Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 22:03

Vyhlasuju stavku. Prestavam opravovat apukovy prispevky, protoze to evidentne nefunguje. Oprav si to zmrsene URL sam a pak si dej par facek :evil:

Prispevky, ktere budou rozbite k necitelnosti, coz u tebe neni neobvykle, budu zrejme rovnou mazat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pon kvě 29, 2023 23:38

apuka píše:Ale pokud to neudelas nebo nenajdes nic (co bys opravdu nemel mit moznost), tak si budes muset pripustit ...


tvl, ty se mi snad zdas :D .. ty mi jako vyhrozujes .. takze znovu a poporadku

neudelam to ;)
nebudu si muset nic pripustit ;)
neudelam to ;)


ze to neudelam (tzn uz se s tebou nebudu dal dohadovat, nebudu ti nic dokazovat, nic hledat a nebudu odpovidat na tvy blbosti) jsem povazoval za tak dulezite, ze jsem to musel napsat 2x .. dokonce si uz ty tvoje blbosti ani nectu .. uz mi to stacilo, uznavam, mam dost ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 30, 2023 6:28

sportem ku trvale invalidite...

jeden blby pohyb a vyhozeny SI + neco nad tim. sem si rikala ze su k lamaci objednama zbytecne, ze su uplne OK a pak si dementnim pohybem ublizim ze si nedokazu ani nandat ponozky... asi aby ta navsteva nebyla zbytecna :D

chci zpet 30 lete telo :D a tu jeho fyzicku.

ano vim, ze mi etheric rikal, ze kdyz zhubnu 10 kg, ze se mi fyzicka zlepsi. ano vim, ze nekteri z vas se zacali mene potit a fyzicka se jim zlepsila ... ale ja asi zacinam.mit dojem, ze mam byt rada, ze si jeste sama dokazu zavazat boty, natoz touzit po lepsi fyzicce:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 31, 2023 4:33

Tip na dlouhý trek. :)
Screenshot_20230531_052527_Facebook.jpg
Screenshot_20230531_052527_Facebook.jpg (138.07 KiB) Zobrazeno 814 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř kvě 31, 2023 5:57

Pěkný, ale velkou část trasy abys šel s dvěma sty ozbrojenci a padesáti jezdci. A někde v místech, kde je ta cedulka s kilometry, bych se raději nepohyboval vůbec..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 31, 2023 6:14

Asi tak nějak.
Ale já bych se asi nejvíc obával té cesty přes Afriku.
Zase ale kdyby mě tam někde ulovili, umučili, upekli a snědli domorodci, tak by to byl konec jak z románů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2023 9:31

"Nejdelsi cesta na svete, kterou se da projit" - hnidopisska poznamka (pouze k teto vete - resp. spise k tomuto tvrzeni v clanku).

Jsou tam nejaka omezeni, ze by se nedala prodlouzit odbockou nekde, napr. jeste napr. :-k o Cinu, Indii, Evropu, zapadni Afriku? Mozna nelze, ja jsem to nikdy nezkousel...

Jinak jo, urcite hodne peknych, zajimavych mist, hodne zazitku - i uznani za vydrz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 31, 2023 12:10

Možná by to bylo zajímavější, jak píšeš, vzít to v té Asii spodem, jak píšeš. Člověk by prošel více orientálních států.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2023 13:00

Dromedaro píše:Člověk by prošel více orientálních států
Mozna by mohlo byt presnejsi "by se dostal do vice orientalnich statu", hlavne pokud bys chodil na pro cizince nevhodna mista. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 31, 2023 13:48

Tomu nerozumím té formulaci, co je na ní za upřesnění. Jako dostal, ale neprošel bych, že by mě někde sejmuli?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2023 14:36

Asi tak - prosel znamena vesel-projel-vysel, dostal se znamena vesel-projizdel(- a mozna taky vysel).

Jo, ze bys tam mohl taky nedobrovolne zustat.

Zase abys to tak nebral - si nemyslim, ze pres vsechny ty staty nemuzes udelat skvely trip a nenarazit tam na spoustu skvelych lidi. Jen ze na mnoha mistech v nekterych z nich to pro cizince fakt neni bezpecne. No a kdyz si to clovek da jenom do nejakeho roteplanneru aby mu nasel cestu, tak ten se vetsinou nediva na bezpecnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř kvě 31, 2023 15:42

To je trasa pro terminatory. Jednak delkou a jednak se muzou prostrilet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát čer 2, 2023 13:54

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod oodoow » pát čer 2, 2023 14:00

@quido: Já na to, že to Dromedaro postnul ve vedlejším vlákně už před víc než hodinou a ještě to neodfláknul ale udělal tam pěkně ten odkaz, aby bylo hned vidět o co jde. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pon čer 5, 2023 8:16

tak pls, kdybys to taky neodfláknul a sdělil kteréže to vedlejší vlákno je...?
když jsem link zadával, ve vyhledávání jsem nic takového nenašel, proto jsem to dal sem...
;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 5, 2023 8:37

Vlákno A další československý kříž, kde se konkrétně toto téma řešilo a řeší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pon čer 5, 2023 8:54

OK, dík :smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 9, 2023 11:29

jak velka je sance ze kdyz nalozim eja/exos 48 cca 18kg ze prezije uplne v pohode par dni?

neni nutny se o ni bat, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » pát čer 9, 2023 11:52

@ Mawenzi: bala bych se spis o ramena nez o batoh, ten by to mel dat v pohode :) vyrobce uvadi load range 11-14kg U meho stareho tempest 40 uvadeji load range 7-11kg a neco pres 14 dava v klidu. Ale nosi se tak dost blbe.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát čer 9, 2023 11:53

...bal bych se spise o tebe
:mrgreen:

btw: jsi v jinem vlakně
:sorac:
Naposledy upravil Quido dne úte čer 13, 2023 11:46, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 9, 2023 14:10

do batohu mi to prislo, ze je to nezajimavy...

irem
dik za postreh! z tohoto uhlu me to nenapadlo.

kdyz si vezmu auru 65l, tak z 18kg razem bude 19,5... :D ale zas v aure vim jak se nosi 18... a mozna to bude mega pohodlnejsi...

neni to moje akce, takze se tezko rozplanovava treba zasilkovna s nejakym jidlem cca 4-5 den...

ale uvidim, jestli z toho pujde neco vykresat. do 15kg bych se o eju nebala (budu ujidat), ale snist 6kg jidla bude chvili trvat... (zatim odhad, jako vzdy nemam tucha co mam jist a co za jidlo planovat, protoze to co jist chci to nepujde :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát čer 9, 2023 14:19

tak napis, kam se chystas...
ja treba nikdy nemel 5 kg jidla, a to jsme sli treba i pres 10 dni mimo civilizaci, ale i domordci v horach maji vzdy nejake jidlo, tak mi to nejak nedava smysl...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát čer 9, 2023 14:31

Na den je potreba aspon tak 500 g jidla, coz na 10 dni dava tech 5 kilo. Jsou hory, kde zadni domorodci s jidlem nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 15:11

ja mam teda 500g jidla na den pro sebe a sem velkej zravej kanec (alespon ted) .. podle me by mensi clovek i sezral min .. kdyz bych fakt sel na vahu (a vetsinu jidla zalejval vodou), tak pocitam

100g - sucha snidanova smes / porce
100g - nejake karbohydraty a sacharidy na dojedeni pres den (orisky, kousek cokolady, atd)
160g - velke dehydro jidlo (napr https://www.hanibal.cz/adventure-menu-l ... ig_z24256/)
150g - suroviny na slusnou veceri (napr. 80g kus kus + 70g neco do toho)
40g - nejaky blbosti okolo jako vitamin, C, zinek, nejake kafe, caj apod ..
== 550g

tohle uzivi 100kiloveho chlapa uplne na pohodu ..

kdyz beres to jidlo na dyl, tak se tam pak da spousta tech veci "denacifikovat" (nase oblibene nove slovo - denacifikace znamene ocesani dopredu o nepotrebne obaly apod) .. nejezdim zas tak casto takhle na dyl, v poslednich asi 5 letech jsem byl vsehovsudy 2x na vic nez 6dnu natezko, vychazim ale z tehlech poctu, hlady netrpim a vetsinou jeste neco privezu .. kdyz jdu na 2-3 na tri dny, tak tam si naopak beru lehkej "podstav", ne ze bych hladovel, me ale ty prvni 2-3 dny nejak extremne jidlo nechybi (navic clovek se procisti, vypoti ty ruzny *^%#) a staci mi snidane, nejake mensi "chroupani" pres den a pak az vecere .. kdyz jsem venku, mam aktivitu a jim skromnejc, tak me "hlad" a potreba neco doplnovat dozene az treba az 4-5tej den ..

kdyz jsem lezl, tak jsme treba jeli ja nevim na 14 dnu bouldrovat do fontainebleau a nebo lizt do arca .. kdyz nebyly prachy, tak jsem se zivil treba 2ma az 3ma yum-yumkama denne (+ neco malo navic, nebo treba sacek rejze s chilli), pres den brutalni vydej energie (i kdyz nevim, kolik stoji anaerobni aktivita, kdy das 2 cesty na rozlezeni a pak treba 8 pokusu na nejakem prasku na krev a pak nasr* 2 cesty na dolezeni, abys' alespon neco vylezl, kdyz byl rest-day, tak vylet po okoli) a vzdycky jsem se dostal presne za takovjch 5-6 dnu (po druhem rest-dayi) do fyzicky uplne brutalni formy a myslim, ze k tomu nejak prispivalo to skromne jidlo (umyslne nerikam hladoveni)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 15:34

ntz píše:kdyz nebyly prachy, tak jsem se zivil treba 2ma az 3ma yum-yumkama denne (+ neco malo navic, nebo treba sacek rejze s chilli)

Takhle špatně jsem na tom nebyl ani v době kdy jsem bydlel pod mostem. Šílená představa, 2-3 čínský polívky za den, vždyť to má víc éček než kalorií, obsah živin čistá nula. Nikomu bych nedoporučoval si takhle ničit tělo, jíst se má pořádně, přiměřeně výdeji energie. A především má jídlo obsahovat živiny.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 9, 2023 15:41

ntz
asi jim jako velkej chlap:D
(aneb dam si obed a mam furt hlad..)

quido
rekla bych, ze v krusnych horach neni zvykem krmit turisty, kteri maji hlad, zrovna navarenym obedem, stejne jako to nejsou zvykly delat ve mestech, ale ve vetsich su schopna sehnat pecivo aspon kdyz uz nic. ovsem musi tam.byt tesco/billa/albert/kaufland/penny a nesmi to zbozi byt zrovna vyprodany, jako se nam stalo na dovolene s muzem:D

bohuzel v horni dolni vesnici o 200 obyvatelich nerealne.

bezlepkova dieta vyzaduje v techto koncinach 100% pripravenost s jidlem a kdyz budu mit sanci na prilepsenou koupit jogurt, jablicko nebo sunku, tak dobry, cokoli navic zfutruju:D

1) pecivo - nesezenu (obcas maji kukuricny neno ryzovy ale zazila sem i obchody jen s ochucenyma napr. cokoladovyma), neda se spolehat
2) nudlovy polivky - nesezenu, kazdej vietnamec ma 30 druhu ale ryzovy vyjimecne u jednoho vietnamce ze 30

sezenu asi +- snadno - slakosti a cokoladu (ani s tema oriskama to neni vzdy jednoduchy:D)

asi me mrzi, ze sou davno ty casy kdy mi stacilo kilo jidla na tyden.

vemu si jen na 7 dni a kdyz dojim batoh, pojedu dom:D a bude.

neplanuju si trasu sama, takze v podstate netusim, kudy pude a jestli treba pres prijatelnou obec nepudem v nedeli odpo a tak:D

(ps: hladovej chap je chlap, co ma hlad. hladova zenska je nejnesnesitelnejsi tvor na planete;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát čer 9, 2023 16:20

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 9, 2023 17:40

quido
a tohle v tech vesnickych vietnamkach koupim kde, kdyz ti prijde divny, ze to jidlo chci nest vse z domu na hrbu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2023 18:59

Mawenzi píše:rekla bych, ze v krusnych horach neni zvykem krmit turisty, kteri maji hlad, zrovna navarenym obedem

mam stejnou zkusenost v krusnych horach jsou ti lidi nejak drsni. Stejna zkusenost na trase Železná-Folmava, kde mi pan rikal, ze tam se osidlovalo lidmi, kteri meli nejaky skraloup nevim, ale fakt se tam se mnou nikdo nebavil a nikoho jsem nezajimal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát čer 9, 2023 21:30

@Etheric - ja sice pod mostem nebydlel, kdyz ale chces byt cele leto ve skalach (idealne v zahranicnich destinacich), tak samozrejme nemuzes vydelavat .. pak musis zrat yum-yumky ... kor jeste kdyz chodis na vejsku a cas, kdy nejsi ve skalach musis obetovat skole a pripravam na zkouskovy ... to s tema yum-yumkama mozna trosku prehanim .. moje strava se skladala z yum-yumek, rejze (na den 1-2 varne sacky), takovejch sojovejch kostek v pytliku (podle me uz se nedelaj, pametnici mozna vzpomenou, musely se varit alespon 15 minut, kdyz se ale rano predtim hodily do hrnce s vodou tak se nacucaly a zmekly) a tvarohu (na svalstvo) .. mezi lety 2000-2008 jsem si vedl lezeckej denicek a cil byl za rok 100 dni ve skalach (ve spacaku, s varicem, karimatkou, atd) .. yum-yumky (asi vic nez rejze) ale byl takovej pevnej zivotabod myho zivota docela dlouho ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Pokec