Samostatný seskok padákem

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Skimpy » pon bře 23, 2009 12:57

Máte někdo zkušenosti s tímto sportem? Je jedno jestli tandemový nebo samostatný seskok. Uvažuju, že bych to zkusil i když si nejsem jistý jestli bych překonal strach. Strach nemyslím z toho, že by se mi neotevřel padák, ale strach skočit do volného prostoru, prostě strach z výšek. Proto by mě zajímalo jestli se to v té výšce vnímá jinak než třeba pohled ze střechy výškové budovy, který mi zrovna nedělá dobře. :)

Díky za info
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Indy » pon bře 23, 2009 13:26

no u seskoku kdy se vytajuje padak pomoci snury uz pri opusteni letadla a kde by parasutista tim padem nemel moc co zkopat krome toho ze se zamota do snur :) kurz driv vypadal tak ze se adept naucil krome mozneho odstraneni zavad a neco teorie musel predevsim zvladnout perfektne parakotoul, cvicilo se to nejdriv ze stupinku a potom z trenazeru cca 5-8 m vez s drahou kde v postroji jel clovek dolu a dopredu a cely dopad byl stejny jak na realnem padaku. vojenske verze mely dokonce nahore stejny dvere jak letadlo :)

takze si myslim ze az se sedalo do letadla tak mel adept celkem jasnou predstavu do ceho jde.

tandem je proti tomu docela komerce, ale proc ne. nezavrhuju ho.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod ij1 » pon bře 23, 2009 13:47

Dostal jsem tandem loni od manželky k narozkám. Hrozně jsem se těšil, ale výsledek nic moc. Nic to se mnou nedělalo a že bych byl si to nějak užíval se nedá říci. Pro někoho to může být adrenalinový zážitek, pro někoho nuda.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Skimpy » pon bře 23, 2009 13:50

Tandem není nic pro mě je obvykle limitován váhou 95-100kg. :mrgreen:

U samostatného seskoku jsem žádné takové omezení nenašel a cena 2300,- včetně dvoudenního kurzu je solidní.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Zodiax » pon bře 23, 2009 14:07

Skakal jsem pred par lety samostatny z cca 1600m, klasiku s vytrzenim padaku. Dvoudenni sranda "skoleni" a pak seskok, mam strach z vysek tak se mi nechtelo moc ven, zvlast sem si blbec sednul ke dverim a tim padem videl porad ven ... ale jakmile clovek skocil, strach byl pryc a byl to super zazitek.

U me jeste navic umocneny tim, ze si me dole nevsimli a celou "cestu" jsem si mohl letet podle sebe ... ostatni dostavali pokyn vysilackou kam maji letet ;)

Urcite bych do toho sel, tandem je normalni komerce, nic vic :)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Skimpy » pon bře 23, 2009 14:38

AD Zodiax

A jak jsi k tomu dospěl, že sis skočil s padákem. Bylo vás víc kamarádů co jste se domluvili nebo ses rozhodl sám??
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Zodiax » pon bře 23, 2009 14:56

Moje manzelka ... tenkrat toho casu v rozvodovem rizeni ... asi jsme oba spolehali na to, ze jednomu by to treba nemuselo vyjit ... bohuzel jsme sli kazdej jinym letadlem, tak se te nestastne nahode nedalo nijak pomoci :D [-o<

Jinak co za pitomost do ktery jsem sel, to jsem si uvedomil az pri druhe otacce letadla v cca 1km, do te doby sranda a po vysoku uz jen adrenalin :) Takze ten strach byl vlastne jen docela kratkou dobu, podruhe si myslim, ze by to bylo vyrazne vic v pohode ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod tulak » pon bře 23, 2009 15:24

Skimpy píše:...... by mě zajímalo jestli se to v té výšce vnímá jinak než třeba pohled ze střechy výškové budovy, který mi zrovna nedělá dobře. :)
Díky za info

určitě je to jiné :-) také jsem v andule seděl u dvířek. když je vysazovač ve 300m otevřel a pilot točil levé zatáčky a já do té "díry" koukal přes rameno s trhačkou zavěšenou na laně, věděl jsem o čem kamarádi, dva bráchové mluvili když jeden řekl druhému: "brácho jeden z nás musí přežít, jinak nesmíme domů" :-). jde o ten první seskok, to sice hrdinně vyskočíš, ale máš sevřené snad všechno, přece jen je to dost velká díra, (nebo tě vyhodí, není to vyhlídkový let ...), ale pak si to už jen užíváš a stojí to za to. dalších 8 seskoků jsme si užívali i ten výskok z letadla. moje žena poprvé vyskočila z letadla ještě dřív než ji stačil vysazovač dát pokyn aby šla. a důvod :-)? aby nekazila morálku tím, že by neskočila sama, dal ji vysazovač jako poslední a protože nás vysazovali po dvou, tak pilot poslední okruhy už nenalétával zeširoka, ale točil andulu na křídle a mé drahé polovičce se z toho točení začalo dělat zle a tak usoudila, že čím dřív opustí palubu letadla, tím dřív bude mít šanci se nepoblít ..... a vyšlo to :-)
..... a jiné to je, ten první krok do prázdna je podstatně horší ..... a kdo tvrdí, že to při prvním seskoku nepociťoval tak se buď vytahuje a těch je podstatně víc, než těch, kteří nemají žádný pud sebezáchovy...... :-)
a rada: jdi do toho, stojí to za to fakt si to užiješ. a rozdíl mezi tandemem a sólo seskokem je stejný jako mezi tím když pilotuješ letadlo, nebo se jen vezeš vzadu ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod mayya » pon bře 23, 2009 15:32

Na doporučení "zkušených" jsem se rozhodla pro tandem, kvůli pocitu volného pádu. Bála jsem se předem i v letadle hrozně. Vyšlo to tak, že jsem byla poslední, takže postupně všichni mizeli kamsi dolů. Nejhorší pocit jsem měla těsně před skokem, visela jsem už ve vzduchu, napůl venku z letadla a čekala, než se instruktor odrazí a skočí. Bylo to možná pár vteřin, ale jako věčnost. btw - Totožný zážitek někde naprosto úžasně popisoval Marek Eben.
Volný pád byl pak skvělý, pro mě to nejlepší na celém skoku. Adrenalin působí, takže i když jsem se přitom pořád trochu bála, ten pocit to přebil. Po otevření padáku pak už houpání dolů nic moc. Když jsme v pořádku "přistáli", nejradši bych šla hned znova..... Plánovaly jsme to s kamarádkou co nejdřív zopakovat, ale už to jsou asi 4 roky a pomalu se zase začínám bát... :oops: :mrgreen:

Ale rozhodně doporučuju!
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Petras » pon bře 23, 2009 16:07

Vážně nechápu jak může někdo dobrovolně provozovat parašutizmus. [-X
Je to hrůza. :shock:
Kdybych uměl pilotovat tak počkám jako poslední,pilotem uzavřu nebe a přistanu sám.
No ale zas je fakt že než přistávat s Mi.8. kvůliva špatnému počasí,to už je lepší fakt vyskočit. :rolleyes:

A na závěr můj komentář po prvním seskoku -Lampasák "Tak jaký to bylo,hehe"
- Já "Kule až v krku,tý vole" :finga:

Nikdy víc. [-o<
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Zodiax » pon bře 23, 2009 16:53

Tak nejak bych rekl, ze vsichni co tu zatim napsali maji jedno spolecne ... strach na zacatku a pak nadseni a jeste o tom muzou i vypravet \:D/

Takze byt tebou nevaham a jdu do toho .. prvni vyskok je sice spis vypadnuti diky strachu, ale jakmile pristanes, budes chtit jit znova ;) 8)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Petras » pon bře 23, 2009 16:59

Zodiax píše:...vsichni co tu zatim napsali maji jedno spolecne ... strach na zacatku a pak nadseni ...

...tak to jsi asi špatně četl... [-(
Ale nechci nikoho odrazovat,něco na tom je :P
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod chonga » pon bře 23, 2009 18:04

měl jsem možnost skočit v tandemu. už bych to nikdy neudělal. skákal jsem rovněž poslední, humor a ramena do poslední chvíle. ve dveřích hotovo, volný pád strašný, plachtění hrůza, nejlepší byl dopad když jsem to mněl za sebou. jsem posera!
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Skimpy » pon bře 23, 2009 18:58

Jak to tady čtu tak mě to láká ještě více. Kurde akorat nemožu nikoho dalšího sehnat kdo by se mnou do toho šel, zkusím zlomit přítelkyni. :D
Myslím, že je dostatečně šílená na to aby do toho semnou šla... :partyman:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod air » pon bře 23, 2009 22:43

mayya píše:Volný pád byl pak skvělý, pro mě to nejlepší na celém skoku. ... Po otevření padáku pak už houpání dolů nic moc. Když jsme v pořádku "přistáli", nejradši bych šla hned znova.....

presne tak... docela nechapu, kde tady nekteri prisli k tomu, ze tandem je o nicem... sel jsem prave na tandem kvuli tomu, ze tam je ten volny pad... a kdyz skacete sami ze 1600m, tak se vam rovnou otevre padak (volny pad si moc neuzijete).
Nejvetsi brutal je sice to prvotni zhoupnuti z letadla, ale pak je to proste parada... Po otevreni padaku taky hezky zazitek, ale volny pad rulezz... Doporucuju si to dat nekde v blizkosti hor, ten vyhled z letadla i pri seskoku fakt stoji za to. Skakal jsem v okoli Mt. Cook a vyhled 360stupnu kolem dokola byly hory. Proste supr, doporucuju vsemi deseti :finga: :supz: , sel bych do toho kdykoliv znova a vubec by mi nevadilo jit znovu v tandemu (i kdyz samostatny jump bych bral taky, ale jedine aspon ze 4km)...

Jo, frajeri mrknete na tohle :supz:
pri tomhle me fakt mrazi v zadech...
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Zodiax » pon bře 23, 2009 23:38

Tak dobre, tandem ma taky neco do sebe ... docela premyslim, ze bych si ho nadelil ;)

Ale ta volnost kdyz si ridis svuj padak, to je proste druha strana te kouzelne mince ;) Aneb ... je potreba to zkusit oboje :supz:
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod honzi » úte bře 24, 2009 7:08

Mám jich pár zasebou a mužu říci je to paráda.A to nejsem nejmladší.Vlastně šlo o splnění snu z mládí.V pátek pár hodin teorie v sobotu ráno v 9 hod za krásného počasí do letadla a z cca 1600m dolu.Krása.V letadle krásná atmosfera.Samozřejmě jsem taky seděl proti dveřím co ani nešly zavřít.Bylo to z L 610 tam se před výskokem klečí ve dveřích, protože jsou nízké.V teorii nám velmi důrazně říkali,nedívejte se dolu,dívejte se na vzdálený obzor.samozřejmě jse kouknul dolu a dostal od instruktora lehký pohlavek, ale měl jsem helmu.a už to šlo samo pohled na obzor a...Bylo to krásný.A taky nás navigovali až posledních pár metrů před přistáním.Takže si to člověk muže vychutnat.Je to fakt paráda.Tak jsem příště vzal dceru.V letadle ji stačil balit švýcarský voják co tam prodělával taky výcvik.Skákala po okruhu hned zamnou.To už jsem měl otevřený a odbržděný padák a mohl jsem se z cca o 300m níže koukat, jak jí to pude.Docela jí to zhouplo,ale potom už vše šlo krásně.Přistála kousek odemě a bylo vidět,že to splnilo očekávání.Doporučuji kouknout na stránky letiště Příbram.A jen taková malá poznámka z teoretické části.Co dělat pokud budu padat do vody, do rybníka.Následovalo vysvětlení.Docela podrobné.A závěr ,ale klid tady nikde rybníky nejsou.Jenže když už jsem byl na otevřeném padáku asi 1500m vysoko už jsem se kochal krajinou tak jsem jich napočítal těch rybníků nejmín 5. :lol: Doporučuji to zkusit.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 7:17

Já už o tom strašně dlouho uvažuju, ale jestli bych do toho šel, tak rovnýma nohama a výškový samostatný. Co jsem tak pochytil, je na to týdenní kurz a cena se u nás pohybovala okolo 3 500,-
To musí být pohodička, volný pád a nikoho nemáš na hřbetě! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod honzi » úte bře 24, 2009 7:34

S vytržením první seskok z cca 1600m (tj 5 hodin teorie + seskok) 2000Kč každý další 800-1000kč.Pokud by jsi chtěl výcvik ve volném pádu tak je to 9 seskoků.Z toho jeden s vytržením.Ostatní ze 4000m.To celé obnáší plus mínus 39 000kč a jedná se o delší výcvik na zemi.Seskoky kdy skáčeš s instruktorem (ne tandem) jsou natáčeny na video a potom nazemi ti ukáží chyby.To je i časově náročnější. http://www.skyservice.cz/ Koukni na to je to tam podrobě popsaný.Budou tam i přesnější ceny.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 7:39

No jo, si zaplatíš 9 seskoků a po prvním zjistíš, že nikdy více :mrgreen:
Nene, jeden stačí, ale výškový :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod honzi » úte bře 24, 2009 7:45

Ne zaplatíš si ten samostatný s vytržením a pokud se rozhodneš pro ty další tak ti to odečtou.Nebo ten první za cca 4000kč s dvěma instruktorama co jsou stále v tvé blízkosti,a vpřípadě potíží zasáhnou, a to taky potom berou jako první seskok toho celého výcviku 9 seskoků.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 7:58

No počkej, já slyšel to, co jsem psal. Jeden výškový s volným pádem - na něj týdenní kurz
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod honzi » úte bře 24, 2009 8:43

Koukni na ty stránky je to letiště v Příbrami .A telefonem ti to upřesní.Po dceři tam chci jít se synem.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 8:49

Dík, ale v Příbrami mě to opravdu nezajímá... :wink: :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod tulak » úte bře 24, 2009 9:34

.....jeden....... výškový....... samostatný...... :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 po druhém seskoku na trhačku si instruktor oddechnul s tím, že "...... teď už se nebojím, teď už věřím, že by jste ten záložák dokázali použít.....". ta trhačka tam není proto, aby ses svezl za letadlem, ale proto, že málo kdo je na tom při první seskoku psychicky tak dobře, že by dokázal za tu "kliku" zatáhnout ..... a nejde jen o to otevřít padák, ale také o to, dokázat se dostat z průse... tedy průšvihu. představ si situaci, kdy visíš na špatně otevřeném padáku, valíš to k zemi (ta je tvrdá .... :-) ) a máš se od té trochy bezpečí která tě brzdí odpoutat a potom otevřít záložák.....
moje manželka má jak samostatné seskoky (5) tak i tandem. a říká že ty samostatné seskoky jsou o něčem jiném ......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod honzi » úte bře 24, 2009 9:39

Příbram nebo jinde ono se to zase tak moc neliší.Myslím postupy,ceny atd.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 12:25

Jj, máš pravdu... jeden s trhačkou je podmínkou pro volný pád a ty ceny jsou taky podobné...
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 24, 2009 12:48

@ Cvrk - co takhle Frýdlant nad Ostravicí? :-k Instruktora tam dělá Pavel, rozumný a velmi příjmený člověk *
Ještě mírný úkrok k extrémům - video z BASE jumpu Robina Kalety točil kámoš a spolužák v jedné osobě - extrémista magor :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Skimpy » úte bře 24, 2009 12:55

Já koukal na stránky www.lkza.cz letiště v Zábřehu vedle Dolního Benešova, protože to mám nejblíže. A tam je dvoudenní kurz + 1 seskok z 1100-1200m za 2300,-
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 13:35

A na co myslíš, že jsem koukal já? :mrgreen: Aji jsem tam hodil odkaz :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Další

Zpět na Pokec