Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2018 0:49

Tady. Tu 2 GB Hamu uz nejakou dobu mam, do stare GPS, ktera vetsi neumi. Jeste se daji pohledat ruzne po Netu ve u nas vyprodejich, ale to fungovalo pred par lety, ted uz mozna nebudou. Taky jeste muzete zkusit hledat u Cinanu.

@Aldo: leda ze by to fakt nekdo nasel doma, ale jinak cim min, tim hur a draz. Male karty se proste uz skoro nedelaji a tudiz se nedaji sehnat a kdyz tak draho. Tj. mel bys naopak hledat co nejvetsi, kterou jeste muzes pouzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » sob srp 18, 2018 11:40

Kouknu zítra doma, možná někde něco najdu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob srp 18, 2018 18:10

Já to mám do auta. Mám v autě zapojený takový "kvak" místo měniče CD bo mi to nehraje MP3. To udělátko přehrává právě ty MP3 přes rádio. Rádio má ale jen 6 CD, to znamená 6 souborů, do kterých můžu dát 99 skladem do každého. Takže cca 600 skladeb MP3. Jenže 99 skladeb v jednom souboru je chaos, takže tam mám daleko míň abych věděl tématicky co tam mám.
Kdybych sehnal více karet do 500 MB tak bych si mohl nahrát méně skladeb do jednoho souboru a měl bych v tom pořádek.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2018 23:54

Vyuziti plne kapacity karty neni povinne ;-) 4 - 8 GB karty jsou ted nejlevnejsi a daji se sehnat okolo stovky, nekde jsem videl i 59 Kc a v Cine budou asi jeste levnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » ned srp 19, 2018 21:23

mám tu jednu 512MB miniSD v SD adaptéru, Kingston
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon srp 20, 2018 16:28

Kdyby Ti doma moc překážela, tak ji pošli, budu vděčný. Poštovné uhradím.
Nicméně včera jsem objednal u číňanu pár 2 GB karet za nějakých 60 kaček za kus.
Jinak díky za ochotu.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon srp 20, 2018 23:33

Pošli mi adresu do SZ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 21, 2018 7:17

asi mam doma 128mb sd myslim, najdu a kdyby byla funkci chtel bys?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » úte srp 21, 2018 7:20

Děkuji nepohrdnu.
Adresa v SZ
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 21, 2018 7:34

dik, dam vedet :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 18:37

@aldo mam dve 512 jestli jeste chces.

Nezkousel nekdo narvat mapy do ctecky? Ted jsem narazil na baravnou ctecku e-ink triton a na mapy by byla super.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » úte srp 28, 2018 19:51

Pokud by bezela na androidu tak by to teoreticky nemel byt problem pouzit primo mapovou aplikaci.
Pokud ne mela by byt moznost udelat ze sady obrazku mobi ci epub s tim ze by sis je listoval jako stranky, je treba web, ktery ti udela ebook z webove stranky (rima treba na blogy), takze udelat v nejhorsim jendduchy html soubor a trefit spravnou velikost map, jen by sis to musel ruzne narezat. Navic to mozna nepujde nijak zoomat, tedy i tu jednovrstvou bitmapu.

Jinak ja bych si jednu tu malou microsd kartu vzal, onehda jsem shanel a nenasel, tak zbytecne pouzivam 8GB kterou bych vyuzil jinde.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 20:29

@booze: kterou konkretne? Na tohle uz roky cekam, GPS s velkym (A4) e-ink displejem. Ctecka by mohl byt predstupen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř srp 29, 2018 9:54

Tak asi nejvetsi ctecka s tim displejem byla tato, bohuzel se uz neprodava. Zato vyrabeji tuto 13,3", ale mono. Ma to Android 6 a je tam Google Play, takze si aplikace bez problemu nainstalujes.
Tam by se uz mohly pouzivat Tvoje oblibene AV mapy, ty jsou stejne vice-mene CB a to malo barevneho se tam ztrati.

Edit: ten druhy link jsem opravil, omlouvam se. Jinak tam u nich najdes jeste i 10,3" ctecku, staci kliknout na prehled produktu v prvnim odkazu, jak pisou, ze uz nevyrabi ten barevny a mas vybrat z jejich dalsich vyrobku a nasleduje link.
Naposledy upravil apuka dne čtv srp 30, 2018 7:56, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 0:46

Oba linky jsou stejne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv srp 30, 2018 7:55

Opraveno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » čtv srp 30, 2018 8:18

Aha takze se uz nedelaji barevne?
Byl to nejaky Pocketbook
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon zář 3, 2018 7:55

Přišel mi mail od O2, že mění jeden tarif (co používáme v zabezpečovačce pro komunikaci s PCO) a.... aji takový "moloch" sa už mění... k lepšímu... v komunikaci se zákazníku sa už umí aji vyjadřovat "hezky".... :mrgreen:

Věříme, že Vás tato změna potěší. Abychom však dodrželi pravidla daná zákonem, můžete dotčené smlouvy k 1. 10. 2018 bez sankce zrušit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pát zář 7, 2018 10:05

Dotaz na odborníky pro pamětové média.
Řeším přenosné a co nejmenší paměťové médium.
Micro SD karty 125 GB ( nebo tak nějak ). Jaký mají nedostatek o proti SSD diskům. V podstatě se dneska dá koupit SSD disk s cca 100 GB za hodně dobrou cenu. Když k tomu koupím nějakou přenosnou krabičku, tak to můžu měnit a nehrozí zničení otřesem. SSD disk se ale nemůže rovnat svou velikosti s Micro Sd kartou. To je bezkonkurenční.
MicroSd karta se už dneska taky dá koupit za velmi slušnou cenu. V podstatě se tyhle média cenově přibližují.
Podotýkám, že neřeším rychlost čtení ani zápisu. Žádné videa ve 4K a podobně.

Díky za názor.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát zář 7, 2018 10:32

Pro mne osobne by to melo dva nedostatky:
- velikost (resp spise malinkost) - bal bych se, ze ji nenajdu nebo ze nekam zapadne a nevsimnu si to
- krehkost - odolnost je mala

Ale to se da resit, pokud to clovek potrebuje doma a ma na to spravne ulozne prosotry (ale top zase neresi velikost). Na prenaseni (coz je Tvuj pripad) je to fakt otazne.

Jeste me napadava, ze u disku je asi nejaka lepsi elektronika hlidajici blizici se selhani "sektoru".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát zář 7, 2018 18:20

@Aldo: krome rychlosti pocet zapisu. Flashky maji omezeny pocet prepisu a ten je relativne maly. Pak kus pameti odejde a kdyz je ve "spravnem" miste, prijdes o vsechna data najednou. SSD s tim pocitaji a snazi se zapisy optimalizovat tj. aby byly rovnomerne rozlozene po celem disku a opotrebovane sektory premapovavaji jinam. U SD karty tohle byt nemusi a uz mi u jedne odesel kus filesystemu prave na tohle a to nebyla nijak extra pouzivana. Navic jsou v SSD flasky lepsi, jednak rychleji a jednak snesou prepisu vic, klidne o rad.

Pokud chces jen prenaset data, tak jsou SD karty v pohode, ale osobne davam prednost flashdiskum, lip se s nima pracuje a jsou mechanicky odolnejsi a furt jsou dost male. Treba tohle nosim v penezence. Pokud bys to ale chtel pouzivat jako disk, tj. mit to "trvale" pripojene a nechat OS a aplikace, at si na to zapisuji, jak chteji, tak radej SSD.

Zapisy totiz optimalizuje i OS. Na prenosna media zapisuje typicky hned, na disky a "disky" se zpozdenim pres cache, takze se pocet zapisu vyrazne redukuje. Proste zalezi na pouziti. SD karty a flashdisky jsou hlavne na ukladani a prenaseni dat, SSD na praci. Flashky maji proti klasickym diskum jednu zasadni nevyhodu: odchazeji bez varovani a obnova dat je problematicka nebo nemozna. Plotnovy disk obvykle dava vedet dopredu, ze je neco spatne a kdyz nedbas a nechat ho odejit, tak se daji data casto zachranit i kdyby se mely precist primo z ploten (jsou firmy, co to umeji).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » stř zář 12, 2018 9:53

@ Mike - vyčerpávající odpověď díky.
Já na to potřebuji uložit nějakou historii, kterou budu přenášet, tak aby mi to moc nezavazelo. Nebude to trvale připojené na PC a nebude tam trvalý pohyb data tam a zpět. Prostě historie ( filmy, fotky ... prostě historie jedné partičky) a tudíž jde spíše o trvanlivost dat v čase. Aby to vydrželo alespoň nějakou desítku let a nemusel to pořád kontrolovat. Mám několik klasicky přenosných HD ale moc tomu nevěřím při přenášení a chtěl bych to nějak vyřešit. Prostě abych se mohl za 10 let na to kouknout a zavzpomínat a samozřejmě taky abych to mohl někam bezpečně přenést.

Zatím mám taky nějakou kovovou USB flešku 32 GB ale to je málo. Potřebuji tak 200-300 GB aby to bylo po kupě. Mám to ještě na domácím NAS servru a tam to taky zůstane, ale chtěl bych přenosnou kopii.

Jako starší "kousci" nevíme předem, co by jsme si na flámu přehráli a na co podívali. To se vždycky vyjeví až s hladinou alkoholu a je dobré mít tu historii party celou na hromadě a jen hrábnout do dat a nechat se unášet tím, jak jsme byli mladí, krásní a výkonní.

Asi ten SSD disk bude řešením. Koupím nějaký levnější a k tomu krabičku. Časem určitě ty USB půjdou do kytet ale redukce na starší disky se budou dát koupit a pak se to jenom vymění za novou krabičku.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř zář 12, 2018 10:45

Jenom poznamka k pametovym kartam a trvanlivosti dat a nich.

Parkrat se mi uz stalo, ze na pametovkach ruznych typu, na ktere jsem par let nesahl jsem neprecetl nektera data nebo i celou kartu. Ani opravym SW. Poskozenim to nebylo, protoze po preformatovani byla katra uplne v poradku na dalsi pouziti. Takze ja bych opravdu na pametove karty jako archivacni material nespolehal. Ty SSD by (snad, zkusenosti nemam) mohly udrzet data dele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř zář 12, 2018 14:23

jestli data na dloudobe ulozeni, tak bych to spis dal na klasicky HDD nez na "svabovy"
nedavno jsem likvidoval disky z nekolika starych pocitacu jak rodicu, tak sveho prastareho notebooku, nez jsem je rozebral (abych je hrubou mechanickou silou ucinil necitelnymi :mrgreen: ), tak jsem vybrane veci odzalohoval na NASku a vsechny disky se nacetly, byly tam i starsi nez 10 let
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » stř zář 12, 2018 15:01

Je fakt, že mám taky doma jeden hoooodně starý klasický HD. Teď ho mám v externí krabičce a pořád fachá ... akorát už k němu nemám moc důvěru a bojím se tam cokoliv důležitého uložit :)
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř zář 12, 2018 16:18

@Aldo: zrovna na tohle pouziti by SD karta nebo flashdisk uplne stacil, ale jak tak koukam na ceny, tak okolo 250 GB jsou SSD levnejsi. Osobne bych to udelal tak, ze bych koupil neco levneho, co by mi nejvic vyhovovalo a pocital s tim, ze to casem odejde. Data nekde dobre zalohovana a az to odejde, koupis stejnou kapacitu za zlomek ceny, jelikoz ta furt klesa a to rychle.

10 let vydrze bych nepocital u niceho. Vyvoj jde rychle dopredu, roste hustota dat, zmensuje se velikost pametovych bunek (az uz jsou jakekoliv) a tahle media nejsou na archivaci testovana, neni jak. Samozrejme to nejak zkouseji simulovat, ale nikdo ti nezaruci, ze vysledek bude stejny jako skutecne starnuti.

Ani u klasickych disku a dobre zkusenosti se starymi nemusi znamenat, ze nove na tom budou stejne. Za 10 let vzrostla hustota zapisu na plotny radove a cim hustejsi zapis, tim nachylnejsi k chybam kvuli starnuti. Data maji tendenci migrovat mezi bunkami a cim jsou bliz a mensi, tim vetsi je to problem.

Podle mne jediny zpusob, jak bezpecne archivovat data, je mit nekolik kopii na ruznych mediich. Minimalne dve, tri je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » stř zář 12, 2018 17:12

@ Mike Taky jsem to teď zjišťoval a levný SSD do krabičky s USB 3 a je to vyřízeno. Jak odejde koupím nový do stejné krabičky.
Stejně to mám primárně zálohované na NAS servru se dvěma HD RAID 2. To by mělo stačit.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř zář 12, 2018 17:17

Jj, to zni rozumne. Jestli se teda smiris s tim, ze je to vetsi. Co jsem koukal, tak z hlediska velikosti by byly nejlepsi flashdisky a ceny nejsou o moc vetsi, nez SSD. 256 GB SD karty pres jsou prekvapive drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » čtv zář 20, 2018 13:15

Tak jsem tady s další zapeklitostí z oblasti PC :)

Hele Wokna 10 PRO a noťas ACER Travelmate B 113
Při stahování dat z internetu mi padá jak WIFI tak i LAN. Vykoukal jsem, že se to děje, když stahuju velké soubory, třeba koukám na online film nebo stahuju něco z NAS.
U filmu se to dějě převážně, když je film v HD.
Ovladače jsou aktuální.
Mení to v routeru, protože mi padá jen můj PC zapojený do domácí sítě. Mě spadne a ostatní krabičky jedou.
Není to v nějaké zblblé aktualizaci, protože mi to dělá už hodně dlouho, akorát jsem neměl čas to řešit.
Hodně dlouho znamená, že se mi to objevilo, když jsem přešel na W 10 :finga:
Podle mě je to někde v nastavení něčeho, ale za boha nemůžu přijít na to co. Nenašel to ani servisák, co mi něco dodělával na notasovi. Možná nějaká ochrana v antiviru nebo co. Aktuálně používám jen defender ale měl jsem tam i placený eset. Furt stejný.

Někdo nějaký nápad?

Aktualizace: není to firewall - otestované.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte říj 16, 2018 9:08

Poprosím o radu ty, kteří PC rozumí "více":

Po 3 letech provozu (W7Profi64) mi C:// nějak nabobtnalo, promazal jsem koš atd, použil jsem (mně známé) "vyčištění disku", ale nijak zvlášť sem si nepomohl (uvolnilo to asi 3GB místa). A fčíl ta otázka: mám pocit, že jsem někde někdy ve Win viděl možnost zvětšit volné místo na disku C: promazáním WinUpdate nebo něco tak - může mi nědo, kdo PC rozumí víc než já, "PC pololama", srozumitelně poradit, kam do čeho hrábnout (opakuju: pozor, sem "PC pololama") ? Potřeboval bych uvolnit aspoň 5-8GB....

A prosím, nezkoušejte rad s re-instalací nebo přechodem na jiný systém, na to "neslyším".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec