Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte úno 6, 2024 10:17

2 Etheric

EjdouuRotacak píše:Ale je mi jasný, že si mě musíš představit v tom nejčernějším světle, abychom se mohli "vzájemně posílat do řitě" :mrgreen: mám to podobně.
ETHERIC napsal - Wtf? Máš poněkud podivný myšlenkový pochody, ani trochu podobný těm mým. Já tyhle potřeby nemám, ale jestli ty ano...


I ty liško podšitá :) , paměť mi ještě slouží, takže si docela dobře pamatuji tvůj konfrontační tón, když jsem tu začal psát první postřehy o výbavě, která se tu standardně nediskutuje (až na nějaké výjimky). Mezi prvními, kdo vyletěl jako čertík z krabičky si byl ty. Já tu rozhodně jako "kolemjdoucí" nezačal vychylovat a ponižovat. Na tuhle vlnu jsem nastoupil až po několik dnech, kdy jsem tu dokola četl nějaké řeči o bavlněnejch celtách a o vzpomínkách na ZVS před 20 lety, o pokálenejch trampech, kteří ničí přírodu (snad si též dobře pamatuji, že si to byl ty, kdo tu onanoval nad světonázorem Ivana Breziny) Tak se nediv, když s tebou nemám pražádnou chuť normálně diskutovat a rovnou vystupuji ofenzivně. Dtto diskuze o krosnách a velkoobjemových batozích. Nulová tolerance k jinému názoru, váha je na prvním místě, vždy a za všech podmínek. Jestli má někdo 150cm nebo 200cm, jestli je to true hiker na pacifické hřebenovce nebo horolezec, kterej táhne lana....je to jedno......"Jeden U-L vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže". Ethericu, tvůj diskuzní tón je silně konfrontační od provopočátku, takže to beru úplně stejně.

2 mike

špatně formulováno. Stejně jako jsem špatně formuloval "běžné komerční výrobky" což mi vyčetl Etheric. Jo, je to tak. Píšu v letu v rámci pracovního odreagování a nečtu to po sobě. Tak pak občas vznikne patvar. Jinak, je to možná k nevíře, ale FB, Twitter ani Instagram nevedu. Zrušil jsem to v roce 2012.

2 ntz

zas takovej horor to nebude, plonkový období, kdy sedim přes den v kanclu, brzy skončí :partyman:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod milarepa » úte úno 6, 2024 11:55

EjdouuRotacak píše:
zas takovej horor to nebude, plonkový období, kdy sedim přes den v kanclu, brzy skončí :partyman:


hm, průser je, že vůbec začalo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 6, 2024 12:29

EjdouuRotacak píše:snad si též dobře pamatuji, že si to byl ty, kdo tu onanoval nad světonázorem Ivana Breziny

Jsem do tý doby netušil kdo to je, prostě článek náhodnýho autora, kde zrovna popisoval věci tak, jak opravdu jsou. Ani potom jsem se o jeho osobu nezajímal, neznám ho, je mi fuk, ale to, co napsal, s tím souhlasím. Byť jeho motivace je zřejmě zcela jiná než ochrana přírody, ale nepřítel mého nepřítele....
Jestli ti to přijde jako konfrontační, já ti to neberu. Ale když sis prostě za boha nenechal vysvětlit, že dnes můžeš mít kilovej batoh, kterej bude pohodlnej jako jinej 2,5kg a furt bude dostatečně odolnej atp, nechtěl sis připustit, že by tomu tak mohlo být, tak to je pak těžký. Když podle tebe takový batohy neexistujou a nemůžou vydržet, přičemž mnoho lidí je má a spokojeně používá... Taková diskuze pak postrádá význam, žij si dál tu svou diskotéku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte úno 6, 2024 14:06

2 Etheric

jak říkáš, žij si dál svojí diskotéku, že jsou na trhu velkoobjemové batohy/krosny na dlouhé treky pro velké lidi, které váží 1kg. Jestli si dobře pamatuji, na potvrzení svých slov si sem poslal odkaz na hadrovej U-L s objemem asi 40L, což osobně neberu jako relevantní argument, když je řeč o VHT, dlouhodobých pobytech v přírodě....vlastně to postrádá smysl i u true hikingu, když si v oblastech, kde si sebou musíš vzít třeba 9 litrů vody a nejsi malá holka se 160cm. Rázem si klidně na 20Kg (zrcadlovky, powerbanky, kamery...těch věcí, které nárazově přibalíš je prostě hodně) a klidně i víc, ale těžko mohu očekávát od člověka, který nepřekročil vlastní stín, aby uznal, že jeho pohled na věc též není úplně košér. V tvém těle bych možná uvažoval jinak, ale lidi jsou různého vzrůstu a tak mají rozdílné preference.

Pokud si vzpomínám, tak jsem s tebou souhlasil, že na jednodenní akci od jara do podzima jdu s 30L batůžkem.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 6, 2024 15:35

Tak že se neumí někdo zabalit a "musí" do hor tahat spoustu kokotin (powerbanky, zrcadlovky, kamery, čtečky knih, konzole, ...), za to já nemůžu. Pak holt bude trpět, i s padnoucím batohem, ta zátěž prostě pohodlná není a nemůže být.
Hadrovej UL? Ty jsi fakt mimo. Není UL a není hadrovej. Ale jasně - není drsoňskej, tak podle tebe nemůže fungovat a vydržet... Crux je taky UL hadraplán, že...
Nechápu význam "překročit vlastní stín", co tím chtěl básník do textu zakódovat?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod ntz » úte úno 6, 2024 15:50

mike píše:"lookout" resi akorat trubky ..

co se ti teda potom nelibi na mojem pokusu ?????? (teda chtel jsem rict zlutem batohu)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2024 16:31

Ten jsem nastesti nevidel :twisted:

Presunul jsem vam to sem vsechno, at to tam nestrasi. Puvodne jsem myslel spis nejake vlakno na army veci, ale tohle je taky dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 6, 2024 16:55

No já su zas celej sladěnej do těch zářivých modrých odstínů, ale úmysl v tom není - ty věci co kupuju se dělaj červený, žlutý, modrý, občas černý, vzácně jiná barva. Buď beru černou nebo modrou, podle toho, co maj, nebo co se mi víc líbí. Jsou to pro mě jediný dvě použitelný barvy. Červenou nesnáším, žlutá láká hmyz a je na ní hned vidět špína, zelená, hnědá, fialová se mi nelíbí.. Tak na mě zbyde černá a modrá, většinou jen modrá. Pak to vypadá, že jsem to oblečení dával dokupy podle barev, ale není tomu tak..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte úno 6, 2024 16:55

@mike - nekdo si tu ze me onehda delal pr***, ze zlutej batoh si koupi jen pako ....mel jsem za to, zes' to byl ty :twisted:
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2024 0:49

Je dost rozdil, kdyz nekdo resi vybavu, aby mu sedela do nejakeho stylu, ladila spolu a s vybavou sveho dvojcete/manzelky, a kdyz se mu nekdo smeje, ze ma ohavne zluty batoh :twisted: Resp. hlavne tomu, ze si kupuje batoh kvuli barve. A jeste tak ohavne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » čtv úno 8, 2024 18:51

Zachraňme tramping! Vědci souhlasí pokracovani Kokorinska, temna stranaa vraci uder. Nema nekdo prosim odkaz na ty dva dily cernych ovci?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 8, 2024 18:58

booze píše:. Nema nekdo prosim odkaz na ty dva dily cernych ovci?

Není to pořad Černé ovce, ale Nedej se. Stačilo zadat do googlu Nedej se Kokořínsko

První díl: Selhání na Kokořínsku

Druhý díl: Naděje pro Kokořínsko?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » čtv úno 8, 2024 19:00

Spolehal jsem na tebe. Diky Velky Vezire. :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » čtv úno 8, 2024 19:20

Ten Brezina nevysiral pred 20 lety na Lezci? Ta reportaz je hnus. Pan reditel CHKO mluvi dobre a ty svine to na neho fakt otocily a nahraly. :toimonster: :toimonster:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 9, 2024 8:18

Neznám ani jednoho, nějak se nepřikláním ani na jednu stranu. Tyhle sruby jsou mi sympatické, ale ty opálené skály to je fakt zhovadilost a o těch nechutných výhružkách ze strany "trampů" ani nemluvě. Ale ten Březina tím svým vystupováním v reportáži na mě působí nesympaticky jako fanatik. Na mém FB se ta výzva vědců šíří hlavně mezi "opeč buřty" co přijedou v maskáčích autem na kraj lesa, ujdou sto metrů, tam rozdělají oheň, opijou se a opečou buřty a druhy den zase autem domů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát úno 9, 2024 8:31

Kdyby jen opálený. Často vydlabaný. Proti posezení z klád, místu na spaní pod převisem a ohništi na písku dál od skály nic nemám. Ale ty různý chlastboudy ze všeho možnýho a různý tábory připomínající bezdomovecký ležení, to je fakt hnus. Právě tam bývají nejvíc opálený a zničený skály, taky nejvíc bordelu nejen tam, ale i po okolí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod milarepa » pát úno 9, 2024 8:36

osobně sdílím názor toho Březiny, dává mi ten jeho mindset smysl, narozdíl od těch opečbuřtů, kteří si mohou chodit opékat špekáčky tam, kde nikomu nevadí - ideálně někam za město k řece
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod EjdouuRotacak » pát úno 9, 2024 9:15

Mě přijde, že je to stejně už na ústupu, trochu s křížkem po funuse. Těch "opečbuřtů" bylo násobně víc během Covidu a v období po Covidu, kdy se imrvére něco zakazovalo a masová veřejnost najednou zjistila, že není jen Most a Hrad. Ivan Brezina, "co tak čekuju jeho taktiky, nekalý praktiky a triky jak slabiky, co chce do veřejnosti nacpat"...nepůsobí na mě ani trochu seriózně, spíš jako afektovaný blb. Je to o lidech, naštěstí, drtivá většina po sobě nenechá v lese ani vajgl.....ale chápu, stačí pár nevychovaných prasat s přízemním intelektem a rázem je špinavej opečbuřt každej, kdo si 2x ročně večer s partou u ohně vopeče buřta a vypije placatku whiskey.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 9, 2024 14:52

Etheric píše:Proti posezení z klád, místu na spaní pod převisem a ohništi na písku dál od skály nic nemám.

V té reportáži právě ukazovali i ty posezení. Jako pěkné to mají, akorát je taky dělají pod převisy a tudíž i to ohniště je pod převisem a skála nad tím vysoko očazená. U jedné boudy je vidět, že komín udělali hned u skály, tak je to tam taky ožahlé do výšky. Kdyby to udělali na druhé straně boudy dál od skály, tak je to v pohodě.
Další věc je prý ta, že jak tam hloubí do země třeba i jen na ty posezení, tak prý nenávratně ničí archeologické vrstvy, které se u těch skal nalézají nebo co. Proti přespávání pod převisem jinak také nic nemají. Vadí jim ty ohně a budování přístřešků a posezení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2024 15:23

Dromedaro píše:Ale ten Březina tím svým vystupováním v reportáži na mě působí nesympaticky jako fanatik.

Reportaz jsem nevidel, ale pusobi na tebe spravne. "Znam" ho od 90. let, kdy pusobil v Reflexu, ktery jsem tehdy cetl. Nikdy to nebyl novinar, ale aktivista. Vzdycky zaujal postoj a toho se fanaticky drzel. Jeho clanky byly zcela jednostranne a cernobile, pokud do toho nesedela fakta, mela smulu. Mel porad potrebu s nekym nebo necim bojovat, proste aktivista.

Tuhle kauzu moc nesleduju, ale rekl bych, ze se chova jako driv, zase proti necemu bojuje. Zrovna v tomhle pripade vec rozhodne cernobila neni, naopak, je treba uplatnit princip primerenosti a najit nejaky rozumny kompromis. Coz je mu naprosto cizi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 9, 2024 16:13

mike píše: Vzdycky zaujal postoj a toho se fanaticky drzel. Jeho clanky byly zcela jednostranne a cernobile, pokud do toho nesedela fakta, mela smulu. Mel porad potrebu s nekym nebo necim bojovat, proste aktivista.

No působil na mě jako typ člověka, který když si tě vezme do hledáčku, tak to neskončí dokud nezničí on tebe nebo ty jeho, že tam jiná možnost není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2024 16:17

Na irozhlas.cz (mám nastaveno jako jeden z webů, na které čumím - ftomto přypadku na zprávy) se objevila anketa "Rozděleni Evropou", taxem to tam zkusmo naťukal a hádejte co mi vyšlo? Ano správně "odpůrce EU". :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 27, 2024 17:08

Hm, a mně smazali post o výletu na Ukrajinu, kde jsem se pak dotkl politiky, ačkoliv k tématu. Tenhle post o EU, čistý výkřik do tmy bez návaznosti, zůstane? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 18:25

@Etheric: Promin, ale toto je ohledne politiky o rad, mozna nekolik radu jinde, nez to, cos v te smazane teme (resp. smazane casti) tam zacal Ty ve druhe casti sveho prispevku. Uvedom si, ze PP uz roky tady konzistentne ukazuje svuj odmitavy postoj k EU, ale malokdy je to primo politicke. Tys tam zacal hodne politiky - a tim prispevkem jsi potom vyvolal reakce dalsich. A to vsechno, vcetne casgti Tveho prispevku nebylo k teme a bylo jasne, ze to tak skonci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2024 18:30

Hmm, musim souhlasit s apukou. Tohle je neskodny vykrik do tmy, tam z toho byla diskuse vzbuzujici nepekne vasne. V podstate krasna ilustrace toho, proc politiku na OF nechceme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2024 18:40

Já to taky tak myslel - výkřik do tmy + že to mám "lékařsky potvrzenou diagnozu".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 27, 2024 19:06

Já myslel, že tedy žádná politika znamená žádná politika. Ale evidentně něco vadí a něco ne. Pěkně nahovno pravidlo, když se může takto ohýbat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 19:16

Jenze v tom pripade bys nemohl na OF probirat pulku veci, ktere se tady objevuji. Jakmile v nejakem prispevku je spomenuty nejaky (jakykoliv) politik, spomenes nejaky zakon, napises neco o CD, Jancurovi, SZDC - to je vlastne taky v konecnem dusledku politika.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte úno 27, 2024 19:37

Srovnávat debatu o ČD a EU... :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte úno 27, 2024 19:58

ethericu, holt se s tim smiř, že když obsahu toho sdělení nerozumíš, bude to pro tebe na houno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec