Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pát pro 2, 2022 17:12

@ntz
Ty mas dojem, ze mam potrebu si neco vyrizovat?
A vsiml sis, ze jsem dlouho otalel s reakc? Jenze to uz neslo vydrzet, a ver nebo ne, s nejakymi osobnimi sympatiemi, ci amtipatiemi to nema co delat, napsal bych neco podobneho, i kdybych te tu videl poprve - lapidarne receno, nemas ve vecech vubec jasno, ale budes se za to bit, dej se co dej... tak good luck, mne je jedno, jestli jine, nez tve nazory, budes brat, ci nad nimi aspon premyslet, ci nikoli, na tobe mi vubec nezalezi - je to jen tvuj boj...
:-..
A zda se, ze tvoje zavery uz budou porad jen totez - ty totiz nectes, co ti pisou ostatni, aby ses zamyslel, ty to ctes, abys mohl oponovat... jenze ne vzdy (v techto pripadech vetsinou) tve argumenty i zavery jsou dost zcestne... povazujes je sice za logicke, ale jen dle "sve logiky", a ta je na hony vzdalena te obecne...
jeden jednoduchy priklad za vsechno:
ntz píše:jo, mame v rodine 3 auta (ale zadne velke SUV)

...jakou toto ma logiku (v tom kontextu, v jakem je to mineno)?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pát pro 2, 2022 18:05

Tady to začíná být pěkně miltantní. Nejvyšši čas vyrazit na Plzeň, v hospodě budou lidi jednoznačně smírnější.

Jdu dělat to skutečné :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pát pro 2, 2022 18:46

@Quido ctu co mi pisou ostatni ... opravdu ctu ...

@irem - co se mi snazis dokazat ? nerozumis psanemu textu ? "skutecne delani" je co jsem psal vyse .. skutecne delani je ze kazdou vec nez koupis, ze ji ohledas jestli to za to stoji, skutecne delani je si nekupujes vajicka z klecoveho chovu, skutecne delani je ze se snazis neprodukovat zbytecne obaly, skutecne delanbi je, ze se snazis nekupovat si konzumni blbosti ala novej telefon kazdej rok, spousty hadru apod .. skutecne delani je ostatne i kecupovej utok v galerii a nebo jit nastrikat na zed dobytkum co pestujou norky na kozich ze jsou vrazi .. vse uz jsem psal 100x, jsem unavenej se porad opakovat .. pokud me chces u neceho nejak nachytat abys mi mohla napsat ze jsem blb tak mi to prosim napis rovnou, citis-li to tak .. usetrime si cas

nejsem zadnej extremista a mam co se tyce mych dopadu na ekologii jeste hodne co zlepsovat .. alespon se ale na rozdil od *drtive* vetsiny ostatnich lidi snazim s tim neco aktivne delat a vedu k tomu svoje blizke a svoji rodinu

dalsi diskuse na tohle tema uz me nebavi a nepokracuju .. je mi lito, ze jsem mnohe zklamal (jakej jsem "pokrytec", "svazak" a kdovi co jeste) .. a jeste vic je mi lito, co jsem tady od mnohych jinych precetl ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod irem » pát pro 2, 2022 18:59

@ntz Nechci Ti nic dokazovat ani nachytavat :roll: opravdu me zajimalo, jak to mas pojate a kde v tom je ten aktivismus. Evidentne ten pojem chapu jinak, nez Ty a zrejme proto jsem videla rozpor v tom, co pises. Takze diky za vysvetleni.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pát pro 2, 2022 19:21

ntz píše:@Quido ctu co mi pisou ostatni ... opravdu ctu ...

nerozumis vete: "ty totiz nectes, co ti pisou ostatni, aby ses zamyslel, ty to ctes, abys mohl oponovat" ...?
:smt082

S temi auty mi to nevysveztlis...?! :-s

EDIT:
ntz píše:skutecne delani je ostatne i kecupovej utok v galerii a nebo jit nastrikat na zed dobytkum co pestujou norky na kozich ze jsou vrazi ...
VS.
..nejsem zadnej extremista... .

a tohle myslis opravdu vazne, nabo zase nejaka "nadsazka"...?
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 3, 2022 6:49

ntz
ono pod pojmem "neco delat" si ja (a i jini lide) predstavime privazovaji ke stromum a bojkok chlapu s pilou, blokada silnice s prevozem zvirat na jatka, nebo kdyz zastavi na benzince tak rozrezat pneu a vypustit zvirata, zaskodnictvi na slepici farme, anebo to vypousteni pneumatik ridicum co neumi parkovat.

dekuju irem, ze se zeptala, i ja mam jasneji, jak si to myslel.

takhle s tebou souhlasim, to mi prijde naprosto prirozeny (no hodne lidem ne), ze to takhle deti ucis a sam mas v zivote snahu se chovat ohleduplneji k prirode.


z jinyho soudku, ja bych treba moc rada podporovala nejaky lokalni restaurace nebo jiny pociny, ale kdyz si koupim kure v tescu tak mam jidlo na 3 dny pro 2 lidi a kdyz obedem v restauraci podporim eko chov mistniho zemdelce, tak dalsi dva dny nemam obed.

tuto jednoduchou rovnici ale casto lide nechapou. mam znamou, nosi pouze kalhoty fjalraven. no ale dat za jedny kalhoty 4000, kdyz za tu cenu muzu mit teplaky na cviceni, troje rifle do prace (potud ze sekace) a pak SS kalhoty z vyprodeje ve 4c + nepromok... tak je proste ta volba jasna.

presto pro ni je prirozeny ze se vzdas treba volnyho casu a najdes si brigadu a budes delat treba 16g denne aby sis ty kalhoty mohl koupit, zatimco ja stavim svuj osobni cas nad zachranu lisek. protoze nadmerny stres, malo spanku a prepracovanost muze vest k horsimu zdravotnimu stavu, vetsi zatezi na leky atd... proste ktera z variant je vice eko?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob pro 3, 2022 8:00

Mawenzi píše:pod pojmem "neco delat" si ja (a i jini lide) predstavime privazovaji ke stromum a bojkok chlapu s pilou, blokada silnice s prevozem zvirat na jatka, nebo kdyz zastavi na benzince tak rozrezat pneu a vypustit zvirata, zaskodnictvi na slepici farme, anebo to vypousteni pneumatik ridicum co neumi parkovat

Já taky "něco dělám". Už jsem tu o tom psal kdysi. Páchám ekoterorismus tím, že vracím život místům, kde veškerej ten vysokej plevelnej zelenej bordel vyhubil vše pod sebou. Vysadim tam to, co tam dřív bylo, z lokálních semen. Selektuju to, sázím jen to jedlý či jinak užitečný. Byliny, ovoce, prostě to, co má přínos pro zvěř i člověka. Přijde mi to užitečnější, než se lepit k výloze.. Akorát mou činnost ocení tak maximálně občasný pocestný, že si může něco utrhnout, a zvěř, že má zdroj potravy. Jinak to vůbec nikoho nezajímá /ale to je mi u prdele, já to dělám pro krajinu a pro sebe/.
Mám pocit že mnozí, zejména ti kečupáři, nechtějí ani bojovat za klima. Chtějí být jenom vidět. Je jedno, jakou záminku si k tomu vyberou..

Ad Greta- tohle mě dostalo
3i-tato-snidanova-sestava-grety-thurnbergove-pri-jeji-ceste-za-politiky-do-davosu.jpeg

Tolik plastu, jednorázovej kelímek, exotický ovoce a navrch 2 lahve KK. Tato osoba je ztělesněním slova "pokrytec". A "obžerství" :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » sob pro 3, 2022 8:37

Etheric píše:...
Mám pocit že mnozí, zejména ti kečupáři, nechtějí ani bojovat za klima. Chtějí být jenom vidět. Je jedno, jakou záminku si k tomu vyberou..
...

tohle podepisuji ! :smt023

a kromě jiného - ekoterorismus, v jakékoli podobě, není cesta k řešení :-s

EDIT: A co třeba mikroSD karta, má 15x11 mm, ale kolem ní je plastový obal cca 10x15 cm z obou stran (přibližně stejné množství plastu, jako třeba na 150g pomazánky)...atp. A úplně největší sajrajt jsou plastové lahve a plastové sáčky díky množství, v jakém se spotřebovávají - jenže, zajeďte se podívat třeba do Asie, co s nimi dělají... my se tady v malinké Evropě aspoň trochu snažíme, ale tam to vůbec neřeší...! Takže tohle něco dělat, pokud se dělá opravdu něco smysluplného (ne, že hází kečup na obrazy) je tak nebo tak takové sisyfovské dělání
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob pro 3, 2022 9:30

Jo, balení výrobků to je taky věc. Např krájenej Jamon, balení 60g šunky, 58g plastu. Každej plátek šunky proloženej plátkem plastu :roll:

Quido píše:největší sajrajt jsou plastové lahve a plastové sáčky díky množství, v jakém se spotřebovávají - jenže, zajeďte se podívat třeba do Asie, co s nimi dělají... my se tady v malinké Evropě aspoň trochu snažíme, ale tam to vůbec neřeší...!

Znám lidi, co v Asii byli. Prej do sáčku dávaj úplně všechno, i plechovku pití #-o A vůbec neřeší nic, odpad do vody, však ono to "zmizí".... Ano, tito primitivové v Asii jsou největší problém planety. Ale já se narodil tady, žiju tady, jak mám ovlivnit dění v Asii? Maximálně tak, že nebudu kupovat jistý věci. Zato ovlivnit okolí místa kde žiju mám možnost ;)
Ekoterotismus jsem v mém případě myslel v uvozovkách. To co dělám já, jakkoliv je to činnost neškodná a prospěšná, není tak vždycky úplně v mezích zákona..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » sob pro 3, 2022 10:04

Etheric píše:...
Ekoterotismus jsem v mém případě myslel v uvozovkách. To co dělám já, jakkoliv je to činnost neškodná a prospěšná, není tak vždycky úplně v mezích zákona..

no dyť jo - já myslel ten "oficiální" ekoterorismus...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob pro 3, 2022 11:52

Taky jsem byl ale peskován za karbonový kolo a značkový oblečení... Jenže dotyčnému nemělo cenu vysvětlovat, že nemám TV ani stolní PC /pouze laptop z repasu/, spotřebuju zlomek energií co běžný evropan, vybavení domácnosti komplet "za odvoz", do vzdálenosti 60km cestuju po svých a občas jedu někam kousek vlakem, 100% ovoce mám z vlastní produkce či sběru /u zeleniny tak 60%/, maso co žeru vyrostlo v okolních vesnicích,.. Takže mě úplně "fascinuje", když mi někdo vyčítá karbonový kolo a značkový oblečení /který má mimochodem certifikát Bluesign/...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » ned pro 4, 2022 1:17

Pro zajímavost, někde jsem četl.
Mikrotenový sáček má nižší eko stopu, než papírový. Ten papír nevydrží tolik použití, aby náskok mikrotenu dohnal.
Pokud se mikroten dá do separovaného odpadu, je to v pořádku, nebo jakž takž přijatelné.
Plátěná taška je ještě horší, ale ta to může dohnat vydrží.
Jak igelitka jsem zapomněl.
Samorozpadající plasty na igelitky byla prý rána do vlastní nohy, nefunguje to dobře a všude jsou mikroúlomky plastů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned pro 4, 2022 4:32

To je ten rozdil mezi racionalnim a prvoplanovym emo pristupem. Domyslet veci do dusledku a zjistit realna data je obtizne a casove narocne. A hlavne nudne. Zato vypustit kola SUV, ktera si porizujou akorat arogantni zbohatlicky debilove, je tak skvele akcni. Neni prece dulezite, jestli ma akce smysl, podstatne je, ze se neco skutecnyho dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 5:27

lojzmen
ty papitovy tasly me fakt vytaxi, a sehmat v obchode igelitku je taky nekdy zazrak.

bavlneny tasky si spis presivam ze staryho obleceni, tam uz ta eko stopa je o dost nizsi ale koupena v obchode...

ono te vody co se spotrebuje pri vyrobe papiru nebo bavlnenyho platna...

hlavne ze se resi v evrope 20 let stary auta, ktery mozna nemaj nejvic eko pohon ale sou uz vyrobeny a jejich dojezdeni predtavuje vyrazne mene emisi nez vyroba uplne novyho auta jehoz efwjtivita spalovani je treba o 20% lepsi ..

americky 15l/100 km "osobaky" nikoho netrapej a vswchny auta sveta mozna nedaj emisni zatez jako jedna cinska tovarna ale to nevadi, protozr vzdelany evropany (=bohaty) se da sikanovat na blbostech a oni to ve jmenu dobra vsichni prijmou, protoze delat neco s asii, afrikou atd nikdo nema ani koule, ani paky, ano prostresky. a vic to trapi europarlemnt nez papalase z ciny...

takze my se honime porad stejne za blbostma, ktery v realu sou jen maly zlomky a pokud to nekdo nedela, protoze jeho jednani technicky je jen kapka v mori (a tady uplnr nrplati ze hodne tech kapek dela more, protoze evropa je zaliv v oceanu) tak se na nej koukame blbe (nebo nekdo na nas) ale technicky je to samotmy jednani stejne diskutabilni, protoze tady to proste neplati s tema kapkama a morem. to by musela jit do "boje" cela asie, afrika, usa, jizni amerika... proste evropa to nevytrhne ani kdyz tu budou vsichbi chodit pesky a mit elektrinu hodinu denne a presivat si v ruce stary hadry.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned pro 4, 2022 6:14

Takže se všichni máme na ohleduplnost k okolí vyprdnout a začít házet bordel do vody, protože celá primitivní Asie a ti lidoopi v Africe to taky dělají? Fajn, zítra hodim vysloužilý gtx boty do potoka :twisted:
... Že oni jsou primitivové neznamená, že my musíme být taky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned pro 4, 2022 6:54

Jisteze ne. Furt se ale muzeme chovat ohleduplne a slusne, aniz bychom se sebeposkozovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 7:14

etheruc
ted si ti uplne prekroutil.

clovek by mel delat maximum co muze, ale zaroven to neznamena, ze kdyz nekdy nemuze nebo je to vyhodnejsi nedelat, ze ma mit hned vycitky jak likviduje prirodu a ze nekdy sou ty snahy o zakazovani kokotin uplne smesny a v celkovym meritku (napr. paprovy tasky) spis vyrazne mene ekologicke i ekonomicke a z pohledu zbytku sveta spis velice smesny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned pro 4, 2022 10:44

lojzmen píše:Pro zajímavost, někde jsem četl.
Mikrotenový sáček má nižší eko stopu, než papírový. Ten papír nevydrží tolik použití, aby náskok mikrotenu dohnal.
Pokud se mikroten dá do separovaného odpadu, je to v pořádku, nebo jakž takž přijatelné.
Plátěná taška je ještě horší, ale ta to může dohnat vydrží.
Samorozpadající plasty na igelitky byla prý rána do vlastní nohy, nefunguje to dobře a všude jsou mikroúlomky plastů.

Netusim, kdes to cetl, resp. kdo to psal, ale je to z vetsi casti blbost... takze to jeste okorenim.
Delali jsme pred nekolika lety hodne podobnou analyz, kde soucasti byly ekologicke zateze ruznych komodit - zjisteni mimo jine:
a) tzv. mikroten vubec do separovaneho odpadu nepatri, z plastu se vytridi a jde v lepsim pripade do spalovny...
b) sacky, tasky atp., at uz jsou papirove ci plastove, maji tzv. uzitnou vydrz jen teoretickou - z przkumu totiz vyslo, ze jen asi 20 % lidi je pouziva opakovane, a to maximalne 2-3x, 80% to prvaplanove vyhazuje po 1. pouziti, a jen 50% tridi (dnes to trideni muze byt tak asi o 10% lepsi)
c) platena taska se musi rozdelit jeste dle materialu (rozdil je juta vs bavlna, a pak smesne materialy) ale platenky tvori dle spotreby jen asi 12% proti paprivym a 7% proti plastovym...
Celosvetove nejvetsim peklem ale nejsou sacky a tasky, nybrz PET lahve a hned za nimi tuhe plastove obaly (ty co jsem zminil u SD karty), pouzivaji se globalne a naprioc temer vsemi druhy zbozi (nejvice spotr. elektronika, sport a hracky)

Podileli jsme se taky na rozptylovych stuiich, to je sice jina kapitola, ale tam je jeste vice mytu... Tak se ani radeji nebudu poustet do polemik kolem uhlikove stopy - to je jeden velky mytus naeN tou...
Takze si moc nedelejjme iluze o tom, ze co pisiou v mainstreamu, je nejaka realita... i tzv, ekologie je byznys a jako takovy ma svuj marketing, a ten se vzdy prosadi pred pravdou ...
:roll:

toz tak
Naposledy upravil Quido dne úte pro 6, 2022 11:09, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned pro 4, 2022 11:10

Quido píše:jeden velky mytus naeN tou...
... ten se vzdy prosadi pred pravdou ...

Mýtus? Já v tom vidím jen a pouze způsob, jak nějak něco změřit, respektive porovnat.
Jaká je tedy ta svatá pravda pravdivá jediná? Určitě to bude zajímat víc lidí, než jen mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned pro 4, 2022 11:56

to je na dlouho - především největší mýtus je ten vliv na planetu a zejména na klima...
to že si kolem sebe nemáme dělat bordel, je fakt a obecná pravda, ale přeceňuje se vliv toho bordelu na globální přírodní procesy včetně klimatu... ty změny (nyní je aktuální oteplování) jsou tu co svět světem stojí a člověk na to má pramalý vliv...
ať si vezmeš kteroukoli oblast, stačí se jen zamyslet a trochu počítat...

Začneme třeba tím, jak ovlivníme znečištění plasty:
na světe je 8 miliard lidí, a z toho jen 15% žije v tzv. civilizované zóně, tedy s běžným denním přístupem k teplé vodě, elektřině a plynu - jen v této zóně také probíhá nějaká osvěta o ekologii, a z toho zhruba 60% obyvatel ji akceptuje...
Současně ale 45% obyvatel spotřebovává/produkuje odpad ve formě plastů (viz ta Asie) a jen 18% z nich řeší třídění odpadů a jejich zpracování... Ergo, i kdyby byl vliv člověka na prostředí takový, jak se proklamuje (ve skutečnosti není ani čtvrtinový), tak veškeré naše snažení je mizivé... tím nechci říct, že na to máme rezignovat, ale uvádími na pravou míru skutečný vliv naší - jak jsem uvedl - sisyfovské práce... dokut to nebudou dělat úplně všichni na planetě, nebo aspoň valná většina, nikam to nepovede...
Další kapitoly jsou CO2 a uhlíková stopa, tzv. skleníkové plyny, pevné částice (prach) v ovzduší, NOXy, dále daleko závažnější (pro člověka, ne pro planetu) problematika pitné vody, atp.
A ta nejmodernější snaha zastavit globální oteplování, to už ani není mýtus, ale naprostý nonsens... ale především kšeft

Těch oblastí je mnoho, toto jsou nevíce zmiňované, tak vyber nějakou, které se chceš věnovat blíže...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 4, 2022 12:02

takova zrejme neni

quido
takze jediny meritelny je kdyz kazdou tasku pouzijes presne 1x...

ja su zvykla igelitku pouzivat do roztrhani a pouzivam ji klidne pul roku, i dyl a jak zacne mit na sobe nejaky vetsi trhliny a uz neni na noseni nakupu, tak jde aspon na obaleni baliku na postu proti vlhkosti treba...

a i moje soc. bublina to tak ma, papirovka se potrha nez dojdu na bus, hlavne kdyz prsi...

obcas se stane ze zapomenu platenku (recyklovakou) nebo toho koupim vic a nahradni igelitka nestaci... radsi bych si za 30kc koupila igelitku na 15-20x pouziti nez za 7kc papirovku, ktera nevydrzi ani cestu domu... navic nejde ani poradne slozit a v tom batohu nosit a kdyz se hecnu a slozim ji tam, tak se ji po naplneni roztrhne dno:D

snazim se mit vzdycky plnej batoh neceho, at nemusim kupovat, ale nekolikrat za rok se bohuzel stane.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 12:13

Já chodím nakupovat s batohem (18L) a pláťenkou. Míval jsem takovou pěknou z DM (dávali jí tehdy něják zdarma). Jednak mi jí bejvalá propálila cigarém a druhak si jí i odnesla. :D

Tak mám už jinou. Předchozí pláťenka ale sloužila několik let.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned pro 4, 2022 12:36

jasne, nekdo to tak ma... ale dalsich 10 lidi, co to neresi vybec, vam tu statistiku srovna

@mawenzi
poziti tasky 1x nebo 3x je v tom mnozstvi ostatnich plastu vicekrat nepouzitelnych ganz egal... kdyz uz, tak je podstatnejsi to trideni a likvidace... no, a proces trideni alkvidace odpadu je dalsi kapitola sama o sobe :roll:
Naposledy upravil Quido dne ned pro 4, 2022 13:08, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 4, 2022 12:57

Co si slibujete od toho, že nekoupíte již vyrobené zboží/jídlo zabalené v plastu? Že to vaše rozhodnutí způsobí, že ten kus plastu v regálu tím vaším rozhodnutím kvantovým působením zmizí?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned pro 4, 2022 13:08

Svým způsobem je logické, co namítáš, v komplexním důsledku však jde o poptávku... nicméně, jedná se o plivnutí do moře
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned pro 4, 2022 13:40

Dromedaro píše:že ten kus plastu v regálu tím vaším rozhodnutím kvantovým působením zmizí?

Mizet nemusí, bo jednoduše nebude existovat - když o něj nikdo nebude mít zájem, nikdo ho nevyrobí..

@Quido: jsem čekal, že se dozvím něco nové a ono nic. Každopádně souhlasím, s výjimkou toho, že si myslím, že vliv člověka je větší. Proces by probíhal i bez lidí, ale mnohem pomaleji a možná by to došlo k jinýmu výsledku, než k čemu povede kombinace přirozený proces X lidská činnost a přelidnění.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Kjuba » ned pro 4, 2022 14:43

Tomas píše:.....Jednak mi jí bejvalá propálila cigarém a druhak si jí i odnesla. :D

Tak mám už jinou.


Myslíš jinou plátěnku nebo partnerku? :-):-) :-)

Promiň, nedalo mi to.
Naposledy upravil Kjuba dne ned pro 4, 2022 16:02, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » ned pro 4, 2022 14:48

V pohodě, zasmál jsem se :D :D

Každopádně plátěnku už novou mám, ale s partnerkama je to složitější :lol: :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 4, 2022 15:12

Tak to mě samozřejmě napadlo, že nabídka/poptávka, ale jednak je to kapka v kapce v oceánu a za druhé, jak ten výrobce pozná, že prodal měsíčně o desetinu procenta zboží méně právě kvůli plastovému obalu a ne třeba kvůli tomu, že výrobek/jídlo stojí za prd či prostě jiný důvod?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned pro 4, 2022 16:37

Dromedaro píše:.... jak ten výrobce pozná, že prodal měsíčně o desetinu procenta zboží méně právě kvůli plastovému obalu a ne třeba kvůli tomu, že výrobek/jídlo stojí za prd či prostě jiný důvod?


výrobce, který to nesleduje, brzo skončí... jinak, na to jsou stovky metodik, každý systém menagementu kvality na to pamatuje... na co např. myslíš, že jsou ty dotazníky poté, když si něco koupíš přes net nebo jako registrovaný zákazník?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron