Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob kvě 28, 2022 23:19

Kafe ani čaj nesladíme ani medem ani ničím jiným. Med mažeme víceméně jen na chleba s máslem, sem tam k jogurtu nebo kysané smetaně. Ročně padnou tak dvě, občas i tři sklenice. Ty pětikilové :D A z plástů a vodky ještě děláme "andělský meďák" :drinkers:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 29, 2022 12:55

Apuka Mám z vlastní zkušenosti i od cukrářky potvrzené, že při pečení buchet, cukroví
atd nelze moc používat jiné přísady, než jsou uvedené v receptu. Záměnu bílého cukru za třtinový, to buchty ještě většinou snesou, ale dávat jej méně nebo vůbec, už moc nefunguje. Není to pak moc sladké a dobré. Stejně jako záměna cukru za med, sirup, povidla atd. To platí i pro třeba záměnu bílé mouky za zdravější nebo celozrnné. Výsledek je prostě jiný. Méně povedený a chutný. Já už s těmito experimenty z tohoto důvodu přestal. Prostě jestli nechci jíst "nezdravé" buchty, je lepší je nedělat. Z kuřete člověk také pečené vepřové neudělá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 20:43

Byl jsem ted na vychazce a hned, jak jsem vylezl za mesto, vidim vrtulnik. Krouzil porad dokola nekde nad Roztokama. Obcas byly slyset sireny. Rikal jsem si, co se deje? Vratil se covid? Nekdo prekrocil hranice okresu? Pak jsem vylezl na kopec a videl kour. Z vyhlidky byl videt i zdroj, v Roztokach barak v plamenech a to tak velkych, ze byly videt na vic nez 2 km...

Rikal jsem si, ze v tech mistech je nejaka klinika a jo: U Prahy hoří alzheimer centrum, zranilo se 54 seniorů. Docela sila, sanitky jezdily jedna za druhou...

Akorat nejak nechapu ten vrtulnik. Asi policajti, na Flight Radaru neni. Krouzil tam aspon hodinu v kuse a to docela vysoko. K cemu, kdyz uz tam davno byla spousta hasicu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 1, 2022 20:59

mike píše:Krouzil tam aspon hodinu v kuse a to docela vysoko. K cemu, kdyz uz tam davno byla spousta hasicu?

Tak asi monitoring situace ze vzduchu, kde mají lepší přehled o situaci. I když k tomu by jim asi stačil dron.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 21:06

To dava smysl na zacatku, ale ne kdyz je pozar lokalizovany a kolem desitky posadek hasicu. Navic z te vysky urcite nevideli nic, co by mohlo tem na zemi pomoct.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 1, 2022 21:11

Tak oni v těch helikoptérách mají kamery s přiblížením, že vše vidí jako kdyby byly kousek nad zemí a pomocí těch to monitorují. Třeba při demonstracích atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2022 21:14

To asi jo, ale tady by pres ten kour stejne nic nevideli... no dobre, tohle tu asi nevyresime :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2022 21:56

mike píše:o dava smysl na zacatku, ale ne kdyz je pozar lokalizovany a kolem desitky posadek hasicu. Navic z te vysky urcite nevideli nic, co by mohlo tem na zemi pomoct.
Kdyz maji termovizi, vidi ohniska - i ty, ktera z venku hasici nemaji sanci videt. Taky kdyby se vevnitr nekde neco zacalo rozhorivat a hrozy, ze se to rychle nekam rozsiri - taky to zvenku nevidi. Atd. co se tyce samotneho pozaru.
Samozrejme nejenom monitoring, ale na zaklade vyse uvedeneho napr. i rizeni zasahu a relokace jednotek na potrebna mista.

Jo, v neposledni rade jim to muze slouzit i na zjisteni pripadnych zranenych nebo jen "utecenych"/"ztracenych" (mysleno panicky utek), nejenom pacientu mimo areal, resp. prostor zasahu. Taky hlavne pomoci termovize.

A k tomu jeste kdovi co, co my nezname.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv čer 2, 2022 11:02

mike píše:To dava smysl na zacatku, ale ne kdyz je pozar lokalizovany a kolem desitky posadek hasicu. Navic z te vysky urcite nevideli nic, co by mohlo tem na zemi pomoct.
Kdyz je pozar "lokalizovany", to znamena pouze, ze uz vice-mene dokazou zamezit dalsimu rozsirovani (vetsinou "do plochy", napr. na dalsi budovy). Ale neznamena to, ze maji pozar pod kontrolou (napr. ze se nerozsiri na patra pod nim nebo se nerozhori jeste silneji po nejakem "impulzu" a taky uz "rizene" pozar likviduji.

BTW (zdroj Novinky)
Hasiči po několika hodinách požáru kolem 21:30 vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo téměř 100 hasičů. Požár dostali pod kontrolu kolem čtvrté hodiny ráno, na místě ale stále zasahují.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 3, 2022 6:06

apuka píše:Jo, v neposledni rade jim to muze slouzit i na zjisteni pripadnych zranenych nebo jen "utecenych"/"ztracenych" (mysleno panicky utek), nejenom pacientu mimo areal, resp. prostor zasahu. Taky hlavne pomoci termovize.

Také mě to napadlo,jako možná varianta,protože lidi s Alzheimerem jsou sami o sobě dezorientovaní a zmatení za normální situace, natož při takovéto události. A možná to byl i důvod, jak píšeš.
Tragédie v alzheimer centru.Jak je možné, že neseděl počet evakuovaných
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 3, 2022 19:22

Zkusím se zeptat zde. Znáte někdo internetový magazín Dotyk.cz a co si o něm případně myslíte? Jsou tam různé vědecké články i historie, ale některé informace a články na mě působí jako "přitažené za vlasy". Tak nevím, jak moc je ten magazín důvěryhodný. Na Fb ten magazín nějakou odezvu nemá, recenze na něj sem nenašel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod tor88 » pon čer 6, 2022 11:10

Tak doufám, že tam dopochodovali aspoň v uniformě a plné polní :roll: Přeci jen lanovka sem nevede.

Obrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » pon čer 6, 2022 23:24

Dromedaro píše:..Znáte někdo internetový magazín Dotyk.cz a co si o něm případně myslíte? ...


Bulvár o vědě a společnosti. Budiž. Někdo to má takto rád.

Já čtu:
osel.cz
sciencemag.cz
nedd.tiscali.cz
czechsight.cz/tag/veda/
novinky.cz/veda-skoly
techfocus.cz/veda-vesmir/
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 7, 2022 11:09

lojzmen píše:Bulvár o vědě a společnosti.

Došel jsem ke stejnému názoru. Díky za tipy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod lojzmen » úte čer 7, 2022 22:21

Ještě Vesmir.cz.
Nejen online články, ale i časopis.
Je drahý a já platím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2022 5:42

jako bezhlava rytirka jdu dneska sem.

exos38 - celkova startovni vaha asi 14kg se 3l vody a jidlem na 5,5 dne (cca 3kg jidla), takze mych standartnich 8kg zaklad, se kteryma asi uz ani nechci nic delat.

skoda, ze ten novej exos nebyl driv ale uz sem si na ten bezkapsovej navykla... i na svoje kapsy:D

ja proste jelenni luj, kapesnik a placacku s mapou potrebuju pro svuj klid po ruce, nove i dychacak, dostala sem na alergo predepsano atrovent klidne i pred aktivitou, pod kopcem atd. teda pred 15 lety mi rekly ze kdyz se budu dusit - takze sem si dychla tak 2x za rok a vetsinou jen nekde nad 2000m coz v mym pripade nehrozi casto, protoze se dusim prakticky neustale a porad, su na to zvykla a jen v pripadech kdy uz sem opravdu omdlivala a sla k zemi... tak mi na alergo vysvetlila ze to uz je pozde a mam si dychnout kdykoli behem dne treba i kdyz jdu "jen" cvicit. fakt co doktor to uplne protichudny pokyny, takze su zvedava, jestli tentokrat bude dovca nejaka prijemnejsi, ze treba nebudu furt na hrane pridusenosti, sypani a nemoznosti se poradne nadechnout nebo vyslovit i cely slovo ci napit... casto prave jen funim, lapam po dechu a hlavou jen kroutim, ani napit se nemuzu jak mam melkej dech... tak su zvedava, zda bude tentokrat dovca lepsi i kdyz kopcovita neni.
Přílohy
20220610_063022_640x495.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát čer 10, 2022 12:13

@lojzmen: kuju za ty odkazy, většinu sem neznal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát čer 10, 2022 18:17

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 20:05

V Lidlu zase maji kolumbijsky tyden? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 10, 2022 21:37

Šéf distribuční společnosti Columbia cocain teď bude mít poněkud komplikovanou životní situaci ... :smt021
Chtěl bych vidět tu situaci, když při předání kdesi v opuštěném skladu otevřeli tu zásilku s banánama a fakt v ní byly banány. Jestli je to jako ve filmech.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 13, 2022 6:52

Nevíte někdo, jestli je někde ke zhlédnutí celý vítězný zápas Jiřího Procházky, který proběhl teď o víkendu?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2022 16:57

To jsem netusil, ze zubni hygiena muze byt tak krvavy zazitek... 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon čer 27, 2022 15:19

Ty jo, neska sem 2x byl překvapen slušností (kterou sem neočekával):
a) v práci sem sem dočkal sborového hlasitého poděkování od svých "oveček" poté co sem jim rozdal nové mzdové výměry (dostali přidáno, dyž tu máme takovou ingflaci)
b) během cesty polemlesem loukou4 dom (prašná cesta) ke mně zezadu přijelo auto (džíp čerokí), zpomalilo, okýnko dolů a řidič semi omluvil, že semu práší za kočárem
Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2022 18:15

Kolik procent jsi jim pridal, tovarniku? :twisted: U nas je teda pridavani soukroma zalezitost mezi dotycnym a jeho nadrizenym. Sefovi podekuju vzdycky, to je samozrejmost, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » pon čer 27, 2022 18:16

Ingflace je 16 nebo 17, v průměru sem jim přidal asi polovic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2022 18:18

To ses teda nepredal ;-)

Chtel jsem si spocitat, kolik jsem letos dostal pridano ja a zjistil jsem, ze nevim, kolik beru :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 28, 2022 6:58

ja teda pri novym vymeru podekuju vzdycky, prijde mi to normalni projevit radost a vdek, protoze mam radost a su rafa... ackoli mas zamestnavatel.tak jak pp stedrej nebyl a pridal tak pulku co pp:D ale zas se asi fakt vyplati mit protiinflacni dluhopisy, mela sem si jich koupit vic ale su malo skudlil :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » úte čer 28, 2022 8:44

Ale prd, já už letos jednou přidával (1. ledence) takže dohromady to dělá zhruba tu inflaci, no. A poděkování sem doposud dostával jen od některých a potichu, fčíl to bylo kolektivně a nahlas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 28, 2022 10:21

ahaa tak ale to je zas hezky + ses hustej zes pridaval 2x i v ramci pulroku v podstate to si je asi prekvapil a udelals jim radost..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2022 17:32

Mawenzi píše:ale zas se asi fakt vyplati mit protiinflacni dluhopisy, mela sem si jich koupit vic ale su malo skudlil

To se teprve uvidi, jak se vyplati. Neco mi rika, ze z toho bude nepekne prekvapeni a lidi budou dost nasrani. Tim myslim, ze oficialni cislo, podle ktereho se bude platit, se bude dost lisit od realneho, samozrejme smerem dolu. Ale treba se pletu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec