Kolik km na jeden zátah?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolik km na jeden zátah?

Příspěvekod Petras » sob črc 22, 2006 23:17

Pochlubte se ale moc nepřehánějte(ať mi ještě zbyde nějaké sebevědomí)
Kolik km jste ušli na jeden zátah? Myslím tím od probuzení do dalšího spánku.Jo a bez dopingu.Alkohol povolen. :D
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vašucek » ned črc 23, 2006 10:24

Tady u nás v Beskydech existuje jeden závod, kde se jde nonstop 100km! Vyhrává ten kdo to zajde za nejkratší čas! Chtěl bych na něj letos, minulý rok jsme s kámošem chtěli, ale nebylo nám ani jednomu jěště 18 :roll: což je jedna z podmínek! A zajít se to dá ;) když to lidí chodí :mrgreen: musí to být ale dřina na jeden zátah!

Jinak takhle nedokážu odhadnout kolil jsem doposaď nejvíc ušel...to je těžko!
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Rujir » ned črc 23, 2006 12:07

No tych 100km pochodov je pomerne dost. Napr. na Slovensku sa ich oraganizuje 5 a ked ich das vsetky, tak ziskas titul Superdialkoplaz. :mrgreen: Tento rok mi to zial nevyslo a minuly sme to aj isli, ale chytila nas brutalna burka, takze sme to museli po 65km vzdat. Ale je to paradicka a len trochu trenovany turista to podla mna da ked sa hecne.

Jo a tych 65km je samozrejme aj mojim osobnym rekordom. :mrgreen: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned črc 23, 2006 12:53

Nějakejch 45 km s plnou polní. A rezerva ještě byla. Na stovku jsem se chystal několikrát, ale vždycky mi do toho naštěstí něco vlezlo :wink: .

"Horší" pro mne bylo jít po hřebeni Západních Tater v kuse 13 hodin s tím, že jsme začínali a končili v Ráčkovej dolině a druhej den 12 hodin přes Bystrou zase s koncem v Ráčkovej dolině. Nahoru a dolů. Furt. Mazec...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomas » ned črc 23, 2006 18:37

Osobni rekord je neco kolem 110km, (Doupovske & Krusne Hory) s 20kg batuzkem. Druhy den jsem vsak stezi usel 30 :? Jednou za cas se to da, ale dva dny po sobe to uz bohuzel nelze :cry:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod strider » ned črc 23, 2006 20:05

Taky pridam moji drobotinu, zatim mam 45, Kralicky Sneznik + kousek Jeseniku, bohuzel pocasi dal nepralo...
Tomas- dobry, hodne dobry, co delaly nozky treti den? :-)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Tomas » ned črc 23, 2006 20:20

Treti den uz vetsinou v pohode :) Kazdopadne, cim dal tim vic zjistuju, ze takovehle vykony jsou spis o momentalnim rozpolzeni a nalade nez o fyzickych moznostech. Kdyz je nalada, tak si to clovek proste vali a nic neresi. Vecer se pak nestaci divit a jen krouti hlavou nad dvouma KCT padesatkama, ktery probehnul na vejsku :D

Kazdopadne ten rekord padnul predloni na podzim, dodnes to snad byl jeden z muj nejhezcich "vyletu". Doupovske hory muzu jen doporucit. :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vena » ned črc 23, 2006 21:05

Tomas píše:Osobni rekord je neco kolem 110km, (Doupovske & Krusne Hory) s 20kg batuzkem. Druhy den jsem vsak stezi usel 30 :? Jednou za cas se to da, ale dva dny po sobe to uz bohuzel nelze :cry:

nedá mi to se nezeptat:
jak dlouho si to šel?? když píšeš o tom, že druhý den si neušel ani 30, tak 110 km si ušel za 24 hodin?? a opravdu si měl 20 kg batoh?? a šel si průměrem 4,5 km/hod??
promiň, ale tomu se opravdu těžko věří :evil:

PS: a kolik seš schopnej ujít km třetí den, když už se dostaneš po 140 km do pohody???? :twisted: :twisted:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Tomas » ned črc 23, 2006 21:24

Rozhodne to bylo mene jak 24 hodin, tusimze jsem sel spat tak ve 3-4 rano po tom co jsem dorazil na Medenec v Krusnych Horach. Spis tak 22 hodin, co to ted pocitam. Batoh tech 20kg jistojiste mel, tehdy jsem s sebou jeste vlacel stan. :? V podstate to bylo bez zastavek. Dle meho mineni to neni zadna extremni nebo neuveritelna zalezitost.

S kamaradem jsme jednou kdysi pomoci GPS merili rychlost, kterou prumerne chodime a dostali jsme se zhruba po 2 hodinach chuze s baglama nahoru a dolu na prumer 6,5km/h. Priznavam, ze chodim
pomerne dost rychle, ale vyhovuje mi to *

Letos chci zkusit tohle - http://www.sportunion.at/start.php?contentID=9679
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vena » ned črc 23, 2006 21:30

Tomas píše:Letos chci zkusit tohle - http://www.sportunion.at/start.php?contentID=9679


předpokládám, že s batůžkem, kterej nepůjde pod 20 kg, jinak by snad ani nemělo cenu tam jezdit.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Tomas » ned črc 23, 2006 22:10

Vena píše:
Tomas píše:Letos chci zkusit tohle - http://www.sportunion.at/start.php?contentID=9679


předpokládám, že s batůžkem, kterej nepůjde pod 20 kg, jinak by snad ani nemělo cenu tam jezdit.


:lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vena » pon črc 24, 2006 7:00

Tomas píše:
Vena píše:
Tomas píše:Letos chci zkusit tohle - http://www.sportunion.at/start.php?contentID=9679


předpokládám, že s batůžkem, kterej nepůjde pod 20 kg, jinak by snad ani nemělo cenu tam jezdit.


:lol:

:D
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » pon črc 24, 2006 10:33

Vzhledem k tomu, že jsem absolvoval noční pochod Krompachy-Prešov a ten má 50km, tak asi tolik. Jinak dostat se pěšky od Eifelovky ven z Paříže byla taky štreka jako prase, ale víc jak 50km to asi nebylo./ale zase jsem měl na zádech 30kg konzerv/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sheriff » pon črc 24, 2006 11:59

Přípluv píše:"Horší" pro mne bylo jít po hřebeni Západních Tater v kuse 13 hodin s tím, že jsme začínali a končili v Ráčkovej dolině a druhej den 12 hodin přes Bystrou zase s koncem v Ráčkovej dolině. Nahoru a dolů. Furt. Mazec...

jo, o tom mi hovor... pred dvoma tyzdnami som presiel cele zapadne tatry. 4 dni, denne 12 hodin (posledny 6h), dohromady 40km, prevysenia 4,5 km... Rujir sa mi smial, ked som vyrukoval s teoriou, ze ked si este dnes lahnem dopostele, tak mam vyssie kolena, lebo mi narastly take svaly na stehnach, tak ze som uvazoval o zbruseni zadnych noh postele, aby som nebol v sikmine :-D :lol: :lol: :lol:
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod pavproch » pon črc 24, 2006 12:08

Pěšo nevim - nigdy sem to neměřil, ale odběhnutej mám maraton....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Bedrich » pon črc 24, 2006 12:24

Jo to ja taky, ale na horskym orientaku, sme s kuframa dali asi 45km, tak baj voko:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod zatora » pon črc 24, 2006 15:53

trochu upravený denní přechod Lysá H.- V. Javorník cca 60km
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Vilík » pon črc 24, 2006 19:40

Ja sem se pokousel o stovecku a na 45 me chytla achilovka... Dobelhal sem se na 50 a dal to fakt neslo, i kdyz sem se po necelych 10hodinach pochodu (a ve 3 rano) citil celkem dobre. To bylo nalehko.

Netezko sem dal za odpoledne (od jedne do sedmi) 27 kilacku s 1100 metrama nastoupanyma v Hostynskych vrsich :wink:
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » úte črc 25, 2006 18:50

Tomas píše:Osobni rekord je neco kolem 110km, (Doupovske & Krusne Hory) s 20kg batuzkem. Druhy den jsem vsak stezi usel 30 :? Jednou za cas se to da, ale dva dny po sobe to uz bohuzel nelze :cry:

Tak a máme asi výtěze. =D>
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vena » úte črc 25, 2006 18:57

Petras píše:Tak a máme asi výtěze. =D>


v pravopise taky =D> :finga:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petras » úte črc 25, 2006 19:08

Já dal jednou zhruba 70km s báglem tak asi 10kg u nás totiž podle mne nemá cenu tahat více kg. Neumím si totiž představit tůru v tuzemsku na které nepotkám během téměř každých 10-20km možnost doplnění potřebného :drinkers: .Něco jiného je to co potkává momentálně mne , a to že nosíte bagáž nejen sobě. To pak táhnu na blbý 3-4 dny i postupně se snižujících 30kg :roll:
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » úte črc 25, 2006 19:11

Vena píše:
Petras píše:Tak a máme asi výtěze. =D>


v pravopise taky =D> :finga:

Nepochopil jsi výtěze? TVRĎÁKU.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Klíma » úte črc 25, 2006 19:42

Petras píše: Něco jiného je to co potkává momentálně mne , a to že nosíte bagáž nejen sobě. To pak táhnu na blbý 3-4 dny i postupně se snižujících 30kg :roll:

Bingo :lol: ted jsi uhodil hlavickou o hrebicek (nebo obracene :oops: ) ale ma to i jiny vyhody...
Takze ja and my wife tak 28 denne - vcera a prevcirem - Beskydy/Javorniky... diky za info Pavproch
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2006 20:11

Klima píše:Takze ja and my wife tak 28 denne - vcera a prevcirem - Beskydy/Javorniky... diky za info Pavproch

Rádo se mi stalo.... :wink:
Hlavně že se líbilo....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Klíma » úte črc 25, 2006 20:39

pavproch píše:
Klima píše:Takze ja and my wife tak 28 denne - vcera a prevcirem - Beskydy/Javorniky... diky za info Pavproch

Rádo se mi stalo.... :wink:
Hlavně že se líbilo....

Jo bylo to good, docela me prekvapilo ze jsme za pul den potkali treba jenom 2 typky s baglama a jinak ani nohu... a to jsem si rikal Javorniky to bude procesi jak v Rohacich... mistni lid byl pratelsky a po turistech ani stopy... sli jsme Vsacka Tanecnice, Benesky, Vysoka, Trestik, Makovsky prusmyk, V.+M.Javornik, Portas, Kycera a dolu z kopce...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod sedlo » stř črc 26, 2006 10:32

Vašucek píše:Tady u nás v Beskydech existuje jeden závod, kde se jde nonstop 100km! Vyhrává ten kdo to zajde za nejkratší čas! Chtěl bych na něj letos, minulý rok jsme s kámošem chtěli, ale nebylo nám ani jednomu jěště 18 :roll: což je jedna z podmínek! A zajít se to dá ;) když to lidí chodí :mrgreen: musí to být ale dřina na jeden zátah!

Jinak takhle nedokážu odhadnout kolil jsem doposaď nejvíc ušel...to je
těžko!

Závod se jmenuje 5BV / 5 Beskydských vrcholů/ a v loňském roce vítězná dvojice délku 100 km dala pod 23 hodiny.Jednalo se ovšem o trénované trekové běžce...Jinak já ušlapu okolo 50 km na jeden zátah s 15kg báglem.
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2006 11:31

sedlo píše:Závod se jmenuje 5BV / 5 Beskydských vrcholů/ a v loňském roce vítězná dvojice délku 100 km dala pod 23 hodiny.Jednalo se ovšem o trénované trekové běžce...Jinak já ušlapu okolo 50 km na jeden zátah s 15kg báglem.


pavproch píše:Pěšo nevim - nigdy sem to neměřil, ale odběhnutej mám maraton....


Vidíš to, Tfuj příspěvek mi osvěžil stařeckou paměť: kromě marathonu sem gdysi odběh valcířskou padesátku: Frýdlant-Lysá-Ondřejník-Palkovická hůrka-Frýdek... takže můj osobák nejni nějakých ubohých 42,195km, ale krásných rovných 50.000.000.000 MIKROmetrů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

No väšiu kravinu som ešte nečítal.

Příspěvekod Borek Tomis » stř črc 26, 2006 11:59

Tomas píše:Osobni rekord je neco kolem 110km, (Doupovske & Krusne Hory) s 20kg batuzkem. Druhy den jsem vsak stezi usel 30 :? Jednou za cas se to da, ale dva dny po sobe to uz bohuzel nelze :cry:

a to už mám skoro dôchodcovský vek.S 20 kg batohom po horách bez zastávky na jedlo ,odpočinok,toaletu atď,.tak to chlapče neujdeš,ani keby si sa posral.Popíš tú trasu a nájdi si na stránkach www.turistika.cz plánovanie trasy a možno zistíš,že to nebolo ani 60 km.I keď i to je už sakra výkon.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Reinhard » stř črc 26, 2006 12:35

Koukám, že jste borci. Já mám asi 35-45 km v pahorkatém terénu již. Čech. Dopoledne kolem 10 hodiny jsme vyšli odkudsi z lesa něco přes 10 km západně od Kaplice (nepamatuju přesně). Následovala cesta (rozhodně ne přímým směrem) do Kaplice a pak obloukem do Nových Hradů a za ně cca dalších 5 km do lesa za Byňovským rybníkem. Bágl něco do 8 kg, na nohou kanady. Ale bylo to asi 5tý den vandru.

Podle mně jde hodně o podmínky a terén. Obecně platí, že 1 metr převýšení v terénu je cca jako 20 metrů po rovině. Takže, i když počítáte zákruty jak chcete, není kilometr jako kilometr - v námaze a tím pádem taky v čase. V těchhle horkách prakticky nepořádám nic, páč nechci mít zkolabovaného psa = spoluchodce. V příjemném ovzduší s ním tak 3x týdně chodím trasu kolem 15 km v členitém terénu prostoru ÚnL - Blansko, motáme se různě, jak mě napadne. Námahově i časově je to ovšem něco jiného, než to samé chodit třeba kolem Českých Budějovic. Pěkná je taky trasa přes pohraniční kopce Novohradských hor. Je to hlavně na západní straně pěkně opuštěná pr.. světa.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Re: No väšiu kravinu som ešte nečítal.

Příspěvekod ToM » stř črc 26, 2006 16:33

Borek Tomis píše:
Tomas píše:Osobni rekord je neco kolem 110km, (Doupovske & Krusne Hory) s 20kg batuzkem. Druhy den jsem vsak stezi usel 30 :? Jednou za cas se to da, ale dva dny po sobe to uz bohuzel nelze :cry:

a to už mám skoro dôchodcovský vek.S 20 kg batohom po horách bez zastávky na jedlo ,odpočinok,toaletu atď,.tak to chlapče neujdeš,ani keby si sa posral.Popíš tú trasu a nájdi si na stránkach www.turistika.cz plánovanie trasy a možno zistíš,že to nebolo ani 60 km.I keď i to je už sakra výkon.

Co k tomu říct? :D
Naposledy upravil ToM dne stř črc 26, 2006 16:43, celkově upraveno 1
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Další

Zpět na Pokec

cron