Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 17:20

Já třeba kupuju věci v plastu, to se přiznávám. Sám toho spotřebuju málo a nebudu si chodit pro salám nebo sýr každý den. Občas se seberu a jedu a pryč, nevím co bych s netrvanlivýma věcma v lednici dělal - nic zkazily by se. Hlavní faktor je prostě a jednoduše trvanlivost. Je to v lednici týden a nic se tomu nestane.

Když je tady týden dcera tak je to jiný a u řezníka nakoupíme do papíru. Sice třídíme, ale vidím jak toho plastu je příšerný množství. Asi se budu muset něják přemluvit a chodit jen k řezníkovi. Říkám si to už dlouho.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned pro 4, 2022 18:07

Já bych si v obchodě v ČR zas nikdy nekoupil sýr, který není originálně zabalen. Vážně nikdy. A je fuk, zda je to vietnamská večerka nebo hypermarket..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 4, 2022 18:21

Tomas píše:Sice třídíme, ale vidím jak toho plastu je příšerný množství.


Já neřeším jestli je něco v plastu nebo ne i si domů kupuju roličky mikrotenových sáčků. Igelitky mám taky a používám je dokud se mi nějak neznehodnotí. Teď už mám celkem dlouho asi čtyři. Ale jak píšeš, toho plastu co nanosím do kontejneru na plast je fakt ohromné množství. Teď navíc v Brně udělali to, že se do plastových kontejnerů můžou házet i tetrapaky, plechovky a konzervy, což je super. Takže tam toho nosím ještě víc. Tohle jsem dříve vyhazoval do normálního směsného odpadu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 19:05

To je tady v Plzni od nepaměti, tetrapak jde do žlutýho. Plechovky/konzervy jsou ale komunál. Vcelku mě to občas štve, recyklovatelná (a snadno znouzpravocetlná) plechovka od piva jde prostě do komunálu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 19:09

na plechovky ale taky myslim jsou nejaky kontejnery.. ja ty tri plechovky rocne do komunalu hodim a kontejner nehledam, ale mam tu sbirku baterii co chteji odnest do sberu.

jinak s tou sunkou v plastu to mam podobne... jezdit kazdej den nebo obden nekam do masny je docela opruz, takhle mi to vydrzi dyl v lednici a zase zijem v 21 stoleti, plastovy obaly nejsou nutne metla litstva a jejich vznik mnohe ulehcil ci umoznil... a nemusim zabit jeste hodinu tim si zajet koupit trochu sunky ke svacine...

no a muzu se stat vegetarianem, protoze chov dobytka taky nic moc... (velkochov) a na bio z volnyho chovu zas su lina mit dve prace, takze nakonec vzdycky je tam nekde ta hranice, za kterou uz clovek moc jit nechce. a ja su vyhranenej masozrout, ja kdyz par dni nemam masovou bilkovinu tak mam regulerne silenej nezastavitelnej hlad
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 19:22

Já 2x do týdne nakoupím šunku v plastu a je to. Hlavně nemusím řešit, že mám doma něco co se zkazí. Když se zítra vzbudím s tím že jedu na týden pryč tak se sbalím a jedu, nic se nezkazí.

Plechovky jsou podle měst, občas to někde je, ale tady u nás to není.

Vždy si třeba s dcerou odkejvem, že ten salám od řezníka je o level jinde a jak ho má skvělej, ale koupit ho v krámu v plastu je prostě pohodlnější.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 4, 2022 20:21

U nás jsou kontejnery na plast, papír a sklo. Tak třídím i ten papír a sklo.

Já dříve zkoušel přestat jíst maso nebo jen výjimečně, protože mi dost vadí jak se zachází se zvířaty ve velkochovech a na jatkách. Ale stejně jak píše Mawenzi, měl jsem furt hlad a byl jsem zesláblý. Tak jsem jej zase začal jíst. A zase nemám plat, abych si mohl kupovat kuře z bio chovu za 350Kč, tak kupuju kuře za 80Kč/kg, protože z něj udělám čtyři porce a k tomu kaši z brambor nebo pečenou rýži. A když to kuře neupeču, ale uvařím, tak k těm čtyřem porcím mám ještě 2litry polévky. Takže v tomhle jsem pokrytec. Nadávám na velkochovy a jatka, ale maso odsud jím. Ale tak když může ekologický aktivista vypouštět pneumatiky jiným a mít doma tři auta... :twisted:

Ono si ale zase moc těch vegetariánů a veganů neuvědomuje, že kdyby se přestalo na celé planetě jíst maso, tak to pro tu přírodu bude ještě horší, protože by se musely rozšířit pěstební plochy a pole na všechny ty rostlinné výrobky, takže by to znamenalo kácení lesů a předělávání volné přírody na zemědělskou, takže by ubylo životního prostoru divokým zvířatům a samozřejmě by se to muselo hnojit a stříkat proti škůdcům, takže další hnojiva atd... A ani nevím, jestli by se to vůbec dalo z toho uživit celé lidstvo.

Když mi bylo tak dvacet, tak jsem se chtěl taky účastnit protestu proti farmě, kde pěstovali norky na kožich. Ale večer před tím jsem se hrozně opil v hospodě a když jsem jel druhý den na tu akci, tak mi bylo tak špatně, že jsem se cestou stavil do nádržní hospody na vyprošťováka, ale chytnul jsem slinu, takže už jsem v té hospodě zůstal do večera a tu protestní akci jsem sledoval v té nádražní hospodě ve večerních zprávách na Nově, kde o tom dávali reportáž. Zvládli to i beze mě. Takže takhle začal a skončil můj aktivismus za práva zvířat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 21:17

Já aktivista nejsem a zelenina mi nikdy moc nejela. Představa že na tom mám fungovat .. je nepředstavitelná. :roll:

Nikdy jsem se o to ani nepokoušel. Nemám problém jezdit tramvají, ale fungovat na zeleným listí nedokážu.

Jinak Plzeň je standard - plast, papír, sklo, bio a komunál. Ale občas jsem někde v jiných městech zahlídl i ten plech, ale je jich málo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod zonn » ned pro 4, 2022 21:49

Tridim plast, papir, sklo, plech, tetrapak a bio. Sunku nebo salam kupuju 1-2x tydne u reznika, protoze mi to z plastu v supermarketu nechutna. Obcas si doma uvarim sunku, ale tam mam problem ji snist 0,5 kg za dva dny. Jo a jezdim v SUV, protoze kdyz jsem jezdil na chatu v Oktavce, tak jsem na polni ceste drhnul spodkem. A jsem spokojenej :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 21:59

Mawenzi píše:na plechovky ale taky myslim jsou nejaky kontejnery.. ja ty tri plechovky rocne do komunalu hodim a kontejner nehledam, ale mam tu sbirku baterii co chteji odnest do sberu.

Plech sice netřídíme, ale na baterky tady jsou elektrokontejnery.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2022 2:19

Na baterky mivaji krabici v superhyper, aspon v Praze. Hazu baterky do sacku a jednou za par let ho vezmu a v kramu vysypu do krabice.

Tridim plast (PETky, vetsi obaly...), papir a sklo, jelikoz jsou tu na to kontejnery. Na plech taky, ale ja plechovky temer nekupuju. Uplatnuju Paretovo pravidlo. Tridim to, co jde snadno a ceho je naprosta vestina. Nejake sacky nebo obaly od sunky fakt neresim, co jsem cetl, tak to z plastu stejne vyhazou, protoze se to recyklovat neda nebo to nestoji za to. Navic spalovny potrebuji necim topit a kdyby byl odpad dokonale vytrideny, tak tam budou nejspis muset dolevat naftu, protoze by to nehorelo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 4:43

Jo, baterky odebírají v supermarketech. Teda alespoň v Kauflandu a Albertu vím, že jsou. Jsou tam na to krabice, taky je tam nosím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 5, 2022 5:23

jo baterie berou skoto v kazdym supermarketu, uz mi doma hrnicek sbiraci preteka a mela bych jej nezapomenout vzit do prace
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pon pro 5, 2022 13:14

kdo mne bude ponižovat před celým fórem, toho zabiju...
](*,)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/soud- ... .seznam.cz

:-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » pon pro 5, 2022 20:37

V Ostravě je třidička odpadu už léta. Spalovnu nemáme.
Papír, sklo, bio je jasné. Ale do plastů jdou i laminované kartony (tetrapacky), nápojové plechovky, vše, co se dá vytřídit.
A jeden z výstupu třídění je i nevyužitelný, ale spalitelný odpad. Takže muj mikrotenový sáček jde na spálení do cementárny a ne na skládku.
Jenomže co s těmi dalšími výstupy třídění? Obávám se, že nejsou zpracovatelské kapacity.
Vidím, co je v kontejneru se směsným odpadem. Ano, většina lidí nic neřeší.
A takhle prasácky se chovají i v přírodě. Bohužel.
A prý třídíme asi nejvíc v Evropě.
Ve světě to často řeší spalovnami a tříděním popele na využitelné zbytky, hlavně kovy, nemusí tolik třídit = spoléhat na dobrovolnost lidí.

Šusťáková taška z Ikey mi slouží léta. I papírové pytlíky (kabelky :wink: ) od vloček z Lídlu (9,50Kč/0,5kg) mají u mne druhý žívot, svačiny atd.
Řezník má přednost před igelitem, u nás jsou dobré a relativně levné Těšínské jatka. Přebytky zamrazím.
V ekologii ani tak nejde o welfare zvířat (to je prim pro městské intelektuály), jako spíše o energetickou a potravinovou náročnost chovu, má velkou ekologickou stopu. Bohužel, bez mrvy nelze dobře hospodařit (a eko vůbec ne, umělá hnojiva fuj), takže to musí být vyvážený stav, ne eliminace jednoho, jak to teď přišlo z Bruseli. Jak to dopadne, sledujte v Nizozemí, chtějí vyvlastnit 3000 farem, aby splnili ekocíle.

Plasty v oceánu v drtivé většině pochází z řek z třetího světa, na těch řekách jsou velká města, info cca dva tři roky, zdroj nemám.

ČHMÚ loni a předloni měřil na kraji Ostravy znečištění kolem velkých železáren Liberty (dřív Mital, NHKG).
A pro všechny překvapující nečekaný výsledek! Železárny ovlivňují významně pouze jedno místo, to ve směru převládajících větrů a na kopci, čili přímo ve vlečce. Všude jinde okolo převládají vlivy lokálních topenišť. Měření bylo drahé a náročné. Co teď ti aktivisti budou dělat? Ano, pořád to je velký zdroj. Ale dnes už neplatí to, co před dvaceti lety: 1/3 znečištění průmysl, 1/3 doprava, 1/3 malé zdroje. Otevíráte teď v zimě na noc okno?

A teď z čeho vychází přesvědčení Grety T. o konci světa. Je tam pěkný grafík.
(Sorry za tenhle zdroj, nenašel jsem jiný. Ale o této věci vím taky roky.)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2022 22:55

lojzmen píše:A pro všechny překvapující nečekaný výsledek! Železárny ovlivňují významně pouze jedno místo, to ve směru převládajících větrů a na kopci, čili přímo ve vlečce. Všude jinde okolo převládají vlivy lokálních topenišť.

Mne ani ne. Chodim v zime po venkove. Co se tahne z kominu obcas vypada a smrdi docela silene. Pripomina mi to detstvi za sociku, kdyz jsme se v zime vecer vracivali z lyzovani na kopci a na mestecku v udoli sedela cernohneda poklicka z koure. Nekvalitni uhli.

lojzmen píše:Co teď ti aktivisti budou dělat?

Co by? Copak aktivisty zajimaji nejaka data? Akce! Neco skutecnyho delat :twisted:

lojzmen píše:Otevíráte teď v zimě na noc okno?

Vetram poradne pred spanim. Bydlim na kopci a ve meste, tady to jeste docela jde, smrad je venku vyjimecne. Vlastne byl v posledni dobe nejvetsi, kdyz horelo Ceske Svycarsko.

lojzmen píše:Sorry za tenhle zdroj, nenašel jsem jiný. Ale o této věci vím taky roky.

Syr zdarma, proc ne? :D

Osobne mam dlouhou dobu podezreni, ze cely slavny boj proti CO2 vzniknul jen proto, ze se da snadno zmerit nebo spocitat a tudiz se s nim snadno obchoduje. Povolenky, odpustky, limity... Zblbnout mlade aktivisty (a starnouci tlustochy ;-)) neni nic tezkeho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pon pro 5, 2022 22:56

já su z teho jelen...
místy díš pravdu, místy jsi trochu vedle a místy úplné nepravdy... takže závěry sú zmatené...
:roll:

1. nepravda
v OVA je spalovna a véééliká, a pochopitelně není bez problémů...
2. nepravda - spíše polopravda
To, jestli třídíme nejvíce nevím, jak měříš, ale výsledek je vidět tady

Nevím, co se myslí tím "Ve světě to často řeší spalovnami a tříděním popele na využitelné zbytky,...", nicméně v přepočtu na počet obyvatel třídí a nějak smysluplně nakládá s odpadem jen 11% obyvatelstva

pleteš si označení Eko a Bio...

Měření ČMHÚ, o kterém se zmiňuješ, bylo na zadání, a bohužel, nepřekročilo hranice katastru Ostravy a měřilo se jen ve dne, což značně zkreslilo výsledek, my jsme to oponovali... komplexní rozptylovka se dělala v roce 1996 a pak až 2003, od té doby nic... a musí se měřit jak ve dne, tak v noci; o aktivisty se nebojím, něco si najdou :twisted:
30/30/30 už neplatí dávno a už na konci devadesátek bylo známo, že 60% dělá doprava a její podíl roste - ale platí to pro rozptyl v sumě (komplet oxidy síry, NOxy, prach všech frakcí atd); pravda je, že podíl lokálních znečišťovatelů je překvapivě velký a roste, jak přibývá RD v satelitech atp. a - paradoxně - se na tom podepsaly kotlíkové dotace...
nyní v nastupující energetické krizi se počítá s dalším nárůstem

Sry, to není nic ve zlém, ani kritika, jen uvádím fakta na pravou míru

Greta je zneužitá loutka, tu sem netahej ;-) :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2022 23:06

Gretu sem pritahnul ntz :twisted:
ntz píše:jsem fanda Gretky (ano - to jako vazne)

Greta je symbol. Aktivismu (a zla). Nechala ho ze sebe udelat dobrovolne a pokud je nesvepravna, tak za to muzou jeji rodice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pon pro 5, 2022 23:43

Quido píše:kdo mne bude ponižovat před celým fórem, toho zabiju...
](*,)


hmm, vyhrozovani sebevrazdou ... pritvrdil jsi ..

mike píše:Gretu sem pritahnul ntz :twisted:
ntz píše:jsem fanda Gretky (ano - to jako vazne)

Greta je symbol. Aktivismu (a zla). Nechala ho ze sebe udelat dobrovolne a pokud je nesvepravna, tak za to muzou jeji rodice.


koukam, ze tady zase delas nejakou nekromancii .. proc ? neni to zbytecne znovu prikladat polinka do ohynku ? mam chut tady zacit rozvadet neco na tema fyzicky hloupejch lidi a konspiracnich teorii, ale nebudu .. @miku, chlape, s tebou uz se budu bavit tak maximalne o botach nebo bunde .. takze prosim neprovokuj me tim, ze me budes citovat a uvadet muj nick nekam pod tve vykriky, zcela zbytecne .. pokud jsi chtel sdelit svuj nazor na Gretku, klidne muzes .. jen prosim neni nutne k tomu dopisovat muj nick, pokud to nechces dale resit se mnou .. diky
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2022 23:56

Chtel jsem sdelit Quidovi, jak se to sem dostalo. Nebo se snad za to, cos psal, stydis? V tom pripade to klidne muzes napsat, omluvit se a bude to uzavrene.

Ale i tak mne to zajima. Myslel jsi vazne, kdyz jsi napsal, ze to myslis vazne, nebo to byla nejaka nadsazka? :twisted:

Co je to fyzicky hloupy clovek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte pro 6, 2022 0:56

@miku, ja se za to nestydim ... nechtel jsem ale uz pokracovat, ani tady nikoho dal provokovat .. dokonce bych i tak nejak cekal, ze budes kvitovat, ze jsem se v dalsim pokracovanim debaty ne-angazoval, ackoliv me obcas lehce svrbely prsty .. takze kdyz tady takhle ex-post nekromantis, tak mi to fakt pripada, ze me umyslne provokujes .. dyk fakt slo napsat, ze Gretka je zlo a symbol fasismu, sionismu, skudce pokroku a nepritel delnickeho lidu (nebo neco jineho) .. proc tam ale znovu zatahujes me ??? Quido napsal "Greta je zneužitá loutka, tu sem netahej .." .. tvl, dyk ja to s vama uz nejakou dobu neresim :D, takze prosimte, fakt ji tam netahej a pokud to delas, tak se please alespon neodvolavej na me .. eventuelne si to vyridte mezi sebou s Quidem

ad.fyzicky hloupi lide) to jsou lide kteri skrz stromy nevidi les, kteri maji cernobile chapani sveta, kterym unika mnohotvarnost a slozitost sveta a pri vyhodnocovani skutecnosti pouzivaji zkratkovite a nekompletni konstrukce a nedokazi vetsinou spravne zhodnotit svoji vlastni kompetenci a erudici v danem tematu, a tak dale a tak podobne .. typicky se to napriklad projevuje tim, ze hloupi lide neuznavaji odborniky a vedce v danych oblastech, neguji vyvody a konsensy, ke kterym se oni vedci a odbornici dostali a sami bud nenavrhuji zadne a nebo alespon navrhuji naprosto nesmysle WTF kontra-teorie a reseni .. dale jsou ve vetsine pripadu slepi k objektivnim a meritelnum faktum a prichazi s ruznejma cringe kontra-teorie a kontra-faktama (jako napr. minula zima byla "nejzimovatejsi" za poslednich X let - mnozstvi ruznejch blbu zacalo hned vykrikovat, ze to je jasnej dukaz, ze globalni oteplovani nejaka konspirace, lol)
Naposledy upravil ntz dne úte pro 6, 2022 3:15, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 1:15

Moment, Quido napsal lojzmenovi, at ji sem netaha, ja jsem jen pripomnel, kde se tu vzala :twisted: Jinak jo, rypnul jsem si do tebe, jelikoz to, co jsi predvedl, byl takovy bizar, jaky se tu hned tak nevidi. A ano, asi bych mel kvitovat, zes nepokracoval, jenze mne prislo, ze jsi na konci reagoval jako typicka snehova vlocka, ktera se hrouti, kdyz s ni nekdo nesouhlasi nebo po ni chce vysvetlit logiku toho, co proklamovala. Ale dobra, nechme uz toho.

Fajn, ale nerozumim v tehle souvislosti slovu "fyzicky". To, co popisujes, je normalni hloupost a/nebo omezenost, v cem je to fyzicke?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte pro 6, 2022 8:44

@ntz
na tve "argumenty" uz neni co rict ... porad jsem se presvedcoval, ze jsi jen blazen (coz je vlastne vyhoda), ale ty jsi jen normalne hloupy (jako opak moudreho - a to uz takova vyhoda neni)...
[-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2022 12:34

mike píše:nerozumim v tehle souvislosti slovu "fyzicky". To, co popisujes, je normalni hloupost a/nebo omezenost, v cem je to fyzicke?
Asi je to jen konstrukt, aby se to nedalo pouzit na Gretu - ta nema fyzicke, jen psychicke postizeni, asi si mysli, ze timpadem nemuze byt "fyzicky hloupa". Pricemz na ni (resp. jeji chovani) teda ten popis od ntz docela pekne sedi... :wink:
ntz píše:lide kteri skrz stromy nevidi les, kteri maji cernobile chapani sveta, kterym unika mnohotvarnost a slozitost sveta a pri vyhodnocovani skutecnosti pouzivaji zkratkovite a nekompletni konstrukce a nedokazi vetsinou spravne zhodnotit svoji vlastni kompetenci a erudici v danem tematu, a tak dale a tak podobne

Pricemz ja docela uznavam, ze ona je jistou formou velice uzitecna, ze upozornuje na velke problemy, aby byly videt a slyset - ale jeji chapani sveta a chovani opravdu presne zapadava do te citace. (V jinych oblastech se podobne se projevujicim lidem rika "uzitecny idiot"...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod irem » úte pro 6, 2022 12:59

apuka píše:Asi je to jen konstrukt, aby se to nedalo pouzit na Gretu - ta nema fyzicke, jen psychicke postizeni, asi si mysli, ze timpadem nemuze byt "fyzicky hloupa".


Pokud vim, tak Greta ma diagnozu ASD, krom dalsich, takze "jen psychicke" to uplne nebude (a nevypovida to samozrejme nijak o mozne hlouposti :) )
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte pro 6, 2022 13:03

no tvl, tomu říkám žonglování s pojmy... :rolleyes:
kam se hrabe Karel Havlíček :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte pro 6, 2022 13:38

Konkrétně Greta má dg Aspergerův syndrom. A další poruchy.
Její hlavní - a zásadní - "diagnóza" je však její povaha. Za to AS nemůže ani okrajově... AS může v jejím případě maximálně za to, že část lidí s touto dg je extrémně lehce manipulovatelná /s tou druhou částí zas nehne ani buldozer/..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2022 14:11

Quido píše:místy díš pravdu, místy jsi trochu vedle a místy úplné nepravdy... takže závěry sú zmatené...
:roll:

1. nepravda
v OVA je spalovna a véééliká, a pochopitelně není bez problémů...
2. nepravda - spíše polopravda
To, jestli třídíme nejvíce nevím, jak měříš, ale výsledek je vidět tady
Ehm...

1) "nepravda - spíše polopravda" - v OV sice spalovna je, ale je to specializovana spalovna nebezpecniho odpadu, ne komunalniho. Tj. "bezny" odpad se tam nespaluje, pouze nebezpecny odpad prvotne z MChZ a zbytek kapacity se pouziva pro celou CR (je to jedina spalovna v CR, ktera smi spalovat veci obsahujici PCB), spalovatelny nebezpecny odpad z MS kraje ze sbernych dvoru, podniku, nemocnic, atd.

2) V CR je procento trideni odpadu mezi obyvateli jedno z nejvyssich cisel - ale plati to pro plast/papir/sklo, tj. na co je v blizkosti kontejner. Ze maji v zahranici vyssi cisla je dano tim, ze u nas moc nejde trideni nekterych veci, hlavne bioodpadu, ktery se v jinych krajinach ve velkem sbira a pouziva v lokalnich bioplynovych nebo bioteplarenskych stanicich. Dalsi veci je, ze je u nas hodne vysoky objem, jak bych to rekl, prumyslove balenych veci, proste se pouziva nadbytek obaloveho materialu a v neposledni rade je taky u nas vysoky podil prumyslu, ktery produkuje vysokou miru odpadu. Toto vsechno zapricinuje, ze je CR s jednym z nejvetsich objemu produkovaneho odpadu na obyvatele.
Napr. mne vzdy prekvapuje, ze na mnoha mistech v Alpach (v A a CH) se sice tridi plasty, ale pouze PET flasky, "velke" obaly (napr. od cisticich prostrredku), ale sacky, kelimky (napr. od jogurtu), obaly potravin se mely davat do "Restmull", smesneho odpadu. Ale uz se to v A zacina lepsit. Zato celou dobu, co tam jezdime, byly vsude mista na bioodpad z kuchyne a vetsinou se to (na venkove) pouzivalo na vlastnim kompostu.

Jeste ke znecisteni v OV. Ty si urcite pamatujes, jak to v OV (a v okoli, mozna jeste i u Vas) vypadalo, nejenom za inverzniho pocasi jeste zacatkem 90-tych let. Oproti tomu je to ted nebe a dudy. Uz se nedoluje, Nova Hut opravdu hodne investovala do filtru, takze uz dym z jeho kominu neni tak znecistujici, momentalne je mozna vice znecisteni primo z provozu v arealu, proste mechanicke znecisteni. Plus uplne mikrocastice, ktere v case, kdy se resilo filtrovani se jeste ani nemerily a na jejich filtrovani nikdo (ani ekologove) ani nemyslel.
Zato vidim dobre u nas na sidlisti, co dokaze zpusobit hoc jen jeden jediny rodinny domek, kdyz se tam zacne topit - hlavne kdyz topi slamem. Stejne tak jsem jezdil 10 let denno-denne trasu OV-Frenstat-OV (v drtive vetsine autem nekolika cestami pres vesnice) a tam bylo taky videt (a citit), co delaji lokalni "kotle". Sice se to chvili zlepsilo, kdyz se zakazal prodej slamu - ale jakmile Polaci zjistili, ze se ten da u nas dobre prodavat a zacali jej vozit, tak s tim stale topi spousta domacnosti. Z toho je horsi sajrajt jak byl z Nove Hute jeste pred filtraci.
No a doprava - to je dalsi kapitola s kterou nikdo nedokaze (zatim) pohnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2022 14:13

Etheric píše:AS může v jejím případě maximálně za to, že část lidí s touto dg je extrémně lehce manipulovatelná /s tou druhou částí zas nehne ani buldozer/..
Mam dojem, ze v jejim pripade nejdrive spadne do prvni casti a aza se to povede, prepadne do druhe. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte pro 6, 2022 14:18

Špatný dojem, tito si ani neuvědomí, že jsou manipulováni, vůbec jim to nedojde.. Prostě to nepozná.
Naposledy upravil Etheric dne úte pro 6, 2022 14:21, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec