Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 11:22

asi to bude vic nez zamestnavatelem zvednuty plat o 4% :D

no jeste budu muset 4,5 roku cekat na vysledek, ani nevim zda se to da nekde nejak sledovat prubezne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 13:36

Dyž to neska zavíráme před dovolenou, taxem 12:56 měl k chlapům řeč, že jim přeju hezKou dofču a tak.... a že jestli chcou, můžou jít dom. 12:59 už tu nebyla ani noha. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » pát črc 1, 2022 13:43

Alespon vidis, jak Te maji radi :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned črc 3, 2022 17:03

Perlička - jaxem neska šlapal proti kopci, tak je to kus skrz kolonii chatek (ostraváci aj. zvěř) a tam u plotu stáli dva chataři a vykecávali - jeden z nich se opíral o plot, druhý o... lopatu na sních. :mrgreen:
Takovouhle: Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2022 22:15

Dělání více věcí naráz je složité: zatímco sedíte na židli, zvedněte ze země pravou nohu a dělejte s ní kruhy ve směru hodinových ručiček. Do toho zkuste napsat na papír pravou rukou číslici šest. Aniž byste to dokázali ovládnout, změní se vám směr, jakým točíte nohou.

Zajimalo by mne, jestli to dela i zenskym nebo opravdu zvladaji multitasking, jak se tvrdi ;-) (mne nezbylo, nez pouzit mozek a vymyslet, jak svuj vlastni mozek oblafnout ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 6, 2022 6:17

mike
ano dela:D
kdyz napisu 6 levou tak je docela v pohode ale kdyz se na pravou snazim fakt pekelne soustredit tak i tak to ucukava:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » stř črc 6, 2022 6:49

Vždyť je to tak prosté - napíšu šestku v opačném směru, není problém :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 15:21

Vsak to uz jsem psal ;-) Zajimaly mne ale ty zensky, Mawenzi je jeden vzorek (diky), prosim dalsi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod irem » stř črc 6, 2022 17:51

Dalsi vzorek potvrzuje to same, dela to i zenskym :D
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 21:00

:D diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř črc 6, 2022 21:33

Nepotvrzuji to na vlastnim prikladu jako zena :wink:, ale potvrzuji, ze to tak je. Podobne "pokusy" jsme delali jeste na stredni i na vysce.

Pro zeny je to stejne obtizne jako pro muze z jednoducheho duvodu - nema to totiz nic spolecneho s "delanim vice veci najednou" ale s problematickou koordinaci "protichudnych" pohybu ruznych casti tela. Ty se mozek snazi uvest do koordinovaneho stavu, tj. otoci smer na jednom miste.
Da se to ale natrenovat - a nekteri lidi s tim nemaji zadny problem ani bez treningu. Ale najit takoveho je docela vyjimecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 22:21

Opravdovy multitasking znamena, ze muzes delat vic veci nezavisle na sobe. Pokud tohle zensky nezvladnou, tak ho nemaji, coz potvrzuje moje dlouholete podezreni, ze sice delaji vic veci naraz, ale na ukor kvality :twisted: Chlap zvladne delat jen jednu, ale zato poradne.

Na opravdovy multitasking potrebujes vicejadrovy procesor, to je v podstate nekolik nezavislych procesoru na jednom cipu. Na jednom jadre opravdovy multitasking neudelas, to je jen simulace, jednotliva vlakna se rychle preplanovavaji, ale v jednom okamziku bezi jen jedno. Zato na vice jadrech opravdu bezi paralelne. Coz prinasi problemy se synchronizaci, ktere se na jednom jadre neprojevi. Bylo to prekvapeni pro dost programatoru, kdyz se vicejadrove procesory objevily, jejich skvele odladene programy najednou zacaly padat (proto jsem ladil drivery na deskach s vice fyzickymi procesory uz spoustu let predtim, on to byl i pozadavek MS).

Vychazi mi z toho, ze zensky maji preemptivni multitasking na jednom jadre, zatimco chlapi jsou bud jednoulohovi nebo maji v nejlepsim pripade multitasking kooperativni (tam si procesy predavaji rizeni az kdyz se jim to hodi) ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 6:54

ja si to predstavuju spis tak, ze zena dokaze mit na pameti ze pere pracku, vari gulas (to se dela samo) hraje si s ditetem s tim, ze ve vhodnych okamzicich jde povesit pracku, zkontrolovat gulas, dat maso do trouby, k tomu kouknout na dite...
zatimco chlapovi kdyz se rekne pracka gulas dite trouba tak zapne pracku a mozna zkontroluje dite a to mezi tim uz neexistuje

myslim, ze ani nejde uplne o delani vic veci zaraz ale o udrzeni v pameti hodne veci a pak ve zpracovani, kdy chvili zpracovavam tohle, chvili tamto protoze aktualne presne vim, v jaky su fazi a dokazu skakat z nesouvisejicich veci.

vidim treba v praci, ze ja premyslim na vic frontach zaraz, takze casto utikam kolegum s myslenkovym pochodem, nebo doma kdy muz dostane udelat 3 veci a nez udela prvni tak ty druhy dve zapomene.

tzn. nemyslim, ze zeny maji multitasking tak ze to delaj zaraz, ale maj mnohem efektivnejsi a rychlejsi prepinani procesu ve fronte do stavu, jako by ho nikdy neprerusili. a pokud vim, driv multitasking byl prave tak, ze cpu prepinalo tak rychle, ze vypadalo ze dela zaraz ale ve skutecnosti to tak nebylo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 8:41

Mawenzi píše:atimco chlapovi kdyz se rekne pracka gulas dite trouba tak zapne pracku a mozna zkontroluje dite a to mezi tim uz neexistuje
To si teda vedle jak ta jedle. Na gulas prece "spravny chlap" nemuze zapomenout, at je na kteremkoliv miste v seznamu :-D. No a takovy seznam by taky mohl skoncit tak, ze se soupne dite do pracky, da se gulas ohrat do "trouby" a az se sni, tak "jezismarja Lojzicek je v pracce!!!" :wink: (Teda pokud ho neda do trouby :twisted:).

Mikuv priklad ale fakt neni o multitaskingu ve forme vice procesoru nebo jader nebo zpusobu prepinani tasku. Kdyz uz mam zustat u te analogie s procesory, tak neni vhodne cloveka brat jen jako mozek (rekneme, ze to je procesorova jednotka), ale jako cely pocitacovy system, tj. vcetne vstupne-vystupnych zarizeni (napr. oci, usi, ruce, nohy, ...) a dalsich (tady spise nedulezitych) spolupracujicich soucasti. Samozrejme, bude to kulhat, jako kazda podobna analogie, ale snad pro pochopeni to jde.
Ten system muze mit procesoru kolik chce, ale ma jeden specialni procesor na rizeni periferii pohybu (tj. ruce a nohy) - koordinacni jednotku. To je neco jako tiskarna - taky nemuze (v zakladu) ani system s tisici procesory tisknout na jedne tiskarne a jednoho papiru tisknout soucasne dve ruzne tiskove ulohy. Prijdou-li protichudne prikazy na tisk, tak se to nakonec cele rozsype. U toho pohybu taky prichazeji protichudne pozadavky na pohyb (ty nesynchronizovane ruzne tocive pohyby tomu odpovidaji), tak ta bezna koordinacni jednotka se z toho "rozsype" a pohyb je nerizeny.

Treninkem se to da vylepsovat az naucit (preprogramovat koordinacni jednotku - a to uz ano, simuluje se preemptivni multitasking) - asi jako ze se da i do tiskoveho procesoru dat SW, ktery bude tisknout neco na jednu pulku papiru a neco jineho na druhou. Ale neni to prirozene chovani.

Jeste presneji receno - ta koordinacni jednotka pohybu tela ma za roky naucene algoritmy chovani. Do tech ale tyto protichudne pohyby nepatri, bo clovek je bezne nepotrebuje. Kdyz se na ten ukol clovek silne soustredi a dela to pomalu, tak to dokaze udelat (i muz) - ale bez toho treningu je to hodne vycerpavajici pro mozek (rekl bych, ze ma prilis vysokou rezii na rizeni preemptivniho multitaskingu). Ten trening to zacne automatizovat jako jeden z naucenych zpusobu pohybu a potom uz to prestava byt vycerpavajici, bo uz neni treba tak silne ridit "zvenci", po rozeznani prikazu to dokaze koordinacni jednotka ridit i sama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 8:53

Jak se teď pořád mluví o zdražování energií a šetření, tak se chci zeptat na ten tzv. fantomový odběr, kdy jsou spotřebiče zapojené v zásuvce sice vypnuté, ale stejně prý po troškách energii odebírají. Má to nějaký větší význam se tím zabývat? Jestli je ten odběr významný. Chápu, že "tři kapky denně za rok udělají vanu", ale zajímalo by mně, jak reálná spotřeba tím fantomovým odběrem může být, aby mělo smysl se tím zabývat a koupit třeba rozdvojky nebo prodlužky s vypínačem. U PC to tak mám, že to mám zapojené v prodlužce s vypínačem, tak to na noc vypínám, ale to je dílem náhody, že jsem měl tuto prodlužku doma, tak jsem to zapojil do ní, než že by to bylo cílené a teď nevím, jestli to tak mám vyřešit i u jiných spotřebičů jako je třeba pračka, TV, setobox, kávovary, konvice, mlýnek, atd. U té TV a setopoboxu mi to zase přijde otravné, že bych to musel zapínat a vypínat, čekat než setobox najede a vstávat z postele :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 9:08

dromedaro
tak pc nic nezere kdyz je vypnuty, ale televize settoppoxy atd maji nejakej standby mod... a ten zrat muze. cim novejsi spotrebic tim min, ale muze to udelat placnu 10kc mesicne a 120kc rocne.

idealne si najdi kolik to zere ve standby u vyrobce, pokud mas doma jednu televizi a settopbox do stari 10 let, tak to bude zanedbatelny zrejme, pokud mas hifi z 10 kompoment, video rekorder, satelit, settopbox, 3 televize, radio v kuchyni... tak uz bych se zamyslela a muzes mit i casovaci zasuvky.

ja osobne slysim vse jak hluci, nemuzu mit ani repro (vyply) v zasuvce, protoze slysim jak tam "neco" vrni a nemuzu u toho spat jak to ciha na ovladac... kdyz se donabije mobil tak slysim jak bzuci nabijecka ze musim ve 2 v noci vstat a odpojit ji...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 9:23

No, co jsem pročítal články a diskuze pod nimi, tak tam lidi řeší hlavně ta PC, protože ta mívají velkou spotřebu i klasicky, že je taky vypínají tím vypínačem v zásuvce na noc, protože ten odběr tam prý probíhá, což mi sice moc není jasné jak, když je to komplet vypnuté. Mám jen televizi a setopbox. Televize do těch deseti let mít bude setopbox jsem kupoval, jak se prováděla ta digitalizace, takže pár let. Standby režim chápu tak, že stačí zmáčknout libovolné tlačítko na ovladači a TV se rozjede, což já nepoužívám a musím na ovladači přímo zmáčknout tlačítko vypnout/zapnout. Ten setopbox vypínám do režimu, že ukazuje hodiny a také jej musím zapnout na ovladači on/off. Ale ten setobox, i když už je jen v režimu hodin, tak když na něj člověk šáhne, tak je celkem teplý. V návodu k němu píší, že spotřeba je 7W(typ) a 12W(max) a v pohotovostním režimu max 1W.

To bzučení u repráků, to bych nesnesl. Proto jsem pročítal recenze, které to dělají a které ne a podle toho také vybíral. A stejně jsem jedny vracel, protože bzučel. Sice mírně, ale já to slyšel. Tyhle naštěstí ani trochu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 9:40

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » čtv črc 7, 2022 10:03

1) jsem neuváženě kliknul, bacha iBureš
2) bohajeho to je blábol. Hannah, který vyrábí v Číně víceméně vše. Mladý Rakoncaj uvedený jako majitel SJ. Atp.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv črc 7, 2022 10:10

Tvl.. Jdu do krámu svou oblíbenou zkratkou, vyletím zpoza průlezu a málem to napálím do Miloše na vozíku. Ochranka se lekla, já taky, ale všichni jsme to přežili bez újmy.
Kluci zřejmě berou jištění okolí na lehkou váhu.. :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 10:15

dromedaro
deska a sitovka muzou zrat pokud se maji vzbudit na impulz po siti, takze proste "naslouchaji" stejne jako telka vypnuta tlacitkem on off na ovladaci proste zareaguje na on, takze nejaka jeji cast musi jet. kdyz to vypnes cudlem tak to ovladacem nezapnes, takze on ten standby proste znamena "neco tam jede" a uz zalezi co podle modelu. ale porad uz to nejakej odber ma. telka treba mensi nez settopbox. ale jinak by prece nemela jak reagovat na ovldac kdyby byla mrtva... takze je fuk cim jinna ovladaci vypnes, porad do ni neco pujde.

muzes to taky zmerit nejakym merakem a podle toho se rozhodnout.

ty repraky vrci az poslednich cca 6 let, predtim 12 byly OK, kupovat novy kvuli tomu nebudu.

zkusim si ale zmerit ten pc zda nema odber ciste ze zvedavosti, myslim si ze ne, ale taky ma tak 12 let takze mezi nejuspirnejsi kusy s tdp procaku 95w nepatri:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 10:27

hafi
a protoze se to navrhuje i sije doma tak proto je XXL nakorat na zenu 165cm a 70kg :D

zrovna hannah o kterym se to obecne vi ze v cine atd sije... sla sem se podivat na hannah triko do prace a hmm velikost, model, znacka, slozeni, prani... ale zadny kde bylo vyrobeno... a urco by se tim pochlubili kdyby to tak bylo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod tor88 » čtv črc 7, 2022 10:29

K té spotřebě.

Zeptej se znamých zda nemají "měřak". Pokud ne kup něco za 200kč. Je to hračka na týden pak už to stejně nepoužiješ :wink: Já mám Solight DT26 https://www.alza.cz/hobby/solight-dt26-d5481011.htm Ukazuje to na desetiny ač píšou od 2W tak změřila starou šmejd problužku s vypínačem (červeně podsvícenou) 1W :shock: Obyč prodlužky 0W

Jediný spotřebič co stojí za to řešit byla u mě androidTV, kdy v standby (rychlý start) palila snad 20W.Po přepnuti do normalního vypínaní 0.3W.
Router Archer C6 dualWIFI střední výkon 3,5W. Nabiječky mobilu 0,0W což není pŕekvapivé. Kam by ta elektřina asi tak mizela. Leda by trafo topilo na prázdno jako přimotop.

Muj PC (což je spíše HTPC) pálí 25-40W Celeron J1900, 2x4GB RAM, 1x SSD, 1x plotňák vše živené 60W notebook adapterem. Překvapivě i zasuvka APC Back-UPS ES 400 pokud nedobíjí olovnatky skoro nic nepalí.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 10:42

Mawenzi píše:tak pc nic nezere kdyz je vypnuty
Ale neco zere kdyz mas zapojenou sitovou kartu do site. Ti to tam blika, kdyz je sit zapla. Navic taky (drtiva vetsina soucasnych PC) "ciha", jaks to pojmenovala na zobuzeni po siti. Taky zavisi od toho, jak to "vypnes" - pokud jen uspis, tak to zere, pokud hybernujes. U notasu to je jeste trochu jinak, tam mas zabudovanou nabijecku, takze muze to byt tak trochu podobne jako o Tebou popisovane nabijecky mobilu.
Ale potom mas jeste monitory - pokud je nechas jen tak, tak jdou do Stand By a mohou zrat (podle vyrobce a modelu) az 1 W.

U TV a jinych Stand By zarizenich by to melo byt taky do toho 1 W, ale cim vice je televize "smart", je napojena na sit, atd, tak tam probiha vice "prace" i ve vypnutem modu. Napr. nase stara telka byla skvela, ze jedno za cas si zmyslela, ze by mela zkontrolovat aktualizaci firmware-u, tak se nekdy ve 3 v noci zapla (a zacala hrat) na pet minut. Potom zjistila, ze se mu nedari napojit na internet (nebylo divu, nemela ani sitove ani Wifi ani zadne jine pripojeni :D). Proste dali stejny FW do modelu s pripojenim i bez pripojeni.

Si to muzes spocitat jako horni odhad s tim 1W/zarizeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 10:49

apuka
muze to cihat na wake on lan, ja utp nemam zaapojeny a monitory vypinam tlacitkem a predpokladam, ze monitory snad kazdej vypina tlacitkem, protoze tam snadno dosahne rukou, kdyz u toho sedi a jde pryc, coz treba prave k televizi musis prejit a sklonit se a tam chapu, ze uz je to pohyb navic a nechce se ti na nej myslet.

jo u ntb pokud je hibernovanej to je zase jinak ale proste cokoli co neni uplne vypnuty natvrdo tlacitkem proste vzdycky meco zere, otazka zda zanedbatelne nebo ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 13:26

Mawenzi píše: kdyz to vypnes cudlem tak to ovladacem nezapnes, takze on ten standby proste znamena "neco tam jede" a uz zalezi co podle modelu. ale porad uz to nejakej odber ma. telka treba mensi nez settopbox. ale jinak by prece nemela jak reagovat na ovldac kdyby byla mrtva... takze je fuk cim jinna ovladaci vypnes, porad do ni neco pujde.

Jsem teda dohledal na internetu manuál podle vzhledu té televize, protože jsem ji dostal od známého, který ji zdědil po otci a jinak by ji vyhodil, tak jsem ji vzal, protože byla jako nová, ale bez návodu. A tam se teda píše, že ve stand-by režimu to má odběr 0,3W. Tak to nemá smysl řešit, stejně jako ten setobox, který má podle návodu 1W. Jinak ale teda i když tu TV vypnu tlačítkem na televizi, což by teda měl být úplně vypnuté, tak to pak stejně zapnu tím červeným tlačítkem na ovladači. Tak je to asi tak, jak jsem psal. Já si to vybavuji jako děcko, kdy otec furt ať to nenecháváme ve stand-by, ale vypínáme to červeným tlačítkem na ovladači a pak to šlo zapnout jen tím červeným tlačítkem zase oproti stand-by režimu, kdy to šlo aktivovat jakýmkoliv.

Tak to teda nemá smysl řešit ty fantomové odběry u mě. To by mě ty nákupy rozdvojek s vypínači vyšly dráž než úspora a vrátilo by se to bůhvíkdy. V TV zprávách dávali reportáž o zdražování energií a nějaký otec od rodiny tam nadšeně chodil po baráku a ukazoval, jak všude vyměnil světla, vyházel staré spotřebiče a nakoupil nové, přestal používat varnou konvici, vyhodil vysavač a místo něj koupil vysávacího robota... nevím no. To jsou takové ty úspory, kdy za to dáš strašný prachy a vrátí se ti to za 15let. Třeba ty spotřebiče v těch kategoriích A+ vyjdou třeba oproti těm C, D skupinám dráž někdy až dvojnásobně. Třeba, že za to člověk nedá 10 tisíc, ale 20 tisíc. Takže se mu to tou úsporou na elekřině vrátí tak někdy třeba za 8let (záleží o co jde) a pak může kupovat nové, protože to odejde. Tak ono to vyjde na stejno, jestli někdo koupí něco méně úsporného, ale levnějšího, než něco drahého a úspornějšího.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv črc 7, 2022 13:35

Mám 20 let starou lednici a úsporná zrovna nebude, uvažuju o výměně, ale ty ceny... Taky silně pochybuju, že nová lednice vydrží taky 20 let. Tak asi počkám, než odejde. Jinak mi v bytě žere jen telefon, 1x týdně zapnu laptop, plus pračka a sporák, ale ty 2 poslední spotřebiče jsou nový.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 13:54

Etheric píše:uvažuju o výměně, ale ty ceny... Taky silně pochybuju, že nová lednice vydrží taky 20 let.

No právě, jak jsem psal.
Já asi před třemi roky kupoval Beko RCSA 270 M21W, která nebyla drahá, protože mi odešla historická lednice. A jsem s ní spokojený. Tehdy byla označená energetickým štítkem A+. Má to mít spotřebu 257 kWh/ rok, ale dívám se, že toto bude asi její nástupce, protože ta má se už neprodává a ta má teda s 264KWh/rok kategorii spotřeby F, tak kdoví jak to s tím značením je. Ono se to tuším nějak měnilo.
Pak jsem ještě minulý rok kupoval novou pračku, protože u té historické se mi už urval buben. To je značka Candy za nějakých šest tisíc, ale byla zrovna v akci, jinak by stála osm tisíc a s tou jsem teda dost spokojený oproti té historické. Na svou cenu dobře vybavená a prostorná.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 14:30

Jsem se teď díval po internetu, že bych na té své lednici vyměnil těsnění, protože mám blbý zvyk, který se blbě odnaučuju to chytat při otvírání za dveře u gumy a tak už je ta guma poškozená a odlepující v tom místě a to je teda dobrá pálka za těsnění ... Aktuálně to mají dostupné jen v jednom obchodě a za 780Kč plus 125Kč doprava... Skoro litr za těsnění na dveřích... Jsem psal ještě přímo do Beko dílů, kde to mají za 620Kč, ale dostupnost na dotaz, ale i tak ta cena...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 14:35

Mawenzi píše:a protoze se to navrhuje i sije doma tak proto je XXL nakorat na zenu 165cm a 70kg :D

V komentářích si tam jiný stěžuje na přesný opak, že jejich XL je tak spíše 3XL. Ale víceméně se také shodují, že se to vyrábí v Číně. A souhlas, že tam chybí třeba Jurek, Prima.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec