Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte pro 6, 2022 14:19

mike píše:
Fajn, ale nerozumim v tehle souvislosti slovu "fyzicky". To, co popisujes, je normalni hloupost a/nebo omezenost, v cem je to fyzicke?

Ja ti teda vysvetlim, co to je, resp. jak to ctu ja - kdyz nevi (narozdil ted od Etheric, který presne napsal, o co jde), ale ma nutkavou potrebu se vyjadrit, tak vymysli svuj vlastni pojem, a pak k nemu splacava definici... nic jineho za tim nehledej
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte pro 6, 2022 14:42

apuka píše:Uz se nedoluje, Nova Hut opravdu hodne investovala do filtru, takze uz dym z jeho kominu neni tak znecistujici, momentalne je mozna vice znecisteni primo z provozu v arealu, proste mechanicke znecisteni. Plus uplne mikrocastice, ktere v case, kdy se resilo filtrovani se jeste ani nemerily a na jejich filtrovani nikdo (ani ekologove) ani nemyslel.

OK, obohaztils jiz napsane - ve vetsine obsahleho prispevku jen rozsirene opakujes, co jsem napsal, ale tam neni sporu...
Nicmene, doly se na znecisteni (objemove) podilely jen cca z 18%, akorat to bylo hodne videt - cerny prach; Nova hut do niceho neinvestovala, za doby NH investoval stat - tedy z nasich dani; dale po privatizaci opet znacne dotoval stat a "motivoval" nastupce zvyseni ucinnosti filtru, coz nikdo nerozporuje, jenze:
a) produkce znecisteni se diky narustu vyroby z sestinasobila, a i pres mohutne filtracni procesy je znecisteni z arealu NH - dnes ArcelorMittal / Liberty - stale stejne (silnejsi filtrace vs. nasobna produkce = stejne znecisteni); krom toho, filtrace je energeticky velmi narocna, a tak puvodce odpadu v noci filtry vypina (casto kritizovane, ale bez vysledku, proto taky zadani pro CHMU bylo merit jen ve dne)
b) diky prevladajicimu smeru vetru asi 3-nsobne znecisteni jde z Polska, a s tim zatim nikdo nedokazal hnout...
c) lokalni topeniste jsou peko, a to jen diky stale bezzubemu zakonu, jinak by si to nikdo nedovolil topit tim, cim nekteri topi, pac v normalne fungujicim pravnim sttae by sliznul takovy flastr, ze by na palivo uz nemel (viz predpisy napr. v Rakoousku)...
d) doprava, doprava, doprava... behem inverze je nejhorsim fenomenem prach - pevne castice/mikrocastice vseho znecisteni - a ma nejvetsi podil a viditelny projev i dusledky (zdravotni), ale s tim taky nehnes, a teoreticky ani elekromobily s tim moc nepohnou, nebot nejvetsi podil na produkci pevnych castic znacisteni z dopravy maji pneumatiky (60%) a povrch vozovky (asi 30%), jen zbytek je z motoru...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » úte pro 6, 2022 15:51

Pokud se podíváte na ten odkaz, který jsem tu dával a najdete si v článku ten graf, já mám splněno :D

V r.2015 všechny klimatické modely nadhodnocovaly vliv CO2, dnes z toho vychází GreenDeal.
Greta byla moje zkratka, už ji tady nekomentujte.

Ostrava spalovna - je to přesně tak, jak píše Apuka, dnes informace ověřena. Specializovaný maloprovoz na nebezpečné odpady, na použití pro komunál má mizivou kapacitu, můj mikroten tam nepálí.

Provozní havárie jsou všude. Tam, kde nevzdělaný manuál manipuluje s bordelem, není 100% jistota, byť je školený furt dokola.
Vedlejší chemička měla před lety taky úniky pri manipulaci. Než se mohlo ukázat prstem, muselo se hodně makat, velká a drahá akce.

Měření kolem Liberty (Mittal, NHKG) - zatím vůbec nikdo neoponoval/nerozporoval způsob měření a vyhodnocení. Vyhodnocení bylo zveřejněno nedávno. Měřilo se v tříhodinových intervalech celý den. Tato informace dnes ověřena.
Quidovo tvrzení, že ČHMÚ měřil jen ve dne podle zadání, aby se nic nezjistilo, možná vychází z něčí frustrace, že ČHMÚ nikdy neskáče, jak aktivisté pískají.

Pamatujete pojem "severočeská pánev" v souvislosti se znečištěním vzduchu?
Jako obdoba existuje i neoficiální název "pánevní vesnička". Údolí, potok, domky, a večer alespoň jeden topič.

Toto je mé poslední polínko.
Howgh!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 18:00

lojzmen píše:Pokud se podíváte na ten odkaz, který jsem tu dával a najdete si v článku ten graf, já mám splněno

Jo, to je to nejpodstatnejsi, co tady padlo, diky :)

lojzmen píše:Pamatujete pojem "severočeská pánev" v souvislosti se znečištěním vzduchu?
Jako obdoba existuje i neoficiální název "pánevní vesnička". Údolí, potok, domky, a večer alespoň jeden topič.

To jsem myslel, kdyz jsem psal o svem rodnem mestecku. Udoli kolem potoka mezi kopci. Trochu vetsi a za sociku pri inverzi pod cernohnedou poklickou. Pozdeji se menilo k lepsimu, jeste celkem nedavno vyrazne, jelikoz spousta lidi presla na plyn. V poslednich letech se to ale zase zacalo horsit, ono staci par setrilku s mizernym uhlim, a letos jsem fakt velmi zvedav, podivam se tam pres Vanoce. Tipuju navrat do sociku...

Green deal => zdrazeni energii => topeni levnym suntem => zhorseni zivotniho prostredi. GD mi pripada jako strelba do vlastnich nohou. Kulometem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte pro 6, 2022 19:51

lojzmen píše:Ostrava spalovna - je to přesně tak, jak píše Apuka, dnes informace ověřena. Specializovaný maloprovoz na nebezpečné odpady, na použití pro komunál má mizivou kapacitu, můj mikroten tam nepálí.

sry... takze kdyz napises "V Ostravě je třidička odpadu už léta. Spalovnu nemáme." je to totez, jako kdyz napises "můj mikroten tam nepálí."...?
:rolleyes:

lojzmen píše:Měření kolem Liberty (Mittal, NHKG) - zatím vůbec nikdo neoponoval/nerozporoval způsob měření a vyhodnocení.

Myslis verejne / oficialne :-#

lojzmen píše:Vyhodnocení bylo zveřejněno nedávno. Měřilo se v tříhodinových intervalech celý den. Tato informace dnes ověřena.
Quidovo tvrzení, že ČHMÚ měřil jen ve dne podle zadání, aby se nic nezjistilo, možná vychází z něčí frustrace, že ČHMÚ nikdy neskáče, jak aktivisté pískají.

jak overena? nocni mereni bylo interpolovano ... a byly kolem toho dost hadky, jj - ofiko je vse cajk :((
CHMU a hygiena neskace podle aktivistu, alke dle zadani statu
(viz take covid na karvinsku aj.) - lidi sundejte ty ruzove bryle...
:roll:
a cim vyssi kominy, tim dal je jeho "efekt", pokud meris jen kolem komina, je to jako se svetlem pod svicnem...

ostatni vubec nerozoruju
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2022 23:19

Jen se tu krátce vložím hochům do tématu rozptylovek a odpadového hospodářství :)

Dromedaro píše:že kdyby se přestalo na celé planetě jíst maso, tak to pro tu přírodu bude ještě horší, protože by se musely rozšířit pěstební plochy a pole na všechny ty rostlinné výrobky
Kontrolní otázka - kde myslíš, že se pěstuje krmivo, které papají ta chovaná zvířátka, která pak papáš Ty? :D
Po odpovědi se pak podívej na nápovědu skrývající se pod ekologickými pojmy jako je potravní/trofická pyramida a primární a sekundární produkce.

Jinak velkochovy jsou zlo z mnoha pohledů. Krom toho, že jsou to prakticky "koncentráky", obzvláště v případě masné produkce a klecových chovů, tak způsobují nemalé množství lokálních i širších problémů. Osobně je nepodporuji, vlastně jsme se víceméně zařekli, že moravský "Malý Babiš" ani Babiš a spol. od nás neuvidí ani korunu :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 23:25

Kdo je moravský "Malý Babiš"?

Pred par dny jsem vracel do regalu kus masa, kdyz jsem zjistil, ze je na nem napis Kostelecke uzeniny. Hodne maly, asi se za to stydi. Maji proc :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2022 23:44

Kolář.
Ovšem vlastní holding s nálepkou spousty zemědělských družstev/společností, takže se těžko hledá, jak se jim vyhnout.
A jo, ač se navenek tváří jako lidumil, zvířatomil, farmář a zemědělec, tak je to jen ziskuchtivý hovado.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte pro 6, 2022 23:57

@sobb - jj, velkochovy jsou fakt zlo .. problem je ten, ze u nas uz stoupla uroven do te miry, ze zereme cca v prumeru 10x vic masa, nez bychom meli a nez je pro cloveka z biologickeho (i antropologickeho) hlediska prirozene (a zdrave) ..

navic nekde jsem tedka nedavno cetl, ze cca 40% potravin, co se u nas (v EU) vyrobi se nakonec zlikvidujou, pac je nikdo nezere a ony se zkazej .. to je strasny jestli to cislo fakt sedi ..

@mike - mozna jsem "fyzicky hloupej" sam (coz bych rekl, ze je dost pravdepodobne kolem a kolem tak jako tak), ty tady ale s ostatnima expertama exhibujete defakto nad popiranim tohodle .. rad bych doufal, ze jen vase slova nejak blbe interpretuju .. takze na cem teda jsme ?? uplne se bojim odpovedi .. pokud ale mas nejakou odpoved ala chytra horakyne, ze me poucis a doplnis "ze vsechno je jinak" a das nejakou alternativni teorii, tak me prosim radsi usetri ..

abych se uprimne priznal, rad bych slysel (fakt strasne rad) neco, po cem bych si sypal popel na hlavu a omlouval se vam, ze jsem vas blbe pochopil (samozrejme u vsech to nebude mozne, je tu ale par jedincu u kterejch porad jeste cejtim nejakou nadeji) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 0:10

ntz píše:navic nekde jsem tedka nedavno cetl, ze cca 40% potravin, co se u nas (v EU) vyrobi se nakonec zlikvidujou, pac je nikdo nezere a ony se zkazej .. to je strasny jestli to cislo fakt sedi ..
Nevím, zda je to 40%, jiné zdroje uvádí cca 30%, ani nevím zda se jedná o původ z EU, či vše, co se u nás prodává. Ale to je v zásadě jedno, protože je to obrovské množství v každém případě. Ta čísla jsou těžko dohledatelná, tohle řetěžce jen nerady pouští ven. Nejde o to, že se jen zkazí, ale máme tu "Best before/spotřebujte do". Vyhazují se v zásadě naprosto bezchybné potraviny. Ale to je taky celkem na dlouhé povídání a řešení v nedohlednu. Zrovna tomuto ten výše diskutovaný aktivismus pomohl taky jen částečně, jestli vůbec - vyhozené potraviny se začly zčásti vozit do bioplynek (opravdu chceme bioplynky "krmit" jídlem?), jiné obchoďáky to vyřešily tím, že zamezily přístup ke svému odpadovému hospodářství a čísla neposkytují.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 2:08

Reseni by mela aspon zcasti byt potravinova banka. Aspon Rohlik v sekci Zachran jidlo pise:

Vyhlašujeme konec plýtvání! Nakupte potraviny s blízkou expirací za výrazně nižší ceny a pomozte nám tak snížit jejich plýtvání.
...
Pokud nezachráníte vše, nezoufejte, přebytky dáváme potravinové bance.


(tohle celkem casto vyuzivam, spis teda u Kosiku, kupuju tam dobre odlezele maso za rozumnou cenu, win-win situace)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 2:18

@ntz: pojem "fyzicky hloupej" jsi pouzil ty a nikdo jiny mu nerozumi, vysvetleni je tedy na tobe ;-)

Kdyz nechces odpoved slyset, proc se ptas? ;-) Jen ve zkratce: hlasovani neni vedecka metoda a oponentni nazory jsou potlacovane. Celkove jsem skepticky, ale otevreny datum (ktera nejsou tak jednoznacna, viz graf od lojzmena). Co mi ale vylozene vadi jsou dusledky. Zelena ideologie ma znaky nabozenstvi a fanatismu a to, co se deje, povazuju za kontraproduktivni. Presne ta tvoje akce pro akci, jen aby se neco skutecneho delalo. Za mne je lepsi nedelat nic nez delat neco spatne. Uz za sociku se rikalo, ze aktivni blbec je horsi, nez tridni nepritel. No a ten, kdo chce na jedne strane snizit emise a na druhe broji proti jaderne energii neni u mne jen blbec, ale imbecil. Pripadne, jak se rika, z blbosti nebo za cizi penize? Jsem technooptimista, a tak povazuju za cestu ven technologicky pokrok a ne navrat na stromy. Kdyz zapadni civilizace spacha sebevrazdu, nicemu tim nepomuze, naopak. Staci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 6:41

kolik masa bychom teda meli jist? jako uznavam ze snist ho kilo tydne neni malo ale jak sem psala, ja kdyz treba tyden nemam maso, staci i 3 dny, mam proste neutlumitelnej hlad. vetsina mych kamaradek naopak maso ji vyjimecne, obcas, u rodicu, vlastne jim moc nejede a jsou to casto ryzo/testovino milovnice, tak ja bez toho masa silham hlady a je jedno co snim...

takze ackoli bych mela mit kilo masa spravne ne na tyden ale na spis na 3 mesice, pokud spravna spotreba je 10% te aktualni, tak vlastne to za me zachrnujou ty kamaradky a v prumeru ja snim jejich maso a sme vsichni spokojeny:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 6:52

Mawenzi píše:kolik masa bychom teda meli jist?

Tolik, o kolik si tvé tělo řekne. Mně taky nestačí "běžná" porce masa, to je výsměch. Ideální porci mám okolo 300g
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř pro 7, 2022 7:54

Taky si myslím, že člověk by měl poslouchat své tělo. To, co dopručují vědci se furt mění. Nedávno jsem četl, že zjistili, že by se nemělo pít třeba 3l vody denně, jak se doporučovalo, ale jen 1,5l vody. Že pít 3l vody denně člověku škodí. Bylo poledne a měl jsem žízeň, tak jsem nevěděl, jestli se můžu napít nebo musím počkat do druhého dne. :)

Navíc jsem si všiml, že ti lidi, co jí nějak alternativně, tak těm lidem furt něco je. Pořád řeší nějaký zdravotní problém. Není to tak u všech, ale u mnoha ano.

To, že dříve lidé nejedli tolik masa nebylo kvůli tomu, že by byli uvědomělejší, ale protože ho tolik neměli/nebyli schopni si zajistit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 8:36

Mawenzi píše:kolik masa bychom teda meli jist?


to ti nikdo nerekne .. bavil sem se o tom tedka pred par tydny se svym bratrancem, kterej je doktor, dlouho byl vegan a ted je vegetarian, hodne se tim zabyval, snad i tom napsal mnozstvi publikaci .. rekl mi, ze defakto v mem pripade podle nej staci kdybych snedl100-200g cervenho masa za tyden .. to by byla u me optimalni davka ..

zkus kouknout na tohle

https://www.csfd.cz/film/517326-ti-kdo- ... t/prehled/

ja mam naplanovano pro pristi rok (ted si nedelam srandu), ze zkusim mit pristi rok vegetarianskej + pokud to pujde, tak tam budu mit i partydenni (v nejake periode) veganske bloky ..

jeste ad. to maso) u me jako u vetsiny lidi naprosto zasadni problem, ze jim maso kazdej den i nekolikrat denne .. to je proste spatny - kazdej den chodim na obed (za stravenky do restaurace) a jim v 99% masu a jeste se dalsim masem typicky nejak dale dokrmuju at uz k snidani (sunka napriklad) a nebo k veceri .. Zkus prosim ten film (da se stahnout na uloz to)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 8:41

spis my slo o to, ze myslim ntz psal ze ho iime 10% vice tak kolok je cca ta norma, o ktere on mluvi.

dromedaro
vody se ale udava cca 2l prumerne, nejak 0,3l na 10kg vahy takze 50kg zena ma 1,5l a 100kg muz ma ty 3l a to je navic +- a bez zateze, v horkym letnim dni plnym pohybu i ta zena da 3l a chlap 5...

sice je pravda ze do toho mnozstvi patri napr. i vyvar nebo zelenina, ale ty 2dcl vyvaru k oberu nebo pulka rajcete v obloze to fakt moc nerozhodi...

mam zizen, napiju se.
mam silenou potrwbu masa, dam si maso. akorat u nej vnimam vetsi ekologickou zatez a tak mi prijde v poradku premyslet spis o spotrebe masa nez o spotrebe vody.

mam rozectenou knizku Dilema vsezravce a je videt, ze to jde kdyz se chce, problem je v tom, ze vetsinou se nechce a jak je psano vyse, prioritni cile jsou casto zisk a ne soulad s prirodou a laska ke svoji praci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 8:51

ntz píše:(ted si nedelam srandu), ze zkusim mit pristi rok vegetarianskej + pokud to pujde, tak tam budu mit i partydenni (v nejake periode) veganske bloky ..

jeste ad. to maso) u me jako u vetsiny lidi naprosto zasadni problem, ze jim maso kazdej den i nekolikrat denne ....

Ty máš ale debilní nápady ](*,)
Z masožravce lusknutím prstu vegetariánem, to je jako z nulový /gaučový/ kondice začít drtit 50km+ denně. Vážně debilní nápad.

Mawenzi píše:mam silenou potrwbu masa, dam si maso. akorat u nej vnimam vetsi ekologickou zatez

Když už ho jist musim /mé tělo ho potřebuje/ jim takový, který má co nejmenší stopu.
Ty zas nepoužíváš milion chujovin, co používá většina ženský populace. Tady ušetříš stopu a můžeš se cpát masem :)
Nicméně stopa lokálního masa vs plnohodnotný veganský stravy je silně diskutabilní...
Naposledy upravil Etheric dne stř pro 7, 2022 8:54, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 8:53

ntz
diky, mrknu

ps: 200g cerveneho masa = 200g proste masa?

cerveny se totiz jeste casto vyclenuje zvlast, takze na bilkoviny z masa se mysli casto drubez/ryby/cervene s tim, ze cervene nema prevladat

ja bych urcite nedala byt vegetarianem, bezlepkova dieta me neomezuje, lepek mi nechybi, jen mi ztezuje dostupnost vhodneho jidla na vandrech, ale jinak mam cca 5x tydne k obedu 150g masa, o vikendech (vylety) tak 150g sunky do 5ti "toustu", zkousela sem parkrat maso omezit ale nejde to... a kdyz ho treba nemam 14 dni tak se mi zda o steacich a treba po 3 dennim vylete v rijnu v mlznych a destivych krkonosich sem si dala 300g steak a zmizel ve me a konecne sem mela pocit, ze sem se najedla... ze sem se zasytila.

maso je jedina vecz jidla, ktere se nedokazu vzdat. zmrzlina, ovoce, okurkac, orechy... to vsechno se mi sbihaj sliny ale dokazu to treba pulroku nejist, ale maso ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 8:58

etheric
pokid si pohlida B12 tak je to dlemme sumak.

ono stejne... bezna vsezrava populace neji vubec zdrave a vhodne, ale pokud se stanou vegetariany zacnou casto vice premyslet o skladbe jidla, tedy si muzou stravu paradoxne ozdravit.

zato jen vynechat maso z (casto prisermyho) jidelnicku je zas podle me stejne fuk, protoze zustane prisernym...

takze at si to nrz klidne zkusi, bud zjisti ze to maso potrebuje jako ja, tak si ho trochu do stravy doda, a treba zjisti ze ne a bilkoviny zlustenin a fermentovane soji jsou pro jej dobre
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 9:06

ntz
ten dokument sem videla...
byl zajimavej, ale forma dost nestastna, v podstate demonizovani masa a hromada nepresnosti...

nejsu zadnej vyzivar, dokument na zamysleni super ale proste pres sito rozumne uvazujiciho cloveka se spetkou logickyho mysleni proste nemuze projit.

ale muze zaset seminko pochybnosti zda opravdu potrebuju maso/tolik masa/ a to je OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 9:11

Etheric píše:Ty máš ale debilní nápady ](*,)
Z masožravce lusknutím prstu vegetariánem, to je jako z nulový /gaučový/ kondice začít drtit 50km+ denně. Vážně debilní nápad.


ne-apukuj ;) .. za a) jsem pod dohledem lekare ;), za b) nebudu prechazet skokem, plan je neco jako uplne vypustit cervene maso od ledna, jednou az 2x tydne ale rybku nebo nejakeho ptacka treba do konce unora .. samozrejme budu se snazit poslouchat sve telo .. prvni veganskej blok na 2tydny vidim po pul roce treba v lete ..

Ethericu, koukni se na ten film taky ... myslim si, ze se ti bude libit
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 9:17

Mawenzi píše:ntz
ten dokument sem videla...
byl zajimavej, ale forma dost nestastna, v podstate demonizovani masa a hromada nepresnosti...

...

ale muze zaset seminko pochybnosti zda opravdu potrebuju maso/tolik masa/ a to je OK


to mame podobne ... nicmene ja ale muzu rict, ze na tom neco trosku bude .. mezi svejma rekneme 20-28 lety jsem extremne hodne sportoval, nekolik hodin treningu na krev tydne, zavodni vykony nekolikrat do mesice a hlidal jsem si hodne co jim a vahu (78-79kg v me nejvyssi forme) a to maso jsem tenkrat skoro nejedl (resp. veskerou konzumaci masa jsem prisne kontroloval) a fakt to fungovalo .. jako ze ale hodne to fungovalo, dokonce i rozdily kdyz jsem 14 dnu vypustil byly hodne znat na regeneraci a pocitu energie co jsem mel .. takze za z vlastni zkusenosti, neco na tom fakt asi bude - nerikam ale dogmaticky ze vse, co je ve filmu je zakon a svate pismo .. k zamysleni ale vic nez dobre
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř pro 7, 2022 9:22

Když člověk nemá problém, tak si ho najde nebo vytvoří.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 9:33

ntz
jj, k zamysleni vice nez dobre.

podle me jde prave i o toho konkrerniho jeidnce, sou proste lidi, kterym nesedi lepek, nebo laktoza, nebo maso, nebo moc sacharidu, nebo 100 dalsich kombinaci jidla...

klidne muzes byt nemasovej nebo malo malsovej typ, znam takovych lidi hromadu ze jim i po mase je tezko, prakticky ho ve strave nepotrebuji a nehybi jim, ale protoze je jednodussi ho jist (menicka, uzeniny) tak ho ji, nez se "srat" s jidlem.

ale stejne tak sou lidi, kterym nedelaj dobre ve vetsim zase napr. sacharidy (treba ja), jenze bez sacharidu nejsu schopna efektivne naplnit denni kalorickej prijem, takze je to neco za neco.

a ano, me staci srat se s bezlepkem, ne jeste tak resit, jak naplnit ten kalorickej prijem bez ryze, testovin, brambor, peciva...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 9:39

ntz píše:koukni se na ten film taky ... myslim si, ze se ti bude libit

Nevim, zda tomu věnovat svůj čas.. Už jen to obsazení... "vědci a vizionáři" z jůesej... Veganská propaganda. Nedůvěryhodné.

Moje tělo nejlíp ví, co chce a po čem funguje nejlépe. Je to maso.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 10:02

Etheric píše:Moje tělo nejlíp ví, co chce a po čem funguje nejlépe. Je to maso.


moje taky .. tedka naposled, kdyz byla svatomartinska husa, tak me moje telo donutilo sezrat ty husy asi kilo .. samozrejme se dvema druhama zelicka, se dvema druhama knedliku a cele to zalite v tuku ve stavicce udelane na cervenem vine ~ale recept podle kuchare Pauluse .. Pravda, bylo mi asi 3 dny strasne tezko, slinivka si sahla na same dno, telo ale vi, ze co ho nezabije, to ho posili .. take nasloucham svemu telu

@miku - uz si nepreju, aby sis' ze me nekdy delal prdel ty vole, ze jsem moc nazranej a velkej .. posloucham sve telo !!!! abys vedel, tak.
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 10:06

ja kdyz vidim kachnu se zelim a knedlikem, tak se mi akorat obrati kufr a dala bych si tak leda kus ty kachny :D mozna se zelim, kdyby nebyko zahustovany...

vlastne miluju maso a zeleninu... omacky a knedle nesnasim od mala, od te doby co si varim sama a nezahustuju moukou/solaymel/skrobem, tak mi to dokonce i chutna.

etheric
je to dost veganska propaganda, bohuzel. tomu filmu hrozne ubyra duveryhodnosti jak je natocenej, pokud k tomu nestaci obcasny vynechavani toho, co se jim nehodi do kramu, tak ten format to dorazi.

je to fajn zkouknout, dyz u toho delas neco jinyho ale asi nic, cemu cilene venovat cas.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 10:17

ntz píše:tedka naposled, kdyz byla svatomartinska husa, tak me moje telo donutilo sezrat ty husy asi kilo ... take nasloucham svemu telu

Tohle není naslouchání tělu... #-o
Nasloucháš mlsnýmu mozku, nikoliv svému organismu.

Mawenzi píše:tomu filmu hrozne ubyra duveryhodnosti jak je natocenej, pokud k tomu nestaci obcasny vynechavani toho, co se jim nehodi do kramu, tak ten format to dorazi.

.. dyz u toho delas neco jinyho ale asi nic, cemu cilene venovat cas.

No, mně stačilo na ČSFD přečíst obsazení, ten krátkej popis a hned mi to bylo jasný...

U filmu dělat něco jinýho? Výsledek je, že z filmu nemám nic a to "něco jinýho" taky nedokážu vnímat a dělat jak bych měl...
Propagandou čas ztrácet nebudu, jedno či americkou, ruskou, čínskou,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 10:29

Etheric píše:...No, mě stačilo na ČSFD přečíst obsazení, ten krátkej popis a hned mi to bylo jasný...


nebud prosim hloupej ... tady na tomhle serveru jsou snad vsichni uplne streleny .. jeste nedavno jsi tady vykrikoval, ze bys pul lidstva prohnal kominem pac je nas moc (a ze ada knirkac ze byl lidumil - divna to nadsazka), ze jsi zazil vyjimecne detstvi mimo spolecnost, blackout, zmrtvychvstani, atd .....

mozna by neskodilo pokusit se trochu vratit na zem a treba neodsuzovat veci predtim, nez se s nima seznamis a tak podobne .. ve svetle vyse uvedeneho + tvych vlastnich (silackych) prohlaseni te zacinam tak trosku povazovat za dalsi bizardni postavicku mistni komunity (kterou mam velmi rad) .. coz je trosku skoda, protoze te proste nedokazu brat vubec vazne, kdyz mas takovejhle ujetej pristup ..

jedine co skutecne funguje a co nas posouva kupredu (a historie to dokazuje zas a znovu) je kdyz je clovek otevrenej, srdce i mysl ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Pokec