Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 9:51

Co rádiové vysílání, TV, mobilní signál ....?
Jasne je to slabší ale zas to na vás působí desítky let nonstop - pokud nežijete v protiatomovem krytu :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 24, 2018 20:40

Nebudu to hledat ani pocitat, ale tipuju, ze z radia, TV a mobilniho signalu dostanes za rok mensi davku, nez z mobilu behem kratkeho volani. Nebo z WiFi routeru na stole za den.

Zavislost navic nemuzi byt linearni tj. kumulovana mensi davka muze byt min nebezpecna, nez vetsi a kratsi. Muzes si to zkusit. Vymontuj z mikrovlnky pojistku, co ji nedovoli zapnout pri otevrenych dvirkach, strc hlavu dovnitr a zapni ji treba na pul minuty, cimz se vyresi veskere problemy tve i s tebou :twisted: Frekvence je myslim stejna, jako u WiFi, jen ten vykon o 3 - 4 rady vetsi. No a o takovych rozdilech prave pisu vyse.

Bavime se o predbezne opatrnosti. Neni duvod k panice, ale proc expozici neomezit, kdyz je to mozne a snadne? I vyrobci mobilu to delaji, prestoze vyssi vykon by pro ne byl plus.

Michal82 píše:Netvrdím ze je fajn dat si router vedle postele k hlavě ale zrovna tak je nesmysl myslet si ze když ho v bytě mít nebudu budu žít déle

Nekdo psal o zkraceni zivota? Staci snizeni kvality. Muze jit treba o zhorseni spanku, snizeni imunity apod. Bagaletizovat veci, o kterych nic nevis, je, hmm... tak nejak typicke ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 24, 2018 20:52

Pierre111 píše:Mike: proč tu simku nevyndáš pokud jí nepoužíváš ?

Protoze ji pouzivam :twisted: Nekdy. Nebudu ji porad vyndavat a zas davat zpatky. Misto toho vypnu mobilni data a veskera ma stiznost je na to, ze se to pak chova stupidne.

Pierre111 píše:Vypínání mobilních dat pro jednotlivé aplikace mi jde na iphonu spolehlivě. Mám vypnutý instagram jelikož hodně žere a pokud nejsem na wifi, tak se mi nahoře jen na chvíli objeví informace, že není k dispozici internetové připojení, což po třech vteřinách zmizí. Nic mě neotravuje. Tak já fakt nevím :). Nechci tu nic bezmezně hájit, ale prostě nějak nepozoruji to co ty píšeš.

Coz nic neznamena. Muzes se kouknout na tu diskusi, kde si na to same, co ja, stezujou stovky lidi. Hod si to do Googlu a vypadne ti podobnych stiznosti spousta. Mne vcera vypadlo mj. toho: http://support.dorada.co.uk/customer/po ... ssradio%22 Aplikace, kde pridali zvlastni nastaveni ciste proto, aby zamezili tomuhle problemu. Protoze ten puvodni je v iOSu a resit ho nedokazou, tak holt pridali vlastni nastaveni, ktere zafunguje driv, nez se to dostane tam, kde vyskoci ta otravnost. Takhle se chova firma, ktere jde o zakazniky.

Pisou tam: Setting these switches will achieve the same as the iOS setting, but without the annoying prompts. Cimz uz bychom snad mohli tuhle diskusi ukoncit, ne?

Michal82 píše:Tak já věřím jabku ty veris hrusce a někdo jinej pomeranci - není to konec konců jedno?

Neni, protoze je to jinak. Ty veris, ja pouzivam. To je prave ten zasadni rozdil. Kdyz neco nefunguje ve Windows, Androidu apod, tak to vsichni berou tak, ze jsou tam chyby a s tema by meli v MS, Googlu apod. neco udelat. Kdyz se to same stane u Applu, tak neni problem v systemu, ale v tom, kdo si stezuje. Dela neco spatne, neco nepochopil, mel by to delat jinak, nikomu jinemu to nevadi, tech, co jim to vadi, je malo a meli by jit nekam jinam. Rozdil mezi uzivateli a cleny sekty. Pricemz fanaticky pristup jsi v tehle diskusi predvedl dokonale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte dub 24, 2018 22:52

mike - ty sice omezujes to ze ti páli Wi-Fi do hlavy ale zas se stresujes ze ti vyskakuje upozornění.

Řekl bych ze té dřív trefí šlak ;)

Kdybych byl ultra iOvce tak se s tebou ani nebavím ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 24, 2018 23:42

Mozne to je, ale verim tomu, ze ten zmetek chcipne driv :twisted:

Naopak, spravna iOvce siri evangelium a bojuje proti kacirum s plnym nasazenim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 5:24

mike ok já už nemám sílu se s tebou dohadovat o blbostech.
Hele iOvce https://youtu.be/bKLfezgOtRM
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » stř dub 25, 2018 8:39

Tak první věc je, že se tu řeší fakt nepodstatná blbost vyskakování hlášky. Myslím, že jsou v systému důležitější věci, co by se měli řešit než tato opravdu blbost.

Za druhé, ted jsem to zkoušel a funguje to tak, že hláška ti vyskočí jednou, po tom co poprvé spustíš například safari a před tím jsi si vypnul data. Hláška se objeví znovu jen tehdy, když opět zapneš a použiješ mobilní data a poté je vypneš a nejsi na wifi. To mi přijde celkem logické. Když máš tedy vypnutá mobilní data a opakovaně zapínáš safari, tak mi hláška opakovaně nevyskakuje. Někoho to může otravovat a urážet jeho inteligenci, ale pro lidi co nejsou s touhle technikou kamarádi, třeba jako moji rodiče, to může být naopak užitečné. Já bych to teda taky chybou systému nenazval, spíš kontroverzní vlastností. ;)

Ale jak jsem již psal, je to fakt marginální hloupost, jsou tam jiné podstatnější věci ke kritice.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 9:30

Pierre111 jj taky se těším na iOS 12 který by konečně měl byt zas vypiplanej - opravena 11
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř dub 25, 2018 10:38

Kluci, prominte ze do toho skacu, ale zase asi mate problem se ctenim a pochopenim textu, stejne jako kdyz bylo napsano, ze hlaska vyskakuje pri vypnutych datech.
Mike prece opakovane psal, ze mu hlaska vyskakuje znovu a znovu a znovu, proste se jej nemuze zbavit. No a prave toto neustale opakovani je to, co mikovi dela z teto veci mnohem vice nez "fakt marginalni hloupost". A skoro bych rekl, ze byste na tom v podobnem pripade byli stejne, jenze syty hladovemo neveri, ze jo :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » stř dub 25, 2018 10:48

BOŽE !!! :D Sám by jsi měl myslím přehodnotit svojí schopnost číst. Já tam právě píšu, že to opakovaně nevyskakuje ;). Vyskočí to vždy jednou po vypnutí mobilních dat, aspoň tedy na mém telefonu. Vůbec jsi můj příspěvek nepochopil.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 12:07

Pierre111 já už to vzdal :D

Beztak je to nějaká provokace :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř dub 25, 2018 13:18

@Pierre111: Ano pises ze Tobe to vyskoci jednou, jenze mike psal, ze jemu to vyskakuje opakovane. Ty to (na zaklade sve zkusenosti) povazujes za "fakt marginalni hloupost" - jak je to u Tebe by bylo normalni, to by nebyla az takova hloupost. Jenze tak, jak se to dela u mika, mi prijde, ze je silne otravovani uzivatele a zadna hloupost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » stř dub 25, 2018 14:00

Já vím co psal Mike, proto jsem to taky zkoušel. Co když je ale v tomhle případě chyba na straně Mika ? Třeba nějaké špatné nastavení nebo případně vada kusu ? To se dnes snad nestává u všech výrobců, že některé vyrobené kusy jsou vadné a chovají se jinak než je standart ? Marginální to z mého pohledu opravdu je, jelikož tam jsou jiné věci, které jsou jasnou vlastností systému (nejedná se tedy o chyby co by někdo časem opravil) a které mě limitují a vadí mi. Podle toho co ty píšeš Mike má vadný kus a bavíme se tu o tom úplně zbytečně ? ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 25, 2018 15:30

:lol: tohle uz je fakt absurdni. Jestli chces nazorne predvest, co jsem psal tady o rozdilu mezi uzivateli a vericimi, tak to fakt neni nutne, Michal82 uz to zvladnul dokonale ;-)

Ne, chyba neni na me strane, na me strane jsou jen trochu jine podminky, nez u tebe. V cem se to lisi pisu od zacatku. Navic jsem ti psal, ze mas vyse odkaz na diskusi, kde si na to same stezujou stovky lidi, ze si to muzes najit pres Google a dokonce odkaz na aplikaci, kde jim v zajmu pohodli uzivatelu stalo za to problem vyresit na jejich strane, ac za nej vubec nemuzou.

Narazil jsem dokonce i na reseni: jailbreak. Nekomu stalo za to napsat hack, ktery konkretne tohle resi. Apple ho samozrejme do sveho shopu nepusti (coz chapu), a tak holt jedine pres jailbreak. Popravde, mam skoro chut to udelat, ne kvuli tomuhle, ale jelikoz to vypada, ze se pak da pomoci dalsich aplikaci z te parodie na operacni system udelat neco castecne pouzitelneho ;-)

@apuka: pekny, co? To je jako vysvetlovat slepym rozdil mezi zlutou a cervenou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 16:03

mike - ušetři mě svých poznámek.

Jailbreak si klidně udělej potom opravdu můžeš upravovat kde co - jen je to NĚCO ZA NĚCO.

Pokud nevyvolam žádnou akci v aplikaci aby vznikl nový požadavek na datové připojení potom ta hlaska vyskočí jen jednou. Pokud vyvolávám požadavek na data a ty data nejsou dostupné potom se hláska opakuje - je to pro natvrdlé aby jim došlo ze když ty data nemají systém nemůže provést akci kterou oni požadují.

Víc polopaticky už to vysvětlit neumím - pochopilo 9 z 10 ovcí - ta desátá je snězená.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 16:04

A doplním ze požadavek na data muže mít klidně aplikace z pozadí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř dub 25, 2018 16:35

Michal82 píše:Pokud nevyvolam žádnou akci v aplikaci aby vznikl nový požadavek na datové připojení potom ta hlaska vyskočí jen jednou. Pokud vyvolávám požadavek na data a ty data nejsou dostupné potom se hláska opakuje - je to pro natvrdlé aby jim došlo ze když ty data nemají systém nemůže provést akci kterou oni požadují.
#-o ](*,)
Michal82 píše:pochopilo 9 z 10 ovcí - ta desátá je snězená
Podle teto diskuse bych rekl, ze to je plne vystizne, jen jsi se preklepl - aby to bylo plne pravdive, melo tam spravne byt iovci :lol: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 16:49

apuka v tom případě jsi to nepochopil

iOvce je člověk používající Apple produkty kterého tak označují ti kteří používají produkty jiných firem.

Ovce je zvíře s omezenou možnosti chápání které se řídí základními pudy - jist, pít, dělat bobky a sdružovat se do stáda pro pocit bezpečí.

Tímto se omlouvám ovcím, které zrejmne mají vyšší IQ než někteří zde diskutující co zde stále nechápou proč ta hláška vyskočí.

Apuka/Mike - jindy proti vám nic zásadního nemám jo často máme rozdílné názory ale to je něco jiného, ale v této debatě já nevím jak to napsat..... mě už vytáčíte.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 25, 2018 16:58

:smt082 ja uz fakt nemuzu. "Vysvetlujes" neco, co musi byt kazdemu jasne uplne od zacatku a sam nechapes, ze nejde o to, proc ta hlaska vyskakuje (znovu: to je jasne), ale ze vyskakuje a to furt dokola.

Michal82 píše:ale v této debatě já nevím jak to napsat..... mě už vytáčíte.

Uzij si toho, co delas ostatnim vsude jinde :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř dub 25, 2018 17:02

Jo mě je jasný, že mi to děláte schválně. :p
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 26, 2018 9:16

Teda pánové, vy si fakt nevidíte do pusy, to se fakt už jinak nedá napsat. :D

Mě nezajímá co píšou lidi v nějaký starý debatě. Prostě jsem vzal svoje zařízení (mám tři) A otestoval jak se to chová, což jsem tady napsal. O pár příspěvků výš to máš napsané a jsi schopný opět napsat nepravdy, že ta hláška vyskakuje stále dokola, což není tak úplně pravda že ? ;) ale dost už s nějakou blbou hláškou, to je úplná marginálie.

Zkritizuje jednu dle tebe chybu co tě štve a na to napíšeš, že je to parodie na operační systém a k tomu používáš WM v nějaké prehistorické verzi, což je dnes již bezpochyby parodie na opareční systém a byla asi i ve své době, proto se také neprosadil. Jestli ti vyhovuje, tak si ho používej dál, to je v pohodě. Já mám jen pocit, že pojmenování iOvce se špatně používá. Já bych tak označil spíš lidi, co produkty od applu NEpoužívají, ale nestále musí poučovat a přesvědčovat svoje okolí o tom, jak jsou nahovno až s náboženským zápalem ;). Já nikoho nepřesvědčuju, at je začne používat a že jsou nejlepší na světě. Moc dobře jsem si vědom jejich hranic a omezení, což opravdu nespočívá ve vyskakování nějaké jedné hlášky. Tady zazněla snad jen jediná trefná výtka od tebe na iOS, jinak se to z tvé strany zvhrlo jen v provokace a až bych řekl agresy a urážení, který mě zrovna v tomhle případě přišlo dost zbytečný. Pak se do toho ještě vloží apuka (aby ne, rád si šťouchne, když může, známe moc dobře jeho provokativní přízpěvky), který jak jsem se již víckrát přesvědčil, neumí správně interpretovat psaný text. Pak to dopadá tak, že jeden mluví o voze a druhý o koze. :)

Fakt zbytečná diskuze, na kterou už nebudu (ohledně vyskakování hlášky) reagovat. To už považuju za vysvětlené a pokračovat je opravdu zbytčné. Člověk se snaží být trochu věcný a ono je to nakonec stejně zbytečné. Tak snad vás to pánové nikoho neurazilo, pokud ano, tak se omlouvám.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 1:47

Souhlasim s tim, ze tahle diskuse je od zacatku pitoma a bylo by lepsi, kdyby vubec nevznikla. Zpocatku jsem byl na sebe vylozene nastvany, ze jsem se do toho nechal zatahnout. Nekolikrat jsem se ji pokousel ukoncit, neuspesne. Pak uz jsem se ale zacal bavit. Uznavam, ze je to trochu perverzni, ale Michaluv zpusob diskuse holt v lidech probouzi ty nejhorsi pudy. Coz dobre znas i sam ;-)

No a ted uz bych se na to taky vykaslal, ale co mam delat, kdyz v podstate pises, ze lzu? #-o
Pierre111 píše: Prostě jsem vzal svoje zařízení (mám tři) A otestoval jak se to chová, což jsem tady napsal. O pár příspěvků výš to máš napsané a jsi schopný opět napsat nepravdy, že ta hláška vyskakuje stále dokola, což není tak úplně pravda že ?

Uz jsem to psal nekolikrat. Ze tobe to vyskakuje jednou neznamena, ze mne to nevyskakuje porad dokola. Vyskakuje. Zrovna pred chvili 4x za sebou. Smir se s tim, ze argument mne se to nedeje je v IT uplne k nicemu. Zalezi na podminkach a ty nase nejsou stejne. V cem se lisi je mi jasne, pisu to od zacatku a znovu to psat nebudu, muzes si diskusi znovu projit a snad na to prijdes.

Pierre111 píše:Zkritizuje jednu dle tebe chybu co tě štve a na to napíšeš, že je to parodie na operační systém

To pisu od te doby, co jsem mel tu moznost nahlednout dovnitr. Tj. asi 5 - 6 let. Operacni system totiz neni to, co vidis, vidis GUI a aplikace. At uz od vyrobce, nebo 3rd party. Operacni system je to, co nevidis, to co bezi pod GUI a to, co vytvari prostredi pro aplikace. S tou hlaskou to nesouvisi, to je jen priznak toho, jak blbe je to odladene. Pripadne toho, co si mysli o svych uzivatelich.

Pierre111 píše:k tomu používáš WM v nějaké prehistorické verzi, což je dnes již bezpochyby parodie na opareční systém a byla asi i ve své době, proto se také neprosadil

Tolik nesmyslu v jedne vete. Je uplne jedno, co pouzivam. Schvalne jsem s nicim neporovnaval, psal jsem o konkretni veci, ktera mi vadi na iOSu. Nemam zajem se hadat o to, co je lepsi, ono je to uplne jedno. iOS by byl spatny i kdyby nic jineho neexistovalo. Stejne, jako byl spatny MS-DOS nebo Windows 95.

WM jsou i v te prehistoricke verzi lepsi OS, nez iOS a vzdycky budou. Protoze iOS je schvalne omezeny, takze se chova jako MS-DOS pred 30 lety. WM jsou zalozene na WinCE, coz je opravdovy OS, takova mala verze desktopovych Windows a pracovalo se s nim celkem slusne. Ve sve dobe byl naopak velmi uspesny, verze, co mam, byla vrchol. Pak bohuzel MS udelal serii nesmyslnych rozhodnuti, kteryma podrazil jak firmy, ktere tahly vyvoj (HTC), tak vyvojare, tak sebe. Tohle nejspis prijde do ucebnic jako ukazka naprosto nezvladnute strategie, ktera vedla od skvele pozice k naprostemu fiasku. Postupne utekli vyrobci i vyvojari aplikaci a MS nezbylo, nez to zabalit. Coz je obrovska skoda, misto dvou krajnich variant (totalita a anarchie) jsme mohli mit i treti, rozumnou stredni cestu. Desim se dne, kdy mi stary telefon odejde a ja si budu muset poridit nejaky novy s Androidem :?

Pierre111 píše:Já mám jen pocit, že pojmenování iOvce se špatně používá.

To mas ale smulu, je to zavedeny pojem s jasnym vyznamem. Treba tady. Lidi, co nekriticky zboznuji Apple a sypou mu prachy. Samozrejme, ne vsichni uzivatele Applu jsou iOvce, ale je jich tam vyrazne vic, nez jinde. Protoze se na tenhle typ lidi Apple zameril, coz je velmi uspesna obchodni strategie. Je jich dost a staci na ne spravne zapusobit, aby odevzdali sve penize (nebo hlasy ve volbach). V tomhle je Apple opravdu nejlepsi, jak jsem uz psal, vybudovat sektu je velmi vynosne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 6:02

me na moji samsung s5 (pravda, za 600 to byl supr kauf) stvalo, ze kdyz se spatne zavrela krytka nabijeciho konektoru, bylo schopny to co par sekund zobrazovat chybu o nedovrenym konektoru az to behem par hodin vybilo baterii... paradni vykon, nabijela sem z.powerbanky a toho konektoru si nevsimla, kdyz sem to davala do batohu a o 4h pozdeji z toho byla mrtvola a ja netusila proc :D nastesti to pak v nejakym update spravili...

ale co me stve... bojim se updatovat telefon protoze pisou "prinese vyssi vykon vaseho zarizeni" a z mych zlusenosti to akorat znamena, ze rozbije co fungovalo v rezimu nizke spotreby je vylepseny tak ze v rezimu nizke spotreby nefunguje a musim ho vzdy vypnout takze to zere baterku vyrazne vic a misto trasovani endomondem 2dny, nahlizeni do mapy a internet na 3h do vlaku to znamena trasovani 1 den bez vseho ostatniho... a docela mam strach ze kazdy dalsi updaty budou mit akorat vliv na to, ze baterka vydrzi min a min... pac dle me vyssi vykon znamena, ze kdyz to vic "maka" tak to vic "zere", krom teda problemu s tou dokola vyskakujici hlaskou zatim byly zmeny dycky k horsimu.

Jo a nikdo jinak v praci s S5 tenhle problem nemel, kdyz sem to sondovala zda to de nejak vypnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 27, 2018 9:37

Mike: právě tvůj iPad se chová zvláštně, asi s ním nebo jeho software není něco v pořádku a o to mi jde. Ostatní zařízení se tak nechovají, proto je ta debata o vyskakování hlášky tak zbytečná.

To, že je iOS totalita souhlasím a právě tahle výtka měla přijít a nikdo ti na ní nemůže pořádně nic říct, jelikož je to silný a pravdivý argument :).

To, že je iOvce zavedený pojem mě moc nezajímá, taky si můžu nějaký pojem zavést :D. Možná by se měl zavést pojem na lidi co apple nekriticky kritizuji a nic o tom neví. Což nechci říct, že je tvůj případ, ale dost takový lidí znám a když jim ukážeš jak to funguje a zboříš jim jejich dogma o tom co to umí a neumí, tak dost koukají.

Tot asi vše, považuji to za vysvětlené a ukončené :).

Mawenzi: no tak tvůj telefon se taky nechává správně, jinými slovy něco je rozbitý :D. Takže nechat opravit jestli se to ještě vyplatí. To, že při nahrání nového OS se ti telefon zpomalí, případně vydrží méně na baterii je bohužel dnes dost časté. Výrobce tě tím nutí si koupit nový :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 9:48

update os to vyresil - takze chyba zrejme ojedinela ale spravili to, su rada.

jinak se updatu vyhybam jak cert krizi, protoze vetsinou je to krok zpatky...

vzpominam si kdyz myz updatoval cca 2r zpet ios na ipadu a update rozbil moznost pripojovani k wifi sitim :D proste primarni funkce mobilniho zarizeni - internet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 27, 2018 10:08

Tak to já takové problémy nikdy neměl, akorát jsem si tedy všimnul značného zpomalení systému na starém iphone 4 po update.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 10:58

Jo ty starý to zpomalovalo dost - ono taky ty nové iOS dost nabobtnali
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 11:36

hlavme ze maj vymezlenej OS kdyz maj nekolik ks hardwaru... haha :D proste ono by to slo udelat tak at je to na starymHW ok ale to by nevydelavali tolik naprodeji, ze... (jako vsichni...)jen teda ostatni se neholedbaj tou vymazlenosti kvuli neruznorodosti hw
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 12:00

Mawenzi - a jak bys to udělala aby to šlo na starý HW - zrušila všechny nové funkce když to ten starý HW nemůže podporovat? Jen namátkou - 64bit, Touch ID, 3D Touch, Face ID, a plno novych funkci v systému, 4K video a td a td - tím jak se přidávají nové funkce se hold nejstarší zařízení zpomalují a proto potom ukončují jejich podporu.

A zrovna Apple drží podporu 5 let.

MS třeba se svým W10M odřízl i rok staré telefony s WP8,1.
Výrobci androidich telefonu - pro top model někdo 2 roky někdo rok a ty levne telefony....? Kamos má loňskou LG G6 což byl top model - nového androidu se nedočká.

Zrovna tohle si trefila hodně špatně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát dub 27, 2018 14:06

Michal82 píše:Kamos má loňskou LG G6 což byl top model - nového androidu se nedočká
Tak ja jsem tomu u sveho mobilu docela rad :-). Android totiz v novejsich verzich nejenom zavadi nove funkce (samozrejme, nektere stare zase konci, resp. se "nahrazuji" novymi), ale taky, bohuzel, dela velke zmeny napr. i v pristupech. Napriklad ja jeste mohu mit v pohode mapy na SD karte ve svem adresari, v novejsich verzich uz to tak nejde, uz je to jinak a muselo by se to prekopat, aby mapy fungovaly. A neco podobneho se zavadi kazdou novou verzi. Bohuzel, Android se snazi nektere veci nepochopitelne implementovat take, cimz zacina smerovat tam, kde iOS uz je (z hlediska praktickeho pouzivani pro slozitejsi veci).
Takze jsem spokojeny uzivatel LocusuPro, kdyby mi ale updatovali system napr. na Android 7, byl bych nasrany neuzivatel LocusuPro a nejsem si jisty, jeslti bych se chtel hrat s prekopanim nastaveni a nove ponahravat mapy.

Tim se zase dostavame k jedne z veci, co spustilo tuto diskuzi - ale tentokrat bych to pouzil jako priklad problemu, ne jako konkretni vec s konkretnim mapovym programem, bo to by patrilo jinam). V iOS jednak neexistuje SD karta, musi byt vsechno v pameti. OK, Locus v pohode pracuje (na Androidu) s externymi mapami v pameti. Ale - sezenu mapy z otevrenych zdroju (napr. OSM mapy s mne se lbicim vzhledem a vrstvami, ktera neni z distribuce Locusu, ale z jineho zdroje). Nahram si to na SD (nebo do pameti, to je jedno) a (na mem telefonu) jedu. Jeste jednou se ptam, jak to udelat na iPhonu? Externi soubor bych "do Locusu" nepridal nijakym rozumnym zpusobem a Locus by k souborum mimo sveho prostoru nemel mit pristup. A kdyz jeste nechci pouzivat zadny cloud a tahat to pres WiFi taky nemusi byt to prave orechove, abych o mobilnich datech radeji nepsal.
Ty mapove soubory mohou mit pri dostatecne velkem uzemi (proc bych si tam nedal napr. cele Alpy) a rozliseni nekolik megabajtu, mozna rozdeleych do nekolika souboru. Navic pro ruzne aktivity bych mohl chtit ruzne mapy, takze klidne se muze stat, ze budu mit 10+ GB map. K tomu chci mit nahrano v mobilu na poslech nejakou tu stovku skladeb ve vysoke kvalite, kdyz uz bych mel mit klasicky uzivatel mobilu (tj. takovy, jak to jak Apple tak i Google chce), tak bych si tam mel ukladat tisice fotek a hodne dlouhych 4K videi. S prominutim, ale kam to mam dat? I 128 GB bude za chvili plnych.
(To uz nepisu o tom, ze uz jsem videl placene mapy, ktery se primo prodavaji pripravene na "specialni" SD karte a da se s nimi pracovat jen odtud. S tim si na iOS ani neskrtnes.)

Mimochodem si myslim, ze vyse uvedena ukazka nemoznosti (resp. nadmirne slozitosti) prace se soubory je jeden z duvodu, proc mike pise ze je iOS parodie na OS (a Android k tomu taky zdarile smeruje). Prace se soubory je jednou z nejdulezitejsich casti kazdeho OS, i kdyz to nekdy navenek pro bezneho uzivatele neni viditelne. Linux (na kterem iOS i Android bezi) ma skvely file management system, da se tam pekne pracovat s pristupami - ale iOS to dovedl do takove "dokonalosti", ze to prakticky bez berlicek naprosto znemoznil. Kazdy si hrabe na svem pisecku - ale aby tam dostal neco jineho nez tam je, musi si to taky sam pres sebe zaridit, coz v pripade tech map znamena, ze si je musis mit moznost stahnout z konkretni aplikace a tudiz mas vyber pouze jen toho, co aplikace nabizi. Jeste pripomenu, ze tady se jedna vyhradne o (z hlediska systemu) neskodna data, ktera maximalne mohou shodit aplikaci (co Apple stejne netestuje), ale neovlivni system, takze o bezpecnost se nejedna. Stejny problem by mohl byt s nahranim externi cesty v GPX souboru, POI, atd.
A zase pridavam, ze se mi zda, ze Android do podobnych sracek taky smeruje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron