Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob zář 10, 2022 17:18

Nerus. Cekame napjate na dalsi zpravy z apukavesmiru, ktery je jeste desivejsi misto, nez to vypadalo. Kalivoda za kazdym stromem 8-[

GreyMouse píše:Ale třeba stopem jsem jela v životě jenom párkrát a nikdy ne sama. To mi přijde nebezpečnější než všichni myslivci, divoká prasata a lesní úchylové dohromady.

Ano. Tohle je v zasade jedine podstatne riziko cestovani u nas. Pro zensky, tohle mate horsi, zvlast mlade holky. Tady ta prilezitost delajici zlodeje vzniknout muze. Maly, relativne intimni prostor v aute, holka vdecna za svezeni, nadrzeny chlap, ktery ani nemusi byt uchyl, si to spatne vylozi... neni to dobry napad, nestopujte samy.

GreyMouse píše: Co nechápu je, že apuka má potřebu tě strašit hororovými scénáři i když ví, že se dost bojíš i bez toho.

Apuka ma potrebu strasit hororovymi a nepravdepodobnymi scenari uplne vsude, proc by tohle mela byt vyjimka?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon zář 12, 2022 13:02

Márfy funguje... k firmě máme (co tu sme = 6 let) příjezd po zoufalé, rozpadající se, rozbité obecní cestě - drncá to fest. Minulý týden ve čtvrtek to opravili - sice ne nový asfalt, ale aspoň všechny díry a výmoly prolili asfaltem s makadamem. No a.... (budoucí) soused naproti (právě začíná stavět chalupu = kanalizace a tak) tu opravenou cestu přes víkend překopal = je tam díra, že by i tank si v ní mohl urazit pás. Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 13, 2022 4:43

chudak soused tolik zbytecne prace navic:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 19, 2022 20:25

Nápisy, výkřiky, hesla, vidle a myšlení ze středověku ... je mi z těch lidí blbě.
Farmáři naložili na valník mrtvé ovce a prošli Náchodem
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 16:21

GreyMouse píše:Hele, já vím že člověk může mít smůlu a narazit na někoho jako byl lesní vrah Kalivoda. Ale ta pravděpodobnost je pořád mnohem menší než že mě cestou do práce přejede auto, který vjelo na chodník. A ty to podáváš tak jako by lesy byly plný úchylů
Jako clovek, ktery nikdy ani minutu nemel vyuku cestiny a kteremu mike neusrtale vycitaq, ze nerozumi psanemu textu bych se docela nechal od Tebe poucit, ze ze ktereho z mych prispevku plyne ta Tva zvyraznena veta - a vubec to, ze by si mela narazit na nekoho jako Kalvoda ...:-k :-k :((

Mozna je cestina opravdu natolik vyjimecny jazyk, ze z mnou napsaneho neco takoveho plyne nebo se tim naznacuje, ja jenom vim, ze kdybych to napsal od slova do slova v slovenstine, madarstine nebo anglictine (a myslim, ze i ve vetsine jinych jazyku), tak z toho nic takoveho neplyne. Mozna snad v "opozicni politictine" a nektere "novinarstine".

To same vysvetleni bych docela rad videl i u tohoto:
GreyMouse píše:apuka má potřebu tě strašit hororovými scénáři i když ví, že se dost bojíš i bez toho.
Ze by z toho, ze jsem napsal, ze "ja bych rekl, ze napr. pro holky muze byt vetsi problem s tema, co nijak "divne" nevypadaji nez z tech divnych"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 16:24

mike píše:Cekame napjate na dalsi zpravy z apukavesmiru, ktery je jeste desivejsi misto, nez to vypadalo. Kalivoda za kazdym stromem...

mike píše:Apuka ma potrebu strasit hororovymi a nepravdepodobnymi scenari uplne vsude, proc by tohle mela byt vyjimka?
Tak takto funguje ten Tvuj vytribeny cit pro jazyk???

Jak to, zes nevyjela na GM stejne jako vzdy vyjedes na mne, ze uplne prevratila, co jsem psal a udelala z toho neco jineho??? No a jak to, ze Tys do toho ohne jeste prilil ohen?

Je to ted o "citu pro jazyk", "chapani napsaneho textu" a "kontextu" nebo pouze o potrebe zase si kopnout do nekoho? :vom:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 16:53

Z cele te diskuse mi je fakt smutne a je mi hodne lito kazdeho, kdo je obeti takovych cinu. Velice pekne videt, jak je to u nas uplne nepochopene, klidne se da napsat, ze z velke miry i tolerovane az bagatelizovane - protoze pro mnoho (nejspise vetsinu) lidi, hlavne (ale nejenom!) muzu je sexualnim zlocinem vice-mene pouze fyzicke znasilneni. Coz je pro ty obeti mozna casto jeste horsi nez samotna udalost.

Kdybyste se zkusili zjistovat mezi svymi znamymi (zenami a divkami, ale nejenom, tyka se to v mensi mire i muzu), kdo co v teto oblasti zazil, tak byste se asi hodne divili. Jen pritom si taky nastavte zrcadlo, u ceho zacina byt dotycny clovek z Vaseho pohledu obeti a co je jeste (z Vaseho pohledu) jeste "to nic neni, to je normalni". Taky byste se mohli zajimat, nakolik jinak se na to koukaji a jake maji z toho nasledky nekde vevnitr ti, kdo se stali obetmi, i kdyz jen toho "to nic neni".

Jestli si myslite, ze je tech zlocinu tolik, kolik se eviduje, jste na peknem omylu - vetsina tech lidi (hlavne zen a divek) nakonec nic na policii nehlasi, casto o tom vubec nikomu nereknou a kdyz ano, tak jenom nejblizsimu clovekovi a pozadaji jej aby o tom nikomu jinemu nerekli. Proste to prekousne - ale vevnitr to uzira dal a vzdy je jen otazkou, kdy to vybouchne. A to ted vubec do toho nemusim zahrnovat to, co se stalo "v rodine".

Ano, je mi jasne, ze vnimani techto veci se za posledni dekady ve svete dost zmenilo - vim, ze mnoho veci, co jeste i za meho mladi a jeste i pozdeji bylo fakt bezne chovani (hlavne v nekterych oblastech, resp. soc. skupinach) by ted se pocitalo jako pomerne tezky zlocin. Ale tehdy to casto tak brali i ty obeti - a nekterym az ted dochazi, ze proc maji nejake problemy...
Mohu dat priklad 17-tilete spoluzacky na gymplu, ktera se smichem rikala jinym, ze pujde na vesnickou diskoteku a ze pristi manzel jeji starsi sestry (meli se brat tehdy za tyden) ji uz vychovava, co ji tam ceka. Ze ji neustale stipe do zadku a obchytkava vsude mozne a nemozne s tim, ze to dela at se pripravi, ze toto ji budou delat chlapi na te diskotece (jo, oni to tam bezne delali a bralo se to jako normalni). Jeji sestra o tom vedela a obe to brali jako normalni, dokonce jako dobry napad - protoze spoluzacka byla docela stydliva holka.

To vubec neni o nejakem prehnanem MeToo, kdy se nekdy vytahuji opravdu ujete veci - ale zase to zpusobilo, ze se v mnoha zenach (bohuzel pouze v nich, v muzich skoro vubec) "uvolnil blok" a uz o tom dokazali mluvit. I o tom, co jim to v zivote zpusobilo. Vy fakt netusite, co dokazou tyto zazitky vevnitr cloveka vyvolat a jake z nich dokazou byt problemy.

Stejne tak se kouknete na takovou ujetou predstavu, ktera je u nas hodne rozsirena - kazdy sexualni zlocinec je hned uchyl a "divny" clovek. Proto ta reakce, kdyz jsem napsal, ze se da v lesich setkat s "divnyma" lidma - a az na vyjimku si nikdo nevezmu tu dalsi poznamku, ze vice nez od tech "divnych" hrozi problem od uplne normalne vypadajicich i od takovych, o kterych si to nikdo nemysli. Pricemz stacilo by, kdyby se lidi trochu vnimali zpravy a zjistili by to. Ale zprava, ze nejaky divny uchyl radil nekde a obnazil se deseti zenam je "vdecnejsi" novinarske tema nez ze konkretni clovek velice inteligentni, pohledny, oblibeny a povazovany za hodne slusneho a ochotneho, v praci uspesny a pracovity za poslednich x let sexualne obtezoval pet holek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2022 17:20

apuka píše:No a jak to, ze Tys do toho ohne jeste prilil ohen?

:smt082

Jinak vidim, ze jsme presli do dalsiho levelu, kdy apuka nerozumi uz ani vlastnim textum :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 17:35

Ted par konretnich odpovedi na dotazy.
GreyMouse píše:
apuka píše:Vsak obcas se doctes, ze se nekde najednou objevil nekdo (nebo ho nekdo objevil), ktery dlouha leta zil izolovane v lesich CR a stranil se lidi, takze jej nikdo nevidel.
Asi málo čtu, nevybavuje se mi ani jeden případ.
Presny cas si uz nevybavuji, ale v devadesatych letech se nekde z lesa "vynoril" clovek, ktery tam zil jeste od socializmu, vubec netusil, ze se zmenil rezim, nic. Zil tam nekolik let sam, zivil se tim, co mu les dal a mezi lidi nechodil ani o nem nikdo nevedel.
Bylo to, pokud se dobre pamatuji nekde v byvalem Jihomoravskem kraji (zahrnoval i vetsinu dnesniho Zlinskeho kraje i cast Vysociny a Olomouckeho kraje). Ruku do ohne za toto misto ale nedam.
Relativne blizko tomu casu se potom objevil jeste jedne, ale ten v lesich zil jen kratsi dobu, mozna rok, rok a pul.

Bylo o tom tehdy psano i reportaze v TV byly, ale protoze tyto lide nic neprovedli, nikomu neskodili ani se nechteli vyhrivat na vysluni, navic v tech casich bylo docela dost jinych dulezitych sprav - od "chronjickeho hladovkare" Marecka pres rozdeleni federace az po ruzne, opravdu hnusne kriminalni veci toho bylo prehrsel. Abych o ceske politice radeji nepsal...

Ale i v soucasnosti se neco podobneho stava. Napr. v Jiznich Cechach. Ale vetsinou kratsi dobu, protoze ve velke zime se stahnou do ruznych charitativnich bydleni takto zije vice bezdomovcu. TO by ses mela poptat prave na tech nouzovych ubytovnach - to neni otazka severni Moravy, je to po cele republice.
GreyMouse píše:
apuka píše:V te prirode je to, jak pisu otazka okamziteho vnuknuti, "prilezitost dela zlodeje", proste vyuziti naskytle moznosti.
Máš alespoň jeden konkrétní příklad? Myslím příklad v kolektivu oblíbeného násilníka, který s partou kamarádů vyrazil na výlet, od skupiny se později nenápadně oddělil, aby vystopoval a přepadl nějakou holku, kterou předtím potkali?
Priklad nedam, ale toto je zase ukazka pokriveneho vnimani.

Kdyz nekdo nekomu sexualne ublizi (udela sexualni zlocin), jeste nemusi byt "nasilnik" - jednak muze pouzit "jemne" :twisted: nastroje jako alkohol (proste se ozerou spolu, jen ten "nasilnik" vypije min, zato "obet" necha se spit pod obraz, drogy a samotny cin udela bez jakehokoliv nasili. No a jednak muze obet pri prvnim nejakem naznaku "zamrznout" a neni schopna zadneho odporu, udela vse presne podle toho, co se ji rekne.

Stejne tak nikoho nemusi "prepadnout". Znam par chlapu, kteri dokazou skoro kazdou zenskou "ukecat" pri potkani aby si ho celkem oblibila. Kdyz se potom takovy "nahodou" objevi u ni, tak vetsinou vubec obet nema pocit "prepadeni". Zase si pokecaji, chlap ji ruzne ukecava, pritom ji muze nabidnout alkohol, atd...
Mimochodem, znam chlapa, ktery se vyzival v tom, ze pres chat oslovoval uplne nahodne holky, i pubertacky a "utocil" na ne zpusobem, ze je zahltil svym psanim a okamzitymi odpovedi, az ony netusili ani ci jsou - a od toho okamihu "byly jeho": si s nima mohl doslova delat, co chtel a dokazal je dostat kam chtel, doslova i do postele. Jen ty holky mely (v drtive vetsine) to stesti, ze toto delal na pocitaci vedle sve manzelky (ktera si taky takto komunikovala s kamaratkama a si myslela, ze on resi svoji praci. Ale nekolik takovych holek si "udrzoval v napeti" delsi dobu, az ho doslova same zadaly do postele. Toto bylo evidentne taky cilene sexualni nasili, protoze holky fakt byly ve stavu, ze nevedeli co delaji - ale drtiva vetsina lidi by rekla, ze prece to chteli ony same. Bohuzel, vim, ze nekterym holam to pozdeji doslo a ze z toho mely psychicke problemy.

Jeste neco k tomuto:
Etheric píše:Každopádně, pokud je to v rámci PTSD, tak se s tím dá něco dělat. Je to na dlouho, není to jednoduchý, ale jde to
Ano, da. Sam ale vis, jak tezko se ted shani volny dobry psychiatr (nebo v tomto pripade ja bych bral spise zkuseneho a dobreho psychologa, problem ho najit je stejny).

Nejvetsim problemem ale je, ze sice muze daneho cloveka z toho zdanlive dostat, ale pokud se dostane do nejake situace, kdy se objevi novy "spustec" - a to vubec nemusi byt, ze ho znovu nekdo zneuzije, staci se setkat s necim, neky, co najednou vyvola spominky -, tak do toho marastu nejspise spadne jeste hloubeji nez byl predtim. A dostavat se z toho bude vyrazne delsi dobu jako predtim...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 17:37

mike píše:inak vidim, ze jsme presli do dalsiho levelu, kdy apuka nerozumi uz ani vlastnim textum
Bohuzel miku, tady nejsem ja ten, kdo nejakym textum nerozumi.

Ale od Tebe jsem ocekaval presne takovouto reakci neomylneho a boharovneho cloveka, ktery musi mit vzdy pravdu, i kdyz je ovidentni, ze nema. :vom:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2022 17:41

Jj, vsak my uz davno vime, ze jen ty jsi letadlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv zář 22, 2022 22:02

mam jednoho kamarada, ktereho by zajimalo (ciste z vedeckych duvody), jak presne lze pomoci chatu na pocitaci dostat divky do postele (nemusi to byt pubertacky), ze si s nima potom muze delat co chce ?? o.O dekuji
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 23, 2022 8:41

ntz
jako divka rikam ze nelze:D na druhou sttanu na gausovce budu na nekterym jejim konci a ne ve stredu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát zář 23, 2022 14:31

jen nech na hlave ... bud rada, ze jsi nepotkala toho @apukovo znameho ... asi bys tedka mluvila jinak .. (ps. ja jsem zase rad, ze jsem nepotkal jeho manzelku)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 23, 2022 15:16

jeho znamyho neznam, ale zkus dostat na fotbalovej zapas nekoho, koho fotbal nezajima :D a zkus ho k tomu prekecat online jako cizi clovek :D (jako kdyz nabidnes pul mega tak mozna ale o takoveto podplaceci praktiky se asi nejedna, pak by to bylo asi mnohem snazsi, protoze vzydycky najdes nekoho kdo to tam za ty prachy nejak prezije kdyz si u toho bude treba hrat s mobilrm...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 23, 2022 15:23

@apuka: Chápu, že v našem věku už není jednoduché udržet myšlenku, taky s tím občas bojuju :-). Takže ti zkusím připomenout o co v téhle diskuzi šlo :wink:. Řešili jsme, jestli je pro samotnou dívku/ženu nebezpečnější pohyb v civilizaci nebo někde hluboko v lese daleko od měst, vesnic a hospod. Můj názor je, že ač pro dotyčnou může ten pobyt v lese daleko za hranicí jejího psychického komfortu, je objektivně bezpečnější. Na to jsi ty reagoval tím, že jsi začal psát o divných lidech, kteří se potulují v lesích daleko od civilizace, případně tam dlouhé roky nepozorovaně žijí (pak sis vzpomněl na jeden (až dva, ale o druhém sám píšeš že netrval roky) případ starý cca 30 let, kdy byl dotyčný sice zvláštní, ale nic špatného neprovedl (tedy ne, že bych se nelekla, když bych na takového poustevníka narazila, ale infarkt z leknutí ponechme stranou)). A hlavně jsi nám předložil tenhle scénář:
Kdyz takovy clovek narazi na potencialni obet, tak je docela vysoka pravdepodobnost, ze v jeho mozku "naskoci znamenko" - je to moznost, nikdo me nevyrusi a ja se mohu klidne ztratit, protoze kym obet najdou nebo dojde nekam do civilizace, tak ja uz budu "na druhe strane republiky". Nejsou tady svedkove. Atd. Tj. se ztrati vsechny bloky.
Kvuli nejakemu takovemu cinu nemusi ani neco udelat okamzite pri stretu a klidne muze jit napr. v nejake skupine. Neni takovy problem zjistit nebo odhadnout, kde asi ta obet bude spat, odpocivat, atd. No a da se napr. v noci potichu vytratit i ze skupiny, najit obet.

A moje otázka zněla: "Máš alespoň jeden konkrétní příklad?"
A ty, místo abys nějaký případ uvedl, jsi začal něco o tom, že to nemusí být násilník, že prostě tu ženskou může ukecat nebo opít, tudíž to co chce dostane bez fyzického násilí. Podle toho co píšeš, tak máš takové lidi i mezi svými známými, takže bys mohl vědět, jestli své oběti hledají někde v lese nebo spíš na netu, v hospodě, ve vinárně, v městském parku... Ne že by se teoreticky nemohlo stát to, co jsi popisoval, jde mi o tu pravděpodobnost, tedy o odpověď na otázku, kde na osamocenou ženu číhá větší nebezpečí? Četla/slyšela jsem o spoustě přepadených žen ve městě nebo blízkém okolí, ale o žádné osamělé turistce.

A nemusíš nás zase sáhodlouze přesvědčovat, že i nebezpečný člověk může vypadat úplně normálně. Sama jsem krátce mluvila s vrahem (tedy budoucím, vraždil až několik týdnů poté, co jsme se setkali) a vůbec bych to do něj neřekla.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 16:10

GreyMouse píše:vraždil až několik týdnů poté, co jsme se setkali

Dlouhe vedeni? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 23, 2022 22:47

:twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 24, 2022 1:22

ntz píše:mam jednoho kamarada, ktereho by zajimalo (ciste z vedeckych duvody), jak presne lze pomoci chatu na pocitaci dostat divky do postele (nemusi to byt pubertacky), ze si s nima potom muze delat co chce ?? o.O dekuji


Ať jim napíše, že je americký generál nebo švýcarský lékař, který se přes ČR vrací z humanitární mise v Kongu. Když jsou některé ženské schopné někomu takovému po komunikaci na chatu poslat několik milionů na účet, mohlo by vyjít i tohle.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 24, 2022 6:52

gremouse
to sem byla ja a fakt me nenapadlo ze jw to tento znamy:D

dromedaro
jenze to jich mysis vyzkouset tak 1000 nez se ta 1000 chyti a je pak otazka jak dlouho to vubec trva se k takovymu kusu dostat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » stř zář 28, 2022 0:36

Pořídil jsem si měřič spotřeby za 399,-Kč a doufám, že se mi ta investice vrátí.
Mám 5,48Kč/kWh ještě na 2,5 roku.
Zjistil jsem několik zajímavých spotřeb:
-Lednička s malým mrazákem Amica VD 1442 AM, hlučný shit vyrobený v Polsku, má v době chodu 65W, při asi 23°C v místnosti asi 0,3kWh/24hod, ročně asi 110kWh, 600Kč/rok, na létní teploty přidáme 50Kč.
Čekal jsem víc, zde jsem v klidu.

-PC Dell nic nedělající 30W, s trubkou 85W, monitor 30W, router 3W. Tuto trojici vypínám na zásuvce a nehodlám se omezovat.
Pokud by byl router trvale připojen, jenom on by dělal ročně 26kWh, 144Kč. Pokud takových věcí je doma víc, rádio, telka atd., nasčítá se to.

-zásuvka s bleskojistkou 0,8W (svítí zelená LED), ročně 7kWh, 39Kč/rok. To nebudu řešit.

-UPS Riello 350/600 má trvale spotřebu 12W, nabíjí baterku, ročně 105kWh, 576Kč/rok, trvale připojená. Vypnu-li vypínač na zásuvce před UPS, UPS kvičí, musím se k ní zohnout a zmáčknout tlačítko. Zde je třeba něco vymyslet. Potřebuji UPS?

-Pračka 18let, ale dobrá, standby 7W, za rok 61kWh, 336Kč. Dám-li před ní zásuvku s vypínačem za 100Kč, ušetřím 1,5 obědu.
(pro zajímavost, jedno úsporné praní na 40°C = 0,4kWh, 80°C = 0,6kWh = 3,30Kč)

-Sušička potravin. Mám krabicovou se zásuvnými rošty. (před čtrnácti dny byla o 450 levnější). Taky má nějaký odběr, i vypnutá. Spotřeba pro program Apple 3,3kWh (8hod 65°C), houby 2,5kWh.

Žádná hrůza.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 28, 2022 4:56

me prisel mail, ze doporucuji z eonu zvednout zalohi o 20% takze z 800 na 1000, radsi sem dala 1100, tak uvidim.

kazdej rok mi 1,5 zalohy vracej, tak snad to nejaka hruza nebude. i kdybych z 2800 mela na inkasu platit treba 5000 tak porad to asi preziju, pak uz bych premyslela, zda vyhraje "plisen ve zdech" nebo si tech v noci a praci 16 a odpo doma 18 muzu dovolit nebo budu muset zustat na 16 celou zimu nebo riskovat vlhkost a nejaky nezvany nabstevniky s teplotou nizsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 28, 2022 6:08

Já jsem rád, že jsem se nechal před rokem a něco ukecat sympatickou pracovnicí na pobočce innogy, abych si zafixoval ceny, ikdyž ji nešlo o moje blaho, ale její provizi. Protože jsem navíc něco zaslechl ve zpravodajství, že to bude s energiemi asi blbé, tak jsem souhlasil. Tak teď mám cenu v nízkém tarifu za 1600Kč MWh a v normálním 3200Kč MWh. Co jsem se poptával, tak ceny u nových zákazníku má teď innogy cca 8600MWh. Elektřinu mám zafixovanou ještě rok a plyn dva. Já se po letech šetření naopak rozhodl, že mi ta úspora za 15-17 stupňů v bytě přes den a 10 stupňů ráno nestojí a budu topit normálně na 20-22C. I když ty přeplatky, které mi vracely vždycky potěšily.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 28, 2022 9:00

tak nemit alespon 15st se moc nedoporucuje kvuli zdem atd, teda pokud clovek muze topit kotlem/topenim a ne ze uhlim v kamnech kdy teda treba v nepritomnosti nekolikadenni proste dum vychladne...

me 18-19 vyhovuje, 22 je vedro na zdechnuti a topit proto at muzu furt vetrat mi nedava smysl a pri tech 16 se mi i dobre spi, kdyz si nwkdy po vandru doma vytopim na 20 tak pak v noci blbe spim:D

no uvidime. kdyby ty ceny stouply 10x jak vyhrozovaly tak by to byli vic nez moje vyplata, to bych se musela hodne omezit asi, ale jinak se omezovat moc nebudu.

ted nam 1.9 menili vodomer a pri kontrole po 10 dnech sme meli 1 kubik... tvl tolik? napred me tk dost sokovalo a pak sem se docetla ze cesi maji peumerne velice nizkou spotrebu vody mezi ostatnimi staty a to je cca 100l na osobu a den, a pokud ja ve 2 clenne domacnosti dam 100l na 2 osoby tak vlastne to neni vubec zadna hruza ale naopak to znaci, ze moc nebude kam sahnout pri nutnosti se s vodou omezit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř zář 28, 2022 13:00

U mě byla kontrola, jestli nemám napojený energie načerno, že mám prý podezřele nízkou spotřebu. Přišli, viděli kutloch, pochopili, odešli :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 28, 2022 14:36

To takhle chodí kontroly a můžou do bytu, jo? Bych si myslel, že jsou to podvodníci a nikoho bych k sobě nepustil. By si museli zavolat policisty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř zář 28, 2022 16:15

Evidentně chodí. Prý měli podezření na nelegální odběr, tak jeden stál u hodin, druhej zapínal / vypínal a hejkali na sebe.
Normálně se prokážou, maj všechny informace ze smlouvy /kdo jinej by to věděl/, navíc tady je to malý město, ty chlapy od vidění znám a vím, že jsou od elektriky a vody..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 28, 2022 18:21

tak jako by nestacila vymena vodomeru pred mesicem tak jeste dorazi eon vymenovat elektromery... tak snad to pude taky hladce, fakt aby mel clovek furt dovolenou protoze oni necekane pracuji v pracovni dobe, ze :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 30, 2022 9:13

" Jelen srážku přežil a utekl do lesa... " :shock: Asi nějaký jelen terminátor, vzhledem k tomu, jak je ta fábie po srážce zdemolovaná.

Střet s jelenem zdemoloval fabii čelní sklo a střechu, paroží propíchlo dveře
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2022 10:19

My jsme posledni dva vikendy vzdy pri odjezdu se taky setkali s pekne vyrostlimi parohaci na silnici - nastesti jen na nekolik metru. Pekne majestatne kracely, jeden se jeste zastavil a pohrdave na nas koukl. Potom vzdy stejne majestatne pomalu odkracel do lesa.

Predminuly tyden na vyjezdu ze Sutova (pod V. Fatranskym Krivanem) a minuly tyden pri vyjezdu z parkoviste ve Spalene doline smerem na Zverovku.

Nastesti oba razy jsme prave jeli hodne pomalu a kupodivu, vzdy to bylo jak jsem rekl manzelce, at dava bacha, ze uz maji jeleny riji - a do peti vterin se tam objevil jelen :-). Kupodivu ale zadny dalsi, dokonce napr. ani pod Strecnem, kde se s oblibou pasou na kraji silnice, asi je tam nejlepsi trava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec