Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát bře 29, 2024 13:37

dneska uz neni ... vidim ze zahrady na jedlovou ... nepotrebuju koukat na webky ... samozrejme i klic .. kdyz jsme v pondeli prijizdeli, tak vrsek klice byl bilej ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon dub 1, 2024 15:23

Žert, ale i vážná otázka: Už několikátý den je "smogová" situace - písek ze Sahary (opravdu není vidět dál než na pár km) a já předefčírem, fčera i neska ftom športoval - by mě zajímalo, esli by váha ukázala nějaký rozdíl, kolik sem toho nadýchal. :twisted: Ne vážně, zřejmě sem něco toho saharského písku nadýchal (při dýchání ale nešlo poznat nic, žádné "dušení se"), jak se toho tělo zbaví, dyž je to fplicích?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Olchor » pon dub 1, 2024 18:54

Zeptej se horníků, co je silikoza plic. :) Ale s menším množstvím prachu si plíce poradí, dejcháš ho furt. Vykašleš v hlenu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2024 11:42

@PP: Jo, casem to vykasles. Teda vetsinou a vetsinu.

Ted jsem byl v Otztalu a tam toho bylo asii vice nez v CR. Bezne to clovek vubec necitil, ani pri slapani do kopce, zato v nociv postwli jo. Vlastne uz i v delsim klidu. Vysuseny "krk" a trochu nuceni ke kasli, obcas i vysmrkani hustejsiho hlenu.

A neboj, nebylo (a neni) to zdaleka prvnikrat, cos to zazil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř dub 3, 2024 17:42

Junior je fčíl doma z NL, dali sme řeč a mj. se i zmínil o (nepochopitelné) cenové politice aerolinek: Aby dostal business class přes oceán za rozumný peníz, musel do itineráře cesty přidat stopovery Johanesburg a Nairobi (ani tam ani tam ešče nebyl, takže mu to vlastně vyhovuje).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » stř dub 3, 2024 21:32

zažili jsme podobnou prachovou deku na Kypru cca. 3x do roka a necejtim se jak štajgr, tak v CR jednou za rok to nebude seznatelný
jednou teda přišla deka prachu od Libanonu a bylo to jak v Pekingu, nažloutlé přítmí asi 2 dny

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 5, 2024 13:11

Byl jsem po dlouhé době v ústřední Mahenově knihovně a některá místa by se asi neměla digitalizovat... :)
Vyměnili tam obsluhu u pultu, kde se vracely a půjčovaly knihy za samoobslužné terminály, kde si zákazník sám půjčuje i vrací knihy. Problém je v tom, že tam chodí dost důchodců. Když jsem tam byl, tak část z nich řvala, že zapomněli heslo do svého účtu, druhá, že je to na hovno tyhle ty terminály a část se marně snažila probojovat skrze úvodní ikony do dalších kroků. Výsledkem bylo, že knihovnice, které seděly dříve za pultem, teď běhaly od jednoho geronta k druhému a snažily se jim pomoci, což asi nebyl úplně záměr... :D Předpokládám, že záměr byl, že se uvolní zaměstnanci na jiné práce nebo se rovnou ušetří za zaměstnance. Výsledkem je, že místo rychlého odbavení se tam vytváří fronty a vrácení/prodloužení knih trvá déle nez před tím.

Ještě jsem si tak říkal, jestli je to skutečně o věku nebo jen o obecném odporu většiny lidí učit se novým věcem a když se změní to, na co byli doposud zvyklí, tak se automaticky začnou vztekat a stavět na odpor. Měl jsem tam z některých takových dojem. Ale aspoň bylo divadlo. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát dub 5, 2024 13:27

Hezky! Z wokna prce čumím na (malý) udržovaný trapník (roste to, už bude třeba zase sekat) a v ňom jako každé jaro vyrostly pampelišky. Sem to fčera stříknul dva nebo tři roky starým Bofixem a ... už po 24hod sou ty pampaëlišky poloscíplé - takže i starší Bofix funguje, neztrácí časem svoje plevel-likvidační schopnosti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 18:01

Tak mám za sebou první letošní koupání v přírodě - rybníce. Voda byla ledová, ale dalo se to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned dub 14, 2024 13:13

Žebych se Elonovi ozval?

Tohle mi přistálo v mailu (odesílatel Tesla):
--
Rádi bychom vás informovali, že váš e-mailový účet vyhrál peněžní cenu ve výši 7 802 000,00 EUR v akci TESLA pro rok 2024. Gratulujeme, vybrali jsme si vás. Doporučujeme vám zaslat následující informace do našeho adresáře za účelem zpracování vašich nároků.

1. Celé jméno: 2.Země: 3.Kontaktní adresa: 4.Telefonní číslo: 5.Věk:

Kancelář prezidenta
Elon Musk

Chodí mi všeliajký spam, ale tohle je poprvé... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Pokec