Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod Jary » čtv úno 13, 2014 12:21

grco píše:Dnes rano bol zjazd zien a prve dve (Tina Maze, Dominique Gisin) mali na stotinu presny cas, takze su dve vitazky, 2 zlate medaile, prvy raz v historii. :) Na to ze ten vitazny cas bol 1:41.57, tak je to celkom haluz. Mozno by to mali zacat merat na tisiciny. :)


To už tu bylo. Jenže když někdy v šedesátých letech vyhral někdo o tisícinku a převedli na na vzdálenost - ta jedna tisícina sekunda = třeba 19 mm, uznali, že je to blbost a měření se vrátilo k systému na setiny a případnému vyhlášení dvou vítězů, dvou druhých míst atd.
Kdo chce znát detaily najděte si někde v HN nebo jejich magazínu z období těsně před Sochi, kde byl článek o partnerství tuším Omegy a olympiády, jak dlouho měří a jaké různé systémy se historicky používaly. (Např. ve dvacatých letech jedny hodinky nahoře na sjezdovce, druhé dole (nevidí na sebe), jeden zapisuje časy startů, druhý dojezdu a pak papírek s těmi stratovními časy šoupli jednomu závodníkovi do trenek, aby je svezl dolů a tam odečtem zjistili časy těch, co jeli před ním.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod wawrik » čtv úno 13, 2014 12:23

grco, mal by si viac kukať ten curling, tam by tvoj zmysel pre citlivé hodnotenie outfitu dostal zelenú :-) Takí Nóri hrajú každý zápas v inom oblečení, raz je voľné a moderné, na druhom zápase zasa majú pumpky s podkolienkami, baretku a fešácke topánočky ako z roku 1930 atď. :) A ešte aj vedia hrať ten curling...

Nejakým omylom som pozeral nejakú akrobaciu na lyžiach či čo je to za disciplína. Američanky a Kanaďanky tam robili saltá, skákali pozadu a podobne, prišla tam Slovenka, na zábradlí sa udržala asi meter, potom stratila paličku a všetky skokanské nájazdy obišla, takže jej jazda bola asi na takej úrovní, ako keď sa človek presúva z lanovky na parkovisko... Druhá sa zasa pri tom obchádzaní mostíkov zastavila pred nejakým horizontom a musela sa nahor dostať s pomocou paličiek... A toto má byť prehliadka špičkových výkonov? :((

Ešteže to zachraňoval ten Nepálec v behu na lyžiach, ten bol aspoň exoticky sympatický :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » čtv úno 13, 2014 13:28

@wawrik: Jasne, na curlingu musia zaujat oblecenim, inak by sa na to nik nedival, pretoze nic ine tam zaujimave nie je, takze je to viac menej len modna prehliadka na lade :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » čtv úno 13, 2014 13:34

@Jary: Sanky sa tiez meraju na tisicinu a rychlosti su tam podobne ako pri zjazde, takze ta jedna tisicina tiez robi tym padom 19mm a rozdiel medzi 1. a 2. to spravi :)

Inak nemam nic proti tomu, ze su 2 vitazky, prajem im to, ale na druhu stranu, ked mame na to techniku a dokazeme to zmerat presnejsie, tak preco to nevyuzit?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod pavproch » ned úno 16, 2014 19:57

taxem byl fčera (pro klid v rodině) donucen chvíli čumět na skoky na lyžích.... a enem to potvrdilo moje přesvědčení, že je to všechno jeden velký podvod.... rozhodčí dávají body za styl, rozhodčí dávají body za nájezdové okno, rozhodčí dávají body za vítr - ano, rozhodčí, ne stroj! - ten co to komentoval, sa uřekl - jinak asi to mají zakázané - že stroj (měřící rychlost větru) ukázal odečet pár desetinek, ale rozhodčí to předělali na plus tři body.... takže skoky na lyžích už vůbec nejsou o tom, kdo skočí nejdál.... fuck!

jediné co sa mi líbilo, jak ten dědek kasai všem těm nafoukaným mladým primadonám ukázal prostředníček... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » ned úno 16, 2014 21:39

Tiez nechapem preco hodnotia nejaky blby styl pri tych skokoch, ked je tam objektivne meratelna dlzka skoku. Pri zjazde tiez nehodnotia to jak pekne idu :)

Vsetky tieto bodovane sutaze by som zrusil, aj tak to kazdeho len otravuje ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2014 22:05

pavproch píše:taxem byl fčera (pro klid v rodině) donucen chvíli čumět na skoky na lyžích...

Kdo necumi s nami, cumi proti nam? Nejaka divna rodina ;-) Vzdycky prece muzes jit do garaze ;-)

Divne, kdyz jsem naposled koukal na skoky na lyzich, tak slo akorat o delku. Pravda, uz to bude tak 20 nebo mozna 25 let ;-) OH nebojkotuju, jen jsou mi tak nejak uplne sumak. A taky nemam TV.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 20:30

Hokej: dost mne mrzi to zbytecne vylouceni Mesarosze na konci. Muze to byt pricinou zbytecnych diskusi a zbytecneho zklamani slovenskych hokejistu, kteri predvedli skvely vykon. Jsem rad, ze postupujeme, ale ne, ze zrovna takhle.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » úte úno 18, 2014 21:52

Myslim ze to problem nebude hokej sa ma hrat 3 tretiny a nie len 1 ;-)
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » úte úno 18, 2014 22:04

Co spravil Meszaros?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 22:13

nevidel jsem to uplne, uspaval jsem prcka, ale nejak se tam potkal s nasim a ten pak mel zlomenou hokejku - tak rozhodci Mesarosze vyloucil za sekani, ale po opakovanych zaberech to komentatori hodnotili jako presprilis prisne piskane

komin: jasne, to je pravda, nicmena z 0:4 to dotahnout snurou 3 fiku je heroickej vykon muzstva. Misto aby psychicky odesli, hecli se a dokazali zabrat a to je treba ocenit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » úte úno 18, 2014 22:20

Ziadne "zaberanie" sa neocenuje, to je blbost. Cisty alibizmus.

Pocita sa vysledok, nic ine. To ze "zabrali" na 20 minut nikoho nezaujima, ked "nezabrali" prvu polku zapasu. :)

Ked hras 10 minut dobre a 50 zle, tak hras stale zle. :)

PS: Inak som to nepozeral, hodnotim len podla vysledku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 22:46

Hele grco, nevim, jakej kolektivni sport jsi hral ty.
Ja hokej 2 roky na zakladce - coz ani nepocitam a zminuju jen proto, ze tu je rec o nem.
Ale hazenou jsem hral cca 17 let a na zaklade tyhle zkusenosti muzu potvrdit (ne jen poloamatersky jako fanousek bez sirsiho povedomi o vnitrnim fungovani tymu koukajici jen na vysledek jednoho zapasu nebo uspech v turnaji), ze pro muzstvo, trenera i dlouhodobej vyvoj je kurevskej rozdil dostat to 34:13 a bezmocne se placat, zatimco si na mne souper trenuje paradicky a nenadrilovany signaly anebo to dokazat v zaverecny casti stahnout a prohrat o gol nebo dva. Zazit jako tym tu masinu plnou pary, ktera jede. A to se nezapomina, to se zuroci v pristich zapasech a turnajich.

Takze i jako amater v oblasti hokeje rozhodne ocenuju prohru, ktera je tesna a u ktery tym dobre zabojoval oproti odevzdanymu porazeneckymu odbrusleni 60 minut, kdy je to o rozdilu nekolika trid. Konec koncu, kterej zapas spis dokoukas do konce a od kteryho spis odejdes k jiny cinnosti. Ten, kterej bude podobnej dnesnimu nebo ten, u kteryho to bude 4:0, 3:0 a 3:1 ? Ja jsem teda mockrat zazil vyhru muzstva, kterymu jsem fandil a kdy to bylo o 3 tridy rozdilny a proste jsem odesel a nedokoukal. Zaroven si pamatuju zazitky z toho, kdyz jsme kdysi Celakovicim nebo Libcicim davali jako mladi kluci narez treba i 50:15. A jak to byla kurevska zmena, kdyz jsme jednou prijeli do Celakovic unudeni, ze to zas bude hra kocky s mysi a dostali jsme narezano! To byl najednou sakra boj a jinej vykon tymu jako celku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » úte úno 18, 2014 23:01

@budo: pocuvaj, keby som bol tvoj trener tej hadzanej alebo coho, a pol zapasu by si hral nahovno a potom na konci by si zabral, ale uz by bolo neskoro, tak by som ta potom v kabine teda "neocenil", ale riadne ti vynadal, ze co si robil tu prvu polku zapasu...

ti hokejisti nie su male deti na rybniku, su to profesionalny sportovci, su za to plateny...

ja ked v praci budem robit projekt, mesiac sa budem flakat a potom sa budem snazit tyzden a projekt nebude dokonceny, tak ma tiez nik "neoceni" za to, ze som sa snazil aspon ten 1 tyzden...

tu nie sme v USA na zakladnej skole, kde vsetky deti "vyhravaju" aby z toho nemali traumu.

proste hrali nahovno cely turnaj a tak aj skoncili, nebudem sa tu hrat na nejake ceny za snahu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 23:20

No, shodou okolnosti i ja pracuju v projektovym byznusu a rozhodne nemuzu souhlasit s tim, ze je to srovnatelny. Sport (byt profesionalni) a projektova prace ... nene. Vasi chlapci prohrali a ses nespokojenej. Chapu. Nasi vyhrali pri posledni mozny prilezitosti se zachranit a to svym, bohuzel ne prilis ojedinelym, zpusobem - taky dokazali zabrat, az kdyz jim teklo do bot. Jaka mira nadeje se pri tomhle vyvoji da udrzovat, to si jiste predstavis. Nicmene nadeje. Nikoli beznadeje. Rozdil snad vnimas. A vasi chlapi pri zapase hrali neoddiskutovatelne taky s nadeji, nikoli s beznadeji. Tomu odpovidal i vyvoj zapasu a i kdyz na ne muzes ted pohlizet s nespokojenosti ohledne vysledku, ktery, jak uvadis, se pocita, nezapomen na to, jak vysoka by tva nespokojenost byla, kdyby hrali s beznadeji, jak nekoukatelny zapas by to byl a s jakou chuti bys se priste chystal sledovat jakejkoli zapas svyho narodaku. Snazim se si pripominat, ze svet neni cernobilej, ale ze je barevnej. Ani ten hokejovej zapas nenahlizim jen cernobile (pripadne na stredni sedou).
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » stř úno 19, 2014 8:20

Uplne sa mylis. Na ten zapas som sa nedival, pretoze som PRESNE VEDEL jak to dopadne a bolo mi uplne jedno, ze s rusmi hrali "dobre", a ze hrali s nejakou nadeji alebo co. Ked viem, ze na to nemaju (dokonca som presne tipoval, ze to bude o 1 gol a potom dostaneme do prazdnej brany), tak sa na to nebudem divat. Nadej... to su rozpravky pre male deti.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod wawrik » stř úno 19, 2014 8:45

grco píše:Uplne sa mylis. Na ten zapas som sa nedival, pretoze som PRESNE VEDEL jak to dopadne a bolo mi uplne jedno, ze s rusmi hrali "dobre"...

Jo. Taky tak :-)

Úspechy Slovákov v hokeji sú náhodné, 95 % zápasov sa nedá pozerať. Pokiaľ teda človek nie je skalný fanúšik.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod Skipp » stř úno 19, 2014 9:49

A nezačali slováci dávat góly až po tom, co jsme to za stavu 4:0 vypustili a šetřili síly na USA? Podobně jako švédi s náma.

U toho faulu, sekerou mu zlomil hokejku když byl v šanci a střílel, jasný faul. Nevím co tam ve studiu hrotili.

Líbí se mi Bank, dneska po prvním kole obřího slalomu 2. Tak snad to dá. __II
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod budo » stř úno 19, 2014 14:27

Skipp: aha, jak jsem psal, nevidel jsem to a jen jsem slysel komentatoruv vyrok, ze to bylo zbytecne prisne hodnocene.

grco+wawrik - ok, hadat se nechci a kdyz na tom trvate, dal to hrotit nebudu, mame holt odlisny pohled na vec a dalším řečněním se nic nezmění, výsledek už vůbec ne, což nahrává Vašemu pohledu :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 16:33

grco píše:Na ten zapas som sa nedival, pretoze som PRESNE VEDEL jak to dopadne...

Doufam, ze sis na to vsadil a ted muzes do duchodu 8)

Jinak panove, rekl bych, ze jste znacne OT. Tema tohle vlakna je nadavani na OH jako takove, zadne fandeni nebo nefandeni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » stř úno 19, 2014 17:07

@mike: kurz bol len 1.35, to mi nestalo za to
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 17:12

Nesazim, takze to mozna spatne chapu, ale 35%? Do druheho dne? To ti nestoji za to? Kdybych presne vedel, ze to takhle dopadne, tak sazim sedmimistnou castku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 17:12

Jak nestálo za to? Vsadíš mega a máš 350 klacků... :mrgreen:

EDIT: Miku, byl jsi rychlejší.
Naposledy upravil Simi dne stř úno 19, 2014 17:16, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » stř úno 19, 2014 17:16

O to prave ide, 35% je malo na to, aby som riskoval nejaky bozi zazrak, ze nasi nahodou vyhraju :D Keby to bolo aspon 2, 2.5, tak si vsadim :)

Za to dnes je kurz 3.4 na to, ze postupite cez USA, to je celkom lakave. Lebo ak nepostupite budem rad, aj ked pridem o prachy, ale ak postupite, tak aspon vyhram 3.4 nasobok vkladu :D to by mi mohlo zmiernit zarmutok :)

ale dnes som si tym vysledkom nie az tak isty, ako v pripade nasich, takze na to kaslem :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 17:23

Jaky bozi zazrak? Bud to vis PRESNE nebo nevis :twisted:

@Simi: o vterinu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod grco » stř úno 19, 2014 17:26

Nemozem zas predpovedat nejake haluze, kludne sa moze stat, ze bude mat dobry den len brankar a skonci to inak. Takze 35% je malo. Jak napisal wawrik, nase uspechy su o nahode, takze som vedel presne ze prehrame, ale NAHODOU by sme mohli vyhrat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 17:30

Takze vis houby ;-) Ony ty kursy nejsou tak nizke nahodou a mely by odpovidat pravdepodobnosti vysledku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod pavproch » stř úno 19, 2014 18:01

sem nasrál ad ultima..... vaněček ňa nasrááál.... quli nějakému pičatému kulapteému kusu gumy, za kterým sa honí 12chlapů po ledě a navíc to vůbec nikoho nezajíma, nesk azrušil večerní lyžbu, takže místo na svah pudu tak leda do kosočtverce s vykřičníkem.... a já s atak těšil...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod pavproch » stř úno 19, 2014 18:06

takže zatrest (že nemožu lížit) jim přeju 2:6 až 2:8.... :fuj:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vrcholový sport, podvod na divácích?!?

Příspěvekod pavproch » stř úno 19, 2014 18:07

hurá! 0:1 jen tak dál, hši jedni emeričtí! =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec