Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř dub 28, 2021 16:53

Ktery vul vymyslel u klavesnice NTB prehodit klavesy Ctrl a Fn??? Jsem par mesicu musel pracovat primo s klavesnici notasu, ted jsem semohl vratit na normalni pracovni misto s dvema monitory a klasickou klavesnici, kde jsou ty tlacitka normalne. Skoro vzdy, kdyz jsem potreboval klavesovou zkratku Ctrl+neco, jsem zmackl Fn+neco. Samozrejme, v lepsim pripade mi to neudelalo nic, v horsim mi prepsalo/napsalo neco jineho nez jsem chtel. Coz je napriklad pri zadavani zmeny hesla s neviditelnymi znaky velice uzitecna vlastnost, hlavne kdyz to clovek musi udelat pro nekolik uzivatelu :twisted: ](*,) :axe: :axe: :axe: :axe:
Ja vim, ze se u NTB to da prehodit v BIOSu, ale nepisu naslepu vsemi deseti, takze kdyz tam vidim napis, prsty automaticky stejne jdou na klavesu podle popisu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát dub 30, 2021 12:16

Nestěžuju si, jen konstantuju:

Poprvé sem narazil na "problém" s (ne)správným otevřením docx souboru v mém PC (win7 + office 2000 + kompatibility pack) - v tom souboru byl vložený rastrový obrázek, natočený o 45st a můj PC zarputile otvíral ten docx soubor tak, že obrázek "pootočil" o těch 45 zpět. Sfiňa jedna.

Musel sem nato oklikou přes kolegovo PC (Win10, Office 2007), kde mu to ten docx a obrázek v něm otevřelo správně natočený, printscreen a ctrl c a ctrl v.

Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát dub 30, 2021 13:28

apuka píše:
mike píše:Mam pocit, ze jednorazove verze uz zrusili a do budoucna bude uz jen predplatne.
Chteli to tak, ale tlak velkych firem to zatrhl. Ono totiz ne vsude muzes pouzit O365 - napr. my mame reseni na "vodoznakovani" a "oznackovani" (jmeno, datum, atd) dokumentu a jejich (prvotni) prevedeni do PDF. To nefunguje s O365 - v prvni rade dodavatel tohoto reseni bere zodpovednost za funkcnost v dane verzi Officu, coz u O365 nejde. Kvuli Tebou spominanych updatu, nikdy nevis, co se tam udelalo. No a nefuncknost ma docela velky dopadna produkci.

Minuly tyden jim (nas spravce servru) asi preskocilo. Presne na techto dvou servrech nam bez upozorneni odinstalovali Office 2016, resp. "upgradeovali" na Office 365. Jsem na to prisel tak, ze jsem se prihlasil - a vyskocil na mne Skype for Business, abych zadal ucet :smt070 Tak ten tam fakt nema co hledat.
Druhy den to same udelali na druhem servru.

Na rozhorceny dopis (no bylo to par dnu dopisovani, kym se to u nich dostalo na uz skoro spravne misto, ke skoro spravnemu teamu, uz jen snad tri soucasti vedle), ze nam dodrbali produkci se ozvali, ze mam zalozit tickety - jeden na odinstalovani 365, druhy na nainstalovani 2016. Po delsim dopisovani nakonec ze by se jistym zpusobem tomohlo udelat na jeden. SLA radeji ani nerikam.
Jenze problemem je, ze ten nas system bezi 24/7 (dela na tom Evropa, Amerika i Cina/Thajsko) a oni (od)instalace delaji jen pres evropsky den a zavisi na tom cela rada obchodnich aktivit. Tj. vypadek na par hodin je pruser, ze by pul dne odinstalovali, potom pul dne nainstalovali by sly skody do pekne velkych castek. Navic jeste ten posytovatel reseni musi nekde neco taky prestavovat, resp. alespon zkontrolovat, jestli 365 neco nezmrvilo.

Nakonec zase zustane na mne udelat paralelni instalaci a nejak doresit, aby se odinstalovala 365 nejak slusne.

BTW, s tym Skypem - na jednom servru se mi to povedlo jednoduse odinstalovat. Na druhem (stejne pristupy) na druhy den rano uz moznost castecne odinstalace zmizela, takze me furt "vita".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » pon kvě 3, 2021 23:07

Nenávidím Win10. Poslední hodinu koukám na modrou obrazovku, kde se mění nápisy: Probíhá aktualizace Windows, nevypínejte počítač a Aktualizace se nám nezdařila, vracení změn zpět, nevypínejte počítač :evil: ](*,) #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 23:11

Vitej v klubu :twisted: teda vlastne... :evil:

Mne se v posledni dobe zas stava, ze laptop po probuzeni napise, ze se mu to nepovedlo a musi prebootovat #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte kvě 4, 2021 0:33

Ty desítky mě se..štvou opravdu čímdál víc. Všechny předchozí verze v pohodě, i ty tolik proklínané Visty mi jako obyč uživately přišly OK. Ale tohle je hnus. Kdybych byla počítačově vzdělanější a míň líná, tak se asi fakt už poohlídnu jinde. Takhle akorát nadávám, a dneska mě to zas úspěšně vytočilo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 4, 2021 1:15

Vypni si ty ohavne updaty a pak te budou stvat podstatne min. Nekde jsem tu daval navod. Ja to bohuzel na firemnim laptopu udelat nemuzu, ale na svem desktopu jsem to tenkrat udelal a byla to fakt zasadni zmena. Nebo te stve jeste neco jineho?

Na Win7 mam updaty rozbite uz tak 8 let a schvalne je nespravuju :twisted: Protoze ono se to tam chovalo podobne, jen to nebylo tak caste a vlezle. To zacalo ve Win8 a 8.1 a v 10 to dotahli k "dokonalosti". Ja se snad jeste jednou necham pozvat do MS, abych se osobne podival na toho kkta, co tohle vymyslel :evil: Z hlediska umele inteligence je to ovsem skoro dokonale, vzdycky se to spusti, kdyz se to cloveku nejmin hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte kvě 4, 2021 9:16

sobb píše:Poslední hodinu koukám na modrou obrazovku, kde se mění nápisy: Probíhá aktualizace Windows, nevypínejte počítač a Aktualizace se nám nezdařila, vracení změn zpět, nevypínejte počítač
Pockej, az se budes koukat i na napisy typu "Pocitac nejde restartovat protoze se pocitac vypina. Nevypinejte pocitac!" Samozrejme uprostred cekani na dokonceni aktualizace, tj. vse ve vlastni rezii Win10. A napisem se muzes kochat (az kym Te to neomrzi a nevypnes PC opravdu natvrdo. :smt044
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » stř kvě 5, 2021 23:22

mike píše:Vypni si ty ohavne updaty a pak te budou stvat podstatne min.
Jj, časem se k tomu asi dokopu. Zatím jsem volila tu jednodušší verzi v Services, co na ni dal návod apuka, ale ta sfiňa hlídač updatů, který zakázat nejde, si to vždycky zase vrátí zpět. V zásadě jsou momentálně ty updaty asi to jediný, co mi na desítkách opravdu pije krev, jinak jsem celkem nenáročný uživatel.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 5, 2021 23:31

Mne ten "muj" zpusob prisel docela jednoduchy, kdyz vis jak. Hlavne to ale neni zadny hack, ale podporovany zpusob, takze opravdu funguje a nikdo ti ho nevypne (mozna velky update celeho OS).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » čtv kvě 6, 2021 6:04

nejjednodušší spolehlivý způsob je nainstalovat si malý prográmek Win Update Stop v1.4 kde jednoduše zapíneš/vypneš aktualizace
win_update_stop.png

bohužel poslední free verze byla 1.4, pak z toho udělali placený produkt, ale ta 1.4 pořád šlape a dá se stáhnout třeba přes web.archive.org
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 17:12

:D kde to zijeme, kdyz se na vypnuti free updatu prodavaji aplikace.

Kdyz ale vidim ten titulek a nabidku VPN, tak bych si hodne rozmyslel, nez neco si takoveho do systemu pustit. Tyhle veci mivaji pribaleny kod, ktery nechces. Zvlast kdyz je manualni vypnuti updatu celkem jednoduche, kdyz vis jak a to jsem napsal nekde vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » čtv kvě 6, 2021 17:56

@mike: to je jen nenásilná/neotravující reklama, jinak je aplikace spolehlivá bez přidáného balastu a pro BFU je to nejjednodušší cesta - jednoduše je dle potřeby zapneš (nainstaluješ aktualizace) a pak zase vypneš.
já se kdysi snažil snažil najít způsob, jak zachovat automatické aktualizace, ale zbavit se automatického restartu - dlouho mi fungovala naplánovaná úloha, která neustále posouvala "aktivní hodiny" tak, aby nikdy k automatickému restartu nedošlo, ale pak se jednou něco podělalo a stejně jsem našel restartovaný stroj - za to bych vraždil...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 19:26

Ale jo, ja jsem holt vuci takovym vecem docela neduverivy. Nemam rad adware.

Mne se nedavno prebootoval firemni laptop primo pod rukama. Normalne jsem neco delal a najednou se to restartovalo kvuli updatum, naprosto bez upozorneni :shock: Nastesti jsem o nic neprisel. Nejspis za to nemohl MS, ale (pr)Dell, kram je bohuzel od nich a obcas otravuje s vlastnimi updaty.

Taky se mi obcas stava, ze usne a uz se neprobudi. Napise, ze doslo k chybe a jako recovery nabidne restart. To mi ale az tak nevadi, kazdy OS potrebuju jednou za cas restartovat a Windows obzvlast. To mi vzdycky vola mama, ze ji neco divne blbne. Moje prvni otazka je "Zkusilas restartovat?". "Aha!" a za chvili "Uz to funguje..." :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2021 16:31

Chjo, ten iOS je strasny shit. Dneska jsem byl nucen udelat update na iPadu, protoze nejhorsi browser na svete (Safari) uz neudrzel moc ani myslenku a neustale padal. Takze jsem si ani nemohl precist zpravy. Uz to brzo skonci, pro mou verzi asi dalsi updaty nebudou a az to zacne znovu, nebude to mit reseni a proste ten blby kram hodim z okna. Prijde mi ale neuveritelne, jak to u Applu lataji, zadny jiny browser tohle nedela. Safari pravidelne, kdyz se nejakou dobu neupdatuje. Predpokladam, ze za to muzou reklamy, tam je vyvoj rychly, ale sakra, browser ma byt napsany podle standardu a ne ze porad opravuje neco, co maji spatne :evil:

Taky nestasim Javu. Burzovni aplikaci, ktera je v ni napsana, pouzivam denne a obcas je to docela utrpeni. Neskutecne pomale GUI, ktere obcas reaguje s nekolikasekundovym zpozdenim a na udalosti od klavesnice a mysi, ktere uz jsou uplne jinde, takze to udela uplne neco jineho a obvykle nezadouciho. Dneska uz jsem kvuli tomu musel 3x restorovat rozbity layout... A ne, neni to pomalym pocitacem, na jeho rychlosti to v podstate nezavisi, vyzkouseno. Asi je to blbe napsane nebo to v te blbe Jave lip nejde... Chjo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 13:35

Kruciš. Márfy funguje dokonale.

Ca 1x ročně "čistím" Godzillu - mažu starší zprávy s velkýma MB (celkem těch zpráv mám v Godzille asi 8000 a občas je ta Godzilla při velkých MB pomalejší v reakci) - zrovna fčera sem čistil (vymazal vyšší stovky MB až nějaký ten GB).

A neska se (po snad roce a půl) ozval jeden zákazník a .... následně sem se potřeboval podívat do jedné asi 2 roky staré odeslané zprávy (co zřejmě měla velké MB), takže už nenisu. Márfy. :finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte kvě 11, 2021 14:07

Nemel bys to rozumnejsi archivovat? To si muzes nechat mimo bezneho mailboxu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 17:23

Jj, maily zasadne nemazu, vsechno za poslednich 25+ let mam archivovane. Uz jsem hledal a uspesne nasel 15 let stary mail, ve kterem byla prave dulezita priloha. Pri dnesnich cenach disku vyjde 1 GB pod 1 Kc, to snad neni co resit...

Popravde, ja tyhle uklizeci/mazaci manie nechapu. Zvlast u chlapu, zensky jsou tim postizeny od prirody :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 17:34

Tak znova (a možná líp):

1. (důležité) přílohy / soubory samozřejmě archivuju (jinak a jinde než v mailu), tady mi šlo o text mailu, co sem kdysi dávno napsal/posílal a ten smazáním zmizel.

2. (moje) Godzila po vyčištění (od velkých příloh) pracuje mnohem rychleji.

Stačí takle nebo to mám naspat ešče španělsky? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 17:38

Prave proto, ze obcas zalezi i na textu mailu. je dobre nemazat. Archivace znamena presun mimo Inbox, coz by melo mit na rychlost stejny efekt, jako smazani. Pouzivam Outlook a mam tam hromadu folderu (v podstate fake mailbox) typu "Old mails (2005 - 2010)" apod. Jsou to i separatni soubory na disku, takze se daji samostatne zalohovat a podle potreby pripojit nebo odpojit. Takze je v Outlooku vubec nemusim mit, kdyz nechci, ale neprijdu o ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 17:47

I když v inboxu mám nula zpráv, tak to běhá strašně pomalu, když v jiných složkách je hafo velkých zpráv. Proto mažu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 17:51

K jiné thémě - následky koronaviru na ekonomiku a jaxe snažím s tím "vy...dat":

pavproch na AF.cz píše:
pavproch píše:Klep, klep, klep na dřwo, my prozatím žádný "shortage" v nakupovaném materiálu a komponentech nepociťujeme (vlastně nepatrně jo - festo a omron zpoždují dodávky - ale ne moc - některých komponent)


Tak a jeto fprteli. Omron mi právě (= sobota po obědě) oznámil, že nám určité díly (objednané v ledenci, slíbené nejdřív na duben, potom odložené na květen = pořád ještě "zkousnutelné" zpoždění) dodá na úplném konci června, možná. A sme fřiti s termínama.... x_x


To sem zvjedaff, esli se nám/mně podaří toho omrona "obejít" - kolegové našli oba předmětné komponenty (omronem slíbené až na červenec) na ebay "skladem" - obé tam objednáno a od obého sem už dostal mailem zprávu, že "doručení kolem 25.5.2021". Dyž/esli to klapne, tak God bless ebay. .... a dyž ne, tak circa 60 tisíc (firemních) vyletělo z komína. :ymhug:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 17:53

pavproch píše:I když v inboxu mám nula zpráv, tak to běhá strašně pomalu, když v jiných složkách je hafo velkých zpráv.

Ono je asi potreba si trochu pohrat s konfiguraci, dokud jsou ty foldery na serveru, tak je to spatne. Je potreba vytvorit neco jako offline foldery v Outlooku. Thunderbird nepouzivam, ale kdysi jsem to konfiguroval rodicum a jsem si skoro jisty, ze to jde.

Kdyz uz pominu, ze pouzivat na pracovni maily neco takhle amaterskeho... Office mas a Outlook taky, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 17:54

Outlook never ever! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 18:02

No, ja teda posledni verzi z Office 365 docela proklinam, ale predchozi byly celkem pouzitelne, nejlip asi 2010. I ta posledni je ale proti Thunderbirdu profi software. Jednou za par let mi vola mama, abych ji spravil totalne rozesr*ne maily po automatickem updatu TB ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte kvě 11, 2021 18:03

V souvislosti s Godzilou - neska při cestě zprce mě napadlo: Neví někdo, jestli by v Godzile nešlo mazat jen přílohy zpráv a tělo zprávy (bez příloh) ponechat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 18:09

:roll: nejspis to jde, ale co kdyby ses misto vymysleni blbosti radej naucil spravne archivovat? Kdyz uz nic, tak to aspon zabere podstatne min casu nez prolezat maily a mazat v nich prilohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » úte kvě 11, 2021 18:49

Odpověď na všechny vaše problémy se jmenuje....... Tadááá MailStore Server. Používám tuším od verze 3.0. Nemusí to běžet na dedikovaném serveru. Mě to běží ve firmě na file serveru a pohoda jahoda. Celkem tam už mám skoro 1TB mailů včetně textů, příloh, adres, datumů a času odeslání, doručení. Archivuji vyšší desítky mailboxů.

A obsahuje to i webovou službu (grafické rozhraní), takže se k archivu dostanete odkudkoliv, pokud máte (a to máte) doménu nebo alespoň server s veřejnou IP.

A tím, že se to ukládá databázově je v tom brutálně rychlé vyhledávání.

Existuje i verze Home pro domácí použití, ale bez webové služby.

Mohu silně doporučit. Licence jsou dle počtu archivovaných mailboxů.
Naposledy upravil Kjuba dne úte kvě 11, 2021 20:27, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 11, 2021 19:01

Hmm, dovedu si predstavit, ze je to fajn pro firmu, ale jaka je vyhoda pro domaci pouziti? Proti tem offline folderum v Outlooku. Kdyz pominu webovy pristup, o ktery nestojim. Rekl bych, ze mam tech mailu a starych mailboxu nadprumerne hodne a s Outlookem si v pohode vystacim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » úte kvě 11, 2021 20:26

No největší slabina Outlooku a jeho PST a OST souborů vidím v náchylnosti na poškození. Když mají soubory velikost desítek giga, tak se s tím blbě manipuluje a i v tom Outlooku je to těžkopádné. Měli jsme problémy s tím, že se soubory poškozovaly tak nějak samovolně. A bylo nám řečeno, že na velké objemy dát to dělané není. Navíc s úmrtím disku nebo PC se to odebere do křemíkového nebe.

Proti tomu MailStore to databázuje, patřičně indexuje a ukládá se to na serveru s aktivním backupovacím plánem.

Jasně, že pro firmy je lepší ta Server edice, ale ta Home bude pro domácí použití. Tu já neznám, ale za zkoušku by to možná stálo.

Navíc pp by to měl do firmy. A ten se ptal.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Pokec