Facebook - jste tam?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2016 8:15

@Hafi: s tym view panelem to maji (mely, kdyz jsem zkousel) vsechny IMAP klienti podobne a je to docela logicke, kdyz muzes nastavovat velikost viewpanelu - nekdy si to nastavis tak, ze prakticky nemas moznost precist mail, jen vidis zacatek. A to se tezko muze povazovat za precteni. Ale jak mika psal, muzes si ten panel vypnout, nebo nastavit, ze po uplynoti nejakeho casu zobrazeny mail je oznaceny jako precteny.
Seskupovani funguje normalne - tj. s obcasnymi chybami, stejne jako v kteremkoliv jinem klientovi, vcetne webmailu. Problemem je, ze kdyz pracujes v multilanguage prostredi, tak jeden ma klienta anglickeho, druhy nemeckeho, treto ceskeho, ctvrty cinskeho,... a mnoho klientu si tam da misto RE: a FW: svoji skratku v lokalnim jazyku a ty nejsou zdaleka vzdy normovane. Tim se Ti stane, ze se mail uz nespadne do dane konverzace. Stejne tak, kdyz si nekdo neco do predmetu prida nebo odebere. Ale toto jsou problemy uplne vsude.

Pristup k mailum odevsad v IMAPu - co brani tomu (krome mista k dispozici), nechat si kopie emailu na servru? Toto umoznuje snad kazdy IMAP klient a drtiva vetsina postovnich serveru ma i weboveho klienta, takze zadny problem.
Ze na IMAP klientovi je treba neco obcas nastavit? Zakladni nastaveni je otaxzka adresy postovniho servru, prihlasovaciho jmena a hesla. Z toho u webklienta nemusis zadavat jenom postovni server. Ostatni nastaveni je spise pro Tvoje dobro, abys mohl mit klienta takoveho, jakeho chces. U Gmailu si taky muzes nektere veci nastavit i u webclienta. Kdyz nic vic jako zaklad nenastavis a pouzivas standalone klienta i web clienta na ruznych zarizenich, tak u vetsiny postovnich servru budes mit rozhrani (skoro) stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod grco » pát zář 9, 2016 9:29

Boze vy to stale nechapete, ci co?

Nik tu netvrdi, ze ked pouzivam mail klienta, tak musim pouzivat POP a stahovat emaily zo servru.

Lenze jak pise Hafi, ked dostanem do ruk niekoho cudzieho PC, alebo si sadnem do kavarny, alebo co, tak nebudem predsa spustat Outlook a NASTAVOVAT SI TAM IMAP!

Idem na webmail, dam meno/heslo a som na svojom emaily.

Co je na tom tak tazke pochopit? Furt len ten IMAP omielaju dookola... :)

IMAP vobec neriesi to, ze si musim nastavovat nejaku aplikaciu na kazdom PC, kde chcem na ten email ist...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » pát zář 9, 2016 16:10

Myslim, ze nechapes ty :twisted: Ze naprosta vetsina lidi neni binarnich a nemaji to bud IMAP nebo webmail, ale neco mezi. IMAP si nakonfiguruji na svem pocitaci, mobilu, tabletu... a kdyz jsou nekde jinde, tak klidne pouziji webmail. Treba ja, u sebe mam samozrejme stale pracovni prostredi, ktere mi vyhovuje, ale kdyz jsem na navsteve u rodicu, tak pouzivam webmail, jelikoz mi nestoji za to klienta instalovat. Na tech par mailu, co tam za rok poslu.

Cela diskuse o IMAPu vznikla z toho, ze oodoow si myslel, ze instalaci klienta prijde o moznost cist maily odjinud. Coz neni pravda, IMAP je na tom uplne stejne, jako webmail a umi toho vic.

Cela diskuse je spis o preferencich. Osobne preferuju Outlook, ale to neznamena, ze nepouziju webmail, kdyz se to hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod grco » pát zář 9, 2016 16:14

No mne viac vyhovuje mat rovnakeho "klienta" u seba doma, a aj u cizich, takze webmail > imap :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » pát zář 9, 2016 16:24

To uz asi vsichni pochopili :P Plati ovsem moje nerovnost, protoze IMAP toho umi vic a webmail se da brat jako jeho podmnozina. Ze mas jine preference a vzdas se nekterych vyhod protoze nesneses, kdyz jsou veci jinak, je zas jina vec ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod grco » pát zář 9, 2016 16:25

IMAP sam o sebe neumi nic, je to len protokol. :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod grco » pát zář 9, 2016 16:27

A dolezite je pre mna to, ze webmail od gmailu umi to, co potrebuju, a outlook mozno umi "vic", ale vsetko z toho su hovadiny, ktore nevyuzivam a nepotrebujem :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » pát zář 9, 2016 16:30

:roll: protokol pro vzdalenou praci s maily, takze umoznuje napsat klienta, ktery toho umi vic.

Ano, ale nejsi na svete jen ty. Zkus si to kazde rano opakovat, treba ti to jednou opravdu dojde :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod grco » pát zář 9, 2016 16:34

@mike: to si napisal teda dobru hovadinu, kebyze niekto chce, tak moze napisat kludne webmail klienta, ktory bude toho umet vic jak nejaky outlook, hlavne preto, lebo aj ten webmail moze pouzivat ten imap...

takze sa mozme bavit o nejakom konkretnom webmaily a konkretnom mail klientovi, ktory toho umi vic, ale povedat, ze imap protokol umoznuje len ne-webmailovym klientom, aby toho umeli vic jak webmaily, je hovadina
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » pát zář 9, 2016 16:40

Neco v tom smyslu jsem mel napsane, ale smazal jsem to, jelikoz mi to prislo nadbytecne :P Ano, i pres webovy protokol by se teoreticky dalo udelat to same, ale to by byla slusna onanie. Navic by se to muselo psat pro kazdeho poskytovatele zvlast.

Proc by mel webmail pouzivat IMAP? Jako ze si napises vlastniho klienta v Javashitu a ten bude pracovat s maily pres IMAP? Proc by to nekde delal? Bylo by to to same, jako normalni klient, akorat horsi a pomalejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2016 22:29

fb.jpg
fb.jpg (41.63 KiB) Zobrazeno 10219 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod pavproch » ned říj 23, 2016 7:28

no ty woe, to už je fakt úchylnost... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Facebook - jste tam?

Příspěvekod Lipon » ned říj 23, 2016 8:06

Haha, zupa
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod Sirkka » ned říj 23, 2016 21:06

Do háje, dneska jsem viděla hořící bordel u popelnic (slušný ohníček) a zapomněla jsem to vyfotit a postovat ](*,) :lol:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 6:08

Uz to zacina :? Kdo se na Facebooku vyžívá ve vykřičnících, má v Británii dražší pojistku

... vytvořili algoritmus jménem Nikita, který sbírá a vyhodnocuje asi 200 faktorů od operačního systému přes webový prohlížeč až po lokaci a čas přihlášení uživatele. Každý ze stovek vyhodnocovaných údajů má přiřazenu určitou míru rizika na základě zkušeností a využití metod strojového učení. Nakonec Nikita vyhodnotí, zda je uchazeč důvěryhodný a bonitní.

Nez se pp a grco zacnou smat, tak si tipnu, ze kdo nema Facebook, pouziva Linux, prihlasuje se v netypicky cas a z podivneho mista (jako je Brno), bude vyhodnocen jako nestandardni a tudiz vysoce rizikova osoba.

Tohodle se do budoucna celkem bojim. Algoritmy budou sledovat nase chovani nebo nechovani na Siti a kdo nejak nezapadne do sedeho prumeru bezneho ovcana, muze spatne skoncit. A bezny ovcan samozrejme Facebook ma.

(jinak samozrejme souhlasim s tim, ze kdo pouziva moc vykricniku, mel by mit drazsi uplne vsechno a pokud mozno by mel byt utracen :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » čtv lis 10, 2016 8:17

Souhlas!!!! Snad tuhle špionáž trocu znesdnadni blokování skriptů třetí strany :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod Lipon » čtv lis 10, 2016 8:53

blokuješ skripty - deš divnej a nestandardní, šup malus na tebe!!!!!!!!
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 18:53

Bingo! Jedine ze by je blokovala podstatna cast lidi, coz se asi nestane.

Bojim se, ze neni moc sance tomu uniknout. Je to moc lakave pro firmy i stat a technika to umoznuje cim dal vic. Takze na to zakonite dojde resp. uz se to deje. A zakonite bude dochazet k chybam, ktere odnesou naprosto nevinni. Uz se to vlastne i deje, odkazy ted nenajdu, ale uz jsem na to parkrat narazil.

No, nam to jeste mozna projde, jsme prece jen starsi generace, ktera se muze tvarit, ze je konzervativni a proto FB nema a mit nebude. Dalsim generacim to ale nezavidim. Orwell byl optimista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2017 22:22

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod sobb » stř lis 29, 2017 23:46

safra, a zrovna teď mě mužskej přesvědčuje, ať si TO taky založím, že musíme otestovat, jak to funguje ... asi se budu muset pro jistotu optat doma :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2017 18:21

Nebude lepsi ho poslat k doktorovi? ;-) Mozna je to vekem, moje mama si TO taky zalozila po 70, aby mohla sledovat vnoucata a ted si stezuje, ze se pubertaci bavi jako pubertaci :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod sobb » čtv lis 30, 2017 18:28

:lol: on už je tam přihlášenej dávno, jen ho skoro nevyužívá. No, a teď jsme chtěli někoho kontaktovat, a nemáme jinou adresu než fb... ani nevím, jestli se ta zpráva k adresátovi fakt dostala, zlatí poštovní holubi :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2017 18:38

To je pry jedna z vyhod FB. Rozhoduje sam, ktere zpravy adresatovi zobrazi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod sobb » čtv lis 30, 2017 18:43

samá pozitiva a jistoty :ú
si to asi fakt budu muset založit 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 1, 2017 6:01

mikovi by fb prospel, cast sve grafomanie by rozlozil tam a pak by tady nevypadal ze travi moc casu virtualni socializaci :D

me fb vyhovuje prave tou moznosti ze 1) pro mnoho lidi jednoduchy zpusob jak dostat fotky z mobilu na net, kdyz jich pulka neumi dostat fotky z mobilu do pc a druha pulka z pc na net, takhle muzu sledovat vylety mych kamaradu a tikat si, kam.musim a kam me nedostanou. Taky je to fajn jako diskuze, kdyz se chci neceho zbavit nebo poradit nejakou obecnou vec, hned to vsichni chcou a nemusim to vyhazovat.

jako nevyhodu beru, ze nekteri lidi s prichodem fb prestali cist a reagovat na emaily, a taky je to uzitecny jen na instatntni diskuze protoze se tam blbe hleda v historii, blbe to dela podvlakna, pulku prispevku nemuzes najit i kdyz vis, ze jsi je vcera cetl a tak. jako forum to slouzit proste nemuze.

zajimalo by me, zda na slovensku zakazou treba chodit na chat, posilat smsky a ucatnit se online diskuzi a nepouzivat rajce. Protoze fb neni nic jinyho nez tohle dohromady.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2017 15:31

Mawenzi píše:me fb vyhovuje prave tou moznosti ze 1) pro mnoho lidi jednoduchy zpusob jak dostat fotky z mobilu na net, kdyz jich pulka neumi dostat fotky z mobilu do pc a druha pulka z pc na net

:shock: proc by mne mely zajimat fotky takovych dementu? :twisted:

FB je socialni sit pro socialy a OF asocialni forum pro asocialy. No a jelikoz jsem asocial, tak je volba jasna :twisted: Plus technicke provedeni. Mam strukturovane mysleni (proto jsem programator), coz je s phpBB kompatibilni, ale FB je presny opak. Bordel, chaos, mizerne napsane, uz jen z toho by mi jeblo. To je dobre naopak pro lidi s "blativym" myslenim a s tema se mi komunikuje pomerne tezko.

Dalsi vec je, ze na FB se vytvareji socialni bubliny. Lidi, co maji podobne nazory a pak maji pocit, ze takove maji vsichni. Na OF jsou naopak lidi, se kteryma bych se normalne nepotkal nebo nebavil a obcas se objevi neco zajimaveho, na co bych jinak nenarazil.

Mawenzi píše: Taky je to fajn jako diskuze, kdyz se chci neceho zbavit nebo poradit nejakou obecnou vec

Proc ti teda na FB neporadili, ze mas krece z nedostatku soli? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 2, 2017 13:55

to bylo mysleno predevsim tak, ze FB muze mit nejakou vyhodu.

jinak taky tam nesnasim ten chaos a problem nekdy neco najit. jen sem chtela rict, ze nema JEN negativa, prestoze vyrazne prevazuji.

neporadili proto, ze sem se nzeptala. jak si psal, bud uzka skupina lidi, anebo fakt neprehledny sileny "diskuze" kde nikdy nic nenajdes a navic z mobilu peklo nad peklo. a kdo nepolozi dotaz logicky zadnou odpoved nedostane.

Jinak je pravda ze OF jako jedno z mala for mam rada predevsim proto, ze na nem.zustala nejaka skupina uzivatelu, coz se o nekterych jinych forech rict neda, bud zanikly nebo prezivaj jen tak tak. K diskuzi je nicnene FB opravdu peklo nad peklo a udivuje me, ze to tem lidem nevadi a presto dal opousteni klasicka fora...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » sob pro 2, 2017 15:14

No vidis, a mne tam posilas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 2, 2017 18:27

ja te tam.neposilam, jen sem.psala, ze kdybys to grafomanstvi rozlozil (treba do OF FB skupiny), tak by to na OF nevypadalo, ze nemas nic lepsiho na praci, jak tu nekteri naznacovali :D

PS: zajimalo by me, zda vubec nekdo chodi na OF i na FB OF nebo je tu skupina ma forum a skupina na FB a na forum pripadne prijdou jen kvuli nejakemu srazovemu prispevku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Facebook - jste tam?

Příspěvekod mike » sob pro 2, 2017 19:21

Kdyz mne je tak nejak uplne jedno, jak to vypada ;-) Asocialove takove veci neresi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec