Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 18, 2022 18:32

Pc lama neska zažila "live" k čemu je dobrá možnost vzdáleného přístupu/plochy ve woknech - máme u nás Japonce (oživuje stroje), měl tam jakýsi problém s kompatidebilitou sw pro PC napsaného v JPN počítačovém prostředí ale u nás běžícím v pc s English default prostředím, tak svým kolegům v JPN na tom PC udělal (via wifina) vzdálený přístup a ti tam ten sw na dálku (z Japonska) uzpůsobili. Pro mě teda takový malý zázrak... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 18, 2022 18:37

:D ten zazrak pouzivam uz aspon 10 let, kdyz mi mama vola, ze ji zas neco nejde na PC (typicky si vypne nejaky toolbar ve FF a nevi, jak ho dat zpatky :roll:).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2022 9:08

Moje nejčernější IT očekávání nebyly naplněny - změnil se nám infernet provider (stable to prodalo/předalo webglobe) a neska v noci přesouvali emaily, já se děsil, že neska ráno nebudou fungovat a... ony fungují, ani není třeba (prozatím) nikde nic přenastavovat. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte led 25, 2022 12:34

pp
uprimnou soustrast ja mam hosting na ignum, taky je spolkl webglobe, coz je banda diletantu a zkoupeny weby prehazujou na lidi z jinejch spolecnosti, aby se starali o celou slepeninu webglobem zakpupenych hostingu, takze bezne ma.sluzbu admin z jine spopecnosti co vubec nezna infrastrukturu te dalsi, s tim, ze ne vzdy maji reseni "dle standardu" ale splacany.

4 dny po prehozeni dns na webglobe mi nejel web, protoze "na jednom miste zapomeli neco nastavit" a ze se mi zmenil ftp pristup mi taky zapomeli rict a musela sem to zjistovat az po te co jsem zjistila, ze uz mi sice jede web ale ne ftp, tak dalsi 2 dny nez se mi uracili dat pristup a ofiko mail o zmene pro ignum zakazniky prisel asi mesic po te, co mi ten pristup zmenili... proste banda decek, co si reklo ze je super napad mit hosting a zkoupila je vetsi spolecnost, ktera zkupuje vic spolecnosti a zastituje je prave banda decek protoze tu zakoupili prvni...

no zatim mi teda od tech problemu po prevedeni pod webglobe uz web bezi v pohode uz tak rok, ale urcite to neni zmena k lepsimu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » úte led 25, 2022 13:44

Pro pobavení - mám doma internet od UPC. Vodafone loni koupil UPC. Mám doma jejich čínský kabelový router/AP.

A taky mám cyklokomp Garmin Edge 830, který se připojoval na wifi bez problémů, vždy když jsem přijel domů tak nahrál data do cloudu.

Asi tak týden zpátky ale přestal uploadovat data přes wifi, tak jsem se v tom začal hrabat. Zjistil jsem že Vodafone "upgradoval" firmware v routeru a wifi se místo čistýho WPA2-PSK přepla do WPA-PSK/WPA2-PSK, s čímž měl Garmin problém a nedokázal se připojit. Po přehození zpět už zas uploaduje. Každopádně brutální bug, když bude v dosahu wifi síť s takovou konfigurací, Garmin to nedá. :lol:

Jinak tady byl výpadek minulý týden v pátek - přestal jít net. Tak jsem vlezl na stránky Vodafonu a hle - o výpadku ví a pracuje se na tom. Druhý den ráno zas všechno jelo, tak se zdá, že se možná od časů UPC úroveň služeb přece jen asi zlepší.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte led 25, 2022 14:20

Tak z obav z podobnych veci kdyz muj poskytovatel presel pod optiku az "do pristupoveho zarizeni" (vcetne dodani jedineho mozneho routeru Huawei, ktery jsem moc nechtel a ktery si adminuji sami, ja jen mohu pres web nastavit, jestli chci zapnout/vypnout Wifi) si nechal svuj vlastni puvodni ethernetovy Wifi router. Takze ted mi bezi ten Huawei, do nejz mam pripojenou svoji sit pres svuj stary. Pravda, ze mne se to nakonec hodilo, protoze jsem mel plne vyuzite vsechny "pevne" porty a ted mohu televizi (a predtim jeste IP telefon) zapojit do Huaweie, tam mi nevadi, ze by mi nekdo na to zvenci videl.

Takze at si upgraduji svuj router, jak chteji - teda do doby az tam daji nejake protokoly nebo neco, s cim se muj stary uz nevyporada. Ale to si potom koupim novy, stejne uz ma sve odslouzeno. Svoji sit mam tim pod palcem ja (no, alespon si to myslim, snad jej nehackl jejich admin :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » úte led 25, 2022 14:22

Taky jsem to zvažoval, ale blikajících krabic tady už mám dost a tohle účel plní.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte led 25, 2022 14:34

Tak třeba ten zmiňovaný Vodafone, aby mohl poskytnout slibovanou max. rychlost, musel dodat nový modem. Jenže ten jejich nový neuměl jet v bridge, jenom jako modem a router současně. Tak jsem doma z původně hlavního routeru musel udělat "jen" wifi AP a routování dělal VF.
Asi před 14 dny mi přestal fungovat přístup přes VPN, tak jsem myslel, že VF s tím, jak převádí exUPC zákazníky k sobě, změnil IP adresu. Vodafone na dálku aktualizoval firmware modemu, naštěstí do něj už dali verzi, která umí bridge.
Tak jsem všechno přenastavil zase zpátky na svůj router a VF jen jako modem.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2022 19:07

pavproch píše:Moje nejčernější IT očekávání nebyly naplněny - změnil se nám infernet provider (stable to prodalo/předalo webglobe) a neska v noci přesouvali emaily, já se děsil, že neska ráno nebudou fungovat a... ony fungují, ani není třeba (prozatím) nikde nic přenastavovat. Ufff.


Sem se ešče (pro jistotu) optal providera mailem: poštovní servery (MAIL=pop3 a SMTP) původního providera (stable) zůstávají (na neurčito) ve funkci, prozatím není třeba je přepisovat na webglobe. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 27, 2022 0:42

Pred par mesici jsem delal pruzkum nejakych veci do prace, neco zajimaveho nasel, ale ted jsem to zagrca nemohl znovu najit. Sel jsem tedy do historie browseru, postupne se doiteroval ke spravnemu dni a oznacil dlouhou sadu stranek, ktere pripadaly v uvahu. A dal je vsechny najednou otevrit. Jsem si rikal, 106 stranek, spadne Firefox nebo nespadne? A co myslite? Spadnul! :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 27, 2022 11:01

Teda nevim, co to mas za FF a PC... Ja mam aktualne otevrenych 122 zalozek, nekdy to vyslpha i na 140, malokdy to klesne pod 110. A FF mi nepada. (A to nekdy jeste mam otevreny Chrome s cca 40-50-ti zalozkami, Edge s max. 3-ma, v nejhorsim do toho naskoci IE - je to nastavene jako default browser, samozrejme IT oddelenim bez moznosti zmeny ](*,) - s nejakou). O ostatnych beznych pracovnich programech typu Excel, Word, Acrobat, SAP, Teamsy ani nerikam.. Mam portable verzi FF of PortableApps, ale aktualizuje se pravidelne.

Tim nikoho nenabadam, aby pracovali takto...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv led 27, 2022 11:20

140, no tyjo.... a já si vždycky, když mám otevřeno víc než 6 záložek (Chrom) říkám, abych ho nepřetížil, ať nespadne... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 27, 2022 16:01

@apuka: otvirat taby postupne nebo vsechny najednou neni to same. Taky zalezi na tom, co otviras, neni web jako web. A taky nejspis na tom, co jsi delal predtim. Mne FF pada aspon jednou denne, to uz jsem tady psal. Teda, ted uz nepada, rozsypou se fonty a musim ho restartovat. Proste tam maji chyby, ktere se projevi jen v nejakych situacich, asi sprava pameti, neco si prepisuji.

Druha vec je, ze jsem mel v profilu uz strasne moc webu, pod adresarem storage bylo asi 0.5 GB bordelu ve vic, nez 10000 souborech. On si tam uklada kazdy navstiveny web, nejspis jsou tam cookies a tak. Mne by to nijak nevadilo, kdyby to ten blb pri startu uplne vsechno neprolezal (to jsem si odchytil), coz mu ted trvalo uz snad minutu. A tak jsem mu to zrusil a najednou startuje za par sekund. Jsem zvedav, jestli to nejak ovlivni padani. Prislo mi, ze si to snad vsechno nacital najednou, coz je na hlavu, jelikoz tam byly weby, kde jsem treba rok nebyl. Rozumne by bylo to nacist v okamziku, kdy se na takovy web pristoupi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 27, 2022 16:18

mike píše:otvirat taby postupne nebo vsechny najednou neni to same.
Kdyz spoustim FF, tak otevira vsechny ty taby najednou. Taky mu nejakou dobu trva, kym se neco ukaze :-). Taky obcas pri ukladani se mi stranky neulkadaji - nejcasteji kdyz otevru jeste jine okno FF s jednym webem, zapomenu na to a pri vypinani PC se toto uklada jako posledni, tj. je to posledni zname nastaveni stranek. Potom si to oteviram z historie - neco jako "open all 120 closed tabs", to potom rozhodne otevira vsechny stejne jako Tobe.

Jasne, zavisi, co ty stranky jsou a ja se stranim nejakych super-hyper modernich se spoustou efektnich (ale extremne nefektivnich) prvku... Teda az na nektere (???) nase korporatni stranky ](*,), ktere zivi asi jinak neuzivitelne webove navrhare #-o (s mirnym prehnanim pul kilobytu informaci a 150 MB zbytecneho marastu kolem). Ale zase je pravda, ze FF mi ne na kazde strance otevira na pozadi vsechny graficke prvky, cimz setri hodne zdroju. Jen ted netusim, jestli je to nejakym FF nastavenim nebo necim na siti v rezii IT oddeleni (proxy a pod.). Hrabat se mi v tom nechce, v nasi strukture prav by to nemuselo dopadnout dobre :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 27, 2022 17:08

Po restartu mi je vsechny nacetl. Ale ne stejnym zpusobem. Z historie je nacital vsechny najednou, takze mi totalne vytizil 500 Mbit linku i PC, vsechna jadra ke 100 %, nedalo se nic jineho delat, i na Task Manager jsem cekal pul minuty. Zato po restartu sice taby otevrel, ale obsah se nacital, az kdyz jsem na ne kliknul.

No, dalo by se to brat jako zatezovy test, ktery FF nedal. Coz mne nijak neprekvapilo. Ale furt se mi s nim dela lip, nez s Chrome, ten se sice da prezit, ale nejak mi nesedi. Asi zvyk.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 0:49

Upadla mi na zem ciska nabijeci AAA baterka, co pouzivam do minisvitilny a trochu se pri tom rozlozila. Aspon jsem se kouknul, co je vevnitr. Neni divu, ze ma tak malou kapacitu, kdyz clanek nezabira ani pulku objemu :roll: Pisou na nem 180 mAh, coz pro me ucely furt staci, na 8 lm to par hodin sviti. Cinsti podvodnici to ovsem prodavali jako 400 mAh. Ja jsem to na zaklade nabijeni odhadoval asi na tretinu, takze jsem se ani moc neseknul...

Prijde mi to docela silene, tech 400 mAh je primo od vyrobce, ktery dobre vi, ze vevnitr ma 180 mAh. Sproste lzou a nejspis jim to ani neni blbe...

edit: blbnu. Tech 180 mAh je pro 3.6 V a ta baterka ma vystup 1.5 V. Takze prepocteno 432 mAh. Coz nema ani nahodou, lze tedy uz vyrobce toho clanku vevnitr.
aaa_batt.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » sob led 29, 2022 7:20

Tak malej článek jako AAA se zabudovaným micro USB bych si nekoupil, to snad musí bejt jasný od pohledu, kolik prostoru uvnitř zbyde pro baterii jako takovou. Když už bych z nějakýho důvodu trval na AAA, pořídil bych si tu do klasický nabíječky. A raději tu předraženou, než tu čínskou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 19:47

Jenze ja jsem prave nabijecku nechtel. AAA mam akorat do minisvitilny, co mam v kapse na vychazky, to by se nabijecka nevyplatila. Navic dalsi kram. Kdyby tohle melo uvadenou kapacitu, tak je to skvele, ale pouzitelne je to i s tou tretinou. Nabijim tak jednou za tyden. Mista je tam dost, akorat je spatne vyuzite. I tenhle clanek by uvadenou kapacitu mit mohl, ale to by nesmel byt nejaky levny sunt. Jinymi slovy, napad dobry, ale kvalita cinska.

Zasunul jsem to zpatky, nabil, dal do svitilny a kupovivu funguje. Asi tam kapnu trochu vterinaku a budu to pouzivat dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » sob led 29, 2022 20:20

Nabíječka je krám navíc no.. Ale radši jsem si pořídil ten krám navíc a používám 800mAh nabíjecí baterie, než 700mAh s micro usb. Ten rozdíl je pro mě podstatnej, svítim každý ráno na brigádě a na lovu pokladů, taky ještě večer, tak 2-3h denně nasvítim.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 20:23

Ty mozna ano, ale ja pouzivam jen tu jednu AAA. Ted v zime odhadem 40 - 45 minut za den a svitim 8 lm jen abych si videl pod nohy a neslapnul do srapnelu, co tam zustavaji po zoofilech. Proste pripad od pripadu a v mem pripade mi tohle reseni prijde lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » sob led 29, 2022 20:34

Se to nezdá, ale i těch 8 lumenů je "dost". Já svítim většinu času na 3, vidím hezky na všechno a nejsu vidět z dálky, nebudí to pozornost, což je podstatný. Se svítilnou na AAA bych byl taky v pohodě, ale občas potřebuju svítit víc a tam už je problém, tak jsem zvolil ty RCR. Nic s lepším poměrem skladnost - váha - výkon jsem nenašel. Vypálim z toho 700 lumenů na 142 metrů, což se občas zatraceně hodí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 20:49

Mozna by mi stacily i ty 3, ale svitilna umi 8, a tak pouzivam 8. Maximum ma 85 a to zapnu jen kdyz si chti posvitit na divocaky. Hlavni plus je, ze je mala a sedi mi dobre do ruky. Jestli ji zas ztratim, tak se asi kouknu po nejake s vestavenym akumulatorem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 8, 2022 9:17

Otázka na znalejší: Mám hesle zašifrovaný dokument PDF, pustím Acrobat Reader DC, otevřu ho (= zadám heslo) a můžu s nm pracovat - fčíl ale ta otázka: Lze nějak v tom Readeru DC uložit kopii BEZ šifrování heslem = žeby šla normálně otevřít poklepáním?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte úno 8, 2022 9:56

Zkus dát Soubor -> Tisk -> Microsoft Print to PDF (jestli máš tuto "tiskárnu" nainstalovanou). Vyrobí ti to nové PDF už bez šifrování.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 8, 2022 11:15

Print to PDF: To je "oklika" kterou znám, ale nefunguje - vytiskne to bílou stránku s nápisem "error".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte úno 8, 2022 12:51

a kdybys to zkusil otevřít v něčem jiném? Klidně treba v prohlížeči.. .
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte úno 8, 2022 13:06

zkus to otevřít v Chromu, po zadání hesla by se mělo PDF zobrazit, pak dát tisk (CTRL+P) a v nabídce zaškrtnout Save as PDF
edit: Reader DC jako takový to neumí, jen placená verze Acrobatu
případně pak soft třetí strany
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte úno 8, 2022 13:52

@PP: jeste by bylo dobrentaky zjisit, jestlimto neni PDF/A. Pokud ano, tak to urcite bude chtit trochu vice prace...

Napadava me jeste moznost (bez zaruky) ten soubor otevrit v Acrobat Readeru nebo necem jinem a zkusit vyexportovat v jinem tvaru (napr. word). Nebo primo otevrit ve Wordu, ale netusim, jestli Tvoje (urcite predpotopni) verze to umi. A odtud to ulozit jako PDF.

Ale je mozne, ze to bude chtit na odstraneni hesla Acrobat, plnou verzi. Pokud, jak pisu to neni PDF/A (kde se "zarucuji", ze se soubor alespon nejakych 100 let nebude menit :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 8, 2022 14:10

Takový (PC) kejkle po mně nechtějte...To rači teda zůstanu u svého dosavadního (předpotopního) postupu: otevřít v Readeru s heslem, vystisknout, naskenovat a uložit jako PDF. Blbé, pomalé ale účinné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 17:01

Tak. Po dlouhé době (kdy mi nevyblokovatelná reklama na auto.cz, ktereá vždycky ukazuje reklamy z webů, kde sem práve nakupoval) vadí/vadila, sem za ni neska/fčíl ráth. Potřeboval sem objednat (už mi docházejí) kapky do wočí, vybral sem je (v kalupu v prci) na lekarna.cz, dal do košíku, pak byla nějaká práce, taxem nákup nedokončil. A fčíl mita reklama ukázala, že sem vybral nesprávně (ukázala mi ty správné - "Ocutein plus", zatímco já vybral "Ocutein care"). Moje chyba opravena, (správné) kapky objednány-
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec