Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 8, 2022 9:00

ntz
nemuzes vychazet z toho ze lidi s PAS to maji stejne jak ty, pravdepodobne je nikdy nepochopis, ani kdyby ses o to snazil

ale ona to je romantika, ale to neznamena, ze to taky neni stres a zatez jak svina
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv zář 8, 2022 9:10

ntz píše:neni to nahodou tak trosku tim, ze jsi celej nestastnej z toho UL ?

To je úvaha zcela mimo mísu, ale to jakože těžce. Naopak, s UL to ještě jaksi taksi šlo, ale i tak - furt velkej a těžkej batoh, kterej mi bere radost z výletu a pohybu.
Titan se nekroutí, evidentně jsi ho nikdy neměl, nebo měl nevhodnej typ hrnce. Vše funguje perfektně, proč zmiňuješ popruhy nechápu.
Zkrácený popruhy fungují stejně, jako když tam máš délku +1m, rozdíl je jen a pouze v tý váze.
Kartáček taky nezkracuju.
Tyvek jsem měl "pro dva"

Alfa a omega je v tom, že já za den ujdu tolik, co ty ta prodlouženej víkend. Mě baví chodit, ne tahat těžkej batoh nebo kempovat. Chodit.
Oheň, romantiku atd můžu mít každej den doma, za tím nemusím nikam ven..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 10:22

to si dobrej ... ja za den chodim pohodovym tempem a s focenim cca 20-25 kdyz vyrazim rano ... kdybych se chtel kousnout a jit rychle a mel bych lehkej bagl (samozrejme hraje roli teren a vyskovej profil), tak bych asi dal 30-40 .. Nicmene driv jsem moc nechodil, mel jsem v outdoors jine aktivity, ted se to snazim zmenit a rekl bych, ze jen za letosek (kdyz budu predpokladat, ze jsem fakt az letos zacal s "chozenim") jsem udelal velkej progres .. samozrejme az se mi podari vic zhubout a dostat se do formy, tak to snad bude jeste lepsi .. vzpominam ale (a ty jiste taky), jak jsem tady na jare knoural, ze me boli po 15km v pohorkach nozky .. nastesti se fakt ukazalo, ze to bylo nohama a slabou pripravenosti nez botama, takze ted se vsechno vyznamne zlepsuje a ja ujdu cim dal vic a rychlejc ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv zář 8, 2022 10:44

Však jasný, trénink dělá nejvíc. Další část úspěchu závisí na vyladěný výbavě. Já se zbavil jen věcí na spaní, jinak všechno zůstalo. Je to věda, najít věci, který skvěle slouží svému účelu a zároveň splňují ostatní požadavky. Toolik zkoušení mě to stálo, a těch peněz /ale mě zkoušet výbavu vysloveně baví/. Teď mám vše vyladěný perfektně a hlavně s tím umím efektivně fungovat a jsem s tím sžitej, čili už jedinej limit je pro mě limit mého organismu.
S obyč výbavou by to nešlo, ne tak daleko, ne tak rychle, ne tak pohodlně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 11:15

Etheric píše:Je to věda, najít věci, který skvěle slouží svému účelu a zároveň splňují ostatní požadavky. Toolik zkoušení mě to stálo, a těch peněz /ale mě zkoušet výbavu vysloveně baví/.


Ja jsem udelal par chyb spise z nejake momentalni nerozvaznosti a nadseni (viz muj Cumulus Panyam tenkrat asi za 420 euro), normalne ale spis strasne dlouho vybiram a studuju teoreticky ruzne recenze a technikalie, takze v 90% to, co nakonec koupim, to pak pouzivam a funguje mi to ..

jinak co se tyce vybavy mas naprostou pravdu .. ja mam tedka skoro ty nejlepsi dostupne veci, o kterejch se mi pred 15 lety jen snilo a fakt to pomaha .. Mam praci a chodi mi vejplata, zaroven ale nejsem zadnej Rotschild, takze mam tendenci si kupovat spis co nejlepsi veci, aby mi dlouho a co nejlepe slouzily. Zaroven od urcite urovne urovne uz to je vyhazovani penez, takze se snazim bejt rozumnej a napriklad nadobi pouzivam jake mam, protoze je v pohode i kdybych si mohl zacit v e-shopech kupovat ruzny jet-boily a titatove nejlepsi hrnce a podobne veci ..

kdyz bych rekl, ze muj hlavni konicek je landscape photography, tak to je fakt megadraha vec .. krome veci na foceni (a ja mam skoro vse z druhe ruky ala bazos.cz a nebo ebay.de) je tam proste cast toho outdooroveho vybaveni, takze fakt, vsechno dohromady treba 100-250k

Co se tyce outdooru tak v soucsnou chvili mam krome membranovky a k ni nejakejch kalhot uplne vse .. jedinej velkej nakup, co me v nasledujicich mesicich ceka, je ten strasnej ukol vybrat bundu a kalhoty (a strefit se na prvni dobrou ;)) .. takze doufam, ze mi pomuzete

edit: lidi tady mi urcite uz pomohli v mnoha vecech .. hlavne s tim oblecenim, ve kterym jsem (i obecne v civilnim zivote) fakt neandrtalec ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 12:03

ntz píše:normalne ale spis strasne dlouho vybiram a studuju teoreticky ruzne recenze a technikalie, takze v 90% to, co nakonec koupim, to pak pouzivam a funguje mi to ..
Tak to jsi docela stastni clovek. Myslim si, ze tady na OF je hodne lidi - hlavne co se tyce obleceni -, kteri taky dlouho "studovali ruzne recenze a technikalie", shaneli zkusenosti jinych tady a podle toho neco koupili - ale nakonec zjistili, ze pro ne to neni uplne ono. Protoze spusta veci je hodne individualni a co je skvele pro jednoho, je skoro k nicemu jinemu. Typicky priklad funcknich veci pro silne poticiho se jedince vs. nikdy nepoticiho se hubenoura. A taky ze mnoho veci a funkcionalit zavisi od zpusobu vyuziti - napr. ne vsechno, co je skvele na turistiku je taky tak skvele na behani a naopak.

No a potom vyrobci dokazou casto prekvapit - typicky Polartec -, ze pod stejnym nazvem prodavaji ruzne funkcni veci. Abych ani nemluvil o "inovacich".

Takze nakonec si stejne musis sam vsechno odzkouset a najit "ten svuj ideal". (A kdyz po mnoha letech to najdes, tak za chvili najednou zjistis, ze Tvuj organizmus zacal - kvuli prekonane nemoci nebo jen kvuli "zrani" - pracovat trochu jinak a uz to neni az takovy "ideal" :evil: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » čtv zář 8, 2022 18:28

no a pak se dostaneš do stavu, kdy po dlouhém vybírání koupíš něco, co ti vyhovuje, nosíš to až do roztrhání a když chceš koupit další, zjistíš, že už se to nevyrábí nebo vyrábí, ale změnili materiál nebo střih a je z to něco jiného ... a jsi zpět v bodu nula
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv zář 8, 2022 18:29

apuka píše:taky dlouho "studovali ruzne recenze a technikalie", shaneli zkusenosti jinych tady a podle toho neco koupili - ale nakonec zjistili, ze pro ne to neni uplne ono

Jo, to se mi stalo tolikrát... Papírově, způsobem použití, materiálově, prostě ve všech ohledech se zdálo, že mi to bude fungovat skvěle, no v praxi je to bohužel úplně jiný. Naopak něco, co by mi vyhovovat nemělo, nebo je to původním určením na něco úplně jinýho, mi třeba vyhovuje skvěle..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 18:39

@Etheric: Ja jsem v prispevku puvodne jsem mel jako priklad spomenuty prave Tebe, ze jsi se hodnekrat spalil, i kdyz jsi opravdu peclive vybiral. Ale potom jsem si rekl, ze radeji nebudu nikoho bez jeho souhlasu spominat. Takze jsem rad, ze ses ozval sam :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 8, 2022 19:40

Mawenzi: Aha, asi jsi mi nemusela úplně psát důvody. Já to nemyslel nějak posměšně, jen mě to celkem překvapilo vzhledem k tomu, jak tady píšeš, kolik času trávíš v přírodě a jaké máš zkušenosti.

Jinak tedy čistě technicky. Ty tvé důvody, z čeho máš obavy, tak je o dost pravděpodobnější, že se něco takového stane na hospodské zahradě s podnapilým pánským osazenstvem, než na samotě v lese.

Já zase právě nemusím moc jednodenní výlety. Mně kolikrát přijde, že to ani nemá cenu se někam vydávat daleko, když se musím ten den vrátit.
Já mám spaní, vaření a vše další okolo toho rád. Proto ani nevyhledávám hotely nebo chaty na přespání. Já to beru jako dobrodružství.

EDIT: Kvůli těm nočním zvukům v lese jsem i přemýšlel o nějaké termovizi, protože mě kolikrát zajímá, co se tam děje a co za zvíře ty zvuky způsobuje. Uvažoval jsem při koupi mobilu, že pořídím nějaký dražší s termovizí, ale kamoška si nějaký takový pořídila, ale přišlo mi to jen jako hračka s dosahem pár metrů. Když jsem začal jezdit sám na delší cesty do přírody, tak jsem z těch zvuků byl také nesvůj, ale to si člověk časem zvykne. Hodně mě ty zvuky znervozňovaly v lesích na Slovensku, když jsem v lese slyšel šramot a kroky, že jsem nevěděl, co to je a jestli to není medvěd. I proto jsem chtěl tu termovizi. Ale něco kvalitního asi bude drahé a těžké. Úplně jsem to nezjišťoval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 4:30

Záleží kde bydlíš. Pokud musíš do přírody cestovat 2h tam a 2 zpět, pak je dost naprd chodit na jednodenní výlety. Ale pokud máš les za barákem, je to přesně naopak.

Jinak souhlasím ohledně spaní na zahrádce hospody, zastávce v obci, kdekoliv poblíž civilizace. Rizikové.

Dobrá termokamera stojí asi jako dobrý kolo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 5:47

Lipon
a proto se snazim kdyz je to fakt dobry a vyhovuje mi to a je to vec co se mi blbe shani koupit ty veci klidne 2...

akorat se mi zas nekdy stane, ze sice koupim skvelou mikinu x2 (napr. WP nejakou medvedici zateplenou v doprodeji wp za 600, ji prubnu, zjistim ze je super, koupim druhou do skrine, 3 roky nosim a nosim... a pak experimentalne vyzkousim zateplenou bundu, protoze se objevi nejaka pro me... :D je super, koupim radsi dve... a medvedice zabalena nova ted kouka ve skrini... :D

jako vydrzi v te skrini treba 10 let, ale zase se k tomu vazou jiny nevyhody.

a zrovna ja mam fakt dost problem sehnat neco, co by mi vyhovovalo, ale pak je trochu problem odhadnout, zda to do te zasoby koupit nebo ne... aby to nedopadlo jak s medvedici :D

Dromedaro
jenze ja se nebojim lidi mezi ostatnima lidma, nekde uprostred vesnice, ani priopilych, ale cilene jdoucich po jasnym cili v liduprazdnym lese... cimz nechci rict ze opilci nemuzou byt otravni. me naopak uklidnujou mista s lidima. paradoxne.

jo, na to jak moc travim casu venku, me to hodne omezuje, na druhou stranu konecne posledni cca 2 roky su ve stavu, ze si muzu v pohode zaplatit ubytko a nemusim se uplne ohlizet na cenu, protoze bohuzel casto ubytko pro 1 stoji jak pro 2...

a snazim se to brat tak, ze zazitky mi nikdo nevezme...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 5:59

Mawenzi píše:ja se nebojim lidi mezi ostatnima lidma, nekde uprostred vesnice, ani priopilych, ale cilene jdoucich po jasnym cili v liduprazdnym lese...

To je ale nesmyslný, víš to? Nejnebezpečnější je civilizace. Tam chodí lidi s jasným cílem, ať už loupit či šoustat, kdo by se trmácel po lesích, v civilizaci je příležitostí více, dá se tam lépe ztratit,... To si tě spíš někdo vyhlédne a půjde za tebou, ale kde si tě asi tak vyhlédne? V civilizaci..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 6:55

etheric
jasne, protoze tvuj mozek ma narok jen na smusluplny strachy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 7:00

A tvůj mozek se zas cítí bezpečněji na nebezpečných místech? To je divný... Každopádně, pokud je to v rámci PTSD, tak se s tím dá něco dělat. Je to na dlouho, není to jednoduchý, ale jde to
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 7:16

muj mozek se citi bezpecne kde to zna a nikdy se mu nic nestalo coz na mistech s lidma nikdy ale na mistech bez lidi ano
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 7:46

Ale to bylo něco úplně jinýho, jiná situace. Nejnebezpečnější je civilizace, zejména parky a jiná zapadlá místa, obzvláště v jistých hodinách. Furt je to civilizace, nelze třeba park nebo tak nějak nazvat "místem bez lidí", furt je to v civilizaci.
Když se bezpečně cítíš kde to znáš, pak se ti na cestách musí spát blbě kdekoliv, ne vždycky spíš na známým místě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 8:20

Ethericu, toto neni uplne cerna a bila.

V te civilizaci se stane drive, ze Te nekdo oloupne, neco Ti udela, to ano. Na druhe strane tam, mezi lidma je to pro ty utocniky slozitejsi, protoze "se neciti v bezpeci", je velka pravdepodobnost, ze jej nekdo vyrusi a obeti pomuze - a toto je jista forma bloku.
V tom "lese", venku od civilizace zase je to otazka, jak se rika "prilezitost dela zlodeje". Kdyz takovy clovek narazi na potencialni obet, tak je docela vysoka pravdepodobnost, ze v jeho mozku "naskoci znamenko" - je to moznost, nikdo me nevyrusi a ja se mohu klidne ztratit, protoze kym obet najdou nebo dojde nekam do civilizace, tak ja uz budu "na druhe strane republiky". Nejsou tady svedkove. Atd. Tj. se ztrati vsechny bloky.
Kvuli nejakemu takovemu cinu nemusi ani neco udelat okamzite pri stretu a klidne muze jit napr. v nejake skupine. Neni takovy problem zjistit nebo odhadnout, kde asi ta obet bude spat, odpocivat, atd. No a da se napr. v noci potichu vytratit i ze skupiny, najit obet.

Navic v lesech v CR vubec neni tak ojedinele, ze se ruzni "divni lide" "toulaji" po lesich i na hodne odlehlych mistech. Obcas muzes necekane narazit na nekoho takoveho na nejneocekavanejsim miste i za nejhnusnejsiho pocasi. (Pricemz vim, ze to muze byt nejaky zapraseny mistni pavproch na prochazce svymi "cestami-necestami polemlesemloukou" s macetou u pasu, aby si cesticku procistil... :D )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 8:59

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Jsou tam násilníci, vrazi, komáři, klíšťata, mravenci,... :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 9:05

tak ja vetsinou spim spatne vsude, nicmene v lese obzvlast blbe
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 9, 2022 13:39

apuka píše:Kvuli nejakemu takovemu cinu nemusi ani neco udelat okamzite pri stretu a klidne muze jit napr. v nejake skupine. Neni takovy problem zjistit nebo odhadnout, kde asi ta obet bude spat, odpocivat, atd. No a da se napr. v noci potichu vytratit i ze skupiny, najit obet.

Díváš se moc na televizi nebo se chystáš sám nějaký horor napsat? :-k

apuka píše:Navic v lesech v CR vubec neni tak ojedinele, ze se ruzni "divni lide" "toulaji" po lesich i na hodne odlehlych mistech. Obcas muzes necekane narazit na nekoho takoveho na nejneocekavanejsim miste i za nejhnusnejsiho pocasi.

Nemělo by být místo ČR severní Morava? Neřekla bych, že v Čechách takové lidi potkávám. Co si tak vzpomínám, tak nejdivnější mi přišel takovej docela mladej chlápek, co se ptal, jestli po nějaký turistický značce dojde na určitý místo. Bylo mi divný, že nemá v mobilu mapu, do který by se podíval :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 14:00

@GM: Ani jedno...

Ono jde o to, ze kdyz nekdo neco podobne nekaleho dela ve meste/v civilizaci mezi lidma (neznamena to, ze uprostred houfu, ale ze lidi jsou nablizku), tak v drtive vetsine je to do nejake miry "planovany" utok, sice mozna neni presny plan, kdy a na koho, ale dotycny uz se tam "toula" s tim cilem.
V te prirode je to, jak pisu otazka okamziteho vnuknuti, "prilezitost dela zlodeje", proste vyuziti naskytle moznosti. Asi takovy clovek nepujde na 20km turu nekam mimo civilizace (at uz sam nebo v nejake skupine) planovane proto, aby tam nekomu neco udelal, hlavne kdyz ani netusi, jestli nekoho vubec stretne. A ze pisu o moznosti "ve skupine", tak by ses hodne divila, o kolika podobnych lidi jeho okoli ani v nejmensim netusi, ze je neceho takoveho schopny, i kdyz to dela opakovane. Klidne muze byt v parte svych znamych, kamaradu hodne oblibeny, tudiz proc by s nima nekam nesel - z te skupiny nebude z nikoho delat vlastni obet.
GreyMouse píše:Nemělo by být místo ČR severní Morava?
Ne. Vsak obcas se doctes, ze se nekde najednou objevil nekdo (nebo ho nekdo objevil), ktery dlouha leta zil izolovane v lesich CR a stranil se lidi, takze jej nikdo nevidel. Kupodivu, v drtive vetsine pripadu je odjinud nez ze SM - mozna i proto, ze tady Beskydy a ostatni lesy jsou tak probadane, púroflaknute a tolik lidi tam chodi ve dne v noci, ze nani moc kam se klidne schovat.

No a i takovy PP, jak jsem popisoval, i kdyz to spise byla jeho nedavna minulost zije ve Zlinskem kraji, ne v Severomoravskem :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 9, 2022 15:52

Mawenzi píše:jenze ja se nebojim lidi mezi ostatnima lidma .... ale cilene jdoucich po jasnym cili v liduprazdnym lese...

To zní jako by tady u nás bylo běžné, že tu psychopati loví po lesích lidi. Jeden takový tu teda byl, ale ten už si podřezal žíly ve Valdicích - Lesní vrah Kalivoda. Ale zase, kolik takových případů bylo nebo je? Pořád je mnohem větší pravděpodobnost, že tě někdo napadne mezi lidmi než někde v přírodě. I když stát se to může, to ti zase nevyvracím, že na někoho takového můžeš natrefit. Viz třeba tento případ, kdy jej právě hledali kvůli zneužití malé dívky - Policisté našli v lese tělo hledaného ozbrojeného muže. Zvláštní lidi v lese občas potkávám, ale vyloženě, že bych z někoho měl špatný pocit, to si teď vybavuji jen dva. Jednoho na Slovensku, ke kterému jsem se raději neotáčel zády a byl jsem rád, když jsem se od něj vzdálil a druhého tady kousek za Brnem v lese u rybníku, kam jsem se šel brzy za úsvitu koupat a sotva jsem vlezl do vody, tak z lesa vylezl od pohledu divnej chlap a jak se záhy ukázalo, tak to byl úchylný gej, který mi tam ze břehu začal dělat slizský návrhy. Vzhledem k tomu, že byl ještě větší a mohutnější než já, široko daleko nikdo nebyl, tak jsem se zrovna bezpečně necítil. Podle zásady nedráždi psychopata, jsem si ho nevšímal a tak když viděl, že na něj nereaguji, tak zase za chvíli zmizel v lese.

Ale zase tě chápu, protože třeba i to, že nosím oblečení, které v přírodě není nápadné, tak má i ten důvod, že nechci být nějak extra nápadný a dalece viditelný, protože nikdy nevíš, kdo se v okolí pohybuje. A z toho důvodu třeba i nedělám v noci oheň, protože mě znervozňuje, že já nevidím nic, ale já s tím svým ohněm jsem vidět do dálky. Ale tady u nás nějaké obavy moc nemám. Tohle bych více řešil spíše více na východ, kam občas jezdím, protože na západ nejezdím.

No ale ještě k tomuto tématu mě nedávno napadlo, jak moc je bezpečné teď třeba přespávat sám někde v lesích u hranic v Bílých Karpatech. Protože jsem nedávno četl článek, že policisté žádají vnitro o posily, protože se výrazně zvýšil počet běženců ze Sýrie, kteří k nám proudí přes Slovensko a překračují hranice právě v oblasti Býlích Karpat, že tu v lesích policisté pochytali už několik skupin a že ten počet narůstá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 16:18

Dromedaro píše:Zvláštní lidi v lese občas potkávám, ale vyloženě, že bych z někoho měl špatný pocit, to si teď vybavuji jen dva.
No, ja bych rekl, ze napr. pro holky muze byt vetsi problem s tema, co nijak "divne" nevypadaji nez z tech divnych... Jak jsem uz GM psal, o vetsine problemovych ani jejich okoli nevi, ze maji nejake ty problemy a jsou tim hodne prekvapeni - prave proto, ze maji dojem, ze "nejaky uchyl vzdy vypada na prvni pohled divne", coz vubec pravdou neni. Napr. i jen kvuli tomu, ze normalni gaussovske rozdeleni inteleigence funguje i pro populaci uchylu, tj. najdes mezi nima cca stejne prumerne, vice i mene inteligentnich jako v normalni populaci. No a tem alespon prumerne inteligentnim rychle dojde, ze "byt divny" znamena automaticky min prilezitosti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 9, 2022 16:18

apuka píše:V te prirode je to, jak pisu otazka okamziteho vnuknuti, "prilezitost dela zlodeje", proste vyuziti naskytle moznosti.

Máš alespoň jeden konkrétní příklad? Myslím příklad v kolektivu oblíbeného násilníka, který s partou kamarádů vyrazil na výlet, od skupiny se později nenápadně oddělil, aby vystopoval a přepadl nějakou holku, kterou předtím potkali?

Hele, já vím že člověk může mít smůlu a narazit na někoho jako byl lesní vrah Kalivoda. Ale ta pravděpodobnost je pořád mnohem menší než že mě cestou do práce přejede auto, který vjelo na chodník. A ty to podáváš tak jako by lesy byly plný úchylů

apuka píše:Vsak obcas se doctes, ze se nekde najednou objevil nekdo (nebo ho nekdo objevil), ktery dlouha leta zil izolovane v lesich CR a stranil se lidi, takze jej nikdo nevidel.

Asi málo čtu, nevybavuje se mi ani jeden případ.

EDIT: Jéje, koukám, že než jsem dopsala, tak si na Kalivodu vzpomněl další. Asi bysme měli dát dohromady těch jmen víc, když podle apuky je takové přepadávání v lese skoro běžné :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 9, 2022 16:32

tak ja chapu ze 2x za zivot uz by byl fakt pech, ale uprimne i jedna zkusenost je vic, nez by vetsina lidi chtela. s kamoskama v lese se rozhodne taky vubec bezpecne necitim ale je to o fous lepsi aspon v tom, ze sme treba dve...

rozhodne si nemyslim, ze po lesich behaji uchylaci a vrahove, ale proste me uklidnuje kdyz vim, ze je tam se mnou nekdo jinej.

a loni na sumave sme potkali bandu z kriminalky v c. budejovicich a prej tech znasilneni stoparek je vyrazne vic, nez si bezna populace mysli (debata na zaklade toho, ze tam byla samotna maturantka a rikala, ze casto stopuje), tak chlapici teda varovali hlavne pred jihoceskym, jihomoravskym a moravskoslezskym myslim, ze tam by oni teda fakt nestopovali jako mlada holka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 9, 2022 17:34

apuka píše:No, ja bych rekl, ze napr. pro holky muze byt vetsi problem s tema, co nijak "divne" nevypadaji nez z tech divnych...

Já tím zvláštní neměl na mysli nebezpeční. Prostě jen zvláštní, podivíni, tak nějak.
Jinak ano, hodně psychopatů, sociopatů má v charakteristice určité charisma, že na své okolí působí důvěryhodně a sympaticky. I když označení psychopat není úplně správný, protože to jsou lidi, kteří nemají emoce jako třeba strach, ale vžilo se to jako označení pro vrahy.

GreyMouse píše:
apuka píše:Vsak obcas se doctes, ze se nekde najednou objevil nekdo (nebo ho nekdo objevil), ktery dlouha leta zil izolovane v lesich CR a stranil se lidi, takze jej nikdo nevidel.
Asi málo čtu, nevybavuje se mi ani jeden případ.

Tak v ČR si taky žádný takový případ nevybavuji ani že bych o nějakém takovém slyšel, že někdo žil v lese tak izolovaně, že by o něm roky nikdo nevěděl. O různých samotářích toho koluje spousty, ale o těch vždy jejich okolí tak nějak ví, i když se s nikým nestýkají.

GreyMouse píše: Asi bysme měli dát dohromady těch jmen víc, když podle apuky je takové přepadávání v lese skoro běžné :?

Já si vzpomněl ještě na známý případ vraždy tří trampů, ale to bylo za socialismu Příběh vraždy trampů a pak dvou holek, ale těm se stal osudný autostop cestou na vandr a stalo se to rovněž za socialismu Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 9, 2022 23:43

@Mawenzi: Tebe chápu, i když za sebou nemám podobnou zkušenost jako ty, tak když jdu sama, tak je to pro mě taky jiný než když jdu s někým. Jsem obezřetnější, v noci hůř spím, každé zašramocení mě vyleká. Ale není to takový strach, že bych ho nedokázala překonat. Ale třeba stopem jsem jela v životě jenom párkrát a nikdy ne sama. To mi přijde nebezpečnější než všichni myslivci, divoká prasata a lesní úchylové dohromady. Co nechápu je, že apuka má potřebu tě strašit hororovými scénáři i když ví, že se dost bojíš i bez toho. Kdyby ses chovala lehkovážně a zbytečně riskovala, tak by se to dalo pochopit, ale takhle? (No, budu předpokládat, že si to svoje přehánění nedokáže odpustit a ne že nám tady předestřel svoje představy o tom co by se v lese dalo dělat s osamocenými turistkami :twisted:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 10, 2022 5:36

Greymouse
jo stopem sem jela jednou... je to davno, ti movitejsi meli doma pocitac a idos aplikaci offline a tak mi nejaky znamy zjistili spoj z brna do ostase za kamaradkou s jejima rodicema na dovolenou, kam oni cestovali uz v sobotu z brna ale ja prejizdela z festivalu fantazie :D no a ten autobus, co nasel idos, ten jako vubec nejel :D :D a nejblizsi autobus by jel asi za 5 hodin, bylo to asi 14 kilaku jen do kempu, tak sem si rekla, ze to dojdu... jenze v te dobe sem mela koleno v hodne spatnym stavu a skoro nemohla chodit, protoze sem ho mela nejak obrazeny jeste navic, takze sem se sourala asi prvni kilak po silnici a zastavil mi takovej starsi pan v modrym favoritu... ze na ostasi dela obcas udrzbu ze vi kde ten kemp je, tak me hodil a kdyz sem vylezla z auta tak mamu kamosky malem slehlo, protoze zrovna v radiu hlasili ze na ostasku radi postarsi nasilnik v modrem favoritu :D (na druhou stranu tenkrat mel favorita kazdej 3. ridic a kazdej ctvrtek favorit byl modrej :D)

ale tak zname apuku, ze jo, vsichni vime co je potreba brat trochu s rezervou a nevztahovat si to uplne na sebe :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 12:06

God save the king.... Charles the third. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec