Jaký film vás dostal, nadchnul?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 16, 2024 18:04

Mawenzi píše:rosamunde pilcher mysleno jako lehku oddechovy filmy, kde o nic nelrijdes, kdyz se na to chvili nesoustredis.

Jen pro ujasnění, nemyslel jsem to nějak špatně vůči tobě. Ale ta Rosamunde to je taky nějaký nekonečný seriál ne? Vždyť je to v programu snad od doby co umím číst, že to tam vždy někde vidím.

Já si taky pouštím k práci pořady jen jako zvukovou kulisu a moc to nevnímám. Ale já si pouštím třeba nějaké dokumenty na Zoom nebo pořady typu Ano, šéfe, AZ kvíz, Mistři zastavárny atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 17, 2024 8:57

to neni serial, ale jen hrozne moc filmu na jedno brdo od stejneho autora deje. proto sem uvadela na pravou miru, ze to neni serial.

ale i takovy serialy mam rada, lehky, oddychovy, treba to je vrazda, napekla:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 11, 2024 18:04

Od 7.3. běží na ČT2 nový dokumentární pořad Stezka Českem s Mirkem Vladykou, který touto turistickou trasou v pořadu provází. K vidění na ivysílání:

Stezka Českem
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod milarepa » pon bře 11, 2024 19:21

Duna 2
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod booze » pon bře 11, 2024 19:31

Dromedaro píše:Od 7.3. běží na ČT2 nový dokumentární pořad Stezka Českem s Mirkem Vladykou, který touto turistickou trasou v pořadu provází. K vidění na ivysílání:

Stezka Českem

Ten střih první etapy je zajímavý, vychází z Aše na jaře, kdy je Úbl ostříhaný a na konci první etapy je podzim a Úbl má vlasy


Duna je uz v kinech?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 11, 2024 20:54

booze píše:Duna je uz v kinech?

Jo.

Viděl jsem vtípek ohledně DUNA 2 na webu. Hospodský lístek s pivními čárkami a u toho " DU NA DVĚ " :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Lipon » pon bře 11, 2024 23:27

Duna 2 je parádní, stojí za shlédnutí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 3:20

Já viděl ukázky a asi bych se u toho vrtěl v sedačce a nakonec usnul. To jsou takové epopeje, sice vizuálně pěkné, ale přijde mi, že nudné.

Tu starou PC hru Duna, tu jsem ale miloval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Lipon » úte bře 12, 2024 10:13

Tak smysluplnější je srovnání spíš s knihou, než s PC hrou. Četl jsi knížku?
Dělat závěr o nudnosti podle traileru, který má pár desítek sekund, je tak trochu bláhové.
Asi tak jako srovnávat čtvrtý hrnek ze stejného pytlíku Pigi vs. čaj z čerstvě nasušeného vedle plantáže. Hra byla fajn, ale hodně jednoduchá - mluvíme o Duně z počátku 90. let?

Jestli jsi nečetl, tak to udělej. A jestli tě tenhle žánr moc neba, tak peníze za kino utrať jinde (pak ale nechápu ty komentáře). Stejně bys pořádně neusnul a budily by tě minimálně zvuky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 21:36

Tak já ten film nesrovnávám s PC hrou. Jen, že mě ta hra tehdy hodně bavila, i když to byla jednoduchá grafika. A ano, myslím tu devadesátkovou.

Tak trailery jsou podle mě od toho, aby si podle nich člověk udělal o filmu představu jestli ho to bude bavit nebo ne. Mě žánr scifi nevadí, ale raději se dívám na věci typu Interstellar, Nevědomí atd. U Duny mi přijde, že tam furt někdo jen chodí a mluví, takové ty dlouhé záběry, atd Ale chápu, že pro někoho je to kultovní záležitost. Kamoška a její kamoška jsou fanynky Duny a také byly nadšené. Mě třeba minul i Startrek, to mě taky nějak neoslovilo, přitom je to taky už kultovní záležitost.

Knihu jsem také nečetl. Myslím, že mě tehdy odradila ta tloušťka knihy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod grco » stř bře 13, 2024 10:59

Podla mna nejde ani o Dunu konkretne. Dromedaro spravne odhadol uz z traileru, aky je Duna styl filmu, a ano je to pomale, roztahane, epicke vypraveni. Tento styl filmu neni pro kazdeho, takze to odhadol spravne, a suhlasim, ze by sa nudil, aj keby to bol iny pribeh.

Villeneuve netoci filmy pre kazdeho divaka. Pre niekoho je to nuda, pre niekoho super. Ja to mam osobne moc rad, tento styl. Arrival je podobne pomale, Blade Runner 2049 taky.

Jeho styl mi hodne pripomina The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, co je podla mna uplne super film, ale podla inych uplna hroza. :)
Naposledy upravil grco dne stř bře 13, 2024 11:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 13, 2024 11:06

grco píše:aky je Duna styl filmu, a ano je to pomale, roztahane, epicke vypraveni.

Ano, to jsem měl přesně na mysli, akorát mi tato slova a popis včera ne a ne přijít na mysl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod dudy » pát bře 15, 2024 19:31

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 16, 2024 9:23

Těšil jsem se velmi na toto, protože Benicio Del Toro je můj oblíbený herec a tento nový film, ve kterém má hlavní roli, jsem ještě neviděl. Tak jsem si to včera večer pustil plný očekávání, ale zklamalo mě to. Ani jsem to nedodíval. Bylo to celkově takové divné, i když tam byly světlejší momenty a ze začátku to vypadalo nadějně. Ale Benicio ve své roli opět super.

Ještěr
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaký film vás dostal, nadchnul?

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 17, 2024 21:42

"Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel, se pustil do biografického dramatu o svém oblíbenci Ianu Curtisovi..."

Control
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Pokec