Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 9, 2023 7:40

quido
jestli ti vety oznamovaci prijdou jako stezovani tak to musis mit tezkej zivot:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte kvě 9, 2023 9:35

apuka píše:
ntz píše:... idealne do konce cervna .. Mozna ty Taury ?
Pokud myslis "Taury" ty vysoke, tak bych je v cervnu moc nedoporucoval. Nejspise tam jeste bude hodne snehu. ...
Pridej k tomu, ze napr. minuly tyden toho v rak. Alpach docela dost nasnezilo (az metr cerstveho) a prijdes na to sam, ze je to spatny napad. Vubec pocitej s tim, ze v severnich zlabech muzes mit skoro vsude, i pomerne nizko, kdekoliv snehu neprijemne moc a mohou byt stezky naprosto nepruchodne, smerem dolu i zivotu nebezpecne. Takze pokud nejsi v techto podminkach superzkuseny a dobre vybaveny (macky+cepin) chodec, mel bys vyberu trasy venovat sakra pozor a zjistit co nejaktualnejsi situaci.
Dodal bych k tomu jeste, ze tento tyden se ceka, ze v Alpach spadne tak 80-100 mm, na jihu (spise v Italii) az 200 mm srazek, ocekavaji se povodne (a obdobi pozdeji taky zatim neslibuje velkou zmenu). Coz prenesene "do vysky" a pri pocitani s ocekavanym ochlazenim znamena, ze nad nulovou hranici (cpz bude nekde kolem 2000m) spadne i metr noveho snehu.

Pripocti si k tomu aktualni stav - je vyrazne vice snehu nez v poslednich letech ve stejnem case - a taky informaci, ze sice Grossglockner Hchalpinstrasse se jim horko-tezko povedlo uz minuly tyden otevrit na prujezd, dnes uz se da dostat i na Edelweissspitze, ale stale se jim jeste nepovedlo (za dalsi tyden) zprujezdnit/uvolnit odbocku na Kaiser-Franz-Josefs-Höhe, i kdyz se o to snazi vsemi silami. Coz jinymi slovy znamena hooodne snehu.

Takze znovu zopakuji - nad Vysokymi Taurami radeji ani nepremyslej, tam bude snehu prilis moc jeste i zacatkem cervence. A taky zopakuji - neni to o kondicce, je to o realnem nebezpeci, ktere tam fakt hrozi.

BTW, bude to na premysleni i jinde, i tam, kde bude "jen prset" - ta puda uz ted je na mnoha mistech opravdu hodne promocena a pri tech velkych destech (nebo klidne po nejake dobe po nich, i po tydnech) se muze cekat, ze dojde k vetsim sesuvum, ze nektere traverzy budou hodne nestabilni a nebezpecne, atd. Proto bude treba se snazit ziskat co nejvice aktualnich informaci o pruchodnosti.

Ja bych to - byt to moje rozhodovani - videl spise na to Slovensko. Tam, hlavne ve Fatrach bude blata taky hodne, ale daji se najit cesticky, kde se to zvladnout da. Jen bych radeji nesel na hrebenovku Nizkych Tater, tam je jeste snehu moc a moc se mu topit zatim nechce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte kvě 9, 2023 9:44

@Dromedaro re energie: vyzpovídej co nejdetailněji maminku, jak ke sjednání nové smlouvy došlo, všechny okolnosti a detaily, dokud si je pamatuje a někam si to zapište, jak ten chlapík vystupoval, zda jako zprostředkovatel nebo jako zaměstnanec toho dodavatele, pokud jako zprostředkovatel, pak by taky stálo za to zjistit, zda je řádně registrován jako zprostředkovatel

taky by to chtělo vědět, co všechno maminka podepsala, jestli mu třeba někde nepotvrdila, že ten prodejce jednal na základě její žádosti (i kdyby to tak nebylo), tedy že se ho pozvala ona

taky si zjisti, jestli v obci je zakázán prodej určitého druhu zboží nebo služeb mimo provozovnu (často označováno jako zákaz podomního prodeje), město to vydává formou vyhlášky
pokud je, tak dát podnět na obecní úřad na takového člověka pro podezření ze spáchání přestupku - to je ale spíš k postihu prodejce, na uzavření smlouvy to vliv mít nebude
plus dát podnět na ERÚ pro spáchání přestupku zprostředkovatelem, to pak řeší ERÚ (pokuta, odejmutí registrace)

možnost odstoupení případně výpovědi, o kterých se všude možně píše je primárně určeno na ochranu spotřebitelů, u OSVČ se předpokládá, že jakožto podnikatelé mají určitou úroveň finanční gramotnosti a nepotřebují takovou ochranu, jako spotřebitelé
možnosti výpovědi smlouvy uzavřené mezi podnikateli pak jsou hlavně ve smluvním ujednání - obchodních podmínkách

čistě teoreticky mně ještě napadá neplatnost smlouvy pro nedostatek vůle a uvedení v omyl, ale to by ideálně musela maminka mít nabídku a sjednání nové smlouvy nahranou - dokazovat uvedení v omyl totiž v takovém případě musí ona
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 9, 2023 15:47

V posledním příspěvku jsem právě psal:
Dromedaro píše:Co by mě ještě zajímalo je to, jak to je s tím, když u nás v obci je zakázany podomní prodej. Jestli se to vztahuje i na provozy a podniky OSVČ.

Takže pokud to správně chápu, tak porušil tu vyhlášku podomního prodeje? Nevím, jestli v tom není nějaká vyjímka stejně jako s tím spotřebitelem v zákoně, že se to třeba na OSVČ nevztahuje. Máme to napsáno i na značkách u vjezdu do obce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2023 15:55

Ono by nebylo od veci si nejdriv ujasnit, jestli tu smlouvu opravdu chce vypovedet. Tj. jestli je pro ni nevyhodna. A pak si v tech podminkach najit standardni zpusob vypovedi. Treba to pujde i bez boje nebo to vubec nebude nutne vypovidat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 9, 2023 16:00

Ještě od nich tu elektřinu ani neodebíra a už se ji vysmáli s tou výpovědí. Na internetu jsem nedohledal moc povzbudivé recenze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2023 16:02

Nevysmali se, normalne ji odmitli, protoze na ni nemela narok. Neber to tak osobne a racionalne si projdi vyhodnost a nevyhodnost pokracovani ve smlouve a zpusob vypovedi. Ze je ten, co ji tu smlouvu vecpal, smejd, o tom zadna, ale to jeste nutne neznamena, ze je spatne vsechno. Proste uz se to stalo a ted zkoumas moznosti, co s tim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » stř kvě 10, 2023 13:23

Mawenzi píše:quido
jestli ti vety oznamovaci prijdou jako stezovani tak to musis mit tezkej zivot:D



tak napr., kdyz prispevek zacina "je to strasny, horsi rok od roku ...", mne to prijde malinko jako "stiznost"... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » stř kvě 10, 2023 13:34

Lipon píše:Dromedaro: v kostce - maminka jako OSVČ není v postavení spotřebitele, ustanovení, co jsi zaškrtnul, se na ní neaplikuje.
Je potřeba projít smlouvu a obchodní podmínky, co jiného tam je k odstoupení a co případně k výpovědi, pokud byste to chtěli měnit.


asi tak...
A současně odvolává plnou moc a inkaso, což je jasné projevení vůle nesouhlasu, a to ihned poté, co nerozvážné rozhodnutí učinila... takže týpek za ni nemůže vyjednávat - ze takto odvolat plnou moc?
A jak je to vůbec s plnou mocí? Udělila plnou moc k vyjednávání za právnickou osobu?

Co jsem koukal na stránky Armex, tak jsou tam vzory smluv,
https://www.armexenergy.cz/wp-content/u ... l_VZOR.pdf
https://www.armexenergy.cz/wp-content/u ... l_VZOR.pdf
z čehož lze usoudit, co je obsahem smlouvy... m.j. je tam:
Obchodní podmínky. Zákazník stvrzuje, že byl seznámen a převzal Obchodní podmínky ARMEX ENERGY a.s. pro dodávky elektřiny a zemního plynu domácnostem a maloodběratelům (dále rovněž Podmínky), které jsou nedílnou součástí této smlouvy. Podmínky obsahují mimo jiné podrobnosti ke způsobu platby ceny za dodanou elektřinu a ceny souvisejících služeb v elektroenergetice, včetně příslušných daní a poplatků, délku výpovědní doby, pokud jde o smlouvu uzavřenou na dobu neurčitou, oprávnění Zákazníka odstoupit od smlouvy v případě neplnění smluvních povinností ze strany Dodavatele, nebo v případě nesouhlasu s navrhovanou změnou smluvních podmínek, včetně poučení o právu Zákazníka na odstoupení od smlouvy, způsoby vyrozumění Zákazníka o navrhované změně smluvních podmínek, opatření přijímaná při předcházení stavu nouze, ve stavu nouze a odstraňování následků stavu nouze. Zákazník dále stvrzuje, že byl seznámen a převzal Produktové podmínky
dále jsou tam OP
https://www.armexenergy.cz/wp-content/u ... vop1-1.pdf
Takže prostuduj příslušnou část OP a určitě nějakou vhodnou cestu na výpověď najdeš...třeba toto:
16) Smlouva může být ukončena písemnou dohodou obou Smluvních stran
a
10) Odstoupení od Smlouvy ze strany Zákazníka dle odst. 3 tohoto článku Podmínek je účinné doručením Dodavateli, neurčí-li Zákazník pozdější den účinnosti odstoupení. Výpověď Smlouvy ze strany Zákazníka dle odst. 6 tohoto článku Podmínek je účinná ke dni bezprostředně předcházejícímu den účinnosti zvýšení ceny za dodávku Komodity nebo změny smluvních podmínek.
v nejhorším takto:
15) Je-li Smlouva uzavřena na dobu neurčitou, obě strany ji mohou písemně vypovědět s tříměsíční výpovědní dobou, která začne běžet od 1. dne kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé Smluvní straně.


@Dromedaro:
mohl jsi to sem poskytnout hnedle...
...ale jak píše mike, nejprve zvaž, jestli ta smlouva je opravdu nevýhodná
Naposledy upravil mike dne stř kvě 10, 2023 15:09, celkově upraveno 2
Důvod: opraveny linky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » ned kvě 14, 2023 20:48

dneska pouhych 14 km, ale s miminakem v batohu (mimino 13.5kg, batoh 3.5kg + prislusenstvi pro kluka a muj fotak == nevazil jsem to, tipuju ale 22kg) a kdyz jsem byl venku, tak jsem si rikal, jak jsem dobrej a silnej, ze ten batoh vubec necejtim, ted jsem rozsekanej uplne na kasi .. mam ale poznatek, kterej nechapu ... ten batoh s tou zivou vahou se zda vyrazne lehci nez bagl kde ziva vaha neni ... myslim ale, ze me dost rozsekalo se furt nekde zastavovat, ten batoh sundavat, nandavat, obcas nosit chlapce za krkem atd .. a taky nejvic nastve, ze jsme zacinali se 2.5L vody (2x 1 litr nalgene + 0.5L detska lahvicka) a koncili jsme s litrem a pul pricemz kluk si ten svuj pulitr vypil :P
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned kvě 14, 2023 21:20

co pamatuju, tak dost náročný na záda je, že se tam furt hejbe, tedy se ti furt přeLívá těžiště, navíc když neco ukazuje tak se naklání do strany, vetsinou furt té samé, tedy neseš batoh blbě vyvážený.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 14, 2023 21:41

Quido píše:@Dromedaro:
mohl jsi to sem poskytnout hnedle...

Toho tvýho doplnění jsem si všiml až teď, když jsem to četl před tím, byl tam od tebe jen ten krátký odstavec.
Co jsem měl poskytnout? Já na jejich stránkách žádné smlouvy nestudoval, vycházel jsem z toho, co poslali mailem za obchodní podmínky ve smlouvě. A nějak jsem neviděl smysl sem dávat kopie obchodních podmínek o několika stranách, protože jsem nepředpokládal, že by to někdo četl. A psal jsem, že tomu nerozumím, tak těžko můžu dělat nějaké výňatky, když nevím jaké.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pon kvě 15, 2023 8:34

@Dromedaro
OK
já nemyslel výňatky, ale ty linky na dokumenty
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon kvě 15, 2023 9:39

ntz píše:dneska pouhych 14 km, ale s miminakem v batohu (mimino 13.5kg, batoh 3.5kg + prislusenstvi pro kluka a muj fotak == nevazil jsem to, tipuju ale 22kg) a kdyz jsem byl venku, tak jsem si rikal, jak jsem dobrej a silnej, ze ten batoh vubec necejtim, ted jsem rozsekanej uplne na kasi
:(( Dalsi dil do skladacky "Jak co nejvice oddalit uzdraveni cesky"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon kvě 15, 2023 10:57

@apuka - prosimte nestras .. kdyz jen chodim a nedelam drepy, tak je koleno v pohode ... nemuzu lezet doma na zadech a fnukat, ze me boli koleno .. to jsem ostatne delal prvni mesic po zraneni
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod lojzmen » pon kvě 15, 2023 15:49

ntz - dobře vyvážený, ač těžký, je pohoda. Ale ty doprovodné pohyby zatěžují nenápadně i to, co běžně nezatěžuješ tolik, hafi má pravdu.
Prozkoumej, co bolí a věnuj se tomu. Obvykle boční břišní svaly.

A připomínám všem železné pravidlo při každé HUP! zátěži - zatnout břicho a kolena blíže k sobě.
Chráníš záda před katastrofou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 20:29

ntz píše:nemuzu lezet doma na zadech a fnukat, ze me boli koleno

To ne, ale tahat nestabilni 22 kilovy batoh po kopcich je druhy extrem. Nerikal ti nahodou doktor, ze to mas pomalu rozchazet a zatez zvysovat postupne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon kvě 15, 2023 20:49

uz se na to pojdme vykaslat .. nafackoval bych si, ze jsem si tady poknoural, ze me boli kolinko .. uz to nikdy neudelam

@mike - ne, o batohu ani kopcich nic nerikal, akorat mumlal neco o tom, ze tenis je debilni sport na kolena :twisted:

ps navic my jsme se nepochopili :P .. kdyz jsem psal

ntz píše:dneska pouhych 14 km .. ted jsem rozsekanej uplne na kasi


tak jsem nemyslel koleno, to boli furt stejne a nebo se dokonce od onoho "tenisoveho incidentu" lepsi a na vyletu se spise protahlo a rozhybalo .. tim rozsekanim jsem myslel takove vseobecne rozsekani, ze mam namozene me ochable svalstvo a boli me dalsi casti tela, ktere nesouvisi s koleny :P
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 21:00

To jsme pochopili. Apukova pripominka, se kterou vyjimecne souhlasim, byla o tom, ze tohle hojeni kolena neprospeje. Ani kdyz te vic boli zbytek tela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 16, 2023 6:11

Quido píše:@Dromedaro
OK
já nemyslel výňatky, ale ty linky na dokumenty


Jinak díky, co jste tady k tomu kdo napsal, já jsem to předal rodičům a oni už to s někým řeší, co a jak s tím půjde dělat. Hlavně otec se do toho zakousl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2023 8:01

mike píše:Apukova pripominka, se kterou vyjimecne souhlasim, byla o tom, ze tohle hojeni kolena neprospeje. Ani kdyz te vic boli zbytek tela.
Presne tak...

Asi takto:
Vsichni doktori Ti reknou (pokud se zeptas)naprosto elementarni vec: kdyz mas zlomenou (jakoukoliv) kost, tak k uspesnemu a dobremu zhojeni to potrebuje jedinou zakadni a nejdulezitejsi vec - klid. Proste aby se co nejmene hybaly casti, ktere maji srust. KAZDY jejich vzajemny pohyb tento srust oddaluje a hrozi, jak ze se ty casti pohnou a nakonec srostou blbe (v nespravne poloze), tak ze se "vypln", ktera bude "pristi kosti" a ktera se do te doby udelala se rozpadne nebo znici. Dusledky si muzes domyslet.
Muzes si vymyslet jakekoliv zduvodneni, proc to zrovna ve Tvem pripade platit nema - ale ve skutecnosti to platit bude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte kvě 16, 2023 12:35

apuka píše:... Proste aby se co nejmene hybaly casti, ktere maji srust. KAZDY jejich vzajemny pohyb tento srust oddaluje a hrozi, jak ze se ty casti pohnou a nakonec srostou blbe (v nespravne poloze), tak ze se "vypln", ktera bude "pristi kosti" a ktera se do te doby udelala se rozpadne nebo znici. ...


ne že by se rozpadla, ale nebude tak pevná resp. zpevnění bude trvat déle

osobní zkušenost z letošního února, kdy mi praskla kůstka na noze přesně ve stejném místě, jako loni v srpnu, od konce října jsem tomu naložil asi víc, než to sneslo
a taky sem si koupil něco na zpevnění kostí; nikdy jsem na zlomeniny netrpěl, kolikrát se spíš divil, že po nějakém pádu nic neprasklo
halt už taky nejsem nejmladší a jednou to asi přijít muselo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2023 14:16

Lipon píše:ne že by se rozpadla, ale nebude tak pevná resp. zpevnění bude trvat déle
ANo, tak je to presnejsi. Ten "rozpad" byl mysleny tak, ze to, co se tam uz vytvorilo, najednou nemuze fungovat plne tak, jak organizmus zamyslel. Ztrati nekde oporu (kosticky se posunou), prerusi se proces spravneho "vytuhnuti" (roztahne se to trochu, tj. porusi se uz vytvorene vazby), ale v nejhorsim se mohou casti i uplne odelit (a pozdeji se kolem nich mohou vytvorit nove shluky nove hmoty, coz muze vest i k necemu jako vyrustky - a ty potom mohou tlacit na neco nebo drazdit). Atd.
Nejblbsi na tom vsem je, ze se to nekdy ani hned nezjisti, jen az po nejake dobe, kdyz se zacne zabyvat nejakymi jinymi problemami uplne jinde - a nakonec se zjisti, ze je to prave kvuli nejake interakci te spatne srostle kosticky s nervem/svalem/..., coz se citelne projevi jeste nekde jinde.

(Manzelka nekdy kolem 18. roku zivota spadla z kola do prikopy u silnice - dodnes nikdo nevi, jestli tam sjela sama nebo ji nekdo "pomohl", ona ma vypadek pameti, byla v bezvedomi. Po case ji zacala bolet hlava, trpela tim opravdu hodne - a castecne, ale vyrazne min trpi dodnes - a nikdo nezjistil, proc. Az po nejakych 20-25-ti letech ji jeden lecitel "vytahnul" jeji krcni pater, "zvetsil ji" a "ukazoval" ji, at zkusi po te "projekci" projet prstem. /Omlouvam se tomu nejasnemu vykladu, ale netusim, jak to jednoduse popsat.../ Ona tam citila nejaky vycnelek. Pry ten ji tlacil do nejakeho nervu nebo ceho.
Ten lecitel rekl, ze se ji to stalo u toho urazu, praskl ji obratel. Tehdy ji delali i rentgen te casti, ale primar si toho nevsiml, bo hledali jine poskozeni, tak to nefixovali a zrostlo to "prirozene" a vytvoril se tam ten vyrustek. Taky rikal, ze na to RTG je ta prasklina videt. Tchyne tehdy a dalsi dlouha leta pracovala na chirurgii, kde manzelka tehdy lezela, takze se ji povedlo dostat se k rentgenu - a doktori potvrdili, ze tam fakt ta prasklina je...
To jen, ze to neni vzdy takova sranda, ze "je to jen mala kosticka.)

Ale hlavni je, at to ntz nakonec bez problemu zaroste a muze zase vesele nosit svoje vybaveni na fototreky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte kvě 16, 2023 15:56

Budeme mít na petky a plechovky zálohy 4-5 korun, chtějí od roku 2025. Už aby to bylo. Projít se každý ráno po městských zákoutích, posbírat všechny kýblpetky (mladí si koupí vodu, vespod propálí dírku, do víčka narvou skleněnku s ganjou, zapálí, pustí díru, voda natáhne kouř, daj si prda a petku nechaj ležet), tak si vydělám víc, než v normální práci. Pochybuju, že mladí přestanou hulit kýble nebo že ty petky budou vracet. Často prda spláchnou energy drinkem v plechu, to bude taky zálohovaný. Už aby ten zákon byl, tohle bude luxusní přivýdělek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte kvě 16, 2023 16:00

@Etheric - nedavno jsem nekde cetl, ze v cesku se daj vydelat statisice dumpster divingem :P .. mozna ani nemusis cekat na zakon s petkama a muzes se vrhnout na tohle
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2023 16:06

Nevydelas si vubec nic, protoze ty automaty budou brat jen neposkozene PETky. Osobne doufam, ze to neprojde a ze je to jen dalsi pokusny balonek.

Z diskuse k clanku, na ktery zrejme narazis:

To vracení PETek je totální opruz... vyzkoušel jsem na Slovensku a to prostě nechceš. Navíc kolikrát jsem automaticky PETku zmačkal...a pak už je pozdě.

Po mých zkušenostech z Německa a Chorvatska je tohle neskutečný opruz. Automaty každou chvíli nefunkční, fronty, většina obchodů bere jen to co prodávají, jakmile je poškozený obal, už to automat nevezme.

Tj. presne to, co bych cekal. Don't fix what ain't broken :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 16, 2023 16:12

etheric
a k cemu to je ten kour v petce?

ne ze by me to zabilo na tech 5 petek rocne, co si koupim, mit priplatek 5kc, ale teda bude hodne vopruz pokud je pak nevezmou po roce noseni az zasmradne zpet. to pak bude dobrej podraz na zalohu ala vodu zdrazime ale zalohu na pet uz nikdy neuvidite :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2023 16:24

To si myslim, ze je cast podnikatelskeho planu tech, kteri za to uz roky lobuji. Vybrat zalohu a nemuset ji vracet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 16, 2023 16:43

Etheric:
Nechceš si tu založit svoje Investiční vlákno?
Ty tvoje nápady aneb nakupování palet s moukou a sbírání petek po huličích mě baví. :D
Ale přivedl jsi mě na myšlenku, začít pomale sbírat petky a vybírat kontejnery s petkama :twisted: Ale jestli to nesmí být poškozené, jak tu píší, tak to nic. To bych musel mít k dispozici zdarma nějaký sklad, když bych to nemohl sešlapat.

Jinak já chodím k vlaku takovou zašitou zkratkou po cestičce kolem náspu, kam není moc vidět od silnice a z baráků a nedávno se tam začali scházet starší Ukrajinci v montérkách a mají tam právě na zemi deku, na který sedí (někteří už teda většinou leží), kolem sebe trávu, vodku a právě tyhle provizórní bonga z petek. A každého, kdo se k nim po té cestičce blíží, sledují podezíravým pohledem. Tak asi změním trasu. Nerad bych, aby se jim v těch opilých a vyhulených hlavách zrodila představa, že pro ně představuju riziko, když jdu kolem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte kvě 16, 2023 16:45

mike píše:Nevydelas si vubec nic, protoze ty automaty budou brat jen neposkozene PETky.
Ale houbelec, vezmou i ty puvodne zmackane, ktere "narovnas fouknutim do nich. Jak na SK, tak i v D (tam alespon ty, ktere jsem zkousel).
Jedina dulezita vec je, ze musi mit neporusenou a dobre citelnou vinetu v mistech, kde je na ni specialni znacka zalohovani. Kdyz automat to precte, flasku vezme, kdyz neprecte, tak ji vyplivne, i kdyz ji budes mit "jako novou".

Jo, opruz to je, ale obavam se, ze Etheric si toho moc nevydela - jaksi se mi zda, ze na SK je tech pohazenych PETek vyrazne mit nez byvalo predtim. Mozna nejvice jich sezene pred obchodem, kde se daji koupit, ale neberou je zpet. Protoze zakon je naprosto debilni - zalohuji se ve vsech prodejnach, ale zpet se brat musi jen ve vetsich. Tj. napr. ve Vysokych Tatrach, mam dojem, jsem nenasel ani jednu samosku, kde by je brali. I ubytovatele rikali, ze je musi vozit do Popradu do nakupniho centra...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec