Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 10, 2017 19:28

pavproch píše:principielně jsou to naprosto odlišné situace :wink:

Vubec ne, jen (si) to nechces pripustit. Zkusim ti to jeste zjednodusit:
- cena na regale = nabidka smlouvy od obchodnika
- das zbozi do kosiku = akceptujes smlouvu
- zaplatis na pokladne = smlouva uzavrena, obchod vyrizen

No a kdyz ti nauctuji jinou cenu, nez byla v nabidce, tak smlouvu porusili. O to tady jde. To same, jako by ti protistrana poslala fakturu na jinou castku, nez jste se dohodli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 10, 2017 19:42

@ slash1111: takhle to dopada, kdyz nekdo chape pojmy podle popularnich filmu ;-) Vykonnejsi mozek jeste neznamena, ze je dotycny autista. To jen v pripade, ze je to na ukor jinych schopnosti a jeste velmi vyrazne. Obvykle se to projevi v socialnim kontaktu a neschopnosti chapat chovani a motivaci ostatnich. Jako treba kdyz uz dvakrat grcovi vysvetlim, proc jsem to sem puvodne napsal a on to furt nechape, protoze mu v tom brani nepodstatny detail, ze slo o 12 Kc a to by ON nikdy neresil a tudiz nemuze pochopit, proc to resi nekdo jiny ;-)

grco píše:lenze ja som sa fakt zasmial, ked tu mike zacne riesit, ze si kupil 6 mineralok a snazili sa jeho, a milion dalsich ludi, okradnut o celych 12 Kc!

Tak teda potreti. 12 Kc je naprosto nepodstatny detail, obvykle jde o vic, ale beru to jako standardni situaci, kterou resim relativne casto a nemam potrebu o tom psat. Tahle byla nestandardni v tom, ze diky datu, kdy koncila sleva, jsem vedel, jak dlouho spatna cena v obchode visela. A prislo mi zajimave, ze tam vydrzela tyden a udelal jsem si z toho zaver, ze lidi jsou ovce, ktere si nekontroluji uctenky a klidne plati vic, nez by meli (*). Plus to melo byt male upozorneni pro ty, kdo uctenky nekontroluji, jelikoz je to nenapadlo. Ze tak muzou rocne usetrit peknych par stovek.

(*) hmm, cestinarsky orisek. Mely (ovce) nebo meli (lidi)?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 7:22

Nie, vobec to nie je nepodstatny detail, pretoze potreti, ti pisem zas ja.

Keby ta "okradli" o 1000 Kc a reklamujes to, tak to uplne chapem, reagoval by som rovnako. Lenze kedze to bolo 12 Kc, tak to nechapem, pretoze ja by som nad tym ani nehnul brvou, vobec by som to s nikym v obchode neriesil, a tym padom ani o tom nepisal na OF, a bolo by mi uplne maximalne uprdele, ci "okradnu" o tych 12 Kc aj dalsich X ludi. 12 Kc mam proste na haku, ci sa to tyka mna, alebo ostatnych, a kvoli 12 Kc nebudem upozornovat nejaku pokladni alebo personal a snazit sa zjednat "napravu". Proste mi to za to nestoji. A ak ty riesis kazdu korunu len kvoli otazke principu, a nie kvoli tomu, ci to ma na teba aj realny financny vplyv, tak si autista skor ty.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř led 11, 2017 7:40

tady bych ale pochopila, ze jde spis o princip, protoze sou lidi, co maj treba 4000 kc na mesic pro 4.clennou rodinu. ja to prozeruv pohode za mesic sama a ohlizet se nemusim, ale asi kdyby v kazdem obchode na takovy veci bylo 12 kc, za mesic to mas treba 150 a pro takovy lidi je to uz otazka toho, zda budou den pred vejplatou o hladu nebo si budou moct pro dite k narozeninam dovolit koupit cokoladu.

A principielne je proste spatne tohle delat, at uz to kdokoli resi kvuli kazdymu haliri nebo nekdo mavne rukou nad kilem rozdilu, jde o to, ze spravne by tohle vubec nemelo existovat, ale to samozrejme lidska slusnost, na to se dneska uz moc nehraje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2017 8:29

mike píše:Vubec ne, jen (si) to nechces pripustit. Zkusim ti to jeste zjednodusit...

ale prd, velebnosti

zkus se nad těma oběma situacema zamyslet a zistíš, že tam sou diamterální odlišnosti (a tím nemyslím celkovou cenu ...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2017 8:31

Grco, muzes nam alespon sdelit, kde je presna hranice, kdy bys to zacal chapat? Zatim vime, ze 12 Kc ne, 1000 Kc ano. Mne by ale zajimalo, kde je u Tebe hranice, ze X Kc jeste ne, X+1 Kc uz ano. :((

@PP: Ty bys taky mohl nastinit, v cem jsou ty situace jine...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Sirkka » stř led 11, 2017 8:33

Souhlasím s Mawenzi. Jasně, každý děláme chyby, ale v cenách mají obchody chyby každou chvíli. Cíleně okrádají lidi. Př. mají na skladě velké hromady nějakého produktu, co se moc neprodává, ale potřebují se toho zbavit. Šoupnou to na regál, dají cedulku akce či sleva, na pokladně nechají původní cenu a je to. Produktu se zbaví a ještě na tom něco vydělají.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2017 8:39

Např. : dyž v obchodě u kasy zistím, že mi za minerálku účtujou jinak než psali na regále, tak jim tam s ní šlehnu do košíku, nezaplatím a du inam... kdežto když beru auto železa pro firmu, tak fakturu dostanu až poté, co je železo už ve firmě (případně dokonce už i nařezané, protože fraktury chodí se zpožděním), takže šlehnúť s tím do košíku jaxi nende (jít jinam by i šlo, ale...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 9:04

@apuka: to samozrejme zas zalezi na hodnote celkoveho uctu, ked si kupim 5 rohlikov, za 10kc a nauctuju mi 50kc, tak to resit budu, ked ale nakupim za 1950 kc a nauctuju mi 1990 kc, tak to resit nebudu, lebo by som im tam aj tak tych 2000 kc nechal celych...

ja proste zaokruhluju nahoru a nie preto, ze som spokojny so sluzbami, ale preto, lebo je to pre mna pohodlnejsie, nechcem aby mi vydavali drobne, takze prave preto, zas sa vratim k tym 12 kc, by som ich vobec neriesil, pretoze je velmi velka sanca, ze by som im tam tych 12 kc navyse nechal tak ci tak...

a samozrejme narozdiel od filantropa mike-a mi su ostatni lidi uprdele, takze pre mna za mna tam mozu mat tu mineralku aj za 100kc flasu a okradat svobodne matky s chorymi detmi, nie je to moj problem, nie som nejaky bojovnik za prava chudych, a preto aj keby som si tych 12 kc rozdiel vsimol, tak by som sa nesnazil "sjednat napravu" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2017 9:34

pavproch píše:Např. : dyž v obchodě u kasy zistím, že mi za minerálku účtujou jinak než psali na regále, tak jim tam s ní šlehnu do košíku, nezaplatím a du inam... kdežto když beru auto železa pro firmu, tak fakturu dostanu až poté, co je železo už ve firmě (případně dokonce už i nařezané, protože fraktury chodí se zpožděním), takže šlehnúť s tím do košíku jaxi nende (jít jinam by i šlo, ale...)
No, to by Te asi rychle zastavila bezpecnostni sluzba a nasledne Policie :-D.

Na pokladne toto zjistis vetsinou az zaplatis, protoze malokde vidis aktualne uctovanou castku (a taky se venujes spise nakladani - a jakmile neco uz mas nauctovane a jeden kousek uz mas v tasce a "slehnes tim" zpet, tak to neni tak jednoduche, taky si asi uzijes bezpecnostni sluzby, pokud se odeberes jen tak pryc, musi se vsechno presne zkontrolovat, ze jsi vratil). A vetsinou nesrovnalost zjistis az dodatecne na uctence, tj. kdyz uz zaplatis - jinymi slovy stvrdis kupni smlouvu. A potom uz nemuzes s nakupem "slehnout, nezaplatit a jit jinam" ale musis resit dodatecne "reklamaci", uplne stejne jako nespravnou fakturu - schvalne pisu v uvozovkach, protoze to vlastne neni reklamace, ale vetsine lidi je te pojem srozumitelnejsi.
Na druhe strane v soucasnosti casto (rekl bych vetsinou) nejdrive dostanes fakturu a az zaplatis, Ti dodaji zelezo. Ale i kdybys zelezo tam uz mel a potom fakturovali, jsi na tom uplne stejne - viz vyse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2017 9:42

eee, už sem to udělal mockrát... naposled dyž ňa chtěli oyebat v kojflondu, tak sem jim jim u kasy nechal stát celý plný košík (ať si to vrátí do regálů sami) a šel (znovu) nakoupit do albrta, kde vím, že mě neoyebou :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » stř led 11, 2017 10:02

@pp: ale z tveho prvniho prispevku jsem pochopil (myslim nejen ja), ze zastavas grcovu pozici "nechat se ojebavat". Nechat tam stat nakup nezaplaceny a odejit je taky reseni a i to jsem uz nekdy udelal - kdyz jsem spechal na vlak a pokladni remcala, ze musi zavolat vedouciho a to trvalo dyl nez jsem měl cas.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2017 10:23

apuka píše: Na druhe strane v soucasnosti casto (rekl bych vetsinou) nejdrive dostanes fakturu a az zaplatis, Ti dodaji zelezo.

Solidní firma se vzornou platební kázní nemá problém odebírat na frakturu vystavenou ex-post....

@hafi: tak to jste mě nepochopili (čti: blbě sem se - opět - vyňadřil)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 10:24

Ked maju napisane na regale cenu 10.90, nauctuju mi 12.90, ale ja som ochotny za tu mineralku zaplatit 12.90, tak to neznamena, ze sa necham ojebavat.

Proste si viem urcit, ci mi ta cena 12.90 za tu mineralku stoji alebo nie, a ked mi to pride OK, tak tu hodnotu (cenu) zaplatim a vobec neriesim, ci maju na regale napisane 5.50 alebo 30.20.

O to mi ide. Proste mi je fuk, co maju na regaloch, ake zlavy a podobne sracky, a ci je to len pre drzitelov karty a kolko potrebujem nejakych skurvenych bodov. Jedine, jak som uz pisal, u urcitych produktov, ktore byvaju furt v "zlave" a ta zlava je tam markantna (napriklad spominane pracie prasky), vtedy si to vsimam. U potravin a hlavne u takych, kde sa tie rozdiely pohybuju v korunach sa na tie cenovky ani nedivam.

Proste ked sa pozriem na uctenku a vidim, ze mineralku tam mam za 12.90, tak si poviem "to je OK cena, som ochotny tych 12.90 za tu mineralku dat", a tym to pre mna konci. Nepoviem si "Paneboze, 12.90? Ty vole, to sa posrali ne? Za 12.90 ju nechci ani za boha, to budem radsej pit vodu z hajzlu. Jedine za 10.90, to je maximalne, co som ochotny zaplatit! A keby mali na regale cenovku 12.90, tak si tu mineralku rozhodne nedam do kosiku!"
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 10:29

Ale inak, zas sa to tu riesi uplne zbytocne do detailov. Ja to mam proste nejak, otvarat si hubu kvoli 12 kc, alebo aby som pomohol druhym, mi nestoji za namahu.

Mikeovi ocividne ano, a to je jeho vec.

Ale napriklad si viem uplne predstavit, ze keby som za nim stal v tom momente vo fronte u pokladny a on to tam zacne riesit, tak si poviem "paneboze, sa neposer, ti tych 12 kc doplatim a vypadni uz a nezavadzaj, zasrani lidi, bodaj by vsetci zdochli" (mike neber to osobne) :D

Len preto som sa nad tym pozastavil a prisla mi ta malicherna suma proste smiesna.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 11:00

grco píše:Len preto som sa nad tym pozastavil a prisla mi ta malicherna suma proste smiesna.

Tak u mika je to spis potreba mit vse tiptop, ale zas ber to tak ze 12kc u nekterych lidi neni malicherna suma.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 11:30

12 Kč + boj za princip = nekonečna diskuse ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re:

Příspěvekod vonkreuz » stř led 11, 2017 11:39

scinkk píše:12 Kč + boj za princip = nekonečna diskuse ☺

Na vše ostatní je tu Master card. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod slash1111 » stř led 11, 2017 11:55

booze píše:Tak u mika je to spis potreba mit vse tiptop, ale zas ber to tak ze 12kc u nekterych lidi neni malicherna suma.

ked to je pre niekoho financny problem, tak si ma sam strazit a studovat vsetky ceny a uctenky...

Uz aby vam konecne zaviedli Euro, potom prestanete riesit ci nieco stoji 0.40, alebo 0.47 Eur, to uz pri nakupe dvoch poloziek taky rozdiel v cene nespoznate :)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 12:08

Hehehe, presne tak :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 12:24

Hm s peněženkou plnou malých centiku vstříc lepším zítřkum
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 12:34

No pretoze v cechach vdaka blbym 50kc minciam nemas nikdy ten problem, ze mas plnu penazenku "drobnych" minci...

Tiez by sa mi tu niekedy viac zisiel mesec ako penazenka :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 12:54

Pf lepsi jedno pade nez ekvivalent v drobnych a pade nemam problem rychle udat (dyt je to dvoueurovka), porad lepsi nez hromada centiku, ktere se furt kupi, pac prece to nebude vse sazet v desitkach centovych minci, a tak se tu kupi a kupi. Eurem v cache skoro neplatim a i tak mam pytlicky kde jsou desitky minci v hodnote 1 euro :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 13:20

Jo a obchodnici v IT, nic kovove pod 50centu nevezmou a jak se toho chces pak zbavit? Musis jet na Slovensko, tam berou vsechno. :wink:
zas pravda ze v IT nemaji ani problem si nauctovat dyskreci 20€.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod grco » stř led 11, 2017 14:06

Nic pod 50c by ani nemalo existovat
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod slash1111 » stř led 11, 2017 14:23

Ani neviem kedy som (v potravinach) naposledy platil cash, vsetko iba kartou (bezdotyk...)
a ked uz mi idu davat drobne, tak zaokruhlujem na cele desiatky centov, takze s penazenkou som na tom lepsie ako ked boli koruny :)
jednoducho ked zacnes mysliet v eurach, tak potom uz platby pod 2-3 eura neriesis a o nejakej mineralke by si ani netusil :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2017 15:43

A co ma tady diskutovany problem spolecneho s tim, jestli platis cash nebo kartou??? Asi jen to, ze to bude pro prodejce o dost slozitejsi resit, pokud zjistis az po placeni, ze Ti nauctovali vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » stř led 11, 2017 15:46

booze píše:zas pravda ze v IT nemaji ani problem si nauctovat dyskreci 20€.

Jestli nezaměňuješ tuzér s poplatkem za místo u stolu, poplatkem za příbor apod. Docela jsme čuměli, když jsme si položky na účtence pomocí slovníku překládali :-D

slash1111 píše:jednoducho ked zacnes mysliet v eurach, tak potom uz platby pod 2-3 eura neriesis a o nejakej mineralke by si ani netusil :D

Takový zákazník musí být pro (nepříliš pečlivého) obchodníka radost ;-)

U mika třeba nejde o velikost rozdílu, ale zarazí ho, když mozek nedokáže spárovat cifry, které si uložil do paměti při vkládání zboží do vozíku s těmi, co jsou na účtence. Mozek to může dělat sám od sebe bez ohledu na význam té částky. Prostě, projev autismu, i když si to nechce přiznat :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod slash1111 » stř led 11, 2017 16:59

apuka píše:A co ma tady diskutovany problem spolecneho s tim, jestli platis cash nebo kartou??? Asi jen to, ze to bude pro prodejce o dost slozitejsi resit, pokud zjistis az po placeni, ze Ti nauctovali vic.

Ma to spolocne asi to, ze par prispevkov nad mojim prispevkom sa "riešila" plna penazenka drobnych centov a dokonca tu zaznela moznost zleho vydania predavackou, oba tieto problemy riesi prave platba kartou...

@GreyM: No prave, ked sa mozne cenove rozdiely dostanu z celych cisiel na desatiny/stotiny!, tak to mozog zacne ignorovat. Pre ludi su prirodzene cele cisla, pocet ludi, veci, vek, atd. Preto som si isty, ze keby ste mali euro, tak tiez nebudete riesit, ci stal nakup 12.2 alebo 12.7 Eur, a teda ak ano, tak si cista Rain (Wo)man :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 19:25

GreyMouse píše:U mika třeba nejde o velikost rozdílu, ale zarazí ho, když mozek nedokáže spárovat cifry, které si uložil do paměti při vkládání zboží do vozíku s těmi, co jsou na účtence. Mozek to může dělat sám od sebe bez ohledu na význam té částky. Prostě, projev autismu, i když si to nechce přiznat :twisted:

Ani to by (bez dalsiho) nebyl projev autismu, ale ne, kontroluju vedome :P Nedivil bych se ale, kdybys to takhle mela ty ;-)

Chjo, tusil jsem, ze kdyz napisu presna cisla, tak se toho nejake pako chytne. Zas jsem si ale rikal, ze kdyz to nenapisu, tak se nekdo zepta. Holt mne nenapadlo, ze se na tom grco uplne kousne #-o Asi by to chtelo hard reset :twisted:

slash1111 píše:ked to je pre niekoho financny problem, tak si ma sam strazit a studovat vsetky ceny a uctenky...

Bingo. A to je presne to, co mne prekvapilo a proc jsem to psal. Tyden na to nikdo neprisel a to tam chodi lidi, pro ktere to problem je. Nejvetsi socky tady teda chodi do Lidlu, ale Penny je hned po nem. Neni neobvykle, ze nekdo u kasy prohledava kapsy a vytahuje posledni drobne, stava se, ze pokladni musi cast nakupu stornovat, protoze dotycny nema dost penez. Takze bych cekal, ze takovi lidi si budou penize hlidat, ale asi ne a to je mozna jeden z duvodu, proc s nima nemuzou vyjit.

Ja tam teda chodim jen pro ty mineralky, protoze je to o kus bliz, nez Billa a kdyz hodim do baglu dva baliky, tak ma 20 kilo a to uz se pozna (plus je vedle kramek s chlebem a reznik, takze to beru pri jednom). Mozna tedy maji bordel i v jinych cenach, ale to nesleduju.

Takze pro grca poctvrte a naposled. Neslo o 12 Kc ani o filantropii, to nechapu, kdes vzal, ale o to, co pisu vyse. Prekvapeni, ze si lidi uctenky nekontrolujou a to ani ti, kteri by si penize hlidat meli.

BTW, vzhledem k tomu, co ted delam, premyslim spis v procentech nez absolutnich castkach. V tomhle pripade je rozdil 17%, coz mi prijde celkem dost. Na tisicovce by to bylo 170 Kc, to bys taky neresil? :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec