Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 10, 2023 5:10

booze
:D

ntz
asi bych zvracela jen to ctu, ale jestli si na tom prospival:D
(ale yum yumky sem mela rada).

ale taky mi kdysi stacilo k snidani polivka z pytliku (kupovala sem damodaru s cockovyma nudlema, dneska ji nemuzu ani citit), pres den hrst orechu a vecer kousek syra...

blby, ze sem roky nemela pocit hladu tak sem moc nejedla a co sem na nem zacala.intenzivne pracovat tak toho musim sezrat kybl a jinak je mi hlady fakt zle. vopruz.

no az snim co budu mit v baglu, pojedu dom a kdyz nekde neco sezenu, prodlouzim si pobyt :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 10, 2023 5:43

booze píše:mam stejnou zkusenost v krusnych horach jsou ti lidi nejak drsni...nevim, ale fakt se tam se mnou nikdo nebavil a nikoho jsem nezajimal.

Pokud tam člověka neumlátí klackem, protože chtějí jeho nové boty, který má na nohách, tak to zní naopak dobře. Krušné hory se to teda asi nejmenuje jen tak z rozmaru :)

Mawenzi píše:bezlepkova dieta vyzaduje v techto koncinach 100% pripravenost s jidlem a kdyz budu mit sanci na prilepsenou koupit jogurt, jablicko nebo sunku, tak dobry, cokoli navic zfutruju:D

Já ti fandím. Mně se líbí, jak hledáš způsoby dělat to, co tě baví, svým obtížím navzdory a nestěžuješ si doma u televize, že něco nejde, protože máš nějaká omezení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 10, 2023 6:32

dromedaro
zvladnu si stezovat, ze 18kg batoh NIKDY nedostanu ve vlaku na ten horni nosic na batohy:D

a moje zada si taky dokazou stezovat dost razantne:D

uz se mi blizi odjezd, jenze su ted pryc, tak nemam ani presne odhad, kolik vazi treba obal dehydro jidla, tak sem 12x dehydro odhadla na 2kg a tesim se dom, az to budu moct prevazit:D

jinak zitra mozna budu mit k dispozici predbeznej itinerar, tak mozna fakt pujde neco poslat zasilkovnou.

tezky krosny delaj svalnaty stehna ale :D

(jo, sice casto brblam, to mam asi v povaze, ale kdyz neco fakt chci, tak se odradit nenecham:D

proste heavy mawenzi, nezaleknu se 9,5kg zakladu ani 18kg baglu, kdyz bude na vodu na prd usek:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob čer 10, 2023 6:47

ntz píše: .. pak musis zrat yum-yumky ... ..

Ne. Pak musíš všechno tvrdě přehodnotit a udělat to tak, abys mohl být ve skalách a jíst normální jídlo ;)
Ok, během studia se to dá pochopit, ale od chvíle co vylezeš ze školy už ne. Neber si to nijak ve zlým, ale "musel" jsi se cpát nudlema jen proto, že jsi nebyl schopen / ochoten / (...) vyřešit si to tak, abys měl zajištěný plnohodnotný stravování. Všechno jde, když se chce. Až na pár výjimek, třeba vymočit se do rohu v kulatý místnosti fakt nejde :D

Mawenzi píše:zvladnu si stezovat, ze 18kg batoh NIKDY nedostanu ve vlaku na ten horni nosic na batohy:D

a moje zada si taky dokazou stezovat dost razantne:D
...

Za to máš můj obdiv. Já právě kvůli těmto útrapám nakonec overnight turistiku vzdal, ani UL věci moc nepomohly, furt byl prostě na zádech na můj vkus moc velkej a těžkej batoh. Naštěstí je v mém okolí milion možností fajn jednodenních treků v rozmezí 30-74km když beru vpotaz ty "rozumný" co dobře vychází dostupností a časem, takže mám možností pokokos :)
Jak tak nad tím přemýšlím, bydlet někde ve městě, nebo někde, kde je v dosahu jen hodně málo možných jednodenních výletů, nebo žádnej, dva, tři... Tak bych musel chodit overnight s pro mě těžkým batohem, byť je to UL o základu okolo 5kg, páč bez chození po kopcích bych bejt nemohl... Ještě že žiju kde žiju. Je to sice prazvláštní díra s chladným klimatem, ale což, výhody pro mě převažují.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 10, 2023 8:21

Etheric píše:Za to máš můj obdiv. Já právě kvůli těmto útrapám nakonec overnight turistiku vzdal, ani UL věci moc nepomohly, furt byl prostě na zádech na můj vkus moc velkej a těžkej batoh

No a to je právě to, co mawenzi podstupuje, když chce něco dělat. Není doma kvůli tomu, že se ji nechce tahat batoh.

Jinak znám více lidí, kteří dříve vandrovali a chodili po horách s batohem, spali po širákem a teď už jen objednají chatu a chodí na jednodenní výlety a večer se vrací, protože už je taky nebaví tahat se s batohem a spát pod širákem. Asi je to i věkem a vydrží jen ti skalní nadšenci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob čer 10, 2023 8:31

Já su nadšenec, ale do pohybu a přírody, ne do nošení břemen :)
Mě ty těžký a velký batohy sraly odjakživa a braly mi radost z výletů. Tak jsem se toho zbavil a chodim holt jen jednodenky, no.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » sob čer 10, 2023 8:51

Yum yum je srajda nabrat.
https://www.korejskejidlo.cz/polevky-a-nudle-instantni/
Jihokorejske polévky jsou pecka a je tam dostatek sušené zeleniny a řas. Dá se to jist a dají se sehnat bezlepkové.

Bezlepkove se dá jist a stravovat úplně v klidu. Zkoušel jsem 3 měsíce z hecu a vůbec jsem se nijak neomezoval. Z mouky Shar jsem pekl chleba a bagety. Na snídani miso polévky s nudlemi. Venku pak chleba ze semínek nebo bez chleba.

Etheric píše:Mě ty těžký a velký batohy sraly odjakživa a braly mi radost z výletů. Tak jsem se toho zbavil a chodim holt jen jednodenky, no.

No protože nemáš sportovní postavu. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob čer 10, 2023 9:03

Proč mi tedy dokonale sedí střih athletic fit? Spíš ne každej je ochotnej trpět to nepohodlí, když to jde jinak..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 10, 2023 9:26

etheric
ozna ti chybi pivem zaoblene telo sportovce :D

booze
jo, ohledne jidla si nestezuju ale spis jen ze proste musis 100% mit vse z domu a jakoukoli moznsot nexo dokoupit brat jako bonus ale nespolehat.

dromedaro
a tak ja taky spavam i po ubytkach, sama se v lese bojim, ale kdyz je sance... letos sem natezko jeste nebyla, tak se uz tesim na ten tejden jak maly decko, ackoli byt to na me, beru radsi kveten a ne konec cervna.

jinak nosit 29% svoji vahy se da, jen to je tak kolem 18km denne. za ten tyden uz bych se s trochou vody a zbytkama jidla mela dostat na cca 18-20% vahy a to uz je v pohode.

akotat sem si vyhodila to SIcko minulej tyden tak budu muset byt dost opatrna pri zvedani baglu na zada.

optimalizaci se dostanu na 17kg se zapocitanyma 3l vody, ale snad nebudu litovat v terenu:D

budu muset vyzkouset, jestli ta aura nebude prece jen o dost pohodlnejsi nez eja a podle toho se rozhodnout, ale vaha bude pres den kolisat i o 2kg krz tu vodu a to by eja mohla dat.

mozna si prasacky vemu i ctecku knih:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » ned čer 11, 2023 13:39

Etheric píše:Proč mi tedy dokonale sedí střih athletic fit? Spíš ne každej je ochotnej trpět to nepohodlí, když to jde jinak..

atleticka by mela byt Véčko vs sportovni "trubka" :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned čer 11, 2023 13:45

Nechápu. Mám postavu typu V... A nevím, co to má společného s neochotou nosit těžký batohy..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 11, 2023 15:30

etheric
je to mysleno s nadsazkou, asi to neres.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 5:17

tak 4 - 5 den bude zasilkovna, takze uz mam zabaleny balicek. Vyjde to pomerove relativne slusne, prvni 4 dny mam asi 2,8kg jidla (technicky 5, protoze cestu sice nepocitam, ale pojedu skoro celej den), pak 2,3kg na 3-6 dni s tim, ze v miste zasilkovny je billa a muzu neco dokoupit.

s timto se dostavam na 15,5kg batohu a to vyhraje eja (pocitam 3l vody), coz pravdepodobne bude dost pres den kolisat + budu ujidat,takze po snezeni svacinky ve vlaku uz muzu byt klido na 15kg (s holema, ktery asi taky nebudu mit na batohu) a to uz je dost v pohode.

a nutne potrebuju wildo cup, akorat delaji 200ml s 24g a 600ml s 57g, brala bych tak 400ml...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte čer 13, 2023 6:06

Wildo cup kvůli skladnosti? StS dělá skládací hrnek naplacku nějakých 400ml co pamatuju, nebo si to možná pletu, ale podobný věci dělá víc značek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 6:11

jenze wildo cup stoji pulku, ale hlavne nema hromadu zahybu, takze se bude asi lepe myt napr. od kase. tak premyslim, ze si ho fakt poridim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » úte čer 13, 2023 12:01

mike píše:Na den je potreba aspon tak 500 g jidla, coz na 10 dni dava tech 5 kilo. Jsou hory, kde zadni domorodci s jidlem nejsou.


Mawenzi píše:quido
a tohle v tech vesnickych vietnamkach koupim kde, kdyz ti prijde divny, ze to jidlo chci nest vse z domu na hrbu?



1/5 kg jidla na den (max.) tahnu leda, kdyz jsem uplne mimo civilizaci, coz neni tento pripad... ale chapu tu specialni dietu, tam asi neni zbyti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » úte čer 13, 2023 12:07

booze píše:
Mawenzi píše:rekla bych, ze v krusnych horach neni zvykem krmit turisty, kteri maji hlad, zrovna navarenym obedem

mam stejnou zkusenost v krusnych horach jsou ti lidi nejak drsni. Stejna zkusenost na trase Železná-Folmava, kde mi pan rikal, ze tam se osidlovalo lidmi, kteri meli nejaky skraloup nevim, ale fakt se tam se mnou nikdo nebavil a nikoho jsem nezajimal.


Ja byl v Krusnych horach asi 3x nebo 4 x - vzdy v zime, na bezkach a na tripech se sneznicema... a porad mne nekdo nekam zval... ale priznavam, bylo to asi pred 1/4 stoletim ci drive a nebyla to zadna hrebenovka mimo obydli; na druhou stranu si nedokazu predstavit v Krusnych Horach treasu, kdy bych za 10 dni nenarazil nekolikrat na "civilizaci"...
:-k
pro Mawenzi je ale jasne omezujici ta dieta, to jsem uz psal
Naposledy upravil Quido dne pon čer 19, 2023 11:48, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 12:33

no prave, ta dieta je v tomhle trochu voser, protoze spolihat se nemuzes vubec na nic... jen na cokoladu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 13:14

ale rozhodla sem se, ze zariskuju s oblecenim a beru si na sebe tilko, nahradni PA tilko (pac je z toho super teplo tak treba i na noc), vetrovku - tenkou ss, spaci tenky dlouhy rukav a torridku :D

vecer unavenou a taky v noci ve vikingu 300 me umrznuti nehrozi a doufam, ze pres den bude maximalne na vetrovku :D pripadne to PA tilko zahreje trup a v nouzi vemu spaci. ja sem asi nikdy nebyla takhle na hrane prazdnin nikde na tyden, tak to nejak neumim odhadnout:(

jeste je varianta si misto torridky vzit nejakou mikinu, ale ta proste nezahreje stejne az bude nejaky vycerpani organismu treba psychicky ci hlad... ale zato by se v ni asi lip slo treba rano:D

nesnasim to jezdeni na vic nez par dni, kdy si proste totalne nedokazu vybrat:D

a hlavne takhle koncem cervna sem nikde nebyla jeste na dyl, takze nevim, jestli nepodcenuju, jaka by pri chuzi a desti mohla byt zima...

nejlepsi je kveten a prvni tyden v cervnu max a to jeste muzou byt mista s prizemnima mrazikama... ale to taky nechodim vetsinou uplne cely den jen v tilku ale hodne ve vetrovce... achjo to rozhodovani...

9,5kg zakladni vaha:D proste ja su nepoucitelna:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » úte čer 13, 2023 13:35

Nepsala si že spíš po ubytkach a v noci se sama bojíš?
Nebo v čem teda spíš? Nebo spíš pod čím?
Místo spacich trenek si vem PWS spodky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 13:37

mam pws spodky spaci.

jedu s nejakou slecnou z netu na tyden natezko
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » úte čer 13, 2023 13:40

Neptal jsem se s kým spíš...lgbt a podobne věci neřeším, ale pěkně vyjádření. :twisted:
Máte stan? Tarp?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » úte čer 13, 2023 13:47

Mawenzi píše:a hlavne takhle koncem cervna sem nikde nebyla jeste na dyl, takze nevim, jestli nepodcenuju, jaka by pri chuzi a desti mohla byt zima
Obavam se, ze s timto je to vzdy otazka stesti nebo "stesti".
Vsichni jsme zazivali posledni dobou, ze klidne uz od kvetna je pres den 30+, prazi slunce, v noci ledva podleze 20. No a ja jsem mel to stesti zazit na tabore u Buchlovicich, ve vysce cca 210 mnm (teda v normalne docela teple oblasti), ze cely tyden kolem cervencovych svatku kazdy den prselo, slunce jsme tam vubec nevideli - a nejvyssi teplota za tyden byla +7 (sedm) stupnu, v noci klesala az k nule. Opakuji, na jizni Morave...

Bohuzel, ani na tyden dopredu predpoved je ponekud nejista. Staci, aby se nejaka tlakova niz ponekud zblaznila a najednou se ze slunecni predpovedi s teplem budou destive dny s peknym chladem a silnym vetrem.

Ale konkretne tady u Tebe bych rekl, ze s tim, cos napsala bys problem mit nemela. Myslim si taky, ze v tom nejhorsim Ti PA tilko udela neskuecne dobrou sluzbu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16586
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 14:21

booze
nojo su rozhozena za 10 minut mam.pohovor:D

mam lanshan 1pro a beru viking 300
spaci pws spodky od rabu a triko montane dart neck

rukavice, nuf na hlavu a krk

na sebe mam kratasy a v priapde chaldu na kolinka ale ne zimy na spodky na ven jsem.ted koupila bavlneny takovy puncosky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 14:23

karu skladaci harnojiku z dekace pac sem si 14 dni zpet vyblokovala si skloubeni a je to min pracny na zada nez nafukovat a skaldat kdyby chcalo nafukovacku v tarpu na skrcence
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 15, 2023 6:32

tak jo, definitivne 9,6kg. Asi je cas zmenit prezdivku na heavywenzi :D

a to jeste dneska musim pro opalovaci krem, kterej asi pod 100g nepujde :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » čtv čer 15, 2023 7:02

100g na krem je fakt dost :shock: to ho mas takovou spotrebu?
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 15, 2023 7:17

Asi nejde o spotřebu, ale že nesežene menší balení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » čtv čer 15, 2023 7:43

30ml baleni maji i v dm drogerii, navic i z velkeho baleni je mozne krem dat do mensi tuby nebo kelimku :-k
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv čer 15, 2023 7:46

@Dromedaro: Sezenes - z nekterych "beznych" se daji koupit cestovni baleni (ve vetsich drogerkach nebo hypermarketech myvaji specialni misto pro ty cestovne baleni hyg. veci).

A napr. Daylong se taky vyrabi (alespon nektere typy) iv 50ml baleni. Jen si v pomeru na jednotku objemu pekne priplatis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16586
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec