Jaký film vás dostal, nadchnul?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » ned led 7, 2024 21:00

Ketrin: Díky za tip. Některé části traileru jsou mi povědomé, tak už jsem to možná kdysi viděl, ale podívám se znovu. Obzvláště, když tomu filmu Verbal udělil čtyři hvězdičky, to se jen tak nevidí. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » pon led 8, 2024 20:52

K viděni na Netflixu: Sněžné bratrstvo

Podle popisu a obsazení vypadá ještě zajímavě další novinka v kinech Zabijáci rozkvetlého měsíce
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 5:55

dromedaro
podle popisu mam dojem ze se jedna o filmovou verzi tohoto
https://www.databazeknih.cz/knihy/zazra ... domu-26983

ktera uz teda taky byla v minulosti natocena, takze asi modernejsi pojeti stejne katastrofy... cetla sem to uz jako dite, film jsem videla o par let pozdeji

https://www.csfd.cz/film/13214-prezit/prehled

je tahle moderni verze necim must have? (pro ty co neznaji asi rozhodne zajimavy) ale v porovnani s knihou nebo filmem z devasedatek?
protoze uz z ukazek sem se rozhodla, ze po tretj asi ne, ale jako dukaz lidske sily a odhodlani je to dost silnej film.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 6:33

Ano, je to ta událost z filmu Přežít, jen v moderním kabátu, která ale nic nového nepřinese, když už člověk viděl tu starší verzi. Ta starši verze Přežít mi přijde, že je lepší, taková syrovější. Tohle taky není špatný, dobře se na to dívá, ale přeci jen film Přežít je už svým způsobem kultovní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Etheric » stř led 10, 2024 13:35

Dromedaro píše:Mě zklamalo toto Misionář

Jsem nedávno viděl dokument o tom kmeni a dost mě nadchli, fakt jim fandim a přeju, ať nikdy nepřijdou do kontaktu s "civilizací".
Oni beztak moc dobře ví, proč tak činí. Pobřežní státy Evropy by si z nich měly vzít příklad a k nezvaným mořeplavcům prahnoucím zde šířit jejich víru se chovat stejně :smt023
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » stř led 10, 2024 14:37

Etheric píše:Oni beztak moc dobře ví, proč tak činí.

Jo, já jim taky fandím. Co jsem četl, tak oni jsou takto nepřátelští z důvodu, že z minulosti mají zkušenost z okolních ostrovů, že když tam přišli lidé z civilizace, tak ty kmeny zanikly, protože cizáci tam dotáhli nemoci, které ty domorodce vyhubili, protože na ně neměli imunitu nebo, že se ty kmeny úplně rozpadly z důvodů narušení tradičních hodnot vlivem misionářů, alkoholu, obchodu atd..
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Etheric » stř led 10, 2024 15:03

Přesně tak... Budiž tento zelený kousek navždy nedotčen =D>
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » sob led 13, 2024 13:41

Hon na Bonnie a Clydea. Výhrady bych k tomu měl, ale celkově mě to bavilo. K vidění na Netflixu.

Dálniční hlídka
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » pát led 19, 2024 20:55

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » ned led 28, 2024 8:19

"Jediný muž, kterého jsem se kdy bál, byla žena jménem Griselda Blanco." - Pablo Escobar

Griselda
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod booze » stř úno 14, 2024 13:50

V síti film neni o mladém začínajícím elektrikáři, jak jsem si mylně myslel, ale dost nechutná realita sociálních sítí. Hláška "pošli fotku" nabývá úplně jiný rozměr. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 14, 2024 14:33

Už hodně dlouho vůbec žádnej :roll: pokud mám brát emerickej meinstrým, tak tam se mi za posledních cca 10 let líbilo jen Edge of Tommorow, Top Gun 2 a možná Once Upon a Time in Hollywood a to jen proto, že jsem jako malej smrad rád koukal na Tarantinovky. Jináč mi subjektivně přijde, že dobře už bylo - co se filmové "AAA" produkce týče.
Je jedno jestli jdu výjimečně do kina nebo pustim film doma, druhej den si nepamatuji o čem to bylo, absolutně nic mě nemotivuje vidět to znova. Řekl bych, že to není nastupujícím Alzheimerem, protože filmy, které mě oslovily, ty si pamatuji klidně po 20 letech.

Nejlepší komedie dosavadního života bylo bezesporu Death at the Funeral z roku 2007. Výborná britská komedie. Pozor, ať to nezaměníte s černošskou vykrádačkou z USA, to je bohužel na opačné straně barikády, ostuda kinematografie.

Nejraději mám sci-fi z vesmírného prostředí. Z hororových sci-fi asi Apollo 18 a Horizont událostí. Z těch méně hororových Kubrickovu Odysseu.... i novější 2010 od Hyamse, Soljaris i Solaris, Sunshine, Gravitace, Symptom Pandorum, Interstellar.... Alien, asi i Covenant a Prometheus s velkými výhradami a mnoho dalších.

Z válečných filmů mě asi nejvíce oslovila ruská 9.rota. Na romantické filmy nekoukám. Kdysi jsem si dal zákaz se ještě někdy podívat na Zelenou míli a na Foresta Gumpa. Viděl jsem to někdy v 17 a brečel jsem u toho jak želva :D Na střední škole jsme měli velkou aulu, takže jsme chodili celé 4 roky každou středu na takovej "klub filmového diváka" allá filmy, které se kdysi promítali na ČT 2 po 22h (takže od 40 dní Sodomy od Pasoliniho, přes Mulholland drive až po Mechanické pomeranče a jiné "skvosty") Tolik ve stručnosti můj subjektivní výčet, určitě jsem na hodně věcí zapomněl. :rock:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Olchor » stř úno 14, 2024 16:50

Moc nesdílím tvůj vkus, ale mohlo by se ti líbit třeba: 47 roninů, Marťan, Pulp Fiction, Heavy trip, 127hodin..... starší kousky.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko
User is Online!

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 14, 2024 17:01

EjdouuuRotacak
a po serialech nejdes?

Co jsem ja videla treba za posledni rok, tak se mi libil cyberpunk-edgerunners

Taky mam porad v planu dokoukat pujcovnu masa, 6 serii black mirror... Me teda limituje, ze kdyz uz su na pc, tak u toho casto chci neco delat (fotky, webovky), takze se nemuzu divat na filmy s titulkama, a pak si poustim k praci jen vetsinou takovy "rosamunde pilcher", proste televizni filmy, kterym neni nutny venovat moc energie.

Dost se mi libil atlas mraku, alita bojovy andel, novej tron, i kdyz ten starej je kultovka, novej blade runner, upgrade, trinacte patro...

treba uplne opomijenej film svet na drate je sice psychedelicky divnej, ale paradni.

Ja si musim od filmu nechavat tak 5let diru, abych si to uz moc nepamatovala a vic me to bavilo. Asi bych se mela podivat na druhou serii anime k pacifim rimu :D


ale kdyz sem to nestihla na pracaku, pri praci su tak trochu bez sance :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 14, 2024 17:31

Můj oblíbený starší film, který jsem viděl snad třicetkrát je film podle knihy Charlese Bukowského - Faktótum.

Je to vtipná tragikomedie o začínajícím spisovateli, alkoholikovi a bohémovi, Henri Chinaskim, který se protlouká životem na okraji společnosti. Ten životní pocit z knížek a postav Charlese Bukowského se na plátno podařilo přenést dokonale.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 14, 2024 18:43

2 Olchor

z tebou napsaného jsem viděl v průběhu života vše. Určitě dobré filmy, ale ty výše napsané mě subjektivně chytly více. Ještě byla docela fajn komedie Fear and Loathing in Las Vegas (podle mě nejlepší role Johnyho Deepa :mrgreen: ) i když je to asi věkově omezené, beru to pohledem studenta. Dnes jsem dospělej chlap.

2 Mawenzi

u Atlasu mraků jsem usnul, to byl jeden z těch filmů z kterých si nepamatuji skoro vůbec nic, možná byl tehdy na vině joint, který koloval ve skupině před televizí :-k Blade Runner mě subjektivně bavil spíše ten původní, ale i ten 2049 byl vlastně fajn, máš recht :-) Seriály nejedu vůbec, v tom těžce pokulhávám. V portfoliu mám jen South Park, Akta X, Twin Peaks, Simpsony asi 8. serii Walking Dead a možná pár dalších. Celkově na TV skoro vůbec nekoukám od roku 2002, co jsem šel na střední na intr. Doma nemám ani setopbox, občas pustim na TV nějaký blue-ray, nebo připojim hdd s filmama.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 14, 2024 19:14

EjdouuuRotacak

na to nemusis mit televizi, ja zadnou nemam pres 20 let :D

ja su paradoxne asi vic na serialy, ale zase nadsenej divak nejsu. Pred lety (treba 10) sem videla battle star galacticu novou a od te doby se chystam na jeji spinoff capricu a uz se na to chystam tak dlouho, ze to asi uz nestihnu nikdy :D a takhle se chystam na hromady serialu...

jo a jeste love, death and robots mam ted aktualne celkem vysoko na zebricku, co zmaknout. A black mirror hodnotim jako jeden z nejpovedenejsich serialu poslednich let, i kdyz nektery dily me nebavili vubec, celkove hodnotim vysoko.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 14, 2024 20:14

EjdouuRotacak píše:u Atlasu mraků jsem usnul, to byl jeden z těch filmů z kterých si nepamatuji skoro vůbec nic.

Atlas mraků je jeden z těch filmů, kdy si člověk musí dělat zápisky a obrazová schémata, aby byl schopen během těch tří hodin sledovat a chápat děj.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 15, 2024 5:42

dromedaro
me prislo jendoduchy tu dejovou linii sledovat, i kdyz byla dost rozsekana
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 15, 2024 7:23

Mawenzi píše:poustim k praci jen vetsinou takovy "rosamunde pilcher",

Podle mě, když se člověk za života chová jako sv×ně, tak se za trest po smrti ocitne ve světě seriálů jako Rosamunda Pilcher, Ulice, Ordinace v růžové zahradě. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Etheric » čtv úno 15, 2024 8:11

@Dromedaro: :lol: To by bylo opravdu peklo... Zlatí čerti a sirnej smrad :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2024 9:51

Dromedaro píše:
EjdouuRotacak píše:u Atlasu mraků jsem usnul, to byl jeden z těch filmů z kterých si nepamatuji skoro vůbec nic.

Atlas mraků je jeden z těch filmů, kdy si člověk musí dělat zápisky a obrazová schémata, aby byl schopen během těch tří hodin sledovat a chápat děj.

Zkuste knihu. Tezke cteni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 15, 2024 11:30

Ten Atlas mraků není špatný film, líbí se mi jeho myšlenka, jen jsem se musel dívat 2x, protože jsem poprvé nedával na 100% pozor, tak jsem ztrácel přehled.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod karaya1 » čtv úno 15, 2024 13:43

Olchor píše:Moc nesdílím tvůj vkus, ale mohlo by se ti líbit třeba: 47 roninů, Marťan, Pulp Fiction, Heavy trip, 127hodin..... starší kousky.

Marťana jsem prvně četl (zhltl jsem ho v originále za den) a až pak viděl. A možná jsem ho ani vidět neměl :wink: Knížka je rozhodně lepší, film jednak vynechal některé vtipné i poučné momenty, jednak si přisadil na vlně diverzity a nakonec v závěru přidal trapné hollywoodské chvilky, co v knížce vůbec nebyly.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 15, 2024 14:07

karaya1 píše:Marťana jsem prvně četl (zhltl jsem ho v originále za den) a až pak viděl. A možná jsem ho ani vidět neměl :wink

To je klasika. Některé filmy podle knih už raději ani vidět nechci, když jsem je četl. Některé lidi třeba i zaujme film, tak si na základě toho přečtou knihu, podle které to bylo zfilmované, to už bych vůbec nemohl. Místo vlastní fantazie už bych měl v hlavě obrazy a postavy z toho filmu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Olchor » čtv úno 15, 2024 15:12

A tak občas ( vzácně ) je povedená kniha i film - třeba Pravidla moštárny.
A ten Marťan mi nepřipadal tak hroznej ( i když jsem prvně četl knihu), samo holywood a spousta technických chyb, ale lepší průměr. Nakonec na čsfd má slušných 83%.
BTW - pan Weir si s technickou věrohodností moc starosti nedělá, Spasitel je na tom ještě o třídu hůř.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko
User is Online!

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod eimles » pát úno 16, 2024 12:36

Včera 15.2. myslím že australský film Setkání s můzou, Helen Miren byla kočka...
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod ketrin » pát úno 16, 2024 16:11

Spasitel je film? Četla jsem knihu a právě jsem si říkala, že to by snad ani nešlo natočit, resp. půlka by se toho ztratila...
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 16, 2024 17:32

dromedaro
rosamunde pilcher mysleno jako lehku oddechovy filmy, kde o nic nelrijdes, kdyz se na to chvili nesoustredis.

podle me hodinovej televizni film "nenadchne, neurazi" asi neni uplne totoznej s milionem dilu ulice, kde vlastne bez toho milionu dilu nemas ucelenej dej.

a vyhovuje mi to si k praci poustet kulisu spis film, nez muziku, protoze s muzikou mam problem se na ni nesoustredit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Olchor » pát úno 16, 2024 17:56

@ketrin - nee, myslel jsem knihu. Celkem čtivé, ale plné technických nesmyslů.
škoda, že nikdo rozumně nezfilmoval můj oblíbený Den trifidů. Existuje verze z VB 2009, ale to je hrozná sračka, vydržel jsem asi jen 10 minut.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec