co čtete?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 29, 2017 15:35

Tom Clancy tu sice už není, ale jeho show must go on

Neska koupeno, zas mám co číst.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod Olchor » úte kvě 30, 2017 12:27

Chmeld - Ready player se mi docela líbilo, ale teď jsem s vypětím všech sil dočetl knihu Armada od stejného autora a vřele nedoporučuju. Sračka.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: co čtete?

Příspěvekod wawrik » úte kvě 30, 2017 21:21

Ted Chiang - Príběhy vašeho života. Súbor poviedok, podľa jednej z nich bol natočený film Příchozí. Autor je programátor a matematik, podľa toho tie poviedky aj vyzerajú :D Veľmi svieže a veľmi dobré.

Gregory David Roberts - Šántárám. Dobrodružný román o živote utečeného väzňa v exile. Väčšina deja sa odohráva v Indii a trochu mi pomohla viac pochopiť mentalitu Indiánov (a Nepálcov), takže som tej knihe odpustil kopec všeobjímajúcich kydov o Láske a Odpustení. Tie pasáže neboli až tak dlhé, a dali sa ľahko identifikovať :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: co čtete?

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 31, 2017 18:04

Olchor - ready player one se mi taky moc libila, ale k armade sem se jeste nedostala a ted nevim, zda se vubec snazit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod -ant- » čtv čer 1, 2017 20:06

Květoslav Minařík. Přímá stezka byla fain, Spása také, ale Beseda Bohů je pro mě zatím dost utrpení :(
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.


Re: co čtete?

Příspěvekod Chmeld4 » stř srp 2, 2017 10:23

Problém tří těles. Čínské sci-fi nacpaný astrofyzikou a hromadou jmen co nejdou správně přečíst :D luxusní záležitost ...
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: co čtete?

Příspěvekod Olchor » stř srp 30, 2017 9:10

A.A. Charitanovskij Muž se železným sobem
Neuvěřitelný výkon, borec před 90-ti lety objel Sibiř na kole cestou necestou, s minimálním vybavením. Nikdo další to po něm nedokázal.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko


Re: co čtete?

Příspěvekod aksam » stř srp 30, 2017 11:25

třeba megaknihy.cz ji mají skladem
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: co čtete?

Příspěvekod Olchor » stř srp 30, 2017 11:49

Měl jsem ji půjčenou od kamaráda, el. verzi bohužoužel nemám.
Popisovaný výkon zní až těžko uvěřitelně, jel i v zimě ve sněhu, přes zamrzlé moře.. jen s nějakou dekou na nosiči. Ale kniha uvádí řadu svědectví a důkazů, že to je pravda.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: co čtete?

Příspěvekod Kuba Turek » čtv srp 31, 2017 18:25

Existují značné pochybnosti, co z toho vlastně bájný ruský cyklista ujel. Vydavatelem jsou Cykloknihy, snad vyšlo i druhé vydání. Zkus se poptat u nich: http://www.horydoly.cz/cykliste/muz-se- ... sobem.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » čtv srp 31, 2017 19:18

Neska sem si v Oxfordu udělal zásobu až mi dojde rozpité pivo :mrgreen:

American Gods
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 20:05

Gaiman? :shock: Neni to na tebe moc narocna literatura? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 20:31

Taky ted ctu gaimana v originale a budu asi pokracovat vcetne tech Gods

Jinak jsem nedavno docetl komplet serii od Kinga - Temna vez a bavilo me to dost. A dost se tam chodi :) Taktez Dlouhy pochod, trochu zvlastni, ale bavilo me to a taktez v ramci zamereni fora nelze knihu ignorovat :)
Dal treba Dlouha cesta, vim, ze se resi, co z toho je a neni dle skutecnosti, ale kdyz clovek na to kasle, dobra ctiva kniha.

Abych jen nechvalil, nechal jsem se ohlasy zlakat na detektivku V lese visi andel a pro me celkem velke zklamani, vzhledem k vetsine recenzi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 20:46

Bohove vysli u nas pred 16 lety :)

Temna vez je skvela a Dlouhy pochod taky. Kinga mam doma skoro celeho a tyhle patri k tem nejlepsim. Dlouhy pochod je z Bachmanovskeho obdobi, kdyz se snazil psat jinak. Jednoduse a primocare, coz je dost kontrast proti nekterym z pozdniho obdobi. Dobry je i Running man, jen si ho nedavat do souvislosti s naprosto stupidnim filmem :)

Napada mne otazka: vyhral by oodoow dlouhy pochod? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 21:12

Ja to ctu v originale dobrovolne :) Hrbitovni knihu, v inglis snadne ctivo a bavi me to. A uplatnim slovni zasobu ziskanou z kdysi mnoha mnoha hodin pareni pocitacovych her :)

V cestine jsem cetl Dobra znameni a ac skalni fanda Pratchetta, tahle kniha me nijak zvlast nezaujala. Takze jsem knihy od Gaimana nevyhledaval. Treba Koralina je muj oblibeny animak, az ted nedavno jsem zjistil, ze je predloha od Gaimana.

add King - Running man je na seznamu, mozna jeste Pod kupoli.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 21:21

Jasne, taky si obcas neco prectu v originale. Treba zrovna Kinga, ale tam bylo pekne videt, ze profi prekladatel vidi nuance, ktere ja ne. Rozumim tomu, ale slusny preklad je bohatsi (a zrovna Linda Bartoskova preklada Kinga skvele). No a na Pratchetta bych se rovnou vykaslal, ten je prelozeny skvele a samotnemu by mi pulka vtipku utekla :)

Od Kinga doporucuju To, Nezbytne veci, Mrtvou zonu... a spoustu dalsich, idealni je zacit od tech nejstarsich, maji v sobe dravost mladi, nektere z pozdniho obdobi uz jsou slabsi. Jo a hlavne nekoukat na filmy, zadne. Jeho adaptace jsou jen spatne, horsi a uplne hrozne (treba Running man je fakt des...). Teda, krome Osviceni, ta se pry ale pro zmenu nelibila Kingovi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod scinkk » čtv srp 31, 2017 21:40

Hm tak me zrovna snad vsechny filmy dle jeho predlohy nejak unikly, teda az an toho running mana, ale to jsem bral jako klasicke becko s Arnoldem a donedavna by me vubec nenapadlo, ze to ma knizni predlohu, kor od Kinga :) A vzhledem k tomu, co z toho asi vzniklo, to je asi pochopitelne :)
Ale urcite prectu, ja mam obecne rad "postapo" scifi a podobne ctivo.

A vubec, neunikla ti existence tohodle? :) Pust si trailer a nejspis pujdes do vyvrtky, jsem to teda nevidel (a nevim zda videt chci).

Pratchetta v anglictina jsem vzdal hodne rychle a je fakt, ze by to mozna byla i skoda, i kdybch an to jazykove stacil. Osttane Temnou vez bych v originale asi taky moc nedaval :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » čtv srp 31, 2017 21:49

To snad neni ani bcko, ale tak decko ;-) Ono to ani neni poradne podle knihy, spis jen zakladni namet, kniha je uplne jinde. Budes prijemne prekvapen.

Neunikla a rozhodne se na to koukat nehodlam :)

Ja jsem jeden dil Temne veze v originale cetl, melo to trochu jinou atmosferu, ale stejne jsem si ho pak precetl jeste v prekladu a videl, kolik veci mi uteklo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon zář 25, 2017 10:41

mike píše:Gaiman? :shock: Neni to na tebe moc narocna literatura? ;-)


Do pr*ele práce, měls pravdu.... prvních pár stránbek OK, ale potom sa z teho stalo takové "zvěrstvo", že sem se přinutil asi ke straně 150 a dál to nejde. To je číčovina na entou...

Nechceto to někdo? pejprbek, asi 800 stránek (prý je to nějaká "extended" re-edice)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » pon zář 25, 2017 18:20

:D Ja jsem to tenkrat precetl (v cestine), ale uz si vubec nevybavuju, o cem to bylo, akorat vim, ze jsem si rikal, ze to neni nic moc na to, jak to vychvalovali. Dalsi od nej byly trochu lepsi, ale rozhodne neni nejlepsi spisovatel v tehle kategorii. Co mu jde skvele jsou scenare ke komiksum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » ned lis 26, 2017 17:35

Minulý týden sem zistil, že nemám co číst, lépe řečeno, že se mi nechce rozčítat něco nového, taxem prohrabal knihovnu a zistil, že tam mám šakalí den od forsajta (v originále, samozřejmě), o kterém si nejsu vůbec jistý, že sem ho kdy čet. Taxem ho za ten týden přelouskal.... a asi fuckt sem ho předtím nečet.... takže to byla premiéra... pěkně napsané, čtivé, jednodušší ingliš, prostě paráda.... film sem kdysik taky viděl, ale stejně sem si nepamatoval ani jak to dopane, ani detaily.... teda kromě teho (co vím i z dějepisu), že šárla dególa šakal nezastřelil...

Co mě ale fest překvapilo, jak moc fízlovací policejní stát byla Francie na začátku sedumdesátých.... :vom: (já myslel, že je to novodobý výdobytek až z bruseli..... guvno...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2017 19:03

Koukam, ze Alzheimer ma i sve vyhody :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » úte pro 12, 2017 19:35

Tak už vím, co si (znova, asi popáté) přečtu až dočtu právě rozečtenou "STASI girl" ..... bichli "Space" od Michenera (celoživotní příběh fiktivního pilota fiktivního Apolla 18).... pobídkou k tomu mi je tohle.... kuju za inspiraci. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř bře 14, 2018 20:30

A fčíl na veselejší notu.

Sem pod strom dostal knížku a vzal sem si ji sem - Frederick Forsyth: The Kill List

Jo, dost dobrý! :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon kvě 21, 2018 17:53

V rámci přípravy na dofču (týden plácání se u vody na krétě) sem se plácnul přes kapsu a pořídil nejnovějšího Dana Browna - "Origin" - draho, sic, bo nové 2017 čili hardback, žádný pejprbek. Sem zvědaff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » čtv čer 14, 2018 11:56

Origin přelouskaný (těch 460 stránek akorát vyšlo na týdenní dofču) a jako jo, hoodně moc dobrý..... :prayer:

Mj. to obsahuje docela dramatickou předpověď budoucnosti člověka / lidstva - do 2050 nás pičítače "asimilijou" a (pouze biologický) člověk (jak ho známe dnes) přestane existovat .... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » stř čer 20, 2018 14:00

Tom Clancy už několik let "není" a přesto mu vycházejí nové knížky.... sem si neska pořídil, abych měl ve Francii po odpolednách a večerech zábavu, dyž nemožu jezdit na bajku (při šlapání nohama na bajku kulena bolí jak čert)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: co čtete?

Příspěvekod pavproch » pon črc 2, 2018 19:23

Tak ony ty (mně doposud neznámé) knížky Jack Ryan´s story ex-post Toma Clancyho sou hned tři, už sem je poptal v Oxfordu....

Mark Greaney: Duty and Honor
Mike Maden: Point of Contact
Marc Cameron: Power Empire

Čtvrtou, nejnovější právě louskám viz předchozí post.... (a i s mou English tam vidím rozdíl proti "originálu T. Clancyho - angličtina není tak krásně jasná a čistá, chvílema jakoby chyběla část textu.... chjo no, Tom C. to už prostě není.....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec