Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned dub 30, 2023 10:13

Že tu po revoluci rudý svině v klidu dožily a mnohý ve vysokých funkcích zůstaly, je vina českýho mámnasalámismu... A taky prospěchářství. Český lid je dost specifický tím, že kam vítr tam plášť a mnozí jak jde o peníze a vlastní prospěch, neznaj bratra.
Být to třeba ve Francii, tak ti funkcionáři visí na náměstích. Jen u nás si je hýčkáme a některé milujeme a volíme jakožto bojovníky za blaho občanů ...
No nic, brzy vymřou a jimi zmanipulovaná generace též. Nezbývá než doufat, že mladí budou mít víc rozumu, než ochočené, poslušné, připosrané generace, které je přivedly na svět [-o<
tím se nechci dotknout těch, kteří proti systému bojovali, mluvím o nečinné většině
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned dub 30, 2023 11:05

Trochu z jiného soudku - zkoušel jste někdo aplikaci Záchranka v praxi?
Jde mi např o situaci, kdy volám přes aplikaci (kvůli sdílení polohy) na tísňovou linku, přičemž během hovoru potřebuju přepnout na mapu, abych se zorientoval, případně popsal kudy budeme směřovat. Nepřeruší se hovor, když přepnu aplikace na mapy.cz? Přijde mi to jako celkem podstatná věc, co je dobrý vědět, aby to v terénu, když se něco stane, nepřichystalo nečekaný překvápko.. Nikde na to není odpověď a cvičně volat na tísňovou linku a zkoušet přepínat aplikace je debilita....
Víte někdo, jak se ta aplikace chová v podobných situacích?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » ned dub 30, 2023 13:21

máš tam testovací režim
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned dub 30, 2023 13:42

V testovacím režimu nevyzkouším, jestli se spojení s operátorem přeruší, když přepnu aplikaci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 30, 2023 14:35

tak jim napis dotaz
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » ned dub 30, 2023 15:03

@Etheric: uplne nechapu, proc by ses mel "zorientovat, pripadne popsat kudy budete smerovat", zrovna kdyz volas 112 pres Zachranku. Tvoji polohu dostanou automaticky a bude to pro ne nejpresnejsi (a docela pravdepodobne pri jen trochu delsim hovoru t budou smerovat jeste pred koncem hovoru). No a kdyz potrebujes/-ete jejich zasah kvuli necemu, tak jedno z nejhorsich veci, co muzes udelat je, ze se z dane pozice odeberes nekak jinam... Samozrejme krome kvuli necemu aktualne nebezpecneho mista.
No a pokud neni ten zasah az tak akutni na miste, tak se muzes ja mapu podivat jeste pred volanim (kdyz odhlednu od toho, ze e nenapada, proc bych v takovem min akutnim pripadu volal 112).
Etheric píše:V testovacím režimu nevyzkouším, jestli se spojení s operátorem přeruší, když přepnu aplikaci
To ne, ale muzes bezne zavolat komukoliv a v prubehu hovoru zkusit pracovat s mapou, jestli se hovor prerusi. Ono to volani "z aplikace" by melo fungovat stejne. I bezne volani je volani z (volaci) aplikace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned dub 30, 2023 15:43

@apuka: chápat nemusíš..
Hovor přes volání není to stejný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » ned dub 30, 2023 17:42

O testovacim hovoru pisou v podminkach, ze tam se vola jine, testovaci cislo a hovor je dlouhy 30 vterin (jestli to tak je, netusim). Na to, abys zkusil, jestli se da preskocit do map, to staci.

Edit:
primo ve FAQ Zachranky se pise:
Po přidržení nouzového tlačítka po dobu 3 vteřin dochází k odeslání nouzové zprávy s vaší přesnou polohou. Zároveň je standardním způsobem vytáčeno tísňové číslo 155. Nouzové tlačítko tedy slouží jako zrychlená volba pro kontaktování zdravotnické záchranné služby.
Jinymi slovy - teda z uvedeneho to alespon ja takto chapu - aplikace vytoci 155 standardne, stejne jako bys to udelal rucne.

Co ale ne uplne chapu je, proc je cele udelane na 155 a ne na 112. Takto je treba mit signal sveho operatora a v pripade problemu s GPS operator na lince netusi vubec, odkud se vola. U 112 to zjisti (priblizne) z GSM site.
Je mi ale jasne, ze pripadna "vysoce odborna pomoc volajicimu" by prisla o neco pozdeji, az po prepnuti ze 112 na 155.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » ned dub 30, 2023 21:33

Etheric píše:V testovacím režimu nevyzkouším, jestli se spojení s operátorem přeruší, když přepnu aplikaci


sice nevim, proc bys to delal, ale klidne vznes dotaz, pokud ti odpovedi tady nestaci, je dole kontaktni formular, kde muzes podrobne popsat, o co tijde...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 5, 2023 10:34

Potřeboval bych poradit, jestli někdo bude vědět ohledně zákonů a podmínek u odběrů energií. Moje matka má malou provozovnu jako OSVČ a před necelými 14 dny za ní přišel nějaký obchodník, že jí nabízí levné energie v tom jejím podniku a ona mu to podepsala, aniž by vlastně věděla co pořádně podepisuje.... ](*,) dál to komentovat nebudu... :evil:

Ten dotaz se týká toho, že jsme chtěli dát výpověď jak je nově uzákoněno, že do 14 dnů lze odstoupit od smlouvy, která je uzavřena distančním způsobem mimo prostory prodejce. Na stránkách ERU jsem stáhnul vzor pro odstoupení od smlouvy, vyplnil a odeslal. Včera matce odepsali, že ta výpověď je neplatná, protože na OSVČ se ta možnost odstoupení od smlouvy do 14dnů nevztahuje. Chtěl jsem si to ověřit na ERU, ale je to furt obsazené. Ta smlouva je psaná na trvalé bydliště mé matky a odběrové místo je uvedena její provozovna. V té smlouvě je navíc přimo v obchodních podmínkách uvedeno, že lze do 14 dnů od smlouvy odstoupit bez udání důvodu. Tuhle zmínku, že pro OSVČ to neplatí jsem doposud taky nezaznamenal. Nějak se mi to nezdá. Jedná se o dodavatele Armex energy. V pondělí uplyne těch 14dní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » pát kvě 5, 2023 10:42

Dromedaro píše: V té smlouvě je navíc přimo v obchodních podmínkách uvedeno, že lze do 14 dnů od smlouvy odstoupit bez udání důvodu.

tak jestli ve smlouvě není uvedeno, že se týká jen fyzických osob, tak nepotřebuješ zákon (kde bych se nedivil, kdyby se to firemních odběratelů netýkaloY
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 5, 2023 11:10

V tom odstavci to uvedeno nebylo, musím na to ještě odpoledne kouknout, jestli to tam nemají někde uvedeno bokem a co jí obchodník, samozřejmě jako další věci, "zapomněl" říct.

I kdyby to tam uvedeno nebylo, tak pokud nějaký takový zákon je, tak se obávám, že je to jako s obchodními podmínkami u eshopu, které také nestojí nad zákonem, jak jsme tu řešili.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát kvě 5, 2023 11:38

i když nevím, jak přesně text výpovědi zněl, být v podobné situaci, napsal bych okamžitě, že trvám na podané výpovědi s tím, že jestli má být považovaná za neplatnou, tak podle kterého ustanovení smlouvy, či v jakém předpise má oporu tvrzení o neplatnosti, resp. nechť uvedou podle jakého předpisu, paragrafu, odstavce atp. nemůže být výpověď uznána... a mezitím bych pátral...

Mám s rodinou podobné zkušenosti, je to peklo, a tcháni mají výslovně zakázáno cokoli podepisovat či uzavírat on-line, či po telefonu, a pokud je někdo otravuje, mají se nejprve spojit se mnou
](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » pát kvě 5, 2023 11:58

Obchodní podmínky byly ve smlouvě nebo je ve smlouvě odkaz na OP? Díváš se na ty správné OP?
Principelně je víc chráněn vždy spotřebitel, ne podnikatel.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 5, 2023 11:59

Quido píše:i když nevím, jak přesně text výpovědi zněl


Toto je vzor, který jsem použil ze stránek ERU, ale oni jich tam mají víc těch vzorů pro odstoupení a nevěděl jsem, který vybrat přesně, ale tento mi přišel jako nejlogičtější. Možná by šel použít jiný, nevím.

screen.jpg


Quido píše:resp. nechť uvedou podle jakého předpisu, paragrafu, odstavce atp. nemůže být výpověď uznána


V tom emailu mají uvedeno sbírka občanského zákoníku č 89/2012, což je v podstatě ta samá sbírka, která je uvedena v té výpovědi.

Quido píše:Mám s rodinou podobné zkušenosti, je to peklo, a tcháni mají výslovně zakázáno cokoli podepisovat či uzavírat on-line, či po telefonu, a pokud je někdo otravuje, mají se nejprve spojit se mnou
](*,)

Ani nemluv... to jim stokrát může člověk říkat ať nic nepodepisují, když přijde nějaký prodejce, každý den to slyší ve zprávách a stejně je to prd platný. ](*,)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát kvě 5, 2023 12:22

@Dromedaro .. to je absolutni nesmysl a nehorazna drzost .. skoda, ze nemas nejakeho rodinneho pravnika, co by je postrasil .. paragraf 1829 a 1829a proste rika, ze je mozne do 14dnu odstoupit od smlouvy ..
Naposledy upravil ntz dne pát kvě 5, 2023 12:30, celkově upraveno 1
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát kvě 5, 2023 12:30

@Dromedaro - nemuzes nam ukazat tu smlouvu (anonymizovanou) ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2023 13:25

Dromedaro píše:V tom emailu mají uvedeno sbírka občanského zákoníku č 89/2012, což je v podstatě ta samá sbírka, která je uvedena v té výpovědi.
Hm. Toto je uz ale spise otazka pro pravnika (Lipone?), ale pokud dobre vim, tak:

- podle Obcanskeho zakona se nesmi uzavirat smlouvy mezi podnikately, pro ne plati Obchodni zakonik, takze je tu prvotni otazka, jestli je potom smlouva vubec platna
- ano, pokud uzavrela smlouvu jako OSVC, tak by se na to nemely vztahovat ustanoveni Obc. zakona
- podle Obch. zakoniku si mohou do smlouvy dat, co chteji, ale pokud tam je spomenuta moznost odstoupeni, tak moznost odstoupeni tam je, pokud jinde neni vyslovene zakazana pro OSVC.

Kazdopadne, to by chtelo odborny pravnicky pohled. Kdybys Ty neco chtel a neco se Ti nezdalo, alespon bych se obratil na COI - jen mozna se nestihne s nima to probrat do 14-ti dnu.
Jo jeste jedna vec - napsal bych i stavajicimu dodavateli, ze smlouva s tim "smejdem" byla vypovezena a tudiz pripadny jejich pokus o odhlaseni u nich je nezakonny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 5, 2023 14:05

Lipon píše:Obchodní podmínky byly ve smlouvě nebo je ve smlouvě odkaz na OP? Díváš se na ty správné OP

Matce přišel email se smlouvou, kde jsou v jednom souboru uvedené její údaje atd. plus produkt, který od nich má uzavřený a na jak dlouho, kdy začne odběr atd. a pod tím je několik stránek obchodních podmínek, kde je uvedeno:

screen 2.jpg


Toto je ta odpověď od nich, že výpověď je neplatná.

screen 1.jpg


Z té jejich odpovědi vyplývá, že ona jako OSVČ není spotřebitel a proto se to na ní nevztahuje.

ntz píše:@Dromedaro - nemuzes nam ukazat tu smlouvu (anonymizovanou) ?

To bych klidně mohl, ale k ničemu by to nebylo, protože bych sem dal jen začerněné kolonky s osobními údaji plus té firmy a sjednaným produktem. Zbytek jsou ty obchodní podmínky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2023 15:25

Tady je hezky videt, jak funguje ticha posta.
Dromedaro píše:V tom emailu mají uvedeno sbírka občanského zákoníku č 89/2012, což je v podstatě ta samá sbírka, která je uvedena v té výpovědi.
ntz píše: to je absolutni nesmysl a nehorazna drzost .. skoda, ze nemas nejakeho rodinneho pravnika, co by je postrasil .. paragraf 1829 a 1829a proste rika, ze je mozne do 14dnu odstoupit od smlouvy ..

Po precteni toho dopisu to vypada dost jinak, ze? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » pát kvě 5, 2023 16:30

Vnímám to, že neprávník Dromedaro vcelku logicky nechápe právní význam slova "spotřebitel", který totiž česky znamená něco jiného než právně. To je jak s doktorama a jejich sinusovym rytmem, pozitivním výsledkem, atp.
Ale po dopise je to už celkem jasný.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » sob kvě 6, 2023 0:01

Dromedaro: v kostce - maminka jako OSVČ není v postavení spotřebitele, ustanovení, co jsi zaškrtnul, se na ní neaplikuje.
Je potřeba projít smlouvu a obchodní podmínky, co jiného tam je k odstoupení a co případně k výpovědi, pokud byste to chtěli měnit.

Ntz to zřejmě myslel dobře, ale dopadlo to jako vždycky...

Apuko, obchodní zákoník je zrušený jen něco málo přes 9 let. Dneska je OZ a ZOK.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 6, 2023 4:39

Díky za info. Že OSVČ není podle zákona spotřebitel jsem taky nevěděl. Znal jsem jen to rozdělení na fyzické a právnické osoby. Já už dál taky nevím, jak to řešit, protože tomu nerozumím. Já mám u sebe INNOGY, protože toho tady měl předchozí nájemce. A kdybych to chtěl měnit, tak leda na ČEZ, EON, atd. Ale radši se v tom nehrabu. Taky už jsem matce řekl ať si to dál řeší s nějakým právníkem nebo někým, kdo tomu rozumí. Já jsem ji přesně před tímto několikrát varoval, protože vím jak umí být důvěřivá.

Co by mě ještě zajímalo je to, jak to je s tím, když u nás v obci je zakázany podomní prodej. Jestli se to vztahuje i na provozy a podniky OSVČ. On prý přišel a hned ze začátku ji hlásil , že jej posílá hospodský z vedlejší vesnice (kterého ona ale osobně nezná), že by taky mohla mít zájem o levné energie. Až tam půjdu, tak se na to toho hospodského zeptám. Ne, kvůli tomu, že bych mu chtěl něco vyčítat nebo ho do toho zatahovat, ale jen jestli je to pravda nebo si to ten obchodník vymyslel, protože to na mě působí, že takto má vymluvu, že naslepo neobchází živnostníky (podomní prodej), ale jde na doporučení. Nevím. Samozřejmě nikde ve smlouvě není jeho jméno nebo kontakt na něj. Všechno je to psané jménem té společnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 7, 2023 20:19

Jeden den zavřený obchody a v Kauflandu to v neděli večer vypadalo jak kdyby Černochová vyhlásila válku Rusku. Davy lidí, koše narvaný žrádlem a fronty až mezi regály.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » ned kvě 7, 2023 20:26

Dromedaro píše:.. koše narvaný žrádlem ..


je to strasny, horsi rok od roku .. nejvic me dostava, kdyz vidim nejakou rodinu, kteri vypadaj jako hrosi a deti pod treba 10 let maj vyzrany jak maly selata (a za to muzou rodice) a maj kosiky za tisice plny *sracek* (omlouvam se za ten vyraz) jen na chut - proc davat detem fidorky, chipsy a nechat je lemtat Kaufland Colu ??
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod milarepa » ned kvě 7, 2023 21:18

a hned, když doma vybalí ty narvané košíky, tak se přesunou na náměstí protestovat proti fialové bídě a ukrajinským dětem, co jim užírají z krajíce :finga:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 832
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » ned kvě 7, 2023 21:34

@milarepa - nechi tady zabihat do politickejch diskusi, ale na tu "fialovu bidu" jsem trosku zmenil nazor sam a to rikam jako pravicak a typickej volic koalice spolu .. to, co predvadej, je podle meho nazoru tragicke a trestuhodne .. horsi na tom je, ze vse nasvedcuje tomu, ze i kdyby se zmenilo slozeni vladni kolalice (prakticky jakymkoliv zpusobem), tak to bude furt stejne tragicke (v tom lepsim pripade), spis o mnoho horsi ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 8, 2023 4:11

Je mi po tom prd, co si kdo kupuje, ale ntz má pravdu. Hodně lidí má v nákupu převahu těch blbostí co ntz zmiňuje.

Já kvůli tomu zdražování začal jezdit na nákup do Tesca. Naštěstí ho mám po trase šaliny u baráku a pak jen kousek pěšky. S tou jejich clubcard se dá dost ušetřit. Vychází mi to 300 - 400Kč na nákup. Taky se tam dá sehnat hodně zboží před koncem trvanlivosti a tím výrazně zlevněného. To taky vždy poberu co jde a naskládám doma do mražáku. V Kauflandu jsou ty klubové karty a jejich korunové slevy k smíchu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4394
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 8, 2023 8:41

to asi vysvetluje, proc byl vcera muz ve vyskove v kauflandu 30 minut, kdyz sel jen pro ledovej salat a jogurt :D jako prinesl jeste akcni plnotucny mliko do kafe na koncu trvanlivost, ale i tak :D az pak mi doslo, ze zas ma byt 1 den zavreno...

ja kaufland v podstate nemam nijak snadno dostupnej, tak ho neznam, i kdyz tam maji zajimavou nabidku schar proti jinejm obchodum, u me vyhrava kvuli dostupnosti tesco, billa, lidl a albert, akorat skoda, ze to maly tesco na nadru nam brzo zbouraj, to je jedinej slusne velkej a zasobenej obchod takhle v centru pekne u autobusaku... kam budu chodit nakupovat pak tak nejak netusim, protoze albert ve vankovce ma asi kilometrovy fronty uz od dob intersparu a priserny samoobsluzny pokladny, ktery maji odezvu na pipnuti kodu asi tak 3 minuty...

jojo, prej ze lidi vsude jezdej autem, kdyz seberou z busu pecha jedinej rozumnej obchod, tak asi taky budu posilat na nakupy muze autem do nejakyho velkyho obchodaku na dalnici...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » úte kvě 9, 2023 7:10

Nechapu, na co si furt stezujete...?
:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec