Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob pro 18, 2021 22:39

já mám pocit, že při připojení telefonu přes exchange před pár lety jsem musel taky něco povolit a pak na různých místech v nastavení (např. ve webovém prohlížeči) svítilo, že to jen pon kontrolou company policy. Kam všude se tak jde dostat, nevím. U nás si tim vynucovali minimání podmínky na zabezpečení telefonu - byl povinný zámek obrazovky a afaik nestačilo gesto.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned pro 19, 2021 16:00

Jeste jsem se na to kouknul a ta aplikace se jmenuje Microsoft Intune Company Portal. Rekl jsem si, ze to zkusim, kdyz tak to odinstaluju. Nezkusim, chce to iOS 13.0 a vys a ja mam 12.x, jelikoz novejsi uz na mem starem iShitu nejde. Kdyz tak koukam na hodnoceni od uzivatelu, tak jsem asi o nic neprisel :D

Njn, tak to holt maji kolegove smulu a budou se muset obejit beze mne. Nemeli dovolit, aby se do firmy dostal Mordac, The Preventer of Information Services.

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř pro 22, 2021 12:26

Fčíl sem se leknul červené výstrahy - po snad roce mi zase přišel zavirovaný mail, NOD ho chytil a napsal to varování (čehož sem se leknul, já za tu dobu odvyknul). God bless NOD. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát pro 24, 2021 14:27

Sedim ve vlaku a browsim na iPadu, na to se hodi, ma vetsi displej, nez mobil. Jednou za cas na mne vyskoci dialog, ze mam zadat heslo k Exchange serveru. Vzdycky nekolikrat za sebou, klidne 5x, fakt debilni. OK, heslo zadat nemuzu, viz vyse, a tak ten ucet aspon vypnu, at prestane otravovat. Udelat se to da, ale nejdriv musim vyresit to heslo, jinak jsou ty volby neaktivni resp. nedostupne. Heslo ovsem zadat nemuzu a kdybych mohl, tak ucet vypinat nemusim #-o

Jeste nekdo mi muze tvrdit, jak ma crAAPL skvele odladeny software. Srapnel! Funguje to akorat kdyz jde vsechno dobre, jak dojde na nestandardni situaci, tak se to chova takhle dementne. Prijde mi, ze tyhle veci vubec netestuji :evil: Zlate Win10 proti tomu a to je fakt nemam rad. Vlastne jsem snad za 35 let, co se pocitacum venuju, nic hur udelaneho nevidel. Nez iOS, ale iMac se nechoval o moc lip, jak doslo na neco nestandardniho, tak to byl taky pruser.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 24, 2021 14:37

jo, je dost desivy, ze win10 sou porad proti ios skvelej system :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát pro 24, 2021 14:45

Ono je to i tim, ze Win10 jsou system, ale iOS ne. Je to jen aplication launcher vyvinuty pro prvni iShit, protoze ten by nic jineho neutahnul. Jenze od te doby uz uplynula spousta let, hw by klidne utahnul i ty Windows, ale oni furt dal bastli tuhle zoufalost. Mel jsem bohuzel tu “cest” videt, jak to vypada vevnitr, peklo, bastl. Z toho taky plyne znacna cast problemu, tam, kde ma OS procesy a thready, ma tohle jen dobastlene notifikace jak z 80. let...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » sob pro 25, 2021 10:22

Tak porovnávat iOS a win 10 je srovnávání hrušek se švestkama, když iOS potažmo iPadOS jsou pro mobilní platformu a MacOS pro plnohodnotné počítače. To jen pro pořádek.
Jinak jsou oba systémy plně srovnatelné, alespoň pro běžnou práci.

Mikovo fňukání nemá smysl komentovat, to je pořád dokola to samý X let.

Nemáš volby exchange nějak omezený profilem od vaší firmy? V Settings > General > Profiles & Device Management

V nastavení Mail - Accounts - <Exchange účet> jsou vypínače, co z exchange používat. U mě třeba mail a kalendář a obojí lže samostatně vypínat.
To ti nejde? A nemáš zapnuta nějaká omezení ohledně změny účtu? Settings > Screen time.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 25, 2021 11:54

lipon
tak on ma nekdy asi clovek jen predsudky, ios byl doma 3x a porad nejaky problemy hlavne s updatama a nebo ze bez updadu neslo telefonovat... jako what? jako telefonovat dokaze moje nokia z roku 2005 tak jakto, ze to nedokaze ios bez aktulniho updatu?

androidu doma uz tak 8, iosy 3 a jeste se mi nestalo ze by si android vlastnim updatem systemu zarizl moznost pouzivani wifi, nebo ze by neupdatovanej nedokazal telefonovat...

jinak w10 me taky stvou, mam oblibenou hru na pc, je asi z 97, a po poslednim upradu w10 se mi nehodi na fullscreen takze je nehratelna... vazne premyslim, ze z tabletu s klavesnici (kde proste w7 nejsou idealni) prejdu na nejakej starsi notas s w7 a bude:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob pro 25, 2021 13:29

Lipon píše:Tak porovnávat iOS a win 10 je srovnávání hrušek se švestkama, když iOS potažmo iPadOS jsou pro mobilní platformu a MacOS pro plnohodnotné počítače.

Slo mi o to, ze dnesni mobily a tablety uz v pohode utahnou plnohodnotny OS. Win10 bezi na Surface, coz je taky mobilni platforma. Android je plnohodnotny OS i kdyz trochu prasteny. iOS OS neni, hluboko pod nim bezi UNIXove jadro, ale vestinu jeho funkcnosti zabije ta zoufale zastarala nadstavba na spousteni aplikaci. Jedne aplikace, abychom byli presni, to je cela ta tragedie. Neumi to multitasking. Schvalne, protoze prvni iPhone to nezvladnul. Jenze dneska je hw o svetelne roky dal a crAAPL furt jede na puvodni architekture. Je to jako kdyby Windows jely na MS-DOSu. Tohle se neda vylepsit, jen cele zahodit a napsat znovu. Jinak a lip. Meli to udelat tak pred 10 lety, cim dyl to odkladaji, tim vetsi problem to je. Spadli do vlastni pasti a dobre jim tak.

Lipon píše:Mikovo fňukání nemá smysl komentovat, to je pořád dokola to samý X let.

That's the point. Za tech X let se nic nezmenilo, porad stejne zoufalstvi, zatimco konkurence se posunula. Takovy Android byl pred 10 lety hromada sracek nahazenych na hromadu, ted je to docela slusne pouzitelny OS.

Lipon píše:Nemáš volby exchange nějak omezený profilem od vaší firmy?

Ne, firma se tam vubec nedostala.

Lipon píše:V nastavení Mail - Accounts - <Exchange účet> jsou vypínače, co z exchange používat. U mě třeba mail a kalendář a obojí lže samostatně vypínat.
To ti nejde?

Prave o tom jsem psal. Nejde. Slo to, dokud ten account normalne fungoval, ale ted je to neaktivni (volby viditelne, ale nedostupne), dokud nevyresim to heslo a to vyresit nejde a kdyby to slo, nemusim s tim blbnout. Hlava 22. Takze ten ucet nemuzu disablovat, muzu ho jen cely smazat :roll: Proste tenhle scenar nikdy neodzkouseli a chova se to debilne. Jako spousta jinych veci v iOS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob pro 25, 2021 17:30

Už sem to su spal, mám vypnutý SPAM foldr, tím pádem mi chodí fšecko... ty jo, (automatické) rozesílače reklamních mailů si letos na vánoce vzaly asi volno nebo co, za celý fčerejšek a dnešek přistál jeden jediný, to není normální... nežebych si teda stěžoval.

Btw, MacOS - juniorka dostala pod strom meka (spal sem to tu - byla to její volba), druhý den si už s tím hraje (úspěšně) a prozatím žádná stížnost na OS nebo "je to jiné" (než Win).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 25, 2021 17:45

pp
tak ono neni duvod si na to stezovat... bud pouzivas shell hodne nebo terminal a ty macos appky a znas to a vyhovuje ti to nebo ses uzivatel na word a internet... moje sestra, ktera v nadsazce nedokaze ani prekopirovat obsah z flashky do pc pouziva mac taky spokojene, protoze ho koupila hodne vyhodne, ja ji pomer vykon/cena schvalila a chodi na mail, internet, dela tabulky a cally online... co na tom chces zkazit? prijde mi, ze lidi, co s PC v realu skoro nepracuji tak nemaji sanci najit nejaky chyby. kdyz mela vir, volala me... ja si to musela vygooglit, protoze mam mezery i v ty mac adresarovy strukture... ne ze bych to nikdy nevidela, ale resit tyhle veci na operaku se kterym mam totalni minimum zkusenosti proste nechci a vyhybam se tomu, protoze fakt nevim, kam se to presne instaluje, jaky to ma prava, kde je slozka na uzivatelsky data k appce...

ale treba u w10 narazim na veci jako ze se mi sama rpidava klavesnice, kterou nemam v systemu (cz qwertz) a prepina se do defaultu, ze se mi zmeni dvouradkovej start panel na jednoradkovej... jo, vetsina beznych uzivatelu w10 nepotrebuje 2radky na startpanel, ani to neumi nastavit a v cz prostredi defaultne pouziva cz qwertz takze na tyto problemy, na ktery ja narazim treba oni nikdy nenarazi... a s tim macem to bude stejny. Dokud pouzivas to co vetsina, tak na problem nenarazis a pokud to pouzivas vic a sofistikovanejc, tak si s tim dokazes poradit, snadno a rychle prenastavit, rychle opravit nebo nejak zpacifikvoat a pak te to tak neprudi.

za me nejvetsi problem vidim v tom, ze te nejaka funkce prudi a zaroven nejde spravit/vypnout/schovat, takze te prudi dnes a denne a tim zvysuje akorat frustraci... me treba neustale frustruje, kdyz pisu na mobilu, ze mam kratkej space a misto mezery porad pisu tecku... ale zajimavy je, ze to dela asi jen na pulce mist s klavesnici, druha pulka mist s klavesnici ho ma dlouhej, takze misto abych se proste za par tydnu naucila psal mezeru tam kde je, tak misto toho porad pisu tecky, podle toho v jaky su zrovna appce :D

takze nejspokojenejsi uzivatele sou casto ti, kterym staci, ze jim jede internet a browser :D mozna mail klient, nejakej tabulkovej a textovej editor a treba nejaka appka na online chat...

me treba nastval FF, protoze se mi updatoval a smazal celej profil (pracovni) tak sem nastesti mela zalohu, kterou delam pravidelne, ale presne potrebuju aby se mi to updatem poskodilo... a po 5letech me ceka vymena pc a nejvic se hrozim vsechno si prenastavit k obrazu svymu... tak snad kdyz budu hodna, udelaji mi image disku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned pro 26, 2021 11:54

Mawenzi píše:takze nejspokojenejsi uzivatele sou casto ti, kterym staci, ze jim jede internet a browser

Asi tak. Jenze odladeny system se nepozna tak, ze bezne veci funguji, to je samozrejmost. Ladi se nestandardni a neobvykle situace a to u Applu dost hapruje. A na rozdil od jinych s tim nic neudelas, proste to bud funguje nebo mas smulu. Zazili jsme i s iMacama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 26, 2021 12:10

mike
jj, prave fakt, ze si na to nekdo nestezuje, vlastne nic nedokazuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 27, 2021 0:11

Jj, je to presne naopak. Jako programatora mne celkem nezajima, ze to milionum lidi funguje, z toho muzu mit leda dobry pocit. Zajima mne ten, kteremu to nefunguje, protoze tam asi mam nekde chybu a chci ji opravit. Par takovych pripadu jsem v praxi resil a doslo az na kontaktovani konkretniho zakaznika ve snaze v nej dostat data a zjistit, co se vlastne stalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 27, 2021 6:15

ve stare praci byl jeden nezapomenutelnej bug
- na XP nefunguje XY
mlady programator bug odmitl s komentarem
- na mych w7 to funguje :D

proto taky vzdycky kdyz v novym buildu nejsou zasadni chyby, su nervozni , co prinese nasazeni do produkce :D

bohuzel taky porad nikdy nenasimulujes vse, i kdybys mel desitky zarizeni na testy tak v provozu jich sou tisice az miliony podle toho, v jakym oboru delas a nikdy proste neodladis vsechno... a pak se pozna, komu zalezi i na tom jednom zakaznikovi a kdo na okrajovky prdi...

jo, pak si vzdycky vybavim tech 60 milionu bsod kvuli tomu ze se nejak potento update virove databaze /nekdy s nim sla zmena detekcniho enginu/ ale aspon se diky tomu nasla slabina toho updatu. to ze k tomu 10 let predtim nikdy nedoslo proste byla nahoda :D ale tak co, 1/3 user base dostala nechteny darecek a aspon sme o tom pak vedeli:D pri testech na 30 virtualkach se to nestalo:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 27, 2021 20:52

Mawenzi píše:mlady programator bug odmitl s komentarem
- na mych w7 to funguje

Nakopat a kdyby to nestacilo, tak vyhodit ;-)

Mawenzi píše:bohuzel taky porad nikdy nenasimulujes vse, i kdybys mel desitky zarizeni na testy tak v provozu jich sou tisice az miliony podle toho, v jakym oboru delas a nikdy proste neodladis vsechno...

To jo, ale jde o to odchytat co nejvic problemu o odzkouset realisticke scenare. Coz je muj pripad, mam libovolny problem s heslem k mailu, ktery zrovna nemuzu vyresit, a tak mail prechodne vypnu a vyresim pozdeji. Podminit tuhle moznost zadanim funkcniho hesla je na hlavu. Nemelo by se to stat ani programatorovi, ale kdyz uz, tak to musi odchytit testeri (jsem si na 99.9 % jisty, ze nasi by to zvladli).

Mawenzi píše:a pak se pozna, komu zalezi i na tom jednom zakaznikovi a kdo na okrajovky prdi...

U Applu zadne okrajovky nejsou. Jsou jen verici a kaciri ;-) Sis nevsimla, ze kdyz neco nejde ve Windows, tak za to muze Microsoft, kdyz v Androidu, tak Google, ale kdyz neco nejde na iShitech, tak za to muzou vsichni ostatni, jen ne Apple? ;-)

Mawenzi píše:jo, pak si vzdycky vybavim tech 60 milionu bsod kvuli tomu ze se nejak potento update virove databaze

Modry den? ;-) Taky jsem si sveho casu s touhle myslenkou pohraval. Ze bych do driveru pridal kousek kodu, ktery by ve stejny moment udelal BSOD na vsech PC, kde je nainstalovany a slo o podobne rady. Ale ukazalo se, ze na to nejsem dostatecny asocial :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 28, 2021 9:23

nemusis byt asocial, staci udelat blbou chybu na kterou nemas testy :D

presne, kdyz neco nefunguje na apple zarizenich, tak je to vzdycky tvoje chyba jako uzivatele:D

a nekdy se stane ze chybu odchytis s tim ze funkcionalita ci update se nebude zakaznikum z toho duvodu delat a pak na to zapomenes... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte pro 28, 2021 15:01

pavproch píše:Už sem to su spal, mám vypnutý SPAM foldr, tím pádem mi chodí fšecko... ty jo, (automatické) rozesílače reklamních mailů si letos na vánoce vzaly asi volno nebo co, za celý fčerejšek a dnešek přistál jeden jediný, to není normální... nežebych si teda stěžoval.

Že o svátkách nechodily spamy/reklamní maily (za což sem byl ráth) je i vysvětlitelné, ale ony nechodí ani ve všední dny po svátkách, za pondělí a úterý jen asi tři (v obou mých mailech - soukromý i pracovní). Hezky! Tím pádem sem pořád ráth.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte pro 28, 2021 20:47

Mawenzi píše:nemusis byt asocial, staci udelat blbou chybu na kterou nemas testy

To se mi nepovedlo, a tak jedine zamerne ;-) U vetsiny driveru to ani moc nejde, ty se otestuji dukladne a v terenu se nic nemeni. AV jsou vyjimka, jelikoz dostavaji kazdou chvili novou databazi a tam si to predstavit umim.

Mawenzi píše:presne, kdyz neco nefunguje na apple zarizenich, tak je to vzdycky tvoje chyba jako uzivatele

Uzivatele? Kacire! Misto aby se kal a zpytoval svedomi, tak si dovolil pripustit nebo dokonce tvrdit, ze u Applu neco nefunguje ;-)

Mawenzi píše:a nekdy se stane ze chybu odchytis s tim ze funkcionalita ci update se nebude zakaznikum z toho duvodu delat a pak na to zapomenes...

Pred 20 lety se to stat mohlo, ale dneska uz mame takove bug tracking systemy, ze je to skoro nemozne. Pokud to nekdo neudela schvalne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 29, 2021 7:56

mike
diky za kacire, takhle sem se dlouho nenasmala:)

jenze ty predpokladas, ze ty systemy nekdo umi pouzivat...

co tady mame programatory mlady, tak to neumi pouzivat nikdo, a jejich nadrizeny tvrdi ze to zdrzuje od prace, takze muj svet je svet nedokumentovanych zmen. takze jim to pekne vracim do systemu aby se museli obtezovat tam napsat, ze to je pozadovana zmena chovani :D myslim, ze me tu vsichni nenavidi, protoze si furt na neco stezuju a chci at se to dela jinak:D

zlatej korporat v tomto asi... ale jako zvykla sem si, jen obcas sedivim trochu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř pro 29, 2021 16:20

Mawenzi píše:zlatej korporat v tomto asi
Myslis??? Mozna obcas nejaky SW-ovy, ale spise taky ne.

A jinak testovani u korporatu? Jsem psal, ze meli oddelit sit pro "odrezanou" cast korporatu, ktera je ted "jina spolecnost". Ze to oddeleni udelali dva tydny pred svatkama a nikomu nedali vedet... Ze najednou pulce spolecnosti nesli neproduktivni systemy (tj. vyvojove, testovaci, ...)... Ze do dalsiho vikendu se vyresila asi pulka tech systemu, potom ale vetsina vyvojaru a "odpovednych osob" uz mela narizenou celozavodni dovolenou, takze ani nebyl, kdo by kontaktoval technicke oddeleni s problemy... Ze chteli od vsech at jim napisou, jake servry odkud nechodi, IP, nazvy, atd, ze to potrebuji nastavit na FW a cekaji na data... Kdyz jsem to uz nevydrzel a napsal jim strucny email s otazkou, proc se na to nekoukli, resp. nekouknou do databaze FW oddeleni, kde vsechny tyto udaje pro stary FW jsou ulozene (jsou to tisice servru "vevnitr" a desetitisice otevrenych spojeni pro vnejsi partnery), odzkousene, tak nejak radeji nikdo neodpovedel, nastala faze uplneho mlceni - a nicnedelani. Pricemz ten prevod dela ta sama spolecnost, ktera ma na starosti i stary FW, dokonce vetsina tech lidi ve skupine pro novy FW presla ze skupiny pro stary FW - ale nikoho takova samozrejma vec nenapadla.

Takze tak korporace...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř pro 29, 2021 16:23

Mawenzi píše:u w10 narazim na veci jako ze se mi sama rpidava klavesnice, kterou nemam v systemu (cz qwertz) a prepina se do defaultu
Vitej v klubu!

Mne to ale obcas ani nejde zrusit, dokonce ani kdyz uplne vyhodim ze systemu cestinu :twisted: - az po nekolikanasobnem restartu ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 29, 2021 17:19

apuka
ok tak napisu zlatej korporat - muj bejvalej zamestnavatel co uz neexistuje

me vetsinou zmizi sama po restartu ale neni to jedina ec co me stve horsi je ze nemuzj hrat to total annihilation:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř pro 29, 2021 21:19

Mawenzi píše:jenze ty predpokladas, ze ty systemy nekdo umi pouzivat...

Jestli nekdo nezvladne zaklady sam za 5 minut, tak nemuze byt programator ;-)

Mawenzi píše:a jejich nadrizeny tvrdi ze to zdrzuje od prace

Jj, reseni chyb zdrzuje od vytvareni dalsich chyb :twisted:

Mawenzi píše:zlatej korporat v tomto asi...

Vzdycky zalezi, jak se to nastavi. Ve firme, co vznikala od zakladu, jsme to postupne zacali pouzivat sami a vytvorili system, co nam vyhovoval. Pak nas koupila korporace, vsechno zahodila a vnutila nam jejich hnusny a polofunkcni system... Pak jsem delal ve startupu, ktery zalozili lidi z korporace a misto, aby si vazili svobody a minima byrokracie, tak si prinesli korporatni zlozvyky s sebou. Tenhle system zavadel takovy poloapuka, takze stavovy diagram pro zmeny ticketu mel pres 10 stavu. Jako jo, asi v 5 % pripadu to davalo smysl, ale ve zbylych 95 % to akorat zdrzovalo. Ted jsme si to udelali sami, uz vime jak, stavu je asi polovina a je to v pohode.

Mne slo ale o to, ze ve spravne udelanem systemu se bug nemuze ztratit. Ticket bud nekomu patri nebo je v backlogu pro dalsi verzi.

@apuka: rec je o vyvoji softwaru a reportovani chyb. Ne o zkaze a chaosu, ktery vytvari vnitrni IT oddeleni, to je normalni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 30, 2021 6:46

mike
a tady narazis na to ze to musis umet pouzivat...

jinak jo ja to taky nechapu ja myslela ze prace v takovym systemu je pro programatora proste totalne zakladni, to jak kdyby prodavacka neumela pouzivat ctecku kodu proste... ale skoro nikdo kdo k nam prijde /vetsinou kluci po skole/ to pouzivat neumi, tak jim to porad musim vysvetlovat, oni si to nedokazou ani predat mezi sebou:D ale zas jako jo, sou apson snazivy a casem se to lepsi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 30, 2021 18:14

Fčíl sem měl v ruce (poprvé) ten nový mac juniorky (co ho dostala pod strom) - tenhle - je to moc pěkně udělaný "kus železa". Přitom mě napadla kacířská (a veskrze teoretická) otázka (určitě to NEbudu dělat, jen se ptám):
Bylo by možné ten macIOS odinstalovat na místo toho tam in(g)stalovat Win7?

(= Lze vůbec mac IOS odinstalovat a běžely by na tom HW wokna7 ? - ne desítky!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 30, 2021 18:49

Taxi i (částečně) odpovím:

Pomocí Boot Campu můžete na Mac nainstalovat Microsoft Windows 10 a pak při restartu přepínat mezi macOS a Windows.


Zase sem IT chytřejší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv pro 30, 2021 20:06

To jsi pak nemusel kupovat Macbook. MacOS je vyladěný na jejich hw, wokna i přes boot camp jsou nouzovka.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 30, 2021 20:25

Dokazes specifikovat, jak se to vyladeni projevuje? ;-) To jsou takove ty jablecne baje a povesti, ktere maji dodat zdani exkluzivity a ospravedlnit cenu. I kdyby to diky "vyladeni" bezelo o 10 % rychleji, coz ani nahodou, tak to uzivatel nema sanci poznat.

Windows jsou zcela univerzalni, a tak pres BootCamp bezi normalne. Pouzival jsem je tak. Jestli tam neco bezi hur, tak jedine vinou Applu resp. jejich hw driveru, ty pro kazdou platformu pise vyrobce.

@pp: Win10 jo, Win7 ne. Mas tam M1 procesor, coz je ARM a pro ten Win7 nejsou, jestli mi teda neco neuniklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 30, 2021 20:34

Mawenzi píše:jinak jo ja to taky nechapu ja myslela ze prace v takovym systemu je pro programatora proste totalne zakladni, to jak kdyby prodavacka neumela pouzivat ctecku kodu proste... ale skoro nikdo kdo k nam prijde /vetsinou kluci po skole/ to pouzivat neumi

Pochybuju, ze se to na nejake skole uci. Mozna teorie na FIT, ale jinak jsou to veci, ktere se clovek nauci v praxi a ta dost zalezi na konkretni firme. Software stejny, ale pouziti muze byt ruzne.

Mawenzi píše:tak jim to porad musim vysvetlovat, oni si to nedokazou ani predat mezi sebou

Njn, rozumne firmy mivaji neco jako vstupni skoleni, kde se lidem vysvetli, jak s tim ve firme pracuje. Klidne to muze delat sluzebne starsi kolega, ale nekdo jim to prece rict musi. Mela by to byt vec manadementu, jak pravidla a zpusoby prace nastavi. Uz jenom takovy git nebo jiny SCM/VCS system, tam prece musis mit firemni pravidla, jak se pouziva, jinak by se to cele rozbilo. A to je prave svazane s bug trackingem, branch na kazdy bugfix, pojmenovani, merge policy atd.

Kdyz jsme tyhle veci pred 15 - 20 lety zavadeli, tak jsme stravili hodne casu vymyslenim, jak to spravne pouzit. Dneska uz se ty zpusoby standardizovaly a staci si vybrat. Ale rozhodnout to nekdo musi, mixovat se to neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec