Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 20:57

Etheric píše:Co myslíte vy ostatní, je po smrti něco dál?

Já se o tyto témata zajímám. Mám toho o nich hodně načteno, nasledováno a naposloucháno. Nějaký svůj názor a vlastní zkušenosti mám, ale nechci to tady rozepisovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř lis 30, 2022 21:32

Vy si tady kazdej honite triko, kazdej nejak :D

vykaslete se na to a zacnete neco skutecnyho delat .. ja sam to mozna delam spatne ale snazim se .. a vedu k tomu svy deti .. to je moje soucasna priorita cislo #1 (jedna) ..

@Dromedaro, @mike - kua kluci, co vlastne branite ?? kdyz si ctu co pisete, tak se mi to evokuje (ted bez prdele hosi) napr. film Braindead (od Jacksona) a nebo prvnich 30 komentu v jakekoliv diskusi na internetu na tech mainstreamovejch serverech (novinky, idnes, echo, denikn) - fakt jste takovi ?? ale jdete

@Etheric .. zrovna u tebe by me zajimalo, co jsi zazil, ze mas takovehle nazory (me jsou jistym zpusobem sympaticke, kdyz tam odmyslim nejakou jakousi intelektualni impresi) .. ja to mel svym zpusobem podobne .. jel jsem nekolik let dost intenzivne napr. Carlose Castanedu kdyz jsem lezl .. zazil a videl jsem veci v lesich, skalach a horach o kterejch i sam pochybuju, jestli se mi fakt staly .. nicmene mozna jsem "vymekl", mozna naopak "ztvrdl", je to ale za mnou a mam naprosto jine priority (asi od tech deti) ..

edit: ze me nic rozumnyho dneska nedostanete .. u nas se delo tohle
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 2:19

ntz píše:@mike - kua kluci, co vlastne branite ??

Pragmaticky pristup, racionalitu, primerenost, pricetnost, civilizovanost. Proti fanatismu, extremismu a iracionalite postavene na (momentalnich) emocich. A taky proti pokrytectvi. Mas auto? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 5:42

ntz píše:@Etheric .. zrovna u tebe by me zajimalo, co jsi zazil, ze mas takovehle nazory

Teď nevím, co přesně máš na mysli. Můžeš upřesnit?
Ono velká část bude v tom, že jsem vyrůstal dá se říci mimo společnost, vpodstatě v úplně jiným světě?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 1, 2022 7:45

ntz
to znamenaze vedes svoje deti k poskozovani i mirnymu ciziho majetku?

ja uz v 90. nosila 30x dokola igelitak na rohliky a hodne veci mam z druhe ruky, pres 10 let jen eko bio kosmetiku netestovanou na nicem, staceny eko mydlo ci gel, snazim se neplytvat potravinama, elektroniku mam.dokud ouzi nebo ji levne davam dal at slouzi a nesyslim si...

ale kupuju sunku v plastu protoze na vesnici je to pro me snazsi,kupuju jogurt v plastu, utracim hodne za outdoor vybavu, kterou nekdy siji cinsky deti.. taky sem 3x nakoupila na ali, ackoli k tomu mam spise ekologicko ekonomicky nesouhlasny postoj, takze tezko muzu nekomu vypoustet pneumatiky i kdyz sama zadny auto nemam, protoze taky kupuku v marketu nesezonni exoticky ovoce vozeny pres pul sveta, misto tuny podizmnich jablek od mistniho sadare... taky s manzelem jedeme na dovolenou vlastnim autem a ne mhd, taky sem 3x v zivote letela...

OK, spotrebuju 40% vody nez prumernej cech rocne, ale mohla bych to z 80l na domacnost (na 1 cecha je to 100l prumerne na den) stahnout treba na 60l na domacnost, ale taky nechci slevit treba ze spechy 2x tydne, prohrati svalu je super vec...

dost malych a potrhanych veci presivam a opravuju ale nohla hych tondelat v ruce a ne na veritasce ktera zere elektrinu... nemusim mit 4jadro se 4ma hdd a dvema minotry ale notebook se tretinovym tdp a 15"... proste komu mam ja pravo vypustit pneumatiku (buzerovat za jezdeni suv) kdyz v mym zivite je hodne mist, kde se muzu zlepsit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » čtv pro 1, 2022 8:43

ntz - jasne, kazdej si tu honi triko, jen ty si ten kovanej, kterej se do posledniho dechu rve za tu pravou viru
takovejch uz v historii bylo

je dost kratkozraky osocovat ostatni, aniz bys o nich neco vedel; a jen z par diskusnich prispevku se to fakt nedozvis
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv pro 1, 2022 9:48

Mawenzi píše:ntz
to znamenaze vedes svoje deti k poskozovani i mirnymu ciziho majetku?


to prave vubec ne, vedu je k respektu .. k respektu i pitomejch napadu ostatnich lidi, aby nekde potom nevykrikovali a nesoudili, ze nekdo zaslouzi par facek (protoze je aktivista) .. snazim se je vest k tomu, aby meli nejake hodnoty a aby se zajimaly i o neco vic, nez o krabici s hrackama a aby vedeli, ze za o urcite hodnoty se vyplati usilovat i kdyz jim to primo neprinasi nejake hmatatelne vyhody ...

uz to nechme .. tahle debata je o nicem .. ja obecne proste fandim aktivismu a ekologickemu a nebo za prava zvirat dvojnasob zcela implicitne .. utoky na obrazy v galeriich jsou fakt pitomost a wtf, cenim tam ale, ze se ti mladi lide (delaji to vetsinou stredoskolaci) o neco, co presahuje jejich nejblizsi zonu, zajimaji, a jsou proto ochotni neco delat .. bejt jejich rodic (nebo hlidac v galerii), tak mu dam par facek, vnitrne se ale budu hihnat, ze ackoliv kluk (nebo holka) vymyslel debilitu non+ultra, tak ma muj respekt, pac krom toho, ze se o to zajima proto i neco udela ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 16:57

Neodpovedel jsi na otazku. Mas auto?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 1, 2022 17:06

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv pro 1, 2022 17:27

mike píše:Neodpovedel jsi na otazku. Mas auto?


jo, mame v rodine 3 auta (ale zadne velke SUV)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 17:50

Fajn. Ja nemam zadne. Mohl bych si koupit v zasade libovolne hned zitra, ale rozhodl jsem se, ze auto nechci. Citim se ti tedy moralne nadrazen a az pujdu pres Chribskou, vypustim ti pneumatiky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 1, 2022 17:55

NTZ: Lol... tak to se povedlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv pro 1, 2022 19:33

@Mike, @Dromedaro - s prominutim vase argumenty jsou uplne retarded ... fakt otres .. asi jsem vas precenil .. vase zjednodusujici cernobile argumenty jsou hodne zaka zvlastni skoly .. ani jako sranda to neni dobry .. nejhorsi na tom ale je, ze vy to myslite zjevne uplne vazne ... coz je dost desive ..

sorry, dal uz to s vama resit nebudu .. nepovazuju se za nijak nadprumerne inteligentniho, tohle me ale urazi jak stupidni tahle diskuse a tyhle argumenty jsou

edit: Hanlonovu britvu na vas (myslim, ze to je ona)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 19:44

:lol: ted jsi to teda rozsek. Hezky ses zhodnotil sam, nechtel jsem to puvodne psat, ale v tvem veku je treba jinak ja jsem naprostej ekologickej aktivista .. jsem fanda Gretky (ano - to jako vazne) opravdu retarded.

A co to tve pokrytectvi s autem? Proc nejezdis verejnou dopravou, aktivisto? :twisted:

Mam moralni pravo vypustit ti kola u auta? Jestli ne, proc? Tuhle otazku myslim zcela vazne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv pro 1, 2022 19:47

mike píše:A co to tve pokrytectvi s autem? Proc nejezdis verejnou dopravou, aktivisto? :twisted:

Mam moralni pravo vypustit ti kola u auta? Jestli ne, proc? Tuhle otazku myslim zcela vazne.


a) neptal ses' me jestli jezdim autem .. ptal ses' me, jestli mam auto - ano, jezdim MHD (treba do prace) a jezdim i autem

b) nemas pravo mi vypoustet kola, stejne jako ja nemam pravo vypoustet kola debilum s tema SUV

nejake dalsi otazky ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 19:51

Takze autem jezdis. Jiste mas sve duvody, ovsem pokud to vycitas ostatnim, kteri zas maji sve, tak jsi pokrytec. Protoze muzes jezdit jen verejnou dopravou jako treba ja. I pro SUV existuji dobre duvody, nerikam, ze je maji vsichni nebo ani vetsina, ale ty je tezko muzes posoudit, zvlast kdyz se jich ani nezeptas a hned je soudis.

Fajn, takze cela tahle exhibice byla jen recnicke cviceni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv pro 1, 2022 19:59

@miku, uz se na to prosim vykasli ... mam pocit ze se bavim s botem bez schopnosti jakekoliv abstrakce .. zacli jsme u toho, ze jsem ze srandy nadnesl, ze se pridam ke konkretnim mstitelum co vypousteji konkretni auta kvuli konkretnim duvodum .. je to uplne stejny jako kdyz reknu (to me napadl ale super priklad :)) `black lives matter' a ty mi na to odpovis `all lives matter' .. tak se proste otocim a jdu pryc .. nema to cenu

uz na tohle tema dal koncim ... vzdavam to, vyhral jsi ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2022 20:03

Klidne pokracuj, ja se celou dobu dobre bavim. Na tvuj ucet, samozrejme :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 21:07

Ekoaktivista se třemi auty v rodině?
To je jako být vegan a potají žrát salám...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv pro 1, 2022 23:46

@ntz:
techto par tvych prispevku mne fakt dostalo... ](*,)

i po tom, cos tady uz kdekomu, vcetne mne, ledaco "zkritizoval" takovym pro mne nepochopitelnym zpusobem, jsem se snazil to nejak "omluvit", ze kazdy jsme nejaky a ty kecy kolem... ale tohle uz je psycho prehlidka mentalniho masochizmu, vystavka pokrytectvi a absence sebeucty... :roll:

ze zacatku mne to prislo smesne, ale ted uz je mi z toho uzko - nevidim ti do hlavy, ale predstavuji si, jak neustale bloudis ve svem tele, nebo tak neco...

Chlape, pls, ochoc si vice to sve ego, mene sebevedomi a pychy, a vice pokory - to ti nenadavam, neurazim te, neposmivam se, je to jen takove smele doporuceni... uz jen pro ty deti
[-o<
sry, ale muselo to ven :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 2, 2022 6:10

mike píše::lol: ted jsi to teda rozsek.

Asi tak. Na to nejde a ani nemá cenu nic říkat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 2, 2022 6:32

ntz
ona z roho zadna nadsazka a vtip bohuzel nesla moc poznat, znelo to ze to myslis vazne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát pro 2, 2022 11:34

zacatek cele diskuse byl, ze jsem vyjadril sve implicitni sympatie k ekologickemu aktivismu obecne (a s trochou nadsazky i konkretne k vypousteni gum SUV ve mestech - ja to narouboval jeste navic na konkretni jedince) .. konec debaty je, ze tady mektate , ze nekdo kdo ma auto (@miku, mas rodinu nebo se staras jen o sebe ?) nema pravo (?moralni, skutecne ?) na to pomyslet na ekologickej aktivismus .. a to ani neresite jaka mame auta a jak hodne s nima jezdime .. tvl :D

vase logika a argumentace je opravdu na urovni zaku prvniho stupne zakladni skoly, spise tech mene bystrych .. pripadam si fakt jako v hloupem snu, ackoliv nedelam si iluze o urovni inteligence ve spolecnosti, kdyz si clovek precte jakoukoliv debatu kdekoliv - zde me to uprimne u nekolika jedince dost neprijemne prekvapilo ..

dyk treba ochranci prirody v NP jezdi v autech a nebo ekologicti vedci jezdi do prace autem a nebo kdyby jste se prijeli napr. podivat na nejakej (idealne velkej mezinarodni a se spoustou vedeckych kapacit) ekologickej kongres, tak parkoviste pred budovou bude plne .. jen hlupaka to ale prekvapi a pobouri ..

@Quido:
Quido píše: .. po tom, cos tady uz kdekomu, vcetne mne, ledaco "zkritizoval" takovym pro mne nepochopitelnym zpusobem ..


zustal bych u .. po tom, cos tady mne, ledaco "zkritizoval" takovym pro mne nepochopitelnym zpusobem .. .. @Quido, ty a tvuj pokus se pridat ke stadecku a zautocit aby sis vyridil nejake osobni starsi antipatie je extremni zoufalstvi .. gratuluju .. pekne jsi to ale napsal
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pát pro 2, 2022 11:48

To nemusí být kongres. Se podívej na oslavu sportu a fotbalu jaká teď probíhá pod hlavičkou FIFA :D

Zařvalo tam oficiálně pár set dělníků při výstavbě (ale hovoří se i o tisících) a má to carbon footprint jako Kongo za celý rok.

Hlavně že je veselo. Jestli má někdo auto a občas ho použije - je to ve finále (jak jsem před tím už psal) jedno. Já třeba auto nemám, protože bydlím ve městě a k ničemu ho tady nepotřebuju.
Když chci někam dál, použiju adekvátní jiný dopravní prostředek (a tam si můžu číst, nebo otevřít pivo, nebo si třeba natáhnout nohy). Nikomu to ale necpu, kdo potřebuje k životu jezdit ve škatulce (a financovat jí), nechť to tak dělá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát pro 2, 2022 12:05

Tomas píše:Jestli má někdo auto a občas ho použije - je to ve finále (jak jsem před tím už psal) jedno. Já třeba auto nemám, protože bydlím ve městě a k ničemu ho tady nepotřebuju.


Ja auto mam abych s nim mohl jezdit do prirody :D (pozorovat, fotit, relaxovat a obcas uklizet po lese na uklizeci brigade) .. ted me ugrilujou :D
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 2, 2022 12:30

tak hlavne asi vzniklo nedorozumneni ze sme ntz nepochopili, ze to nemyslel vazne a cokoli dalsiho uz se jen nabalovalo na sebe jako na kouli ktera narostla do monstra a valcuje cokoli, dobry i spatny umysly stejne, jakmile se ji dostanou do cestty :D

tak toho nechte.

kluci z kanclu treba nekdy berou rozvoz tak sem jim rekla, kdyz sem videla ze igekitaky vyhazujou, at mi to davaj, ze je to skoda a vyuziju je a nas novacek mi zacal denne davat igelitak od svaciny. denne si ji nosi z domu.

se ho ptam, proc mi to dava kdyz si to kuze vzit dom a muze do nej zabalit svacaainu zitra?

on mi rekl, ze si svaciny do prace dela poslednich 5 let a zw ho nikdy nenapadlo, ze by ten igelitak pouzil znova...

to sem teda mela fakt malem infarkt. kdyz sem se ho ptala, jestli to nezacne delat aspon ted kdyz sem mu tu myslenku vnukla, tak rekl ze ne, ze pytel igelitaku stoji dvacku a to ho 1x mesicne nezabije...:D

proste pointa ho uplne minula:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát pro 2, 2022 13:03

@Mawe - haha

my zase mame kousek od domova takovej veganskej obchudek, kde se prodava bez obalu, takze kupujeme co se da (testoviny, rejze, olej napriklad a dalsi) bez obalu .. zeleninu zvladame prakticky veskerou lokalni z trhu (vyhoda malomesta) .. ted jsme teda meli bohuzel vyssi produkci plastovyho odpadu kvuli miminakovi .. uz se to ale zase vraci na puvodni hodnoty
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod irem » pát pro 2, 2022 13:11

Tady to zacina byt zajimave, chtela jsem si o poledni pauze precist par stranek hororu, ale prestavam litovat, ze me misto toho zlakalo otevreni OF :D

@ntz Prosim Te, mohl bys nejak konkretizovat, co pro Tebe znamena ekologicky aktivismus a "tvrdy aktivismus"? Pises, ze jsi naprosty aktivista a ze na "slusne" akce uz je pozde a vedes k tomu i sve deti (nevim tedy, jak stare a jake formy tvrdeho ekologickeho aktivismu se mohou aktivne ucastnit), docela by me zajimalo, co presne si pod tim predstavit.

Casti diskuse se nesou v dost obecne rovine, takze kdyz rikas
ntz píše: vykaslete se na to a zacnete neco skutecnyho delat .. ja sam to mozna delam spatne ale snazim se .. a vedu k tomu svy deti .. to je moje soucasna priorita cislo #1 (jedna) ..

co konkretne bys doporucil delat?

Mimochodem, to, ze je na ekologickem kongresu plne parkoviste aut lidi, kteri tam s nejvetsi pravdepodobnosti dorazili v aute obsazenem pouze jednou osobou mozna neni prekvapive, ale rozhodne si nemyslim, ze by byl hlupak kazdy, kdo se nad tim prinejmensim zarazi :-k

A zejmena v kontextu toho, ze

ntz píše:vedu je k respektu .. k respektu i pitomejch napadu ostatnich lidi, aby nekde potom nevykrikovali a nesoudili, ze nekdo zaslouzi par facek (protoze je aktivista)


tedy doufam, ze nektera vyjadreni jsou jen vtip a sve deti opravdu vedes k respektu (nejen k aktivistum) a rozhodne ne k sikanovani kohokoliv. Pokud to vtip nebyl, prosim Te, vazne posilas majitele SUV na testy IQ, abys nevyvratitelne prokazal, ze je pod hranici debility? #-o

ntz píše:si tyhle mega-auta ... porizujou arogantni zbohatlicky debilove, kteri je maj jen na paradu a na to, ze az svoji agresivni jizdou smetou toho chudaka, treba toho co ma ty dve prace v jeho fabce, tam jim se nic nestane a oni zabijou celou rodinu
...
mluvim ale hlavne o sikanovani konkretnich jedincu, u kterych je debilita a arogance nevyvratelne prokazana
...
debilni odulej arogantni majitel (a jeho stetka)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát pro 2, 2022 13:52

irem píše:
ntz píše: vykaslete se na to a zacnete neco skutecnyho delat .. ja sam to mozna delam spatne ale snazim se .. a vedu k tomu svy deti .. to je moje soucasna priorita cislo #1 (jedna) ..

co konkretne bys doporucil delat?


To je na sahodlouhy povidani .. zkusim ale v kratkosti - kdyz vynecham, ze se jim snazime vstipit lasku k prirode, tak se je hlavne snazime naucit, aby byly skromne kvuli tomu, ze milion novejch veci co nepotrebujou proste zatezuje planetu (odpad, vyroba, prumysl, apod) .. snazime se jim vstipit, ze predtim, nez si neco poradi, tak by meli vedet odkud to je a co je za tim (za ekologickou stopu napriklad) .. snazime se taky dal aby si uvedomovaly, ze nase spolecnost se hnusne chova ke zviratkum, ze vajicka jsou z volneho vybehu a nebo taky z kleci, ze kure v obchode muze bejt chovany stbackou svini v koncentraku a nebo alespon (kdyz uz) tak muze bejt bio z farmy, kde ta zviratka (tolik) netrpi .. snazime se jim dale vstipit ze nektere potraviny jist nebudeme, ze to napriklad podporuje industrialni vylov ryb v morich, ze je za tim zbytecna kamionova doprava po evrope apod .. tech veci je mraky, poustime si videa o prirode a o ekologii a znecisteni a mluvime o tom, byli jsme na nekolika happenincich .. proste tak

irem píše:A zejmena v kontextu toho, ze
ntz píše:vedu je k respektu .. k respektu i pitomejch napadu ostatnich lidi, aby nekde potom nevykrikovali a nesoudili, ze nekdo zaslouzi par facek (protoze je aktivista)

tedy doufam, ze nektera vyjadreni jsou jen vtip a sve deti opravdu vedes k respektu (nejen k aktivistum) a rozhodne ne k sikanovani kohokoliv.


v prvni rade je vedu k tomu, aby si mely nazor na to, co je dobre a co je spatne .. a co je spatne se sikanovat muze (treba pruvod nacku, komunisti, lide co nici prirodu protoze jsou smejdi, lide co trapi ostatni, etc ..) .. je rozdil mezi nejakou strelenou stredoskolackou, ktera kecupem zautoci v galerii a pitomcem, co vi uplny hovno, vykrikuje ze jisti lide jsou svazaci a voli populisty kvuli tomu, ze se populisticky vymezujou proti Green Dealu (o kterem nas pitomec vubec nic nevi) .. za me - stredoskolacka zaslouzi par facek za pitomej napad na utok s kecum, jinak ale ma muj respekt, ze se o neco zajima a neco dela oproti nasemu blbovi, kterej je pro svet zcela zbytecnej (Etheric-like prirovnani)

irem píše:Pokud to vtip nebyl, prosim Te, vazne posilas majitele SUV na testy IQ, abys nevyvratitelne prokazal, ze je pod hranici debility? #-o


to je takova abstrakce .. nepotrebuju posilat nikoho na IQ test .. staci, ze to je muj soused, kteryho znam, napr. pokerovanej machistickej dement, co pracuje nekde pro nejaky exekutory, ma asi 4tunovy auto (ten velkej RAM se kterym parkuje nastorc), chodi na MMA, je agresivni jak v osobnich kontaktu tak za volantem, jeho kluk je po fotrovi malej smejd, kterej by zaslouzil politovat (protoze ten kluk za ty rodice fakt bohuzel nemuze) a pak hned nakopat, pac je to presna kopie svyho fotra .. s nadsazkou jsem mluvil o tomhle ... myslim, ze tady IQ test netreba
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod irem » pát pro 2, 2022 15:44

Mozna jsem se zeptala nejasne. Co onkretne bys doporucil delat ucastnikum teto diskuse, kterym radis, at jdou "neco skutecnyho delat"?

Samozrejme, pokud mas male deti, kterym se snazis vstipit lasku k prirode a respekt k lidem s pitomymi napady, muzes jim vysvetlovat, kolik aut potrebuji vlastnit a jaka je ekologicka stopa za jejich udrzbu, provoz atd. nebo proc jejich mladsi sourozenci nemaji jednorazove pleny. Muzes s nimi mluvit o hodnotach a ucte a ziskavani pozornosti poskozovanim ciziho majetku nebo umeni. Muzes jim vysvetlovat, ze slepicky na dvorku v zime moc nenesou, takze obcas nebudou vejce a na vanocnim stole nebude cukrovi s kakaem, protoze pestovani a dovoz kakaovych bobu je prilis velka zatez pro globalni ekosystem.
Me ale vic zajimalo, co povazujes za "skutecne delani" , rekneme, nad ramec edukacni cinnosti v ramci rodiny (napriklad mam-li dospele deti, ktere uz maji zformovane vlastni nazory jak na ekologii, tak na ekologismus a chci neco delat ve smyslu toho aktivismu, o kterem pises). Co je ten tvrdy aktivismus, na ktery je nyni cas?
Nebo mam zmatene pojmy a tvrdy aktivismus je nakup biovajicek a chozeni za skolu ve jmenu stavek za klima? :-k

Mimochodem, kdyz tu jsme u te logiky a (cernobile) argumentace hodne zvlastni nebo zakladni skoly - jak detem ve skolnim veku zduvodnujes, ze muzou sikanovat to, co povazuji za spatne - nepriklad "lidi co trapi ostatni"? Protoze jestli je logicke, ze sikana sikanovaneho jedince netrapi ... asi se budu muset jit prihlasit na svou spadovou zvlastni skolu na kurz logiky a duhovych argumentu, neco mi nedochazi [-(
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

PředchozíDalší

Zpět na Pokec