Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát úno 24, 2017 20:08

Teda, tohle je snad nejhorsi verze FF, co jsem kdy mel ](*,) Aspon jednou denne se kousne a musim ho zabit. Obvykle na pohyblivych obrazkach. Reklamy (co projdou pres AdBlock) nebo videa, co se na iBulvaru od jiste doby spousteji automaticky ](*,) Jestli to bude delat i dalsi update, tak snad prejdu na neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned úno 26, 2017 18:17

Počebuju poradit, vaše předchozí rada se prokázala jako nerada.... :mrgreen:

... a je to zase o (chytrém) mobilu, teda jak na něj... RugGear RG500 a Android 4.2.2


Sice sem si zpoměl, že ste mi tu kdosyk radili, že v Androidu je třeba hledat na nej-nesmyslnějších místech, ale já to prostě nenašel...

Dá sa tam někde vypnout zvuk doprovázející start systému po zapnutí přístroje?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » ned úno 26, 2017 18:33

U 422 app Silentboot
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned úno 26, 2017 18:35

Rozumím správně tvému češtinovi: U androita 4.2.2. lze jedině dohranou aplikací "silentboot"?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » ned úno 26, 2017 18:55

Ano tati. Se divam do stareho mobilu a se znalosti "ma englis", tak to tam neni. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned úno 26, 2017 20:27

Kuju. Tak to není nic pro mě, instalovat neumím. A taky by to (asi) vyžadovalo vpuštění infernetu do mobilu, abych to mohl stáhnout a to je v rozporu s mými předsevzetími..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » ned úno 26, 2017 22:14

tak potom ti ostava iba vyskusat pred vypnutim mobilu vypnut vsetky zvonenia (tichy rezim), ci to pri starte pomoze...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 1:56

@pp: mas doma WiFi? Jestli jo, tak nemusis nic zapinat, dej mobil mladezi, at ti to nainstalujou :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon úno 27, 2017 7:21

@PP: nevim, jestli je to ve vsech androidich zarizenich, ale u mnou dostupnych Samsungech to jde tak, ze si zvolis nastaveni, vyberes Zarizeni a tam Zvuky a oznameni a nastavis silu zvuku na 0 pro System.
Nevim, co vsechno za zvuky takto vypnes, ale nema to spojeni se zvonenim ani oznamenimi, takze mozna Ti nebude nic jineho chybet (mne nechybi).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 27, 2017 8:10

@mike: wifi mám ale i to by bylo v rozporu, bo by se musel pustit browser a to nechcu...

@apuka: dík, ale takovouhle strukturu tam nemám....

No nic no, tak halt při občasném (preventivním) restartu to prostě zařve, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 27, 2017 8:46

štve mě, že mi poslední týden, možná 14dní pořád zatuhávaj všechny browsery jak doma, tak v práci, když chci plánovat mapu. Pár bodů to zvládne a pak mapa zmrzne, nejdou přidávat body, zoomovat, nic. FF mám aktuální (taky se mi zdá, že je občas děsně pomalý a furt se mi to na 4jádru zasekává ](*,) ) asi jak psal mike, nejhorsi verze FF snad... ale nevím, jestli to není i problém v mapách, protože mi to dělá i v opeře občas... tak je to fakt super.

Navíc sem si aktualizovala mapy v telefonu kvůli stopaři a samozřejmě tam žádnýho stopaře nemám, mapy přitom hlásí, že sou aktuální, no parádička:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon úno 27, 2017 9:27

sem v So dopo čekal na Proseku nedaleko Billy, než rodinka něco vyřídí v krámu, jen tak ze zvědavosti sem pustil na mobilu LTE Speedtest
a málem mi vypadly voči :shock:
to sou rychlosti srovnatelný s kabelovkou
Přílohy
IMG_1625.jpg
IMG_1625.jpg (16.03 KiB) Zobrazeno 6948 krát
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 27, 2017 10:33

tak to je paradicka. jen u kabelovky nemas limit 1,5 nebo 3giga :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 27, 2017 11:26

Mawenzi píše:štve mě, že mi poslední týden, možná 14dní pořád zatuhávaj všechny browsery jak doma, tak v práci, když chci plánovat mapu.

Mapy.cz? V poslední době mě taky zlobí. Na jednom počítači najednou zčerná obrazovka a musím restartovat prohlížeč, na jiném se najednou přestane vykreslovat plánovaná trasa a nevím jak jinak plánovač přimět k normální činnosti než vypnout okno prohlížeče s mapou a znova pustit. Může být chyba i u mě, ale dřív se mi to nestávalo :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 27, 2017 11:58

jojo, mapy cz... ja to delam tak, ze kdyz se to sekne a prestane spolupracovat, tak pres sdilet si zkopcim ten odkaz a pak aspon nemusim planovat hned od zacatku, ale i tak je to peknej vopruz...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 19:13

GreyMouse píše:Na jednom počítači najednou zčerná obrazovka a musím restartovat prohlížeč

Nepouzivas nahodou v jinem tabu neco od Google? Mne tohle delaji Google Maps, po nejake dobe pouzivani se zacnou chovat takhle a delaji to i dalsi okna, musim restartovat prohlizec. Mapy.cz samy o sobe mi to nedelaji (ale zas ne nepouzivam nijak moc).

Mawenzi píše:FF mám aktuální (taky se mi zdá, že je občas děsně pomalý a furt se mi to na 4jádru zasekává ](*,) ) asi jak psal mike, nejhorsi verze FF snad...

Trochu jsem hledal a na problem si stezuje celkem dost lidi. Vypada to, ze posledni buildy uz to nedelaji, a tak snad v dohledne dobe udelaji dalsi update, ktery to opravi. Zatim mne to aspon dokopalo k tomu, abych nasel, jak zabranit automatickemu spousteni videi, jelikoz tam se problem obvykle projevil. Zda se, ze to pomohlo a nejen tomu, uz mne ti vidioti tolik neotravujou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 19:15

pavproch píše:@mike: wifi mám ale i to by bylo v rozporu, bo by se musel pustit browser a to nechcu...

Poridil si auto, ale pustit motor by bylo v rozporu s jeho presvedcenim :twisted:

Dej to mladym, ani o tom nebudes vedet. A jestli myslis, ze se ti mobil pripojuje k Netu jen pres browser a ze to nedela sam, tak mozna jednou budes dost prekvapen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 8:08

Tak nestahnes a nenainstalujes to bez google uctu a musis se pripojit do obchodu play.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2017 8:53

mike píše: A jestli myslis, ze se ti mobil pripojuje k Netu jen pres browser a ze to nedela sam, tak mozna jednou budes dost prekvapen ;-)


Nemyslím, vím, že NEpřipojuje. Bo mám Wifi i datové přenosy OFF....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2017 8:53

booze píše:Tak nestahnes a nenainstalujes to bez google uctu a musis se pripojit do obchodu play.


Toto jen přes mou mrtvolu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 28, 2017 10:15

nepomohlo by stahnout jen nekde apk balicek sehnat a nainstalvoat bez uctu v google play?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 11:40

Jeste me napadlo. Pripojit k pc-najit slozku se zvukem-najit zvuk- vymazat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2017 17:02

pavproch píše:Toto jen přes mou mrtvolu!

Na takove reci by sis uz mel davat pozor ;-)

booze píše:Pripojit k pc-najit slozku se zvukem-najit zvuk- vymazat.

Na to bys potreboval neco s root pristupem, ne? Navic bych se u Androidu bal, ze na chybejicim souboru pri bootu spadne a pak uz nikdy nenabootuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 22:04

Jak to moze dopadnut, ked su vsetci v 1 cloude :D

https://www.theregister.co.uk/2017/03/01/aws_s3_outage/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 22:13

:D tak proto Amici vcera tak sileli :)

Its outage was so severe that Amazon was unable to update its own online public dashboard to warn users about the outage: the icons were stuck on green lights because the red icons warning of failures were hosted in the downed systems, apparently.

:lol:

AWS goes down. So does my TV remote, my light controller, even my front gate. Yay for 2017.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 19:23

Vývojáře zadrželi na americkém letišti. Dostal test z programování

:shock: jesteze uz do USA nelitam :D Tohle bych asi z hlavy po vystoupeni z letadla nedal a to jsem binarni stromy (na rozdil od vetsiny programatoru) pouzival i prakticky. Pred 10+ lety... Po 11 hodinach v economy jsem byl rad, kdyz jsem na imigracnim dokazal odpovedet na to, kam jedu a co tam budu delat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod paldo » ned bře 12, 2017 10:44

Kolega s kolegyňou majú v počítačoch Win 10. Kolega používa na firemný mail aplikáciu Pošta priamo vo Windowse, kolegyňa eM Client. Obaja majú rovnaký problém.
Presne po siedmich dňoch sa im mažú (alebo nejak archivujú) maily a nedá sa k nim dostať. Skúšali sme hľadať v nastaveniach jednotlivých programov, vo Windowse, všetko bez úspechu.
Na počítačoch s Win 8.1 nie je s mailami žiaden problém.
Náhodou sa s niečím podobným niekto z Vás nestretol?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 13, 2017 13:41

Android app - emeilový klient.

Ahojte, potřeboval bych poradit s následujícím problémem s emaily v tel.
Mám v PC poštovního klienta M-Thunderbird a všechny stahované emaily na účty přes Imap protokol. Tohle funguje.
Teď potřebuji všechny tyhle účty narvat do tel přes nějakého dobrého , nejlépe free email klienta, jenže !!! tady bych potřeboval tohle.

Potřebuji aby to v mobilu fungovalo přes POP3 ( může být i jiný protokol samozřejmě ) protokol tak, aby mi to při smazání pošty v tel nemazalo poštu i na servru. Tohle je hodně důležité.

Současná zkušenost je taková, že jsem vyzkoušel v mobilu asi 4-5 různých pošt klientů, kde jsem nastavil POP3 protokol i IMAP protokol, zakázal smazání pošty na servru při mazání pošty v tel. Bohužel, jakmile smažu poštu v tel, smaže se i na servru, potažmo v mém poštovním klientu na PC.

Zná někdo nějaké řešení ?? jestli jo, budu vděčný.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 16:32

Nejlepsi reseni je maily na mobilu nemazat. Proc to delas? Muzes si treba nastavit, ze na mobilu chces mit pristup k mailum starym maximalne tyden (nebo nekolik tydnu) a starsi se smazou automaticky (ani by to ovlivnilo cokoliv jineho).

Jestli na tom trvas, tak nejdriv trochu teorie. Existuji dva protokoly pro praci s maily:

- IMAP: v principu vzdalena prace se serverem, takze cokoliv udelas na klientu se automaticky provede i na serveru a ostatnich klientech. Realne se sice udrzuji lokalni kopie mailu a nejdriv se zmeny udelaji lokalne, ale pri dalsim pripojeni k serveru a provede synchronizace a zmeny se promitnou na server a pozdeji i na ostatni klienty. Pro tve ucely tedy nevhodny.

- POP3: stahne maily ze serveru a na serveru je smaze. S maily se pracuje jen lokalne a dalsi zmeny by tedy nemely ovlivnit server ani ostatni klienty. Kazdy klient tedy pracuje s vlastni sadou mailu, ktere nemusi byt stejne. Smazani mailu ze serveru se nekdy da zakazat a pak by to bylo to, co chces. Nemusi to byt ale k dispozici vzdycky a vsude. Taky existuji nejake extenze protokolu, ktere neznam a nevim, co delaji, mozna se pokouseji o nejakou synchronizaci a to by ti naopak vadilo.

Reseni pro tebe by teby bylo nakonfigurovat na mobilu POP3 a zakazat mazani mailu na serveru po stazeni (to zrejme neni to, cos psal). Z PC, pripadne dalsich klientu ale musis pouzivat IMAP, vic POP3 klientu zaroven vede k bordelu. Zkus to jeste jednou a peclive, krok po kroku. Nakonfiguruj na klientovi POP3, posli si mail, stahni na mobil a koukni se z PC, co se stalo na serveru. Mail asi zmizi, takze se pokus na mobilu vypnout mazani po stazeni a pak to zkus znovu. Teprve kdyz budes videt neprecteny mail jak na mobilu, tak z PC, tak zacni delat pokusy s rucnim mazanim. Obvykla chyba je, ze clovek zkousi vic veci najednou a pak nevi, co se presne stalo. Proto krok po kroku a kontrolovat po kazdem.

Kdyby se to nepovedlo, tak se da jeste udelat workaround. Zaloz si druhy mail a z prvniho si tam nechej maily automaticky preposilat (ale nemazat). Z mobilu byz pouzival ten druhy a pak by mazani tam prvni neovlivnilo a tudiz nijak nevadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 13, 2017 16:40

Mike - špatná odpověď. - Nejsem úplně PC negramota. :lol:

Vše co píšeš jsem už udělal ale jakmile smažu na TEL mejl nastavený na POP3 ( zakázané mazání pošti na servru i v tel ) mejl se na servru smaže.
Ještě jsem udělal jednu věc a to, že jsem si nakonfiguroval druhý Moz Thunder. na jiném PC jako POP3 a smazal tam poštu. Ta se také smazala na servru. Z toho usuzuji, že je chyba někde tam.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron