Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Vexo » stř bře 15, 2023 12:21

maw: normalne na netu, cukrarsky e-shopy, nekteri cukrari to prodavaji i po mensich balenich, kdyz koupis vetsi baleni tak lepsi kdyz to skladujes v o neco nizsi nez pokojovy teplote.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 15, 2023 14:35

Vexo
sem si rikala, ze bych to prubla, ale s postovnym + to skladovani to si nedovedu predstavit halvne ted na sklonku zimy :D ale vypada to jinak zajimave, mozna to nekdy vyzkousim. Mam doma 500g baleni bile cokolady kdyz obcas pecu ovesny susenky nebo si davam trosku do ovesne kase, mam to tu nacaty tak 5 mesicu a furt toho je vic nez pulka :D (hm, mozna se hecnu a upecu si zitra susenky)

ntz
nechapu, co je na jidle nebo sladkostech pervezniho? jasenku mam taky rada. kamoska mi ted dala pistaciovou tubu a teda bylo to mnamozne dobry.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2023 15:56

apuka píše:mikem vychvalovane Mannerky (ja je nemam rad, jsou na mne prilis sladke)

To je zrovna priklad, kdy jsou sice skoro preslazene, ale furt dobre. O vychvalovani nic nevim, normalne je nekupuju, jen v Rakousku na chatach, protoze je to jedna z mala pouzitelnych veci, co se tam da koupit na cestu.

apuka píše:Mondelez Tatrankama si akurat pokazim chut, energie doda malo, tak proc si je davat.

Zas to neprehanej, energeticky jsou na tom stejne. Nasel jsem Mondelez Tatranky 545 kcal / 100 g a Sedita ma 543. Ty jejich nahrazky maji energie dost, akorat ti to zkazi chut na pul dne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 16:20

Jenze to je jenom cislo. (Pro telo) neni energie jako energie... Jako nejsou cukry jako cukry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2023 16:23

Je to jedine cislo, co mame. Nebo snad mas lepsi? Pripadne mas to, cos psal, podlozene necim jinym, nez svym subjektivnim pocitem? Ktery muze byt velmi ovlivnen tim, ze ti jedna nechutna a druha jo?

V obou jsou hlavne jednoduche cukry a to je pro telo okamzita energie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod aksam » stř bře 15, 2023 16:25

Čokoláda JD Gross z Lidlu je fajn i Sedita se dá, ale nejraději si dám od Emca borůvkový ovesný sušenky:)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 16:33

@mike: nemam lepsi cisla a ano, je to na zaklade opakovanych osobnich zkusenosti, ale rozhodne to neni tim, ze mi to nechutna, bo na vylete, kdyz uz si neco davam, tak by to musel byt extra hnus, abych si to vsiml. Tam to jim s vedomim, ze doplnuji energii a na chut tak nehledim.

Jen z Mondelez vecma je to jeste z drivejska. Pokud to jeste vice zmrvili, mozna by to spadlo do kolonky "extra hnus", to nevim, zkouset to nehodlam :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2023 16:43

Psychika dela divy. U mne je teda chut podstatna vzdy. Uz se mi pakrat stalo, ze jsem na vylete snedl neco, co mi nechutnalo, jen kvuli energii, ale musel jsem se nutit a pamatuju si to. Typicky raw tycinky s konopnym nebo ryzovym proteinem :vom:

OK, tve subjektivni pozorovani neberu jako relevantni, dobre si vzpominam, jak jsi mne predsvedcoval, ze jeden platek knackebrotu staci na snidani misto dvou krajicu chleba :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 15, 2023 17:31

me asi vadi sojovej protein, mam teda jen podezreni, v kazdym pripade se mi po jakychkoli proteinovych tycinkach navaluje uz po jednom kousnuti, casto se mi navali, kdyz zacnu kousat a musim to vyplivnout.

Raw a ostatni tycinky s proteinem teda nemuzu vubec a snazim se jim vyhnout, co to jde a i kdybych celej den nejedla, asi bych to nepolkla :D

k tomu teda obecne datlovy tycinky nemam moc rada, jestli sem kdysi pred lety zvladla snist nejaky troje nebo ctvrety konretni tak dneska uz nemuzu ani to :D

a to jeste kdyz mam po vylete dost, tak je to jeste horsi, protoze to se mi casto navali jen takovou vec uvidim, ani ji nemusim ukousnout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 15, 2023 19:27

Ty čokolády z Lidlu jsou lepší a za dobrou cenu, než známější a dražší značky.
Ještě raději mám ale čokolády z produkce DM. Stojí cca 45 Kč a jsou asi jen ze čtyř ingrediencí bez nějaké chemie. Cukr v nich je třtinový. Nejraději mám bílou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 19, 2023 14:39

od covidu to se mnou jde z kopce, pruduskovrj hnus z vanoc se mi vratil v zacatken unora a zacatkem brezna, vzdy uz ve slabsi forme nez predtim, posledne sem dokonce mela teplotu jen 2 dny, a jen se zhorsil kasel a zahleneni.

takze nekdy od konce prosince su doma, poctive se lecim, necvicim ani doma moc, protoze co jsem driv mela na rozcvicku mam dnes jako "cely cviceni".

vcera 18km skoro natezko (13- 11 kg batoh s vodou a jidlem), dnes 21 s cca (12 - 9kg) a teda su uplne, uplne hyn a potrebovala bych se tyden regenerovat:D ze budu chcipla a pomala, to sem kvuli potizim s dychanim zhorsenyma od vanoc cekala, ale ze fakt staci 3,5 mesice na masakralni ztratu vytrvalosti, coz byla vzdycky moje deviza, tak to su prekvapena...

su zvedava, jak dlouho se budu davat do kupy. v ut a st mam v planu po 25km...

asi z batohu vyndam blok a pastelky:D snad se to letos da nejak do kupy, akorat teda v tomhle ma to planovani po ubytkach nevyhodu, ze tech 25km proste odlezl musim. nebo vyhodu? ze nejde ulehcovat? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 15:58

Se spaním na ubytkách tam dojít musíš, ale progrca, naco po ubytkách taháš tolik, co lidi tahaj na spaní venku??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 19, 2023 16:56

misto spacaku fotak, misto karimatku ctecku e-knih a misto tarpu pastelky a blok.

vareni mam i s dehydrem at mam alespon 1x denne teply jidlo, na nehaky utop3ncovy hospody s gulasem spolihat nechci.

no prave vyhoda je, ze se neda ulehcovat z trasy, ze by to cloveka svadelo.

je videt, ze sem od rijna nikde nebyla, chcipak su. navic je to treningova vaha, at si zvykam az zas vyrazim s krosnou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » ned bře 19, 2023 19:06

@mawenzi:
chapu :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=bY7uQ_qBbZs

na jare je to celkem normalni; treneri a fyzioterapeuti svorne rikaji, ze na obnovu doby, kdy clovek netrenuje/nechodi/nehybe se - zalezi na druhu aktivity (treba po urazu), je treba az 3x delsi doba na ziskani stejne kondice... telo je od prirody lenoch, rado setri energii...
:t:t
mne na plicnim rikali, ze po covidu mam skoro 10% vykonu plic hyn (ze pry se asi 15% tkane zjizvilo a je funkcni na slabych 20%), takze se ted pri drive beznych aktivitach strasne zadychavam, nektere veci uz ani neudycham, treba muj oblibeny padak u nas v Repisti uz na kole nevyjedu, ale poradili mi, ze staci zvolnit tempo a jde to, vykon mam sice mensi, ale praci muzu vykonat stejnou, jen za delsi cas... taky jsem pribral skoro 10kg (uraz + covid), na sjezdovkach to sice jeste jde, ale na skialpech jsem musel zvolnilt asi na 1/2, na bezkach asi o 1/3, zvolnil jsem teda i rychlost chuze, ale co nadelam, porad lepsi se pohybovat pomaleji, nez vubec... nekteri mi vrstevnici, co byly taky nemocni, se dneska sotva souraji, takze su rad...10% sem, 10 % tam :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 19, 2023 20:11

quido
je mi jasny ze 3 mesice opakujici se virozy v zavesu za covidem nejsou zrovna dobrej start, ale jak nejsu zvykla na tak dlouhy vypadly, je to dost nezvyk, i s vyhrezlou plotynkou a omezenejma cvikama sem aspon mohla dost chodit:D

takze lepsi pomalu, ale prece:)

ja mam normalne asi 80% funkcni kapacity plic (moje maximum), takze ted to vidim jeste hur, uvidim co spiro za mesic, jestli se zlepsim, nebo to jeste klesne...

tak sehnala sem si jiny pouzdro na pastelky, dolu 55g :D (pastelky sem radsi nevazila) asi me to nezachrani ale:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon bře 20, 2023 5:43

V tý váze musíš mít krom pastelek snad i malířský stojan :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 20, 2023 8:16

gearlist vam davat nebudu, tohle totiz neni strefovaci vlakno, jen kecaci a nepotrebuju zadny urazlivy komentare nebo ze nekdo zvladne jen v triku a vetrovce teploty na stojaka kolem 0, ja proste ne, ze nekdo chce chodit v ponozkach bez pantofli tez jeho vec.

kdyz je to zajic v pytli, nevadi mi to, protoze to je dost abstraktni.

zvazeno, 12 kg.
2,25l vody
1,5 kg jidla
2kg fotaku

to z toho dela 6,25kg zbytku veci. ano, vim, ze nekdo se do toho zabali i se spanim, ja tam mam obleceni (na sebe pocitam jen vetrovku), tenky umely a alphu mam do batohu, nepromok, vareni, hyenu, lekarnicku, nahradni pradlo a ponozky, pastelky, korespondaky, blok, ctecku, rukavice, satek, pantofle, hole, logger, mp3.

batoh ma 1,5kg ale mam osprey stratos fakt rada a 100% mi vyhovuje, usetrit 500g na batohu kterej mi nebude vyhovovat smysl nema.

navic cca 10-12kg je dobra treningova vaha na vandry, na rovince trochu posilim telo a v kopeckach to pujde snaz...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 16:41

@mawenzi:
to uz jsme tu na OF probirali nekolikrat... ono to sice neni takova hruza tech10 kg, kdyz odectu fotak, se kterym moc nenadelas, nicmene ja bych spekuloval...
...cca 6kg ostatni veci jsou cajk, s tim moc neudelas, s focenim taky ne, ale treba 1/3 z vahy batohu dolu, nad tim bych (teda ja osobne) aspon uvazoval, urcite O. stratos neni jediny batoh, co by ti sedel, ale chapu, ze jsi na nej zvykla, a urcite tady to ma logiku, ze komfort stavis pred vahu...
...1,5 kila jidla - tady mi neco nehraje - to mas na kolik dni?
...a tu vodu jsme taky uz probirali - pro mne, halt, nepochoipitelne
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 20, 2023 18:42

quido
kdyz si rano udelam 1,5l horkyho caje, nemusim ho pak kazdou pauzu varit... coz je pro me dost uspora pohodlnostni

jidlo mam cca na 5 dni, mam hlavne dehydro a bzl chleba a vlocky z domu, nejaky flapjacky, pocitam s tim, ze urcite kazdy den sezenu jogurt, ovoce, sunku, syr a obden bzl chleba... dneska je super ze vetsina supermarketu ma neco pozivatelnyho, tesco, albert a penny vedou schar a to mam urco kazdej druhej den neco z toho, coz je hrozna uspora nesenyho. stredni cechy nejsou sumava, takze dost luxus, ze mam tak malo jidla.

- namazana svacina na 1 den - 200g chleba, 100g sunky, 100g syru a 100g papriky uz dela pul kila jen cista svacina na vylet bez snidane a vecere.

akorat chci alespon 1x denne teply jidlo, proto dehydro a ne jen chleby/jogurty.

ten batoh ale uz mam a sedi mi, a prijde mi nesmysl kupovat ted jinej, kterej by mozna sedel taky dobre, ale k cemu dva uplne stejny batohy... unosim tenhle a pak se uvidi, nerikam, ze neexistuje dalsi dobrej batoh, ale nemam chut ho ted hledat...

ono je blby, ze na ty zada 51,5 cm delky potrebuju damsky popruhy, bud mi sou kratky zada, nebo obri popruhy (u toho stratose mi osprey na pansky ML poslal SM popruhy) a nejakej kompromis se blbe hleda, kdyz popruhy potrebuhu na 165cm/60kg zenu a zada na 190cm/100kg chlapa
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pon bře 20, 2023 20:07

Mawenzi píše:batoh ma 1,5kg ale mam osprey stratos fakt rada a 100% mi vyhovuje, usetrit 500g na batohu kterej mi nebude vyhovovat smysl nema.


nic si z toho nedelej .. Moje Baltoro ma 2650 a taky se ho nehodlam vzdavat
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 22:34

@mawenzi:
tak jidlo na 5 dni a tak, to je OK, ja mel za to, ze delas vikendovku...
takze na tyden 12kg s fotakem je hodne slusne....

@ntz:
Baltoro je solidni batoh, ale co to mas za velikost, kdyz 75-ka ma 2,3 kg...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » pon bře 20, 2023 23:44

@Quido - mam tu nejvetsi velikost samozrejme (ze tri) .. mam ale tu starsi verzi .. to soucasne Baltoro je model 2022 a odlehcili ho (podle obrazku ale myslim, ze moje starsi baltoro je lepsi) .. jsem schopen dostat se na 2400 kdybych odlozil co se da odepnout (plastenka na bagl, takovej vnitrni organizer a nejake sundatelne pasky, ktere nepouzivam)

samozrejme ale Baltoro neni batoh na to, aby se s nim nekdo nekam vydaval UL do 10kg ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » úte bře 21, 2023 8:22

Jisteze to neni UL, to nikdo netvrdi...
A kolik to teda ma objem?
Mne 75 pripada jako almara a netusim, co bych do ni dal :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte bře 21, 2023 8:39

75 je almara, ja tam ale nosim insert na fotak a ten proste zabere strasne moc mista

https://shop.fstopgear.com/other-produc ... ow-medium/
https://shop.fstopgear.com/other-produc ... mera-cube/

do myho 55L baglu se vejdu jenom s tim mensim insertem pokud tam mam mit jeste spacak, stan, vareni a jidlo na den a to jsem narvanej na fest .. A spacak i stan mam v podstate docela male, hodne u me dela karimatka, mam samonafukovacku, ne uplnou nafukovacku .. resp. mam i nafukovacku (koupil jsem ve sleve dokonce 2x pac stala 499 tuhle zulu abych to zkusil), ta samonafukovacka od TaR je fakt ale strasne pohodlna, takze tu nafukovacku moc nenosim
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 22, 2023 9:16

to je nekdy ta nevyhoda konstrukce batohu,kdy 36l stratos vazi 1,5
kg coz je hrozne moc na tu litraz, a naopak ten samej nodel v 50l verzi uz vazi "jen" o 150g vic protoze na tom batohu je navic jen kus latky na pravym a na levym boku :D ale vsechno ostatni je na tech batohach stejny...

jenze tezko na cvicisti a lehko na bojisti. uz sem nakreslila 6 korespondaku :D

jo a dneska mam 3l vody. caj byt musi a nemeli malej dzusik, kdyz prijde chut na sladky piti, musela sem koupit 1,5l rajec a prece ho pulku nevyleju...

tak treba budu vic pit:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 9:50

to je to, co nikdy nepochopim - 3 litry vody mam spotrebu na 2 dny, ale nikdy to cele netahnu, v hrbu mam asi litr a Sawyer v obalu, tzn. i s flaskou celkem cca 1300g .... a kdyz mam termosku jeste +330g, ale tu beru jen v kose, v tomhle pocasi mi staci teple ranni kafe...
...no, kdyz to beres jako treningovou zatez, proc ne :wink:

BTW: batoh kolem 40 l s vahou 1,5 kg je OK, takovy dnesni standard
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 22, 2023 13:53

quido
jak pis, kdyz sem si koupila ten 1,5l rajec, mam ho vylejt? tak ho nesu... a su desnej cajopitec, piju caj v lete v zime, vodu tteba kdyz je rano 6°C ani nemam.chut pit a vychlazenou vodu treba v hospodach nebo z mensich marketu uplne nesnasim, musim.vzdy cekat az se ohreje...

vzdyt si predtim psal, ze batoh muzu mit o dost lehci... tak su zmaten:D (jako vim, ze bych se ke kilu asi dostala, i se sitkou na zadech, kapsama na bederaku, bocnima a ve viku kapsama, plastenkou a nejakou predni rychlokapsou, ale ten stratos snad 10 let da nezto budu muset resit).

(treba kdyby se delal 30l exos/eja, to by se mi libilo - max 1kg) - ta 38l verze je monstrozne obri, tak 45l odhadem, takze tam je uplne pase o tom premyslet jako o nahrade.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 22, 2023 14:11

Já mám problém, že když je teplo, tak potřebuju na pití tak 3-4 litry vody + další vodu na vaření, kterou si musím během dne zajistit nebo nést v batohu. Už jsem nesl i 9litrů vody, když nebyla dva dny po cestě a do vesnice se mi slézat z hřebenu nechtělo.. :lol:

Ten Rajec snad není tak drahý, aby se půlka nedala vylít.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 22, 2023 14:30

dromedaro
nevylila bych ani pulku vody zadarmo, pokud by pro me nebyl ten rozdil nesenyho pul litru hranice mezi odthnu - neodtahnu.

pokud bych ho mela v planu pulku vylit, ani si ho nekoupim. proc si kupovat neco, co nechci konzumovat? a dopredu bych to vedela?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 14:51

Mawenzi píše:quido
vzdyt si predtim psal, ze batoh muzu mit o dost lehci... tak su zmaten:D (jako vim, ze bych se ke kilu asi dostala, i se sitkou na zadech, kapsama na bederaku, bocnima a ve viku kapsama, plastenkou a nejakou predni rychlokapsou, ale ten stratos snad 10 let da nezto budu muset resit)..

Taky jsem psal, ze jsem puvodne myslel batoh na vikendovku - tedy do tech cca 30 l - ten by pres kylio vazit nemusel...
40-50 l batoh by moh vazit kolem tech 1,5 kg, ale takovy beru na vice dni (5 a vice), taky zalezi kudy jdes, jestli uplne mimo civilizaci, nebo casto kolem mest ci obci...
Ale muj pohled nemusi byt stejny jako tvuj - ja si vikendovy vylet chci uzit, tak taham co nejmin veci, ne UL, ale co nejmin, protoze na 2 dny vlasne toho moc nepotrebuju... jina vec je nejaka ta hrebenovka, kdy clovek jde vice dni a nechce se mu slezat do obci... je to pripad od pripadu (napr. i takova pouť do Santiaga de Compostela, kde jde pomerne daleko dlouho, nevyzaduje brat moc veci s sebou, protoze porad mas na ceste zachytne body a spousty zezemi... atp.)

kdysi jsem mel jen dva - jeden batoh do mesta a kolem komina a pak druhy veztsi na treky, a protoze jsem je tahal furt (jeden nebo druhy) brzo (do 8 let) odesly... ted, diky me batohove uchylce, kdy mam na kazdou aktivitu jiny batoh, vydrzi logicky nasobne dele... krome dvou lonskych mam velky 50l batoh uz 10. rokem a porad je jak novy, mensi mam 11. rok a nejoblibenejsi 30 l zacina 9. sezonu - a vsechny jsou bez poskvrnky, a mam jeste dva dalsi mezi 20-30 l spise na cestovani a do prace...
...halt, pako ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec