Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:01

mike píše:Byvam nepouzitelny cele pondeli ;-)
Tím hůř. To si Maw asi dovolit nemůže :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:07

Proc by si to nemohla dovolit? Dela v nejlip placenem oboru za podprumernou mzdu, muzou byt radi, ze tam vubec prijde ;-)

K tem sukynkam. Uvazovali jste o perovych kalhotach? Pripadne zateplenych kratasech? Minimalne pro Ladu by byly lepsi :twisted:

sobb píše:Nebudou to klouby, ale zřejmě nějaké stažení svalů z chladu.

Nebo pater. Od ni dokaze bolet libovolna cast tela. Treba prsty na nohach. Projevuje se to nekdy prave jen v urcite poloze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:15

mike píše:muzou byt radi, ze tam vubec prijde ;-)
:lol:


Kalhoty ani kraťasy by moc vhodný nebyly, v tom by se už člověk zapařoval. Pod spacákem je teplo, jen ty problematický místa vaděj.
Nebo si snad myslíš, že by Laďovi neslušela sukýnka? :shock: :mrgreen:

mike píše:Nebo pater.
Páteř to asi nebude. Děje se to výlučně při spaní venku. Podezříváme kombinaci námahy svalů s těžkým batohem, a noční chlad. A k tomu asi i trochu horší komfort spaní.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:18

Ja se na to nastesti divat muset nebudu :twisted:

Venku spi na necem jinem, nez doma, a muze to byt jinou polohou (typicky bederni) patere. Ale samozrejme i jak pises. Melo by to jit vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:28

Nechceš to taky zkusit? Dámy se budou klátit úžasem :twisted:

Stejně spí ale třeba na srubu, kde je tepleji, a tam je to OK. Vyzkoušeno má - když něčím zateplí, tak je to lepší nebo úplně dobrý. Vše nasvědčuje, že na vině je chlad.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:35

A to ma byt jako pozitivni? :twisted:

Zasadni je podlozka, jestli spi na stejne, tak jo. Jestli uz jste to vyzkouseli, tak neni co resit. Teda, je. Barvu sukynky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:44

Zcela jistě, čím bys ve svým věku ještě tak asi mohl zaujmout? :twisted:

Ano, odzkoušeno. Růžofoučkou? :ú :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 23:46

Zeptam se :twisted:

Vis, ze za domaci nasili te muzou vykazat z domu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 23:54

To bych nedělala, raděj vybírej sukýnku :twisted:

Neznáš Laďu :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob led 14, 2023 0:01

Ty mozna ne, ja se nebojim :twisted:

Pravda, uz jsem ho par let nevidel a ty ho evidentne terorizujes... :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob led 14, 2023 0:06

Neokecávej a kupuj sukýnku :P

Evidentně? :shock: :mrgreen: 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » sob led 14, 2023 1:02

GreyMouse píše:Celkově to bylo dost špatný s vodou, zrovna tady jsem táhla asi 4 litry a nějak nechápu jak to dělají lidi, co tvrdí, že nenosí víc jak litr, protože voda je všude.


no, mas pravdu, ze zrovna tady moc vody neni kdyz nejdes tema roklema, ale jdes vrchem ... nicmene povim jak to delam s vodou a v 95% mi to bezvadne vychazi ... naprosto pokazdy a peclive planuju vodu dopredu ;) .. porad, pokazdy, kdyz jdu nekam na vetsi vylet (treba s prespanim) ..

tady mas ale pravdu v tom, ze v miste, kde chci prespat voda neni .. a ja potrebuju na prenocovani cca 3-4L .. par litru taky potahnu na zadech ... ne teda celou dobu, bude to ale do kopce asi cca 3 km
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob led 14, 2023 5:50

ntz
ten tvuj plan muze selhat kdyz je studanka ci potok vyschlej... ale jako jo, v ce se to vetsinou jakztakz jeste da.

sobb
ja taky na sukne moc nejsu, ale tamtu sem koupila suprove ve vyprodejich, a prave na spani je taky dobra, obcas si pujcuju vesticku od kamarada, ale to taky neni vzdycky dostupna moznost :D protoze se mi sukne uplne nosit nechce :D a taky to XLko bylo asi za 800, pac takovy velikosti asi zustavaj nejvic :D

napadlo me ze by se dal pouzit kus ustrihle karimatky treba se snurkou aby moc neklouzala? ale nevim, zda by to bylo dost na ten efekt.

jinak zatepleny kalhoty sem treba kdysi uvazovala ja, ale tam bych mela obavy prave vetsiho zaparovani na zadku, ale je to treba obava ciste licha, akorat kdyz sem neco chtela tak na me zrovna nic sikovnyho dostupnyho nebylo a ta sukne je fajn, da se i cela rozepnout tak se to da podlozit treba cely telo zespodu nebo naopak zazhora.

napadlo me, sezen si sukynku co ma full zipy na obou stranach a vecer si ji vezmes na bivak a v noci se s ladou podelite, jedna pulka pod soba, druha pulka na ladu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob led 14, 2023 22:25

Chci se zeptat. Koukám na tuto konvici na kávu Bonavita 1,0 l a náhodou jsem zaregistroval, že má napětí 120V. Lze to použít u nás v ČR nebo už bych tam musel mít nějaký měnič?

A když už jsme u toho, tak ocením nějaké tipy, jestli někdo takovou nějakou konvičku na kávu používáte. S teplotní regulací po 1C.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob led 14, 2023 23:09

Mawenzi píše:napadlo me ze by se dal pouzit kus ustrihle karimatky treba se snurkou aby moc neklouzala?
Též jsme si říkali, že by to mohlo pomoct. Teda, já to mám trochu jednodušší, mi stačí zateplit zespodu a jen z toho nesklouznout při nočním motání se. Laďa potřebuje zahřát jen tu jednu nohu, ať už leží na kterýmkoliv boku, takže něco takovýho by mohlo pomoct. Akorát jsme pak v teplíčku lenošní to řešit. A tak se venku trpí :mrgreen:

Mawenzi píše:a v noci se s ladou podelite, jedna pulka pod soba, druha pulka na ladu:D
:D Fakt jsem o tý sukýnce pro nás oba (jako každýmu zvlášť) dost uvažovala, ale pak mi došlo, že by to opravdu bylo jen na to spaní a to se dá řešit asi jednodušeji a levněji.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned led 15, 2023 6:15

dromedaro
si kup menic napeti, ona i ta vidlice je jina, ale menic je investice na par stokorun

sobb
tak su zvedava, co (a jestli) vymislite:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » ned led 15, 2023 9:19

@Dromedario - je to americká konvice , tam mají 120V, u nás bez trafa/měniče nepoužitelné. Je to prasárna, nabízet ji na našem trhu bez velmi výrazného upozornění na jiné napětí.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned led 15, 2023 10:34

Díky. Jo, demence to teda je bez toho výrazného upozornění.

Nakonec stejně vezmu tuto:Timemore Mini Fish Smart Pour Over Thin
Ty ceny za lepší konvice jsou teda přemrštěné ...

Koupil jsem si na Rohlíku arašídovou pomazánku, dal si s ní 4 toasty a je mi z toho blbě. Ne, že by tomu něco bylo, ale ta chuť jako taková mi ve větším množství udělala zle. Nutella to není no.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned led 15, 2023 11:20

dromedaro
nutela je samej cukr, tohle je technicky cistej orechovej tuk a nemusi to sednout kazdymu, hlavne ne pokud nejses moc zvyklej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned led 15, 2023 12:13

@Dromedaro: mně bylo už několikrát z arašídů hodně zle, mockrát jsem je i vyhodil, i ve formě "másla", páč byly zkažený, ač měly dlouho do data spotřeby. Tuhle pochybnou plodinu už nekupuju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned led 15, 2023 12:39

Dromedaro píše: nějakou konvičku .... S teplotní regulací po 1C.

V životě bych si nic takového nekoupil, já uznávám/mám kunvice (doma i fprci), která je pouze on/off (vařim/nevařím) - to snad pozná každý, že ta v ní voda už vaří/bublá, ne? Na to nepotřebuju ukazatel (= píčovina, co to jenom prodražuje/dělá složitějším a navíc může sa posrat).
Já teda ale kafe i čaj zalívám (právě) vřící vodou.... a dokonce tou vodu napřed naprázno hrnek naliju plný, aby se ohřál, vyliju a teprve pak do něj (= horkého hrknku) dělám čaj/kefe z vařící vody.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned led 15, 2023 12:59

Já už doma mám normální rychlovarnou konvici s teplotní regulací. Dá se nastavit na teploty 40 50 60 70 80 90. A je to super na čaje. Jasný, že poznám, že voda vaří, ale nemusím pak čekat až voda ochladne nebo ji chladit a měřit teplotu externě. Třeba zelené čaje se zalívají 60. A já si dělám překapávanou kávu a tam je důležitá teplota 93, na kterou mi to ta konvice nahřeje přesně. Pak je tam důležité to tam nalévat kruhovitě od středu ke krajům, proto ta tenká úzká nálevka. To s normální konvicí s širokým hrdlem jde dost blbě až nemožně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned led 15, 2023 13:08

@pp
ja treba dostala oz kamarada jeho starou konvici s teplomerem, protoze dostali novou lepsi a tu konvici mam minimalne 7let, porad funguje dobre a je to super, ze kdyz chci vodu do termoforu tak si nastavim na 60 a muzu rovnou davat anebo kdyz chci nejaky super kvalitni (a drahy) zeleny caje, tak aspon vim, ze mam urco treba tu 70°C a az bych si kupovala novou, tak si urcite s teplomerem koupim zase.

jako to poznas, jestli vari nebo nevari, ale jauz nemam rozlisovaci schopnost jestli ta voda ma 60 nebo 80 a rozhodne to nechci ani zkouset, treba prstem? :D samozrejme jinak sem proste chvili nechala vodu odstat, at je studenejsi nez 100 a zalila si caj, ale... nevidim nic spatnyho na tom, kdyz chce nekdo vyuzivat technologie i v kuchyni. a zrovna konvice s teplomerem mi jeste neprijde jako nejaka hruznost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned led 15, 2023 13:10

Nerozumíš, znova. Kunvici používám POUZE k ohřevu vody až do varu, jinou než 100st vodu od konvice NIKDY neočekávám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned led 15, 2023 13:12

tak ty si pouzivej co chces :D ale prislo mi to jakoze nechapes jakto ze jiny lidi nepoznaj jestli ma voda tolik kolik ma mit... at o proste casto nepoznaj
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned led 15, 2023 14:15

MAWENZI: Kolik má voda teplotu lze zhruba odhadnout podle toho, jak se chová. Teď nevím přesně, ale že při 60 z ní začíná stoupat pára a při 80 stoupají bublinky ode dna k hladině.

Jinak přesně jak píšeš.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Kjuba » ned led 15, 2023 15:08

Nic si z toho nedělej. Dyť máš pravdu, pp opravdu nechápe, že někdo může potřebovat vědět, jakou teplotu ta voda má. Jinak by nemohl napsat takovou ptákovinu, jako že je to k ničemu a je to jen "píčovina, co to jenom prodražuje/dělá složitějším a navíc může sa posrat". A to, že on to nevyužije na věci vůbec nic nemění. To je zase jen další jeho záchvat umanutosti. :-) Dělá to celkem pravidelně.

Btw. Já používám konvici s regulací taky. Důvod je úplně stejný jako u Tebe. Mám moc rád kvalitní zelené, červené, žluté a bílé čaje. Dokonce ta konvice má užitečné další dvě funkce. První je, že nejdříve vodu převaří (drží vodu ve varu pár minut) a pak ji nechá ochladit na nastavenou teplotu (plus mínus pár stupňů) a začne řvát. Další fajn funkce je, že dokáže vodu držet na zvolené teplotě. Což je fajn na další nálevy. Dokonce se to vzájemně kombinovat. Mám ji už řadu let a pořád funguje. Je to nějaká Philco.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned led 15, 2023 18:43

Dromedaro
ja mela za to ze rychlvoarnou konvici mam proto, ze u ni nemusim stat a zjistovat, kdy zrovna zacala delat bublinky :D a kdyz des cestou schladnuti ze 100 tak bublinky stejne nemas :D

takova otazka spis asi jen recnicka... vedle v tematu je inzerat a fotky na whatsapp. jo vim, ze o tom mluvi lidi kolem me uz tak 10 let, ze to pouzivaji (tak 8 treba urcite) tak sem si rekla, ze se hecnu a zkusim si to stahnout a prvni veta je "open whatsapp on your phone" takze OK, to je aplikace, ktera sice jde pouzivat na PC ale bez mobilu na PC vlastne pouzivat nejde :D ja cekala nejakej IM klient kterej umi syncovat zpravy z vic ruznych klientu (mobil/PC) ale zrejme to vubec neni pravda a teda zda se, ze on vlastne na PC ani bez mobilu fungovat neumi a mobil u toho porad musi byt online... ptakovina, fakt... k cemu je takovej klient? (jako chapu, k cemu je na telefonech, ale unika mi, k cemu je vlastne dobry ho mit i na PC kdyz bez toho telefonu online zaraz to fungovat nedokaze...)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned led 15, 2023 20:23

Já si po loňský eskapádě koupil drahou konvici která nic moc neumí. Tefal asi za litr, ohřívá to vodu, nic víc.

Loni někdo doma brnknul o tlačítko na konvici a říkal jsem, že v kuchyni je cítit plast, ale něják jsem na to nepřišel čím to je. Ten krám fakt běžel asi den na prázdno, bez vody.

Naštěstí se to neroztavilo a nic to nezapálilo. To jen taková vsuvka, že i tohle je u konvice důležitý.
Naposledy upravil Tomas dne ned led 15, 2023 20:36, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned led 15, 2023 20:27

Jo, tak jasný, jen já reagoval na toto:

Mawenzi píše:jako to poznas, jestli vari nebo nevari, ale jauz nemam rozlisovaci schopnost jestli ta voda ma 60 nebo 80 a rozhodne to nechci ani zkouset, treba prstem?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec