Hledám/nabízím job...

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » stř dub 22, 2009 19:35

chonga píše:to je smutné. dnes je možné vše ](*,)

no jo no... Nic není nemožné... Oléé... Toyota :mrgreen:

JJ je to hrůza, ale asi nejhorší je fakt, že tam, kde bylo i před krizí místa jako Šafránu je teď mnohem hůř.

A Praha na tom je taky "ohromně"... hrozně :((
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod šíp » stř dub 22, 2009 19:37

u nás na JM momentálně ÚP proplácejí lidem přeškolovací kurzy na svářeče a zedníky, takže o tyto profese zájem celkem asi je
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » stř dub 22, 2009 19:39

šíp píše:u nás na JM momentálně ÚP proplácejí lidem přeškolovací kurzy


Asi se brzy začnu stěhovat 8-[
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod lara » stř dub 22, 2009 19:40

@YOGI: nebuď jelito. :(( jdi do toho a udělej si ten kurz! když už nic, tak se něco naučíš a čím víc toho umíš, tím víc toho pak můžeš nabídnout! :)
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » stř dub 22, 2009 19:47

lara píše:@YOGI: nebuď jelito. :(( jdi do toho a udělej si ten kurz!:)


O něco výše jsem psal... :finga: čtení by Ti potíže dělat nemělo, ne??? :((
YOGI píše:Jedná se o nějaký základní kurz "SVÁŘEČE" (tady ale jen nezaměstnaným, kteří jsou vedeni půl roku a více...)
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod lara » stř dub 22, 2009 19:49

nojono...
já jen, že mám pocit, že se pořád nějak zdráháš?! :((
tak SORRY :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod sovička » čtv dub 23, 2009 6:15

Jo automobilový průmysl a všechno, co s tím souvisí jde do kytek. U nás by měly být hlavním výrobním programem obráběcí stroje (na výrobu aut), nicméně v tuto chvíli jedeme asi z 80% na kooperaci. Zatím se teda nijak extra nepropouští, ale už začínají dělat fóry s prémiema, přesčasama a tak. Oproti tomu sousedi, taky strojírenství, co vyrábějí kotle, tak ti myslím dokonce rozšiřují výrobu.

Ještě před Vánocema bych ti řekla, že vůbec nevadí, že nemáš svářečák, ať se přihlásíš i tak, nějakou práci by ti určitě našli, brali skoro každého. Ale je pravda, že teď, když je ta krize, tak je i těch zájemců nějak víc.

Mám pocit, že jsi psal, že máš papíry na VZV, tak nezkoušel jsi nějaké to místo ve skladu? Za Brno a Prahu v případě nouze vždycky přibírá Hortim, taky jsem tam chvíli pracovala, ale ty směny byly docela kruté. nebo nějaké ty baumaxy, bauhausy a podobné po celé vlasti, tam by to taky s VZV mělo jít bez problému. Ale určitě by se našlo i něco méně nouzového, něco normálnějšího.
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 8:51

Mám takový nemilý pocit, že jediná oblast jíž se EKON. KRIZE nedotkla téměř vůbec... je státní úřednictvo a pod.
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod lara » čtv dub 23, 2009 8:53

YOGI, no, to máš možná aj pravdu... :((
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 8:58

lara píše:YOGI, no, to máš možná aj pravdu... :((


Že já se tam nikdy NEcpal... :finga: to bych nechal lobovat za OF krize NEkrize...

To slovní spojení (fin. krize) už mi nahání kopřivku... dnes jsem to slyšel po tel už snad 5x :axe: a skoro z každého kraje...
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod amigo » čtv dub 23, 2009 9:08

nečet sem celý takže nevím odkud jsi. já z vysočiny a dělám v autoprůmyslu. spousta známých je doma na podpoře (já můžu být co nevidět), s tím prostě nic nenaděláš. chce to nervy a pořád hledat a moc si nevybírat. vzít třebas nějakou horší práci a hledat dál... radí se lehce

YOGI píše:
lara píše:@YOGI: nebuď jelito. :(( jdi do toho a udělej si ten kurz!:)


O něco výše jsem psal... :finga: čtení by Ti potíže dělat nemělo, ne??? :((

a nebuď drzej na slečny [-X to se nevyplácí :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod lara » čtv dub 23, 2009 9:23

souhlas s amigem!
lepší je mít nějaký job, i horší, než vůbec nic. i když je fakt, že mi se to taky kecá.... :((
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 9:28

NESOUHLASÍM ani s jedním!

Já potřebuji práci... a vybírám z toho, co je k dispozici. Ale co se týče toho, že bych si "moc vybírat neměl" tak právě TO musím... mám poslední rezervy a DÍTĚ... to si pak rozmýšlíš více věcí... ne jen "čas", "mzdu", ale rentabilitu vůbec.
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod amigo » čtv dub 23, 2009 10:09

rodinu nemám, takže na věc koukám jinak, to je jasný
bral jsem to podle toho co vidím u známých... čím delší dobu jsou doma, tím větší pasivita, bohužel je to tak

ale rozhodně (alespoň z mého pohledu) je lepší pracovat za méně, než nedělat za ještě méně nic

tak ať máš štěstí
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 10:14

amigo píše:rodinu nemám, takže na věc koukám jinak, to je jasný
bral jsem to podle toho co vidím u známých... čím delší dobu jsou doma, tím větší pasivita, bohužel je to tak

ale rozhodně (alespoň z mého pohledu) je lepší pracovat za méně, než nedělat za ještě méně nic

tak ať máš štěstí



Já si ještě před NEdávnem taky myslel, jak nejsem Nerodinný tip :mrgreen: ale jinak dík
A pasivitu zaháním cizími jazyky... (ona ta pasivita je relativní pojem = mám Ellu od rána do večera) to je pro mne gymnastika šedých buněk
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod Klíma » čtv dub 23, 2009 10:26

lara píše:souhlas s amigem!
lepší je mít nějaký job, i horší, než vůbec nic. i když je fakt, že mi se to taky kecá.... :((

jedna z teorii rika ze v momente kdy jdes se svoji cenou dolu se jen tezko vratis zase nahoru...
tzn. nekdy lepe hledat nez vzit cokoliv :-k
ale je to jen teorie, no flame pls
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod sovička » čtv dub 23, 2009 11:00

Taky byly časy, kdy jsem praktikovala, že raději nepracovat než jít se svojí cenou dolů, neb pak není snadné dostat se zase nahoru. To se ale dá jen chvíli, když pak člověk čeká třeba rok na ideální místo, tak s cenou nakonec klesne ještě víc a navíc jak člověk vypadne z pracovního procesu na dýl, tak se do něj docela blbě vrací.

Pravda je, že takové to věčné obvolávání všech inzerátů a rozesílání životopisů je dost na palici. Mi se osvědčilo kdysi, hodit životopis volně na různé ty pracovní weby jako prace a jobs a oni se mi pak potenciální zaměstnavatelé ozývali sami. Kupodivu to zafungovalo docela dobře.

Pravda je, že být chlap a mít dítě, tak se asi snažím mít práci za každou cenu ať už jde o cokoliv. Teda ne za cenu, že se mi to nevyplatí a ještě prodělám.
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod jonza » čtv dub 23, 2009 14:40

YOGI píše:NESOUHLASÍM ani s jedním!

Já potřebuji práci... a vybírám z toho, co je k dispozici. Ale co se týče toho, že bych si "moc vybírat neměl" tak právě TO musím... mám poslední rezervy a DÍTĚ... to si pak rozmýšlíš více věcí... ne jen "čas", "mzdu", ale rentabilitu vůbec.


S timto nesouhlasim zase JA. Mas rodinu a mel by ses o ni starat jak nejlepe umis. To ze sedis doma na prdeli, hlavne kdyz penize dochazi, to rozhodne nezlepsi. Pokud mas nekoho, kdo ti pomuze s financema a jsi bez zavazku, hledej si jak dlouho chces. Ale takhle ber co je!

Uz me to trosku sere, ja tvou rodinu zivit nechci!

PS: chtel bych napsat peace, ale asi to nepujde, co?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 16:47

jonza píše:PS: chtel bych napsat peace, ale asi to nepujde, co?


MÍR S TEBOU
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod Horal Fanda » čtv dub 23, 2009 18:28

YOGI píše:Mám takový nemilý pocit, že jediná oblast jíž se EKON. KRIZE nedotkla téměř vůbec... je státní úřednictvo a pod.


A farmaceutický průmysl. :-) Lékárny jsou plné pořád. A vlastně i obchoďáky typu Kaufland, apod. Každý si napíše, že v době krize má vše nejlevnější a každý chodí tam. :-) S tím asi budou mít problém malé obchody. Jinak tu v Belgii je celkem rušno, ale v malém městečku je na okrajích centra na prodej každý třetí obchod.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod Vladan » čtv dub 23, 2009 18:49

@YOGI
a vsiml jsis toho reklamniho banneru co tady na OF bezi ????
napr. obnova vozoveho parku, rekonstrukce sluzeben a nakup moderni techniky. to jsou argumenty o kterych by se uz dalo premyslet.
Naposledy upravil Vladan dne čtv dub 23, 2009 18:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod ZbynekN » čtv dub 23, 2009 18:51

Chránit a kosit? :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod chonga » čtv dub 23, 2009 19:21

obávám se, že můj názor je vzít i horší práci, ať mi chodí na účet alespoň něco na nutné náklady (bydlení, elektrika, voda, jídlo), abych trochu psychycky nerezignoval, atak. zároveň poočku hledal to co bych rád. i kdybych doplnovat regál v Tesku!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale nemá cenu to tu hrotit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

každý jsme z jiné oblasti podnikání, privátní a státní sféry, neziskové, atd. jiné části republiky, jiného věku, sociálního stavu. těžko radit, většinou to budou rady hraběcí :((

JINAK DOCELA STAČÍ MI TA MASÁŽ v REALITĚ! a v MEDIÍCH! TADY NÉ PLÍÍIZ ](*,)
Naposledy upravil chonga dne čtv dub 23, 2009 19:41, celkově upraveno 1
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod pavproch » čtv dub 23, 2009 19:26

taktak.... :mrgreen:

(@jonza: neser!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28371
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod šíp » čtv dub 23, 2009 19:40

jonza je ještě mladý kluk životem nezkušený /sorry/
je to těžké, ztratit práci, nemít možnost ji najít ve své kvalifikaci, a řešit zda vzít práci o nějakou tu úroveň níž, ale nějak uživit rodinu, nebo si hledat práci odpovídající své profesi. není to tak jednoduché, nejde jen o to, že člověk bere práci hůř placenou ale i o to, že je to "pod jeho úroveň". Tím nechci v žádném případě snižovat povědomí o povolání zda je důležité to nebo ono, jenom poukazuji na to, že znám mnoho lidí, co jakoby klesli s profesí a už se to s nimi vezlo, nemělipak dlouho šanci se vrátit zpátky. firmy to totiž neberou jako plus, že ten někdo pracoval aby uživil rodinu, ale berou to jako minus, že byl ochoten se snížit k horšímu místu. ruku na srdce, sama si nedovedu představit, že bych jako doktorka najednou naklusala do fabriky k lince, kde bych strkala ledňáčky do obalu. toho jsem si užila dost na VŠ a skoro jsem z toho přišla o rozum, jak mě ta činnost ubíjela. spíš bych , pokud by mě šéf vyrazil, to vzala jako výzvu, a budto bych vzala práci v zahraničí /která se v mé profesi stále ještě nabízí/, nebo bych odešla třebas na opačný konec republiky, kde ještě místo pro doktory nabízejí, ale nejsou dost lukrativní
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod jonza » čtv dub 23, 2009 22:43

Co je nezkuseneho na tom, ze mam starost o uziveni rodiny?

Kazdy ma nejakou cenu. Ale nepredpokladam, ze u cloveka (ted nehovorim konkretne), ktery nema zadne velke vzdelani (napr. je vyucen) je minus u dalsich zamestnavatelu (berou ho treba jako svarece), ze pracoval v tescu s elektrem, nebo doplnoval mleko. U vysoce specializovanych lidi to samozrejme chapu.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod Umiaki » čtv dub 23, 2009 22:59

Nechápu smysl celého tohohle tématu - je to stejné jako s tou politikou, tohle sem nepatří (ještě tak chápu když někdo hledá/nabízí práci v outdooru).
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod YOGI » čtv dub 23, 2009 23:07

jonza píše:Co je nezkuseneho na tom, ze mam starost o uziveni rodiny?

Díky za starost. Ale Tebe nikdo o to uživení KTERÉKOLI rodiny nežádal... :wink:


Umiaki píše:(ještě tak chápu když někdo hledá/nabízí práci v outdooru).

Za tímto účelem to zřejmě někdo asi i založil.

pavproch píše:taktak.... :mrgreen:

(@jonza: neser!)

ABSOLUTNÍ SOUHLAS :mrgreen:


A už dobrou NOC
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod conny » čtv dub 23, 2009 23:09

jonza píše:Kazdy ma nejakou cenu. Ale nepredpokladam, ze u cloveka (ted nehovorim konkretne), ktery nema zadne velke vzdelani (napr. je vyucen) je minus u dalsich zamestnavatelu (berou ho treba jako svarece), ze pracoval v tescu s elektrem, nebo doplnoval mleko. U vysoce specializovanych lidi to samozrejme chapu.


ajajaj, su kvalifikacie, ktore maju aj ludia "len" vyuceni, ktore napr. po roku nepraxe stracaju platnost. nie kazdy vyuceny za pasom bali nanuky.

a dufam, ze ti nevadilo, ked ten vyuceny sponzoroval svojimi danami tvoje VS vzdelanie, ktore on nema, velmi pravdepodobne ho nebudu mat ani jeho deti a teda vlastne nema dovod ho platit. :wink:
a tiez dufam, ze ti nevadi, ze teraz niekolko rokov budes zivit mna, coby vysokoskolacku :mrgreen:

co sa tyka uzivenia rodiny: pokojne moze nastat stav, ze sa odstahujes za pracou na druhy koniec republiky, zaplatis tam byvanie a zostane ti tolko ako davka v nezamestnanosti a este nie si s rodinou... to je tiez na palicu. odsudzovat ludi preto, ze toto riesenie je pre nich neprijatelne - no ja by som si to nedovolila.

osobne som toho nazoru, ze clovek moze zobrat pracu za mensi plat, ale rozhodne by mal aspon ramcovo zostat pracovat v odbore, je fuk, ci je vyuceny alebo vysokoskolsky profesor. celkom to vystihla sipka.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: HLEDÁM JOB...

Příspěvekod jonza » čtv dub 23, 2009 23:19

................smazano...................
Naposledy upravil jonza dne pát dub 24, 2009 0:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Pokec