Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod chonga » ned dub 19, 2009 17:33

dík :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod gepard75 » úte dub 21, 2009 7:43

BTW Nema tady nekdo posledni cislo magazinu Stereo & Video 4/2009 ?
Zajimal by me ten test Set-top-boxu...

U nas jsem obesel nekoli PNS a nikde nic :-(
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte dub 21, 2009 18:24

Nazdar,
koupil jsem si přes aukro noťas, dnes došel.
Je to nějaký starší IBM (T40).
Jsou tam nainstalovaný win XP, asi legálně, ale jinak je to komplet "čistý" na ploše mi nechal adresář plný ovladačů (k wifině, modemu, zvukovce, asi i k baterii, prootže se nenabíjí...).
Když otevřu daný adesář, vyberu příslušný soubor driver, tak mi to napíše
Program Systémové informace nemůže otevřít soubor NFO. Soubor je pravděpodobně poškozen nebo není podporována jeho verze

Co s tím mám dělat? nějak vůbec netuším...

(prodejci už jsem psal, ale rád bych to vyřešil i dřív...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2009 19:01

Hafi píše:Co s tím mám dělat? nějak vůbec netuším...

Zavolat si k tomu nekoho, co tomu rozumi. Sorry, takhle se jen budes zbytecne trapit. Klikas na soubor s informacema o systemu ulozeny asi nejakou jinou verzi systemu. To neni driver a drivery se obvykle instaluji jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mamut » úte dub 21, 2009 19:10

Hafi píše:(...)
Program Systémové informace nemůže otevřít soubor NFO. Soubor je pravděpodobně poškozen nebo není podporována jeho verze

(...)

nfo otevřeš notmálně v nějakém text editoru, jsou tam jen napsány informace, ale možná se dozvíš co s čím
jinak platí příspěvek nade mnou
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod wertigo » úte dub 21, 2009 20:40

Hafi píše:Nazdar,
Jsou tam nainstalovaný win XP, asi legálně, ale jinak je to komplet "čistý" na ploše mi nechal adresář plný ovladačů (k wifině, modemu, zvukovce, asi i k baterii, prootže se nenabíjí...).

0. ad baterie - jestli to nebude tim, ze je po smrti. u ntb z druhe ruky by se to dallo cekat

1. nefunguje ti neco? modem, wifi, sit. karta, graf. karta? jestli mas v systemu "vec" kterou XP neumi pouzivat/neznaji ji, pak se system chova viz bod 3, nebo se muzes podivat viz bod 2 sam, co nasel a neumi pouzit(nema driver a potrebuje roct kde ho najit-tvoje slozka s drivery)

2. na "Tento pocitac" klikni pravym, dej Vlastnosti, zalozka Hardware, pak Spravce zarizeni. V pripade ze uvidis nedetekovane zarizeni, tusim takovy zluty otaznik nebo tak neco, das prave tlacitko, aktualizovat driver a navedes ho do adresare s drivery, mel by dane zarizeni naisntalovat.

3. v pripade ze ti po startu XP pise ze nasel nezname zarizeni, zkus ho nasmerovat do jednotlivych adresaru s driverama, kdyz najde nejake info ktery vyhovuje nainstaluje dane zarizeni.

4. kdybys to nechtel dovrtat, pozvi kamose co tomu hovi, zde stranka IBM s drivery pro T40, kdybys neco nemel
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte dub 21, 2009 21:34

á konečně něco podnětnýho, díky.
0. nakonec se nabíjet začala, kolik vydrží jsem ještě nevyzkoušel, ted jsem asi na 95 procentech. prodejce sliboval 2 hodiny pri aktivnim uzivani. bracha si koupil nejakou novou toshibu a tam musel dat driver i k abterce, jinak to z ni neslo.

1) nefungoval modem, wifi, zvukovka, kdyz jsem dal vyhledat hw, tak to nic nenaslo (ani 2 ani 3). zacal jsem mit blby pocit, ze to tam fyzicky neni.

4) jak uz tu nekdo napsal, v tech souborech co jsem myslel ze sou ovladace v podstate nic neni, stranku s ovladaci na netu jsem si uz nasel. problem je ze nevim co presne nainstalovat (protože nevim jake presne to ma vnitrnosti). ale modem a zvukovku uz sem rozchodil, na wifinu jsem zkousel uz asi tri ovladace a nic :-(
kamos co se vyzna je taky varianta, ale ja radsi sam ](*,)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2009 21:52

V .nfo souboru mas informace o systemu vcetne driveru. Otevri si ho treba v notepadu a hledej, jak se jmenuje driver pro dane zarizeni (xaz.sys). Pak to jmeno predhod Googlu a pri trose stesti ho najdes. Nicmene, odkaz na stranku u Lenova uz mas a tam byva obvykle vsechno potrebne.

V spravci zarizeni se objevuji jen ty, ktere tam fyzicky jsou a system je vidi. Drivery se daji identifikovat i jinak, ale takovehle veci "PCI\VEN_1022&DEV_1100&SUBSYS_00000000&REV_00\3&2411E6FE&0&C0" asi sam nezvladnes. Kdyz nenajdes driver u Lenova, pripoj ten kram na Sit a pri instalaci driveru povol automaticke vyhledavani. Mozna ho najde.

I kdyz to nejak cele rozchodis, tak to nejspis nebude optimalni a treba ti to na baterky vydrzi jen polovinu doby, nez kdyby ti to nekdo vyladil. Coz by musel byt kamos, jinak by te to asi stalo vic, nez za kolik jsi to koupil :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod zbuddy » sob dub 25, 2009 5:07

Chlopi, nějak mi ve FF nejde nastavit otevírání odkazů v novém panelu, i když to mám zaškrtnuté. Mám Vistu. Poraďte, ještě zkusím restart...

P.S. Teď jsem si po 30 letech poprvé uvědomil, že na klávesnici není "CH" :evil: :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Rujir » sob dub 25, 2009 9:17

No ja som prednedavnom rozbiehal IBM Thinkpad x31 a jedine, co som spravil je, ze som ho pripojil na internet. Z internetu som zo stranok IBM stiahol nejaky strasne mudry programcok typu "IBM Hyper-super centrum pre spravu notebookov" (vazne netusim ako sa to vola, nemam teraz ten notebook pobliz) a to si same zistilo, ake drivery mi chybaju, stiahlo ich, nainstalovalo a vsetko to rozbehalo. Ziadny notebook som este nerozbehal bez instalaciek a cohokolvek ineho tak rychlo. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob dub 25, 2009 9:43

Hm, dik. Ja sem furt bez wifiny :-( uz sem si dokonce hral se sroubovackem a rozebral to abych zjistil jestli tam opravdu je a co to je za tip. Az nekdy budes mit ten notas po ruce, moh bys kouknout co to je za ten program?
Ja zatim moc netusim, lidi co maj neco podobnyho tvrdej presne, jak ty ze to slo "samo". No uz jsem si nasel nejaky forum o ibm notasech tak tam zkusim napsat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kimit » sob dub 25, 2009 9:50

Podívej se do Správce zařízení jestli tam máš tu wifikartu. Já mám Lenovo R60 a ve Správci mám toto.

IBM.jpg
IBM.jpg (17.23 KiB) Zobrazeno 18552 krát
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Rujir » sob dub 25, 2009 9:54

Hafi píše:Hm, dik. Ja sem furt bez wifiny :-( uz sem si dokonce hral se sroubovackem a rozebral to abych zjistil jestli tam opravdu je a co to je za tip. Az nekdy budes mit ten notas po ruce, moh bys kouknout co to je za ten program?


Wifina sa rozbehla az ako uplne posledna. Co tak pripojit to aspon na chvilu cez kabel niekde?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob dub 25, 2009 10:22

@rujir: pres kabel sem pripojenej treba prave ted, ale nic mi to nepomaha :-) puvodne se po fn-F5 (coz ma pustit wifinu) nedelo nic, po instalovani nejakyho programu me to pusti do nejakyho spravce pripojeni, ale rekne mi to "no supported wireless adapters are installed". Jinak i dle toho co jsem nasel na netu by ta karta co tam mam mela bt jednou ze standardnich pro tento pocitac takze v tom by problem nemel byt.

@kimit: jasne, pokud bych to mel tam napsany, tak uz si s tim asi poradim. Ja tam mam jen klasickou "dratovou" sitovku a nic vic. Teoreticky bych si tam moh instalovat i infracervenej port, ale to sem jeste nezkousel, pac to me netrapi. Ale wifina nikde :-(
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kimit » sob dub 25, 2009 10:30

@hafi: zkoušel jsi toto?
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob dub 25, 2009 10:49

jestli mas na mysli ten seznam bodu ke kontrole, tak ano, uz u bodu 1 jsem si odpovedel ze NE, jenze to tam nenavrhuje reseni.

Ten program thinkVantage acces connection je to po cem zacal Fn-F5 aspon nejak reagovat tim ze napise ze nenajde zadny wireless adapter
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kimit » sob dub 25, 2009 11:51

V tom helpu bylo něco o mechanickém tlačítku, kterým se dá WIFI zapnout/vypnout. To ta máš nebo ne?
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob dub 25, 2009 12:36

ten help byl obecny pro vsechny thinkpady, ja ho tam nemam (a ikdybych mel tak to nevysvetluje proc se mi to nezobrazuje ve spravci zarizeni).
Nasel jsem nekoho kdo mel uplne totozny problem, dokonce ma i stejnou wifi kartu a jestli jsem to postreh tak to uspesne vyresil. Zkusim odinstalovat vsechny sajrajty co jsem nainstaloval a postupovat dlo toho co tam pisou. Ale je to divny, protoze jsem to podle me delal tak jak pisou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod chonga » sob dub 25, 2009 18:54

nijak extra jsem to tu nečetl.
kdybys potřeboval se někam podívat tak se zeptej mám T61, R61 a možná možnost mrknout na T60
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » sob dub 25, 2009 22:34

tak jsem se prave pripojil pres wifi, dekuji vsem za rady, bylo to vyrazne prozaictejsi a nebyt onoho fora tak me to zaboha nenapadlo. Proste byla v biosu vypla wifina. :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mayya » čtv dub 30, 2009 18:18

Prosím zkušené o radu: právě jsem si instalovala nové připojení a nový modem, který k tomu je. Nedostala jsem bohužel na výběr víc typů a zjistila jsem, že má jenom jeden slot (takovou tu díru, jestli se to tak jmenuje) na připojení k PC. Předchozí modem jich měl víc (čtyři), takže jsem tam měla ještě napevno přes drát píchlej noťas a v další (třetí) díře ještě wifinu, odkud sosal další komp.
Existuje nějaká rozbočka, jako je třeba USBéčková, přes kterou to všechno můžu zapíchat a obsloužit? Nebo jsem v pytli a musím pátrat po jiným modemu? :(( #-o
Naposledy upravil mayya dne čtv dub 30, 2009 19:48, celkově upraveno 1
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ZbynekN » čtv dub 30, 2009 18:25

Jaký je to modem? A od koho je internet? Některý poskytovatel může mít jen jeden modem pro svou síť. Třeba ufoní cdma síť je v tomhle specifická
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mayya » čtv dub 30, 2009 18:28

net je od xxx, modem je takove obyč plasťák (ten původní byl bytelnější), na nálepce je "xxx".

Dá se obecně teda na ten jeden kábl (WAN) přidělat nějaká rozbočka, existuje něco takovýho?
Naposledy upravil mayya dne pát kvě 1, 2009 7:42, celkově upraveno 1
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ZbynekN » čtv dub 30, 2009 18:32

Asi by to šlo nějak přes router, či jak se to jmenuje :((
Naposledy upravil ZbynekN dne pát kvě 1, 2009 8:41, celkově upraveno 1
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mayya » čtv dub 30, 2009 18:34

ZbynekN píše: Asi by to šlo nějak přes router, či jak se to jmenuje :((



edit:
Jo přesně tak vypadá a podle popisů těch tří portů je to ono, i podle čísla typu. A koukala jsem, že tam píšou že má i tu funkci routeru, ale to já už nevím co to je a co s tím....
Naposledy upravil mayya dne pát kvě 1, 2009 7:43, celkově upraveno 1
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 30, 2009 18:56

Jestli je to tohle a mas vystup na Ethernet, tak potrebujes maly Ethernet switch nebo hub. Do nej pripojis tohle a vsecny sve pocitace a budes mit malou domaci sit. No a pak potrebujes nekoho, kdo ti to cele nakonfiguruje :) Ten by se na to mel kouknout predem, protoze neni uplne jiste, ze ten router v modemu muzes pouzit. Zalezi i na tom, co mas ve smlouve, treba mas povoleno pripojeni jen jednoho pocitace a je to tam natvrdo nastavene. I to se da, udelat si domaci sit s jednim serverem, pres ktery se budou pripojovat ostatni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mayya » čtv dub 30, 2009 19:04

A když nechci domácí síť, ale čistě jen připojení k netu, tj. celkem ke 2 PC a k jedné wifi, která vysílá signál dál (na PC, kde rozhodně nechci sdílet data, takže kvůli ochraně dat by byla síť naopak kontraproduktivní), bude to jednodušší a bez konfigurace? Jinak já mám spešl smlouvu, kde to není specifikováno, takže v tom snad problém nebude.
Díky.
Naposledy upravil mayya dne pát kvě 1, 2009 7:44, celkově upraveno 1
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » čtv dub 30, 2009 19:14

kdyz uz tam mas tu wifi jestli to dobre chapu...proc si nepripojis notas pres tu wifinu taky? pak by ti stacil jeden ethernet port pro stolni pocitac.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 30, 2009 19:15

Bez konfigurace to nepujde. To co chces se udelat asi da (ja bych tomu stejne rikal sit :)), ale jen konfiguraci toho routeru v modemu. Jestli to ovsem umi a konfigurovat ho muzes.

Jestli ti to smlouva umoznuje, tak asi bude nejlepsi, kdyz se obratis primo na support poskytovatele. Rekni jim, ze chces pripojit dva pocitace a jak to mas udelat. O WiFi a sousedovi bych zatim nemluvil, tim vlastne poskytujes konektivitu nekomu dalsimu a neverim, ze by se jim to libilo. Kdyz rozchodis ty dva (treba pres Ethernet switch, tak pripojit WiFi by uz melo jit samo).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod jonza » čtv dub 30, 2009 19:16

Potrebujes tohle, je to router. Ten skryje pocitace za modemem, takze nikdo nevi, kolik jich dale je. Obsahuje i WIFI, takze nepotrebujes zadne dalsi zarizeni. Ale pokud uz ho mas, tak napr. toto.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Pokec