Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 10:52

ntz píše:neodsuzovat veci predtim, nez se s nima seznamis a tak podobne ..

jedine co skutecne funguje a co nas posouva kupredu (a historie to dokazuje zas a znovu) je kdyz je clovek otevrenej, srdce i mysl ..

S jistými věcmi a lidmi již seznámen su a mám na ně svůj názor ;)

Znáš kapelu HNF? Jeden jejich text praví:
otevřeli jsme svoje srdce, a čekali s důvěrou, a někdo nám, někdo nám, někdo nám, někdo do něj nachcal
...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod jony800 » stř pro 7, 2022 10:56

Etheric píše:No, mně stačilo na ČSFD přečíst obsazení, ten krátkej popis a hned mi to bylo jasný...

Tenhle "dokumet" jsem musel protrpět celý. Popravdě se divím že má tak dobré hodnocení. Snůška polopravd manipulace, lží a propagandy veganské ideologie nejhrubšího zrna. Tady je hezky shrunutý fact-checking https://www.institutmodernivyzivy.cz/the-game-changers/ a na youtube je spousta dalších videí co to rozebírají.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 11:56

to, co jsi dal, je na druhou stranu dost hystericka a dogmaticka abrana akorat z druhy strany .. ja nerikam, ze veganstvi je jedina spravna cesta a filosofie .. tohle co jsi dal je ale tak trosku hysterickej druhej extrem ...

clovek by mel poslouchat sve telo a jist vyvazenou stravu .. pokud se nekdo "poslechem sveho tela" (a duse) stane vegan (jako napriklad nekteri budhisticti mnisi), nemam s tim nejmensi problem .. bavil jsem se o tom tedka 2 dny se svym bratrancem, kterej je doktor a vedeckej pracovnik (mimo jina napsal tohle https://www.databazeknih.cz/knihy/kult- ... iva-135115) a ten mi jasne rekl, ze v mem pripade a s mejma navykama je lepsi bejt vegan nez zrat zpusobem jako ja !! A ja jim +/- docela standardne jako minimalne 75% lidi v mem okoli, spis lepe (drazsi a kvalitnejsi potraviny) ..

a to je culprit naseho problemu .. chci zkusit svuj experiement pristi rok, protoze vim, ze mi nijak neuskodi, ze mi muze *jen* pomoct, nejakym zpusobem posunout me obzory, atd ..
Naposledy upravil sobb dne stř pro 7, 2022 13:56, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace předchozího příspěvku
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » stř pro 7, 2022 12:02

Někde jsem dávněji četl, že člověk po přechodu na striktní veganskou stravu postupně vypotřebuje svou zásobu něčeho (enzymu, koenzymu, katalyzátoru, či co já vím), co je podstatné na rozvoj, nebo údržbu nervové soustavy. V těle je toho stopové množství. A z rostlinné stravy to nemá šanci získat ani náhodou. A nějak si pamatuji, že vitamíny to nejsou.
A že v podstatě stačí jednou za čas maso sníst.
Jistě víte, že vitamín C si člověk nevyrábí. Ale nějaké opice ještě jo. Za tu dlouhou dobu je mnoho "ztraceno v překladu".

Nabídka jídel v jídelnách je samé maso. Je to známka bohatství současné společnosti.
V mé jídelně je vždy jeden veget denně. Dnes tam je nákyp z brokolice, hořkou brokolici nemám rád. Jo, cizrnové ragů, to může být. Ale stejně, hovězí má vždy přednost!

Člověk je všežravec. A dříve, když shodil ze srázu 20 bizonů, jedl tučné a mozek, protože nadbytkem masa se může otrávit (nadbytek aminokyselin), na rozdíl od vlka/psa, atd.
Staří indiáni přímo na místě pod srázem maso sušili, našly se tam stopy po této činnosti. Co se dělo pod srázem na Předmostí, moc nevím, ale asi taky tak.
A za 6k až 12k let od přechodu na zemědělství se člověk mohl jen mírně přizpůsobit. A to prý ještě s regionálními odchylkami, viz využití laktozy v dospělosti (pastevectví), nebo tolerance k alkoholu v Evropě, atd.

Jak už jsem včera psal, nelze zcela zlikvidovat chov skotu, má-li být zemědělství alespoň trochu eko bio (kvůli hnojení). A hovězí já rád :-)
Ale ideologie melounů je jiná.
A že skot říhá metan? Nevadí, já ho taky produkuju :D
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 12:06

ntz píše:lepsi bejt vegan nez zrat zpusobem jako ja !!

To máš zřejmě tragickej jídelníček. Polotovary a samý vysoce zpracovaný věci? Pokud ano, nahradit to stejným typem stravy, jen veganský, moc prospěšný nebude...
Plnohodnotná veganská strava, pokud nechceš kupovat vysoce zpracovaný věci, je poměrně náročná na čas a přípravu. I finance.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 12:38

ale tady nikdo nehejti vegetarianstvi/veganstvi, kazdej at si dela co chce, ale propagandisticky a jednostrane zamereny film, kterej uz z rpvnich minut vypada jako "osveta" ciste propagandisticka, tak je potreba z nej prijimat informace opatrne a s rozumem.

o vegetarianech se rika ze ou zdravejsi. je to ale asi jakonyo stejny rict ze "lide co pravidelne cvici jsou zdravejsi".

vegani a vegetariani obecne vice resi skladbu sveho jidelnicku, pripadne pohyb, ktery ke zdravemu jidelnicku a zivotnimu stylu neodmyslitekne patri

ntz
pokud "zeres jako prase" tak te veganstvi muze docela brutalni formou odnaucit jist vsechny ty veci, ktery nebudes moct a muze to byt bolestivy kdyz chutovy bunky to budou chtit.
nicmene je to fakt narocny na pripravu a cas, protoze se vubec nikde nenajis

lojzmen
me trochu vadi ze vegetarianstvi je kodji styl a casto alespon 1 jidlo najdes v hospode vegetarianky ale celiakie je docela rozsire a "nemoc" a v hospodach nenajdes jediny jidlo:D

osobne rada chodim obcas do restaurace "rebie" ktera je vegetarianska a nektery jidla mi tam hodne chutnaji
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 12:48

@Etheric .. polotovary vubec nemam .. zcela naopak mam kvalitni stravu, vse lokalni a bio, vcetne masa + cca 4 obedy v tejdnu ruzne po restauracich .. problem ale u nas je, ze toho masa jime strasne moc .. v podstate jim maso pravidelne 2-3x denne v ruznejch podobach .. samozrejme obcas mam dokonce i bezmasej den (spis takovou nahodou - aneb at zije smazenej kvetak), to je spise vyjimka ..

Prave ja nerikal ze slepe verim tomu, ze veganskej jidelnicek by byl dobrej .. psal jsem, ze by (napr. i dle meho bratrance, doktora a vedeckeho pracovnika) byl lepsi nez jak to delam ted ..

chci to vyzkouset, dokud to nevyzkousim, tak to nebudu vedet a vykrikovat tady neco dokud to nevyzkousim je stejna demagogie .. muj plan je pro pristi rok

1) prejit na vegetarianskou stravu - prejit znamena treba v lednu a unoru postupne vysadit maso uplne (tzn leden-unor)
2) naucit se nejak pravidelne jist jako vegetarian, zjistit teda co potrebuju a kdy jist a co (brezen-cerven)
3) zkusit tzv veganska okenka, kdy si budu davat treba jednou za 3 tydny veganskej tyden (od cervence nebo srpna)

je spousta lidi, co jsou vegetariani a nebo vegani, ktery ti proste reknou naprosto presvedceni, ze zrat maso je blbost a vyjmenujou ti 100 duvodu proc to nedelat .. nejsem kkt co si mysli, ze sezral salamounuv bobek, takze misto nejakejch svejch pitomejch odsudku to radsi vyzkousim sam a uvidim ?

A proc to delam ? (strycek Quido tady psal drive, ze se stale hledam) .. Je mi 42, mam maly deti, musim bejt v absolutni forme jeste dalsich min 15 let .. delam to pro ne, pro svoji rodinu ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 13:03

Mawenzi píše:celiakie je docela rozsire a "nemoc" a v hospodach nenajdes jediny jidlo:D

Pokud to chceš vydávat jako bezlepkové, musí to být připraveno v oddělených prostorech, tj vpodstatě dvě kuchyně bys musela mít..

@ntz: takže teď jsi vpodstatě masotarián. Některým lidem to prý svědčí. Já byl zrovna na preventivce u OL, z krve mi dělali komplet všechno včetně hladiny minerálů a vitamínů. Výsledek? Vše perfektní. Přičemž maso a živočišný produkty tvoří už dlouhý léta více než 80% všeho, co sním..

Každopádně vyzkoušej, uvidíš sám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod jony800 » stř pro 7, 2022 13:10

ntz píše:To, co jsi dal, je na druhou stranu dost hystericka a dogmaticka abrana akorat z druhy strany ... tohle co jsi dal je ale tak trosku hysterickej druhej extrem.

A jaká je ta druhá strana? První jsou fanatičtí vegani co vlastní společnosti vyrábějící veganské potraviny a natočí film o tom jak je veganství užasné. A když někdo zpochybní jejich tvrzení tak je to hysterický a dogmatický extremista.
ntz píše: ja nerikam, ze veganstvi je jedina spravna cesta a filosofie.

Jenže přesně tohle ten film tvrdí. Že veganství ti zaručí pevné zdraví k tomu extrémní fyzickou zdatnost a aby to nebylo málo záchranu planety Země k tomu.
Lepsi bejt vegan nez zrat zpusobem jako ja !! ... protoze vim, ze mi nijak neuskodi, ze mi muze jen pomoct

Ono to veganství není tak růžový jak ti navykládal bratranec https://www.zdravotnickydenik.cz/2019/12/veganstvi-ma-zdravotni-rizika-problemem-nejen-nedostatek-vitaminu-b12/
Jinak nebylo by rozumější třeba zkusit maso nejdřív omezit na nějakou rozumnou míru, třeba ob den?
Naposledy upravil jony800 dne stř pro 7, 2022 14:07, celkově upraveno 2
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 13:22

Tomas píše: Plechovky/konzervy jsou ale komunál. Vcelku mě to občas štve, recyklovatelná (a snadno znouzpravocetlná) plechovka od piva jde prostě do komunálu.
Zkus se podívat, jestli nemáš poblíž anebo po cestě některý z kontejnerů na kovy: Čistá Plzeň - kovy
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2022 14:19

Mawenzi píše:celiakie je docela rozsire a "nemoc" a v hospodach nenajdes jediny jidlo
Ve vetsine "hospod" (tj. zadna luxusni restaurace ale opravdu hospoda) skoro vzdy najdes. Napriklad utopence, zavinace, nakladany hermelin, ..., konec-koncu i opekana klobasa a parky :-). U spekacka a burta samozrejme pouze pokud njsou umele vyrabene pridanim psenicne mouky (uznavam, tezko se to v hospode zjistuje). Pokud je (napr. v parkach) sojova mouka, tak to je (z hlediska celiakie) v pohode :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 14:26

etheric
v tomhle mas pravdu, ale vetsine nevadi stopovy mnozstvi, takze to nemusi vydavat za bezlepkovy ale bez mouky v jidle by to vetsine lidi stacilo

ntz
zrovna smazenej kvetak v bezmasej den:D lepsi varenej, s brsmborama treba... smazeni a jetse treba trojobal taky neni zrovna terno v phledne zdravyho jidla a pokud 4x tydne chodis na menicka, tak to prehlidka vybazenych zdravych jidel taky nebude...

ono drahe a lokalni neznamena nutne zdrave, pokud ten drahej lokalni flak udelas na rizek v trojobalu...

jony800
protoze veganstvi je napul fanatizmus... takze misyo logiky aura strachu, vysmechu a sikany.

par veganu znam a jak sem psala... jist zvirata je spatny ale usetrit 3000 za stene bez papiru z mnozek, kde feny zijou ve vlastjich vykalech a kdyz prestanou rodit vyhodi se do les, by udelali uplne stejne, jako kdokoli jinej, kdo problematice nerozumi/nezajima ho.

oni sou jako kone s klapkama, jediny spravny chovaji ke zviratum je je nejist a nemit velkochovy ale problematika jakyhokoli jinyho charakteru nez jidlo/kosmetika (testovani na zviratech)/moda (norci) je mimo ne, nezajem...

apuka
hm ale kolik tech parku a klobas je fakt OK? slozneni toho utopence ti taky nereknou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 14:52

Mawenzi píše:takze to nemusi vydavat za bezlepkovy ale bez mouky v jidle by to vetsine lidi stacilo

Tak to ale je /mělo by být/, maj mít uvedený všechny alergeny, tj když není uveden lepek, neměl by tam být.
Ovšem restaurace v naší zemi jsou kapitola sama pro sebe. Já si taky z nabídky nevyberu. Sice nemám dietu, ale mám rád kvalitní suroviny a z těch tu nikdo nevaří páč jsou drahý a to by nikdo nezaplatil. Takže taky smolík, taky všechno jídlo svoje..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 16:37

Etheric píše:Z masožravce lusknutím prstu vegetariánem, to je jako z nulový /gaučový/ kondice začít drtit 50km+ denně. Vážně debilní nápad.

Jednoho takoveho jsem znal. Je to uz pres 30 let, bylo nam neco pres 20 a byl to spoluzak z VS. Velky, silny, sportovni a zravy, byl schopen sezrat najednou cele kure. Masa jedl hodne. Pak mu hrablo a rozhodl se s masem prestat. Po roce vypadal jak chodici kostra nebo vesak na obleceni. Bydlel jsem s nim pak chvili na koleji, takze vim, jak vypadal i bez tricka. Byla na nem videt vsechna zebra a dalsi kosti. Mel rozlozita ramena, ale svaly se nekam ztratily. Porad resil jen jidlo a v noci to na pokoji smrdelo jak v kravine, jelikoz toho metanu produkoval hodne.

ntz píše:@miku - uz si nepreju, aby sis' ze me nekdy delal prdel ty vole, ze jsem moc nazranej a velkej .. posloucham sve telo !!!! abys vedel, tak.

Neboj, po precteni poslednich stranek tohodle vlakna jsem dosel k tomu, ze tloustka je tvuj nejmensi problem :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 8, 2022 21:16

Etheric píše:Znáš kapelu HNF? Jeden jejich text praví:
otevřeli jsme svoje srdce, a čekali s důvěrou, a někdo nám, někdo nám, někdo nám, někdo do něj nachcal
...


Hodně dobrá tradiční punková kapela a tohle super skladba ! Pravý garážový underground :supz:
Tady je s dobrým videoklipem To svět se posral!!!!
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 9, 2022 7:19

tak dneska jdu meindl air revolution 3.1 s nachozenyma 110km (40 pred vymenou podrazky) a 70 po vymene, polozit k popelnicim...

bohuzel 42,5 asi nic pro moje kamosky s 39, zkusim jim je vnutit. s tou sirkou se v tensich ponozkach do 20km popasuju, ale jak mi ten komin po vymene podrazky (nechapu) otlacuje kotnik, tak ani tlusty navleky na zapesti vsity do takove tenke ponozky at dobre drzi uz nepomahaji a staci botu dotahnout a kotjiky soubuz citlivy... driv vydrzely aspon kolem 7-10km kdyz to bylo ob tyden, ale uz sem je 2 mesice nemela a boli touz rovnou..

podrazka lehce bahnita, to se mi umyvat nechtelo, holt sem mela nadeji na 10 let starej model kam se vlezu... a kulovy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 7:31

Upřímně lituju bezdomovce, kterej si je vezme, chudák bude mít dorajblovaný nohy...
Mně se dělají otlaky jen co ty křusny vidim na obrázku :twisted:

@Dromedaro: zpěváka můžeš naživo vidět ještě teď, akorát přesedlal z punku na gotiku ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 9, 2022 8:16

nikdo je nenuti ty boty nosit, nehlede na to, ze me muzou tlacit i proto ze mam damskou 39 a uzkej kotnik a musim je dost stahovat... treba silnejsimu kotniku budou uplne OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 8:24

Gotika.... :lol: tu neposlouchám a přijde mi směšná stejně jako gotici.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 8:49

Nj, jiní se zas smějí punkerům, další hoperům,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 9:03

sobb píše:Zkus se podívat, jestli nemáš poblíž anebo po cestě některý z kontejnerů na kovy: Čistá Plzeň - kovy

Hezký, nejblizší je přes půl kilometru, budu to dál házet do komunálu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 11:28

Fajn, však Tě nikdo nenutí :wink: Ty jsi psal, že to v Plzni nejde, a že Tě to občas štve :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 11:33

Mawenzi píše:tak dneska jdu meindl air revolution polozit k popelnicim...
Proč je vlastně nezkusíš prodat tady na fóru? Třeba by je někdo ještě užil.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 9, 2022 11:44

sobb
prijde mi takovy nespravny prodavat v podstate opravovany boty noseny treba "tyden" a to 500 za ktery bych je mozna dala me nevytrhne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2022 14:03

...ale mozna by nekoho "vytrhly" ty boty. Napr. v nejhorsim na praci na zahrade. Kdybys videla, v jakem stavu jsem daval pryc sve Asolo Aconcaguu. Ty jsem mel "opravovane" doma velkou vrstvou chemoprenu, ale stejne to uz bylo na danem miste (zezadu nad kotnikem) rozjete, vcetne vnitrniho GTX. Pravda, daval jsem je zdarma k dalsim, trochu lepsim - a daval jsem to presne na praci na zahrade, kolem baraku atd., ne na turistiku (i kdyz v tom stave jsem je ja pouzival asi rok na VHT).

Nebo by sis je mohla nechat, az budou mit v RP zase akci "stare boty za nove", kde jednak mozna dostanes slevu kdyz koupis nejake jine ale hlavne ty boty poslou po opravach nepalskym sherpum. Ver tomu, ze tam by ty Tvoje nasly pouziti a nekdo by je velice pochvaloval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 14:50

Já si je klidně vezmu, ikdybych je měl prodat za 2sta, tak ty 2sta mi za to stojí.. Poměr výdělek / čas super...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 15:01

Já takovýhle věci házím do kontejneru pro charitu. Vyčistím, dám do igelitky, někomu to může ještě dobře posloužit.

Stejně tak věci ze kterých malá vyrostla, vyperu, zabalím, hodím do tohohle kontejneru, mám ho přes ulici. I boty tam dáváme.

Ale už neroste, takže věci už jen opotřebovává a ničí. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 16:31

Dělám to stejně jako Tomas. Kontejner na oblečení pro charitu mám 100m od baráku, tak tam taky dávám oblečení, boty, spacáky, deky, povlečení atd co ještě může posloužit, ale já už nechci, aby mi to zabíralo místo doma a nevyužiji je. Těchto kontejnerů by mělo být více, věřím, že spousta lidí by to raději dala tam než vyhodila, ale přes půl města by se mi tam s tím taky nechtělo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 16:33

Tomas píše:Hezký, nejblizší je přes půl kilometru, budu to dál házet do komunálu.

A to je jako moc? :-k

Etheric píše:ikdybych je měl prodat za 2sta, tak ty 2sta mi za to stojí.. Poměr výdělek / čas super...

Fakt? Vcetne baleni, noseni na postu apod? Vzdyt to musi zabrat dohromady minimalne hodinu a pak mi ten pomer teda super neprijde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 16:42

Mám stejný názor. Do určité částky pro mě nemá smysl věci na bazar dávat. Když si vezmu kolik je kolem toho vyřizování.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec