Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát led 12, 2024 11:47

Dromedaro píše:Z knížek pak doporučuji tyto:
Ja bych pro ty, co by chteli videt trochu vice do "pozadi", jak se se sny zacalo vice pracovat i ze jak pracuje nase podvedomi doporucuji Vasne mysli, zivotopis S. Freuda od Irvinga Stona.

Docela slusne provazi celym procesem, jak Freund prisel na souvislosti podvedomi. Je to ale hodne stran, nejdrive - z tohoto hlediska - zpocatku ne moc zajimave (na druhe strane celkove pochopeni na tom take trochu zavisi) a od jiste casti zase az prilis zhustene. Je tam ale i celkove shrnuti Freudova uceni.

Doporucuji tuto knihu ale jen tem, kdo nehleda primo snar s vykladem konkretnich snu, ale spise "pruvedce", jak praci podvedomi a jeho projevy zpracovat.

Taky je to ale starsi a tezko shani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát led 12, 2024 14:37

Já jsem spíše "příznivec" Junga. Freud snad vše spojoval pouze se sexualitou včetně ve výkladech snů, což možná více než o našich skrytých motivech v podvědomí vypovídá o Freudovi, jak zaznívá od jeho kritiků a možná na tom něco je. Také některé jeho postupy mi přijdou zvláštní, ale opět jsem to slyšel od jeho kritiků, tak nevím, jak moc je to objektivní, protože já takhle o něm zase nic moc bližšího nevím. Ale je fakt, že on je zakladatelem psychoanalýzy a i třeba Jung je jeho žákem.

Zase Jung si prošel velkou několikaletou duševní krizí, kdy byl na hranici definitivního šílenství odkud není návratu, ale podařilo se mu z toho dostat právě díky práci s podvědomím, sny a symboly. Díky tomu pak rozuměl svým bláznivým pacientům a měl představu co prožívají a v jakém stavu se nachází. Což je mimo jiné podmínka třeba u přírodních národů, aby byl někdo prohlášen za šamana, že sám musí projít duševní krizí a svými vlastními silami se z toho dostat. Čím více let pobývá v krajině šílenství, tím je pak cennější jako šaman. Nejsilnějším šamanům to prý trvá tak 7let. Když je to déle, tak už se z toho prý nedostanou. Ale když to někomu trvá třeba zase jen půl roku, tak jako šaman nemá velkou hodnotu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 19:54

Dromedaro píše:U té kooperativy bych byl také pojištěný proti vykradení atd.

Jsem nakonec zvolil tu Kooperativu, ten jejich vyšší balíček komfort, kde mám vyšší limity a asistence. Mají o něco lepší pojistné podmínky a jsou levnější a s vyššími plněními. Taky mají u toho pojištění cykloasistenci, což znamená, když se mi někde rozsype kolo, tak někdo přijede a buď to opraví nebo mě odvezou 50km od místa události, což jsem si říkal, že se mi může hodit. Jen si říkám, aby pak levně nevypadala i jejich ochota plnit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » sob led 20, 2024 15:00

Ufff, dopadlo to = neska dopo doma rizikové kácení jednoho polouschlého a seřízntí špiček dvou dalších smrků = připadá mi jako fčera jaxem sadil 20cm vysoké těnké stromečky a fčíl to má skoro 15m na výšku / 30 cm průměr kmene u země. Ač bylo jen -5, zrmzrnul sem přitom jak psí guvno. Ale je to (beze škod a úrazu). Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 29, 2024 18:05

Letos se přidám k tý bláznivý výzvě "suchej únor". Je tu někdo další takovej? Něco mi říká, že to asi bude nuda, ale na druhou stranu kocoviny mi chybět nebudou a zbyde víc peněz. Měsíc v kuse nepít... Fakt bláznivá výzva
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 18:59

Nevim, co je na tom blaznivyho, teda ani jaka to ma byt "vyzva"...Normalni by melo byt nepit -nejenom v unoru, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 29, 2024 19:02

Žijeme v ČR, jestli sis nevšiml, tady je normální pít a nenormální nepít ;)
Výzva to je dost, celej měsíc ani pivo, nic. To se mi od 13 let ještě nepovedlo :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte led 30, 2024 9:40

Jo, vim - proto jsem psal, ze by melo byt normalni nepit :wink:. To piti totiz neprinasi nic skutecne pozitivniho, nepomaha nicemu, zato problemu (vetsinou nepriznanych) prinasi hodne...

Uz jsem, myslim, psal - v mych pracich prvni rok se nam ne kazdy koukal s despektem, ze na oslavach a akcich nepiju. No a potom pozdeji postupne mi vetsina zacala mezi ctyrma ocima rikat, ze mi hodne zavidi, ze ja nemusim(!?!) pit... Ze oni si to nemohou dovolit. Mne toto prijde uplne ujete mysleni, pit "kvuli" kamaradum, vztahum, praci, ... i kdyz to vlastne delat nechci. Ale takovy pristup je hoodne rozsireny - rozhodne nejenom v CR.

Pokud nekomu ma delat problem nepit jeden mesic, mel by se nad sebou zamyslet, jestli uz nema s alkoholem problem. To uz zacina byt projevem zavislosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 30, 2024 12:15

Apuka má pravdu v tom, že na jednu stranu tahle společnost a okolí svým způsobem tlačí jedince do toho, aby pili alkohol, ale když to někdo přestane zvládat a stane se z něj alkoholik (protože určité procento populace pro to má dispozice se jim stát), tak ho společnost a okolí odkopne/odsoudí.

apuka píše:Pokud nekomu ma delat problem nepit jeden mesic, mel by se nad sebou zamyslet, jestli uz nema s alkoholem problem. To uz zacina byt projevem zavislosti.

Říká se, že člověk začíná mít problém, pokud mu dělá potíže vydržet bez alkoholu tři měsíce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 30, 2024 12:31

Nemám problém s alkoholem. Alkohol má problém se mnou :twisted:
Su zvědav, co měsíc bez alkoholu přinese. Tedy krom úspory peněz...
Aspoň se tělo trochu pročistí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 30, 2024 12:34

Nadměrné pití alkoholu musí být pro ty tvoje problémy hrozně přínosné...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte led 30, 2024 14:37

Suchý únor...
Etheric píše:Žijeme v ČR, jestli sis nevšiml, tady je normální pít a nenormální nepít ;)
Výzva to je dost, celej měsíc ani pivo, nic. To se mi od 13 let ještě nepovedlo :D

Po chemoterapii (2016) moje játra odmítají chlast/alkohol v jakémkoli i zanedbatelném množství = už 8 let ani kapka. Nestěžuju si ale - dyž nic jiného, tak to znamená, že můžu vlízt za volant kdykoli chcu. \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 30, 2024 14:54

@Dromedaro: dle definice nepiju nadměrně (dle definice piju rizikově) :(( Už ne.. To bylo dříve. Jinak co by to asi dělalo. Uvolní to, podobně jako diazepam atp.. Jinak to nic nedělá a s mými problémy nijak nereaguje, neměj strach
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 15:03

Tyhle akce jdou zcela mimo mne. Proti alkoholu v zasade nic nemam, jen ho nevyhledavam a nechybi mi. Kdyby najedno ze sveta zmizel, tak si toho mozna ani nevsimnu. Takze takovych "suchych" mesicu mam nejspis nadpolovicni pocet v roce. Protoze si obcas dam jen dobre cervene nebo portske pri nejake spolecenske prilezitosti, ktere ovsem taky nevyhledavam. A nekdy pivo, ale to piju hlavne nealko denne k veceri.

Dobry alkohol mi chutna, ale nemam rad jeho vedlejsi ucinky. Mozek i telo funguji hur a staci to trochu prehnat a je to poznat i druhy den. Nejak mi to nestoji za to. Cim jsem starsi, tim min.

apuka píše:Mne toto prijde uplne ujete mysleni, pit "kvuli" kamaradum, vztahum, praci, ... i kdyz to vlastne delat nechci. Ale takovy pristup je hoodne rozsireny - rozhodne nejenom v CR.

To je ciste vec toho, jak si to clovek nastavi. Za posledni roky jsem s tim mel problem jen vloni po jednom pohrbu na Morave, kdyz mi tam furt nekdo cpal slivovici, kterou jsem fakt nechtel (pivo jsem si dal). Byli s tim docela otravni, a tak jsem nakonec zacal rikat, ze nemuzu, protoze ridim :D

Dromedaro píše:Říká se, že člověk začíná mít problém, pokud mu dělá potíže vydržet bez alkoholu tři měsíce.

Nejsou to spis tri dny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 30, 2024 15:23

mike píše:Nejsou to spis tri dny?

Ne, prý tři měsíce. Mně to taky přijde docela dost a podle tohoto měřítka by byl v ČR alkoholik asi každý. Ale zase ony jsou různé formy alkoholismu. Třeba kvartální alkoholik. Ten nemá problém dva měsíce nešáhnout na alkohol, ale pak chlastá týden v kuse. Jednoho takového znám. Tři měsíce se toho ani nedotkne a pak je týden v lihu, válí se po ulicích, nechodí do práce, atd. Proto se chodí na léčení minimálně na tři měsíce, protože během těch tří měsíců se chutě a touha napít projevují nejvíce a léčebna toto pomáhá zvládnout.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte led 30, 2024 15:25, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » úte led 30, 2024 15:25

Nema clovek problem, pokud proste nedokaze vydrzet bez alkoholu?
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Olchor » úte led 30, 2024 15:47

Párkrát jsem byl v Turecku, tam samozřejmě nemaj hospody, ale jen čajovny. No fajn, ale atmosféra v nich je suchá, neveselá. Lidi taky jacísi neveselí. Posledně jsme přešli po 14dnech z T. do Gruzie ( u Batumi) , dali si pivo, pokecali s místními, hned bylo o dost líp. Je to jak se vším - v rozumné míře OK, ale nesmí se to přehnat.
BTW - pěkný filméček na dané tema - Chlast ( Dánsko 2016), ke stažení na edisk.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 30, 2024 15:58

Olchor píše:BTW - pěkný filméček na dané tema - Chlast ( Dánsko 2016), ke stažení na edisk.

Viděl jsem a bavilo. Dobrý film.

Drsnější verze toho, jak to může skončit je film Opustit Las Vegas s Nicolasem Cagem. Taky dobrý film.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř led 31, 2024 10:14

Tady ten chlast dávaj snad i do mlíka..... :twisted:
IMG_20240131_101242.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 1, 2024 13:44

Jak jsem tu před časem řešil a dotazoval se na praktiky Armex Energy, tak koukám, že to nebylo bezdůvodné:
Dodavatel energií dostal rekordní pokutu za nekalé praktiky

Mně přijde, že tyhle "rekordní" pokuty pro takové firmy jsou k smíchu, že se jim to pořád vyplatí vyje*ávat s lidmi.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod ntz » sob úno 3, 2024 18:42

booze píše:Pak je kategorie Rambo. Do teto kategorie radim muze vsech vekovych kategorii. Nosi kanady, taktickou vestu, maji cutory, maskace nebo bavlnene zelene gate a nejsou to opecburti. Kdyz je potkam v horach, tak vim, ze kdyz zacne prset nebo se neco podela tek ze sve bushcraft vybavy nepouzijou nic, protoze to je naho.no. Maji problemy s nohama od kanad. Na feratach jsou privazani kozenym paskem a stolarskou sverkou. Maji smrt v ocich, protoze na videu #drsonVlese to vsechno fungovalo dobre.


:D ne, to ne ... ty si fakt ... jsem si poprskal celej notas :D :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon úno 5, 2024 11:51

2 booze

kategorie Rambo se ti nějak podezřele slučuje s tim opečbuřtem, ale jinak to nejde, protože by se pak ta teorie rozpadla jak domeček z karet. Jedna věc jsou maskáče = opeč buřt (případně airsofťák), druhá kalhoty třeba od Carinthie, Taiga apod., ty hadry fungujou velmi dobře a nejsou levné. Jedna věc jsou kanady pro ZVS, druhá Lowy za 6.000kč. Nemám pocit, že bych v horách potkával neschopné lidi, kteří si neumí poradit jen proto, že mají olivovou bundu od Carinthia nebo černou od TILAK MILITARY, NFM atd. Už jsem se to tu snažil uvést na pravou míru několikrát, ale vždycky to skončí u "bavlněnejch maskáčů", "MIL-TEC" a "Alice". Případně u buškraftéra "Ahoj Lidi, já vás zdravim!" Kraken, nebo jak si říká :mrgreen:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Etheric » pon úno 5, 2024 12:32

EjdouuRotacak píše:vždycky to skončí u "bavlněnejch maskáčů", "MIL-TEC" a "Alice".

Nene, skončilo to aj tím, že lidi znají rozdíl mezi napodobeninou maskáčů z čistý bavlny a armádním originálem z kompozitu bavlny. Já ty rozdíly znám taky, ale zopakuju, co jsem už psal - pro turistiku funguje líp kvalitní turistický oblečení. Např ty army originální drahý kalhoty z kompozitu na sobě neusušim a naberou hodně vody. Nesrovnatelně lépe mi fungují turistický Montury za "pouhý" 3 tisíce, přičemž ani odolností za těmi armádními nezaostávají atd...

Prostě to většina lidí nosí, že je to hustý, cool, případně "že to do přírody patří"... Funkce se moc neřeší, to je vedlejší, však na co kupovat něco funkční, ale modrý když můžu mít krutopřísný zelený z kategorie "nic moc, ale stačí to", že....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon úno 5, 2024 13:38

2 Etheric

k Vaší obecné nelibosti (vcelku zasloužené :D ) mám teď v práci trochu plonkové období a sedim v kanclu častěji než bych chtěl, tak má pak člověk prostor z nudy na tlachání, které evidentně nikam nevede. Ethericu, já se domnívám, že v šatníku nemáš nic od Taigy, Carinthie, Jervenu a jiných "kvalitnějších" značek z Rakouska nebo Skandinávie, protože kdybys měl, tak bys jak zaseklá gramofonová deska nepsal do zblbnutí nic o "hustý, cool, free" protože o to přeci nejde.

Celej život jsem se na sjezdovku a do přírody oblékal a nadále oblékám od Rosignolu, Ortovoxu, Salomon, HP, Montane, Mammut a další tři zadnice módního, funkčního oblečení a přesto jsem dal prostor i Carinthii, Lowa, Tilak Military, 4M, Alpha Tactical atd. a vůbec toho nelituji. Na produkty si nestěžuji, což se bohužel občas nedá říct o čistě komerčních, módních produktech, na které mám někdy smůlu a nejednou se mi stalo, že jsem reklamoval po pár použitích (nekvalitní nitě, které se páraly, zipy, nedostatečná paropropustnost oproti tabulkovým hodnotám apod.). Tohle jde ruku v ruce (až příliš často) s výrobou na východě a ta výroba je bohužel, co se kvalit týče, proměnlivá. Ty sis doteď nepřipustil, že tu příležitostně prezentuji jen kvalitní military produkty a nikdy jsem tu nestrašil s nějakým MFH, Mil-tec, Helikon Tex a jinejma šméčkama, které jsou voděodpudivostí a paropropustností naprosto podřadné kvality a svoje místo si tak najdou jen mezi rybářema a opečbuřtama, kteří se většinou přemístí pár set metrů od auta na břeh/k ohništi na kopečku.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Etheric » pon úno 5, 2024 14:29

EjdouuRotacak píše:Ethericu, já se domnívám, že v šatníku nemáš nic od Taigy, Carinthie, Jervenu a jiných "kvalitnějších" značek z Rakouska nebo Skandinávie

Již ne. Měl jsem, a jak rád jsem to vyměnil za Monturu, La Sportivu, Norronu a podobný kvalitní outdoor značky. Ty o zaseklý desce pomlč, zrovna ty :twisted: Lidi to nosí často proto, že je to cool, smiř se s tím už. Pak to lidi nosí proto, že to tak nosí všichni okolo a vlastně nic jiného neznají, neví, že to jde jinak a lépe...
Prostě jsem to koupil / půjčil si na zkoušku, jak jinak zjistit, zda to vyhovuje.. Zejména od Carinthie jsem měl dost věcí a ne, nevyhovuje.

EjdouuRotacak píše:Na produkty si nestěžuji, což se bohužel občas nedá říct o čistě komerčních, módních produktech

:roll: nekomerční oblečení je tak maximálně to, který ti ušije babička, manželka (...) z lásky. Vše ostatní bylo vyrobeno za účelem zisku. Btw, na "módnost" sází mnohý army značky stejně, jako ty sportovní...

EjdouuRotacak píše:Ty sis doteď nepřipustil, že tu příležitostně prezentuji jen kvalitní military produkty a nikdy jsem tu nestrašil s nějakým MFH, Mil-tec,.

To vím už dávno a to, co píšu o army hadrech, píšu právě o těch lepších, ne o MFH atd. Prostě ty tvoje zmiňovaný super army hadry mi na outdoor nefungují ani zdaleka tak dobře, jako ty sportovní (NEarmy). Některý, viz kalhoty Carinthie, byly dokonce vysloveně epic fail, úplně na hovno, respektive jen do krásnýho, suchýho počasí.. Kompozit bavlny a uměliny, sálo to jak houba, drželo vodu a na těle za pohybu neschlo. Navíc byly těžký a tuhý (oproti civilním gatím stejný odolnosti). Takový kalhoty jsou úplně na hovno, to nechceš ani zadarmo, natož za 6k či kolik to tenkrát stálo. Naštěstí jsem je koupil v akci takže po několika nošeních prodal se ztrátou dvou stovek... Pak jsem měl ještě zimní bundu od Carinthie. Těžký, tuhý, neprodyšný... Carinthia bylo obrovský zklamání, jen to má hype v jistých kruzích na netu, jinak nic...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon úno 5, 2024 14:44

Já myslim, že plácáš. Co to bylo za model kalhot? joo...už si nevzpomínáš. Tady v ČR to moc lidí nepoužívá, protože je to často řádově dražší než civilní obdoby. Nasákavé byly ECWCS I. generace z trojitého lamina, bavíme se o produktech z roku 1999+, teď je rok 2024. Názor nezměníme ani jeden. Oba evidentně "víme svoje". Já to střídám v rámci ročního období, party, prostředí. Prostor dávám "civilnímu" lookoutu i "lesnickému" lookoutu. Maskáče jsem nosil výjimečně 1x ročně do Brd v rámci vzdání holdu popraveným odbojářům. V maskáčích tam byli takřka všichni, tak proč bejt jak pěst na voko v barvičkách, že jo. To, že propaguji určité produkty ještě neznamená, že jsem zelenej mozek s plackou rumu v kapse, i kdyby sis to stokrát přál. Ale je mi jasný, že si mě musíš představit v tom nejčernějším světle, abychom se mohli "vzájemně posílat do řitě" :mrgreen: mám to podobně.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod ntz » pon úno 5, 2024 15:08

EjdouuRotacak píše:mám teď v práci trochu plonkové období a sedim v kanclu častěji než bych chtěl, tak má pak člověk prostor z nudy na tlachání, které evidentně nikam nevede

hmm .. to nas teda cekaji pekne veci

EjdouuRotacak píše:Ale je mi jasný, že si mě musíš představit v tom nejčernějším světle, abychom se mohli "vzájemně posílat do řitě" :mrgreen: mám to podobně.

tak tady neoxiduj, podle me se tady lidi nechtej vzajemne posilat do rite .. drtiva vetsina lidi zde ma nejakej (tvuj) zelenej military swag naprosto a uplne u zadni casti tela .. a bo vic ty ses' tady uz predvedl tak, ze hodne lidi ma averzi na to co proste napises automaticky ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Etheric » pon úno 5, 2024 15:21

EjdouuRotacak píše:Já myslim, že plácáš. Co to bylo za model kalhot?

To se dá dohledat, zas tolik toho nemaj a neměli. Ale proč bych měl tomu ještě věnovat čas. Já už se v praxi přesvědčil, nevyhovalo. Tečka.
Ohledně nasákavosti a držení vody - sálo to a vodu drželo kua, to mi stačí jako důkaz, že je to na hovno. Ale samozřejmě to sálo minimálně oproti nějakým Mil-Tec, no oproti těm Monturám však sály jako sviňa. Ve srovnání s kvalitním civilním outdoor oblečením to prostě funguje hůře.

EjdouuRotacak píše:Ale je mi jasný, že si mě musíš představit v tom nejčernějším světle, abychom se mohli "vzájemně posílat do řitě" :mrgreen: mám to podobně.

Wtf? Máš poněkud podivný myšlenkový pochody, ani trochu podobný těm mým. Já tyhle potřeby nemám, ale jestli ty ano...

EjdouuRotacak píše:V maskáčích tam byli takřka všichni, tak proč bejt jak pěst na voko v barvičkách, že jo

](*,) Když všichni sedící u ohně budou mít na hlavě rozpatlaný hovno, ty si ho tam mázneš taky, že, přece nebudeš vyčnívat :lol:

Já si mezi zelenou bandu vezmu klidně toto
IMG_20240205_153056 (1).jpg

Mám na klobáse co si o tom kdo myslí, mně je v tom fajn. Je to i dobrej filtr na lidi, pokud má s tou modrou nějakej zálesák problém, je to neklamná známka chorýho charakteru => rychle pryč od něj. Což je velká výhoda tohoto oblečení, blbce vyprovokuje tak, že se sám vpodstatě přizná, jakej blbec to je :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod booze » pon úno 5, 2024 23:17

Poku jako divka, ci chlapec, nosis strelecke civilni gate, ci kosili, tak te urcita skupina lidi zrakem premeruje, to plati i o ledvinkach a jednopopruhovych batozich na zelezo. Mas cejch nesede sede mysi. Plusovat to necim plusovejsim je super cesta. Vsechno ma viditelny strih a ku.va znacku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2024 1:17

EjdouuRotacak píše:Prostor dávám "civilnímu" lookoutu i "lesnickému" lookoutu.

Myslel jsem, ze "lookout" resi akorat trubky, co chodi do prirody lovit fotky na Instagram... (navic bych rekl, ze je to spatne pouzite slovo, ale mozna jen nejsem dost IN).

Kazdopadne jste tady velmi OT. Bud se na to vykaslete, nebo mi reknete, kam mam tuhle vasi velmi prinosnou diskusi presunout. Pricemz prvni boozeho prispevek byl v zasade k veci a navic vtipny, reakce uz ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec