Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2022 8:38

lipon
ja treba premyslim o zaveti, ale spis proto, ze kdybych zemrela, muj dum zdedi stejnou merou manzel i otec (mozna manzel o fous vic % protoze se chvili splacel ze SJM), nevim jak by do toho pasovala sestra a dalsi dedicove, kdyz prima linka je dostupna, asi nijak ale jeden nikdy nevi, ne ze bych tatovi nechtela doprat, ale ten uz jeden dum ma a aby to nedoslo k tomu ze zeswjilni bude snadno majipulovatelnej a manzel by musel myho otce bud vyplacet z castky totalne nabobtnane aktualnim trhem nemovistosti, nebo prodat a resit existencne najem, protoze sam si hypo dovolit jiste nebude moct + jeste navic se psy se to resi o to hur.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 13:07

Lipon: Díky za vyjasnění.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 27, 2022 17:20

Hustý, ta starostka by za ten výsměch a aroganci zasloužila flákanec, čuza. Z těch levných odpadkových pytlů to musela být chuťovka a určitě se z nich nic teplem neuvolňovalo děckám do jídla 10 let ... To je na trestní oznámení.

V pražské školce dávali dětem 10 let jídlo v odpadkových pytlech
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob srp 27, 2022 19:51

Tady mas vyjadreni starostky, ktera to samozrejme bagatelizuje. Jak nestasim uslovi, ze pravda bude nekde mezi, tak tady asi ano, jelikoz Nova je bulvar a dokaze zdramatizovat cokoliv. Zazil jsem jejich nataceni na vlastni kuzi a slo jim hlavne o tu senzaci, podstata veci je moc nezajimala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 27, 2022 20:36

Dík, podívám se na to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 28, 2022 19:55

Na mě taky vždycky působil, nevím proč, trochu zlověstně.
A z psychologického hlediska by mě zajímalo, jak to měl v sobě ve skutečnosti doopravdy nastavené, když se živil vystupováním pro děti, ale v soukromí je nesnášel a znervózňovaly ho. Společně s tím, že jej evidentně ne pouze jednotlivci vnímali tak, že se ho báli.
A ta jeho smrt, to už je úplný bizár...

Před strýčkem Jedličkou se děti třásly strachy. Zemřel na kurtu. Zakokrhal a pad
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 29, 2022 4:53

tak prvnich 14 dni s leky na dychani a sice to jeste neni dukaz, ale za celej vikendovej vylet se mi ani jednou nestalo, ze by mi dosel dech, ackoli to bylo prvni den asi "jen" 350m na 7km a dalsi vlastne taky asi dalsich "jen" 300 na sobotu na vic km, ale ani trochu tahlejsi kopec mi nedelal problemy, prestoze bylo vedro, dusno a vlhko, v takovym pocasi se mi dycha asi nejhur.

tesim se na rijen na snezku, kdy sice nebudu mit stejnou trasu ale zaverecny stoupani stejny bude, jako porovnavaci pilir.

o vikendu sem do vsech tahlejch kopcu utekla kamosovi, kterej na me vzdycky musi cekat nebo jde pomaleji a cvicne sem si zkousela rict nejaky takovy jednoduchy potkavaci vety a sice sem zadrhavala a mluvila preryvave, ale nebyla sem pridusena na omdleni, nebo s pocitem ze jestli se behem kopce nenapiju alespon lok, ze padnu (pomaha voda schladit cesty s moznym otokem, v mirnejsi fazi "nemuzu" voda pomaha , v pozdejsi fazi "nemuzu" nedokazu skoro ani dychat, urvite ne mluvit a apit se nedokazu nekolik minut nez dokazu trochu dychat). celkove sem mela pocit, ze mi to jde tentoktrat "snadno" prestoze sem letos moc nechodila... a mela sem navic startovni 4,5l vody:D

zitra si jdu zabehat na behaci pas, normalne vubec nebeham, tak vydrzim 8kmh bezet cca do 5minut, vetsinou jen chodim + si dam prakrat za rok do 5 ti min beh, a to uz omdlivam a nemuzu dychat, tak zitra si schvalne pujdu vyzkouset, jestli se v tomto neco nezmenilo a jestli vydrzim dyl, treba 8 nebo 10 minut...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 29, 2022 5:03

mike píše:[ Jak nestasim uslovi, ze pravda bude nekde mezi, tak tady asi ano,

A proč to úsloví nesnášíš nebo jak ho vnímáš, že máš k němu takový postoj? Jestli teda mohu vědět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Lipon » pon srp 29, 2022 8:08

Pisálkové kolikrát vytrhnou věci z kontextu, když už něco nepřekroutí, v lepším případě z neznalosti, v horším úmyslně. Některé detaily zamlčí, protože by to zbytečně nafouklo článek (dost lidí by přestala číst po úvodníku), a nebylo by to zajímavé (lidi nepřijdou, méně čtenářů, méně příjmů z reklamy). A kolikrát ty zamlčené údajné nepodstatnosti vyznění článku otočí.

Setkáváme se pracovně s oběma případy překrucování, těch úmyslných neubývá. Často články psané na objednávku, aby to někomu uškodilo; často konkurenční klika v oboru, ve velké firmě apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 29, 2022 11:05

Lipon píše:vytrhnou věci z kontextu ... když už něco nepřekroutí ... v lepším případě z neznalosti, v horším úmyslně. Některé detaily zamlčí ....
Setkáváme se pracovně s oběma případy překrucování, těch úmyslných neubývá. Často články psané na objednávku, aby to někomu uškodilo; často konkurenční klika v oboru, ve velké firmě apod.


Jestli to spíše neodráží všeobecnou lidskou povahu. O to více si ale zase pak člověk může vážit někoho, kdo tohle nedělá. Ještě pár takových lidí je, ale ta druhá část v drtivé většině bohužel převažuje a ještě se dokáží stavět do role "správných". Někdy je mi z toho až špatně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 15:26

Dromedaro píše:A proč to úsloví nesnášíš nebo jak ho vnímáš, že máš k němu takový postoj?

Protoze se casto zneuziva k relativizaci a prenaseni (aspon casti) viny na obet. Navic obecne neplati, obcas veci cernobile jsou, pravda je na jedne strane a neni nic mezi. V dnesnim medialnim prostoru a na socialnich sitich se da zamlzit cokoliv, viz Lipon. Neco si vymyslet je strasne jednoduche, vyvratit to je naopak slozite.

Podobne se to ma s uslovim, ze na kazdem sprochu pravdy trochu. Chapu, jak obe vznikly a jaky mely puvodne vyznam, ale doba se zmenila a dneska je oboji strasne snadno zneuzitelne. Protoze na FB a podobnych zumpach muze napsat kdokoliv cokoliv a pak uz se to siri samovolne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 29, 2022 17:41

Aha, já to chápu tak, že když je nějaký spor, tak si většinou každý přikrasluje ku obrazu svému (viz výše), takže ta vyjádření musí brát člověk s rezervou z každé strany, pokud u toho nebyl, aniž by někomu stranil.

Já sice FB mám, ale spíše jen jako kontaktní prostředek. Souhlasím, že to je občas neuvěřitelné, co lidi sdílí nebo píší nebo čemu jsou schopni věřit. Hlavně to, jak se stalo zvykem, cokoliv řešit přes FB. Spory, úmrtí, vztahy, udávání atd. Hlavně přesně to vystihuje úsloví: " Dokud nebyl FB, to, že jsi debil, vědělo jen tvé okolí. Teď to ví celý svět."
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » pon srp 29, 2022 20:31

Fejsbúk.jpg
Fejsbúk.jpg (22.52 KiB) Zobrazeno 2178 krát
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 21:24

Dromedaro píše:Aha, já to chápu tak, že když je nějaký spor, tak si většinou každý přikrasluje ku obrazu svému (viz výše), takže ta vyjádření musí brát člověk s rezervou z každé strany, pokud u toho nebyl, aniž by někomu stranil.

To je ten puvodni vyznam. Jenze dneska to pouzivaji lidi obecne i tam, kde se to vubec nehodi, nebo jako zpusob jak neco (resp. cokoliv) zpochybnit a zrelativizovat.

Vzdycky je potreba brat konkretni pripad/situaci a pravdepodobnost jednotlivych variant. Pak treba zjistis, ze pravda neni uprostred, ale velice blizko jedne strane a druha (s)proste lze.

Tady na OF je mistr relativizace apuka, protoze pravdepodobnost jde zcela mimo nej a bezne operuje moznostma s minimalni pravdepodobnosti jako necim obvyklym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2022 19:17

tak sem dneska zvladla bezet 2,4km na pasu (13 minut), coz neni moc ale doted to vetsinou nebylo vic nez cca 100metru na bus, nebo 3 minuty na padu s pocitem, ze umru na selhani plic.

dneska me zacalo trochu pichat v boku spus naznak, holt muj prvni beh v zivote a jeste to neumim. bylo to neuveritelne nudny, nechapu ze je smadmy hodiny chodit ale neni snadny par minit bezet. chtrla sem vydrzet 15, ale nejak to neslo.

byla sem pres to silemy vedro zadychama pohybem, ale ne na pdnuti s pocitem, ze se nedokazu nadechnout a svalim se.

vcera i silene smrduta zenska navonena v buse me sice simralo na jazyku z toho puchu ale zadnej zachvat dusnosti a dusivyho kasle se nedostavil.

tak ze by se i me blyskalo na lepsi casy a konecne ze me nebude zdechla lemra? uvidime...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 20:40

Mawenzi píše:bylo to neuveritelne nudny, nechapu ze je smadmy hodiny chodit ale neni snadny par minit bezet.

Kdybys mela chodit po pasu, tak se z toho zblaznis. Proc nebehas venku? Behat na pasu dava smysl jen pro nekoho, kdo trebuje pravidelne a venku to z nejakych duvodu zrovna nejde. Musi to byt strasny opruz.

Mawenzi píše:chtrla sem vydrzet 15, ale nejak to neslo.

Rekl bych, zes to na zacatek prehnala s rychlosti. Vychazi mi to 11 km/h, rozumne by bylo tak 8 - 9, mozna i min. Ja tedy nebeham, nevyhovuje mi to, ale kdyz jsem to parkrat zkousel, tak to chtelo zpomalit. A ano, behat pomalu je otravne, proto radej rychle chodim ;-)

Mawenzi píše:tak ze by se i me blyskalo na lepsi casy a konecne ze me nebude zdechla lemra? uvidime...

Plan je brat ty kortikoidy furt nebo je nejaka sance, ze se to casem vyleci a budes je moct vysadit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 21:27

mike píše:Proc nebehas venku? Behat na pasu dava smysl jen pro nekoho, kdo trebuje pravidelne a venku to z nejakych duvodu zrovna nejde.

Tohle jsem taky nikdy moc nechápal, proč neběhají raději venku. Hlavně, když někdo na ten pás cestuje přes půl města do fitka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod zonn » úte srp 30, 2022 21:30

mike píše:Rekl bych, zes to na zacatek prehnala s rychlosti. Vychazi mi to 11 km/h

@Mawe: po Mikovi jsem to neprepocitaval, ale jestli jsi bezela 11 km/h, je to moc rychle na zacatecnika. Zpomal na 9 km/h a casem uvidis. A jdi behat ven, pas si ani neumim predstavit. Klidne indiansky beh, nesnaz se telo premahat, behej podle pocitu, kdyz neudychas, jdi do chuze. A inhalacni kortikoidy jsou fajn vec, neboj se toho, funguju a beham na nich 20 let ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 21:34

Pochopil jsem to tak, ze to nejsou inhalacni kortikoidy, ale tablety. Toho bych se trochu bal, ale treba jsem to pochopil spatne. Jinak souhlas s indianskym behem, to muze byt na zacatek idealni.

(2.4 / 13 x 60 = 11.08 ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 21:43

Dromedaro píše:Tohle jsem taky nikdy moc nechápal, proč neběhají raději venku. Hlavně, když někdo na ten pás cestuje přes půl města do fitka.

Driv jsem to pomerne casto vzal z vychazky pres obchodni centrum, abych neco nakoupil. Nahore je fitko, do ktereho je videt z celeho patra. Vzdycky mne pobavilo, kdyz jsem tam dosel po 10 km venku v prijemnem pocasi a tam zoufalci behali nebo dokonce chodili po pasech :D Byli tam pokazde, nekdy hodne a ovzdusi tomu odpovidalo. Nedava mi to zadny smysl, ale zas dobre, ze takove nemusim potkavat venku v prirode ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod zonn » úte srp 30, 2022 22:06

Aha, ja pochopil, ze Mawe dostala inh. kortikoidy, ale mozna ma neco jineho, to treba objasni sama. Nicmene moje 45 let trvajici zkusenost s astmatem je, ze soucasna lecba inhalacnima kortikoidama je to nej.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 22:11

Já jsem takhle dříve právě pozoroval lidi na těch pásech a rotopedech ze zastávky při čekání na MHD. Bylo hned naproti ve vyšším patře a taky prosklené a ty rotopedy a pásy byly hned u těch oken, že na ně bylo vidět z okolí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 31, 2022 5:09

mam inhalacni kortikoidy a byl to test provedeny schvalne v posilovne, protoze me zajimalo, jak dlouho vydrzim vyssi rychlost, nez zacnu mit problemy to udychat.

normalne v zime, kdyz je chladneji, dam az 5 minut na pasu, v techle vedrech min, takze myslim, ze zvednout dobu, kdy sem mohla dychat v podstate pri pohybu, kterej vubec neprovozuju a neni mi prirozenej, 2x vic, neni vubec spatny.

a potrebovala sem pas pro nastaveni rychlosti, abych mela nejakou odrazovou porovnavaci hodnotu. navic kdyz chodivam na masaz, tak po praci mam akorat hodinu cas tak chodim do posilky, protoze domu se do mych 13m2 se skrinema, knihovnou, manzelskou posteli, kleci na psa a pc stolem pri vhodne odsunute zidli vejde karimatka tak ze hlavu mam mezi rohem postele a skrini a nohy uz trochu pod stolem a fakt v tom cvicit omezene jde, ale do posilky chodim radsi, protoze tam je vic mista a muzu delat drepy s osou, pokud je zrovna volna a muzu sledovat, jestli mam dobre zada atd, to doma nejde. treba 25kg osu si za zada sama pres hlavu doma neprehodim, ale nacouvat v posilce do klece, tak par drepu udelam v pohode.

ty lidi chodi na pasu asi spis pro zahrati, ale ja chodim kilak pecha, tak uz su zahrata a muzu vesele tuto kratochvili vynechat, ale kdyz hodne chcije, rada se svezu salinou az pred vstup a pak pas vyuzivam.

ono je neco uplne jinyho kdyz uz ve meste su a mam tam diru si tam skocit s tim, ze si dam i sprchu a muzu treba na sraz s kamoskou, nez jet v sobotu hodinu do brna, jit do posilovny a pak jet hodinu dom, to by me fakt asi uplne nenapadlo:D

napred sem dostala za ukol obehnout miliardu vysetreni, na kontrole mi nasadila inhalacni kortikoidy "experimentalne" kontrola za 3 mesice s tim, ze se bude sledovat, jak na to reaguju a pak pripadne se bude resit co dal.

uprimne si myslim, ze to vylecit nejde nebo jednou odnasadit, ale nejsu doktor a zalezi jeste, co mi rekne v listopadu, jestli se lecba necha tak budu zjistovat co dal. ale po 20 letech priduseni i po vybehnuti jednoho patra po schodech citim zmenu, citim ze muzu v pohode dychat. ja chci vedet jaky to je, ze me do kopce uz bolej nohy, zatim vim jen, ze me nohy bolet nestihnou, protoze se dusim a mam co delat neomdlit:D takze se vlecu jak snek, sipu, omdlivam a chvi ten pocit zazit. treba to ted poznam:)

zonn
diky, mozna ma vyhody, ze sem si pockala az do ted:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 15:23

Něco je špatně - po několik letech klidu semi ozval jeden zákazník, že potřebuje stroj a kdy může dostat nabídku a jaký tam bude termín dodání - sem mu odpověděl, že nabídka tento týden, ale dodání až 1.Q.2024 (do té doby máme plno - což je supr!) a čekal bouři nevole (= že to chce "zítra").... obratem odpověděl, že 2024 je OK, to opravdu není normální.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2022 23:46

Si rikam, co je to venku po pulnoci za randal a on nam tu lita dokolecka policejni vrtulnik :?
flightradar.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 7, 2022 18:19

tak sem si na pristi vikend naplanovala vandrik... a domluvila si stanovani na zahrade "hospudky", ze to bude takovej test samotnyho spani ale s pocitem toho, ze to neni nekde uplne v lese na samote...

uz ted z toho mam husi kuzi, ale proste musim to prubnout nekdy... i kdyz se normalne fakt hrozne moc bojim kazdyho zvuku a pritomnost jinych lidi me dost uklidnuje.. tak asi zastavu srdce z divnozvuku mit nebudu, ale nejvyssi cas zacit se tesim i bat dohromady... letos sem skroo vubec nespala venku :( ten vyhrezlej krcni obratel mi dost zamaval se sezonou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 7, 2022 20:15

Chápu to správně, že jsi ještě nespala v přírodě sama a že se v noci v přírodě bojíš??
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 8, 2022 5:26

ano, chapes.

pro me je spani venku hluboce za hranici i nejnekomfortnejsi zony, kdyz mi bylo 14, byla sem v tmavym lesiku vecer prepadena sexualnim uchylem, a roky sem se pak vubec bala i chodit do lesa sama i ve dne, kazdy krupnuti vetvicky i ve dne je pro me dost stresujici, ale v noci si proste neumis predstavit...

ja se teda tmy bala vzdycky uz od dob skautskejch hlidek, kdy sem sama brousila kolem tabora ve veku tak 7-10 let ve tme v tech zvucich, ja vim ze su posera a straspytel a kazdy druhy dite to zvlada s prehledem v noci samo po lese, nicmene pak to zneuziti naprosto dokonalo veskerou praci spolehlive, a samozrejme vim, ze starou raspli asi nikdo neprepadne, ale ten strach je proste zakorenej tak hluboko, ze se vetsinou bojim i v pritomnosti kamaradu a nejsou to pro me hezky a klidny noci...

spani venku je proste nutny zlo, ktery musim nejak prezit kvuli tem dalsim benefitum... ktery by bez toho nebyly...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv zář 8, 2022 6:13

Spaní venku /a nošení věcí na spaní/ je pro mě taky zlo, tak velký, že už venku nespím. Jenže já narozdíl od Mawe mám za prdelí strašně moc přírody v dosahu jednodenních výletů, takže už raději několik jednodenních akcí v týdnu, 40 - 70km každá túra, hezky s lehoučkým batohem. Pěšky, na kole, několik málo desítek minut vlakem či busem a mám v dosahu tolik, že nemám potřebu jezdit někam v noci spát. Vyhovuje mi to takto mnohem více.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 7:59

ja mam spani venku porad strasne rad .. mockrat jsem spal i v shitovejch spacacich pod nulou a ruzne jsem proklepal kosu a zazil pekelne noci, zvlaste kdyz jsem jezdival treba do Jury, aby bylo pres den 5-8 stupnu, kdy byla prilnavost prstu k sutru nejlepsi .. nebo ted kdyz si jezdim nekam fotit vychod slunce .

Spaní venku /a nošení věcí na spaní/ je pro mě taky zlo, tak velký, že už venku nespím.

^^ tohle ale fakt nechapu .. ja se vzdy tesim .. pravda, prijet nekam autem, tam se vytelit s jidelni prepravkou a skladaci zidli je trochu rozdil, nez to tahnout na zadech .. vzpomenu-li ale tedka na napr. nase skotsko, tak i kdyz to byl mordor jako svine (zima, dest, vichr), tak tech 6 dnu pochodu a 5 noci ve stanu byla furt strasna romantika ..

@Ethericu - neni to nahodou tak trosku tim, ze jsi celej nestastnej z toho UL ? Ja kdybych mel spat na 1x0.5m tyveku, tahat se po venku s baglem s urezanejma popruhama a varit si v titanovem hrnicku kterej se zkrouti kdybych si tam chtel opect sisku, tak by me to asi taky frustrovalo .. Proto si ssebou nosim na jare a na podzim termosku, kartacek na zuby mam nezkracenej, nosim si rucnicek a sprchovej gelik a ve vyse zminem skotsku jsme vyrazeli s 1.5L skotske a 1L slivovice ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Pokec