Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv bře 30, 2023 13:05

obdivuju, jak jsou tady jisti jedinci skoro az uplne renesancni bytosti ... existuje vubec nejake tema, o kterem by napriklad takovy @apuka neumel fundovane pohovorit ? :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 31, 2023 8:26

Apuka: Jo o tom vím. Rozum a myšlení stranou. To je základ práce se sny.


Mawenzi: A ty jsi vyrazila na tu pouť?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 1, 2023 17:12

A do konce života má vystaráno, mazec... :shock: :rock: :partyman:
Vsadil si v trafice v Praze, vyhrál téměř 235 milionů
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 1, 2023 18:03

Dromedaro
tak vlastne vyrazila, ale bolela me noha, takze sem nejakou cast preskocila, abych si ji uplne neodrovnala a sem tam sem si sesla z cesty a trochu se nekde porozhlidla... taze technicky nemuzu rict, ze jsem sla tu poutni cestu blanik rip, protoze sem z tech 190km sla jen asi 175 a i kdyz sem celkem nachodila 206, proste sem nesla kazdickej metr dle itinerare, takze je spravny asi rict ze jsem sla ve stopach te cesty.

nevim, zajimalo me, kdyz pujdu nekam s nejakym cilem (v pripade poutni cesty blanik rip to byl rip), ze to treba bude jiny, nez "jit na vylet". ze "dojit na rip" treba bude mit v sobe nejaky emoce ala "zvladla sem to, jsem v cili, huraaa rip!". Ale nebylo to jiny.

taky sem spala na ubytkach, ne ve spacaku v lese, ale musim rict, ze jak me tak uplne nebavi, kdyz chodim sama na vylety kolem brna, kde to celkem znam, tak me fakt bavi chodit sama vic dni takhle po sobe nekde, kde to neznam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 2, 2023 6:41

Mawenzi píše:..., zajimalo me, kdyz pujdu nekam s nejakym cilem (v pripade poutni cesty blanik rip to byl rip), ze to treba bude jiny, nez "jit na vylet". ze "dojit na rip" treba bude mit v sobe nejaky emoce ala "zvladla sem to, jsem v cili, huraaa rip!"


Tak pouť je myslím hlavně o tom, že cesta je cíl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 2, 2023 6:55

dromedaro
pro me je kazdej vylet ze cesta je cil, ale kamaradka si prave uz v minulosti myslela, ze tim, ze nemam cil, ze to psychologicky muze byt jinak pro mozek. Tak me to zajimalo, jestli k tem otazkam, co jsou na ceste blanik rip, nad kteryma se muzu zamyslet, bude jeste efekt toho cile. ALe na me to zrejme nijak nefunguje.

navic ja su hodne zvykla kdyz chodim sama ruzne srotovat nebo nemyslet na nic... ale nachsytala jsem si do mp3 podcast od tomase gavlase "karlaz", ni vetsinou sem stejne nemela ani chut neco poslouchat, ale da se tam najit neco na zamysleni + autor se dobre posloucha, ma to prijemne udelany.

v kostce: asi sem nevidela rozdil mezi "takovouto pouti" a normalnim vyletem, krom tech cilenym temat, kdyby mozek premyslet chtel ale nemel nic ode me :D + ze jsem si vzala ty pastelky a snazila jsem se neco udelat, poslat korespondaky... tak jsem se tomu opravdu venovala, narozdil od doma.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 2, 2023 7:31

Já když se blížím k cíli na vandru, tak začínám být depresivní. :) Tím víc, čím je cesta delší. Protože už to končí a nechce se mi vracet domů.

Tak já to vnímám tak, že nějaký vnitřní pochody moc nejdou naplánovat a jsem k tomu skeptický i na základě vlastní zkušenosti. Nedávno jsem narazil na webu na nějakýho chlapa z Čech, který se vydává pěšky na pouť ze Španělska, kolem Alp a pak přes celé Karpaty. Výrobci a prodejci UL zboží mu zasponzorovali vybavení. Jako nic proti ničemu, jen je to abstinující alkoholik, jenž má po léčbě a nějak dlouho neabstinuje a který tu cestu prodává jako cestu za vnitřní proměnou. Tak jen si myslím, že může být docela zklamán. Ale budiž mu přáno.

No a jak jsme se tu bavili o těch poutích a já ohledně toho googlil, tak mi internet teď samozřejmě nabízí různé placené poutě... na jeden odkaz jsem ze zvědavosti kliknul a evidentně se tím už lze v dnešní době i dobře živit... třeba tady nabízí pětidenní "pouť" (s příjezdem i odjezdem) v Bílých Karpatech za 5500Kč... :D putování -seberozvoj
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 2, 2023 7:45

Dromedaro
to mi dneska vyskocilo na FB presne toto, proc asi :D

nemas web na toho abstinujiciho alkoholika? pro zajimavost. Bych taky potrebovala, aby me nekdo sponzoroval vybaveni :D Jinak nejaka promena nastat muze prave tim, ze ten clovek ma hodne casu premyslet a muze dojit k nekterym rozhodnutim a smerum, ke kterym nedojdes, kdyz v beznym dnu musis resit praci, povinnosti a ne 15h denne nechat toulat myslenky... ale mozna nez promena spis uvedomeni.

Jinak nerikam, ze ty myslenkovy pochody jdou planovat, ale nekdy muze byt prostor na myslenky a temata zvenci, nekdy na ne prostor neni, to prece nevadi.

Ja nikdy dyl nez cca 3 tydny nikde nebyla a vetsinou se domu docela tesim, spis je mi lito, ze uz su na konci, ale zase se muzu tesit na neco dalsiho. Naopak mi prijde, ze mit porad tolik vjemu tak je nestiham zpracovavat a ukladat poradne do mozku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 2, 2023 8:45

Je to na FB a jmenuje se to Abstinent na cestě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 19:42

I hory si nekdy delaji prvni april aneb kdy je na aprila zabava, tak to stoji za to.

Manzelka byla v sobotu (na aprila) v Rohacich na skialpech.

Jeste vecer ji pozlobili hodinky, ze nechteli zhasnout. Ale to zaspala, ze jim za chvili dojde, ze uz spi. No... rano mela vecer nabite hodinky vybite na 35 % bo svitili o dusi celou noc. Mekky reset nepomohl, tak tvrdy (factory reset), ktery trva asi 15 minut vcetne znovunastaveni parametru. Potom jeste nabijeni... Tudiz o vice nez pul hodinu pozdejsi odjezd.

Vyjeli jsme hned u baraku na benzinku (docela mimo hlavni trasy) tankovat. Ona se me najednou pta, co tady delaji na teto benzince Polaci? Kdyz jsem platil, jsem se dozvedel - natankovali nejakych 8 litru a na pokladne resili, jak to maji zaplatit a zamestnavaji cele osazenstvo. Byli tri, ani jeden nemel zadnou platebni kartu ani nalepku a pod, meli jen zlote - a hrozne se divili, ze jima na pokladne nemohou zaplatit. Asi si nevsimli, ze uz jsou par km za hranicema :-). Nastesti nakonec prisla jedna holka za druhou pokladnu.

Skiareal Spalena:
Nejdrive vyslapala manzelka na Salatin a svezla se dolu ke sjezdovce. Bylo docela uchazejici pocasi, jen vrcholky byly trochu v mraku ale viditelnost (na sjezd) i tam dobra. Byla nahore sama skialpinistka, takze slapala stopu.

Chtela potom vyslapat na Brestovou, mezitim slezly mraky niz a viditelnost byla vyrazne horsi, ale stale uchazejici, tak na nekolik desitek metru, bily snih a na nem bile mraky. Nevidela zadne vyjezdene stopy, ale musela si delat svoje. Vyrazila traverzovat hreben a rikala si, ze tam a tam ma zabocit doprava. Tak slapala, slapala a potom zabocila.
Po nejake dobe slapani (desitky minut) najednou narazila na stopy a hrozne se potesila, ze se ji ted slape lip a ze alespon lip trefi, stejne se zhorsuje viditelnost. Slapala dalsi desitky minut do kopce. Az najednou dorazila k charakteristicke "trhline" a tehdy ji doslo, ze kolem ni uz jednou sla - "sakra, to byly moje stopy a jsem zase na Salatine" (vrcholova znacka byla par dalsich metru od "trhliny") :-).
Takze misto Salatin+Brestova mela 2xSalatin. Jako "spravna zena" si nejak popletla smery a kdyz mela zabocit doprava, zabocila doleva :lol:.

No a protoze se tam nahore mlha/mrak dobre zahustila, ze malem nebylo videt na lyze, dlouho hledala ten spravny zlab, bo se po tech strmsich v te mlze bala. Aby to nebylo tak jednoduche, tak ji byly mapy na mobile na nic, protoze z nejakeho duvodu tam nahore GPS fungovala naprosto nepredvidatelne, skakala jako koza v sedmimilovych botach. Vubec netusila, kde je, ale nakonec nejak slezla dolu, ale pesky.

Sranda byla, ze na hodinkach ji GPS "napravovaly" samotne hodinky podle svych senzoru pohybu/rychlosti/gyroskopu, atd. (uz na OF popisovana vlastnosti Suunto 9), takze kdyz stahla trasu, zjistila, ze smerem nahoru se trefila do uplne idealni stopy v tom zlabu, jen o tom netusila. Nahore udelala peknou velkou osmicku, jak jej hledala.

Nakonec kvuli tomu bloudeni nestihla vcas na sjezdovku, tam uz makaly ratraky i na lanach a ona se tam neopovazila, sla bokem v lese (nejdrive na lyzich, potom pesky), dostala se do "rubaniska", odkud se musela doslova vyhrabat pekny kus zpatky po vlastnich stopach a dostat se vedle sjezdovky. No..., co by sjela sjezdovku na lyzich za max. 20 min., slapala v lese 2,5 hod. a dole byla misto 16-17 hod (za dobreho pocasi oba vystupy+sjezdy) ve ctvrt na deset (a doma o pul jedne).

Tresnicka na konec - nechtela jet domu pres Oravu a polske vesnice skoro dve hodiny padesatkou a vyhybat se jelenum, ktere se tam casto po vesnicich pohybuji. Poradil jsem ji, at jede na Dolni Kubin, Kralovany a Zilinu, ze musi odbocit na hlavni tim smerem. To udelala, jenze mela zaplou navigaci, ktera ji u Oravskeho podzamku zavelila, ze ma zabocit, tak zabocila a pres nejake nezname vesnice se najednou ocitla v Lokci - a dal po te puvodni trase padesatkou pres Oravu a Polsko. Takze jsem ji radil dobre, ale TomTom si z ni taky vystrelil - misto prijemnejsi cesty ji vedl po jeste vetsich zapadakovech po Orave a pridal asi 25-30 km :-).

Proste aprilovy den "kdyz uz, tak uz".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 11:58

je to asi hloupost, neumel by mi nekdo doporucit nejake normalne sehnatelne (tedy dneska) co nejlepsi lepidlo na slepeni dvou kousku plastu

https://infophagia.com/ntz/paste/DSCF6940.JPG

bohuzel se mi podarilo zlomit tenhle sroub, kterej patri do drzaku na kola na auto .. nastesti ta plocha toho spoje je tam hodne velka a krasne do sebe sedi, neni tam zadna deformace, kdyz to clovek da k sobe, tak by si ani nevsiml, ze to je praskle a taky myslim, ze protoze to bude v zavitu a tlak je na to jen na spicku (a neijak extremne velkej), tak by to mohlo drzet ..

cim by jste to lepili - sekundovym lepidlem ? A nebo nekdo doporuci neco lepsiho ? Diky

jedna se o tenhle drzak, je tu videt ten sroub

https://www.google.cz/imgres?imgurl=htt ... egUIARDGAg
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 12:03

Tady by se hodila ta 3D tiskárna :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8078
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 12:07

oni ho maji ... ha .. bozi

https://www.twinnyload.com/product/twin ... ional-cck/

nicmene ja ho potrebuju zitra odpoledne .. slepim to a objednam to .. otazka plati :: mate nekdo prosim nejake doporuceni stran lepidla ? ty kola povezu 2 .. tenhle slepenej dam pro jistotu na to "vnitrni" kolo a jeste ty kola pro jistotu k some lehce svazu gumicukem ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 12:15

Počítej s tím, že pojišťovna škodu nezaplatí. Ani na kolech co se uvolnily, ani na autech, který do nich nabouraly. Tyhle plasty se často nedají pořádně slepit a zrovna tento kus chápu, že je tam jako bezpečnostní prvek. Netroufl bych si to něčím slepit, připevnit tím kolo a jet..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8078
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte dub 4, 2023 12:35

takhle důležitej šroub by mě ani nenapadlo lepit, notabene u držáku na kola na auto
buď koupit novej, zase plastovej, nebo si z kulatiny vyříznout závitníkem novej a u někoho na to navařit velkou matku, za kterou to budeš chytat při utahování
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 15:36

No... Ja plne souhlasim s Liponem. Nemel bys nejjednodussi zajit nekde do zelezarstvi, kde prodavaji srouby a kopit se stejnym zavitem a cca stejnou delkou - normalni kovovy sroub. Akurat by sis musel vzit na to klic. Ale drzelo by to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 4, 2023 16:03

Já používám lepidlo Loctaite.
Nedávno mi praskla přední strana šuflete v mražáku, že upadávala a nešlo to používat. Šířka lepené plochy tak 2mm. Moc jsem tomu nevěřil, ale fakt to po slepení drží. Normálně to šufle zase vytahuju, i když je plně naložené masem a ta přední část drží, jako by to ani prasklé nikdy nebylo. Ten Loctaite jde koupit i v nějakém velkém Albertu.

Jinak ale co se týče lepení něčeho takového, tak souhlasím s Liponem a Apukou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 16:25

Diky .. Uz jsem to objednal ... na chalupu s kolama to ale bude muset jednu cestu vydrzet
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 16:53

Ale jestli nevydrží a způsobíš nehodu, můžeš si zkazit zbytek života, kvůli jednomu šroubu... Máš odvahu, to se musí nechat :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8078
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 16:54

Odvaha neni to spravne slovo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 17:04

a) nedrzi to na tom sroubu zadnym velkym tlakem
b) uz jsem psal, kola jsou dve, to vnejsi kolo bude na zdravem sroubu, to vnitrni na slepenem a jeste budou pro jistotu svazany gumicukem ..
c) uz jsem objednal dva nove (jeden do zasoby) .. Jednu cestu to musi vydrzet uplne na pohodu
d) nejhorsi je smrt z vylekani ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 4, 2023 17:32

K tomu bodu D:
Nejhorší je, když člověk jede opatrně a podle předpisů, ale je mu to prd platný, protože řidič před tebou si myslí, že ten prasklý šroub musí jednu cestu vydržet. Já bych si to nelajzl, protože bych pořád čučel do zpětného zrcátka a v něm viděl kolo letící na auto za mnou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 18:12

@Dromedaro .. prosim koukni se na obrazky toho, jak ten system funguje .. Vis co udelam, aby mela dusicka pokoj, stahnu to jeste tim plastovym stahovatkem kolem pedalu ..

https://img.ebay-kleinanzeigen.de/api/v ... e=$_59.JPG

edit: dobre, pojedeme ve ctvrtek rano smerem na sever na Lipu po silnici cislo 9 z Melnika .. prosim pro jistotu varuj vsechny pratele a rodinu, aby se zamkli doma a drzeli se od te oblasti dal .. kdyz posles duchodcum, tak ti z toho udelaj takovej ten retezove mail a dozvi se to skutecne vsichni :)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 18:58

@ntz: chápu tě, ale tohle je moc tenkej led. Opravdu moc. Jak psal mike, že odvaha není to správné slovo.... Ok. Spíše tedy naivita, nezodpovědnost, laxní přístup a nemyšlení na možný důsledky. Taková blbost může způsobit tolik škod... Znám několik lidí, kteří si z principu podobnou, pardon, naprostou píčovinou, zničili celej život. I životy nejbližších...
Vše kvůli podobné "prkotině". Nevymýšlím černý scénáře, je to jen krátkej výčet toho, co se může stát, jak, lehce, a jaký to může mít důsledky... Není to myšleno zle, naopak, abyses zamyslel, jak některý zdánlivý prkotiny, můžou mít dalekosáhlý, následky...

d)ano, v tu chvíli se ti to klidně může stát :twisted: Ale tvůj přístup mi přijde typu "ten had určitě neni jedovatej..."
Naposledy upravil Etheric dne úte dub 4, 2023 19:09, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8078
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » úte dub 4, 2023 19:08

Hraješ loterii o to, jestli někoho zmrzačíš nebo nedejbože něco horšího.
Zrovna na téhle trase je dost provoz, včetně motorkářů.
Naštěstí má být v So chladno a je menší riziko, že na tebe narazí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod lojzmen » stř dub 5, 2023 19:10

Nebál bych se.
Ten šroub hraje taky roli vymezovače vůle.
Lepením poškodíš závit, ale zašroubuj ho tam, co to dá. A z jeho strany tam nacpi úzký klínek z tvrdého dřeva, či plastu. Nebo složený papír.
Šroub z plastu je pravděpodobně použit proto, že svou měkotou a pružností lépe tlumí, vymezuje vibrace.
Ocelový, jako náhrada, je možnost. Ale počítej s tím, že se šroub může vibracemi povolovat a svým koncem může protistranu vyhlodat.
Stříbrnou lepící pásku a gumicuk máš?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2023 5:55

zlata 120, tam se vozili kola naplacato na zahradce a nebal se nikdo niceho :D

jinak jdu testovat rab kinetic komplet, konecne jena to pocasi.

samotny kalhoty se nad 10°C nedaji nosit jak se v tom clovek pari, bunda tak podobne, ale ted na vikend na to bude skvely na test.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát dub 7, 2023 18:34

kola nalezato - nikdy !
:wink:
na 120 jsem mel pricniky a na tom nosice na kola - to vse dovezene z NDR, nebyly moc nepodobvne tem dnesnim Thukle, jen byly z obyc. nalakovaneho plechu, nikoli z hliniku, a vse mi fungovalo jeste i na Peugeot 306 a pote na Honde Civic az do konce 90. let... az pak jsem si poridil pricniky Thule a nosice Hakr
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » sob dub 8, 2023 11:48

Já pamatuju, že dyž sem musel vézt na ležato nahoře na zahrádce nějaký bicicel (= u mně favorit na žigulovi - za totáče), taxe musel demontovat pedál na tom bicicli, aby to neodřelo střechu auta. Brrr. Thule je Thule.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 8, 2023 12:12

Čemu vadí kolo naležato?

Já když už bylo nutné kolo jednou převízt, tak jsem odmontoval přední kolo, rám obalil hadrama a kolo narval na ležato do kufru auta. Se skopenýma zadníma sedačkama.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4339
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec