Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » úte dub 14, 2020 21:23

JJ, u nas manzelka si spomenula...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát dub 17, 2020 13:48

Jaxem neska (až před obědem ref Pindica a STK) šel polemlesemloukou3 do práce, taxem valil bulvy - pod kopcem, vedle cesty (ale daleko od civilizace) mezi dvěma (kurofcovýma) stromama napnutá hamaka, pod ní na zemi boty (martensky či tak něco) a v ní vyvalená (spala?) osoba asi ženského pochlaví.... už sem po cestě do/z práce zažil ledacos od běsnění živlů po nasupenýho bejka za prtelí ale tohle mě teda dostalo..... :supz:

Btw, první cesta (letos) do práce jen v třičku kr. rukávec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » ned dub 19, 2020 9:56

Vcera jsem k vaceru jeli autem na "pobyt v prirode". Uz v OV jsme si vsimlinauta pripojujici se vedle nas na ctyrproudovku. Male auto, znacku nevim, na zpetnem zrcatku visel asi 15-20 cm dreveny kriz s Kristem na stejne dlouhem spagatu (no, bouchalo to do pr. desky i do ruky ridice). Jak jeli ve vedlejsim pruhu, ridic na nas civel celou cestu. Po chvilce na zastavce vylozil zenu a za chvili nas dojel a zaradil se za nas. Kdyz jsme dojeli na dalnici, stale se drzel za nasim autem (slusne, nelepil se na kufr). Kdyz jsem zrychlili, zrychlil, kdyz jsme ho chteli pustit a zpomalili, zpomalil taky. Tonuz bylo podzrive - dalnice prazdna a on se tak drzi za nama.
Ve Frydku-Mistku pri odboceni taky. Tam je ctyrproudovka, na semaforu byla pred nama michacka betonu, tak jsme jej predjeli v mezere mezi autama ve vedlejsim pruhu a za michackou jsme se zaradili zpet - predjizdely nas vsechna auta, az na to "nase", ktere se zaradilo za nas i za cenu vyrazneho omezeni auta za nami. Tak jsme zkusili jit na malo pouzivanou odbocku do odbocovaciho pruhu - drzel se nas. Pred koncem pruhu jsme se rychle vratilizpet na hlavni - on za nama. To uz bylo vice nez podezrele. Poradil jsem manzelce, ať zaboci a zastavi na parkovisti pred Lidlem.

Tam jsem vystoupil, chlapek (tak 65+, maly, hur chodil, proste zadne fyzicke ohrozeni) na mne:
"My se prece dobre zname z predvadecich akci..." (ale uz byl trochunnejisty)
To jsem honrychle vyvedlmzmomylu, ze jsme sinnikdo z nas nikdy na zadne predvadeci akci nebyli.
No, nakonec z nej vylezlo, ze jim meli dovest neco, co si na predvadecce objednali a tam ten prodejce mel podobne auto jako my, ja jsem se mu pry podobal. Chlapek, kdyz uvidel nase auto v OV, tak si myslel, ze jsmemu praveprivezli objednane zbozi a ze jsme je jen nenasli doma, pry telefon na sebe nemaji. On tak potreboval to zbozi mit, ze jel za nama tech 20+ kilometru, at jej muze prevzit... ](*,) ](*,) ](*,)

Doted jsem si myslel sve o lidech, co na ty predvadecky chodi, ale ze jsou nekteri az tak zblbli, mne nikdy nenapadlo... Nevim, co by delal, kdybychom prave jeli az na Slovensko, napr. do Tater (nebo hoc za soucasne situace do Prahy)...

Protoze manzelka uz zacala mit strach a rikala, ze netusi, co by delala, kdyby jela sama, jen by urcite mela mnohem vetsi strach, je tu otazka na zdejsi pravni experty:
Bylo by v takovem pripade pravne pripustne zavolat Policii na 158 nebo na 112, kdyz se citi hodne ohrozena? Jeste dodam, ze chlapek nic nenaznacoval svetly nebo posunkami, jen sporadane jel za nama a drzel se jak kliste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned dub 19, 2020 12:59

Neporadím, ale připomenul jsi mi. Pred pár lety v létě mě kamarád vezl ze Šumavy do Prahy, víceméně po I/4. Jeli jsme pozdě večer, možná už bylo po půlnoci. Někde jsme dojeli černý SUV Renault, který zezadu nesvítil. Prostě bylo jen denní svícení. Asi bylo to auto i nějak zasviněné, neb ani odrazky nebyly pořádně vidět, spíše vůbec. Tedy by do něj velmi snadno mohl někdo najet zezadu. Blikali jsme, troubili jsme, při předjíždění jsme se snažili posunkovat. Volali jsme na 158 a doufali jsme, že ony (byly tam dvě ženský) udělají totéž (z důvodu strachu) a policie jim to řekne. Pak jsme se snažili jet za nima za prdelí a dělat jim zadni světla. Dámy jely neustále tak 80, vesnice, nevesnice, tedy místy celkem o držku.
Když konečně byla benzínka, tak se povedlo je navést, aby tam zastavily. Řekli jsme jim, co se děje, tak to začaly nějak řešit (neb to prý byla porucha, ne špatné nastavení). Ale co jsem tak postřehl, tak byly slušně vystrašený.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned dub 19, 2020 15:08

apuka píše:Bylo by v takovem pripade pravne pripustne zavolat Policii na 158 nebo na 112, kdyz se citi hodne ohrozena?

Co tim myslis, pravne pripustne? Kdyz se citi hodne ohrozena, tak snad neni co resit, pokud teda nema lepsi moznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned dub 19, 2020 15:28

Ale co mam delat ja? :-k

uhrada.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » ned dub 19, 2020 16:06

Uhradit :wink:. Co toto, ale kdyz Ti posle eshop omylem fakturu na -1000 Kc se splatnosti okamzitou misto dobropisu :D (proste nekdo to delal rucne a zvolil si spatnou sablonu). Tak to, bohuzel, do bankovnictvi nezadas a banka jim nestrhne tisicovku. (Rychle jsme si to tehdy vysvetlili a prisel normalni dobropis.).

S tim "pravne pripustne" jsem myslel, jestli je to dostatecny duvod, aby na druhe strane uvazovali o zneuzivani nouzoveho cisla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 19, 2020 16:56

a de to vubec technicky poslat 0,00 nerekne bankovnictvi ze chybi castka?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned dub 19, 2020 20:02

Pochybuju, ale zkouset to nebudu. Mohla by vzniknout singularita a banka se zhroutit do cerne diry i s myma penezma 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned dub 19, 2020 20:44

nula poslat nejde, aspon halíř.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 20, 2020 5:47

hafi
ja si to myslim taky to byk spis dotaz na apuku ze to asi ani nejde.

zeptam se tady, kdyz je to nahore.
vcera 4km ve sviznejsi chuzi po asfaltu, uz teda v botach vyrazenych do prace a se psem kolem domu, podrazka hyn, a dost me bolela bederni pater nebonnekde v tech mistech na zadech dole nad zadkem. stava se mi to u delsiho stani, ale takhle me to prekvapilo. nasla sem si nejaky cviky na protahovani zad, nemate s tim nekdo zkusenosti ze by to byla kombinace toho asfaltu svizne + hyn podrazek? nebo.by to chtelo zarafit i dalsi veci krom toho protahovani zad?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 15:31

Tak, kdo si vzpomenul na 150. vyroci narozeni jednoho velice vyznamneho chlapka? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 15:41

ja... pac si nepamatuju narozeniny kamarada, ale vim, ze je mezi hitlerem a leninem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 15:50

Mawenzi píše:nebo.by to chtelo zarafit i dalsi veci krom toho protahovani zad?


Za sebe doporučuji jogu. I pár základních cviků, cvičených s pravidelností a dostatečně dlouhou dobu,dokáže zázraky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 16:44

dromedaro
je to rozumny cvicit, kdyz sem byla na par lekcich mozna 10 let zpet a fakt si nepamatuju spravny provedeni cviku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:07

Na pater si najdi spinalni cviky. Joga to myslim neni, ale funguje to. Joga je spis prevence, tohle funguje i na odblokovani, kdyz uz prejde akutni bolest. Provedeni je u nich jednoduche, zvladnu to i ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 17:33

mike
vidis, to i znam, nektery ty cviky delavame na konci lekce s tyci. No fakt doufam, ze hlavni duvod byl asfalt + stary vytrachtany boty, protoze me to poboliva obcas i pri dlouhym stani. Ono je taky naprd, ze mam porad jeste nezahojenej zcela ten natazenej prdelni sval, kterej je na strane posunuty cesky, takze mi trochu jina mechanika pohybu dost zhorsuje koleno a je mozny, ze diky tomu taky chodim nejak uplne blbe a ta kombinace tvrdyho to jen dorazila... uz aby skoncil nouzovej rezim a mohl zacit lamat kosti muj lamac kosti...

tak sem se trochu protahla a zarotovala a sla bych tak akorat spat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 18:09

Mawenzi: Na YT existují spousty videí podle kterých můžeš cvičit. Existují i lekce jogy zaměřené přímo na lidi, kteří mají problémy s páteří. Hlavně při tom člověk musí respektovat svoje tělo a netlačit to přes sílu a bolest. Cvičit tak, kam tě pustí tvoje tělo. Postupovat pozvolně. A časem se to posunuje samo od sebe. Akorát ta páteř, to není sranda, takže tam bych to spíš konzultoval s někým, kdo tomu rozumí, který cviky jo a které ne. Já jsem to dělal tak, že když jsem s tím začínal úplně od nuly, tak jsem zašel na pár hodin lekcí jogy pro začátečníky, ale s dobrými učiteli, abych okoukal ty základní cviky, jak je dělají a jak k tomu všeobecně přistupují a pak už jsem jel stylem samouk. Lekce jogy všeobecně hodně zdražily a dávat 250kč za hodinu cvičení, kdy stejně učitel na tebe nemá čas ti něco vysvětlovat, protože tam má dvacet lidí, jejichž tempu se musíš přizpůsobovat, to se mi nechtělo. Koupil jsem si knihu v antikvariátu o joze od českého jogína vydanou někdy v 70.letech s fotografickými ukázkami a detailně rozepsanými postupy. Pak na internetu se dá dohledat taky spousta dalších věcí k té joze, když ti něco není jasné.

Kdysi jsem viděl na YT video z Ameriky. Nějaký válečný veterán z Perského zálivu, který byl zdevastovaný bojem, různými chemickýma látkami z té války a skončil jako invalida na vozíku. Ale on se s tím nesmířil a začal drobnými jogovými cviky, který mu jeho stav umožňoval na tom vozíku. Postupně se to zlepšovalo po drobných krůčcích a dnes je z něj normální zdravý chlap bez invalidního vozíku, který i sportuje. Lékaři o tom mluvili jako o zázraku. Joga dokáže napravit hodně věcí.

S tou chůzi po tom asfaltu mají problém i zdraví lidi. Slyšel jsem i lidi bez zdravotních potíží nadávat na ty nové uhlazené asfaltové stezky. Při delší chůzi na nich, v těžších botech, je také bolí záda a kolena.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 22, 2020 19:59

Některý z vás by to mohlo zajímat. Na internetu je k dispozici za 90Kč ke shlédnutí nový dokumentární film Viliama Poltikoviče o Jaroslavu Duškovi a jeho pohledu na svět a na život:

Zrcadlení tmy
https://aerovod.cz/katalog/zrcadleni-tmy
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 23, 2020 5:58

jenze vudeo na YT neni lektor kterej ti rekne ze mas moc kulaty zada a radsi se ohni niz ale s rovnejsima...

tu knizku mi i doprusoval.kamarad, ze mi ji naskenuje, chtela swm.si ji vlastne objednat z antukvariatu.

jenze jaksi ted nemuzes na zadny lekce chodit, ze... a treba mesic, dva to jeste porad nepujde.

a zas bych uplne nedelala z toho ze me pobolivala bedra ze mam kdovico s pateri, staci nejaky zkraceny vazy a oslabeny svaly
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 7, 2020 19:50

Jen tak ze zvědavosti se chci zeptat, kolik kg výbavy s sebou nese na vrchol při výstupu horolezec v batohu? Mám na mysli toto horolezectví: https://sport.aktualne.cz/ostatni-sport ... 47ab5f122/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 15, 2020 19:13

Jsem z těch zpráv už tak zblblej, že jsem v první chvíli myslel, že píší o americkém prezidentovi :-)

Tramp se chtěl v lese ohřát a chytla mu záda. Pátrali po něm policisté i lesníci
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tramp-se-chtel-v-lese-ohrat-a-chytla-mu-zada-patrali-po-nem-policiste-i-lesnici-40324194
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 19:22

Policisté na Jesenicku pátrali ve čtvrtek po 28letém muži ... spíše samotář, který často trávil volný čas na túrách v lesích

Ethericu? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2020 20:16

Jsem po pul roce konecne ostrihan. Hura! Hlava o pul kila lehci a zas vidim na prave oko. Holicka rikala neco o Vinnetouovi :D Chudak, pry ted maka 10 - 12 hodin denne a uz toho ma dost. Se nedivim, je o par let starsi, nez ja.

Tak dlouhe vlasy jsem mel naposled v puberte a uz mne to fakt otravovalo. Chtel jsem jit zacatkem brezna, ale to jsem zrovna onemocnel a pak uz to neslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned kvě 31, 2020 19:05

remarketing, level 2. Hledal jsem auto k půjčení na carsharingu Hoppygo, našel jsem, že nejblíže k bydlišti se z rozumně velkých aut nabízí Passat, cca 200 metrů od baráku. O 20 minut později vyhdu ven a hned vedle vrátek stojí Passat s povědomou SPZ...ano, byl to on.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon čer 1, 2020 5:37

Ten hledanej jsem nebyl já, ohně na výletech zásadně nedělám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob čer 6, 2020 21:49

Dneska byla vychazka rychla, abych stihnul dovoz z Kosiku, ktery byl naplanovany na 21 - 22. 10 km pod hodinu a pul, byl jsem doma ve 20:55 a v telefonu SMS, ze budou mit zpozdeni az pul hodiny #-o Nakonec prijel asi ve 22:25, to bych stihnul jeste jedno kolecko.

Vyrazil jsem hned po desti a vecerni slunce pod odchazejicimi cernymi mraky delalo docela kouzla :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » sob čer 6, 2020 22:38

Hmm, odpo jsem taky objednal Košík. Žena měla cukrářskou náladu, tak jsem objednal kilové balení čokolády na vaření. A k tomu běžné doplnění zásob, nic akutního. Taky na 21-22h. Přijel už hodinu předem, což celkem vyhovovalo, ale chyběla jedna věc - samozřejmě ta čokoláda, kvůli který jsem to objednával. Buď mu jí nenaložili, nebo jí vylložil omylem někomu přede mnou...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob čer 6, 2020 22:52

Hodinu predem? To se mi jeste nestalo. Zavolal aspon, jestli ti to vyhovuje? U mne by mel smulu dneska a vetsinou i jindy, obvykle se vracim domu tesne pred zacatkem planovaneho rozmezi. Jednou se mi stalo, ze volal asi o ctvrt hodiny driv, to jsem nahodou doma byl.

Taky mi jednou neprivezli hlavni vec, kvuli ktere jsem objednaval, ale aspon to ohlasili pul dne predem v SMS. Bordel ve skladu, byl to myslim Rohlik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned čer 7, 2020 0:00

tohle nebyl stav, že by zboží nebylo - to pak píšou, že nenakladají. Tohle ale bylo i na dodáku, tj. to buď nekdo zvoral ve skladu, nebo to kurýr vyložil omylem někomu dříve.
A ohledně brzkého doručení - občas se stane, a občas volají, občas ne. Přes den téměř vždy, večer - zvláště když to byl v době objednání nejbližší dostupný čas - volá většinou až když je před barákem. Samozřejmě na jeho vlastní riziko, že ještě doma nebudu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec