Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

Příspěvekod mike » čtv zář 3, 2015 19:23

Tohle si zaslouzi vlastni tema uz davno a aspon se odlehci obecnemu vlaknu Stiznost ;-) Odted prosim stiznosti na CD sem.

Dnesni vyluka stala za to... Z Budejovic az do Olbramovic, pres 100 km. Dezorganizace, zmateni cizinci, v buse horko, bordel a priozrali mladeznici, kteri se jim cestou ztraceli, nahradni vlak z muzea a umyvali ho naposled snad za sociku. Hnus. Vynadal jsem pruvodcimu. Nemam to ve zvyku, ale tohle je fakt moc.

Mam sbirku 30 Kc kompenzaci. Narval bych je nekomu z vedeni CD do rusufur, ale bojim se, ze by se mu to libilo :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv zář 3, 2015 23:20

Jeste jedna nova zkusenost. Ze Salzburku jsem jel na Linz. Podle planu railjetem, ale kdyz jsme prijeli, videl jsem, ze za par minut jede tim smerem vlak westbahn. Zasel jsem se teda zeptat stewarda, jestli na nej potrebuju specialni listek a pry jo, ze mi ho proda. Vlastne ne, jelikoz prave odjizdi, ale dalsi jede uz za hodinu. Ja na to, ze teda pojedu railjetem. A on urazene, ale my jsme levnejsi. To je sice hezke, ale ja uz listek mam :)

Takze soukromy dopravce podobne jako SA a pastikar u nas. Pekna otrava, kdyz si navzajem neuznavaji jizdenky... Kupuju listek na celou trasu a kdyz ji soukromi dopravci nepokryjou, tak co s tim? Prece nebudu kupovat po kouskach, to by vyslo podstatne draz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Vachon » pát zář 4, 2015 7:47

mike píše:Z Budejovic az do Olbramovic, pres 100 km. Dezorganizace, zmateni cizinci, horko, bordel a priozrali mladeznici, kteri se jim cestou ztraceli, ...


A to já myslel, že takové problémy jsou zatím jen mezi Budapeští a Břeclaví...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát zář 4, 2015 10:48

mike píše:Tohle si zaslouzi vlastni tema uz davno ... Odted prosim stiznosti na CD sem.
mike píše:Ze Salzburku jsem jel na Linz. ...

Správný mod. Založí si prvním příspěvkem speciální vlákno na něco a hned druhým jej zaplevelí něčím jiným... :(( :lol:

Jo, alespon vidis jeden z duvodu, proc Jancura, Leos a s nima spriznene duse tak moc chteji, aby CD presne vycislila naklady zvlast na linku OV-PHA (blbe se to dela, kdyz se prodavaji jizdenky a vyuzivaji sluzby spolecne i na jine trate nebo i na stejnou ale s castecne pouzitim dorovanych spoju - jak muze CD napr. vedet, ze kdyz mam jizdenku OV - PHA pouzitelnou v kteremkoliv vlaku CD, tak nepocestuji osobakem do Hranic, tam si neco vybavim, prejdu obyc. rychlikem do OL, tam si zajdu do galerie, pokracuji dal Pendolinem do PU, dal osobakem do Kolina, zase si neco vybavim a dal pojedu osobakem do PHA -... - a v podstate se na ne tlaci, aby totalne oddelily vsechno, co jede tam mimo ostatni dopravu a udelaly to tak, jak maji oni dva a aby cestujici typu mika byly znevyhodneni stejne jako s RJ nebo LEO). Jo a taky je to jeden z duvodu, proc asi Jancura nemohl obslouzit evropskokoridorove trate z PHA do Berlina, jak mel puvodne dojednane...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Olchor » pát zář 4, 2015 13:37

Zítra jedem do Rumunska, vlakem přes Blavu, Budapest Keleti , tak jsem docela zvědavej, jak to vybojujem. Raděj jedem o vlak dřív, na přestup v Budap. máme 3 hodiny, no uvidíme.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát zář 4, 2015 14:21

Pocitej s jednym prestupem i v Szobu za slov. hranicemi...

Ja jedu pozitri nocnim vlakem z Vidne do Nemecka. Snad do te doby tam nedorazi ten pesi pruvod z Budapesti, bo musim stihat meeting (a hlavne obed zdarma pred nim :D)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát zář 4, 2015 14:33

@Vachon: :D CD si evidentne vystaci samy, zadne imigranty k tomu nepotrebuji.

@apuka:
apuka píše:Správný mod. Založí si prvním příspěvkem speciální vlákno na něco a hned druhým jej zaplevelí něčím jiným...

Vlakno se jmenuje Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy. Kdybych chtel vlakno jen o stiznostech na CD, nazvu ho Stiznosti na CD. Tj. jakakoliv diskuse o cestovani vlakem je OK a stiznosti na CD taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod terkad » pon zář 7, 2015 6:09

Jedu si novym regio panterem (primestsky osobak u olomouce) a fakt nechapu toho, co navrhoval ten interier.
Do 3/4 sbaleny Osprey Kyte 36 se nevleze do prostoru urceneho na zavazadla dvou lidi. Tak at si pak nestezujou, ze to mam vedle sebe na sedacce
Naposledy upravil mike dne pon zář 7, 2015 18:05, celkově upraveno 1
Důvod: presunuto, stiznosti na CD a vlaky sem
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 7, 2015 7:14

terkad sem si taky vsimla v nekterych novejsich vlacich nemaji ty drzaky nad sedackama vubec normovany na bagle a sou delany fakt na kabelku nebo batuzek s penezenkou a svacinou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Sirkka » pon zář 7, 2015 21:02

Ty výluky už mi pijou krev. Nechápu, co furt všude kopou, trvá jim to celou věčnost. Na mé trase jich je několik :axe: A včera paní průvodčí někomu říkala, že se máme příští rok na co těšit ](*,)

P.S. Problém narvat někam batoh mám dost často.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon zář 7, 2015 21:07

jo na zacatku roku se o tom psalo v novinach, musi utratit tenhle rok dost penez asi z nakych dotaci ci co, takze vyluky vsude, treba do Zabreh-Jesenik (minimalne) az do konce roku
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2015 22:00

Jj, tady je aktualni clanek. Mapa je tady, docela peklo.

Vyluky by se snad daly prezit, kdyby je ovsem ti tragedi zvladali. Neskutecna neschopnost, vi se o tom mesice nebo mozna i rok dopredu a stejne je vysledkem chaos, bordel a zpozdeni. Kdyz sakra vim, ze nekde bude vyluka, tak tomu snad uzpusobim i jizdni rady...

Kdyz jsem ted jel z Rakouska, tak na jednom nadrazi byly obrovske cedule oznamujici, ze se trat opravuje z penez EU. Docela jsem chapal pp...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 18:29

To je ted moda vsude. Opravuje se ve velkem i v Rakousech, Nemcich, jen o tom az tolik nepisou, nemluvi, ale taky maji hezke seznamy. A taky spozdeni - napr. kolem Dusiburgu jsem le :evil: tos tretikrat, tretikrat kazdy druhy vlak ma zpozdeni kvuli opravam (vcedtne paternich ICE siti). Ted jsem jel sem z Vidne (nocnim vlakem v nedeli - ve Wien Hbf blby posledne vypraveny a nekolik hodin spozdeny vlak z H privezl uprchliky par minut pred odjezdem meho vlaku ... Ve Frankfurtu jsme cekali nejakych 45 min, kym prohledali vlak policiste. :evil:) a v Rakousich je taky dobre par oprav a vyluk - napr. paterni trat Salzburg - Innsbruck (resp. je to trat DB bo vede vetsinou v Nemecku), jsou tam i odreknute vlaky, dokonce i Railjety, vetsinou v noci). A jizdni rady ani v jednom z techto krajin neupravily kvuli dlouhodobym opravama a vylukam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 18:45

Uprchliky bych do toho netahal, to je ekvivalent zivelne pohromy, s tim se nedalo dopredu pocitat.

V Rakousku jsem ted narazil jen na jednu opravu, stali jsme nekde pred Lincem. Takze railjet prijel s 15 minutovym zpozdenim, coz mne nastvalo, jelikoz jsem si nestihl zajit na ztraty a nalezy, ale pripoj jsem stihnul. Horor zacal az ve vlaku do Prahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod bibi » úte zář 8, 2015 18:56

mike píše:... Takze railjet prijel s 15 minutovym zpozdenim, coz mne nastvalo, jelikoz jsem si nestihl zajit na ztraty a nalezy...

:(( Tvoja aktivita v prestupných staniciach je fakt zaujímavá. :mrgreen:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 19:02

Co kdyby tam bylo neco zajimaveho 8)

Cestou tam jsem zapomnel ve vlaku bundu a Linz je jedna z moznosti, kde by mohla byt. Komunikace mailem s rakouskyma Lost&Found je jen o malicko lepsi, nez s CD, a tam je dost spatna. Proto mi prislo nejrozumnejsi tam zabehnout a zeptat se, coz bych akorat stihal, ale kvuli zpozdeni jsem byl rad, ze jsem vubec stihnul ten pripoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 20:21

mike píše:Uprchliky bych do toho netahal, to je ekvivalent zivelne pohromy, s tim se nedalo dopredu pocitat.

To jo, ale 45 minutove zpozdeni vlak na ceste do dalsich dvou zastavek (celkem za 1,5 hod) snizil na 10 minut, jenze kvuli vylukam na dalsi hodince nabral dalsich deset minut, a to jsou casy nocniho vlaku delane na dohnani zpozdeni....

Mimochodem, ve Vidni byly asi 4 unavene zenske se spicima malyma deckama v naruci, ty odesly hned do cekarny, zbytek byly svezi, nateseni mladi muzove kolem 20-ti, kteri viditelne niciím uz davno netrpeli (dokonce ani nefunkcnosti svych Iphonu a pristupu na FB... :twisted:). Nepisu o uprchlicich celkove, ale o skupince, kterou jsem videl sam - a kteri zustali ve vlaku i po Wien Westbahnhof, kde normalne uprchliky z vlaku vyvedou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2015 20:24

-pp- má svoje - pozitivně laděné - vlákno o Le2Alpes

mike má svoje - negativně laděné - vlákno o železném oři a čédé


položme se na otázku: kerá diagnóza má lepší prognózu? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2015 20:27

Jo, a jizda nconim luzkovym vozem je pohoda. Kym clovek nesdili kupe s nejakym mladym (cca 23-25) Hansem vracejicim se z prazdnin po Evrope, ktery ma chut si donekomecma kecat u piva (ktere ja nepiju) - nastesti si po case nasel souseda...
A kdyby se pruvodci vagonu nezmylil a nezacal poustet to hnusne pipani (skoro jako sirena) v 3:30, kdyz spojucestujici vystupoval az ve Frankfurtu, prijezd cca v 6 (byla to prvni zastavka na vystupovani po cca 5-ti hodinach bez oficialniho zastaveni v nejake stanici). A to se poustelo opakovane po nejakych par desitkach minut az do cca 5:20 :axe: :axe: :axe:

@PP: Ta moje 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 20:41

@pp: koukam, ze ti ta diagnoza pekne lezi v zaludku, to jsem se asi trefil, co? :twisted:

Tohle neni moje vlakno, jen jsem ho oddelil, jelikoz na CD si stezuje spousta lidi a vlakno Stiznost obcas skoro o nicem jinem nebylo.

@apuka: v tom vlaku, co jsem jel z Lince, byl pokazeny telefon ci co, takze v kazdem kupe neustale pipal pres reprak. Takove ty tri tony porad dokola. Nekde se to dalo vypnout resp. ztisit na minimum, ale obcas to zniceho nic zacalo na minutu nebo dve zase pipat nahlas. Ale uplne stacilo jedno nahlas pipajici kupe, kde nebyl nebo nefungoval ovladac repraku, a bylo to slyset v celem vagone. Na zblazneni a pruvodci s tim nedokazali nic udelat. Cesky vlak, skvely stav. Za hranicema jsem se presunul do jednicky, kde se to nastesti dalo ztlumit vsude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 16:45

Cerstva zkusenost se ztratami a nalezy v CR a v Rakousku, prijde mi to jako zajimave porovnani.

Cestou do Alp jsem nechal bundu (vetrovku) ve vlaku z Prahy do Lince. Vlak jel brzo rano, takze jsem byl celkem mimo, navic vyluka, k tomu jsem se na hranicich presouval z jednicky do dvojky, sledoval zpozdeni, ktere vlak nesmyslne nechytnul kvuli vyluce, ale az nekde pred hranicema... a bunda nejspis zustala viset v kupe. Doslo mi to az vecer v penzionu, jelikoz jsem ji potreboval akorat rano, kdyz byla kosa a pres den se pak oteplilo. Moje chyba.

Jelikoz slo o cesky vlak, zkousel jsem nejdriv CD. Nenasel jsem zadny oficialni kontakt na ztraty a nalezy, akorat nekde na (jinem) webu zminku o tom, ze se ma psal na info@cd.cz. Coz jsem udelal a prisla mi kratka odpoved, ze ztratu zaregistrovali pod nejakym cislem, ktere si mam zapamatovat. Podekoval jsem a zeptal se, jaky tedy bude dalsi postup. Jelikoz bych cekal, ze ztraty eviduji v nejake databazi a kouknou do ni, jestli neco neodpovida memu popisu. Obratem mi prisla lehce arogantni odpoved, ze jak mi uz kolega psal, budou mne v pripade nalezu kontaktovat (nepsal). Od te doby nic.

Zkusil jsem tedy Rakousko, jelikoz vlak koncil v Linci a bundu mohla najit uklidova ceta tam. Bez problemu jsem nasel formular, ktery maji dokonce v English a obsahuje vsechno, co by mohlo byt potreba (stejne veci jsem posilal CD). Formular jsem vyplnil, ale blbe jsem zadal provincii (kraj?), jelikoz jsem se na debilnim iPadu bal prepnout tab, aby mi obsah formulare neznicil. Odpoved prisla az za 3 nebo 4 dny, kdyz uz jsem byl na ceste zpatky. Ze se omlouvaji, ale mou bundu nemaji. Prislo to z Vidne, a tak jsem se zeptal, jestli to plati i pro jine casti zeme, protoze jsem blbe zadal ten kraj. Odpoved prisla za 5 dni (mezitim byl vikend) a databaze je pry celostatni. Takze smula. Mezitim jsem poslal formular jeste jednou, tentokrat se spravnou casti zeme, odpoved jeste neprisla.

Kdyz to tedy porovnam:
- CD nemaji zadny standardni zpusob, jak tyhle veci resit a jsou na zakaznika neprivetive. Na druhou stranu odpovidaji rychle.
- OEBB jsou perfektne pripraveny a funguji rozumne. Na druhou stranu odpovidaji se znacnym zpozdenim. Coz muze byt zpusobeno anglictinou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2015 18:21

Pokud vim, dodnes nema CD centralni databazi ztrat a nalezu. Alespon to tak bylo pred par lety, kdyz manzelka tam zapomela (nebo spise ji nekdo "odpomel") mobil. Nejlepsi zpusob zjisteni je zavolat na stanici, kde vlak konci (v CR), pripadne hranicni (ale tam to skoro jiste nebude), kontakt na strankach CD najdes. Dale je to uz na konkretni osobe, ke ktere se dovolas. Mne obvolali vsechny zastavky cestou tam i zpatky, jestli nekde se neco nenaslo. Ale taky Te mohou poslat do (Ty vis kam).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 18:34

A pritom je ta centralni databaze naprosto logicka vec a v dnesni dobe by to nemel byt problem... By mne zajimalo, co vlastne s mym pozadavkem udelali krome toho, ze mu pridelili cislo. Obvolavat jednotlive zastavky je jak ze stredoveku.

Vlak koncil v Linci a pak se vracel do CR. Jelikoz byla vyluka, tak nejel az do Prahy. Takze bunda muze byt v zasade kdekoliv a nejspis ji nosi nekdo ze zamestnancu CD. Dobre mu tak, az prochladne, tak mu treba dojde, ze neco udelal spatne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř zář 9, 2015 18:47

Pred mesicem jsem nechal ve vlaku svou oblibenou Axisku. Zjistil jsem to pri nasedani do auta u nadrazi. Doma jsem zavolal na infolinku, co by se s tim dalo delat a zde jsou v Praze nejake ztarty a nalezy. Bylo to cca ve 23h a pan na infolince byl prijemny a hned zavolal cete do vlaku, aby se po ni podivali, takze jsem byl optimisticky. Bohuzel jsem volal v momente, kdy vlak akorat dojel do Prahy - konecna a pry uz mikinu nenasli. Takze ji asi musel vzit nejaky cestujici pri vystupovani v Praze, pokud se teda ceta po ni opravdu podivala, hadam, ze by ji neprhledli kdyz byla normalne v policce nad sedadlem.
Jinak cislo jsem taky dostal :) Chyba, ze jsem nezavolal hned, kdyz jsem to zjistil, kdyz byl vlak jeste na ceste.
Hadam, ze po tom, co v Cesku nabehne do vlaku uklidova ceta, uz je asi sance nulova.
V tomto smeru tedy ale CD chvalim, pokud to clovek zjsiti vcas, da se s tim asi jeste neco delat, ac jsem o mikinu prisel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 19:01

Njn, kdyz ja bych uvital civilizovanejsi reseni. Uklizeci ceta posbira nalezene veci, odevzda je do nejblizsi kancelare ztrat a nalezu, tam je zadaji do databaze a ulozi. Zakaznik vyplni formular, zamestnanec na to koukne a da mu vedet, jestli to maji nebo nemaji v databazi a kde si to kdyz tak muze vyzvednout. Co mi to jen pripomina? Aha, to Rakousko ;-)

Samozrejme to zalezi na tom, ze uklidova ceta nekrade a ze dopravce ma snahu zapomnetlivym zakaznikum pomoct. V civilizaci samozrejmost, u nas vec nahody, na koho clovek narazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2015 19:26

Miku, ve dvou prispevcich jsi minimalne dvakrat prakticky obvinil uklidovou cetu. Pricemz jsi muzes byt jisty, ze pokud Tvou ztracenou vec nekdo vezme az v koncive stanici, tak min. z 90% to nebude nikdo z uklidove cety. Kdyz se ztrati nadobre jeste predtim, tak urcite ne. Ono pro ty uklidove cety neni vzdy jednoduche neco takoveho ukryt a kdyby se na to prislo, tak se to resit bude a da se ocekavat, ze s policejni pomoci. Navic mam dojem, ze ted uz je vetsina uklidovych cet mimo CD, tj. externi organizace a tam (mozna) majiteli bude zalezet na tom, aby nemel problemy a kontrakt mu zustal ("mozna" znamena, ze kdyz majitel firmy neni "mimosoutezni"...)
Zase v Rakousech a jinde to az tak rychle do centralni DB taky nemusi dojit. Mozna proto ta prodleva s odpovedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 19:37

Ja? scinkk :twisted: Budme realisti. Nikoho neobvinuju, ale bojim se, ze pravdepodobnost, ze si nekdo z uklidove cety nalezene veci necha, neni uplne mala. Nakonec, moje bunda se nenasla a scinkkova mikina taky ne. Samozrejme to mohl byt i nekdo z cestujicich, ale ja jsem tu bundu zapomnel v jednicce a ta byla na hranicich uplne prazdna. Mimochodem, kdyz jsem ty ceske ztraty a nalezy hledal po webu, narazil jsem na par prihod, kdy se dotycny pro vec vratil jeste na nadrazi a uklidova ceta ji priznala az pod hrozbou volani policie...

Rakouska prodleva timhle asi nebyla. Jednak jsem prvni formular odeslal az nekolik dni po ztrate a jednak maji primo v Linci kancelar. No a v odpovedi na druhy mail slo ciste o to, jestli se prvni odpoved tykala jen Vidne nebo celeho Rakouska, to je na 20 sekund a mail si precetli rano po odeslani. Takze spis tipuju, ze se cekalo na toho, kdo umi anglicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » stř zář 9, 2015 19:55

Uklizeci ceta posbira nalezene veci, odevzda je do nejblizsi kancelare ztrat a nalezu, tam je zadaji do databaze a ulozi.


Ano, neco takoveho jsem myslel, ze by mohlo fungovat a chtel to resit az nasledujici den.
Kdyz jsem si pak v hlave utvoril obrazek uklidove cety, tak jsem si radeji hned po dojeti domu vyhledal nejaky clanek na netu a tam se prave doporucovalo volat na infolinku, ktera zkusi vec "zajisit" jeste ve vlaku. Ostatne pan na infolince mi v podstate hned navrhl, ze hned vola do toho vlaku.

Jako nic osobniho, mozna jsou v uklidove cete lidi, co nalezene veci nekam predavaji, ale obecne tak naivni nejsem. To, ze by nekdo uklidovou cetu kontroloval, zda nednaseji nejakou vec po uklidu, co tam nekdo zapomnel, no to jako fakt? A tim, ze je to externi firma, tim spis tomu neverim.

V mem pripade si spise myslim, ze to uklidova ceta nebyla, pac to bylo cca 0-5 min po dojeti vlaku. Pokud se vlakova ceta (EC vlak) tam sla opravdu podivat, tak bych rekl, ze spis nekdo z cestujicich.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2015 20:07

scinkk píše:Ano, neco takoveho jsem myslel, ze by mohlo fungovat a chtel to resit az nasledujici den.

Z toho je videl, ze jsi taky ITak :twisted: Nastesti to tak v Rakousku funguje, takze je videt, ze nejsme mimo realitu, jen mimo cas ;-) Za takovych 50 let to mozna bude i u CD.

scinkk píše:Kdyz jsem si pak v hlave utvoril obrazek uklidove cety, tak jsem si radeji hned po dojeti domu vyhledal nejaky clanek na netu a tam se prave doporucovalo volat na infolinku, ktera zkusi vec "zajisit" jeste ve vlaku. Ostatne pan na infolince mi v podstate hned navrhl, ze hned vola do toho vlaku.

Jj, to jsou ti realisti ;-) U mne neprichazelo v uvahu, jelikoz jsem na ztratu prisel az vecer a mezitim se vlak dvakrat otocil pres hranice.

scinkk píše:Jako nic osobniho, mozna jsou v uklidove cete lidi, co nalezene veci nekam predavaji, ale obecne tak naivni nejsem. To, ze by nekdo uklidovou cetu kontroloval, zda nednaseji nejakou vec po uklidu, co tam nekdo zapomnel, no to jako fakt? A tim, ze je to externi firma, tim spis tomu neverim.

Bingo. Apuka muze mit pravdu s majitelem, ale zajem majitele se nemusi shodovat se zajmem zamestnancu, kteri tak daleko nedohlednou.

Kdysi davno jsme meli ve firme umyvace oken (nebo co to bylo...). Kolega nechal lezet na stole penezenku s doklady (jako vzdycky) a na chvili si nekam odbehl. Kdyz se vratil, penezenka nikde, jenze umyvacka stihla okamzite opustit firmu a penezenky se zbavit. Vsechno bylo jasne, ale dokazat se to nijak nedalo a policajtum se smali do oci (penezenka se pak myslim nasla bez obsahu v popelnici pred barakem). A ze by je nejak zajimalo, ze si u nas ta uklidova firma uz ani neskrtne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Ježo » stř zář 9, 2015 20:13

Já vím, že to sem nepatří (stížnosti ...), ale když jsem si vzpomněl včas, tak mi průvodčí vždycky zachránila zapomenutou věc (občas i přehodila do jiného vlaku, abych nemusel zajíždět až do Břeclavi) - ale chce to vzpomenout si včas. Taky mě potěšilo, že když jsem zapomněl ve vlaku svoji in-kartu (ani jsem si to neuvědomil), tak mi sami od sebe volal průvodčí, že ji našel a jestli ji má dát do ztrát a nálezů (50Kč) anebo jestli mi to stačí dát na pokladnu.

Když si člověk vzpomene později, úspešnost nalezení klesá... Důvody si netroufám odhadnout...
Naposledy upravil Ježo dne stř zář 9, 2015 20:36, celkově upraveno 1
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Pokec