.
Jinak je to hodne zavisle na tom uhlu a hloubce pohledu. Potom taky jestli Te zajima smysl zivota jednotlivce izolovane nebo spolecnosti jednotlivcu, atd.
Mike Ti dal odpoved naprosteho pragmatika. Pro jine ponledy se muzes zapsat na nejake filozoficke kurzy, kde se to rozebira docela podrobne z ruznych uhlu. No a pokud Te zajima Tvuj individualni smysl zivota - na to prijdes nejspise az na smrtelne lozi nebo jeste pravdepodobneji az po smrti, jen to nam uz asi nenapises :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 23:23

Moje osobní zkušenost je, že když člověk pokládá otázky sám sobě, je v tom poctivý a vytrvalý, tak že odpověď mu přijde sama z prostoru v podobě synchronicity, nějaké události, atd. Nebo odpověď přijde zevnitř tebe, třeba v podobě snu nebo jednoho dne prostě se to v tobě objeví a budeš znát odpověď. Něco jako aha moment. Někdy odpovědi přijdou za pár dní, jindy to může trvat měsíce nebo roky. Všechno má svůj čas.

Příklad. Já se jednu dobu hodně intenzivně zabýval sny, jejich psychologií, výkladem atd. A pokládal jsem si otázku, co ty sny vlastně jsou, kde se berou, atd. A jednou jsem jel tramvají, díval se z okna a přemýšlel jsem zase nad těmi sny, jaký mají význam a kde se vlastně v těch snech nacházím. A když jsme zastavili na křižovatce, tak vedle nás zastavila další tramvaj s velkým portrétem Shakespeara a jeho citátem přes celou tramvaj " „Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny " A mně to najednou nějak stačilo a stačí jako odpověď.

Takže otázky ohledně smyslu života musíš pokládat především sám sobě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » stř led 10, 2024 0:32

Dromedaro píše:Cesta pokojného bojovníka je zfilmovaná a je k vidění v HD kvalitě i na youtube. Mělo by to tam být i jako audiokniha.

Dromedaro píše: Já se jednu dobu hodně intenzivně zabýval sny, jejich psychologií, výkladem atd. A pokládal jsem si otázku, co ty sny vlastně jsou, kde se berou, atd.


Taky se menis v zenu? :twisted: Tyto dve veci, ktere jsi napsal, tak nejdou k sobe. Musis cist, mozek tim dostava vic abstrakce, ktera je dulezita pro vlastni osobni rozvoj "ducha".
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř led 10, 2024 4:38

Dromedaro píše:„Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny "

Z Dyneemy? To je látka snů :twisted:
Dromedaro píše:Takže otázky ohledně smyslu života musíš pokládat především sám sobě.

Ano, ale taky se musíš ptát jiných, vždycky se najde někdo, kdo řekne něco, co tě nějak posune ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec