co čtete?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 16:51

Průběžné zprávy - sem asi v půlce teho povídání o Mallorym a Irvinovi a je tam spousta zajímavých (a čerstvých - 2018/19) informací o tom, "jak to chodí a vypadá" na S (čínské) straně Everestu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon led 16, 2023 16:37

Dočetl sem toho Synotta - na vršek Kopce vylezl, Irvina nenašel. Na závěr tam je ale zajímavá myšlenka - JPP mu povídala, že Číňani prý před ním tělo Irvina našli a (tajně) snesli z Kopce. Prý měl mít u sebe i foťák a v něm mohly být fotky z vršku (pokud na něj 1924 vylezli) - Číňani ale nikdy ofiko nepřiznali, že ho našli (tělo i foťák).... proč?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Olchor » úte led 24, 2023 8:32

Tak aby to nevypadalo, že čte jen pp :) - právě jsem dočetl A. Weir - Spasitel. Celkem dobrý, ale o dost míň uvěřitelný, než Marťan. Hodně fyziky a taky hodně fyzikálních chyb. Ale za přečtení to stojí.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 9, 2023 15:55

Vycházejí (fčíl qěten a červen) další dva díly Clancyho, du je objednat, bude zase co číst.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 12:11

pavproch píše:Trick or Treatment už mám fprackách, budu sa zdělávat / zabetonovávat v pozicich (= negativních vůči "alternativní apod" meducíně

booze píše:ty homeopatika jsou dobré

Sem asi na straně 60, dočetl sem kapitolu o akupunktuře = je to neúčinné placebo, zrovna začínám kapitolu o homeopatykách a její úvod nevypadá, že by její závěr měl být jiný než ten o akupunktuře. A fčíl hurá do mně. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » ned kvě 14, 2023 19:26

Neucinne placebo je oxymoron. Ktery pouzivaji lidi, co pojmu placebo nerozumi. Naopak, na nektere potize je docela ucinne. Telo se totiz umi lecit samo, ale obcas potrebuje popostrcit spravym smerem. Placebo neobsahuje ucinnou latku, coz ovsem neznamena, ze nefunguje, prave proto existuje pojem placebo efekt.

BTW, ja jsem se v puberte zbavil neustale opakovane rymy pomoci akupresury. Vydrzelo mi to dodneska, mivam rymu minimalne a kdyz uz, tak velmi kratce. Pomoci te akupresury ji dokazu bud uplne zastavit pri prvnich priznacich nebo aspon zkratit na par dni. Jestli je to placebo efekt nebo neni je mi uplne fuk, podstatny je vysledek. Nemyslim si to, jelikoz ty akupresurni body kolem nosu a oci jsou v te situaci docela citlive na tlak a po rozmasirovani mizi bolest i priznaky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod booze » ned kvě 14, 2023 20:37

Šak dobře děláš. Jsou to jen cukrové kuličky a z cukru se přibírá. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: co čtete?

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 5:03

mike píše:Neucinne placebo je oxymoron. Ktery pouzivaji lidi, co pojmu placebo nerozumi. Naopak, na nektere potize je docela ucinne. Telo se totiz umi lecit samo, ale obcas potrebuje popostrcit spravym smerem. Placebo neobsahuje ucinnou latku, coz ovsem neznamena, ze nefunguje, prave proto existuje pojem placebo efekt.


Já rozumím tomu, že placebo funguje, když nevím, že je to placebo. Jako, že někomu dají tablety, kde nic není a řeknou pacientovi, že ho to vyléčí, protože je tam účinná látka XY a on tomu věří, tak mu to pomůže. Aneb věř a víra tvá tě uzdraví. Ale nechápu, jak někdo může jíst homeopatika (která jsou pokud dobře chápu o placebo efektu) , vědět, že tam nic není a přesto mít ten placebo efekt, když ví, že tam nic není.

Akupunktura funguje. Mám vyzkoušeno přímo na sobě. Už během akupunktury přímo u "číňana" jsem fyzicky cítil, jak když do mě dá tu jehlu třeba noze, tak se začne prohřívat žalůdek. Když přidal další, tak jsem cítil, jak polevuje bolest v jiných místech atd. Po té akupunktuře jsem přestal mít problémy s tzv. studenýma nohama a rukama.

Já se za nějakého milovníka alternativních postupů nepovažuji, na ezo lidi a bio lidi umím být alergický a k těm alternativním přístupům mě dovedlo to, že mi západní medicína nepomáhala jen prováděla různá měření, místo aby léčila.A v tomto stavu jsem nechtěl zůstat do konce života. Když jsem chodil k tomu Číňanovi, tak jsem mu bezmezně nevěřil a taky jsem měl obavy, že akorát naletím šarlatánovi a nic z toho nebude. Já to měl nastavené "Důvěřuj, ale prověřuj". U číňana jsem se léčil a k západní medicíně jsem se chodil měřit a výsledky ukazovaly, že se to zlepšuje až se to zcela vyléčilo. Jestli je to placebo nebo ne, je mi jedno. Důležitý je výsledek. Moc nerozumím, když někdo devalvuje nějaké vyléčení jen kvůli tomu, že je to placebo. To je přeci úplně jedno, jak to zafunguje, hlavně že to funguje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 6:28

Na placebu je prave zajimave, ze funguje, i kdyz vis, ze je to placebo. Jestli je homeopatie postavena na placebu si jisty nejsem, klidne to muze byt cely postup, jehoz podstatna cast je rozhovor s homeopatem. To samo o sobe muze byt ucinne, protoze si pri tom srovnas veci v hlave. K ucinku cukrovych kulicek jsem skepticky, ale homeopatie mne pred lety zbavila rok trvajicich priznaku alergie. Nevim presne jak, ale byl jsem za to velmi rad.

Krome placeba ovsem existuje i nocebo efekt, ktery je prave opacny. Takze kdyz pp ceka, ze se po necem posere a poblije, tak se posere a poblije i kdyby v tom zadna ucinna latka nebyla. A to bez ohledu na to, jestli tomu veri nebo ne :twisted: Coz uz nekolikrat nazorne predvedl.

Mimochodem, oboji je zapadni medicina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 8:50

mike píše:Na placebu je prave zajimave, ze funguje, i kdyz vis, ze je to placebo. Jestli je homeopatie postavena na placebu si jisty nejsem, klidne to muze byt cely postup, jehoz podstatna cast je rozhovor s homeopatem.

Jo, to je zajímavý.
To něco málo, co o homeopatii vím je, že ona tam nějaká malá účinná látka je, ale v hrozně malém množství, že by to teoreticky nemělo mít vůbec žádný efekt.
Vím, že teta byla u homeopata a pomohlo jí to.

mike píše:Krome placeba ovsem existuje i nocebo efekt, ktery je prave opacny. Takze kdyz pp ceka, ze se po necem posere a poblije, tak se posere a poblije i kdyby v tom zadna ucinna latka nebyla. A to bez ohledu na to, jestli tomu veri nebo ne :twisted: Coz uz nekolikrat nazorne predvedl.

Jo, toto taky funguje. Psychiku a sílu mysli bych nepodceňoval. Četl jsem nějaké knihy o zázračných vyléčeních atd a má to především společné to, že ti vyléčení změnili své vnitřní nastavení. Pokud na to ještě měli čas a sílu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 20, 2023 12:48

pavproch píše:
pavproch píše:Trick or Treatment už mám fprackách, budu sa zdělávat / zabetonovávat v pozicich (= negativních vůči "alternativní apod" meducíně

booze píše:ty homeopatika jsou dobré

Sem asi na straně 60, dočetl sem kapitolu o akupunktuře = je to neúčinné placebo, zrovna začínám kapitolu o homeopatykách a její úvod nevypadá, že by její závěr měl být jiný než ten o akupunktuře.

Tak jo, závěr druhé kapitoly dle očekávání: Homeopatyka sou taky jen neúčinné placebo. Tak to bysme měli, fčíl čtu kapitolu o chiropraktikách, paq ještě bude kapitola o herbální meducíně - sem zvjedaff, esli u něčeho z toho dojdou k závěru, že to za něco stojí. Myslím, že ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 12:21

Taxem to dočet (chybí mi teda ešče přelouskat Appendixes), a jo, POTVRZENO - veškerá alternativní léčba je šunt ad absurdum, něco z toho dokonce životu nebezpečný šunt (=chiropraktika na krku). Uff, to sem ráth, že mám odborně potvrzeno, že můj celoživotní názor na alt. med. byl/je správný.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 10, 2023 13:50

pavproch píše: Uff, to sem ráth, že mám odborně potvrzeno

Ono taky záleží na tom, jaký odborník potvrzuje/vyvrací. :wink:
Jsem si jistý, že jiný odborník by zase napsal knihu, která alternativní medicínu podpoří.

Něco jako, když je dobré vědět u nějakého výzkumu, kdo jej dělal a kdo jej platil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 13:54

Jeden z autorů (naspali to dva) je doktor, druhý novinář. Ten dochtor celou svou karieru založil NATOm, že studuje a (ověřitelnými/opakovatelnými postupy) lékařsky věrohodně vyhodnocuje alternativní meducínu. Věřím mu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » sob čer 17, 2023 13:18

Taxem dočetl i ty appendixy a shrnu to: Ano, veškerá alternativní meducína je šmejd (snad s opatrnou vyjímkou pro pár léčivých kytek). Uff, tak to bysme měli. Fčíl si dám oddech od "těžké" literatury, přišly mi dva nejnovější díly ságy Jacka Ryana (ten druhý byl vydán minulý týden, už ho mám :twisted: ).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod sobb » sob čer 17, 2023 22:37

Tonoucí se stébla chytá... Jen mám v tomhle případku trochu obavu, že je to stéblo submerzní rostliny... :-k Každopádně přeju hodně štěstí v hledání příčin i léčby. I když to už patří zas do jiného vlákna.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » ned čer 18, 2023 22:20

@pp: hele, ja jsem se rozhodl, ze ti vyhovim a nebudu do gerontovlakna prispivat, tak to netahej do jinych vlaken [-X Jinak si komentar neodpustim a nebude se ti libit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon čer 19, 2023 8:03

Co má společného konstantování, že v knížce "Trick or Treatment" píšou, že alternativní medicína je šmejd (s čímž souhlasím na 100%) s mým gerontovlknem?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2023 14:01

Neni to sice o cteni, ale kdo by chtel, mohl by i cist...
pavproch píše:dočetl sem kapitolu o akupunktuře = je to neúčinné placebo
Zajiste proto se v nekterych i uznavanych nemocnicich pouziva s velice vysokou ucinnosti akupunktura pri operaci misto anestezie. Nebo jak si muzes precist tady, tak na lecbu akutni bolesti, na kterou nezabiraji prakticky zadna anelgetika - a s docela jasnym dobrym vysledkem. Kupodivu, v Nemecku tyto zalezitosti hradi i pojistovny. Nebo tady mas klinickou studii (z registru, tj. jenom zakladni info) na jine vyuziti. Kdybys chtel, mohl bys najit toho docela hodne - od doktoru, seriozni studie klinickych testu podle pozadavku zapadni mediciny.
pavproch píše:Homeopatyka sou taky jen neúčinné placebo.
Dromedaro píše:Ale nechápu, jak někdo může jíst homeopatika (která jsou pokud dobře chápu o placebo efektu) , vědět, že tam nic není a přesto mít ten placebo efekt, když ví, že tam nic není.
mike píše:K ucinku cukrovych kulicek jsem skepticky
Taky nabizim "odborny nazor" ohledne homeopatik, ze je to neni uplne jen "o ucincich kulicek, kde nic neni", viz tady. Je tam i moznost se podivat na zaznamy prednasek. Mimochodem, prednasi i dva laureaty Nobelove ceny (medicina a fyzika), ani nekteri ostatni nejsou zrovna nejaci "homeopaticti sarlatani", prednasky jsou z "jejich oboru". Docela bych doporucil PP si srovnat odbornost techto lidi s "odbornosti" autoru knihy :wink:. (Tady ja poznamenavam, ze podle mne tam se probiraji jen nektere z moznosti, jak muze homeopatie fungovat, existuji i jine, dokonce nemene zajimave a vedecke. Ale jak to skutecne funguje, nikdo najisto nevi.)

Ad chiropraktika: Jen pro zajimavost, fyzioterapie patri do chiropraktik :wink:. Ano, je to unt a placebo, ktere obrovskemu poctu lidi umoznilo se navratit do normalniho zivota. Prokazatelne v pripadech, kdy jim zapadni medicina rekla - mate smulu, to se resit neda. Mimochodem i mne ve velice rannim veku napravil chiropraktik nohu. Kdyby ne, tak bych v zivote nevyslapal nejspise ani na Haldu Ema v Ostrave. A zrovna ten doslova postavil na nohy mnoho lidi, kteri roky i desitky let jen lezeli na luzku nebo byli na vozicku, protoze zapadni medicina je uz odepsala, na jejich problemy nemela lek. Nekolik z nich jsem osobne znal a vedli uplne normalni zivot dalsi desitky let - bez vozicku, bez invalidity...
Ano, v rukou neznaleho muze byt nebezpecna. Ale v te "moji" dobe byl dotycny siroko-daleko jediny, na celem Slovensku nikdo dalsi tak vyhlaseny nebyl a chodili k nemu z celeho sveta. Naucil se to na vojne jako sanitak od tamejsiho felcara. Nikdy zadnehmu pacientovi nezpusobil zhorseni stavu - max mu primo rekl, ze s jeho problemem mu pomoci nemuze. A casto lecil i zadarmo, kdyz na to pacient nemel. Dnes najdes "certifikovane chiropraktiky", kteri si svoji certifikaci ziskali na vikendovem kurzu.... Ale bez skrupuli si vyzadaji tisice i bez vysledku.

Ad "herbalni medicina" - nevim, kterou "herbalni medicinu" mas na mysli, ale "bylinkarstvi" je zakladem mnoha, dokonce bych rekl, mozna i pulky ruznych leku zapadni mediciny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2023 14:41

pavproch píše:Co má společného konstantování, že v knížce "Trick or Treatment" píšou, že alternativní medicína je šmejd (s čímž souhlasím na 100%) s mým gerontovlknem?

Tvou stupidni zatvrzelost a celkovy pristup ke svemu stavu a moznostem napravy. Nikdo normalni si nekupuje knizky jen aby se utvrdil v tom, ze mu neco nepomuze. Pricetny clovek hleda reseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2023 15:46

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 5:26

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 22, 2023 17:57

neni tady vlakno explicitne o outdoor knihach/cestopisy a spojeny s timto?

ze by si clovek nemusel projizdet 50 stran, jestli tam neni zminenej nejakej cestopis ale rovnou mel hromadu cestopisu? (hledam, hledam, nenachazim, mozna starsi pardalove si vzpomenou, jak by se to mohlo jmenovat?)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod booze » úte srp 22, 2023 18:59

Mezi světy kniha od: Lucie Výborná

Moje Pacifická hřebenovkakniha od: Monika Benešová



Třešně v rumu kniha od: Michaela Janečková

151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství Holky s bucket listemkniha od: Lucie Kutrová
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: co čtete?

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 22, 2023 19:59

Leoš Šimánek:
Amerikou po hřebenech hor
Z Kanady na Aljašku
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 22, 2023 20:05

zrovma toho simanka z kanady na aljasku sem pujcila tatinkovi do nemocnice a uz sem ji nevidela a znova si ji kupovat nechci, pac sem ji mela novou a nestihla ji precist... takze tak za 5-10 let vyplave...

:D jinak simanka mam rada.

booze
jak bys ohodnotil tresne v rumu a tu lucku vybornou?

obe pct sem cetla a obe sou pekny.

co se mi treba fakt nelibilo byla kniha Najdu odvahu, vubec me nebavila, nemohla sem se zacist, mam ji rozectenou skoro 2 roky a furt nejsu na koncu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř srp 23, 2023 9:03

pavproch píše:přišly mi dva nejnovější díly ságy Jacka Ryana (ten druhý byl vydán minulý týden, už ho mám :twisted: ).

První: Marc Cameron "Red Winter" už mám přelouskaný - ač je to napsáno (myslím) 2020 = 7 let po smrti Clancyho, vrací se to dějem (Jack Ryan Sr zamlada) do totáče a rozděleného Berlína, akční, chvílem akční až moc, ale čtivé, líbilo se.
Druhá Don Bentley "Flash Point" - sem asi na straně 60, odehrává se to pro změnu (skoro) v přítomnosti (akční Jack Ryan Jr., Sr je prezidentem US of A.), začátek děje je taky ve (už sjednocené) Říši. Taky čtivé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: co čtete?

Příspěvekod booze » stř srp 23, 2023 12:40

Tresne v rumu jsou strasna sranda a cele to napsal zivot. Fakt jsem se smal od zacatku do konce.

Vyborna je dobre cteni, takove zajimave, ale jak hodne ctu uz si nepamatuju presne o cem to bylo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 13:02

proto sem si prave rikala, ze takovy outdoorovy knizky by taky mohli byt zvlast, at nezapadnou tady mezi thrillery od pp:D

booze
spis sem myslela, jestli libilo, nelibilo, anotaci nepotrebuju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: co čtete?

Příspěvekod booze » pát srp 25, 2023 18:44

Ted ctu
A odkud bych asi tak byl?
kniha od: Miroslav Karas
Taky to psal zivot :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec